Uit de Provincie geven zij zich over, dan krijgen zij tooh straf. De heer Boon (lib.) Natuurlijk! Voorts worde de vloot gezuiverd. Beter geen vloot, dan een half roode vloot. De belhamels moeten onherroepelijk uit den dienst verwijderd worden. Het ergste is, wat „Het Volk" heeft ge schreven, n.l. dat het hart van menig marineman sneller klopt, als de „Inter nationale" dan als het „Wilhelmus" wordt gespeeld. „Het Volk" schreef, dat menig marineman in zijn vuistje lachte, als hij de 'bulletins las, en zijn bewonde ring uitte voor de muiters. Diep erger lijk is, dat een politiek blad spr. laat de communisten er buiten, die vijanden zijn van. gezag, beschaving en maatschap pij, zooals hij die opvat zulke dingen schrijft. De heer De Visser noemde zich een beroepsopruier, maar de heer Cramer is een amateur-opruier. Amateurs zijn soms gevaarlijker dan professionals. De heer Albarda vergeet, dat als er moeilijkheden komen, niet de mensjewiki de leiding houden. De heer Wibaut heeft in de Eerste Kamer gezegd, het voorge vallene te betreuren. Waarom heeft hij het verlossende woord niet gesproken? Spr. eindigt met zijn vertrouwen in de regeeringsverklaring te betuigen. De heer Marchant V.D.) vindt het gebeurde iets verschrikkelijks, omdat als gevolg van een ondoordachte daad men- schenlevens in gevaar zijn. In verband met het gebeurde staan twee vragen, n.l. hoe de handhaving van het gezag voor het oogehblik verzekerd moet worden en hoe het in de toekomst moet gaan. Wat de eerste vraag betreft, geen regeering, van welke richting ook, kan er een oogenblik aan denken, van haar ge zag te abdiceeren tegenover een revolu- tionnaire poging. Spr. kan tot zijn leedwezen niet ver klaren, dat het antwoord van den minis ter op de vragen van den interpellant hem geheel heeft bevredigd. De regeering heeft niet gehandeld met den noodigen ernst, de noodige voortvarendheid en de noo- dige zekerheid. 'Spr. uit voorts zijn bevreemding over de houding van den commandant, die de stemming van het personeel niet heeft ge kend en zelfs van boord is gegaan. Spr. beeft geen behoefte, voor eenigerlei motie te stemmen. Het zou kunnen worden uit gelegd als het partijkiezen voor een stel sel, dat niet dat van spr. is. De heer Peereboom '(herv. geref.) keurt af de tweeslachtige houding der S. D. A. P. In de Kamer zeggen de heeren, dat de discipline moet worden bewaard, maar in het land is alle principieel ver schil tusschen sociaal-democraten en communisten zoek. Spr. betoogt voorts, dat krachtig moet worden opgetreden tegen het revolution- naire gevaar. De heer Aalberse (R.K.) zegt, dat op dit oogenblik Kamer en regeering niet beschikken over voldoende gegevens om het gebeurde met bezonkenheid te kunnen beoordeelen. Bovendien is het feit nog niet afgeloopen. Zoo ver als wij weten, gaat de rebellie nog steeds door. De Kamer moet zich niet mengen in wat de taak der regeering is. Moge de regeering in deze buitenge* woon moeilijke zaak blijk geven zoowel van kracht als van beleid. Beide zijn drin gend noodig. De regeering moet geen ge hoor geven aan den aandrang der scherp slijpers. Afkeuring verdient krachtpatserij. Gevaarlijke raadslieden, ook zijn zij', die steeds waarschuwen, dat de regeering voorzichtig moet zijn, terwijl het misdrijf der rebellie nog wordt voortgezet. 'De ge stelde daad is buitengewoon ernstig. Als het allerergste achter den rug is, geve de regeering volledige opening van zaken aan de Kamer, wat betreft de feiten en wat aangaat de beslissingen der regee ring. Minister Deckers zegt, dat heden van bepaalde zijde op onrechtmatige wijze strooibiljetten zijn verspreid met zeer on rustbarende berichten, welke werden toe geschreven aan een groot dagblad en aan Aneta. Spr. signaleert dit laaghartig be drijf. De heer Albarda was verontwaardigd over het verbod van de uitgaven van „De Arbeiderspers". Spr. was verplicht, aldus te handelen en „De Arbeiderspers" had het in de hand gehad, dit te voorkomen. Een goed deel van den verkeerden geest, die nu helaas tot uiting is gekomen, is het gevolg van de actie der sociaal-demo cratische pers, die den noodzakelijken eerbied voor de krijgstucht ondermijnt. Voorts herhaalt spr., dat in de vergade ring der technici te Soerabaja algemeen is erkend, dat de tweede korting niet van de 'baan was. Het is spr's innige overtui ging, dat van bepaalde zijde men een anderen indruk heeft gevestigd ter wille van een schijn-overwinning. Spr. betoogt, dat de heer Albarda hem niet moet verwijten, de G.A.M.B.O.-man- nen niet te hebben ontvangen, terwijl zij hem hadden willen waarschuwen voor* wat dreigde. Als de C.AM.B.O.-mannen dit hadden willen doen, hadden zij' spr. kunnen schrijven. Men heeft spr. verweten, hooghartig te zijn. Hij heeft op de schepen met 'het per soneel onder alle omstandigheden ver keerd, van hoog tot laag, in vreugd en leed. Maar dit gaat samen met den eisch, dat het personeel zijn plicht zal doen. Als de Arbeiderspers schrijft, dat menig ma rineman in zijn vuistje lacht, als hij hoort, wat gebeurd is, zegt spr., dat het marine personeel van zulke elementen moet wor den gezuiverd. Spr. sluit zich aan bij den heer Aal berse. In zijn verklaring heeft hij gezegd dat als de overgave niet dadelijk ge schiedt, met geweld zal worden opgetre den. Dit la niet hetzelfde als zonder be leid. Spr. vertrouwt, dat de commandant, die de opdracht beeft „De Zeven Provin ciën" tot overgave te brengen, zal optre den desnoods met geweld maar tevens met beleid. Wat betreft den commandant van „De Zeven Provinciën", als blijkt, dat waay is, wat volgens sommige telegrammen is ge schied, met name dat hem een waarschu wing zou hebben bereikt, kan zijn 'beleid niet krachtig genoeg worden afgekeurd. Maar men kan ver spr. niet vergen, dat bij alle bijzonderheden reeds kent. De interpellatie wordt gesloten. De motie-Drop, waarin de verkla ringen van' den minister over zijn beleid niet bevredigend worden genoemd, komt in stemming. De Kamer verwerpt de motie met 53 tegen 20 stemmen. Voor: sociaal-demo craten en communisten. De vergadering wordt daarna verdaagd. CENTRALE VERWARMING reeds voor f 450. Installateur: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv) Failissementen. Het faillis sement van Adriaan Vroonland, landbou wer te Nisse, curator Mr Ph. R. Hugen- holtz te Goes, is geëindigd wegens ver bindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van 26.090 pet. aan de concurrente schuldeischers. Middelburg. Woensdagavond herdacht de afd. Middelburg van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond haar 10-jarig bestaan, onder leiding van den voorz. dhr D. H. Loodewijk. Hij heette de dames en heeren hartelijk welkom en memoreerde de ge schiedenis der jubileerende afd. Precies 10 jaren geleden begonnen met 8 leden is met toewijding en hard werken de gesta dige uitbreiding en invloed toegenomen en met vreugde constateert spr. dat thans 60 leden zijn ingeschreven. Ziende op den afgelegden weg, zegt spr. is er dankbaarheid in ons hart voor al bet goede wat God ons deed genieten. Het stemt ons tot dankbaarheid, dat straks de Bondsvergadering te Middelburg zal worden gehouden. En Vlissingen en Middelburg wedijveren in dezen de ont vangst zoo schitterend mogelijk te doen zijn. Namens de jubileerende afdeeling wer den aan den voorz., die 10 jaren onaf gebroken als zoodanig fungeerde, bloemen en een boekwerk aangeboden. Voor de afd. Vlissingen en de Chr. Be sturenbond boden dhrn Sinke en Melief- ste de beste wenschen aan. Na de verslagen van secr. en penning meester werd de avond verder gezellig doorgebracht. Gisteravond vergaderde de afd. Mid delburg van bet Centraal Genootschap voor Kinder berstellings- en Vacantiekelo- nies onder voorzitterschap van dr G. Or- baan. De penningmeester, dhr P. Luteijn, bracht zijn rekening over 1932 uit, waar uit bleek dat het jaar begon met een ba tig saldo 1931 van f 199.3914 en eindigde bij een eipdcijfer van f 1230.6434, met een goed slot van f 170.5134. Het hoofdbestuur vroeg of de afdeeling meer voelt voor een 5-weeksche of een 6- weekscbe verpleging. Mevr. Weijl lichtte toe, dat medisch 6 weken natuurlijk beter is, maar dat zij meende, dat thans de financieele zijde der kwestie nog meer geldt, vooral omdat bij 5-weeksche ver pleging de kans op bet uitzenden van meer kinderen toeneemt. Besloten werd te melden, dat men voor een 5-weeksche verpleging het meest voelt. Vervolgens bracht de secretaresse, me juffrouw de Gleijn Brem, haar jaarverslag uit. Het aantal leden daalde van 366 tot 352 en de contributie met f20.50. In de plaats van mevr. Broekhuijteen koos de vergadering in 1932 tot bestuurs lid mevrouw Magendans, die aanvankelijk de benoeming aannam, maar weder be dankte. Op de lijsten der hoofden en onderwij zers der openbare en Chr. scholen waren 63 kinderen opgegeven, die grootendeels, belaas niet alle, geplaatst werden. De afdeeling zond 16 kinderen naar Oostvoorne van 2 Juni tot 5 Juli, een pa tiëntje van 16 Maart tot 16 Juli naar 't Boschhuis te Nunspeet. De resultaten van de uitzending liepen nogal uiteen, van on bevredigend tot goed en zelfs een enkele maal zeer goed. De secretaresse brengt een woord van dank aan dr Broekhuijsen, die ontzettend veel werk heeft gedaan voor de afdeeling. De kosten er van beliepen per week en per kind f 10.93 (alles inbegrepen). Verschillende ouders beloofden bijdra gen te geven. Slechts één enkele hield woord, zoodat die post al heel klein is. Al betreurt het bestuur bet erg, dat de heeren de Vries en Cara hun uitvoering, waar men al zoo'n beetje jaarlijks op re kende, niet gegeven hebben, zoo is de af deeling toch verblijd met een onverwachte gift van f 100 van N.N. en een van f 10 van P. Beide schenkers brengt de secre taresse hartelijk dank. De dames M. de Gleijn Brem en J. den Bouwmeesterde Jonge werden herkozen als bestuurslid. Ten slotte keurde de vergadering het goed met de vervulling van de nog be staande vacature nog even te wachten. Vlissingen. Gisteravond hield het comité der G. K. W. 0. zijn jaarvergadering. Na opening door den voorzitter, dhr J. Marijs, werd door den secretaris, dhr I. Sinke, een breedvoerig overzicht gegeven van den toestand der vereeniging, waar aan tevens een historisch overzicht ver bonden was over de vijf jaren van haar bestaan. Opgericht in 1928 met 380 personen, steeg bet ledental voortdurend, tot het een hoogtepunt bereikte van 1124 leden. Op 1 Januari 1933 bedroeg het aantal leden 1083. Aan de G. K. W. O. is nog verbonden een gymnastiekaideeling, resp. voor da mes, heeren en adspiranten. Het totaal aantal leden bedraagt 96. Ook werden er cursussen gehouden in de Engelsche taal en knippen. Uit bet verslag van den penningmeester, dhr P. A. Gillissen bleek, dat de ontvang sten over 1932 bedroegen f 2552,9134, en de uitgaven f 2545,64. Op 1 Januari was een reserve gekweekt van f 231,55. De collecten op verschillende uitvoerin gen voor steun aan de werkloozen gehou- gen, hebben opgebracht een bedrag van f350. De inkomsten der sportafdeeling be droegen f 657,82 en de uitgaven f 654,80. Inplaats van dhr J. Marijs, die zich niet herkiesbaar stelde, werd met alg. st. tot voorzitter gekozen dhr B. de Jager. In een bestaande vacature werd tot be stuurslid gekozen dhr G. N. A. Vreke en herkozen dhr J. van den Bosch. Goes. Naar men zich herinneren zal. beschikte de gemeenteraad 2 Febr. 1932 afwijzend op een verzoek van het Bestuur der R.K. Jongensschool, om gelden be schikbaar te stellen voor verbetering der toiletten, zulks uit overweging, dat de verbetering op billijker wijze zou kunnen geschieden. Het Schoolbestuur ging tegen deze beslissing in beroep bij Ged. Staten, die den gemeenteraad in 't ongelijk stel den en besloten, dat de gevraagde mede werking alsnog moest worden verleend. De Raad ging daarna tegen deze beslis sing van Ged. Staten in hooger beroep, waarop de Kroon dezer dagen het besluit van Ged. Staten vernietigde en mede uit financieele overwegingen, het besluit van den raad handhaafde. i Het bestuur van het Gasthuis heeft aan den Raad bet volgende schrijven ge zonden: „Het Bestuur van het Gasthuis te Goes, in aanmerking nemende, dat ter vaststel ling door Uw college, successievelijk zijn ingezonden: a. wijziging der begrooting 1930; b. rekening 1930; c. wijziging der begrooting 1931; d. begrooting 1932; e. begrooting 1933. Zonder dat een dezer stukken nog door Burgemeester en Wethouders aan Uw college is overgelegd, verzoekt U dringend bij Heeren Burgemeester en Wethouders op behandeling aan te dringen, daar het Gasthuisbestuur, bij deze loop van zaken, de verantwoordelijkheid voor de voortzet ting van bet bedrijf dezer gemeentelijke instelling niet kan blijven dragen." Loop der bevolking. Ingekomen: M. Roest, dienstbode, van Zandvoort, Oostsingel 70; M. F. Moens en gezin, vertegenw., vein Delft, Westwal 8; M. A. van Melle, onderwijzeres, van Sou burg, Opril G. Markt 4; A. P. Ie Coq, smidsknecht, van Hilversum, Matth. Smalleg. buurt 37; L. J. Polfliet, werk man, van Dordrecht, Scheldestraat 56; J. Gappon, reiziger, van Zutphen, Gerani umstraat 6; J. Bil en echtg., machinist, van Soerabaja, Wilhelminastraat 86; F. J. J. G. Galle, zonder beroep, en echtg., van Schaerbeek, Picc'ardtstraat 26; Wed. H. Boonman, zonder beroep, van Ovezand Kloet, weg 5a; M. M. Nieuwenhuijzen, dienstbode, van Middelburg, Ganzepoort- straat 26; J. Langelund en gezin, off. L. d. H., van Amersfoort, Ravelijn 10; M. Minnaar en gezin, monteur, van Middel burg, Rimmelandstraat 10; L. Herrebout en gezin, landarb., van Kapelle, Oude Singel 16; M. G. v. d. Vegt, zonder be roep, van Ermelo, Westwal 5. Vertrokken: A. L. J. Baert. zonder be roep, naar Tilburg, Rielscheweg 48b; P. J. de Pan, boomkw. knecht, naar Kloe- tinge, A 150; G. J. Oudshoorn, dienstbode, naar Meerloo; L. Reijerse, dienstbode, n. Kattendijke B 26; E. G. Haberland, buf- fetjuffr., naar Hilversum, Primulastr. 14; M. M. E. Schneider, onderwijzeres, naar 's-Heerenhoek, Molendijk 28; G. A. van der Peijl en echtg., machinist, naar Roe menië; G. Mol en gezin, reiziger, naar Roosendaal, Wouwschestraat 54; S. v. d. Boomgaard en echtg., koopman, naar Kloetinge, Schoolstraat 155; J. W. Taat, off. L. d. Heils, naar Den Haag, Prinse gracht 57. Kloetinge. Gisteravond hield de afd. van den Ned. Chr. Landarbeiderabond on der voorzitterschap van den heer Nieuw- dorp een goed bezochte vergadering. Bij de behandeling der huishoudelijke zaken bleek onder de leden eenige ontevreden heid te heerschen over enkele punten, de werkverschaffing betreffende. Aan den gemeenteraad is daarom een verzoek ge richt om aan enkele billijke verlangens te gemoet te komen. Hierna behandelde de heer A. de Lange uit Goes bet onderwerp: „De crisis en de Chr. vakbeweging". Nadat Spr. eerst in het algemeen het beginsel en de taak der Ghr. vakbeweging had uiteengezet, bracht hij die meer in het bijzonder in verband met de crisisomstandigheden, waaronder wij leven. Zoowel principieel als practisch werd de roeping der Chr. vakorganisatie en van hare leden aangewezen. Meer in het bijzonder stond Spr. stil bij de groep der landarbeiders, die wel zeer zwaar door de crisis is getroffen, waarbij Spr. bet betreurde, dat in de kringen der werk gevers en landbouworganisaties niet meer geneigdheid tot overleg en samenspreking wordt gevonden. Nadat nog eenige be spreking was gevoerd, eindigde de spre ker met dankgebed. Wolf aartsdijk. Dinsdagavond hield de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaarlijksche bijeenkomst in één der lokalen van de Ghr. school aan den Pa- peweg. De voorzitter van de plaatselijke com missie, de burgemeester, opende de ver gadering en sprak zijn dank uit voor de flinke opkomst. Na bet gezamenlijk zingen van twee coupletten van liet Wilhelmus, verklaarde spreker de bijeenkomst geopend De secretaris der afdeeling dhr A. van Keulen, gaf een uitvoerig verslag over hetgeen in het afgeloopen jaar in de af deeling voorviel. Hierna voerde let woord Overste Bier man, commandant van het verband Zee land, die, evenals de voorzitter, wees op het gebeurde aan boord van de „Zeven Provinciën". Dhr W A van Wijck, loofd der Ghr. school, besprak vervolgens de ernstige tijdsomstandigheden en welkto de jonge ren op zoo noodig paraat te zijn Dhr Laernoes hield nu een rede in ver band met het feit, dat bet in de maand April a.s. 400 jaar geleden zal zijn, dat Prins Willem van Oranje werd geboren. Door Overste Bierman werd aan een 13-tal leden bet brevet van scherpschutter uitgereikt, n.l. aan: J. van der Linde, H. Kraak, J. Bliek, D. Zweedijk, G. Remijn- se, A. Hoebeke, J. Zegers, G. van Strien, M. G. van de Kreeke, A. Kallemein, F. Flipse, N. G. van der Schraaf en H. van der Linde. Vervolgens werd een viertal films ver toond. De aanwezigen werden onthaald op thee en gebakjes. Door de burgemeester werd de vergadering met een kort woord gesloten. 's-Gravenpolder. Gisteravond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" haar jaarvergadering. De waarnemend voor zitter, dhr Verhulst, herdacht bij de ope ning den overleden voorzitter, Ds Gerrit sen, die den stoot gegeven heeft tot op richting van de vereeniging en sindsdien onafgebroken den voorzittershamer bad gehanteerd. Zijn nagedachtenis zal steeds in dankbare herinnering voortleven. Door even op te staan gaven de aanwezigen blijk van instemming. Daarna las de secretaris de notulen en tevens het jaarverslag, waaruit bleek, dat de vereeniging gegroeid was tot 208 leden. De voorzitter deelt mede, dat alle ver- plegingsartikelen in orde zijn. Uit de re keningen over 1931 en 1932 bleek, daar inmiddels een ligtent was aangeschaft, dat er thans een nadeelig saldo is van f 2.89. De begrooting 1933 werd vastge steld in ontvangst op f 300 met een post onvoorzien van f 90,88. De afgevaardigde naar de provinciale vergadering bracht verslag uit. Aan de beurt van aftreding was bet be stuurslid Verhulst, die herkozen werd met 25 van de 28 stemmen. In de vacature werd gekozen dhr J. van Meerendonk. Daar vele artikelen aan bederf onder hevig zijn, werd besloten te wachten om verplegingsartikelen aan te schaffen tot zij noodig zijn. Het bestuur benoemde tot voorzitter dhr Verhulst en tot bestuurslid der wijk verpleging dhr Van Meerendonk. Gistermiddag kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving dhr De Koster. Onder de verschillende ingekomen stukken was de goedkeuring van Ged. Staten van de rekening 1931. Voor de gespitte grond, die bij inschrijving in verpachting was ge bracht, was te weinig ingeschreven, zoo dat hij nog opnieuw verpacht zal worden. Bij de rondvraag werd door dhr Ver buist geïnformeerd naar de voormalige onderwijzerswoning. B. en W. zullen zich met den huurder in verbinding stellen om opnieuw te verhuren. Het bleek, dat aan acht hoofden van ge zinnen bijslag in den vorm van brandstof was verstrekt. Na het spitten zal direct begonnen worden om de wegen in orde te maken. Verder werd nog besloten te ver zoeken bij de posterijen de uren voor open stelling van het station aldus te bepalen: van 910, van 121 en van 67 uur. Waarde. Bevolking. Ingekomen: Jozina J. Bouwense van Kortgene, Voorstr. 85 naar B 110. Vertrokken: Wed. A. de JagerMol en gezin, uit A 71 naar Krabbendijke, Oost- weg. Oudelande. Gisterenavond hield de afd. tot Ghr. verzorging van krankzinnigen in Zeeland, haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van D. Hoffius. De secr. las bet jaarverslag: 4 leden ontvielen aan de afdeeling, 2 traden toe. Aan contribu tie was ontvangen 51. Tot afgev. naax de jaarvergadering werd gekozen M. Schonwenaar (sec. W. de Jager). De aftr. bestuursleden D. Hoffius en W. de Jager werden herkozen. Het 'bestuur deelde mede, dat Woensdag 15 Febr. in de Herv. Kerk als spr. voor de afd. hoopt op te treden Ds de Vries te Goes. Koudekerke. Op 11 October 1932 ver leende de Raad aan W. Christiaanse ont heffing van bet bepaalde bij art. 7 (eerste lid) der Bouwverordening (verbod van het bouwen anders dan aan straten) ten be hoeve van den bouw van woningen op een terrein aan de tramlijn MiddelburgKou dekerke, in de omgeving van den Vlissing- schen weg. De burgemeester, die reeds had gewaar schuwd tegen het verleenen der onthef fing, droeg het raadsbesluit voor ter ver nietiging door de Kroon, wegens strijd met het algemeen belang. Bij Kon. besluit van 21 Jan. 1.1. is ge noemd raadsbesluit vernietigd, waarbij ook de Kroon strijd met het algemeen be lang als grond der vernietiging aanvoerde. Arnemuiden. Zaterdagmiddag, bij gun stig weer zal de voetbalvereen. A. S. G. haar nieuw terrein in gebruik nemen met een wedstrijd tegen „Nieuwland". Tevens zal ook het nieuwe kleedlokaal met buffet in gebruik worden genomen. Het bestuur meende, dit niet onopge merkt te moeten laten voorbijgaan, zoodat het muziekkorps Arnes Genoegen mede werking zal verleenen. Vanaf de openbare school begint de optocht naar het terrein, alwaar de burgemeester, of bij diens afwe zigheid event. Dr de Haas de aftrap zal verrichten. De leiding berust bij dhr Ro- mijn. Voor deze wedstrijd is een medaille beschikbaar gesteld. Westkapelle. Woensdagavond vergader de de gemeenteraad Na opening wenschte de voorz. den le den en secretaris met hun gezinnen een gelukkig jaar toe. In een kort overzicht over het afgeloo pen jaar wees spr. op de groote werkloos heid welke hier in het dorp heerscht. De uiterste zuinigheid zal betracht moe ten worden. Een moeilijk probleem zal de werkverschaffing blijven. Met genoegen mag geconstateerd wor den, dat thans zoo goed als alle binnen wegen in goeden staat verkeeren. Dhr H. Cijsouw dankte, mede namens den raad den voorzitter voor het gespro kene. Ingekomen stukken. Schrijven van den Minister van binnenl. zaken, inzake ver hoogde subsidie voor werkloozenkassen. Een mededeeling van den Minister dat met de werkverschaffing voorloopig kan worden doorgegaan tot en met 25 Febr., dat de subsidie na 1 Januari nog niet kan worden opgegeven. Het bekende adres van de gemeente Ambt Hardenberg werd voor kennisgeving aangenomen. Eveneens bet adres van het bestuur van Kerkrade. Een schrijven van het Polderbestuur van Walcheren, dat aan de gemeente, als bijdrage in de kosten van de verharding der binnenwegen wordt uitgekeerd f 3091.99. Eén verzoek van H. Westerbeke om 100 roeden van het Noordervroon te mogen pachten tegen een prijs van f 22.50 per ge- met. De bedoeling van Westerbeke is, deze plek grond te bewerken voor den aanplant van wisschen. Toegestaanl onder voor waarde o.a. dat deze plek niet gebruikt mag worden voor wei. Een verzoek van enkele onderhouds plichtigen van voetpaden om deze van den ligger af te voeren, werd afgewezen. Een verzoek van bet bestuur der Bijz. lagere school om voorschot op de gemeen tevergoeding bedoeld in art. 101 der L.O.- voor 1934 werd ingewilligd en toegekend f 627.81. Een verzoek om vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet over 1932 kon niet behandeld worden daar de gemeentereke ning over 1932 nog niet was goedgekeurd. Daarop had een bespreking plaats over de organisatie van de brandweer. In 't kort weergegeven, deed de voorz. mede deeling, dat een overeenkomst was aange gaan met 16 vrijwillige brandweermannen en 4 brandmeesters. In het eerste jaar zouden 4 keer oefeningen gehouden wor den, waarbij, de vergoeding zou bepaald worden op 50 ct. p. uur; bij een groote oefening 75 p. uur. Aangeschaft zouden worden 2 rookmaskers, 2 oliepijpen en jassen; overeenkomsten zouden aange gaan worden met Domburg en Zoutelande. De voorz. stelde voor ook het brand weerpersoneel tegen ongevallen te verze keren. Daarop bad een uitvoerige bespre king plaats, wat betreft het aanbrengen van bakken of putten. In beginsel werd besloten tot bet aanbrengen van putten. Met alg. st. werd besloten tot deze or ganisatie van de brandweer te komen, waarbij de heer H. Cijsouw aanteekening wenschte tegen bet sluiten van verzeke ring te zijn. Daarop had een bespreking plaats over het sluiten van een nieuw lichtcontract met de P.Z.E.M. Na besloten zitting werd besloten; le Niet ontvankelijk te verklaren het bezwaarschrift, ingediend door mr J. J. Heijse, te Middelburg, tegen de baatbe lasting, als zijnde niet onderteekend; 2e Op het bezwaarschrift in de baat belasting van Antb. Poppe werd afwijzend beschikt. Daarop werd nog besloten als grens voor de werkverschaffing toetelaten twee H.A., in gebruik in het totale gezin. Besloten werd ook, hen bij de werkver schaffing voor eenige weken of maanden uit te sluiten, die bepaalde inkomsten verzwijgen. Bij de rondvraag werd door dhr K. Cijsouw gevraagd, of geen verbetering aangebracht zou kunnen worden aan Joosse's weg. De voorz. merkte evenwel op, dat de gemeente niet onderhoudsplich tig is. Domburg. Dinsdagavond vergaderde de Gemeenteraad. De voorzitter sprak een Nieuwjaarsrede uit. Men zal zich wel rekenschap moeten geven van de nood zakelijkheid van bezuinigingen, doch men mag deze, op noodige zaken niet te ver doorvoeren. Hoewel er wel lichtpunten zijn, zal men toch rekening dienen te hou den met het feit, dat het nog jaren kan duren eer weer normale toestanden zullen terugkomen, zoo dat al geschiedt. Dhr de Visser dankte als oudste lid den voorzitter voor zijn wenschen en bood die wederkeerig hem, namens den Raad aan. Hij gaf daarna in dichtmaat een over zicht, ook van de moeilijke tijden welke thans doorgemaakt worden. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten geen instemming te betuigen met het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2