i I Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken Radio-nieuws Burgerlijke Stand. Bui donderdag! Ongeregeldheden te Paramaribo. Twee dooden, zestien gewonden. Bij een nieuwen optocht welke gisteren te Paramaribo plaats vond met het doel te betoogen voor vrijlating van De Kom, schoot de politie op de betoogers. Een Creool en een Hindoestani werden gedood, terwijl zestien Creolen, Javanen en Hindoestanis werden gewond. De Kom is de bekende Surinaamsche communist, die onlangs bij zijn terugkeer groote sensatie verwekt heeft onder de Aziatische immigranten. Fraude bij een veiling. De exploitanten van het gemeentelijke vei linggebouw te Amsterdam, die Vrijdag j.l. uit de voorloopige hechtenis waren ont slagen, zijn gisteren op last van den offi cier van Justitie, opnieuw aangehouden en voor den rechter-commissaris geleid. De rechtbank heeft hun gevangenhouding gelast. Geschiedde hun eerste aanhouding op vermoeden van fraude bij de bloemenvei ling, thans zijn bij het verdere onderzoek ook bezwarende feiten gebleken wat be treft de groenten- en vruchtenveiling. De O. S. P. vergadert en vecht. Gisteren heeft de O. S. P. een vergadering gehouden in Musica te Den Haag. Er waren zoowat evenveel com munisten in de zaal als leden der O. S. P. en toen de Bpreker, de heer van Staal, zich tegen de R. V. O. en W. A. C. keerde,, brak er een storm los onder de commu nisten. Een zevental debaters tegelijk meldde zich uit deze gelederen en al ver zette de heer Van Staal zich eerst hard nekkig, hij werd gedwongen het debat toe te staan. Dit debat heeft na eenige oogenblikken zich ontwikkeld tot een fiksche kloppartij op het podium, waarin stevige meppen zijn uitgedeeld. Van de vergadering is verder niets meer terecht gekomen. Groote brand te Amsterdam. Gisteravond heeft te Amsterdam aan de overzijde van den Amstel een groote brand gewoed in een complex van bootbewaar plaatsen en werfjes. In een oogwenk ston den de lichte, van hout opgetrokken, ge bouwen, die een groote oppervlakte be slaan, van voren tot achteren in lichter laaie. Tientallen motorbooten en een paar honderd kano's verbrandden. Ook de gebouwen van de aangrenzende werf de Amstel, tevens bootenbergplaats, wer den een prooi der vlammen. Dolle koe neemt een agent op de horens. De omgeving van de Veemarkt te Amsterdam is gistermiddag in rep en roer gebracht door een koe, die naar de slachtplaats gebracht moest wor den en, plotseling dol geworden, op hol is geslagen. Na den drijver een duw te hebben gegeven, ging de koe er vandoor en rende naar de Borneokade. Daar trachtte een agent van politie het dolle beest tot staan te brengen, met het gevolg dat hij tot drie keer toe op de horens ge nomen en tegen de straat gesmakt werd. Ofschoon zeer ernstig bezeerd, riep de agent een in de nabijheid zijnde taxi aan, waarin ook een collega plaats nam. De auto ging daarop achter het beest aan, dat tusschen de treinsporen van de Bor neokade bekneld raakte, zoodat de agen ten gelegenheid hadden de koe neer te schieten. Jacht op een suikersmok kelaar. De 'grenacommiezen van Budel hebben met behulp van de marechaussee een smokkelauto, geladen met ongeveer 2000 kg. suiker aangehouden. De laatste nachten opereerde er een smokkelbende, die vele vrachten suiker ons land binnen voerde. Daarom legden de kommiezen en marechaussee zich op verschillende plaat sen langs den hoofdweg van de Belgische grens af, in de richting Eindhoven, in 'hinderlagen. Toen zij gisternacht, tus schen Soerendonk en Maarheeze, een vrachtwagen hoorden naderen, werd de weg met een zwaren boom afgesloten. De wagen naderde tot dichtbij. Zoodra de be stuurder den boom bemerkte, sprong hij uit den in volle vaart zijnden wagen en wist in de volslagen duisternis te ont komen. De stuurlooze wagen reed even voor de afsluiting van den weg in een sloot, waarna het voertuig omkantelde. Er werd nog eenigen tijd jacht op den vluchteling gemaakt. Ook werden hem eenige schoten nagezonden. De man is ontkomen. De wa gen, welke ongeveer 2000 hg. suiker bleek te bevatten, werd verbeurd verklaard en naar de kommiezenwacht te Budel over gebracht. (Tel.) Weer een overval te Gef- f e n. Opnieuw verspreidde zich gister avond door Geffen de mare, dat er om streeks halfzes wederom, en ditmaal even buiten de kom der gemeente, een brutale overval was gepleegd. Op genoemd tijdstip het was ongeveer tegen het vallen van den avond, reed, zoo meldt 'de Telegraaf, de 16-jarige R. uit Oes, 'die te Vught in dienstbetrekking is, op zijn rijwiel op het fietspad langs den rijksweg Den Bosch Nijmegen. Aan den kant van het rijwielpad ston den twee mannen met den rug naar den straatweg gekeerd. Bij het passeeren draaiden beide kerels, die gemaskerd ble ken, zich plotseling om. Eén hunner greep de fiets van den jongeman bij' het stuur, terwijl de andere aanrander den doode- lijk verschrikten wielrijder een hevigen vuistslag op het hoofd toebracht. De jon gen tuimelde van zijn fiets. Op dat oogenblik naderde een auto uit de richting Grave. Eén der bandieten be merkte den naderenden auto. Hij liet zijn slachtoffer los, waarbij hij den anderen kerel toeriep: „Los!" De beide schurken kozen daarop ijlings het hazenpad. Zij vluchtten den nabijgelegen zandweg in en ontkwamen in het schemerdonker. Het slachtoffer, dat vreeselijk ontdaan was, liep naar een woning in de nabijheid, van waar men onmiddellijk de marechaussee te Geffen waarschuwde. In weinige oogenblikken versoheen een aantal man schappen uit de kazerne onder leiding van een wachtmeester per auto ter plaatse. De geheele omtrek werd in alle rich tingen doorkruist. Men slaagde er echter tot op heden niet in eendg spoor van de daders te ontdekken. De toestand van de 73-jarige mej. B. van Dijk, het slachtoffer van den laf- hartigen roofoverval op Zaterdagavond jl. is nog steeds uiterst zorgwekkend. Groote hoeveelheid gedis tilleerd in beslag genomen. Zondagmiddag zijn onder de gemeente Schoten de gebroeders T., uit 't Zandt, met een vrachtauto door kommiezen aan gehouden, nadat men te Amsterdam er de reuk van had gekregen, dat door bedoelde personen gedistilleerd clandestien van de hand zou worden gedaan, of was gedaan. Na aanhouding bleek bij onderzoek, dat zich in den wagen dertig blikken, van 10 Liter inhoud, gedistilleerd, met een alco- hol-percenage van 96 pet., bevonden. De auto en de voorraad gedistilleerd werden in beslag genomen. De gebroeders T. wer den aangehouden. Een inspecteur en twee kommiezen heb ben daarop ten huize van de gebroeders T. een onderzoek ingesteld en hier werden nog 116 blikken gedistilleerd in beslag ge nomen. Zij werden overgebracht naar het kantoor der accijnzen te Schagen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, zijn de beide mannen weer op vrije voeten gesteld. Vrouw verbrand. Gisteren is in het ziekenhuis te Nijmegen overleden de 46-jarige vrouw W. uit Weurt, die Vrijdag bij: bet aansteken van de kachel in brand was geraakt en ernstige brand wonden had opgeloopen. De ongelukkige was moeder van zes kindereu. Vereeniging van oud-leerlingen der Rijks Landbouwwinterschool te Goes. Gistermiddag hield bovengenoemde ver- eeniging haar 30ste jaarvergadering in de Prins van Oranje te Goes. De voorzitter, de heer A. G. Zandee, verwelkomde de aanwezigen en wees op het belang dezer jaarvergadering. De jonge, ontwikkelde landbouwers hebben, naar Spr. meent, behoefte aan een ver gadering en een organisatie als deze. Spr. wees er op, dat de vereeniging den laat- sten tijd meer gedecentraliseerd werkt. Het laatste vereenigingsjaar was zeer kalm. De verhouding tot de Z. L. M. en andere landbouworganisaties was uitste kend. Spr. wekte de leden op getrouw en met dankbaarheid, ja met geestdrift ge bruik te maken van de velerlei voorlich ting, die hun ten dienste staat. Ook deelde Spr. mede! dat de R. L. W. S. thans be zocht wordt door 12 en 9 leerlingen. Nadat de voorzitter nog den spreker, den heer P. Lindenbergh hartelijk had verwelkomd, volgden notulen en ingeko men stukken. Naar aanleiding van het rapport over het boorenpensioenfonds, doet de heer A. Sinke, secretaris van den B. v. G. eenige mededeelingen. Er is voor dit doel een vereeniging gevormd, met de commissie als voorloopig bestuur. Reeds hebben ver schillende personen zich voor deelname aangemeld en Spr. hoopt, dat hun getal nog grooter zal worden. Binnenkort zal een nieuw, gewijzigd rapport verschijnen. Op verzoek van den heer I. J. Smalle- gange die zeer sympathiek tegenover het idee staat worden de notulen der commissie-vergadering gelezen. De heer Smallegange had ook tarieven willen vra gen bij andere maatschappijen dan Cen traal Beheer. Dhr Sinke antwoordt, dat dit is gebeurd. Dhr W. A. Sneep (penningmeester) brengt nu financieel verslag uit. De ont vangsten zijn f 695,70, de uitgaven f 620,82 alzoo batig slot f 74,88. Dhr G. O. J. Hendrikse (secretaris) brengt jaarverslag uit. Het aantal leden is gedaald van 224 tot 200. Twee bestuurs- en een algemeene vergadering werden ge houden. Cursussen in economie en wettenken- nis en fruitteelt werden gehouden. Ook herinnert de secretaris aan den gehouden ontwikkelingsdag. De kring Walcheren maakte een excursie naar Kortrijk (vlas bewerking). Ten slotte herinnert Spr. aan de lotgevallen der school in 1932. Nadat de secretaris nog verslag heeft uitgebracht van de algemeene Bondsver gadering, volgt bestuursverkiezing. Her kozen wordt de heer W. A. Sneep, ter wijl in de vacatures Joh. v. d. Bijl en G. H. A. Stoutjesdijk gekozen worden de heeren M. de Groene te Wilhelminadorp en P. Lindenbergh te Wolfaartsdijk. Hierna houdt de heer P. Linden bergh te Wemeldinge een lezing over: „De boer en decrisis". Spr. stelt het zeer op prijs nog eenmaal de jonge landbouwers in Zeeland te mogen toespreken en hen te wijzen op hun mooie beroep, waarin in tegenstelling met de fabrieken niets geheim is. Spr. wil graag een moedgevend woord spreken, waar het uitzicht zoo donker is. De landbouwer móet door de crisis heen. Spr. wil wijzen op de lessen van het i verleden. Uit de geschiedenis is iets voor de toekomst ai te leiden. Telkens kwam na voorspoed tegenspoed, na goedkoopte duurte. Spr. wil in het bij zonder wijzen op de crisis in de tweede helft van de vorige eeuw. Vanaf den Franschen tijd tot omstreeks 1850 was de toestand ten plattenlande over het algemeen ongunstig. De grond was niet anders dan met verlies te exploitee- ren, zoodat het voorkwam, dat men zelfs geen grond cadeau wilde krijgen. Van 1850 tot 1870 ging het beter. Maar na 1870 kwam de gTOOte malaise. Uit eigen ervaring deelt Spr. een en ander uit dien crisistijd mee. Practisch heeft Spr. als boerenknecht gedurende zes jaar toen 't landbouwwerk verricht. Onze landbouw was toen achterlijk, wat Spr. nader aantoont. De oogsten waren schraal en het braakstelsel was onmisbaar. De vruchtwisseling was tamelijk vast. De wei landen leverden weinig op. Daaraan werd niets gedaan. De voeding van het rund vee was zeer matig. Het rundvee werd vaak beschouwd als een noodzakelijk kwaad. Een nieuwigheid was de cultuur van suikerbieten, maar populair was deze nog niet. Op rasvorming voor paard en rundvee werd niet gelet. Eén ding was mooi: de saamhoorigheid en hulpvaardigheid onder de boeren. Men had zelfs vaak gezamenlijk een of ander landbouwwerktuig. De boeren hadden een sterk gevoel van eigenwaarde. Ze waren alleenheerscher op hun bedrijf. Tegenover het nieuwe en tegenover de jonge boeren stonden ze zeer antipathiek. Hun methode was de me thode. De verstandelijke ontwikkeling was niet groot. Van bedrijfsleiding en handel leer den de boerenjongens niets. Door te trou wen werden ze plotseling geschikt geacht om een bedrijf te leiden. Spr. heeft zich steeds geërgerd aan de wijze, waarop de boer toen zijn vrouw be handelde. Ze werd zoo ongeveer als 'n nood zakelijk kwaad beschouwd. In werkelijk heid deed de boerin echter zeer veel werk in huishouding en bedrijf. Er waren twee kansen in één bedrijf, want de opbrengst van eieren, de melk producten en de gemeste kalveren was voor de boerin. Spr. vindt het van ondergeschikt be lang als de boerin het gewestelijk costuum aflegt. Het komt meer op de degelijkheid aan. Bij een boek let men ook meer op den inhoud dan op den band. D'e stedeling schijnt veel meer prijs te stellen op behoud van de gewestelijke kleederdracht. Maar men loopt in de stad toch ook niet in het costuum uit den tijd van Jacoba van Beie ren. De crisis heeft ongeveer 18 jaar ge duurd en de landbouw is dien tijd doorge komen zonder steun van de Overheid. Wel vielen er slachtoffers en is veel kapitaal verloren gegaan. Na de crisis was er veel veranderd. De kunstmest was gekomen. Het braakstel sel, was als niet meer noodig, verlaten. De verbouw van aardappelen was sterk toegenomen. Eveneens die van suikerbie ten. De handelsgewassen waren van meer belang dan de tarwe. De opbrengst der gewassen was verdub beld. Meer gebruik werd gemaakt van de wetenschappelijke voorlichting. Ook de weilanden kregen meer belangstelling en bemesting. De landbouwwerktuigen wer den verbeterd. De veestapel werd op hoo- ger peil gebracht. Stamboeken werden in gesteld. Men legde zich ook toe op de paardenfokkerij. Op ieder dorp was nu een landbouw (aankoop) vereeniging. Weegbruggen wer den opgericht. Coöp. suikerfabrieken en boerenleenbanken kwamen tot stand. De organisatie in de Z.L.M. ging vooruit. Jammer, dat het saamhoorigheidsge- voel iets achteruitging. De boer was van conservatief vooruitstrevend geworden. Cursussen en scholen werden opgericht. De malaise had dus zeer goede ge volgen. Er kwam nu een ongekend gun stige tijd voor den landbouw. Toen kwam in 1914 oorlogs- en distri- butietijd. De landbouw heeft toen de ste den voor hongersnood bewaard al werden door de stedelingen aan de boeren de be scheiden winsten misgund. Na den oorlog zijn de pacht- en koop prijzen tot in het ongerijmde opgeloopen. De saamhoorigheid was nu zoek. Ieder trachtte te koopen en te pachten en elkan der te verdringen. Men was algemeen als verblind. Nu zitten we midden in de ellende. Door de regeering wordt steun verleend waarop de boer recht heeft. Maar steun werkt altijd verslappend. Daarom moet steeds gevraagd: wat moet de boer doen? Ook door deze crisis zal veel verande ren. Er zullen slachtoffers vallen. De prij zen zullen op een lager niveau komen. Vooral de hypotheekboeren zullen de dupe worden. De boer zal zich moeten aanpas sen aan de gewijzigde omstandigheden. Laat de landbouw gelouterd uit den smelt kroes te voorschijn komen! Sommigen verwachten buitengewone dingen. Spr. hoopt op een ordelijk ver loop, want de landbouw kan alleen in een geordende maatschappij bloeien. Maar dit is zeker: in alle omstandig heden is behoefte aan ontwikkelde boe ren. Spr. ziet alleen heil in verbetering, in rationeels toepassing wat de wetenschap leert. De Zeeuwsche landbouw staat wel aan de spits, maar kan nog omhoog wor den gebracht. Vooral waarschuwt Spr. tel gen prijs geven van wat de laatste jaren is verkregen (oordeelkundig kunstmestge- bruik, goede veestapel, enz.). De crisis zal wel dwingen tot tal van maatregelen. Nog te weinig landbouwers zijn georganiseerd. De coöperaties moeten sterk gemaakt en gehouden en zeker niet om hals gebracht worden. Ieder doe het mogelijke om rijn be drijf in stand te houden. De lendenen om gord en de kaarsen brandende. Misschien moet de levensstandaard iets omlaag. Maar men getrooste zich dat. De boer heeft zulk een mooi bedrijf. Hij heeft geen behoefte aan de verstrooiing in het stads leven. De boer ontvangt alles zoo recht streeks uit Gods hand en staat Hem daar door nader. Laat de boer getrouw zijn taak verrich ten, voor zoover noodig gesteund door re- geeringsmaatregelen. De voorzitter dankt den heer Lin denbergh recht hartelijk voor zijn zeer in teressant betoog en sluit hierna de verga dering. Bond van boerenboterproducenten in Zeeland. Vrijdag j.l. had te Middelburg onder leiding van den heer Zwagerman, de eer ste algemeene vergadering van den Bond van Boerenboterproducenten in Zeeland plaats. Alle deelen der provincie waron vertegenwoordigd. De voorzitter bracht in herinnering, dat de Bond gesticht werd in gemeenschappelijk overleg van alle Zeeuwsche Landbouworganisaties, spe ciaal om de belangen der producenten van boerenboter in Zeeland in dezen crisistijd te behartigen. Op verzoek van het be stuur der G.Z.G. worden door den bond de werkzaamheden verricht die in ver band staan met de uitvoering van de cri- sis-zuivelwet voor boerenboterproducen ten in Zeeland. Thans zijn van de 6000 Zeeuwsche veehouders plm. 3400 met plm. 14000 koeien als producent van boe renboter ingeschreven. De totale jaarlijk- sche boerenboterproductie op deze bedrij ven bedraagt plm. l^milloen K.G., waar van plm. 1 Yt milloen in den handel komt. Al deze bedrijven worden gecontroleerd door een elftal controleurs. Tot heden werden merken verkocht voor 470.000 K.G. boter. In de meeste deelen der pro vincie worden de voorschriften der Gricis- Zuivelwet behoorlijk nagekomen. In som mige deelen komen meerdere ontduikin gen voor. Er zijn maatregelen genomen om daartegen strenger op te treden. Hoe wel velen in verband met de hooge mei- kenprijzen meenen dat de Grisis-Zuivel- wet voor de boerenboterproducenten geen voordeel afwerpt, staat natuurlijk vast. dat zonder de wet de boterprijzen tot een ongekend laag peil zeker beneden de f 0.70 per K.G. zouden zakken. De voorzitter eindigt zijn mededeeling met op te merken dat de Crisis-Zuivelwet hoewel deze de melkveehouderij niet ren dabel kan maken, ook voor onze Zeeuw sche boeren belangrijke voordeelen af werpt Stipte naleving dezer wet beteekent een gemeenschappelijk boerenbelang. Het voornaamste punt der agenda be trof de prijszetting en de afzet van boe renboter. De Crisis-Zuivelwet beoogt te bevorderen dat de in het binnenland ver bruikte boter tegen een redelijken prijs kan worden afgezet. De boerenboter ia aangewezen op afzet binnen onze provin cie. Door de verarming der bevolking, laat deze afzet hier en daar veel te wenschen over. Het gevolg is dat de boerenboter meerendeels voor belangrijk lagere prijzen moet worden verkocht dan de fabrieksbo- ter opbrengt. Waar het niet mogelijk is voor de boerenboter merkenprijzen te handhaven belangrijk beneden die voor de fabrieksboter, besloot de vergadering de volgende maatregelen te nemen: Allereerst zou worden bevorderd dat de piiijsnoteering voor boerenboter hoewel eenigszins lager, meer in overeenstem ming zal komen met die voor fabrieks boter. De uitvoering hiervan wordt toe vertrouwd aan deskundige commissies in de verschillende deelen der provincie. In de tweede plaats zal de bond begin nen in de week van 1318 Febr. in stre ken waar dat noodig is, boerenboter uit de markt te nemen. Op meerdere centrale plaatsen zullen de leden van den Bond éénmaal in de 14 dagen hun boter kunnen leveren. Deze levering zal ook kunnen geschie den namens den boer door den handelaar. Het ligt in de bedoeling de normale rela ties zoo weinig mogelijk te verstoren. De boter moet zonder crisismerk liefst in 1 of 2 stukken geleverd worden. Er wordt dan een vervoerbewijs voor die boter af gegeven. Er zal alleen boter worden aangenomen van personen die in het bezit zijn van door het hoofdkantoor te Middel burg afgegeven vervoerbe- wijzen. Deze moeten dus vooraf worden aangevraagd met opgave van het gewicht en het aantal stukken. De boter zal wor den beoordeeld en betaald naar kwaliteit. Voor de eerste kwaliteit wordt de groot- handelsprijs van fabrieksboter de daarop rustende heffing plus nog twee cent per K.G. voor het vat betaald. De volgende kwaliteiten steeds een dub beltje minder. Er wordt gehoopt dat het op deze wijze mogelijk zal zijn een nor male afzet van boerenboter te handhaven. Algemeen was men er op de vergadering van overtuigd, dat dit uit den handel ne men van boerenboter beperkt moest wor den tot het strikt noodzakelijke, omdat anders het normale afzetgebied voor boe renboter in de toekomst verloren zou gaan. In de week van 1318 Febr. zal bo ter worden ontvangen te Goes en Oost burg. Een en ander wordt per advententie nader bekend gemaakt. Op deze vergadering werd ook nog be sloten systematische pogingen in het werk te stellen om verbetering te brengen in de kwaliteit van boerenboter. Een eenvoudig boekje met voorschriften daarvoor zal dit voorjaar gratis aan alle leden worden toegezonden. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van Dinsdag 7 Febr. '933. De volgende personen werden gedag vaard: le. J. H. H. 23 j., werkman te Wemel dinge, wegens verzet tegen den gemeente veldwachter v. Hoorn en den rijksveld wachter Moerdijk, toen deze hem op 25 Deo. 1.1. wegens dronkenschap en versto ring der orde beetpakten en hom in de richting van zijn woning geleidden. 2e H. L. v. D., 23 j., schippersknecht te Wemeldinge, wegens beleediging van de veldwachters Van Hoorn en Moerdijk te Wemeldinge op 25 Deo. j.l. en wegens verzet tegen die ambtenaren bij bovenge noemde arrestatie. Eisch en uitspr. ieder f 15 of 10 d. h. M. G. G. V., huisvr. van Th. D. B., 42 j., zonder beroep te Zierikzee, wegens ver duistering van een postduif. Eisch en uitspr. f5 of 2 d. h. M. G. G., 47 j.. arbeider te Hulst, we gens beleediging in het openbaar van G. G. van Arenthals. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. M. H. R., huisvr. G. G. G., 20 j., zonder beroep te Sas van Gent, wegens beleedi ging van Sulima Maria Thiron. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. W. den D., 19 j. koopman te Zaam- slag, wegens mishandeling van Emanuel de Klerk door hem in het gezicht te slaan. Eisch en uitspr. 14 d. gev.str. E. P. F. 50 j., aannemer te Hulst, we gens beleediging van G. F. van Schoote. Eisch en uitspr. f 1 of 1 d. h. G. J. v. K., 25 j., werkman te Honte- nisse, wegens mishandeling van J. P. Hermans. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. J. G. H., 38 j., zonder beroep te Ter Neuzen, wegens mishandeling van Jan Harte. Eisch en uitspr. f 15 of 5 d. h. G. E., 64 j., zonder beroep te Zierik zee, wegens mishandeling van F. D. van Rosmalen en A. Hillebrand. Eisch f 0.50 of 1 d. h. Uitspr.: ontslag van rechtsvervolging. E. P. G., 23 j., koopman te Hontenisse, wegens mishandeling van P. J. Paal man. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. P. P. L. N., huisvr. van L. F. C., 21 j., zonder beroep te Sas van Gent, wegens mishandeling van Leoni van Damme. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. G. H. J. T. v. 0. 23 j., kantoorbediende te Vlissingen, wegens verzet tegen de agenten van politie te Vlissingen Minder- houd en de Voogd op 1 Jan. 1933, toen zij hem terzake van openbare dronkenschap wilden opbrengen naar het politiebureau. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. P. J., 22 j., visscher te Vlissingen, we gens verzet tegen den agent van politie de Rijder te Vlissingen op 2 Jan. 1.1., toen verdachte wegens openbare dronkenschap werd opgebracht. Eisch en uitspr. 14 d. gev.str. M. v. F., 31 j., landbouwer te Waarde, wegens opruiing van Abraham Verburg te Waarde, om een schutting, bestaande uit planken en palen, toebehoorende aan het Groene Kruis, te beschadigen. Eisch en uitspr. vrijspraak. A. V., 40 j., arbeider te Waarde, wegens beschadiging van die schutting. Eisch en uitspr. vrijspraak. Programma van Donderdag 9 Febr. HUIZEN, 296 M. 8.00—0.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00—2.00 KRO. Hierna NCRV. 8.009.15 en 10.00 Granjofoonpl. 12.15 Orkestconcert. Orkestconcert. 2.00 Hand- werkcursus. 3.003.30 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cello-recital. 5.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 6.15 Causerie. 6.45 Knipcursus. 7.00 Journ. weekoverzicht. 8.00—10.30 Concert. 8.30 9.00 en 9.159.45 Causerie door mr. dr J. Schokking. 10.3011.30 Gramofoonpl. HILVERSUM, 1875 M. AVRO-Üitzen- ding. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. 11.00 Knipcursus. 11.30 Concert. 12.00— 2.15 Het Ensemble Rentmeester. 2.30 Vioolrecital. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gra mofoonpl. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Pianorecital. 5.00 Verhalen voor groote kinderen. 5.30 AVRO-Klein- orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Concert. 8.05 Orkest. 9.00 Glinge Doorenbos. 9.20 Omroeporkest. 10.15 Gramofoonpl. Van 1631 Januari. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: L. Cats- man, 20 j. jm. en L- Bravenboer, 20 j. jd. Bevallen: F. de Rijke, geb. Gilde, z.; L. Simonse geb. Vos, z.; P. Roose geb. Wes- terweele, z.; A. Kluijfhout geb. Reijnier- se, d. Overleden: G. Aarnoutse, 7 d., jd.; P. G. Geldof, vrouw van G. de Regt, 23 j.; M. Dekker, vrouw van J. Maas, 81 j. Over de maand Januari. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 1, Pie- ternella Jannetje, d. v. Jacobus Marinus Verheijke en Adriana van den Durpel; 17, Anna Cornelia, d. v. Thomas de Klerk en Dina van Nieuwenhuijze; 19, Maria Neeltje, d .v. Marinus Leunis Dekker en Forra Neeltje de Jonge. Overleden: 7, Cornelia Boonman, 74 j., echtgenoote van Martinus Steenbakker; 27, Marinus Braam, 76 j. V* Uitg.: N.V. Uit Emergo" ter exp Bureaux T<J Postchèqii Bijkantoor Midd Directeur-Hd Het thans in de Tweede de „Zeven ProvJ dingen duidelijk In de eerste wanneer zij krj muiterij te bed\ dergelijke scha de instemming der Volksverteg nen. Met uitzonder ten en de Gon tijen zich zondei| regeering gepla beweging ombev Van onderha mag en kan ge zich onvoorwa ven en moeten I daartoe worden Niet minder in het licht geste houding van de Laf, omdat teJ dergelijke revoli| en in de roode muiters wordt ve mer toch ook wl openlijk hun pari Zeker, de hee| ruchte uitingen ter verontschuldl wel, dat hij ze ij gesproken had. meer zijn verai ging verder doorl looze en hulpelod te erkennen, datl derlandsche ge/ worden, maar tc van dit dwaze wist hij het tochl als hij de muiter/ durfde nemen. Dit optreden iq genstelling met die er openlijk v<j ruiers zijn en harte toejuichen, De Soc.-Democ Zij prikkelen van verzet, over dappere orj ten in hun pers mogelijk aan tel volgen zien van| hebben gesticht, moed die openlijk nemen en trachte ren, b.v de regeel Het is weer he| De menschen delijk zijn blijven] lei de slachtoffe dragen. Als straks de| grendel zitten da terwijl hij zijn hol zijn vergoeding al mer opstrijkt, ru] op te ruien en t| toch zoo echt veef hij zelf niet d u r 1 gelingen in ops tail De ontwapl Het dagenlang/ missie der ontwa het Fransche or heidsplan is beei; tier lange rede va Boncour. Het Fransche niet een fantasie! van de Fransch] groep met haar doch een synthese ferentie moet wor Het voornaai Fransche plan beM genaamd geen con wapenings maatrL trachtte dit bezwl eenige afzonderlif Fransche plan vol Boncour beslool klaring, dat onhl zonder verhooginl Zijn rede werd zigen, vooral vanf tonte toegejuicht 1 van had Paul BoJ drukken. Echter dat het lot van beslist is. De aardschok- Woensdag hebhj Midden-Baden z3f haald. Tot 5 uur] vijf ernstige aard] J-te laatste, die vjï dien aard, dat di over is geworden geodetisch (land

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6