Telegrammen. Laatste Berichten. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand Land- en Tuinbouw In de eerste plaats zij vermeld, dat ook in normale tijden steeds een betrekkelijk groot aantal Chineezen in ons land aan wezig was. De overgroote meerderheid van hen woonde te Rotterdam en te Am sterdam. Zij waren werkzaam bij ver schillende stoomvaartondernemingen en dus meestentijds varende. Door de malaise in de scheepvaart, maar vooral ook door technische oorzaken (gebruik van olie stookinrichtingen, waarbij weinig perso neel noodig is) zijn zij vrijwel allen aan den wal. In Rotterdam waren er dienten gevolge, vóór de pindaverkoop begon, ver moedelijk plm. 1000, in Amsterdam plm. 400. Slechts een enkele Stoomboot Maat schappij heeft maatregelen voor haar menschen getroffen. „De Nederland" te Amsterdam geeft aan een honderdtal Chi neezen huisvesting en voeding en boven dien eenig zakgeld, terwijl zij zorgt, dat van deze- honderd menschen ieder op zijn beurt gelegenheid krijgt om ook nog wat bij te verdienen. Het is uiterst moeilijk hun levensom standigheden te beoordeelen en daarin regelend op te treden. Deze Chineezen hebben onder elkaar allerlei vereenigin- gen en verbindingen, welker beteekenis en werkzaamheid voor westerlingen niet gemakkelijk is te beoordeelen. Zij hebben onder elkaar hun leiders, de zgn. „number ones", shippingmasters en boarding-house-masters, aan wier leiding zij zich geheel schijnen over te geven. In ieder geval mag worden aangeno men, dat inderdaad aan den eenen kant uit onderlinge bronnen voor een groot deel werd voorzien in de levensbehoeften der Chineezen, doch dat anderzijds bij voortduring der malaise deze bronnen ten deele ook ophouden te vloeien. Dit laat ste heeft ten gevolge gehad, dat de Chi neezen zijn begonnen met den verkoop van pindakoekjes. Aanvankelijk beperkte zich deze handel tot Rotterdam en na de Indische tentoon stelling tot Den Haag en Amsterdam. Ge leidelijk hebben de Chineezen zich echter verspreid over het geheele land. Voorna melijk door deze verspreiding ontstaan thans allerlei moeilijkheden en gevaren. Zoolang deze Chineezen te Amsterdam en Rotterdam bleven, was er van een pro bleem geen sprake. In deze steden had den zij hun relaties en hun eigen milieu en waren zij min of meer thuis. In de verschillende provincieplaatsen, waar zij thans heen trekken, zijn zij echter vol- korqen ontworteld. Het gevaar bestaat, dat zij in deze provincieplaatsen paupers worden, met wie men op den duur zal blijven zitten. De pindaverkoop heeft een onverwacht succes gehad. De koekjes werden niet alleen door ieder gekocht, maar op bui tengewoon gulle wijze werd dikwijls ver boven den prijs gegeven en regende het giften. In tal van plaatsen zijn bijeen komsten voor hen georganiseerd en is hun voedsel en kleeding verstrekt, ja zelfs in verschillende plaatsen is een Comité opgericht. Dit heeft ten gevolge gehad, dat de pin daverkoop een steeds grooteren omvang heeft aangenomen. De Chineezen, die door de Stoomboot-Maatschappij „Nederland" behoorlijk werden verzorgd, bezweken voor een deel ook voor de verleiding om met pinda's er op uit te gaan, terwijl ook zij, die in den gewonen handel werk zaam waren, er met den trommel op uit zijn gegaan. Het staat vast, dat deze handel zeer behoorlijke inkomsten heeft opgeleverd, verre uitgaande boven datgene waaraan de Chineezen ook in gewone tijden gewend waren. Als onmiddellijk gevolg hiervan werden reeds klachten vernomen van de „shipping-masters", dat zij, ook als er werk is, moeilijk werkkrachten kunnen vinden, terwijl anderzijds uit andere lan den thans reeds Chineezen naar Holland komen, om mede te profiteeren van de buitengewone milddadigheid der Neder landers te hunnen opzichte. In de dagbladen hebben berichten ge staan, dat de bereiding van de pindakoek jes uit hygiënisch oogpunt volstrekt geen aanleiding gaf tot klachten. De juistheid dezer mededeelingen trekken wij in twij fel. Uit eigen aanschouwing is ons geble ken, dat de plaatsen, waar de koekjes ge maakt worden, allerminst aan redelijke eischen voldoen. Het komt ons voor, dat er wel degelijk ernstige hygiënische be zwaren aanwezig zijn. In de tweede plaats een enkel woord over de Chineezen zelf. Ons werd verzekerd, van zeer bevoegde zijde, dat, zoodra zij in het bezit zijn van geld, veel wordt gespeeld en dat gebruik van Opium dan dikwijls voorkomt. Ook werd alcoholgebruik geconstateerd. Op straat maken zij ongetwijfeld een zeer zie- ligen indruk. Vast staat ook wel, dat hun eergevoel zeer is ontwikkeld. Het staat hun tegen onverdiend geld aan te nemen en zij misdragen zich bij hun verkoop op geen enkele wijze. Concludeerende willen wij in de eerste plaats vaststellen, dat er geen reden is behalve wellicht in hygiënisch opzicht waarom men de aangeboden pindakoek jes niet zou koopen. Er is echter geen re den om daarbij liefdadiger te zijn dan men pleegt te zijn voor onze Hollandsche koop lieden. De overdreven milddadigheid, waarvan ons sterke staaltjes bekend werden, is zeer verkeerd en schept èn voor de Chi neezen, én voor de Hollandsche bevolking, en speciaal voor de Gemeentebesturen, op eten duur allerlei ernstige gevaren. In het bijzonder moet er zorgvuldig voor gewaakt vorden, dat de Chineezen niet Kijven huigen in de gemeente, waar zij met hun handel heentrekken. Zij behooren t thuis in Rotterdam en Amsterdam en in het algemeen gesproken is het ten eenen- mate verkeerd er toe mede te werken, dat zijn uit deze Rotterdamsche en Amsterdam sche millieu's worden gehaald. Naar ons oordeel zou het het beste zijn, wanneer de Chineezen voor zoover zij hier op den duur niet noodig zijn, werden teruggebracht naar hun land. Ons werd verzekerd, dat aanbiedingen in die richting door scheep- vaartmatschppijen geen medewerking on dervonden van de betrokken Chineezen. Deze terugzending zal echter zeer wor den belemmerd, wanneer het Nederland- sche publiek blijft voortgaan op overdre ven wijze liefdadigheid te beoefenen aan dezie menschen, die dit niet gewend zijn en ook niet wenschen. In het algemeen luidt onze conclusie, dat onze aangeslotenen goed zullen doen groote reserve in acht te nemen. Wat het publiek betreft, dit zal verstan dig handelen en in het belang van de Chi neezen zelf, door zich te beperken tot het koopen nu en dan van de aangeboden ar tikelen, volkomen op dezelfde wijze, zooals men dit zou doen ten aanzien van Hol landsche venters. NIETS IS ONS TE DOL. Maar dit voorstel doet de deur toe. „Rotterdammer" Wat ook onder de gevolgen der huidige crisis moge lijden, men zal moeten toege ven dat de sociaal-democratie haar pro ductie van initiatief-voorstellen belangrijk weet op te voeren; zoo schreven we eenige dagen geleden. En we hadden daarbij ook het oog op de laatste verrassing: de leer plicht uitbreiden tot het achtste leerjaar. Uitbreiding van de leerplicht Dat beteekent dus, dat onze school gaande jeugd langer de school zal moeten bezoeken. Maar langduriger schoolbezoek beduidt tevens meer leerlingen, en meer leerlin gen brengt mee meer leerkrachten en meerdere lokaliteit. En dit alles leidt tot het onvermijde lijk gevolg, dat de kosten van ons onder wijs, waarvan men zal moeten toestem men, dat ze zoowel relatief als absoluut hoog zijn, nog hooger worden opgevoerd. Zulks wordt dan voorgesteld in tijds- 1 omstandigheden, waarin verlaging der staatsuitgaven dwingende noodzaak is, waarin men ook op onderwijsgebied met bloedend hart moet bekrimpen en afbre ken, wat eertijds met zooveel zorg werd opgebouwd. Dit initiatiefvoorstel is niet anders dan een brutaal stukje volksbedrog. Onze sociaal-democraten laten telkens weer zien, dat zij zelf in dezen moeilijken tijd de durf missen om maatregelen te treffen of te steunen, waardoor financieel evenwicht wordt gebracht in de begroo- ting van staat of gemeente. En niet alleen dat deze heeren de moed hiertoe missen, zij hebben bovendien nog de vrijmoedigheid om, zelf staande aan den kant van den weg, degenen, die het landsbelang zoeken, te beschimpen en hun werk te bemoeilijken. Onder dit opschrif lezen wij in de Het is een krachtproef in vrijpostig heid, het is een uiting van gebrek aan werkelijkheidszin en verantwoordelijks- besef, die spot met den ernst van den tijd. Het „niets is ons te dol" geldt bier wel heel sterk. DE MUITERIJ AAN BOORD VAN DE „ZEVEN PROVINCIËN". MEDAN. (Aneta). De „Deli-Courant" meldt, dat de Inspecteur van Politie J. Vermeer te Kotaradja Zaterdag 4 Febru ari te 7 u. 30 een waarschuwing kreeg, dat de schepelingen met de „Zeven Pro vinciën" zouden wegvaren, zoodra de commandant en de officieren in de socië teit zouden zijn. De heer Vermeer waar schuwde onmiddellijk den assistent-resi dent van Groot Atjeh, die het bericht on middellijk doorgaf aan den commandant der „Zeven Provinciën", kapitein-luitenant ter zee P. Eykenboom. Laatstgenoemde beschouwde het bericht blijkbaar als een canard, zoodat inspecteur Vermeer om 10 u. 15 alleen op den steiger stond, toen het schip wegvoer. Hij was toen onmach tig iets te doen. BATAVIA (Aneta). De Indische soc. dem. partij en de nationale fractie van den Volksraad zonden het volgend tele gram aan den Gouverneur-Generaal en den Minister van Defensie: Het gebeurde op de „Zeven Provinciën" betreurende en de noodzaak van terug brenging van het schip onder marinebevel erkennende, willen de nationale fractie van den Volksraad en de fractie van de Indische soc. dem. partij Uwe Excellentie dringend aanbevelen slechts in uiterste noodzaak geweld te doen gebruiken, aan gezien ten eerste alsdan de geheele be manning met hun families en betrekkin gen, benevens het schip slachtoffer zullen worden, ten tweede deze zaak thans geen politieken ondergrond heeft en alsdan een politiek agitatiemiddel van verschillende zijden kan worden, ten derde de beman ning zelf op den voorgrond stelt, dat zij geen geweld beoogt, doch een demonstratie tegen de salarisvermindering en tegen de arrestatie van haar kameraden. VALSCHE SENSATIONEELE BERICHTEN VERSPREID. DEN HAAG. De Directies van het pers bureau „Aneta" en van de „Telegraaf" deelen mede, kennis te hebben genomen van den inhoud van een extra bericht, dat in den nacht van 7 op 8 Februari te 's-Gravenhage en wellicht ook elders ie verspreid en welk bericht luidde BATAVIA, 7 Februari. (Aneta.) De „Java" sluit zich bij de muiters aan. Groote onrust bij de inlandsche bevol king. Nader meldt „Aneta" Te Soerabaja demonstreeren de Europeesche en inland sche schepelingen. Dagblad „De Telegraaf". De Directies voornoemd, verklaren in verband hiermede, dat dit bericht nim mer door „Aneta" of „de Telegraaf" is ontvangen of verspreid; dat het dus vol komen uit de lucht gegrepen is en slechts geh.ipd van de deloyale bedoelingen van hen, die het hebben verzonden; en dat zij den daartoe bevoegden autoriteiten heb ben verzocht, de daders van dit feit te. willen opsporen en ter verantwoording roepen. DEN HAAG. Naar 't persbureau Aneta van verschillende zijden verneemt wordt op het oogenblik in bet land onrust gewekt door valscbe berichten over de muiterij in Nederlandsch-Indië. Deze berichten, die o.a. aan een dagblad werden aangebo den, worden verspreid onder den naam van Aneta. Het persbureau Aneta waar schuwt ernstig om aan deze berichten geloof te hechten. BATAVIA. Van alle zijden stroomen uit geheel Indië telegrammen binnen, die melding maken van aanhankelijkheidsbe tuigingen der burgerij. Te Malang, Ban doeng, enz. zijn bijeenkomsten en optoch ten gehouden, waarbij bet Wilhelmus ge zongen werd. De Gouverneur-generaal bracht deze aanhankelijkheidsbetuigingen aan H. M. de Koningin over. TJ AND JO'NG-PRIOK. Drie Dornier vliegbooten zijn van bier vertrokken met onbekende bestemming. BATAVIA. De afdeeling Meester Cor nells van de onderofficierenvereen. „Ons Aller Belang" heeft baar krachtige ver ontwaardiging uitgesproken over de mui terij aan boord van de Zeven Provinciën. Met algemeene stemmen werd uitgespro ken dat de Europeesche onderofficieren hun stoffelijke belangen aan kant willen zetten voor de behartiging van de belan gen van de regeering. TJANDJONG PRIOK. Eenige bedrij vigheid valt bier waar te nemen in ver band met eenige extra bewakingsmaatre gelen. BATAVIA. In Soerabaja is gisteren een vergadering belegd ter bespreking van de mogelijkheid van de oprichting eener bur gerwacht. De hoofdcommissaris van po litie deelde echter mede, dat de politie den toestand geheel meester is, zoodat voor de oprichting eener burgerwacht geen aanleiding bestaat. Een der aanwezigen sloot zich hierbij aan en zei, dat zoowel bet leger als de politie het optreden der marine ten sterkste afkeuren. Van de op richting eener burgerwacht is dan ook voorloopig afgezien. OSS. Toen gisteren bet 10-jarig doch tertje van L. uit school kwam, werd bet achterop gereden door een luxe auto. De bestuurder stapte uit en vroeg bet meisje mee te rijden. Het kinid sloeg echter op de vlucht en werd achtervolgd door den bestuurder. Op haar hulpgeroep ging bij er toen met de auto van door. De po litie stelt een nader onderzoek in. DEN HELDER. Hedenmorgen werd hier ter stede verspreid een nieuw blad van de N.V. Arbeidersper®, genaamd „De Zeven Provinciën". Dit blad werd met een groote auto aangevoerd, waarop met groote letters stond vermeld: De verboden courant. Het nummer bevat bet gewone nieuws uit de Socialistische pers en de vermelding, dat dit bet eenige niet ver boden blad is van de Arbeiderspers. ROOSENDAAL. Omtrent de smokkel- zaak te Rupchen, waarbij de 23-jarige Va- lentijn zou zijn doodgeschoten waarvan wij gisteren reeds melding maakten wordt nog nader gemeld: Gisteren is te Breda de 22-jarige de B. uit St Willebrordus gearresteerd, die la ter bekend heeft de beschoten smokkel auto te hebben bestuurd. Nadat op de auto was geschoten waar bij V. doodelijk werd getroffen, is de be stuurder doorgereden naar Standaard- Buiten, waar hij zijn smokkelwaren heeft gelost. Deze smokkelwaar kon echter nog niet in beslag worden genomen. Het parket te Breda zal beden een na der onderzoek instellen, terwijl een sectie op het lijk zal moeten uitmaken of V. op slag werd gedood of dat de B. met den ernstig gewonden man is doorgereden. De overledene was gehuwd. De staking te Almelo. ALMELO. In verband met de stakings ongeregeldheden heeft de burgemeester van Almelo een verbod van samenscho ling afgekondigd. In de laatste 24 uur is het zeer onrustig in de stad geweest. Op verschillende plaatsen zijn bij werk willigen die zelf ook gemolesteerd wer den de ruiten ingegooid. De politie moest eenige malen met de wapenen op treden, teneinde de fabriekstoegangen vrij te maken. De staking heeft zich zóó uitgebreid, dat de spinnerij Indië van de fa ten Cate geheel stop staat. Ook het per soneel van de Gebr. Scholten is grooten- deels in staking gegaan. Aardbeving geregistreerd. STUTTGART. Hedennacht werd hier een aardbeving waargenomen, die volgens de registratie van het meteorologisch in stituut haar haard heeft op een afstand van pl.m. 60 K.M. in de richting van het Rijndal. Men neemt aan, dat de haard ten Noorden van het Zwartewoud ligt Te Worms werd even over acht uur een aardschok waargenomen. De schrik onder de bevolking was zeer groot Deu ren sloegen open en schilderijen enz. be gonnen te slingeren. Materiëele schade werd niet aangericht. Uit Heidelberg wordt gemeld, dat daar de aardschok zeer duidelijk kon worden opgeteekend. De stooten werden geduren de ongeveer 5 minuten waargenomen. DUBLIN. De Valera, eerste minister en de leden van het Iersche parlement zuilen Maandag waarschijnlijk voor de laatste maal den eed van trouw aan den Engelschen koning afleggen. De wet tot afschaffing van den eed van trouw zal vermoedelijk in April in werking treden. HEINKENSZAND. Geboren: 5, Pi eter Marinus, z. v. Adriaan Traas en Catha- rina Johanna van Hese; 20, Paulus, z. v. Giljaam Kuzee en Janna van de Reepe; 21, Willem, z. v. Petrus Dieleman en Eli zabeth Aaltje Dieleman; 24, Willem, z. Cornelia Griep en Cornelia Anna Duin- ker; 29, Jan, z. v. Jan Nijsse en Adriana Meijaard. Overleden: 19, Jacob Simonse, 74 j., echtgenoot van Janna de Jonge. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Febr.: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk eenige regen, later iets kouder. Inpoldering van het Zwin? RETRANCHEMENT. Ten gemeente huize alhier heeft een bespreking plaats gehad van leden van het college van Ged. Staten van Zeeland met het Dagelijksch Bestuur der Gemeente, in verband met den door het Gemeentebestuur geuitten wensch om door middel van werkver schaffing te komen tot inpoldering van het Zwin. Na een belangrijke conferentie, waarbij B. en W. in de gelegenheid werden ge steld hun plannen breedvoerig te ont vouwen, werd het terrein ter plaatse in oogenschouw genomen, waarbij Ged. Sta ten zich nader deden voorlichten. De abnormaal groote werkloosheid (on geveer 9 a 10 pet. der bevolking) tenge volge waarvan de belastingheffing reeds tot het uiterste moest worden opgevoerd, deed het Gemeentebestuur omzien naar een omvangrijk en tevens productief werkverschaffingsobject. Door inpoldering van het Zwin zou een oppervlakte van 30 H.A. productief ge maakt kunnen worden. Hierdoor ware een welvaartsbron te scheppen, die voor geheel West-Zeeuwsch-Vlaanderen van bijzondere beteekenis moet worden ge acht. Eventueele uitvoering zou tevens de mogelijkheid openen voor rechtstreeksche aansluiting van de moderne Belgische kustplaatsen via den Prov. Stoomboot- dienst op de Westerschelde met het groote Nederlandsche wegennet, waardoor tevens de streekbelangen zouden worden ge diend. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 61 y, 62 Philips Gloeilampen G.B. 128)4 128)4 Unilever 111)4 111)4 Anaconda Copper 7y8 7% Bethlehem Steel 14% 14% U.S. Steel Corp. 279/i8 28% Koninkl. Petroleum 14814 151)4 Shell Union 4)4 5 Amsterdam Rubber 29 32 Ned. Scheepvaart Unie 54% 55 Deli Maatschappij 121% 124)4 Handelsverg. Amsterdam 169 172 5 pet. Nederland 1932 lOP/te lOlVi» 4)4 pet. Ned.-Indië 1926 92 92% 4 pet. Nederland 1933 100 100 Berlijn opende vast en de koersen kon den in den loop van den middag nog ver der monteeren. Gevoegd bij de betere New- Yorkscbe slotkoersen bad de markt een beter aspect waardoor de kooplust in onze markt ©enigszins werd gestimuleerd. Tn- discbe leeningen waren weder iets aan geboden. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Febr., 2.30 u. Berlijn 59.1259.14. Brussel 34.61—34.65. Parijs 9.70—9.73)4. Lmden 8.518.55)4. New-York 2.48%—2.49. MIDDELBURG. Bevallen: A. H. van Kamervan Driel, d.; E. G. van der WelleOcké, z. Overleden: J. C. Kuijt, 85 j., wede. van P. de Graaf. GOES. Overleden: Jobina de Koning, 28 j. te Hoedekenskerke. Maria Johanna Si mons, 86 jaar. Over de maand Januari. KLOETINGE. Geboren: 7, Johannes Cornells Sebastiaan, z. v. Hendrik Frede- rik Willems en Maatje Maria Adriana Minnaar; 12, Jannetje Lauwerina, d. v. Willem Johannes Sonke en Cornelia Da gevos; 19, Marinus Jan, z. v. Leendert van de Linde en Neeltje Ganseman. Overleden: 17, Jannetje van Liere, 52 j., echtgenoote van Jakob Trimpe; 20, Jo hannes Cornelis Sebastiaan, 13 dagen, z.v. Hendrik Frederik Willems en Maatje Maria Adriana Minnaar. WISSENKERKE. Geboren: 27, Blazi- na Adriana, d. v. Pieter Marinus Pouwer en Pieternella Geertruida Verburg. Overleden; Krijn Schippers, 66 j., echt genoot van Jacoba Aaltje Flipse. 29, Aart i Cornelis Verhulst, 84 j., wedn. van Maria Verburg. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Donderdag 5 u. 14 min. Samenwerking in Frieschen landbouw. Ten einde te komen tot meer samen werking op landbouwgebied, hebben reeds verschillende besprekingen plaats gehad tusschen de besturen van de Friesche Maatschappijen van Landbouw, de afdee ling van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond, en de Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond in Friesland. Deze bestu ren trachten te komen tot een Friesche Landbouw Federatie, waaraan gemelde drie vereenigingen als gelijkberechtigde leden samenwerken. Ten aanzien van deze samenwerking kwam een, uit de Friesche Maatschappij van landbouw daarvoor aangestelde com missie o.a. tot de volgende conclusies: Er is voldoende aanleiding om na te gaan in hoeverre voor de behartiging der algemeene landbouwbelangen in Friesland een meer passende vorm van samenwer king kan worden gevonden. Tegen een geheel nieuwe federatie van de Friesche Maatschappij van Landbouw en de pro vinciale afdeelingen van den Chr. Boeren- en Tuindersbond en van den Aartsdioce- sanen Boeren- en Tuindersbond zijn over wegende bezwaren, mede van practiscben aard. De Friesche Maatschappij v. Land bouw is door haar van oudsher zeer alge meen karakter en door haar positie als federatief verband tusschen 14 specifieke landbouwvereenigingen bet meest aange wezen lichaam om geschikt gemaakt te worden voor federatieve samenwerking met de confessioneel© landbouworganisa ties. De georganiseerde Friesche Maat schappij van Landbouw, Federatie van Landbouworganisaties in Friesland, moet niet alleen de gewestelijke belangen goed kunnen verzorgen, maar ook krachtig kun nen medewerken aan de behartiging der nationale landbouwbelangen, bezien van Friescb standpunt. Zal de Federatie den organisatorischen weg der behartiging van de landbouwbe langen niet onnoodig kostbaarder en lan ger maken, dan is een rechtstreeks contant met een erkend centraal werkend lichaam noodzakelijk. In afwachting van een reor ganisatie der nationale samenwerking of van een rechtstreeksche erkenning door de overheid, is het lidmaatschap van het Koninklijk Nederlandsche Landbouw Co mité het meest aanbevelenswaardig. Als provinciale centrale zal de Fede ratie bet standpunt moeten huldigen van gelijke rechten en plichten voor de per soonlijke leden en de aangeslotenen der algemeene ledenvereeuigingen. In het be stuur der Federatie zullen de zetels der stemhebbende leden naar een bepaalden maatstaf verdeeld moeten worden tus schen de vertegenwoordiger der persoon lijke leden en de confessioneele organisa ties. Hoewel de commissie niet onverdeeld de verandering van de Fr. M. v. L. in meer federatieve richting kan bewonde ren, meent zij toch een oplossing als ge noemd in de vier vorige conclusies aan bet Bestuur als de meest aanbevelings waardige in overweging te moeten geven. Wanneer te zijner tijd blijkt, dat een der gelijke reorganisatie de instemming beeft van de belanghebbenden, zou aan een grootere commissie, waarin ook de C. B. T. B. en de A. !B. T. B., alsmede de be langrijkste leden-vereenigingen vertegen woordigd waren, het ontwerpen van de noodige statutenwijzigingen kunnen wor den opgedragen. Naar aanleiding van, deze conclusies berichtte bet hoofdbestuur van den Aarta- diocesanen Boeren- en Tuindersbond dat, naar de meening van dit bestuur, de eenige juiste vorm van samenwerking is te vinden in een vaste commissie, zoodat iedere organisatie bare zelfstandigheid volkomen behoudt. Het rapport, opgesteld door de com missie van den Ghr. Boeren- en Tuinder*-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3