Bij Griep Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand. Het Vrouwenhoekje Dammen Gemeenteraad van Vlissingen. gaffel naar boven met hst noodlottig ge volg, dat de vork den landbouwer in de hersens drong. De ongelukkige stierf bin nen 10 minuten. Treinvertraging. Gistermor gen geraakte een lijn van de bovenleiding van den spoorweg RotterdamHaarlem defect. De trein, die om zes uur in Haar lem moest arriveeren, bleef op do rails staan en werd met een locomotief naar het station geduwd. De andere treinen werden over een zijspoor geleid, waardoor aanmerkelijke vertraging in den treinen loop ontstond, soms zelfs van een half uur. Later heeft men de lijn weer hersteld en verliep het verkeer weer normaal. Brand in de meelfabriek „Z e 1 a n d i a". Gistermiddag brak door kortsluiting brand uit in een der gebouwen van de meelfabriek „Zelandia" te Zeg- waart. Door den hevigen wind stond de bovenverdieping van het gebouw spoedig in lichte laaie. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, gelukte het den brand tot deze verdieping te beperken, welke ge heel uitbrandde. Het bedrijf ondervond geen stagnatie. en Influenza, Rheumatische pijnen, ge vatte Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangs- zichtspijn en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 et. Doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. (Slot.) Mededeeling werd gedaan van een brief van den Commissaris der Koningin, waar bij aan den burgemeester verlof is ver leend van 4 Febr. tot en met 2 Maart a.s. Van bewoners van gemeentehuizen in de Verkuijl Quakkelaarstraat was een ver zoek ingekomen om verlaging van de huurprijzen. Gesteld in handen van B. en W. om advies. Opgemaakt werd een voordracht voor de benoeming van drie commissarissen der op te richten N.V. „Haven van Vlis singen". Op de aanbeveling zijn geplaatst de heeren G. A. van Woelderen, H. A. Arntzenius en ir. M. G. Braat, De heer Harts noemde deze aanbeve ling een wassen neus. Hij had niets te gen de voorgedragen personen. Waar het echter om personen gaat, wilde hij eerst een geheime zitting houden. Hieraan wordt voldaan. Na heropening stelde de voorzitter voor over te gaan tot schriftelijke stem ming. De heer Harts wilde geen stemming houden, omdat deze geen zin heeft. De voordracht getuigt van weinig deferentie tegenover den raad. Hij wilde de voor dracht terugzenden en een nieuwe voor dracht vragen van 2 personen, voor elke vacature. De heer Van Hal ondersteunt dat en zegt, dat dit de eenige gelegenheid is voor den raad van zeggenschap over de haven. Na de benoeming van commissarissen is vrijwel alle directe invloed voor de raads leden afgesneden. De drie deelnemende partijen krijgen een evenredig deel in de N.V. Haven. De gemeenteraad wordt echter geheel uitge schakeld. De arbeiders zijn geheel uitge schakeld. De socialistische arbeiders eischen een behoorlijke vertegenwoordi ging op in welk college dan ook. Het ligt niet op den weg der gemeente personen te benoemen, die beter door an dere partijen zouden kunnen worden be noemd. De tweede persoon zou beter door het Rijk benoemd kunnen worden. De heer v. Oorschot heeft ook prin cipieels bezwaren, omdat de stem der ar beiders in de N.V. Haven Vlissingen niet gehoord zal kunnen worden. De heer Van Spanning kon zich aansluiten bij den heer Harts. Hij wil een voordracht opmaken in overleg met de drie groote vakcentrales. De heer S o r e 1 zeide, dat het eene be zwaar is, dat er geen dubbeltallen zijn en dat er geen vertegenwoordigers van de arbeiders op de aanbeveling zijn geplaatst Aan het eene bezwaar had wel voldaan kunnen worden. Wij weten echter wel, hoe het met een dubbeltal gaat. Het tweede bezwaar kan hij niet aan vaarden. In het havenbedrijf is het altijd geweest „niet rood, geen brood". Daar om zal hij niet medewerken om de voor dracht terug te zenden. De heer K n i g zegt, dat bij de haven arbeiders een bedroevend schijntje is aan gesloten bij de organisaties. Het is een pertinente leugen wat dhr Sorel heeft be weerd. De heer Andriessen noemt het rechtvaardig, dat een arbeidersvertegen woordiger in de N.V. zitting zal hebben. Hij noemt het geen pertinente leugen wat de heer Sorel heeft beweerd. Er zijn meermalen katholieke en christelijke ar beiders gepasseerd. De heer Woltering zeide, dat de ar beiders van sprekers partij' stelselmatig worden uitgesloten. Het zijn geen leugens. De menschen van sprekers partij worden er uit gepest. Op het oogenblik dienen wij in zee te gaan met de personen, die worden voor gedragen. De voort, kan kort zijn en mededee- len, dat in het college van B. en W. de gedachte heeft voorgezeten, dat men men schen moet hebben, die ter zake kundig zijn en die belangen der haven kunnen behartigen. Hij merkt op, dat meermalen voordrachten van één persoon worden op gemaakt. B. en W. zullen de voordracht niet terugnemen. De heer De M e ij meent, dat een derde gedeelte van den invloed van de haven bij de gemeente Vlissingen moet blijven. Indien het rijk den directeur van het loodswezen wil aanwijzen moet het rijk dat maar zelf doen. Door deze benoeming zal elk contact met de haven aan den gemeenteraad wor den ontnomen. Hij meent, dat de meer derheid van B. en W. geen gelukkige keuze heeft gedaan. De heer Van Hal meent ook, dat B. en W. een gedeelte van de medezeg genschap prijsgeven. Er zijn toch wel personen te vinden, die even bekwaam zijn als de voorgedrage nen. Hij trekt uit de mededeelingen van den voorzitter de conclusie, dat de meer derheid van B. en W. geen prijs stelt op vertegenwoordiging van het arbeiders element in het havenbedrijf. De heer Van Spanning zeide, dat gemakkelijk genoeg namen genoemd kun nen worden om op een voordracht ge plaatst te worden. De arbeiders-organisa ties dienen daarover eerst gehoord te kun nen worden. Spr. zeide, dat het bunkerstation be langrijk bevolkt wordt door christ. en ka tholieke arbeiders. De heer K n i g verzoekt aan de Chr. organisaties op te geven hoeveel leden zij in het havenbedrijf hebben. Spr. eischt van den heer Woltering personen te noe men, die bij het havenbedrijf van het werk zijn gepest. De heer Harts acht de positie van de te benoemen commissarissen niet benij denswaardig, als deze gekozen worden met 9 van de 16 stemmen. De heer De Me ij moet de vergade ring verlaten. De heer Andriessen zeide, dat in het havenbedrijf geen christ. arbeiders worden aangenomen, zoolang er nog mo dern georganiseerde arbeiders over zijn. Hij wil niet zeggen, dat de christ. arbei ders er uit worden gepest, doch dat het niet prettig samenwerken is voor de chr. arbeiders met de moderne arbeiders. Hij wilde de voordracht terugzenden. De voorzitter zeide, dat B. en W. hebben aanbevolen de meest geschikten voor het havenbedrijf. Met de belangen van den raad is rekening gehouden. Het voorstel-Van Spanning werd daar na in stemming gebracht en verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de socialisten en de hee ren Andriessen en Harts. Hierna werd tot stemming overgegaan en werden de heeren Van Woelderen, Arntzenius en Braat benoemd met 10 stemmen; 4 briefjes waren blanco. Ook moest worden opgemaakt een voor dracht voor de benoeming van een lid van den raad van toezicht der op te rich ten N.V. „Haven van Vlissingen". Op de aanbeveling was geplaatst de heer C. A. van Woelderen, die benoemd werd met 11 stemmen, 4 briefjes waren blanco. Door B. en W. werd voorgesteld tot het vaststellen van een gewijzigd reglement van orde voor de vergaderingen van den gemeenteraad. De heer Van Oorschot zegt, dat schriftelijke vragen van raadsleden 8 dagen te voren moeten zijn ingediend. Hij wilde dezen termijn veranderen in 2 dagen. De voorzitter antwoordt, dat dit af hangt van de vragen die gesteld worden. In 2 dagen, zonder een zitting van B. en W., zijn daartegen bezwaren. B. en W. zullen zeer coulant zijn. Het voorstel wordt aangenomen. In verband met het afloopen van de gasconcessie op 30 Juni 1935 werd door B. en W. voorgesteld de concessie onder de bestaande voorwaarden niet te ver lengen. Aangenomen. De andere voorstellen worden z.h.st. aangenomen. Rondvraag. De heer Ca 11 enfe 1 s zeide, dat het wenschelijk is, dat behoor lijk toezicht wordt gehouden op het ge regeld vegen der schoorsteenen. De voorzitter zeide, dat een onder zoek zal worden ingesteld. Hierna sluiting. Algemeene vergadering van de afdeeling „Zeeland", Stamboek Nederlandsch Trekpaard (B.T.) op Vrijdag 27 Jan. 1933 in 't Schuttershof te Goes. (Slot.) Aan het jaarverslag 1932 ontleenen we het volgende Aan het einde van 1932 mag geconsta teerd worden, dat de toestand en het pers pectief iets gunstiger is dan in 1931. Wel waren de prijzen van handelspaarden en fokmateriaal tot in den herfst aan den lagen kant, doch sinds November is er onmiskenbaar verbetering in den handel gekomen. De vraag naar goedgekeurde hengsten heeft -tot betere prijzen geleid, hetzelfde geld ten aanzien van 1^-jarige ruinen en jonge veulens. Bleek aan de eene zijde, dat meerdere fokkers het vertrouwen in eigen zaak verloren hadden, hier staat een groote kern tegenover van doelbe wuste fokkers, standhoudende ook in de meest ernstige tijden. De deelname aan de verschillende keu ringen en da schitterend geslaagde na tionale tentoonstelling in 's Hertogen bosch leverden daar het bewijs van. In het Keurstamboek werden opgeno men: 24 hengsten en 365 merriën, terwijl voor inschrijving in het stamboek werden aangegeven 1525 veulens, waardoor de veulenaangifte met ruim 100 stuks is toe genomen. Als voornaamste belemmering voor een algeheele opleving der paardenfokkerij wordt niet in de laatste plaats genoemd de concurrentie van matartrekkracht, doch de abnormale hooge invoerrechten in Duitschland en Frankrijk, welke de op bloei der fokkerij tegenhouden. Mutatie in 1932 in het bestuur kwam niet voor. Twee bestuursvergadering en één alge meene vergadering werden gehouden. De gezondheidstoestand der paarden was goed te noemen. De secr. eindigt zijn jaarverslag met den wensch, dat 1933 eindelijk de ge- wenschte kentering ten goede moge bren gen voor de fokkers en wekt op tot stand houden. Het jaarverslag wordt onder dank aan dhr Lako vastgesteld. Bij punt 9 spreekt de algem. voorz., Jhr v. Vredenburgh over de verschillende keu ringen. Het hoofdbestuur heeft zich tot de regeering gewend met de volgende re geling: het stamboek geeft 5 dubbeltallen op aan den Minister, welke hieruit de keu ringscommissie benoemt, zoodat rijkscom missie en stamboekcommissie één wordt. Verder behandelt Spr. de bezuinigin gen toe te passen bij het Rijkstoezicht, hetwelk veel vereenvoudigd kan worden. De vergadering betuigt haar instem ming met het gesprokene door den heer v. Vredenburgh en met het streven vaa het Hoofdbestuur. Dhr v. Hootegem wil de verplichting om ter keuring te komen met een voor 5 jaar goedgekeurde hengst wegnemen. Hij wil ze wel toelaten, doch het niet verplich tend stellen. Dhr v. Oeveren wil juist alle jaren laten keuren. Dhr Gast zegt dhr v. Oeveren spreekt als fokker, doch een hengstenhou- der staat er anders tegenover. Het is een belang der hengstenhouders dat er eenige meerdere zekerheid voor hen is. Dhr Lako zegt, dat deze kwestie van twee kanten bezien wordt. De keuring voor vijf jaar heeft voor- en tegenstan ders. Met is er echter niet mee klaar om er eenvoudig tegen te zijn. De practiik heeft bewezen, dat de tegen woordige regeling het best voldoet. Spr. herinnert aan de woorden van dhr Becu 15 jaar geleden gesproken, welke ook te gen het standpunt, naar voren gebracht door dhr v. Oeveren, heeft gewaarschuwd. Spr. kan echter het gevoelen van dhr van Oeveren begrijpen, vooral in dezen tijd, maar gelooft toch, dat het systeem van vijf jaar het beste voor de fokkerij is. Rekening 1932. Ontvangen f 11.788,70, uitgaven f8093,29. Saldo £3695,41. Goed gekeurd. Het bestuur besloot om voortaan ac countantsonderzoek in te voeren, welke rapport in zal zenden bij het Hoofdbe stuur. Begrooting 1933. Ontvangst en uitgaaf f 7455,41, met een post onvoorzien van f 2380,41. Dhr v. Hootegem wijst er op, dat uit de begrooting van 1933 blijkt, dat het tijd wordt om de uitgaven te herzien. De voorzitter deelt nog mee, dat we gens daling van het ledental vier inplaats van vijf afgevaardigden van de afd. zijn toegelaten. Hierdoor wordt in de vacature van dhr Scheele-de Putter niet voorzien. Nadat rondvraag is gehouden sluit de heer Hanken de vergadering. Varkensvleesch naar Engeland. Blijkens een communiqué van den Board Trade, heeft de Engelsche minister van Landbouw, aldus meldt Reuter, mede gedeeld, dat de voornaamste landen, die bacon en ham uitvoeren, met het voorstel om de overeenkomsten, die hebben gegol den van 23 November en 22 dezer en die bedoelden den invoer van bacon en ham tot de helft terug te brengen, te verlengen tot 22 Febr., genoegen zouden hebben ge nomen. Ondertusschen zal over de na 22 Fe bruari te nemen maatregelen overleg ge pleegd worden met de vertegenwoordigers van de belanghebbende landen. Belgfë's eierenuitvoer neemt toe. Nederland voerde in 1932 75 millioen k.g. eieren uit (v.j. 77 millioen). België ex porteerde in 1931 35 millioen k.g. en in da eerste elf maanden van 1932 reeds meer dan 36 millioen k.g. eieren. Terwijl dus de uitvoer van Nederlandsche eieren begint te dalen, neemt die van Belgische nog steeds toe. Van 1724 Januari. KRUININGEN. Ondertrouwd: Dinge- nis Lokerse, 22 j. en Paulina Kole, 21 j Geboren: Anthonie Franciscus, z. v. Jo hannes van 'tWestende en Wilhelmina j Emilia Acda; Johanna, d. v. Hubregt Gornelis Sinke en Maria Geertruida Wol- fert. Van 2027 Januari. IERSEKE. Geboren: Philippina, d. v. Pieter van Anrooij en Hendrika Johanna van Reenen. Overleden. Joos Frans, 2 dagen, z. v. Dingenis Jan Sinke en Ida Philipse. Over de maand December. ST. MAARTENSDIJK. Getrouwd: J. Lindhout, 27 j. jm. en M. A. v. Ree, 24 j. jd.; P. Jansen, 24 j. jm. en N. J. Bos, 25 j. jd.; J. de Viet, 19 j. jm. en J. E. Stoutjeidijk, 17 j. jd. Geboren: Pieter Marinus, t. v. P. van Beveren en P. M. Hengstmengel; Corrie, d. v. C. Franke en J. G. Witte; Pieternella Helena, d. v. J. Lindhout en W. G. de Zwarte; Maartje Willemina, d. v. J. M. Scherpenisse en G. M. Slager; Gerard Bartel, z. v. A. P. de Viet en A. Vroegop; Trijntje, d. v. J. Bos en K. A. Schipper. ST. ANN ALAND. Gehuwd: M. Gunter, 37 j. wednr. en S. Rijnberg, 26 j., gescb echtg. Geboren: Jacob, z. v. J. van Haaften en J. G. Burgers; Marinus Dingenus, z. v. I. van Daalen en L. M. G. Hage; Cornelia Kaatje, d. v. L. G. van Vossen en P. Franke; Cornelia, d. v. J. van Vossen en M. R. van den Boogaard; Bar tel Eliza, z. v. A. Rijnberg en F. Keur; Andrina Dingentje, d. v. S. Westdorp en M. van Vossen; Anna, d. v. J. Rijnberg en F. A. Burgers. Overleden: Maria Johanna, 3 w., d. v. D. van Iwaarden en J. A. van Poort vliet. STAVENISSE, Geboren: Levina, d. v. Joh. M. Neele en N. v. Overbeeke; Johan na, d. v. G. Smits en A. L. Vermeulen, Adriana Jacoba, d. v. A. Westdorp en J. M. Moerland; Jannetje Helena, d. v. F. W. Hout en H. A. Eerland; Hendrik Da- mis, z. v. P. J. Hendrikse en M. Everaers Overleden; Te Hilversum, Jacob Hage, 77 j., wed. van J. Maas. Winterhanden en -voeten. Het eerste wat ons te doen staat is onszelf af te vragen, wat de oorzaak van onze „winter" kan zijn. Hebt u een trage lever? Hebt u zwakke nieren? Hebt u een slechte bloedsomloop? Lijdt u mis schien aan bloedarmoede? Zijt u telkens opnieuw bet slachtoffer van slechte spijs vertering (verstopping)? Uit al deze oor zaken kan men last krijgen van „winter". Zoek dus eerst uit, wat naar alle waar schijnlijkheid de oorzaak van uw „win ter" is, laten we veronderstellen ver stopping of hardlijvigheid. Werk deze weg door gebruik van het een of ander laxeermiddel. Drink eiken avond en morgen een glas warm water. Een ander goed ding is om eiken mor gen vóór uw ontbijt een appel te eten. Ap pels zijn rijk aan een bepaald soort zou ten, welke het bloed reinigen van onge- wenschte elementen. Hebt u uw werk buitenshuis, wandel dan 's morgens er heen, en zorg onderwijl dat ge goed regelmatig en diep door deu neus ademhaalt. Zij die zwak van gestel zijn doen goed om gedurende de wintermaanden lever traan in te nemen, en bovendien er op te letten, dat zij stevig warm voedsel naar binnen krijgen. Menschen met neiging tot dikte daarentegen moeten er acht op ge ven zich niet te zwaar te voeden, en veel warme citroen is voor hen uitstekend. „Winter" wegwerken gaat niet zoo heel gemakkelijk. Om het althans wat te stillen gebruike men gelijke deelen amandel- en camphor-olie. Eerst baadt men handen en voeten in warm water, en wrijft ze dan voor het naar bed gaan met dit meng sel in. Bedsokjes zijn meer aan te bevelen dan warmwaterkruiken. Gedurende de koude drage men buiten warme, vooral niet te nauwe handschoenen en schoeisel van een grooter maat dan dat men zomers gebruikt. Twee paar tamelijk dunne kou sen, over elkander, zijn warmer en be schutten beter dan één paar dikke. Een wandeling in flink tempo, vlak voor het naar bed gaan houdt dikwijls ook „winter" op een afstand. Kan men daartoe niet overgaan, dan is stevig af wrijven van handen en voeten met een ruigen handdoek ook perfect om do bloedsomloop te stimuleeren. Enkele recepten. Gevulde broodjes. Men snijdt voorzichtig met een scherp mes, het dek seltje er af, en neemt met een lepel of mes het zachte wit uit. Het uitgeholde brood je vult men nu inet een mengsel van ge malen vleesch, een gebakken uitje, wat peper, nootmuskaat en zout, alles smeuïg gemaakt met wat jus. Dan legt men het „dekseltje" er weer op, besmeert 't brood je aan den buitenkant met boter en laat het in den oven knappend worden. Gebraden speenvarken. Zet 't vleesch eenige uren weg met zout be strooid, wasch het vlug met lauw water. Verwarm het rundvet (desverkiezend vermengd met wat margarine) tot er een blauwe damp afkomt en braad hierin het speenvarken lichtbruin aan alle kanten; leg nu het deksel op de pan en laat op een zacht vuur onder af en toe keeren het vleesch zacht en gaar worden (2.53 uur) Wanneer de jus te bruin wordt onder het stoven, voer er dan 'n scheutje water aan toe. Neem na den stooftijd het vleesch uit de pan en maak de jus met nog wat water af. Advocaat. 20 eieren; 1 pond suiker; 1 stukje vanille; 1 L. brandewijn. Klop de eieren met het gespleten stokje vanille en de suiker tot deze zoo goed als opgelost is. Voeg er dan langzamerhand de brandewijn bij. Laat de advocaat om dik te worden, au bain marie lauw-warm worden, maar blijf steeds goed roeren om schiften te voorkomen. Giet ze daarna in flesschen of karaffen. Eenige wenken. Een kleed, dat omkrult. Het is een klein kunstje, de hoeken van een kleed vlak te houden. Men naait er n.l. aan den achterkant een driehoekig stukje rubber tegen. Dergelijke lapjes rubber worden kant en klaar, voorzien van eenige gaatjes, die het vasthechten gemakkelijk maken, in den handel gebracht. Inplaats hiervan kan men ook langs den achter kant van zoo'n kleed, daar waar het krult, een flinke reep stevig linnen naaien. Haarkammen. Een manier om kammen te onderhouden is deze: eiken keer, wanneer ze gebruikt zijn, stof en haren verwijderen en de kam daarna met een harden schuier uitborstelen. Om de andere week (zoonoodig vaker) de kam men reinigen in zeepsop, waarin een beet je borax is opgelost. Inplaats hiervan kan men ook met een in benzine gedoopte prop watten de tanden flink schoon maken; zoo vaak de bewerking herhalen, vooral ook tusschen de tanden, tot het watje schoon blijft. Stofkammen reinigt men door een sterken draad garen tusschen de tanden door te halen. Caoutchouc kammen weekt men in spi ritus, spoelt ze dan af en droogt ze. Hoor nen kammen alleen droog uitborstelen, ook een kam van celluloid nooit met wa ter schoonmaken, maar met een in ben zine gedoopten borstel uitscbuieren en nawrijven met een wollen lap. (Hbld") Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, W^sterstr. 221, Amsterdam. Probleem 287. Auteur: A. Deurloo, Nieuwdorp. 1 2 3 4 5 16 26 36 46 16 25 35 4b 47 48 49 60 Zwart 13 sch. op: 5, 9, 11/14, 17/19, 22, 26, 27 en 30. Wit 13 sch. op: 20, 24, 29, 31, 33, 35, 36, 37, 39, 43, 46, 47 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen. Jan.-problemen voor 7 Febr. in te zen den aan bovenstaand adres. Nieuwe speltheorie. II. Stand na 711. 1 2 3 4 5 6 16 26 36 46 15 25 35 45 50 47 48 49 Ofschoon zwart na den eersten zet ook nog op een andere wijze had kunnen voortzetten, valt nu reeds op te merken, dat deze variant goed is. Later zal zwart steeds 1923 kunnen spelen, zonder dat wit er met 3328 of 3430 voordeel op behaalt. Toch moet dat oogenblik goed gekozen zijn b.v. bij den laatsten zet had zwart niet 1923 kunnen spelen, want dan was er gevolgd: Wit: 32—28 37X17 35—30 29—34 34X1. Zw.: 23X32 12X21 24X35 20X29. Speelt wit in den diagramstand 3228 dan zwart 27 en 11X22 om met 1923 voort te zetten. Wit moet dan wel met 3430 uitruilen, want zwart dreigt de opsluiting met 1419 te voltooien. Alvorens verder te gaan wijzen wij nog even op de volgende fouten, welke licht gemaakt zijn. 15. 32—27 2—7 16. 37—32? 16—21! 17. 27X16 18—23 18.29X27 2429 met dam In dit geval zou wit de dam nog met gelijk spel kunnen afnemen. Uitgaande van den diagramstand zou zwart de volgende fout kunnen maken. 15. 32—28 11—17? 16. 37—32 2—7 17. 41—37 6—11 Op 711 speelt wit 3227 en zwart kan alleen 2430 enz. wat na wit 2923 een stuk kost. 18. 31—26 16—21 19. 37—31 11—16 20. 47—41 Zwart moet steeds minstens een schijf verliezen. Op 711 speelt wit 3127 en 36X27 en zwart heeft geen zet. Op zwart 2127 en 16X27 heeft wit dam door 3530, 29—23, 33X24 enz. In deze variant gaat het er dus geheel om, het goede oogenblik voor 1923 te benutten, terwijl men tevens moet bereke nen, wie den laatsten zet behoudt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6