Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken Scheepstijdingen. Politie. Dhr JeronimuB: Dan moet ix made- deeling aan den Raad doen. Schoolarts. Dhr den Hollan der stelt voor, dat aanschaffen en was- schen van jassen voor den schoolarts niet meer voor gemeenterekening geschieden. Dhr v. d. F e 11 z wil het bedrag voor aanschaffing van tijdschriften enz. schrappen. Ook bij Justitie wordt op be perking aangedrongen. Mevr. W e ij 1 is wel voor beperking, maar tegen algeheele opzegging van tijd schriften. De v o o r z. zegt, dat alles, wat de schoolarts moodig heeft voor de goede vervulling van het ambt, voor gemeentte- rekening komt. Dhr Jeronimusis het daarmee niet eens. Roeken en tijdschriften moeten door den schoolarts worden betaald. Mevr. W e ij 1 zegt, dat de rijksverzeke ringsbank anders dan dhr Jeronimus oor deelt. De v o o r z. deelt mede, dat B. en W. wel voor bezuiniging zijn en daarom over nemen een voorstel-v. d. Feltz tot vermin dering van f 50. Alzoo besloten. Openbare werken. Dhr Paul bepleit instelling van een automarkt en wanneer 't abattoir er is ook van een veemarkt. De v o o r z. zegt, dat B. en W. hieraan aandacht zullen schenken. Dhr M o n d e e 1 heeft gehoord, dat het bovenstuk van den Abdijtoren in minder goeden toestand verkeert. De v o o r z. erkent, dat dit juist is. Deze kwestie is bij' gemeentewerken in onder zoek. Binnen enkele jaren zou gevaar dreigen. Er komt binnenkort een voorstel. Straten en pleinen. Dhr den Hollander stelt verlaging met f 2500 voor. Dhr P a ui 1 zou liever verhoogen. Het materiaal is momenteel zeer goedkoop. De klinkerprijzen hebben het laagste ni veau bereikt en zullen stijgen als de kei- prijzen stijgen. Een particulier zou voor raad opdoen. Dhr Mes stelt vermindering met f 6000 voor. Dhr Paul: schrap liever alles maar! Dhr J eronimus wil ongeveer f 4000 schrappen. Mevr. W e ij 1 wil een uitvoeriger toe lichting van den post. Dhr v. d. F e 11 z ziet in Middelburg geen achterstand in de bestrating, vooral als men b.v. met Gent vergelijkt. Dhr Pauloude gebouwen en slechte straten hooren zeker bij elkaar? Dhr Wondergem begrijpt dat niet, want toen dhr v. d. Feltz destijds als prins fungeerde, klaagde hij over de slechte straten. (Gelach.) De v o o r z. zegt, dat bestrating met ko perslakkeien momenteel drie maal zooveel kost als met klinkers. Men kan thans voordeelig klinkers aankoopen. Spr acht het voorstel Mes feitelijk geen bespreking waard. Het liefst zou Spr. den post niet verminderen, maar als het moet, dan toch niet meer dan met f 2000. Er zijn stra ten, waar de bestrating zeer slecht is (Dampoort, Penninghoeksingel, enz.). Dhr Paul wil toch niet overal klinkers gebruiken. In sommige straten zijn keien beter. De granietkeien kosten ongeveer de helft van koperslakkeien. Dhr M o n d e e 1 wil, gezien de lage klinkerprijzen, den achterstand in de be strating in korten tijd inhalen en daarvoor een leening sluiten. Dhr Heemskerk komt tegen zulk een crisisleening op. Dat is de lasten van het heden leggen op het nageslacht. Spr. wil ook eenige verlaging van den post en voelt niets voor speculeeren in klinkers. Spr maakt zich niet ongerust over de prijzen der keien in de toekomst. Dhr den Hollander meent, dat het 't beste is, als men een slecht gevulde por- temonnaie heeft, zich toch te bepalen tot de strikt noodzakelijke uitgaven. Spr. klaagt verder over de slechte manier van herbestrating door de bedrijven. Dhr Paul vindt het zoo dwaas niet, voor bestrating te leenen. Dat gebeurde toch ook met den N. Vliss. weg? De v o o r z. zegt, dat B. en W. bereid zijn den post met f 2000 te verminderen. Het idee van dhr Mondeel zal met Ged. Staten worden besproken en nader over wogen. Dhr Mondeel betreurt die verminde ring. Het gewijzigd voorstel van B. en W. wordt aangenomen (tegen dhrn Mondeel, Paul en Mes). Dhr Wondergem vraagt naar ver betering Poelendalesingel en Blauwe dijk. De v o o r z. zegt, dat de plannen hier voor klaar zijn. De provincie zal voor bijdragen in de kosten. Het wachten is op de rioleeringsplannen, die tegelijkertijd zullen worden uitgevoerd. Brugbediening. De voorz. zegt, dat bij de stoomvaart-maatschappij en de Kamer van Koophandel een misverstand bestaat. In den avonddienst wordt geen verandering gebracht. Inzake het voorstel- Den Hollander zegt Spr. dat de Raad hier over nu geen beslissing moet nemen, B. en W. moeten de kwestie van de diensturen nog onder het oog zien en zullen rekenen met allerlei belangen. Het is voldoende als op Zondag de schepen worden doorgelaten, waarvoor dit vooraf is aangevraagd. Een Zondags dienst behoeft niet ingesteld te worden. Spr. wil de adressen stellen in handen van B. en W. om prae-advies. Dhr den Hollander meent, dat het niet noodig is de bruggen precies om 12 uur en om om half 2 open te draaien. Daar zit een ondeugendheidje achter. Spr. verdedigt en verduidelijkt nog nader zijn voorstel. Op Zondag wil Spr. alleen doorvaart toestaan na voorafgedaan ver zoek, maar sleohtt gedurende bepaalde uren. Spr. heeft zijn voorstel ook inge diend met het doel te bezuinigen maar ook om de brugwachters het lot van een lan gen leegen dag te besparen. De regeling van B. en W. is vrij omslachtig, terwijl het sop de kool niet waard is. Spr. is tegen een reserve-brugwachter, want er zijn wel menschen in de omgeving, die dat werk willen verrichten. De voorzitter zegt, dat B. en W. in de diensturen zoo goed als geen ver andering wilden brengen. Het aantal kee- ren, dat de bruggen opengedraaid moeten worden, is nog zoo weinig niet (pl.m .18 keer per dag). Wanneer eenmaal een op lossing is gevonden, komen van allen kant bezwaren of andere oplossingen. B. en W. hebben reeds een wijziging in studie, die weer goedkooper zal zijn en gaat in de richting van dhr den Hollander. Spr. vraagt machtiging van den Raad voor B. en W. om in die richting te handelen. Dhr Jeronimus is dankbaar voor de plannen van B. en W. Spr. leest in het voorstel niet, dat er 's avonds na acht uur ook kan worden gedraaid. De voorzitter verzekert, dat daar aan voldaan zal worden. Dhr Jeronimus is dankbaar voor het voorstel, maar aanvaardt het onder afbetaling. Spr. weet, dat er twee men schen zijn, die de bruggen willen bedie nen a f 20 per week per persoon. Daar om is het verkeerd onnoodig hoogere sa larissen te geven. Die worden niet ver diend, maar gegeven. Dhr Wondergem wil het voorstel den Hollander bespreken, maar ziet daar van af op verzoek van den voorzitter. De gemeente moet zoo zegt Spr. tot den heer Jeronimus - geen gebruik maken van onderkruipers. Het loon der gemeen tewerklieden is niet hoog. Dhr v. d. F e 11 z wil toezegging, dat in de toekomst de vraag van aanbesteding der bruggenbediening onder het oog zal worden gezien, b.v. als er weer een vaca ture van brugwachter komt. Dhr Paul komt daartegen op. Dan kunnen we op dit standpunt staan de zoo ongeveer alle gemeentedien sten aanbesteden. De voorzitter onderschrijft dit. Er zijn nu eenmaal in een tijd van laagcon junctuur menschen, die zich voor elk aan nemelijk bod beschikbaar stellen. Maar dan is de stabiliteit in de begrooting zoek. B. en W. staan principieel tegen over aanbesteding der bruggenbediening. Op een vraag van den heer v. d. Feltz zegt de voorzitter toe, dat de Raad mede- deeling zal ontvangen, als er een vaca ture van brugwachter ontstaat. Dhr Jeronimus wil niet alle ge meentediensten over één kam scheren. Het betreft hier een geval, dat de func tionarissen geen volle dagtaak hebben. Dhr van Andel is dankbaar, dat hij vorig jaar deze zaak heeft aangesneden. Maar na de door B. en W. gegeven toe zegging heeft Spr. geconstateerd, dat een niet-brugwachter de brug teerde. De voorzitter antwoordt, dat een tijdelijk brugwachter dit deed. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen, over de ingekomen stukken volgt nog advies van B. en W. Dhr B y b a u wil de openbare begraaf plaats meer afscheiden van den straat weg door aanplant van heesters of haag. De voorzitter zegt voorziening toe. Onderwijs. Dhr de Bruin vraagt naar de boventallige leerkrachten. De voorzitter zegt, dat B. en W. hun aantal zooveel mogelijk zullen beper ken. Er is er maar één, waarvan B. en W. overwegen of die noodig is. Dhr v. d. F e 11 z wil den post school bibliotheken verminderen met f 50. De voorzitter ontraadt dit. Ook dhr Mondeel bestrijdt het. Het voorstel-v. d. Feltz wordt aange nomen met 11 tegen 6 st. Een voorstel van denzelfde ten aanzien van de Openbare U.L.O.-school (vermin derd met f20) wordt aangenomen met 11 tegen 6 st. Voorbereidend L. O. De voor zitter zegt, dat B. en W. tegen 1934 een andere subsidieregeling zullen over wegen. Over het voorstel-den Hollander volgt prae-advies. Dhr den Hollander wijst nog maals op het dure openbaar bewaar- schoolonderwijs. Misschien is het school geld te laag en zijn de salarissen te hoog. Het verschil met de bijzondere bewaar scholen is zeer groot, wat Spr. onbillijk noemt. Er is wel geen recht voor de bijz. bewaarscholen op subsidie, maar de bil lijkheid moet toch betracht. Het gemeen telijk bewaarschool is te duur. Daarom wil Spr. reorganisatie. De voorzitter zegt, dat B. en W. nu niet en ook vroeger niet (toen Mr de Veer wethouder was) op het standpunt stonden van gelijkstelling.- Op de open bare bewaarschool wordt neutraal onder wijs gegeven en ze is voor alle kinderen toegankelijk. Destijds is eerst aan de be waarschool op de Bree subsidie gegeven en later een gelijk subsidie (wat Spr. on juist noemt) aan alle bijz. bewaarscho len. Spr. neemt hier niet het standpunt der gelijkstelling in. Wat voor de Lagere School geldt, geldt in veel mindere mate voor de bewaarschool. Tal van kinderen uit niet-Christelijke gezinnen gaan op de Ghr. bewaarschool. Men moet nu niet de openbare bewaarschool het kind van de rekening maken. Achter de bijz. bewaar scholen staan vereenigingen. B. en W. zullen met voorstellen komen, maar niet in de lijn van de gelijkstelling, Dhr Portheine zegt, dat de Nuts- bewaarscholen thans 99 en 96 leerlingen tellen en thans ongeveer aan het maxi mum-subsidie komen. Deze scholen heb ben buiten de subsidie weinig bronnen van inkomsten. Alleen met gToote moeite kunnen die scholen in stand worden ge houden. Spr. geeft den heer den Hollan der in overweging alleen B. en W. uit te noodigen met voorstellen te komen. Dhr Paul kan accoord gaan met een schoolgeldregeling naar het inkomen, maar niet met een salarisverlaging voor het gemeentelijk bewaaxschoolpersoneel. Mevr. W e ij 1 vreest, dat er weinig te bezuinigen zal zijn. Spr. deelt overigens het standpunt van den heer Portheine. Dhr J eronimus vindt de salarissen voor de gemeentelijke bewaarschool tje hoog. Dhr den Hollander zal geen prin cipieel debat voeren. Spr. vestigt er de aandacht op, dat aan de gemeentelijke inrichting verhoudingsgewijs meer perso neel is, dat bovendien meer salaris heeft. Ook de bijzondere inkomsten voor de Cbr. school zijn gering. Zc moet drijven op subsidie en schoolgelden. Laten B. en W. eens een onderzoek instellen bij de bijz. scholen. Spr. wijzigt zijn voorstel in den geest, bedoeld door dhr Portheine. De voorzitter vraagt den Raad het voorstel van B. en W. voor 1933 te aan vaarden. Dan zullen voor 1934 nadere voorstellen volgen. Dhr B y b a u vestigt de bijzondere aan dacht op de mogelijkheid, dat de bijz. scholen de gemeentelijke inrichting gaan exploiteeren. Ook dit zal worden onder zocht. Naar aanleiding van de vergoeding aan bijz. schoolbesturen ex art. 205 der L.O.- wet dringt dhr Paul aan actie te voeren voor verlaging van de te hooge rente. De voorzitter: Het is alsof u aan de deur hebt geluisterd. Juist is bij B. en W. ingekomen een adres van de ge meente Kerkrade, -die dit ook wil. De zaak komt dus spoedig aan de orde. B. en W. voelen het meest voor een actie door middel van de Vereen, van Ned. Ge meenten. Dhr Paul wil den post voor school reisjes etc., niet verminderen en dien weer terugbrengen op f400. De voorzitter wil dit ook. Op een vraag van dhr den Hollan der zegt de vo o r z i 11 e r, dat ook bijz. scholen hier op recht hebben. Eén bijz. school vraagt geregeld een bijdrage. Dhr Heemskerk is voor verminde ring, omdat de gemeentekas dit noodig maakt. Is er te kort, dan moet uit par ticuliere bron worden bijgepast. Mevr. W e ij 1 wil de kinderen den groe ten -dag van het schoolreisje laten. Dhr v. d. Feltz zegt, -dat deze post stamt uit den tijd vóór de leerplichtwet. Hij diende om het schoolbezoek aan te moedigen. Ook spr. is voor verminde-ring, evenals dhr Jeronimus. Het voorstel-Paul wordt verworpen met 9 tegen 7 stemmen. Dhr Heemskerk zegt, -dat de A.-R. fractie tegen de posten scho-olvoeding en -kleeding is. Dhr Mes stelt voor den post subsidie aan de vereeniging „Eerste Zeeuwsche school- en werktuin" groot f 90 te schrap pen. Weth.- Boasson verdedigt den post. Het betreft hier een zeer opvoedend werk. De jeugd wordt geleerd de natuur te be schermen. De post wordt gehandhaafd (tegen dhr Mes). -Muziekkorps. Dhr Den Hol lander stelt voor dezen post nog met f 500 te verminderen. Het adres van het Middelburgsch muziekkorps spreekt voor zichzelf. Als dit korps drijft op het sub sidie, wordt het tijd met dit subsidie op te houden. Zoover wil spr. nu niet gaan. Spr. wil in totaal een vermindering van f 1000. Dhr Mes wil het subsidie brengen op f 1000 en dus verminderen met f 2500. We hebben in Middelburg nog andere mu ziekkorpsen. Er komt nog bij, dat -de mu zikanten zich voor elke noot muziek laten betalen. Dhr Jeronimus sluit zich op prac- tische grond-en aan bij dhr Den Hollan der. We zullen nog wel meer moeten af breken in dezen tijd. In Vlissingen doet men het ook zonder stedelijk muziekkorps. De behoefte daaraan is niet zoo groot meer, gezien het uitgaan op Zaterdag en Zondag en de radio. Dhr Portheine waarschuwt tegen afbraak. De Abdij- en Molenwaterconcer ten worden zeer gewaardeerd. Laat men zich nu bepalen tot de voorgestelde ver mindering van f 500. De subsidie gaat hoofdzakelijk weg aan salarissen van de muzikanten. Dhr Jeronimus: dat is het hem juist. Dhr Heemskerk noemt het adres zeer sympathiek. Maar we moeten niet toegeven. Dan moet de burgerij maar bij springen. Dhr Portheine: dat is al zoo vaak geprobeerd. Dhr Heemskerk: als dat niet lukt, dan wordt het korps ook niet -bijzonder gewaardeerd. De voorzitter sluit zich aan bij den heer Portheine en wil voor -dit jaar niet verder gaan -dan B. en W. voorstellen. Over het vo-orstel-Den Hollander (ver mindering van subsidie met f 1000 in plaats van f 500) staken -de stemmen (8 tegen 8). Vóórrechts en de heer Jeronimus, te gen overig links. De heer Harthoorn was vertrokken. Herstemming in de volgende vergadering. Dhr Portheine bepleit uitbreiding der sportcommissie. De voorzitter zegt overweging toe. Ook spr. voelt hiervan de wenschelijk- hei-d. Te ruim zes uur wordt de vergadering geschorst tot 8 uur. AARDAPPELV»?0RRADKN OP 19 JANUARI. Dubbel zoo groot als het vorig jaar. Evenals vorige jaren is door de Direc tie van den Landbouw een onderzoek in gesteld naar de omstreeks 15 Januari bij de verbouwers aanwezige aardappelvoor- raden. Daartoe werd weder aan de burge meesters der gemeenten, waar aanmerke lijk meer aardappelen worden verbouwd dan voor de consumptie ter plaatse noo dig zijn, opgave gevraagd van genoemde voorraden, met inbegrip van de hoeveel heden, voor gebruik in het eigen bedrijf en voor eigen consumptie bestemd. Zooals verwacht kon worden, zijn de voorraadpercentages aanzienlijk hooger dan het vorige jaar en overtreffen zij zelfs in de meeste streken alle vooraf gaande opgaven. Van de kleiaardappelen was in de verschillende gebieden op 15 Januari j.l. nog omstreeks de helft van den oogst aanwezig. Onderstaande cijfers geven een over zicht van de grootte van den voorraad kleiaardappelen in alle inventarisatiege- bieden te zamen. Hierbij zij er nog in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat deze cijfers, evenals in vorige jaren, be trekking hebben op de gemeeneen waar aanmerkelijke overschotten van aard appelen kunnen worden verwacht. 15 Jan. '29 5342000 H.L. 43 pet. v. d. oogst '30 6203000 42 '31 2956000 27 '32 3226000 28 '33 8476000 50 De voorraad zand- en veenaardappelen bedroeg 5.686.000 H.L. tegen 2.973.000 H.L. op 15 Januari 1932, achtereenvolgens over eenkomende met 31 pet. en 19 pet. van den oogst der zand- en veenaardappelen in 1931 en 1930. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat de deel neming aan de inventarisatie iets grooter was dan vorige jaren, zoodat de voorraad- cijfers in vergelijking met vroegere op gaven eenigszins te hoog zijn. Deze af wijking is echter van geringe beteekenis. De margarine smokkelarij. De Telegraaf meldt uit Kerkrade: Aan beide zijden van de grens, die won derlijke lijn, welke al zoo veel op haar geweten heeft, ligt een land. En in beide richtingen wordt gesmokkeld, al naar het prijsverschil van een bepaald artikel in de twee landen daartoe verleidt. Van Nederland naar Duitschland gaan op het oogenblik koffie, thee, suiker, tabak, grut terswaren e.d,; uit Duitschland wordt, sedert de crisiszuivelwet de margarine in duizenden ponden over onze Oostgrens binnengesmokkeld. Men schat hier in het grensgebied, dat er vele weken zijn geweest, dat er meer dan 80.000 pond margarine clandestien is binnengebracht. Anderen noemen deze hoeveelheid als gemiddelde te hoog, doch moeten toegeven, dat weken van 100.000 pond waarschijnlijk wel zijn voorgekomen. Ik krijg echter den indruk, dat voor de margarine de smokkelhoogconjunctuur al weer voorbij is. Behalve voor de hoog heid van het staatsgezag is dit vooral aangenaam voor de winkeliers in een breede strook langs de grens. Hun omzet is immers belangrijk gedaald. Het verminderen van den smokkelhan del in margarine kan voor een deel hier aan worden toegeschreven, dat men vol gens de Crisiszuivelwet, ook geen groote partijen meer in huis mag hebben; daar door zijn b.v. met name de bakkers er meer en meer van terug gekomen, hun voorraad uit Duitschland aan te vullen. Men moet echter vooral niet denken, dat de smokkelarij tot Limburg beperkt blijft. De Crisiszuivelcentrale heeft, behalve de daadwerkelijke bijstand van de belasting ambtenaren en manschappen der mare chaussee aan de grens, nog een zeer be langrijk controlemiddel om de herkomst van margarine na te gaan, te weten de jodiumproef. Zoowel in Duitschland als in België is n.l. imperatief voorgeschreven, dat de margarine een zeker percentage zetmeel (aardappelmeel) moet bevatten. In Ne derland mag de margarine juist géén zet meel bevatten. De controleur behoeft nu slechts een druppel jodium op de mar garine te laten vallen om te weten, of ze wel van Nederlandsche origine is. Be vat zij zetmeel, dan kleurt ze n.l. on middellijk blauw. Deze methode biedt het voordeel, dat zij ten allen tijde kan wor den toegepast, óók op de resten in de mengmachine. Zou blijken, dat een mengbedrijf zich heeft schuldig gemaakt aan het verwer ken van gesmokkelde margarine, dan wordt het voor eenige maanden uitge sloten. Komt de margarine in pakjes over de grens, dan is in één oogopslag de her komst te herkennen: de Duitsche mar garine is n.l. steeds vierkant verpakt. Binnenkort zal de controle nog vereen voudigd worden, doordat elk Nederlandsch pakje margarine voorzien zal worden van een bepaald teeken, een moeilijk na te maken merk van de Centrale, met een letter, die de fabriek, en een cijfer, dat den drukker zal aanduiden. Daar het Departement van Financiën niet genoeg ambtenaren voor den grens- dienst beschikbaar heeft, zal de Centrale waarschijnlijk voorslaan, dat Financiën meer douanepersoneel aan de grens zal aanstellen voor rekening van de Centrale. Het is n.l. de bedoeling van de Centrale een eigen scherpe centrale controle te organiseeren. Inbrekers met een fijnen neus. Gisternacht is te Boxmeer op twee plaatsen ingebroken. Langs een noodtrap en door verbrijzeling van een ruit zijn de onbekenden de sigarenfabriek van de firma van D. binnengedrongen. De inbrekers hebben hier een partij van 1500 sigaren uitgezocht, waarbij zij uit de beste merken keuze maakten en namen deze mede. Zonder in hun werk gestoord te zijn wisten zij het fabrieksgebouw te verlaten. Bovendien is ingebroken in de syna goge. Hier maakten de dieven twee an tiek zilveren kandelaars buit. Om een haas. Dezer dagen waren eenige jongelui onder Wijier gaan jagen. Na afloop van de jachtpartij werd een stevig glas gedronken. Toen kwam er al spoedig twist over het bezit van een haas. De eene jager wond zich daarbij zoo zeer op, dat hij den ander een slag met een geweerkolf op het hoofd gaf. Of schoon het geval zich aanvankelijk niet gevaarlijk liet aanzien, is de getroffene thans aan de gevolgen overleden. De dader is door het gebeurde zóó overstuur geraakt, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. Autobus te water. De autobus van Lollum is gisteravond bij Miedum in een sloot gereden. In de bus waren twin tig passagiers gezeten. Door den schok vloog de kap van de bus af en kwam over de sloot op een stuk bouwland te recht. Van de passagiers, die uit den aard der zaak ten zeerste geschrokken waren, bleken slechts vier lichte verwon dingen te hebben opgeloopen. Zij werden verbonden; de overigen konden direct per trein hun reis vervolgen. Buitenlandsch bietenzaad In antwoord op desbetreffende vragen van den heer Bierema deelt Minister Ver schuur mede, dat er, ofschoon de benoo- digde hoeveelheid geen bezwaar zou op leveren tegen uitsluitend gebruik van Nederlandsch zaaizaad, met het oog op loopende contracten met buitenlandsche firma's en de behoefte aan buitenlandsch zaad voor proefveldonderzoelc, bezwaren bestaan tegen den eisch, dat de gesteunde suikerbieten gegroeid moeten zijn uit in- heemsch zaad. Intusschen zal de Minis ter, met het oog op de toekomst, bijzon dere aandacht schenken aan de vraag van het zaadgebruik in de bietenteelt. Door G. de J. te Middelburg is hoo ger beroep aangeteekend tegen het von nis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij1 hij, wegens twee overtredingen van de Vuurwapenwet is veroordeeld tot één geldboete van f 300 subs. 30 d. h. en één geldboete van f 50 subs. 5 d. h., terwijl door J. S. te Koudekerke hooger beroep is aangeteekend tegen bet vonnis door den Kantonrechter te Middelburg tegen hem gewezen, waarbij bij wegens de overtre ding: als bestuurder van een motorrijtuig in een bocht binnen de bebouwde kom niet de rechterzijde van den wog hou den, is veroordeeld tot een geldboete van tien gulden subs. 5 d. h. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN DE WITT, (thuisr.) 2/2 vm. 6 u. te IJmuiden en te 10 u. te A'dam verw. JOHAN V. OLDENBARNEVELT, (uitr.) 31/1 te en van Algiers. POE LA U LAUT, (uitr.) 31/1 van Suez. MARNIX V. ST. ALÜEiGONDE, (thuisr.) 1/2 van Colombo. POEL AU ROERIAH, (thuisr.) pass. 31/1 Perim. TANIMBAR, (thuisr.) pass. 31/1 Perim. Rotterdamsche Lloyd. BALOERAN, 1/2 v. Batavia n. Rotterd. BLITAR, (thuisr.) pass. 31/1 Finisterre. SIBAJAK (thuisr.) 1/2 v. Port Said, 4/2 nam. 7 u. te Marseille verwacht. SOEKA'BOEMI, (thuisr.) 31/1 v. Sabang. Gevonden voorwerpen. In de maand Januari 1933 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen: Vier mutsen, een moto-rhandschoen, een rozenkrans, een borstel, negen handschoe nen, vier strengen boorband, vijf porte- monnaie's met inhoud, drie zilveren bro ches,, een zilveren kettinkjemet hangertje, een kraan van een gascomfoor, een paar kinderhandsehoentjes, twee schooletui's met inhoud, een zeildoek, een rijwielbelas- tingmerk 1932'33, een vulpotlood, een vest, een zakdoek, een taschje met inhoud, een padvindersriem, een beursje met in houd, twee handbeschermers van een rij wiel, twee ceintuurs, twee zilveren han gertjes, een vragenboek, een zilveren zeik kammetje in etui, twee zakmessen en een portefeuille met inhoud. De Commissaris van Politie, E. G. WIERTS VAN GOEHOORN- Goes, 2 Februari 1933. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Febr., 2.30 u. Londen 8.428.47. Berlijn 59.04—59.12. Parijs 9.70—0.72^. Brussel 34.6034.62. New-York 2.48%—2.48%.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6