Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Kerknieuws. hun persoonlijk zoowel als voor hun ge zinsleven alle goeds en Gods onmisbarea zegen toe. Voor den landbouw is 1932 een slecht jaar geweest. Gelukkig kan voor de afd. Vrouwepolder gezegd worden, dat de aldaar opgerichte Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer een succes is geweest. Ofschoon de financieele toestand der gemeente niet direct opwek kend genoemd kan worden, is hij daaren tegen in vergelijking tot andere gemeen ten, gelukkig niet zorgwekkend. Wethouder Maas dankte den voorzitter voor de gesproken woorden. De voorzitter deelde daarna o.a. mede dat het totaal der uitkeering per inwoner voor het tijdvak 1931'32 is vastgesteld op f 6137,90, hetgeen een meerdere ont vangst beteekent van f 59,19; dat Ged. Stap ten hebben bericht, dat zij de beslissing op het besluit tot opheffing der O. L. scholen hebben verdaagd; dat de begroo ting voor 1933 door Ged. Staten is goed gekeurd; dat het aandeel der gemeente in de kosten van den keuringsdienst van wa ren te Goes is vastgesteld op f 148,96, en dat de verpleegkosten van armlastige krankzinnigen voor het eerste kwartaal 1933 zijn vastgesteld op f 201,87. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m. alg. st. besloten een adres aan het gemeentebestuur van Kerkrade, inzake vermindering van het in art. 205 der L. O.-wet 1920 genoemde percentage van uitkeering aan de Bijz. Lagere scho len voor kennisgeving aan te nemen. Idem het adres van de gemeente Ambt-Harden- berg. Na bespreking werd m. alg. st. besloten afwijzend te beschikken op het adres van de afd. Veere-Gapinge van de vereeniging „Het Groene Kruis", houdende verzoek om verhooging van subsidie. Vervolgens werd besloten het adres van dhr D. L. Broeder te Veere, inzake eventueele op heffing van het voetpad van den Molen- naar den Platteweg, daar dit thans niet meer voor behandeling vatbaar is. voor kennisgeving aan te nemen. Na breedvoerige bespreking werd be sloten afwijzend te beschikken op het adres van J. Besuijen en vijf anderen, hou dende verzoek om tot afvoering van den ligger der wegen en voetpaden te beslui ten van het voetpad, loopende vanaf de hofsteden van J. Volmer tot aan de hof stede van A. Joosse. Na breedvoerige be spreking werd besloten over te gaan toi het aangaan van een geldleening, groot f 2000, tegen een rente van 5 pet. 's jaars, tot dekking van het nog resteerende be drag van f 2000, van de kosten van ver harding van een gedeelte van den Schel- lachschen weg (3). Na bespreking werd besloten tot wijzi ging van de verordening op de heffing van begrafenisrechten, in dier voege, dat in het vervolg voor het eigendomstrecht van een grafruimte op de Alg. Begraaf plaats verschuldigd is een recht van f 10 per graf en dat het plaatsen van graf- steenen enz., waarvoor tot heden een mi nimumrecht van f 7,50 verschuldigd was, zonder het betalen van een recht daar voor mag geschieden. Naar aanleiding van het adres van de Chr. Besturenbond te Serooskerke (W.), houdende verzoek om de werkverschaffing spoedig ter hand te nemen, deelt de voor zitter mede, dat B. en W. naar aanleiding van dat schrijven reeds een conferentie hebben gehad met de Commissie van de werkverschaffing en afgevaardigden van de beide organisaties van den Chr. Land- arbeidersbond in de gemeente, waarin al les in den breede en in gemoede is be sproken geworden, doch waarin belang hebbenden geen andere werk-otojecten konden aangeven dan reeds op het door B. en W. ontworpen schema stonden ver meld. Dhr Kesteloo meende, dat de com missie van werkverschaffing zich uit eigen beweging met voorstellen tot B. en W. zou wenden. Hem is gebleken dat dit niet het geval is. De commissie is z. i. een commssie in naam en niet van de daad. De voorzitter komt hiertegen op. Dhr Kesteloo zeide, dat hem is gebleken, dat het buiten werking blijven der com missie aanleiding geeft tot ontevreden heid. De werkloozen komen zich nu bij de raadsleden beklagen, dat ze steeds met een kluitje in het riet worden gestuurd. Spr. gaf in overweging, hen, die 't hardst werk noodig hebben, spoedig te werk te stellen. De voorzitter zeide, dat dit juist het teere punt is. Wie van de werkloozen het hardst te werkstelling behoeft, is zeer moeilijk uit te maken. Wethouder Maas zeide, dat de werkloozen niet veel ver trouwen stellen in het bestuur hunner or ganisatie. Spr. geeft nog een nadere be schouwing over het uitvoeren van wer ken in werkverschaffing met Rijkssteun, en zeide, dat hem is gebleken, dat de werkloozen voor deze wijze van werkver schaffing niets voelen. Dhr Arendse zeide, dat het hem wil voorkomen, dat werkver schaffing met rijkssteun wel eenige voor- deelen biedt. Maar waar alleen de afd. Vrouwepolder zich hierover niet defini tief heeft uitgesproken en de afd. Gapin- ge in het geheel niets van zich heeft la ten hooren, kan men de Raad toch geen verwijt gaan maken, van niet goed te heb ben gehandeld. De taak der commissie is volgens Spr. tweeledig, zij dient uit te ma ken, wie voor te werkstelling in aanmer king komt en dient ook voorstellen aan den Raad te doen, die een goed verloop van de werkverschaffing verzekeren. De voorzitter zeide van meening te zijn, dat dit de taak van elk raadslid is. Dhr Arendse wijst er op, dat verbetering van wegen evengoed in December en later kan aanvangen. Dhr Langebeeke zeide van oordeel te zijn, dat de commissie niet vol doet, daar de werkloozen zich persoonlijk tot de raadsleden wenden. Dhr Arendse zeide, dat de werkloozen door bemiddeling van hun afgevaardigden, die mede zitting in de commissie hebben, zich eerst tot dat lichaam hebben te wenden, alvorens zij de raadsleden afloopen. De voorzitter zei, dat men nu niets aan de wegen kan doen. Men zou ze eerder slechter dan beter ma ken. De aansluiting bij het werkloosheids besluit 1917 is toch hoofdzakelijk ge schied, opdat door de werkloozen zal kun nen worden getrokken in de periode, dat het uitvoeren van werken onmogelijk is. Dhr Dingemanse zeide, dat men toch eerst eens dient na te gaan, welk werk aan de commissie van werkverschaffing is opge dragen. Dat is geweest het aanwijzen van werkloozen, die voor tewerkstelling bij de werkverschaffing in aanmerking kwamen. Andere werkzaamheden zijn de commissie nooit opgedragen. De voorzitter zeide, dat de commissie wel ter dege het recht heeft om h.i. voor in werkverschaffing uit te voeren werk zaamheden onder de aandacht van B. en W. te brengen. De heer Dingemanse zegt toe, dat hij in deze richting hoopt voort te werken. Spreker zeide van oordeel te zijn, dat zoo de gemeente de werkverschaffing zon der Rijkssteun af kan men geen Rijks steun moet aanvragen. De voorzitter zeide dat ook B. en W. dezelfde meening zijn toegedaan. De voorzitter deelde mede, dat van de Vereen. Vreemdelingenverkeer te Vrou wenpolder een verzoek is ingekomen om van gemeentewege over te gaan tot ver harding van den Langeweg in de afd. Vrouwenpolder en dat die Vereeniging in de aan dat werk verbonden kosten jaar lijks wil bijdragen een bedrag van f 100. B. en W. hebben door een deskundige een berekening doen maken van de aan dat werk verbonden kosten, welke berekening heeft uitgewezen, dat verharding met ma cadam in totaal f2500 zal kosten en ver harding met steen in totaal ongeveer f 4100, waarom B. en W. voorstellen bedoelden weg met macadam te doen verharden. De heer van Dis zegt, dat de Vereeniging Vreemdelingenverkeer haar bijdrage heeft beschikbaar gesteld onder voorwaarde, dat een klinkerweg zal wor den gelegd, waarop de voorzitter ant woordde, dat deze voorwaarde niet uit het adres blijkt. De voorzitter deelde voorts nog mede, dat B. en W. thans een aanbieding hebben ontvangen van een partij zeer goede klin kers tegen den prijs van f 12.50, terwijl de deskundige bij het maken der bereke ning een prijs voor de klinkers heeft ge nomen van f 16.50. Dit zal een voordeel opleveren van ongeveer f700. B. en W. vragen daarom van den Raad machti ging de partij klinkers van f 12.50 aan de fabriek te gaan bekijken en een defini tieve beslissing aan te houden tot een vol gende vergadering. In geval van verhar ding ligt het in de bedoeling van B. en W. den Raad voor te stellen over te gaan tot invoering van een baatbelasting op den voet als voor den Schellachschen- weg is ingevoerd. Besloten werd nog geen definitieve beslissing te nemen. Bij de rondvraag vestigde de heer Keste loo er de aandacht van den voorzitter op, dat er personen zijn, die, ofschoon nog geen definitieve beslissing is genomen, inzake het al of niet afvoeren van den Ligger der Wegen en Voetpaden van de op hun land gelegen voetpaden deze voet paden bereids hebben doen verdwijnen. Na beantwoording door den voorzitter volgt sluiting. Grijpskerke. Vrijdagavond hield de Chr. schoolvereen. haar jaarlijksche Ouder avond. Het hoofd der school, dhr Groot Nibbelink, opende op de gebruikelijke wij ze, riep de talrijke aanwezigen het wel kom toe, er op wijzende, dat de groote op komst van ouders én belangstellenden ge tuigt van waardeering en medeleven met de taak der onderwijzers. Nadat aan de aanwezigen een kopje thee was aangeboden, hield het hoofd der school een referaat over: „Prins Willem van Oranje", wiens 400ste geboortedag wij dit jaar hopen te herdenken. In de pauze werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om het werk der leer lingen te bezichtigen. Daarna refereerde onderwijzer Kommers over de opvoeding. Spr. stond stil bij de verstandelijke, gods dienstige en zedelijke opvoeding. Hij wees op de taak der ouders en die der school. Ouders en onderwijzers moeten elkander aanvullen. Ook ten opzichte van de tucht moet eenstemmigheid heerschen, terwijl het gebed voor het kind en de school niet mag worden vergeten. Daarna las Mej. Botting een stukje proza voor over het vertrouwen. Het was een welgeslaagde samenkomst. Breskens. Vrijdag heeft in het overvolle lokaal Weykman de Ghr. Zangver. „Con- Cordia" haar jaarlijksche familieavond gegeven onder leiding van den directeur dhr Iz. van Melle. De avond werd geopend door gezamen lijk het Bondslied te zingen, waarna de di recteur Psalm 23 voorlas en voorging in gebed. In een kort openingswoord deelde hij mede, dat de belangstelling voor deze uit voering te groot was naar verhouding tot de ruimte der localiteit. De avond, aldus spreker, bood twee verrassingen en wel: ie enkele piano-soli van den weleerw. heer Ds W. H. Kelder Jr.; 2e het optreden van het jeugdkoor. Het is niet de bedoeling dit keurig ge kozen programma in alle details te gaan bespreken. Een enkele greep; Twee ge dichten openden deze muzikale bloemle zing en wel: „De zou is daar" en „De stille waterlelie". Hoewel het eerste met meer uitdrukking gezongen werd, kwamen beide stukjes zeer tot hun recht. Het koor maakte nu plaats voor Ds W. H. Kelder die aan de piano vertolkte de bekende Prelude in Cis van Rachmani- j noff. Ds Kelder heeft de aanwezigen la ten hooren, juist door dit stuk, dat Bres kens een pianist rijker is geworden, waar men trotsch op kan en mag zijn. Niet alleen zijn werk als solist, maar ook als begeleider is dezen avond op bij zondere wijze tot uiting gekomen. Hij bracht werkelijk, voor de zangeres, die „Elza's Traum" uit Lohengrin van Wag ner zong in zijn inleiding zoowel voor haar als voor het publiek in de juiste sfeer die noodig is om deze componist te verstaan. En de zangeres, mej. M. E. v. Melle? Ademloos werden de verschillende stuk ken aangehoord. En langdurig en krachtig was het applaus. Er was enthousiasme, dankbaarheid, verlangen naar meer te hooren. De tenor, dhr F. v. Nielen, verleende zijn medewerking in het duet uit de „Jahreszeiten". Hoewel hij hier verdien stelijk zong, kwamen zijn krachten toch meer uit in de twee extra nummers die hij gaf, n.l. de aria uit La Bohème van Puccini en uit Paljas van Leoneavallo. Nadat het koor had gezongen Psalm 47, waarin de climax zeer goed tot uiting kwam, was de beurt aan het kinderkoor, dat begeleid werd door mej. M. S. v. Melle, die ongetwijfeld een moeilijke taak te vervullen had. Enkele meisjes beschik ten over een voortreffelijke stem en zullen dan ook later een goede steun zijn voor het groote koor. Als laatste nummers voor de pauze zong Concordia twee lenteliederen; le Woud gedachten, waarin mevr. S. Erasmus de sopraan-solo zong. Zeer goed vertolkte zij de gang van de Jonge Mei door het woud, en 2e het marsohliedje „de Morgenwande ling". Na de pauze werd o.a. nog gezongen „het Geuzenvendel", een oud bekende, dat toch steeds weer nieuw in de ooren klinkt. Twee liederen uit den bundel van Joh. de Heer besloten dezen avond, waarop velen genoten hebben, zoowel liefhebbers van koorzang als van soli en duetten. De directeur dankte met enkele woorden de zangers en solisten voor hun steun, terwijl Ds W. H. Kelder namens de aan wezigen den heer Iz van Melle, die zoo'n groot gedeelte van zijn vrijen tijd in dienst stelde voor den bloei van Conoordia hul digde (applaus). Nadat Ds Kelder dezen avond met dank gebed gesloten had, en staande door de aanwezigen de avondzang was gezongen, gingen allen voldaan huiswaarts. A.s. Donderdagmiddag vergadert de Gemeenteraad van Goes. B. en W. stellen voor te bepalen, dat de Secretaris-Penningmeester van het Bur gerlijk Armbestuur verplicht is, betalin gen ten laste dier instelling te doen op bevelschriften, niet alleen geteekend door den Voorzitter, maar door twee personen leden van het Bestuur zijnde. Om practische redenen stelt de Gas- commissie voor over te gaan tot het in stellen aan het Gasbedrijf van de functies van: a. leerling-fitter op een weekloon van f 15 op 21-jarigen leeftijd met jeugdaftrek van f2 per week voor elk jaar beneden den 21-jarigen leeftijd; b. aankomend fitter op een weekloon van f 18 op 21-jarigen leeftijd met jeugd aftrek van f 2 per week voor elk jaar be neden den 21-jarigen leeftijd. B. en W. kunnen zich vereenigen met het creëeren van deze twee rangen maar achten de ge stelde salarisnormen te laag. Zij stellen voor: aankomend fitter f 23 p. week (voor elk jaar jonger dan 21 jaar 10 pet. af trek). Leerling-fitter: loon 10 pet. minder dan van eerstbedoelde. i Door den Raad werd bij de vast stelling van het Ambtenarenreglement in artikel 2 de volgende bepaling opgeno men: „Op de ambtenaren der gemeente-poli- tie zijn de bepalingen van deze verorde ning van toepassing enz." De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft hiertegen hezwaar gemaakt. Het is 's Ministers wensch, dat de bepa lingen aangaande aanstelling, schorsing, ontslag, diensttijden verlof en vacantie, straffen enz. voorzooveel deze betrekking hebben op bet politiepersoneel der ge meente, bij afzonderlijk besluit van den Burgemeester moeten worden vastgesteld, terwijl al hetgeen betreft: a. rangen; ver- eischten voor benoembaarheid; c. bezoldi ging; d. wachtgeld; eveneens voorzooveel van toepassing op het personeel der ge- meente-politie, bij afzonderlijke door de Kroon goed te keuren verordening door den Raad zal worden geregeld. Opdat aan het laatste kan worden vol daan, hebben B. en W. ontworpen een Reglement voor bet Politiepersoneel der Gemeente Goes. De Burgemester is voornemens om de aan hem opgedragen regeling ook in het leven te roepen. Nu de Gemeente, door den aankoop der buitenplaats „Ma Retraite", de be schikking beeft gekregen over bouwter reinen, gelegen onder de gemeente Kloe- tinge en zich daarvoor gegadigden heb ben aangemeld, zullen daarvoor speciale regelen omtrent verkoop moeten worden vastgesteld. B. en W. hebben daarom ontworpen al- gemeene voorwaarden voor den verkoop dier bouwterreinen. Burg. Armbestuur. B. en W. bie den aan de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor bet jaar 1933 en leggen over de gevoerde briefwisseling te dezer zake. Zij advise eren de begrooting goed te keuren. B. en W. kunnen zeer goed begrijpen, dat het B. A. heeft geredeneerd: „nu de instelling door de Gemeente belangrijk wordt gesubsidieerd, komt een bijdrage aan de gemeente voor den geneeskundi gen dienst langs anderen weg weder uit de gemeentekas". Bezien uit een admini stratief oogpunt komt deze redeneering B. en W. evenwel minder juist voor, zulks omdat de bijdrage, welke de gemeente uit dezen hoofde ontvangt, een vast bedrag vormt, hetwelk periodiek over de verschil lende armbesturen pleegt te worden ver deeld. Beter achten B. en W. het daarom dezen post te behouden. Het B. A. gaat daarmee accoord. Verder zeggen B. en W., dat zij met het uitgetrokken bedrag ad f 960 wegens bij slag op .het pensioen van den eervol ont slagen secretaris-penningmeester J. Kor- stanje uitsluitend genoegen nemen uit overweging, dat reeds op 26 Mei 1925, dus lang vóórdat er sprake van was, dat het B.A. ooit een beroep zou hebben te doen op de gemeentekas, hiertoe is be sloten. Het betreft hier dus de inlossing van een eenmaal gedane belofte. B. en W. leggen er evenwel den nadruk op, dat hierin geen antecedent mag worden ge zien voor dergelijke gevallen, welke zich mogelijk in de toekomst zullen voordoen. De post reductie pacht komt B. en W. oppervlakkig bezien tamelijk hoog voor. De post bedeeling in geld, geraamd op f 45000, komt B. en W. ook hoog voor. De toelichting vermeldt, dat in de maanden Augustus, September en October j.l. ge middeld f 1000 per week werd uitgegeven en dat daaronder een bedrag van f 250 kan worden begroot voor uitkeering aan werkloozen in verband met het ontbreken eener steunregeling. De steunregeling is echter thans goed gekeurd en binnenkort zal er naar alle waarschijnlijkheid weder ruimschoots ar beid zijn voor werkverschaffing, weshalve de raming zou kunnen zijn 52 maal f 750 zijnde f 39000 of afgerond f 40.000. Het B. A. antwoordt; Gaarne willen wij de hoop uitspreken, dat het bedrag voor reductie van pacht voor 1933 ad f 12.000 nader zal blijken te hoog te zijn geraamd, doch wij moeten toch ernstig adviseeren, thans dit bedrag niet lager te ramen. Al zullen meerdere pachters, die in 1930 en 1931 hebben ingepacht, of opnieuw ge pacht, geen, of een laag percentage als reductie krijgen, daartegenover staat, dat juist de pachten van vroegere jaren tegen zeer hooge prijzen belangrijk meer re ductie zullen eischen. Het laat zich op het oogenblik nog niet aanzien, dat voor 1933 een betere land- bouwtoestand kan worden verwacht. De post bedeeling in geld wil het B. A. ook ongewijzigd laten, omdat hij niet te hoog is geraamd. Be heer F. J. Tierie verzoekt ontslag als lid van het 'Burgerlijk Armbestuur, te rekenen vanaf 1 Januari 1933. Nu dhr I. Wessel, aldus dhr Tierie, wederom als lid en voorzitter van dit college is benoemd geworden en gezien diens houding en handelwijze tegenover mij en mijn gezin, is het voor mij on mogelijk zitting in gemeld college te blij ven nemen. De volgende aanbeveling is opgemaakt: no. 1 A. de iRoo; no. 2 P. A. E. Schrijver. Winkelsluitingswet. Destijds maakte de Minister van Arbeid, H. en N. bezwaar tegen verlating van het sluitings uur der winkels met één uur gedurende den zomertijd. Zelfs na een bezoek ten Departemente mocht het niet gelukken, den Minister tot andere gedachten te brengen. Onder dagteekening van 2 Januari j.l. bericht thans de Minister van Oeconomi- sche Zaken en Arbeid, dat op het aanvan kelijk ingenomen standpunt wordt terug gekomen en Z.E. tegen bedoelde bepaling geen bezwaar meer zal maken. B. en W. stellen voor de eerstbedoelde bepaling nu weer in te voeren. Op 20 April 1931 werd aan A. de Leeuw verhuurd bet woonhuis Voorstad 10. De heer De Leeuw is sedert hij de woning betrok, nalatig gebleven in het betalen der kosten van waterverbruik, tengevolge waarvan de waterlevering door de Waterleiding-Maatschappij is ge staakt. De huurder wil thans gaarne weder openstelling der waterleiding. Het is hem echter niet mogelijk, het achter stallige bedrag, zijnde f34.67 ineens te voldoen. B. en W. stellen voor, te reke nen vanaf 1 Januari 1933, de huur met f 0.40 per week te verhoogen en de kosten van het water voor gemeenterekening te nemen. Sportterrein. In de vergadering op 2 December 1932 besloot de Raad om over te gaan tot den aanleg van een sport terrein aan den Polderweg. Nader overleg met de sportvereenigin- gen heeft er toe geleid, dat aan den Direc teur van Gemeentewerken opdracht werd gegeven om een nader ontwerp te maken, thans voor een terrein met vier speel velden. Deze opdracht is thans uitge voerd. De totale kosten worden thans voor de gemeente geraamd op f47885.75, zijnde f4874.25 meer dan die van het eerste plan, waaronder f 4500 wegens arbeids loon, hetgeen aan de werkloozen ten goede komt. Hier staat tegenover, dat meerdere vereenigingen van het terrein gebruik zullen maken, waardoor de inkomsten ook hooger zullen zijn. B. en W. geven in overweging, voor de exploitatie van het terrein den stichtings vorm te kiezen en de stichting den naam te geven van Goessche Sportbelangen. De heer J. L. van Noort verzoekt vermindering der pachtsom van een door hem op 28 September 1928 in het open- baar voor den tijd van 7 jaren, ingaande 1 Januari 1929, voor 1160.97 per jaar (f 155 per H.A. per jaar) gepacht perceel gemeentegrond. B. en W. stellen voor om voor het pachtjaar loopende van 1 Januari 1932 tot 1 Januari 1933, de pachtsom te ver minderen met 25 pet. en aldus te bren gen op rond f 120. Tengevolge van den aanleg m den nieuwen weg op „Roosjeshof" is de erf- pachtsgrond van de firma J. Th. Pilaar verminderd tot 44 aren 12 centiaren, of met 8 aren 58 centiaren, zoodat de erf- pachtscanon verlaagd dient te worden met 858 maal 3.65 cent of f 31.31 V? en mitsdien teruggebracht tot f 161.04. Het meest billijke lijkt het B. en W., deze ver mindering te doen ingaan per 1 Januari 1932. Verder heeft de verplichting tot onder houd van den weg thans geen zin meer, nu van gemeentewege voor een goeden toegangsweg is gezorgd. Ook de verplichting, opgelegd aan de heeren J. de Dreu en F. Duijnhouwer, om in de onderhoudskosten bij te dragen, kan om dezelfde reden vervallen. B. en W. stellen voor: a. den heer Meerman van de pacht van een stukje grond te ontslaan b. het perceeltje grond onderhands te verpachten aan den heer A. Mol voor den prijs van f 15 per jaar, ingaande 1 Febr. 1933 en eindigende 30 November 1933. B. en W. stellen voor aan C. Snoep onderhands te verhuren de woning Weet- havendijk 55, voor f2.10 per week voor den tijd van hoogstens 10 achtereenvol gende jaren. De Directeur van Gemeentewerken merkt op, dat de heer A. Covers recht heeft op vermindering der canon van twee stukken gemeentegrond, welke hij in erf pacht bezit, zoomede op vermindering der pachtsom van enkele perceeltjes, welke hij van de gemeente in huur heeft. B. en W. stellen voor tot vermindering der pachtsom van het perceel sectie B. no. 308 en tot het doen vervallen van de pacht van het grasgewas op het per ceel sectie B. no. 715. Verder adviseert de Directeur van Ge meentewerken om aan den heer Govers diens voormalige woning, welke thans gemeente-eigendom is, aan 'hem te ver huren voor de som van f 2.75 per week, waarmede de heer Govers accoord gaat. De Coöperatieve aan- en verkoop- vereeniging „Helpt Elkander" te Wemel- dinge vraagt om in huur te mogen heb ben een stukje grond ter breedte van 10 M., deel uitmakende van het terrein der voormalige gemeente-gasfabriek al daar, thans eigendom van de gemeente Goes. B. en W. stellen voor een buursom van f 25 per jaar. 'Opheffing Kantongerecht. Door de in deze gemeente gevestigde hee ren Notarissen en Advocaten is tot H. M. de Koningin een adres gericht, houdende verzoek om indien bet Kantongerecht al hier wordt opgeheven, bij Algemeenen Maatregel van Bestuur te bepalen, dat in de gemeente Goes door den kantonrechter te Middelburg terechtzittingen zullen worden gehouden, benevens zittingen voor extra-judicieele doeleinden. Verzocht wordt om aan dit adres ad- haesie te betuigen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. Subsidie Crisiscomité. Er bestaat voor het plaatselijk crisiscomité de mogelijkheid om van het Nat. steun comité een bijdrage te ontvangen, mits de gemeente een gelijk bedrag beschikbaar stelt. Voor deze gemeente kan de Je bij drage worden vastgesteld op het vijfvoud in guldens van het cijfer van het gemid delde aantal werkloozen over het tweede halfjaar 1932, waarvan dan het Nationaal Crisiscomité en de gemeente elk de helft dragen. Naar aanleiding hiervan heeft het plaatselijk crisiscomité een aanvrage om gemeente-subsidie gedaan, welke berekend naar bovenvermelden maatstaf, zal heb ben te bedragen 158.5 maal f 2.50 is f 396.25. B. en W. stellen voor gemeld bedrag ter beschikking te stellen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudemirdum, J. v. Kuiken te Exmorra. Aangenomen naar Charlois, J. H. Mul der te Hillegom. Bedankt voor Lage Vuursche, W. J. van Lokhorst te Hilversum. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dordrecht, M. Heikoop te Utrecht. Ds J. R e e s i n k f. Heden is te Noor deloos op 43-jarigen leeftijd overleden ds J. Reesink, predikant bij de Chr. Geref. Gemeente aldaar. Ds Reesink diende ach tereenvolgens de gemeenten Harlingen (1919—'22), Aalten (1922—'27) en se dert Dec. 1927 Noordeloos. Beroepingswerk. Naar het plaatselijke predikbeurtenblad vermeldt, heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te Dordrecht aan den Raad van Beheer der N. H. Kerk een brief gericht, waarin, gezien het lange voortbestaan der vacature ds Torenbeek, gezien het feit, dat 1 Mei een nieuwe vacature ontstaat door 't emeritaat verleend aan ds Heemskerk, gezien den geestelijken nood der gemeente, gezien de moeilijkheden der kerkvoogdij, verzocht wordt om soepelheid te betrach ten in de bepaling van het bedrag, dat de Kerkvoogdij alsnog aan den Raad van Beheer moet betalen, opdat ten spoedigste

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2