Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken KLIENE ADVERTENTIËN Telegrammen. Laatste Berichten. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. volutie en rampen, om tot steun te rijn van elk wettig gezag. Spr. eindigde met den wensch, dat de band „God, Nederland en Oranje", zijnde een drievoudig snoer, door dezen avond mag worden versterkt. Spontaan werd hierna staande het „Wilhelmus" gezongen. Vervolgens werd het programma, rijk aan variatie, afgewerkt. Als slot zong men, met begeleiding van de Kapel, het „Wien Neerlandsch Bloed". Onder de vroolijke tonen van een marsch, verliet de groote schare ten hoogste vol daan de eivolle zaal. Ned. Herv. Kerk. Beroepente Nieuw-Lekkerland, L. Vroegindeweij te Wilnis. Te Wetsinge- Sauwerd, H. van Dijk te Nieuw-Wolda. Te Hoorn (Evangelisatie), P. den Duyn te Enschede. Bedankt voor 's-Grevelduin-Gapelle, H. A. de Geus te De Bilt. Zendingszorgen. Het Zen dingsbureau te Oegstgeest verzoekt ons plaats voor het volgende: De eerste maand van dit jaar is bijna ten einde. Om in de geraamde behoeften van het zendingskerk der Samenwerkende Zendingscorporaties te voorzien, was er deze maand f91.500 noodig. Wij hebben tot heden ontvangen het luttele bedrag van f 14.000. Nu komt het wel nooit voor, dat er in Januari alles ontvangen wordt, wat noodig is, maar het is, voorzoover wij ons kunnen herinneren, ook nog nooit voorgekomen dat er zóó weinig werd ont vangen. Verleden jaar was het bijna f 35.000. Nu f 14.0001 Verder commen taar mag overbodig heeten. Bruinsse. Benoemd tot tijdelijk onder wijzeres aan de Ghr. school alhier mej. P. Francke te Serooskerke (W.). Goudvisschen ter be strijding van malaria. De regeering van Tunis overweegt een plan om goudvissohen te gebruiken bij de be strijding van de malaria. Den afgeloopen zomer is in Tunis een ernstige malaria epidemie uitgebroken, als gevolg van de groote overstroomingen, waardoor talrijke meren en plassen zijn ontstaan, waarin de malaria-bacillen voortwoekeren. Men heeft nu voorgesteld, in deze meren en plassen goudvisschen uit te zetten, die de malaria-larven en muskieten zouden eten. De eenige moeilijkheid, die aan deze po ging verbonden is, is gelegen in de groote vluchten watervogels, welke de goudvis schen op zullen eten, tenzij beschermende maatregelen worden genomen voor de vis- schen. Inbraak biji een notaris. In de woning van notaris J. M. Goevor- den van Kempen te Loenen op de Veluwe is ingebroken. De inbrekers verschaften zich toegang tot een kluis, waaruit een be drag van f 6000 werd ontvreemd, bene vens voor een belangrijk bedrag aan ef fecten. Verder werden verschillende kost bare gouden en zilveren voorwerpen ge stolen. Van de daders ontbreekt tot dus verre ieder spoor. Vloeibaar helium per K. L. M. naar Londen. Een zeldza me en kostbare zending vond gistermiddag haar weg door de lucht, n.l. een vacuum glas met vloeibaar helium, afgezonden door het natuurkundig laboratorium der rijks-universiteit te Leiden en bestemd voor den bekenden professor Mc Lennam, van de Royal Institution te Londen. Het luchtvervoer bracht hier uitkomst, daar de transporttijd bij andere middelen van vervoer te lang is om een behouden overkomst te garandeeren. Drie goederenwagens ont spoord. Omstreeks 9 uur gisteravond is bij Breukelen een spoorwegongeluk ge beurd, waardoor aanzienlijke vertraging in het verkeer tusschen Utrecht en Am sterdam is ontstaan. Drie goederenwagens van een rangeertrein ontspoorden nabij Breukelen, door tot nu toe onbekende oor zaak, waardoor het spoor Utrecht-Am sterdam W.P. versperd werd. Persoonlijke ongevallen zijn niet te be treuren. Onmiddellijk heeft men van uit Utrecht hulp gezonden om de lijn zoo spoedig mogelijk weer vrij te maken. In- tusschen kon het treinverkeer slechts met groote vertraging doorgang vinden. De groote babbelaar. Men heeft dezer dagen geprobeerd vast te stel len, wie in de laatste zittingen van het Engelsche Lagerhuis het meest gespro ken heeft. De roem „de grootste babbe laar" geweest te zijn is daarbij ten deel gevallen aan den afgevaardigde Sir Staf ford Cripps. Niet minder dan 374 kolom men van de officieele Mededeelingen van het Lagerhuis zijn met redevoeringen van dezen afgevaardigde gevuld. Op de twee de plaats kwam Lansbury met 348 kolom men en de schatkanselier Neville Cham berlain als derde met 254 kolommen. Rattenplaag in Frankrijk. Volgens schattingen zou jaarlijks een be drag van 700 millioen francs kunnen worden bespaard, als men er in zou sla gen, alle ratten in Frankrijk te verdelgen. Deze ondieren richten overal groote scha de aan vooral door hun snelle vermenig vuldiging. Ia den, tijd van twee jaar heeft een rattenpaar ongeveer 1500 nakomelin gen. Urk in het ijs. Naar de Telegr. meldt, zet het ijs aan de Zuidzijde van Urk zoodanig op, dat zioh boven den haven- dijk bergen vormen van meer dan tien me ter hoogte. Bij het einde van den "West-havendijk is het ijs tot aan den bovenkant van het havenvuur geschoven. Wanneer da toe stand niet verandert, zal dit vuur waar schijnlijk weggeschoven worden, nagenoeg de geheele bevolking bevindt zich in de nabijheid van de schuivende ijsmassa's. Op één punt van dezen dijk is het ijs te gen een muur van een zouterij aange schoven, welke reeds is ingedrukt en ge vaar voor instorting oplevert. De toestand is ernstig. Over een viertal spieringvisschers, wier lichten men op het oogenblik nog kan zien, verkeert men in ongerustheid omdat men niet weet of zij nog den vasten wal kunnen bereiken. Het ijs wordt gebroken. Gistermiddag is de ijsbreker Wilhelmina Goedkoop, komende van Amsterdam, te Vreeswijk aangekomen. Het Merwede-ka- naal van Amsterdam naar Vreeswijk is thans geheel opengebroken, zoodat de scheepvaartweg AmsterdamRotterdam vrij is. De ijsbrekers Spitsbergen en Siberië zijn via de Noord, Dordtsche Kil en den Moer dijk vertrokken naar Vuren om het ijs te breken in opdracht van den Rijkswater staat. De Wilhelmina Goedkoop zal heden morgen trachten het Noord-Hollandsch Kanaal weer bevaarbaar te maken tot den Helder. Een groote zwendelzaak. Een groote zwendelaffaire, waarin onge veer 40 personen betrokken zijn, van wie enkele in Nederland relaties onderhielden, houdt op het oogenblik de Keulsohe po litie bezig. In een te Keulen gevestigde fabriek van auto-onderdeelen heeft een boekhouder sedert geruimen tijd valsche boekingen verricht. Hij was met een aantal zaken lieden te Keulen in relatie getreden en le verde hun tegen buitengewoon lage prijzen allerlei auto-onderdeelen. De schade, die de fabriek hierdoor geleden heeft, beloopt ongveer 80.000 mark. De artikelen werden ook geleverd aan afnemers in het buitenland, o.a. te Rot terdam en Amsterdam, waar ze dan tegen spotprijsjes te koop werden aangeboden. Het onderzoek der Keulsche politie strekt zich in verband hiermede ook uit tot Nederland. Vrouw in vlammen. Gister middag is een binnenbrand uitgebroken in het perceel Rochussenstr. 80, te 's Graven- hage, bewoond door de familie Van de Bo- gaerd. De vrouw des huizes, die met haar zoon alleen thuis was, wilde in het voor kamertje op de le verdieping de kachel aanmaken. Zij gebruikte daarbij' petro leum. Vermoedelijk is de vlam, toen zij' het met petroleum gedrenkte hout aan stak, naar buiten geslagen en heeft haar kleeren aangetast. De zoon trachtte nog het vuur te dooven, maar het gelukte hem met; ook zijn klee ren vatten vlam, terwijl het vuur zich aan het meubilair mededeelde. De kleeren van de ongeveer 50-jarige vrouw stonden meteen in lichte laaie. De zoon, die in de kamer de krant zat te le zen, trok een gordijn van het raam om daarmee het vuur te dooven. Dit gelukte hem echter niet, daar ook het gordijn vlam vatte. De vrouw liep nu, geheel in vlammen gehuld, gillend de trap af en de straat op. De heer W., die een paar huizen verder woont en juist voorbij: kwam, zag de vrouw in dezen deerniswekkenden toestand. Hij bedacht zich geen oogenblik, trok snel zijn overjas uit, wikkelde de vrouw daarin en rolde haar over den grond in een plas Ook de buren kwamen met water aandra gen, zoodat de kleeren van de vrouw nu spoedig waren geblusoht. Met ernstige brandwonden overdekt werd ze opgeno men en naar het ziekenhuis vervoerd. Daar is ze gisteravond overleden. De brandweer, die gealarmeerd was, had het vuur in de kamer spoedig onder de knie. Bran stichter-spuitgast betrapt. Maandagnacht hebben twee agenten in de Kipstraat te Rotterdam op heeterdaad een brandstichter betrapt. Dit gebeurde nog net op tijd om een uiterst gevaarlijken brand te voorkomen. De agen ten, die op hun ronde waren zagen in de Kipstraat voor het pand van de meubel zaak van Spierdijk een kleine vlam. Zij gingen er op af en vonden een man voor de deur van den winkel staan, die traohtte een brandend stuk papier door de brievenbus te duwen. De man werd ge grepen en naar het politiebureau gebracht. Daar deed men de wel zeer eigenaardige ontdekking, dat deze brandstichter een spuitgast van de vrijwillige brandweer is; hij1 is de 34-jarige bloemenkoopman W„ die verbonden is aan slangenwagen 19. Het onderzoek wees uit, dat hij; al voor de komst van de agenten een stuk krant, dat hij in brand had gestoken, door de brievenbus had gedaan. D'at stuk was echter uitgegaan. Ook door een tuimelraam heeft hij getracht bran dend papier naar binnen te werpen. Bij het derde stuk brandend papier, dat hij door de brievenbus wilde stoppen, werd hij betrapt. De man maakt op de politie een nor malen indruk, zoadat dan ook gemeend wordt, dat men hier niet met een maniak te doen heeft, maar dat het den spuitgast er om te doen is geweest brand te stichten en daarna dadelijk zijn slangenwagen te gaan halen om zoodoende op de premie beslag te kunnen leggen, Griep in Groningen. De griep onder de militairen te Groningen is de voorbode geweest van de griep onder de Groningers zelf, en deze heeft thans zulk een omvang aangenomen, dat in verschil lende bedrijven daarvan reeds geducht last wordt ondervonden. Van het politie-personeel is ongeveer 15 pet. ziek. lederen dag komen er nieuwe zieken bij, zoodat het den leiders moeite kost de diensten behoorlijk te doen functioneeren. Bij het postpersoneel is de influenza vooral de vorige week sterk uitgebreid, zoodat men genoodzaakt was veel hulp personeel te werk te stellen. Bij den dienst der gemeentetram is ook 15 pet. ziek, waardoor alle reserve-krach ten moesten in actie geroepen worden. Bij de brandweer was een week geleden het vierde deel van het personeel ziek; thans is het aantal patiënten aan het da len, maar het bedraagt nog 10 pet. Ook bij den gemeentelijken reinigings dienst is het aantal grieppatiënten groot, hoewel niet in die mate als bij de andere gemeentebedrijven. Ook de scholen beginnen last van de griep te krijgen, vooral in de lagere klas sen is het aantal patiënten groot. Geluk kig is de griep meestal niet kwaadaardig. i Nicotinevergiftiging. De zer dagen overleed te Londen een vrouw, die nicotine had ingenomen. Bij het on derzoek voor den lijkschouwer bleek, dat haar man een jaar geleden nicotine had gekocht om insecten uit te roeien in den tuin. Dat was ook geschied. Vermoedelijk was er nog wat van het gif overgebleven. Zijn vrouw moet dat in een ander fleschje hebben overgegoten. Toen zij nu dezer da gen een medicijn wilde innemen, nam zij per ongeluk de nicotine. Zij stierf weldra na onnoemelijke pijnen te hebben geleden. De lijkschouwer merkte naar aanlei ding van dit geval op, dat nicotine heel veel gebruikt wordt door tuinliefhebbers, doch dat de menschen over het algemeen niet schijnen te weten, dat het zoo'n zwaar vergif is. Hij was van oordeel, dat nicotine alleen in zeer verdunden staat ten verkoop mocht worden toegestaan en zeide zijn bevinding onder de aandacht van het departement van volksgezondheid te zullen brengen. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 31 Jan. 1933. De volgende personen waren gedag vaard: J. K., 28 j., melkslijter te Koudekerke, wegens mishandeling van Hendrik Aar- noutse te Middelburg, door hem te schop pen. Eisch f 10 of 5 d. h., uitspr. f 5 of 5 d. h. D. J. G., 21 j., arbeider te Heinkenszand wegens mishandeling van M. S. v. Eenen- naam door hem te slaan en te stompen. Eisch en uitspraak f 15 of 5 d. li. M. S. v. E. 25 j„ rijwielhersteller te Heinkenszand, wegens mishandeling van Dingenis Geijs, door hem met een mes te steken. Eisch 14 d. gev.str. Uitspr idem met 2 jaar proeftijd J. P., 39 j., chauffeur te Goes, wegens verduistering van een costuum, of de gel delijke opbrengst daarvan, dat hij moest verkoopen voor Marinus Eversen. Eisch 14 d. gev. str. Uitspr. vrijspr. J. L., 19 j., arbeider te Haamstede, we gens diefstal van een vulpen. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspr. f 10 of 5 d. J. M. L., 50 j., koopman te Middelburg, wegens: le. mishandeling van Dina Botbijl, door haar bij de keel te pakken en haar te bedreigen; 2e. beleediging van den agent van po litie Kotkamp, die hem overbracht naar het Bureau van Politie naar aanleiding van het vorenomschreven feit. Eisch f 20 of 10 d. h. Uitspr. f 15 of 5 d. W. v. W., 19 j., bakkersknecht te Wol- faartsdijk, wegens huisvredebreuk te Wol- faartsdijk op 3 Dec. j.l. door niet aan stonds te voldoen aan de vordering van den voorzitter van een Comité die een winkeltentoonstelling had georganiseerd en van v. Gemert, gemeente-veldwachter, om de localen van het gebouw T.A.V.E.- N.U., waar de tentoonstelling plaats had, te verlaten, en wegens verzet tegen den gemeenteveldwachter. Eisch en uitspraak f 15 of 5 d. h. A. H. M. S., 23 j. zonder beroep te Ier- seke, wegens beleediging van Suzanna de Wee, echtgenoote van B. Vla ming, door haar een brief met beleedi- genden inhoud te zenden. Eisch en uitspraak f25 of 5 d. h. P. M. J. d. B., 19 j., rijwielhersteller te Wissenkerke, wegens diefstal van een geldsbedrag van plm. 150, toebehooren- de aan J. Kasteleijn. De verdachte was te dier zake op 29 Dec. 1.1. veroordeeld bij verstek tot een ge vangenisstraf van 1 mnd., tegen welke veroordeeling hij' in verzet was gekomen. Eisch: bekrachtiging van het verstek- vonnis. Uitspr. 14 d. gev.str. G. den D., 22 j., chauffeur te Hoede- kenskerke, wegens diefstal van een lading grind met behulp van een auto, welk grind toebehoorde aan Johannes Traas, te We- meldinge. Eisch f 25 of 10 d. h., uitspr. f 15 of 5 d. h. Door K. M., 20 jaar, landbouwer te Oostkapelle is hooger beroep aangetee- kend tegen een tweetal vonnissen van den Kantonrechter te 'Middelburg, waar bij hij wegens overtreding van de Jacht wet respectievelijk werd veroordeeld tot een geldboete van f 50 of 10 dagen hech tenis en last tot vernietiging van de inbe- slaggenomen patronen en een geldboete van f 10 of 10 d. b. Door L. de V., 30 jaar, landbouwers- knecht te Serooskerke (W.), is hooger be roep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waar bij hij wegens overtr. van het Melkbesluit werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 5 d. h. Eveneens werd hooger beroep aangetee kend tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, door M. H., 37 j., veekoopman te Vlissingen, waarbij' 'hij wegens overtreding van de Motor- en Rij- wielwet, werd veroordeeld tot twee geld boeten van f 5 en een van f 30, of 2 maal 5 en 10 d. h. Ten slotte werd hooger beroep aange teekend tegen een vonnis van voormelden Kantonrechter inzake A. van den B., 29 jaar, slager te Vlissingen, waarbij hij wegens overtreding van de Arbeidswet werd veroordeeld tot tweemaal 7 d. h. Oneerlijke kantoorbedien de. De rechtbank te Breda wees vonnis in de zaak tegen den 40-jarigen boekhou der de V. der chocolade en cacaofabriek „Kwatta" te Breda, verdacht van in de jaren 1929 tot en met 1932 opzettelijk een aantal kwitanties valschelijk te hebben opgemaakt, waardoor hij zich een bedrag van f 8800 had toegeëigend. Het O. M. had een gevangenisstraf ge- eischt van 1% jaar. De rechtbank veroordeelde beklaagde tot een gevangenisstraf van 1 jaar, waar van acht maanden onvoorwaardelijk met aftrek van voorarrest en vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bi] vooruitbetaling. DE PINDA-CHINEEZEN. Mr J. Everts, secretaris van den „Ar menraad" schrijft in „De Schakel" het volgende: „De Ghineezen met hun trommels met suikergoed, zielige figuren, kleumend op de hoeken der straten, geven ons hun stil le raadsels opl Het publiek opent hart en beurs voor hen en is hard op weg deze kooplieden met ongevraagde giften te „be derven". Is hun nood zoo schrijnend als het lijkt? Wij moeten, op grond van het geen tot dusver kwam vast te staan, ant woorden: neen. Deze Ghineezen, die nog tot kort geleden bij elkaar in Rotterdam en Amsterdam woonden, leden geen ge brek, omdat zij óf verzorgd werden door de Stoomvaartmaatschappij in wier dienst zij staan óf hun brood verdienden met handel óf op> voor ons Westerlingen niet verklaarbare wijze leefden door elkander gesteund of uit onbekende bronnen. Het succes, dat zij met hun straathan del oogstten heeft hun bestaansvoorwaar den zeker verbeterd. Het onberedeneerde medelijden van het publiek echter heeft hen ver van hun wooncentra gelokt en zelfs Ghineezen van elders naar Nederland doen komen. Zij houden zich nu in tal van provincieplaatsen op, waar zij ge- isoleerd staan en nooit blijvend bestaans voorwaarden zullen vinden. Vooral richte men daar geen steunco- mité's voor hen op, omdat deze eerst goed de Ghineezen, die men tóch niet blijvend helpen kan, zullen aantrekken! Ook in Amsterdam zou voor zulk een comité, naar mijn gegevens, geen plaats zijn. In- tusschen blijft deze aangelegenheid ons aller aandacht waard. Slechts geen onbe raden hulpl In verband hiermede schrijft de secre taris van den Armenraad te Middel burg, de heer L. B. Tjebbes: Deze gegevens kloppen met wat door mij, als secretaris van den Armenraad, ter oore kwam en waar de toestand der Chi- neezen hieT ter stede bij verre na niet zoo droevig is als de algemeene opinie alhier veronderstelt, meen ik er goed aan te doen hierop de aandacht te vestigen. Vooral ook, omdat menig minder ge goede, uit medelijden, zijn ongevraagd of fer aan deze menschen brengt. Aanslag op een burgemeester. ROERMOND. Hedennacht is een aan slag gepleegd op den burgemeester van Nederweert, den heer J. van Uden, te vens lid van de Prov. Staten van Lim burg. Nadat de burgemeester naar buiten was gelokt, werden verschillende schoten op hem gelost. Hij kreeg een wond aan het hoofd, maar zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Later bleek, dat de tele foonverbinding verbroken was. Door de politie wordt naar de onbekende daders een onderzoek ingesteld. Zal de Rijksdag worden ontbonden? BERLIJN. Naar verluidt is het zeer onwaarschijnlijk dat de onderhandelingen tusschen het Gentrum en de Rijksregee- ring tot eenig resultaat zullen leiden. Hierdoor wordt de kans dat de Rijks dag ontbonden zal worden zeer veel groo- ter. Verwacht wordt, dat reeds vanavond tot ontbinding van den Rijksdag zal wor den besloten. BERLIJN. Rijkspresident Von Hinden burg heeft heden Hitler en Von Papen ontvangen, die hem inlichtingen ver schaften omtrent den politieken toestand. BERLIJN. Morgen ko it de Rijksraad in plenaire zitting bijeen. De Rijkskanse lier zal dan mede aanwezig zijn. BERLIJN. De fractievergadering vein het Gentrum zal vanav< id worden voort gezet. BERLIJN. De Na,.-doe. Landdagfrac tie heeft een voorstel tot ontbinding van den Pruisischen Landdag ingediend. In verband hiermede is Landdag tegen 4 Februari bijeengeroepen om over dit voor stel te beslissen. BERLIJN. De geruchten ever ontbin ding van den Rijksdag, waartoe het Rijks kabinet vanavond zaï besluiten, nemen steeds vastere vormen aan. Reeds weet men In politieke kringen mee te deelen, dat de nieuwe verkiezingen op Zondag 5 Maart zullen worden ge houden. MIDDELBURG. Wij vestigen gaarne de aandacht op de in dit nummer voorko mende advertentie betreffende de jubileum- uitvoering door de Gemengde Zangver- een. „Hosanna" van het beroemde ora torium „Paulus" van Felix Mendelssohn. Bartholdy. KRUININGEN. De gemeenteveldwach ter J. Janse te Hansweert herdenkt heden, den lsten Februari 1933, den dag, waar op hij 35 jaar geleden, in politiedienst trad. De burgemeester van Kruiningen, die dit toevallig ter oore was gekomen, meen de dat dit feit niet onopgemerkt voorbij mocht gaan. Toen dhr Janse van morgen ter ge meentesecretarie verscheen, werd hij in het bijzijn van de verschillende gemeente ambtenaren hartelijk toegesproken door den burgemeester, die hem roemde om zijn plichtsbetrachting, trouw, vriende lijkheid en voorkomendheid. Hij sprak den wensch uit, dat veld wachter Janse nog menig jaartje zijn dienst, die hem lief is, zal mogen vervul len. Door de gemeente-ambtenaren word den jubilaris een bloeiende aza'ea aangebo den, terwijl de burgemeester hem een zil veren potlood met inscriptie overhandigde BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 66 65 Philips Gloeilampen G.B. 130 128 Unilever 113 113% Anaconda Copper 7"/« 7% Bethlehem Steel 15% 14% U.S. Steel Gorp. 28% 26% Koninkl. Petroleum 152% 153% Shell Union 51/» 5V« Amsterdam Rubber 60% 59% Ned. Scheepvaar tUnie 55% 56 Deli Maatschappij 126 128 Handelsverg. Amsterdam 171% 171 5 pet. Nederland 1932 101 101 4 pet. Ned.-Indië 1926 95 94% 4 pet. Nederland 1933 99% 99"/« De lokale markt liep met geringe zaken na de opening hier en daar wat op. De Amerikaansche afdeeling was onder den druk door het verlagen van het dividend op de preferente' Steels en bleef iets la/- ger. Ook Berlijn was eerder aangeboden. De nieuwe Staatsleening daarentegen goed gevraagd. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Febr., 2.30 u. Londen 8.448.4714. Berlijn 59.11—-59.15. Parijs 9.70—9.72. Brussel 34.59 34.62. New-York 2.48%2.487/s. GOES. Overleden: Laurens Frans den Engelsman, 1 jaar, te Kats. Over de maand Januari. TH0LEN. Ondertrouwd: Ghr. Schot, 21 j. en W. Jansen, 20 j. Gehuwd: A. v. d. Spoel, 27 j. te Breda en J. C. LievisseAdriaans©, 26 j.; A. de Geus, 27 j: te Dinteloord en J. M. Geluk, 21 j.; M. M. de Klerck, 26 j. en J. Ver kouteren, 24 j. Geboren: 6, Wilhelmina Antonia, d. v. J. v. Oost en G. G. de Leeuw; 13, Pieter, z. v. A. Korsman en J. M. Jansen; 15, Teunis Adriaan Pieter, a v. J. J. de Laa- ter en W. A.' Slager; 20, Maria Elizabeth, d. v. J. G. v. d. Boom en M. P. Soomers; 21, Maatje, d. v. J. A. LievisseAdriaan- se en J. A. Pijpelink. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: Adri aan Maarten Broere, 30 j. wendr van Aal tien Stuut, te Oost-Souburg en Willemina Stroo, 33 j. Geboren: Apolonia, d. v. Willem Wes- terbeke en Kornelia Stroo; Maria, d. r. Kornelis Slabber en Katharina van Vaar- degem; Paulina, d. v. Kornelis Minder- houd en Laurina Roelse. GOES, 1 Febr. 1933. Spruiten 10-14, id. II 7-8, id. uitschot 1, Wijnpeen 3,70, alles per 100 K.G. Eendvogels 0.40 per stuk,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3