Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Land- en Tuinbouw adres van de Gemeente Ambt-Harden- berg inzake verlaging van de belasting op de ongebouwde eigendommen. (Tegen de heeren De Visser en De Pagter). Een uitvoerige gedachtenwisseling ont spon zich daarna over het deelnemen van werkloozen uit deze gemeente aan de cur sussen voor ontwikkeling die te Middel burg gegeven werden. Tenslotte werd met 6 tegen 1 stem, die van dhr De Pagter, besloten om de gel den, die de gemeente daarvoor mag be schikbaar stellen te voteeren. Met alg. st. werd daarna besloten tot aankoop van grond en tot het aangaan van een geldleening voor aanleg van» de drinkwaterleiding en tot het aangaan van een overeenkomst van waterlevering aan de Gemeente Oostkapelle. Daarna kwam het rooilijnplan weer ter tafel. Dhr Geldof handhaafde zijn bezwu- ren daartegen, dhrn Reijnhoudt en Brand waren van meening, dat de gemeente nu voldoende is tegemoet gekomen aan de vroeger geuite wenschen. De voorzitter meende, dat het gewenscht zou zijn thans een definitief besluit te nemen. Hij bracht hunlde aan de commissie, die zich zoo veel werk heeft getroost voor het tot stand brengen van dit plan. Met 6 tegen 1 stem die van dhr Geldof, werd het ontwerp van de Commissie daarna aanvaard. Van de Kon. Luchtvaart Mij. was een verzoek ingekomen om deel te nemen in 't garantiefonds voor de Zeeuwsche Lucht lijn. Dhr De Pagter verklaarde practische en principieels bezwaren te hebben tegen dit verzoek. Hij zag het nut van die lijn voor Domburg niet in en had bezwaar, dat door die Maatschappij ook op Zondag werd gevlogen. De voorzitter stelde het voor deel in het licht van deze lijn óók voor Domburg. Met 6 tegen 1 st., die van dhr De Pagter, werd besloten om voor f 25 deel te nemen in het garantiefonds. Dhr Elout deed daarna uitvoerige me- dedeelingen over de tarieven van de wa terleiding die thans in bewerking zijn, welke mededeelingen nog werden aange vuld door dhr Westenburger, voör zoover betreft tarieven voor hotels enz. Zoolang echter de totaalkosten van den aanleg der waterleiding niet bekend zijn, kunnen de finitieve tarieven nog niet worden vastge steld. Dhr De Pagter vroeg om noodige her stellingen te doen verrichten aan den Westweg. Zoodra dit mogelijk is zegden B. en W. toe, dat het zou geschieden. Ook het gedeelte van den weg Aagtekerke Westkapelle zal dan voorloopig worden hersteld, terwijl dan later verschillende herstellingen van eenigszins grooteren om vang aan die wegen zullen plaats hebben, 'n Uitvoerige gedachtenwisseling had daar na plaats over loon en toezicht bij de werkverschaffing. De verdere behandeling daarvan werd tenslotte uitgesteld tot een volgende vergadering. Dhr Geldof gaf daarna nog verschillen de inlichtingen in verband met de voor genomen uitbreiding van de rioleering. Besloten werd de eerst voorgenomen opzet daarvan eenigszins te wijzigen. Biggekerke. Dinsdagavond werd de laatste les gegeven van den cursus in zui gelingenverzorging, welke dezen winter is gegeven. Niet minder dan 25 deelneem sters hebben de lessen, gegeven door zus ter Switters van Middelburg, gevolgd. Deze laatste les droeg een meer gezellig karakter. Door mej, L. Wondergem werd namens de cursisten dank gebracht aan de leerares, terwijl als blijk van waar deering een prachtige plant met pot werd aangeboden. Zuster Switters dankte voor het geschenk en sprak den wensch uit, dat het gegeven onderricht in de practijk zal worden toegepast. Tholen. In de vergadering van aandeel houders der weegbrug „Deurloo", werden de aftredende bestuursleden herkozen. Het batig saldo was f 26.20. In 1932 zijn totaal gewogen 1.222.038 K.G. suikerbieten. Colijnsplaat. Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Aan de orde was, het verder behandelen van het in de vergadering van 1 Febr. in beginsel ge nomen besluit tot invoering van 'n steun regeling. Door den voorzitter wordt ver slag uitgebracht, van de door hem inge wonnen inlichtingen te Wolfaartsdijk en Wemeldinge. Hij geeft de verzekering, dat op die plaatsen steunregeling goed werkt, en ook door de organisaties zelf controle wordt uitgeoefend. In den aanvang waren de discussies hierover wel ietwat heftig. Weth. van Dis meent te moeten betoogen, dat het dure roeping is te pleiten voor werkver schaffing. Hij is tegen steunregeling. Dhr Dees zegt dat werkobjecten aanwezig zijtn bij den polder. Van bevoegde zijde heeft hij vernomen, dat het gemeentebestuur zich maar heeft te vervoegen 'bij dit be stuur. 'Ook spr. acht daarom steunrege ling overbodig. Ook dhr Hartog -dringt er op aan om hiervan zoo spoedig mogelijk werk te maken. Dhr de Pree wil echter steunregeling handhaven. Dbr 'Contant zou graag willen weten waar het geld hiervoor vandaan moet worden gehaald. Ook de heer Dees blijft bij zijn meening, en zou willeu zien dat het in beginsel ge nomen besluit tot invoering van steun regeling, gezien de kans op werkverschaf fing, niet verder werd behandeld. Dhr De R-agt stelt voor het geheel in te trekken. Dit wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Ha ringman, de Pree en Hartog. Nogmaals brengt weth. Van Dis naar voren, werkverschaffing in de eerste plaats >t worden gezocht. Verschillen- d worden genoemd, die vermoe- ider kunnen opvolgen. r 9va-l van ongunstige weerege- stekhéid 1000 H.L. erwten worden beschikbaar gesteld, om te warden gele zen. Het voorstel om hiervoor f 500 uit te trekken, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluiting. Doop -der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Arie Dey van Mid delburg; Pieternella Goulooze uit Rotter dam. 1 Vertrokken: Janneke Pieternella Domi- ricus geb. Linthout en kinderen, naar Kruindngen; Adriana Hoogerheide, naar Kats; Qatharina Westerweele geb. Visser en kind, naar "Wisisekerke; Jacobus Cor nel-is Kievit naar Medemblik; Cornelia Jacobus Kieviet naar Medemblik; E-duard Visser naar Terneuzea. Zierikzee. Gisteravond hield de afdee- lin-g Zierikzee van den Chr. Landarbei- dersbond 'n afdeelingsvergadering, waar in dbr W. de Kam optrad met het onder werp: De verkorte arbeidsweek. Spr. 'be handelde in groote trekken het werkeloos heids vraagstuk, stond stil bij het karakter van de huidige crisis, waardoor 't vraag stuk aan de orde is gekomen. Spr. ging eerst na wat de Schrift zegt omtrent den arbeid in -het algemeen. Na zijn onder werp principieel te hebben belicht, gaf hij weer het standpunt van de Chr. vakbewe ging ter zake. Deze maakt van- den ar beidstijd geen dogma. Zij wil onder zeer bepaalde omstandigheden wel medewer ken aan den verkorten arbeidsdag, mits zulks metterdaad in het belang der ar beiders zou zijn, internationaal geregeld en door de regeeringen -geratificeerd zou worden. Spr. wees echter met nadruk op de loonsverlaging, welke -daarvan het on vermijdelijk gevolg zou zijn. Hij ziet meer heil in een terugkeer tot het normale ruil verkeer, dan in nog verdere verkorting van den arbeidstijd. Met aandacht werd door de talrijke aan wezigen de uiteenzetting gevolgd. De voor zitter, dhr L. M. Steendam, riep den heer De Kam een vaarwel toe, met het oog op zijn a.s. vertrek naar Utrecht. Met ingang van 1 Maart 1933 is •de 'heer W. -de Kam, adjunct-commies ter inspectie der directe belastingen alhier, verplaatst als zoo-danig naar het kantoor der directe belastingen te Utrecht. (In -den heer De Kam verliest Zierikzee een man, die in het kerkelijk, politiek en maatschappelijk l-even 'n vooraanstaande plaats -innam -en -daar zeer veel arbeid heeft mogen verrichten. Red.) Zierikzee. In de Maandag gehouden vergadering van den Raad van Beheer van de Waterleiding Mij. Schouwen Dui- veland is dhr R. Gerritsen, lid van dien Raad, tot voorzitter gekozen, in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van dhr A. v. d. Weijde. Boschkapelie. De gemeenteraad heeft het besluit genomen de opcenten op de per- soneele belasting van 250 terug te bren gen tot 200. Voor den tijd van vijf jaren werden de opcenten op de gem.-fondsbelasting vast gesteld o-p 100. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Overscbie, J. R. Wolfens- berger te Cubaard. Te Opperdoes, J. E. Drost, cand. te Arnhem. Te IJsselstein, A. v. d. Kooij te Maarssen. Bedankt voor Nieuw-Vennep, J. de Wit te Leidschendam. Voor Dinteloord, H. A. de Geus te De Bilt. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Arnhem, J. Drenth te Broek op Langendijk. D s A. de Haan f. Te Den Dolder is op 72-jarlgen leeftijd overleden Ds A. de Haan, em. Ned. Herv. predikant. De overledene diende de gemeenten te Vleu ten, Ophemert en Zwolle, waar hem op 1 Mei 1926 eervol emeritaat werd verleend. Ds L. Emm en f- Op ruim 60-ja rigen leeftijd is te Driebergen overleden Ds L. Emmen, em. Ned. Herv. predikant. De overledene diende de gemeenten te Den Bommel, Durgerdam en Renswoude. Met ingang van 1 Juli 1930 werd hem eer vol emeritaat verleend. Emeritaat. Ds. E. Prinsen, pre dikant bij de Geref. Kerk van Enschedé, is voornemens tegen 1 October eervol emeritaat aan te vragen. Prof. Dr H. Bouwman t Te Kampen is in den ouderdom van ruim 69 jaar overleden Prof. Dt H. Bouwman, boogleeraar aan de Theologische School der Geref. Kerken aldaar. Dr H. Bouwman was 30 Augustus 1863 te Uithuizen geboren en ontving zijn op leiding aan de Theologische School te Kampen en aan de Universiteit te Am sterdam en de Vrije Universiteit aldaar. In 1891- werd de overledene candidaat aan de Theologische School en 8 Juni 1892 legde hij zijn doctoraal examen in de the ologie ai aan de Universiteit van Amster dam, waaraan hij 14 Maart 1899 ook tot doctor in de theologie promoveerde op dissertatie over: „Het begrip gerechtig heid in het Oude Testament". Daarop werd hij predikant bij de Geref. Kerk van Berlikum, vanwaar hij in 1897 naar Hat- tem vertrok. In October 1902 benoemde de Geref. Synode der Geref. Kerken bem tot boogleeraar aan de Theol. School te Kampen, waarvan bij reeds voor de Part. Synode van Gelderland curator was. In de kerkelijke wereld was Prof. Bouw man een bekende figuur, ook internatio naal. In 1910 vertegenwoordigde hij de Geref. Kerken in ons land op de Synode van de Chr. Geref. Kerk in Noord-Ame- rika, bij welke gelegenheid hij ook een bezoek bracht aan de Duiteohe gelooft- genooten in ïowa. Ook nam hij met Prof. Dr T. Hoekstra het werk van de bevorde ring van het Geref. leven in Hongarije ter hand. Hiervoor viel bem een eeredoc toraat aan een der hoogescholen aldaar ten deel. Prof. Bouwman was o.m. voorzitter van bet Prov. comité der A. R. partij in Overijssel, lid van den Raad van Beheer van de Dr A. Kuyperstichting in Den Haag, adviseur van de Centrale Diaco nale conferentie der Geref. Kerken en lid van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Maandag te Kampen plaats hebben. Morgenavond vindt in de aula van de Theol. School een herdenkingsdienst plaats, waarin Prof. S. Greidanus en de president-curator, Ds J. L. Schouten bet woord zullen voeren. Ingezonden Mededeeling. Koopt niet uit vooroordeel of sleur buitenlandsche artikelen, die Holland beter of goedkooper levert. Koopt Neder- landsch fabrikaat. Dat is de meest doel treffende werkloozensteun. Gebruikt geen geïmporteerd waschm id- del: Holland levert minstens zoo goed en goedkooper. Vraagt het zelfwerkend waschmlddel 17Yi cent per pak. Probeert het en oordeelt zelf. DE MUITERIJ OP DE „ZEVEN PROVINCIËN". Naar Aneta verneemt, heeft het radio station van de Zeven Provinciën het vol gende draadlooze bericht uitgezonden, dat gericht was aan den commandant van het schip, kapitein-luitenant ter zee P. Eiken boom, die aan boord vertoeft van bet gouvernementsvaartuig Eridanus, dat nog steeds de vervolging voortzet: „Wij verzoeken u -om de hoogere auto riteiten namens ons te willen mededeelen dat door ons geen communistische neigin gen worden gekoesterd en dat wij niet van plan zijn -tot gewelddadigheden over te gaan. Wij willen alleen protesteeren te gen de korting op de salarissen en tegen bet in arrest stellen van onze kameraden Alles aan boord is goed. Er zijn geen ge wonden. De dienst heeft voortgang als gewoonlijk. Wij zijn bereid ons over te ge ven in den vorm waarvan ons eerder be richt melding beeft gemaakt. (Onderieekend) De Europeesche en inheemsche bemanning. Aneta meldt, dat in bevoegde marine kringen aan het bovenstaande radio-tele gram van de Zeven Provinciën weinig be- teekenis wordt gehecht. Aanvankelijk had den de muiters een telegram van soortge lijken inhoud verzonden aan den com mandant van de marine te Soerabaja. Nu daar met geen enkel woord op geantwoord is, zullen de muiters waarschijnlijk het nog eens via commandant Eikenboom hebben willen probeeren. De regeering zal echter ongetwijfeld haar voorwaarde van onmiddellijke en onvoorwaardelijke over gave handhaven en van het radio-tele gram geen nota nemen. Volgens de laatste officieele berichten was de Zeven Provinciën gisteravond het eiland Sipora genaderd. Reuter heeft gisteravond uit Den Haag vernomen, dat de beslissende ontmoeting met de Zeven Provinciën waarschijnlijk Vrijdag te verwachten valt. Men zal dan den muiters den eisch stellen van onvoor waardelijke en onmiddellijke overgave. Het Java-eskader zal vandaag de Straat Soenda zijn gepasseerd, zoodat de ontmoeting met de muitelingen dan ieder oogenblik is te wachten. In elk geval mag wel worden aangenomen, dat Vrijdag alles is afgeloopen. Het Java-eskader zal gezamenlijk op treden met vliegmachines en torpedóboo- ten op het bewuste moment van de ont moeting, welke niet ver van de Straat Soenda zal plaats hebben bij den westelij ken ingang. Het muiterschip nadert Benkoelen en dus de Zuidpunt van het eiland Sumatra. Het tegemoet-varende Java-eskader zal vermoedelijk vandaag de straat Soenda gepasseerd zijn. Waarom de „Zeven Provinciën" niet eerder ingerekend? Voor de lezers, die zich geen rekenschap geven van de afstanden in den Nederland- schen Archipel en zich derhalve mochten verwonderen waarom niet binnen den kortst mogelijken tijd een groot deel der eenheden van onze vloot de voortvluchtige Zeven Provinciën heeft omsingeld, willen wij, zegt het Vaderland, enkele aan duidingen geven, die het verklaarbaar maken, dat daar noodzakelijkerwijze eeni- ge dagen mee gemoeid zijn. Olehleh, vanwaar de Zeven Provinciën zee heeft gekozen, is ongeveer het Noorde lijkste punt van het eiland Sumatra en ligt op 5.4 gr. N.B. en 95.10 gr. O.L. van Greenwich. De kruiser Java en de beide torpedobooten bevonden zich op het oogenblik dat -de muiterij voorviel, ergens ten Zuiden van Gelebes, d.i. dus ten min ste op 120 gr. O.L. en 5,5 gr. Z.B. Zet men deze afstanden uit op de kaart van Europa, en kiest men voor bet meest Noordelijke en Westelijke punt Amster dam, dan heeft men bet meest Zuidelijke punt te zoeken ergens in.de Zwarte Zee. Het eiland Sumatra, waarlangs thans de Zeven Provincie zich, langs den bui tenkant van de daarvoor gelegen eilanden, voortbeweegt, strekt zich van Noord naar Zuid gemeten uit tusschen ongeveer 11 breedtegraden, d.i. dus over een afstand, op de Europeesche kaart gemeten van Amsterdam tot een punt in de Middel- landsche Zee ten Westen van Sardinië. Deze globale berekeningen geven eenig denkbeeld van de afstanden in den Neder- landschen Archipel en bevatten de waar schuwing, dat de Nederlandsche lezer niet in Nederlandsche maar in Europeesche maten behoort te denken, wil hij met eenige kans op juiste schatting de situ atie in den Indischen archipel begrijpen. Smokkelschip in be slag genomen. De ambtenaren der ■invoerrechten en accijnzen te IJmuiden hebben den motorbotter IJM 336 in be slag gen-omen omdat dit schip frauduleus een hoeveelheid spiritus vervoerde. De botter bleek in Duinkerken een la ding spiritus te hebben ingenomen en was daarmede te Nieuwediep binnengekomen zonder bij de douane kennis te geven van zijn lading of deze in te klaren. Jongstleden Zondag was het schip doorgevaren naar Zijpe (aan bet Noord- Hollandsch kanaal) en had daar een hoe veelheid gelost op een vrachtauto. Toeval lig was dien dag op de wegen een controle op de rijbewijzen en werd ook bedoelde auto aangehouden. De sterkriekende la ding trok de aandacht van de oontrolee- rende ambtenaren, die een nader onder zoek instelden en wegens het zonder do cumenten vervoeren van alcohol tot inbe slagneming van auto en vracht overhin gen. Bij een nader onderzoek naar het schip bleek dit evenwel verdwenen te zijn Overal werden de wachtposten gewaar schuwd, zoowel in het Noord-Hollandsch kanaal als in het Noordzeekanaal en op het IJsselmeeT. De ambtenaren te IJmuiden waren bij hun controle langs het kanaal zoo geluk kig het schip te vinden nabij Buitenhui zen, evenwel zonder bemanning en tus schen het riet verborgen. Het aan boord gaan en versieepen naar IJmuiden was nu het werk van een oogenblik. Thans ligt het vaartuig onder bewaking nabij1 de Midd-ensluis bij het kantoor der invoerrechten. Benzin e-d amp ontploft. Gistermiddag was de heer Geerlings in zijn winkel van lampen en electrische en radio-artikelen in de van Swindenstr. te Amsterdam bezig een benzine-lamp bij te vullen. Hij deed dit dicht bij een branden de kachel, zoodat de heer G. er zich eigen lijk niet over behoefde te verwonderen dat de benzine-dampen op een gegeven oogen blik ontploften en de winkel met zijn licht brandbaren inhoud in een oogwenk in vuur en vlam stond. De heer G. had nog net den tijd om naar buiten te vluchten, waar bleek dat hij er zonder kleerscheu ren ai was gekomen. Na den winkel te hebben aangestoken bewerkte het vuur een daarachter gele gen werkplaats die er eveneens aan ging. De winkel en de werkplaats zijn uit gebrand, doch de bovenverdiepingen zijn ongeschonden gebleven. Poging tot berooving. Gis teravond om acht uur is in een sigaren winkel aan de Hilledijk te Rotterdam een overval gepleegd. De 69-jarige sigarenwinkelier stond te gen sluitingstijd in zijn winkel, toen twee jongemannen binnen kwamen, die over sigaren gingen praten. Op een gegeven oogenblik nam een van de jongens een gummistok, bedreigde de winkelier daar mee en trachtte hem geld af te persen. De winkelier weigerde echter. Daarna gaf de indringer hem een slag op het hoofd, waardoor de man een oogenblik versuft raakte. Hij kwam echter weldra bij en begon toen om hulp te roepen, waar op de beide indringers de vlucht namen. Aan de deur van zijn winkel riep de overvallene daarna om hulp. Juist pas seerden twee agenten, -die de beide over vallers toen nagingen. Een oogenblik wa ren zij de beide jongemannen kwijt, maar na korten tijd zagen zij hen uit een huis in de Cronjéstraat komen. Het lukte hun de beide mannen daar te grijpen. De beide arrestanten werden overge bracht naar het politiebureau. Zij zijn 'n 22-jarige opperman en een 18-jarige bankwerkersleerling. Zij beiden hebben be kend den winkelier te hébben willen be- rooven. Een staaf goud in 't bosch. Nabij Debreczen stiet een houtbakker in het bosch op een 22 kilogram wegende en 40 c.M. lange staaf goud, die, volgena bet oordeel van een vakman, daar circa 2000 jaar begraven moet liggen. Daar de vinder het goud aan de politie heeft afge dragen, komt bem volgens de Hongaar- scbe wetten een derde deel van de waar de toe. Noodlanding. Blijkens een bij den marinestaf ontvangen bericht hebben de marinevliegtuigen Z 16 en Z 3 gisteren, door mist overvallen, een noodlanding uitgevoerd in den Wieringermeerpolder. De Z 16 is onbeschadigd. Van de Z 3 is de schroef vernield en één der vlakken beschadigd. Van de Z 16 is de bemanning ongedeerd. Van de Z 3 is de waarnemer, luitenant ter zee Ten Klooster, door scherven licht gewond. De orde te Paramaribo hersteld. PARAMARIBO. De orde, welke alhier werd verstoord do-or de arrestatie van den communist De Kom, is t'hans hersteld. In totaal zijn twee personen gedood en 28 gewond. De immigranten zijn naar de plantages teruggekeerd en hebben bet werk hervat. Hat optraden tegen „De Zeven Provinciën". Het schip wordt uitsluitend als muitend oorlogsschip beschouwd. BATAVIA. 'In verband met het optre den tegen „de Zeven Provinciën?' ver klaart het Departement van Marine van Nederlandsch-Indië officieel, dat vanaf het begin besloten werd, dat het schip uitsluitend zal worden behandeld als muitend oorlogsschip. Een optreden tegen „de Zeven Provinciën" wordt echter on raadzaam geacht voor de concentratie van een aantal vlooteenheden heeft plaats ge had, hetgeen verscheidene dagen moest duren als gevolg van de groote afstanden. Deze concentratie wordt heden vol tooid, zoodat een beslissend optreden te gen de muiters morgen kan worden ver wacht. AMSTERDAM. Hedenmorgen is het K. L. M.-vliegtuig de Oehoe van Schip hol naar Indië vertrokken, met ruim 307 K.G. post en 48.270 K.G. lading aan boord. Een passagier maakt de reis mee tot Caïro. SMILDE. Hedenmorgen is nabij de Witterbrug de ongeveer 80-jarige R. Tey- en door de tram van Smilde -overreden en gedood. TERNEUZEN. Hedenmorgen te 4 uur is bet Engelsche stoomschip „Otto", gela den met stukgoederen, op weg naar Ant werpen, bij- Hoedekenskerke op een zand bank geloopen. Verschillende sleepbooten zijn ter assistentie uitgevaren. Men hoopt het 200 ton groote schip bij hoog water vlot te krijgen. HEERLEN. Gistermiddag is de mijn werker H. H. Meerts op de cokesfabriek van de „Maurits" onder een vallende ovendeur geraakt en op slag gedood. Treinbotsing. MEPPEL. Hedenmorgen even voor half 7 zijn op de spoorbaan even buiten Meppel twee goederentreinen in botsing gekomen. De goederentrein uit Groningen reed op het achterste gedeelte van den trein uit Leeuwarden, met het gevolg dat vier goe derenwagens en een tankwagen uit de rails werden gelicht. Deze wagons werden zwaar beschadigd. Een remmer werd door den schok uit zijn remmershokj-e geslin gerd. Hij bekwam slechts enkele ontvel lingen. De oorzaak van het ongeval schijnt te zijn, dat de machinist van den Groninger trein door een onveilig signaal is gere den. De Nederlandsche Bank. AMSTERDAM. Nadat met ingang van 1 Jan. j.l. de directie en de commissaris sen van de Ned. Bank 10 pet. van hun inkomen hadden afgestaan en voor het overige personeel met ingang van 1 Mrt tot een korting van 5 pet. was besloten, zullen alle aldus gereduceerde inkomens met ingang van 1 April a.s. met 3 pet. worden gekort. NIEUWE TONGE. Gisteravond hebben twee personen zich toegang verschaft tot de woning van een 80-jarige weduwe aan de Voorstraat te Sommelsdijk. Een buur man, die gestommel boorde, toog op onderzoek uit, waarna de inbrekers het hazenpad kozen. De oude vrouw, die zeer overstuur was, kon geen nadere inlich tingen omtrent het gebeurde verstrekken. Verhooglng Duitsche Invoerrechten. BERLIJN. Officieel wordt medegedeeld dat op voorstel van den Rijksminister van den Landbouw, Dr Hugenberg, besloten is in verband met de buitengewoon zware tijden, voor -den Duitschen landbouw ver schillende invoerrechten te verhoogen. De rechten op -den invoer van levend vee enz. zullen worden verhoogd tot levend rundvee 50 M. per 100 kig. levende schapen 45 M. per 100 kg. levende varkens 50 M. per 100 kg. versch gesl. vleesch100 M. per 200 kg. eenvoudig toebereid vleesch 150 M. per 200 kg. fijne vleescbwaren 280 M. per 200 kg. De invoer van -deze vleeschwaren kan geacht worden niet noodzakelijk te zijn, daar de Duitsöhe veestapel voldoende is voor de binnenlandsche bevolking. TOKIO. In den afgeloopen nacht is een der grootste Japansche vliegbooten naar beneden gestort. Hierbij zijn 1 luitenant en 2 onderofficieren omgekomen. De ove rige leden van de bemanning konden wor den gered. Centrale Hengstenkeuring te Goes. Heden had onder -groote belangstel ling uit de verschillende deelen der pro vincie de jaarlijksche hengstenkeuring te Goes plaats. De uitslag is als volgt -Categorie I. Hengsten geboren in 1930, kleine maat. Ie pr. Honny's Mon, eigenaar J. Serrarens te Ossenisse; 2e pr. Cavalier de Genoels, eig. J. J. v. d. Zan-de te Nieuwerkerk; geen derde prijs; 4e pr. Brin d'Or Amice, eig. A. J. E. Tem merman te IJzendij-ke; geen vijfde prijs; 6e pr. Guido van La-mswaarde, eig. E. G. Fassaert te Lamawaar-de; 7e pr. Anton van Absdale, eig. G. J. M. Yael te St. Jansteen; 8e pr. Jonas -d'Ahea, eig. Gehr. Aernoudts; 9e pr. Hardi, eig. F. d'Hoore te Sluis; 10e pr. Frans, eig. Wed. P. J. van Wesemael te Hengstdijk, 11e pr. Hans van Steenzwaan, eig. J. J. v. d. Zan-de te Nieuwerkerk. C a t e -g o r i e II. Hengsten, geboren in 1930. Groote maat. Ie pr. Karei van Hengstdijk, eig. Wed. E. Verschueren te Hengstdijk; 2e pr. Lion, edg. P. J. de Milliano te Oostburg; 3e pr. Cambrinua van 't Veldzicht, eig. Joh. de Feijter te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3