Wetenschap en Kunst ledereen moest weten wat „RADIWOLL" is, A. C. VAN DER REST, Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. iedereen zou direct een „Radiwoll"- doek willen bezitten, door 25 leden werd bijgewoond. Door den secretaris werd verslag uit gebracht van den toestand der Vereeniging over 1932, waaruit o.m. bleek, dat het aantal leden 370 bedraagt. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1032 bieek, dat de ontvangsten over dat jaar hebben bo dragen f 1542,82, waaronder een goed slot van 1931 ten bedrage van f 750,17 en de uitgaven over 1932 f 774,4414, alzoo een goed slot over 1932 van f 768,37 34 Met waardeering werd melding gemaakt van het werk van de Diacones-Wijkver- pleegster over het jaar 1932. Uit het jaar verslag van dien arbeid bleek, dat zijn af gelegd 1139 bezoeken voor wijkverpleging in 46 gezinnen, 214 bezoeken voor t. b. c.- bestrijding in 26 gezinnen en 26 bezoeken voor maatschappelijk werk. Tot afgevaardigden naar de vergaderin gen van de Groene Kruisvereenigingen en naar die van de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging tot bestrijding der tubercu lose werden gekozen dhrn M. Mol en Z. de Ruiter Fz., en tot plaatsvervanger dhr K. Janse. Nadat nog van gedachten was gewis seld over de te houden cursus in Eerste Hulp bij ongelukken, waarvoor zich reeds 16 personen (mannelijke en vrouwelijke) aanmeldden, werd de vergadering door den vice-voorzitter gesloten. Rilland Bath. Woensdagavond hield de afdeeling Rilland Bath van den Neder- landsch Ghristelijken landarbeidersbond haar tweede jaarvergadering, welke eenigszins feestelijk werd gevierd. De voorzitter der afdeeling, dhr Jac. Kole, opende het samenzijn en sprak een inleidend woord. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling in ledental toeneemt en thans uit 90 leden bestaat. Er werden in het afgeloopen jaar 9 vergaderingen gehouden. Meermalen werd met landbouwers getracht overeen te komen over een loonregeling, doch steeds werd geantwoord: „Wij willen vrij blijven". Door den burgemeester werd een opwekkend woord gesproken over het nut en den zegen van het Ghr. georganiseerd zijn, wat mee brengt, dat men op elk ter rein van het leven Christen moet zijn. Het hoofdbestuurslid, dhr Ruppert, sprak over het verleden en de toekomst van de N. G. L. B. Het ledental van den bond is de 25000 gepasseerd; wekelijks wordt thans f 100.000 aan werkloozensteun door den bond uitgekeerd. Een tweetal degelijke sa menspraken, en een paar voordrachten werden ten beste gegeven, terwijl een da meskoor een zangnummer: „Terug in het land" en een tableau: „Bloem en leven" uitvoerde, wat de gezelligheid zeer ver hoogde. Het was een prachtavond, wat voor de afdeeling een waar succes mag genoemd worden. Er waren ongeveer 200 belangstellenden tegenwoordig. Terneuzen. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad heeft de voorzitter allereerst enkele woorden gewijd aan den toestand der gemeente in het afgeloopen jaar. Allereerst kon daarbij geconstateerd worden, dat de bevolkingsaanwas bevre digend kan genoemd worden, en dat de opbrengst van de belastingen niet tegen viel. Echter neemt het aantal gesteunden toe, doch er zijn voor de toekomst licht punten, n.l. met betrekking tot de haven plannen en eventueelen sluizenbouw. Evenwel blijft zuinigheid eisch. Gunstig wordt beschikt op het adres van de winkeliersvereeniging „Terneuzen Klimop", om gebruik te maken van het parkeerterrein aan de Arsenaalstraat, ten einde aldaar van 23 Mei tot 3 Juni een tentoonstelling te houden (zulks met uit sluiting van den Zondag). Met betrekking tot de winkelsluiting werd besloten, de openstellingstijd voor 't tijdvak, dat de Zomertijd wordt ingevoerd, met één uur te verlengen, en alzoo voor de zomermaanden van acht op negen uur te brengen. Bij het voorstel van B. en W. tot wij ziging van de verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom van de per- soneele belasting werd er door verschil lende heeren op gewezen, dat men wat de opcenten op de belastingen aangaat, toch wel aan het maximum is. Dhr Hamelink (vrij s. d.) acht, dat door dezen maatregel dit een zeer drukkende belasting worden zal, temeer wijl er van huurverlaging nog geen sprake is. Ook de heeren de Jager (a. r.), van Aken (c. h.) en Scheele (vrij a. r.), achtten de belas tingen op die wijze zeer aan den hoogen kant; dan voelt dhr van Aken meer voor een vermakelijkheidsbelasting, of verhoo ging van rioolbelasting. Waar Ged. Staten verlangen, dat de sub sidie in de werkloozensteun met f 7300 zal worden verminderd, blijkt, dat ver schillende leden van den Raad een geheel tegenovergesteld gevoelen hebben, en des wege op handhaving ervan aandringen. Tenslotte wordt het amendement-Hame link met alg. st. aangenomen. Uitvoerig werd gesproken over de vraag of er voor de gemeente Terneuzen aanlei ding kan bestaan om 40 jaar lang f 200 's jaars bij te dragen in de verbeterings- kosten van den weg Axel-Roode Sluis- Belgische grens, waarmede wel 'n streek- belang, doch niet een gemeentebelang ge diend wordt, terwijl er bovendien in die gemeente zélf nog zooveel op verbetering moet blijven wachten. Met 8-7 stemmen wordt het toekennen eener jaarlijksche subsidie verworpen. Tot leden van de commissie van toe zicht op den gemeentelijken dienst der ar beidsbemiddeling en werkloosheidsverze kering worden gekozen: als voorzitter burgemeester J. Huizinga; als lid de hee ren A. N. Hamelink, J. Riemens, G. A. Verlinde en H. v. cL Velden. Kat». "Woensdagavond vergaderde de Groene Kruisvereeniging onder leiding van den voorzitter M. de Regt. Aantal le den 152, aanwezig 50 leden. Uit het jaar verslag van den secretaris blijkt, dat in totaal 226 bezoeken waren afgelegd door de wijkverpleegster. Uit de rekening over 1932 bleek, dat was ontvangen f 654,05, uitgegeven f 643,90, goed slot f 10.15. Op 1 Januari stond op de Rijkspost spaarbank in totaal f 548,85. De heeren M. de Regt, G. J. de Graag en M. W. van Arenthals werden bij accla matie herbenoemd. De begrooting 1933 geeft aan in ontvangst f 552,93, uitgaven f 502,93, goed slot f 50. Door het bestuur is een kaartsysteem ingevoerd. Zonder bewijs van dokter, wijk verpleegster of secretaris wordt geen ma teriaal uit het magazijn afgegeven. Woensdag vergaderde de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Het ledenaan tal bedraagt 135, waarvan 49 leden aan wezig waren. Uit het jaarverslag over 1932 bleek, dat was ontvangen f 1102,19, uitgegeven f 1032 Het werkelijke bezit bedroeg op 1 Jan. 1933 f 1694,89. Dhr J. Eikenhout vraagt of het moge lijk is in samenwerking met andere ver- eenigingen voor een ziekenauto te zorgen. De voorzitter wjjst er op, dat de kosten hoog loopen, maar dat het al dikwijls een punt van behandeling is geweest bij het bestuur. Steeds is het evenwel afgestuit op do groote kosten. Brouwershaven. De directeur der Re gistratie en Domeinen te Middelburg heeft aan het Gemeentebestuur alhier vergun ning verleend tot het doen steken en weg voeren van plm. 300 kub. M. zand van de Rijkszandplaten, die gelegen zijn in de Zeeuwsche Stroomen, de Krammer, de Grevelingen en het Brouwershavensche Gat. Donderdag 9 Februari is men met het zundvervoer begonnen, welk werk on derkan dseh is opgedragen aan de schip pers A. v. d. Klooster en M. J. v. d. Bos, met behulp van de bij dat werk in de werkverschaffing geplaatste werkloozen. Ingezonden Mededeeling. Alleen uit Duitschland werd in 1932 voor bijna 3 Millioen gulden aan wasch- middelen geïmporteerd. Dit had 300 Hollandsche arbeiders werk kunnen geven en Holland maakt het thans minstens zoo goed maar 25 goedkooper. Neemt toch de proef met dat uitstekend zelfwerkend waschmiddei „1, 2, 3", 1734 cent per pak. Probeert het en oordeelt zelf. „Paulus", van Mendelssohn Bartholdy. Door het. Ghr, Gemegd Koor, directeur dhr W. 't Hooft, is gisteravond in de groote zaal van het Schuttershof te Goes de jaarlijksche uitvoering gegeven, dit maal met „Paulus", Oratorium voor koor, orkest en soli van Felix Mendelssohn Bar tholdy. 3 Febr. 1809—4 Nov. 1847. Dit werk is gecomponeerd in de jaren 18341836. Voor de eerste maal uitge voerd op 22 Mei 1836 werd in de 18 daarop volgende maanden de „Paulus" op meer dan 50 plaatsen ten gehoore ge bracht; wel een bewijs voor den belang rijken inhoud van dit werk. In „De Zeeuw" van 3 Febr. 1.1. zegt dhr 'tH.: „Wie Paulus van Mendelssohn wil verstaan, moet Paulus uit de Schriften kennen". Dit geldt wel in bijzondere mate voor de uitvoerende vereeniging en daar heeft het, voor zoover was waar te nemen, niet aan ontbroken. Er is door het koor met een bezieling en innerlijke overtuiging gezangen op een wijze die ons deed den ken: „Zingt de schoonste stof, zingt des Konings lof. Hij, de Vorst der aard, is die hulde waard." Wanneer wij koren zoo hoorden ver tolken als nr 2, „Herr, der Du bist der Gott" en nr 22, „Ol welch eine Tiefe", om nu maar niet meer te noemen, dan is merkbaar, dat er bij het koor een stre ven is dat een dieperen achtergrond heeft dan alleen te voldoen aan de regelen der kunst. Het staat, dunkt ons, wel vast, dat bij een dergelijke weergave de „Pauius" door den muziek-Schriftkenner is verstaan, niet alleen in zijn hoogte als compositie, maar ook in zijn diep geestelijke betee- kenis. Van het solistental was mevr A de VinkVerschoor, sopraan, Den Haag, voor Goes geen onbekende. Haar medewer king in de „Jephta" in 1928 heeft aan leiding gegeven om dit niet te vergeten. Wij noemden haar toen „Een begaafde zangeres met een bekoorlijke, heldere stem en fijn uitbeeldende voordracht". Wij' kun nen dit in ieder opzicht voor haar optre den in „Paulus" handhaven. Haar opvat ting en weergave van Arie en Recitativ is in één woord „uitnemend". De heeren solisten deden als zoodanig hun entrée in de Goessche concertzaal Naar wij vernamen trad de heer F. Vroons, tenor, Amsterdam, voor de eerste maal op. Dit in aanmerking genomen, mag zijn medewerking zeker wel „voldoe ning gevend" genoemd worden. De stem is melodieus, zijn houding eenvoudig en al is zijn voordracht nog niet altijd even belangrijk, zijn verdiensten zijn van dien aard dat hem vlot de gelegenheid kan worden geboden zich verder te ontwikke len. Nog één opmerking: waar bleef in recitativ nr 6 de hooge a, de grens van het bereikbare moet voor een tenor-solist daar toch niet beneden liggen? De duet ten zijn door de heeren solisten zeer mooi uitgevoerd. De indruk die de bas-solist, de heer W. van Santé, Amsterdam, met zijn pracht- stem teweeg bracht zal wel van blijvenden aard zijn. Indien hij er in slaagt om zich waar noodig, wat meer te beheerschen, dan durven wij hem wel toekomst te voor spellen. Wat voordracht betreft ontplooi en zijn gaven zich op 't oogenblik beter voor het „Lass Deinen Zorn sie treffen" als wel voor het teedere „Verwirf mich nicht von Deinen Angesicht". De jongens hebben hun koorwerk loffe lijk verricht, hun klankrijke stemmen wa ren duidelijk hoorbaar. Het orkest, hoewel niet in volle bezet ting, was in deze uitvoering een element, dat, zoowel in begeleiding als in zelfstan dig optreden aan meer dan matig gestelde eischen voldeed. Het vormde met den zang een prachtig geheel. De getrouwe pianist van Ghr. Gem. Koor, de heer A. S. Rlokpoel, te Middel burg, was helaas door ongesteldheid ver hinderd aan deze uitvoering deel te ne men. Het koor is echter geslaagd om in mevr. Huson te Vlissingen een waardige vervangster te vinden. Dit kwam vooral duidelijk tot uiting in de begeleiding van het Manner-Chor. De sopraan-soliste en pianiste werden tot groote tevredenheid van het gehoor vereerd met fraaie bloe men. De heer 't Hooft heeft met deze uitvoe ring weer getoond, wat door goede voor lichting in toon en tekst kan worden be reikt. De verschillende stemmingen in on derscheidene koren zijn teekenend voor de richting van zijn onderwijs. Hem komt, als leider, de eer toe voor het welslagen en den dank voor het genot hierin verschaft. Dat door het talrijke publiek aan het eind op zoo spontane wijze hulde werd ge bracht is zeker te verstaan als uit aan drang, wegens groote voldoening. Bevredigend geslaagd mag worden ge noemd de proef om de generale repetitie te doen plaats hebben in den vorm van een „Jeugdoomcert". De bijeenkomsten werden door den heer 't Hooft met gebed geopend en gesloten. Ingezonden Mededeeling. wat „RADIWOLL" deed bij Rheumatiek, Ischias, Jicht, Spit, Hoofdpij nen, Zenuwpijnen, Algemeene Zwakte enz., want wat Doktoren en patiënten er over schreven is in één woord SCHITTEREND I WONDERLIJK! U kunt de Radiwolldoeken bekomen bi] ASS. APOTHEKER - GOES waar ook nog enkele gratis boekjes er over verkrijgbaar zijn. BANG OM UIT TE GAAN Hevige aanvallen van rheumatiek Nu alles vergeten Hel moet wel geruimen tijd geduurd hebben voordat de rheumatiek van dezen man zoo ernstig werd. Daarover zegt hij niets. Maar hij maakt het duidelijk, dat slechts vier of vijf maanden van Kruschen Salts-gebruik noodig waren om hem alle geleden pijnen te doen vergeten. Dit is wat hij zegt: „Ik heb vaak Kruschen adverten ties in de bladen gezien en ik vind, dat het niet anders dan mijn plicht is, dat ook ik een kleine getuigenis zou geven. Voordat ik begon Kruschen te gebruiken, had ik heel ergen last van rheumatiek, voorna melijk in mijn beenen. Ik had het zoo erg, dat ik herhaaldelijk op straat neerviel. Ik heb nu meer dan twee jaar Kruschen Salts gebruikt. En de laatste 18 of 20 maanden heb ik in 't geheel geen pijn meer gehad. Inderdaad, ik heb het allemaal vergeten. Terwijl ik toch vroeger altijd bang was om uit te gaan. Kruschen Salts is goud waard". I. L. Elke „kleine dagelijksche dosis" Kru schen Salts is een wetenschappelijke com binatie van minerale zouten, welke al uw afvoer-organen aansporen nieren en maag en deze geregeld aan 't werk houden, zooals de natuur dat bedoeld heeft. Het gevolg van deze inwendige zui verheid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uwe aderen stroomt. Giftig urinezuur, dat Uw rheumatische pijnen veroorzaakt, wordt langs natuurlijken weg verwijderd en de pijnen houden op. En als U voortgaat met „de kleine dagelijk sche dosis" Kruschen Salts, zal Uw ge- heele wezen lichaam en geest van deze zuiverende verfrisschende werking den weldadigen invloed ondervinden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. (Adv.) Gefingeerde overval te G e f f e n. Bij een nader onderzoek, dat door de marechaussee te Geffen is inge steld in verband met de aangifte van den overval van Dinsdagavond j.l. op den 16- jarigen R. uit Oss, is ten slotte aan het licht gekomen, dat het relaas van dezen overval «en puur verzinsel van den jon geman is geweest. Zooals wij hebben gemeld deed R. Dins dagavond hevig ontdaan hij de mare- r chaussee te Geffen aangifte, dat hij op den rijksweg 's HertogenboschNijmegen door twee gemaskerde kerels was overval len en van de fiets getrokken. Bij den wachtmeester, die het onderzoek leidde, was al eerder het vermoeden gerezen in verband met tegenstrijdigheden en onlo gische punten in de afgelegde verklaringen van R., dat men hier met een gefingeer- den overval te doen had. Hij werd in dit vermoeden gesterkt door een verklaring van een der broeders van bet Krankzin nigengesticht „Voorburg" te Vught, bij welke inrichting R. als leerling-verpleger werkzaam is, dat de jongeman dikwijls fantastische neigingen vertoonde, doch overigens zijn werk naar behooren ven- richtte. Aanvankelijk volhardde hij ech ter bij zijn Dinsdagavond afgelegde ver klaringen, doch na een scherp verhoor waarbij zijn ondervrager een weinig op zijn gemoed werkte, bekende R. ten slotte schreiende het verhaal van den overval van A tot Z te hebben verzonnen. Tegen den fantast werd proces-verbaal opge maakt wegens het doen van een valsche aangifte. Berucht smokkelaar ont vlucht. Iu de grensstreek tusschen Ven- lo, Gladbach-Rheidt en Krefeld, was se dert eenigen tijd een zwaar gepantserde auto onder den naam „De blauwe vogel", bestuurd door den machine-bankwerker Alex Olings uit Gladbach-Rheidt. „De blauwe vogel" dankte zijn naam aan de ontzettende snelheid, waarmede hij gereden werd. 120 tot 140 K.M. per uur moet de normale „Fahrtgeschindigkeit" van dezen 12 cylinder Lincolnwagen ge weest zijn, terwijl de motor een sterkte had van ca. 200 P.K. Ohlings was vroeger in dienst geweest van den voor eenigen tijd gearresteerden groot-smokkelaar Schommer en stond hekend als een van de brutaalste smokkelaars maar ook als de meest roekeLooze auto-rijder uit het grens gebied. Na zijn arrestatie, tevoren had hij ech ter „De blauwe vogel" nog in veiligheid weten te brengen, wisten de douanebe ambten wel, dat ze de grootst mogelijke voorzichtigheid moesten aanwenden om O. gevangen te houden, daar hij geen enkele poging om te ontvluchten ongebruikt zou laten. Op weg naar de gevangenis te Aken, sprong hij, ondanks het feit, dat hij tijdens een hevig vuurgevecht bij zijn arrestatie vrij ernstig gewond was, uit den in volle vaart zijnden trein, en wist te ontvluchten. Na eenigen tijd werd hij echter weer ge arresteerd. In verband met het onderzoek in de ver schillende smokkelzaken waarin hij een rol gespeeld had, werd O. naar Miinchen overgebracht om gehoord te worden. De zaak werd echter uitgesteld en O. naar de gevangenis in Gladhach overgebracht. In den tuin van het Ladesgericht pro beerde O. onverwachts een poging tot ont vluchten, die hem gelukte. Hij snelde er tusschen uit, achtervolgd door een politie agent, sprong over een muur en kwam op den daarlangs loopenden straatweg uit. De politie-agent sommeerde hier; Halt of ik schietI 0., die begreep dat de wacht meester aan zijn sommatie de noodige kracht zou bijzetten, daar er op het oogen blik niemand in de buurt was en er dus zonder gevaar geschoten kon worden, bleef staan. Toen hij echter bemerkte, dat de politie-agent slechts een sleutel in zijn hand had, waai*mede hij dreigde, zette hij het direct weer op een loopen. De wacht meester haalde hem echter midden in de straat in, waar beiden aan het vechten raakten. Ondertusschen naderden twee fietsers, die hun rijwiel tegen den muur zetten, alsof ze den politie-agent te hulp wilden komen. Het bleek echter dat beide wielrijders helpers van 0. waren. Deze wierpen zich op den wachtmeester en ga ven O. aldus de kans te ontkomen. Even na de wielrijders was de echtgenoote van O. ter plaatse gekomen, die den agent van politie bij de keel greep en trachtte te wurgen. In de opschudding die daardoor ontstond, was O. met zijn helpers verdwe nen. Inbraak in een pastorie. Op bijzondere brutale wijze heeft een in breker zijn slag geslagen in de pastorie van Ds N. O. te Ankeveen. Door het open schuiven van een raam aan de achter zijde van de pastorie, wist de nachte lijke bezoeker zich toegang te verschaf fen tot de woning van den predikant. In de achterkamer bevond zich een kabinet, dat gemakkelijk geopend kon worden, aan gezien de sleutel er in stak. De inbreker heeft klaarblijkelijk met beide handen daarin rondgezocht, wanteen eindje sigaar werd op een der planken terugge vonden. Een bedrag van f 12.50 maakte hij uit dit kabinet buit; bet tafelzilver dat aldaar aanwezig was, liet hij onaange roerd en een spaarbusje met geld van de dienstbode is blijkbaar aan zijne aandacht ontsnapt. Opmerkelijk is het, dat, terwijl de inbre ker in het achtervertrek doende was, in de voorkamer een zuster van den predi kant sliep, die aldaar logeerde. De tus- schendeuren waren geopend, doch aange zien genoemde dame hardhoorend is, heeft zij niets van de aanwezigheid van den nachtelijken bezoeker bemerkt. Van de achterkamer uit heeft de inbre ker zich door de gang begeven naar de studeerkamer van den predikant, waar hij zich twee bankjes van f 10 toeëigende, welke in het schrijfbureau lagen, waar eveneens de sleutel instak. Uit een busje werd nog ongeveer f 1 aan kleingeld ont vreemd. Vandaar is de keuken geïnspec teerd, waar f2.50 aan huishoudgeld werd meegenomen. De echtgenoote van den predikant de familie slaapt in een der bovenvertrek ken heeft 's nachts 2 uur gehoord., dat in de kouken de schakelaar van het eleo- trisch licht werd omgedraaid. De vrouw des huizes meende echter, dat hare schoonzuster het een of ander noodig had en schonk daar verder geen aandacht aan. De ongenoode gast is door een ach terdeur vertrokken. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: In het veld zich bevinden met een schietgeweer zonder dat men is voorzien van een jachtakte: J. A. v. d. D., Hein- kenszand f 3 of 3 d. h. en verbeurdverkla ring van het geweer. Zonder vergunning op straat te Krui- ningen het bedrijf van liedjeszanger uit oefenen: A. H. E., zonder bekende woon plaats f 2 of 2 d. h. Schelpdieren rapen aan den voet van een zeedijk: A. C. de N., Goes f 1 of 1 d Zonder vergunning materiaal van een zeedijk verplaatsen: G. J. V., Ellewouts- dijk, geen straf toegepast. Met een auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: L. J. d. R., ler- seke, vrijgesproken. Des avonds fietsen zonder licht: H. B., "Wemeldinge f 1 of 1 d. Dronkenschap 4e herh. A. J. K., zonder hekende woonplaats 3 w. hechtenis. Hooger beroep is aangeteekend door J. S., te Kapelle, veroordeeld wegens Straatschenderij tot 1 maand tuchtsch. voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaren. In voorraad hebben van ongemerkt vet. De Kantonrechter te Groningen heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den banketfabrikant E. S„ te Groningen, die voor eenige weken te recht stond wegens overtreding der Crisis Zuivelwet. Hij had ongeveer 23.000 k.g. vetten, waarop volgens genoemde wet rechten moesten worden betaald, in voor raad gehad, zonder dat die partij gemerkt was. Het O.M. had bij de eerste behandeling een boete gevraagd van f 10.000. De kan tonrechtier heeft toen de dagvaarding nie tig verklaard, waarna een nieuwe vor- volging werd ingesteld. Het O.M. eischte toen f 3000 boete en verbeurdverklaring van de in beslag genomen boter ter waar de van f 7000. De kantonrechter heeft thans den ver dachte van alle rechtsvervolging ontsla gen, overwegende, dat het ten laste gelegde niet oplevert een strafbaar feit, daar er op 23 October in het Crisis Zuivelhesluit II geen bindende bepaling bestond, vol gens welke het in voorraad hebben der be wuste vetten was verboden. Internationale cheques- vervalscher. Wegens valschheid in geschrifte (het gebruik maken van een valsche chèque) stond voor het Haagscke Gerechtshof terecht do Duitscher G. G., wonende te Parijs, die door de Rechtbank te Rotterdam is veroordeeld tot 2 jaar ge vangenisstraf met aftrek van 3 maanden preventief. De chèque bedroeg 340 dollar. Verdachte beweerde niet te weten, dat de chèque valsch was. Inspecteur De Jong uit Rotterdam vor- klaarde, dat verdachte bekend staat als vervalscher van internationale chèques. De advocaat-generaal, mr. de Visser, meende, dat men hier met een gevaarlij ken vervalscher te doen heeft. Spr. vond de straf van de rechtbank niet te hoog en vroeg bevestiging van het vonnis. Hooger beroep. Door M. S. v. E., 25 jaar, rijwielhersteller te Heinkens- zand is hooger beroep aangeteekend legen het vonnis van den Politierechter van 31 Januari 1.1., waarbij hij terzake van mis handeling is veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De officier van Ju stitie kwam eveneens in hooger beoep. Eieren in Duitschland. De Berlijnsche correspondent van het Hdbl. meldt: Het Berlijnsche hoofdorgaan van de Duitsche agrariërs, de Duitsch-nationale „Deutsche Tageszeitung", behandelt in een hoofdartikel de voor Duitschland ge- wenschte verhooging van het invoerrecht op eieren, en wel naar aanleiding van het afloopen van het Duitsch Zuid-Slavische handelsverdrag op 17 Maart a.s. Het blad spreekt het gerucht tegen dat men het reeds over een invoerrecht van dertig mark per duhbelen centenaar eens zou zijn en noemt dit bedrag veel te gering. Van goed ingelichte zijde weet de „Deut sche Tageszeitung" harerzijds te berich ten, dat van een invoerrecht van dertig mark absoluut geen sprake kan zijn en dat de tegenwoordige rijksregeering zich in dezen van haar plicht tegenover de Duit sche hoenderteelt volkomen bewust is. Volgens deskundige berekeningen heeft het buitenland bij den invoer van eieren naar Duitschland per ei een voordeel aan productie van 334 pfg. Daarmee heeft het toekomstige invoerrecht in de eerste plaats rekening te houden. Bovendien moet een beschermend recht mede ingere kend worden voor de periode van over vloedige productie. Rekent men per dub belen centenaar in te voeren eieren op 2000 stuks, dan is het minimum van het gewenschte invoerrecht gemakkelijk te be rekenen. Maar ten slotte meent het blad, dat de nationale afzet va.n eieren door een contingent voor buitenlandschen invoer beslist beschermd dient te worden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6