Kerknieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Scheepstijdingen. ingen en Marktberichten. Financieëie Berichten, Rechtzaken WEEK-ABONNEMENTEN manifest 1933 werd zonder wijziging over genomen. Besloten werd een flinke pro paganda te voeren, teneinde het aantal leden der kiesvereeniging en het aantal stemmen bij de a.s. verkiezing zoo hoog mogelijk op te voeren. Als inzet van de campagne hoopt de heer H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer, op Maandag 20 Maart een verkiezingsrede te houden, met gelegenheid tot gedachtenwisseling. De heer Adr. Janse leverde een pakkend referaat, waarbij op grond der Heilige Schrift, aantoonde hoe God groote dingen door middel van een gering aantal men- schen verricht. Er volgde een geanimeer de bespreking. Blijkens jaarverslagen van secretaris en penningmeester staat de kiesvereeniging cn wat ledental èn wat financiën betreft, er niet ongunstig voor. Zierikzee. De A. R. kiesvereen. „Neder land en Oranje" kwam gisteravond voor het eerst in dit jaar in vergadering bijeen. De voorzitter, dhr W. den Boer, opende op de gewone wijze. Over het punt propaganda werd eeni- gen tijd gediscussieerd en daarna besloten de propaganda te voeren door middel van „De Zeeuw" en door het verspreiden van enkele circulaires. Voor de samenstelling van geschikte circulaires werd een com missie aangewezen. Door dhr F. L. Timmerman werd ver slag uitgebracht van de onlangs gehouden vergadering van de Centrale van A. R. Kiesvereenigingen. Nadat enkele vragen waren gedaan met betrekking tot te ver vullen spreekbeurten, werd medeeedeeld. dat Dr Golijn te Zierikzee zal spreken op 27 of 28 Februari a.s. De leden der kies vereenigingen en andere geestverwanten zullen daartoe kaarten ontvangen. Vervolgens werd de groslijst besproken voor candidaten voor leden van de Twee de Kamer. De zittende leden zullen weder om voorgesteld worden benevens enkele andere heeren. Voor lid van het Centraal Comité viel de keuze op Mr P. A. Schwartz, voorzitter van het Provinciaal Comit. Als afgevaardigden voor de vergadering van het Provinciaal Comité op 11 Febr. 1933 werden herkozen de heeren W. den Boer en A. Timmerman Gz. Op Donderdag 2 Febr. 1933 zal een praatavond belegd worden, waarin dhr W. de Kam de eventueele vragen zal be antwoorden, welke onder de kiezers leven. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten door dhr TJ. Gorter. Op 25 en 26 Jan. werd alhier in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" een pluimveetentoonstelling gehouden, uitge schreven door de vereeniging tot verede ling van zangvogels en pluimvee „Excel sior" voor Schouwen en Duiveland. Verschillende inzendingen van pluim vee, konijnen en postduiven hebben plaats gehad. Diverse merkwaardige inzendingen trokken de aandacht, vooral in de afdee- ling konijnen en pluimvee. Ook een af zonderlijke stand van parkieten is de moeite van bezichtiging waard. Door wie tot oordeelen bevoegd zijn, werd ons medegedeeld, dat niet alledaag- sche koppels konijnen waren ingezonden. De voorzitter der vereeniging, dhr P. Verbeek, zoowel als de secretaris, dhr Chr. Timmerman, hebben zich inzonderheid verdienstelijk gemaakt om deze tentoon stelling te doen slagen. Vooral des avonds trok de tentoonstel ling vele bezoekers. DE HUIDIGE POSITIE DER VARKENS CENTRALE. Het Nederlandsch Correspondentiebu reau had den heer S. van Zwanenberg, directeur der Nederlandsche Varkenscen trale, verzocht eenige mededeelingen te doen omtrent de positie van de Centrale in verband met geruchten over aanzien lijke tekorten, welke bij het stabilisatie fonds zouden bestaan. De heer Van Zwanenberg vond daar door, naar hij zeide, tevens een ongezoch te gelegenheid om verschillende misver standen, welke omtrent de Varkenscen trale en haar resultaten bestaan, uit den weg te ruimen. Dat de Varkenscentrale bankroet zou gaan, noemde hij de grootst moge lijke dwaasheid. Het stabilisatie fonds heeft inkomsten en uitgaven; wan neer er van tekorten sprake is, spreekt het vanzelf, dat de heffingen verhoogd worden, waardoor de inkomsten ruimer vloeien. Wanneer men echter ziet, dat men een tekort in den loop van eenige ter mijnen kan inhalen, is er geen noodzaak de heffingen reeds nu te verhoogen. Het valt natuurlijk niet te ontkennen, nat de Varkenscentrale momenteel een groot tekort heeft. Dit is het gevolg van den opzet: men moest beginnen met den export te forceeren en de verliezen op den export eenvoudig te nemen. „Wanneer wij den uitvoer blijven forceeren, heeft dit vanzelfsprekend een ongunstigen invloed op het stabilisatiefonds". Daar komt nog bij, dat de Varkenscentrale langs bijzon dere wegen nog steun tracht te verlee- nen aan de varkenshouderij. Daartoe be hoort o.a. het uit de markt nemen van de 100.000 speenvarkens, hetwelk met de kosten er bij gerekend de Centrale ruim 2V2 ton zal kosten. Een dergelijke maatregel slaat natuur lijk een groot gat in het stabilisatiefonds. Daartegenover staat echter, dat men een goeden stap voorwaarts heeft gedaan in de richting der teeltbeperking, iets wat vóór alles noodig is. En wij hopen in deze richting nog meer te bereiken. Het voornemen bestaat om binnen kor ten tijd, dertig tot vijftigduizend zware varkens uit de markt te nemen. Dit eischt natuurlijk wederom een groot bedrag. De heer Van Zwanenberg was echter over den toestand van het stabili satiefonds geheel gerust. De inkomsten dekken in normale omstandigheden ruim schoots de uitgaven. Daarbij komt, dat het zich laat aanzien, dat men in het buiten land thans de laagste prijzen en tevens den grootsten omzet bereikt heeft, twee factoren, waardoor de verliezen van het stabilisatiefonds uiteraard het grootste zijn. Het zou den heer Van Zwanenberg dan ook niet verwonderen, wanneer men over niet te langen tijd b.v. een half jaar, tot verlaging der heffing zou kunnen over gaan. Vervolgens werd den heer Van Zwanen berg gevraagd of het juist was, dat de Nederlandsche varkenshandel, door het optreden der Centrale, een aanzienlijk de biet verloren had zien gaan. Hierover gaf de directeur de volgende uiteenzetting. De bewering, dat wij door de Varkens centrale ons debiet in België kwijt zijn geraakt, is een bewuste leugen. Het eenige wat geschied is, is een verande ring van contingenteering door België. Wij hadden met België een contingentee ring van 95 pet., in den tijd, dat België nog van land tot land de contingenten vaststelde. Men heeft dit echter gewijzigd en aan de importeurs algemeene invoer- consenten verstrekt, waardoor zij konden koopen waar zij wilden. Toen dezerzijds daartegen geprotesteerd werd, merkte men van Belgische zijde op, dat dit voor ons toch geen nadeel kon beteekenen, waar Nederland nu gelegenheid had 100 pet. in te voeren, indien wij slechts goedkoop genoeg konden leveren. Daarbij werd echter vergeten, dat in den wereldhandel de een tegen den ander wordt uitge speeld, zoodat wij er altijd op achteruit moesten gaan. Daar kwam nog bij, dat juist in dien tijd de Engelsche contingen- teeringsplannen bekend werden. Deze con tingenteering beteekent niet alleen voor ons een teruggang in den export, maar ook voor andere landen, zoodat er op de Belgische markt een waar gedrang ont stond. Ondanks dit alles stemt het tot groote tevredenheid, dat wij vandaag den dag nog ruim 80 pet. naar België expor teeren. Van verloren gaan van een debiet, kan men dus moeilijk spreken. Daarna kwam het gesprek op den toe stand van onzen export naar de ver schillende andere landen. Wat Engeland betreft, was de heer Van Zwanenberg van meening, dat de contingenteering voor ons niet ongunstig mag worden genoemd. De regeling is 22 Januari j.l. zonder dis cussie met een maand verlengd. In het begin van Februari gaan de heeren Lou- wes en Van Zwanenberg naar Londen voor verdere onderhandelingen. Men hoopt dan een regeling te kunnen verkrijgen, welke tot 1 Juli van kracht zal zijn. In den loop van de volgende maand zullen er ook onderhandelingen met Duitschland gevoerd worden. Wat betreft het verwijt, dat de Centrale den binnenlandschen handel bemoeilijkt, merkte de heer Van Zwanenberg op, dat de Centrale slechts gegrossierd heeft via die bedrijven, welke ook reeds vóór het in werking treden der Crisis-Varkenswet de grossierderij uitoefenden en alleen via met haar gecontracteerde bedrijven. Thans is echter besloten om met ingang van 6 Februari hieraan een eind te maken. Deze bedrijven zullen verder voor eigen reke ning hun zaken voortzetten. De heer Van Zwanenberg wijdde ver volgens nog enkele beschouwingen aan den steun aan de zware varkenshouderij. Men verwijt de Centrale wel, dat zij zich uitsluitend bezighoudt met de bacon-var- kens, maar het valt niet te ontkennen, dat er een zekere samenhang is tusschen de bacon-varlcens en de zware varkens. De Centrale heeft gedurende eenige maan den ten koste van groote offers 25.000 bacon-varkens per week méér uitgevoerd dan normaal. Daardoor heeft men voor komen, dat deze baconvarkens zware var kens worden. Wanneer men nu in aanmerking neemt dat de prijs in den tijd vóór het in wer king treden der wet lager was dan thans, dan moet men mij bewijzen aldus de heer Van Zwanenberg dat de prijs zonder dien export der Centrale thans hooger geweest zou zijn. Zijn beschouwingen samenvattende, zeide de heer Van Zwanenberg het vol gende: Alles wijst er op, dat wij, wat de productie aangaat, in den loop van dit jaar de zaken in de hand hebben. Wij krijgen nog eenige moeilijke maanden, maar wij beginnen reeds eenig licht te zien. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Leiden, A. Altena te Gronin gen, J. C. Karres te Apeldoorn en J. F. Roth te ZoetermeerZegwaart. Beroepen te Alphen a. d. Rijn, F. H. 1 van Oosten te Feijenoord. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Enschedé, W. Bijleveld te Haarlem (C.). i In de morgensamenkomst heeft de af vaardiging plaats. 's Middags wordt een afscheidssamen- komst gehouden waarin verschillende af gevaardigden het woord zullen voeren. 's Avonds wordt in het „Slot Oostende" een samenkomst gehouden, waarin Ds Karelse afscheid hoopt te nemen en waarin verder het woord zal worden ge voerd door Ds v. d. Vis te Goes, Ds. Enter te Rotterdam en Ds F. B. Muller, van Nij'verdal, als voorzitter van het da- gel. bestuur der vereen. Vrije Evang. Ge meenten in Nederland". Deze dienst zal per radio worden uitgezonden. Het echtpaar Ds Karelse-Enter hoopt 24 Febr. a.s. van Genua per s.s. „Johan de Witt" naar het Zendingsveld af te reizen. Afvaardiging Ds J. Ka relse. Naar gemeld wordt, heeft de offi- cieele afvaardiging van Ds J. Karelse, die vanwege de Vrije Evang. Gemeenten is aangewezen voor den zendingsarbeid op Samosir (Sumatra) plaats op Zondag 12 Februari a.s. door de Vrije Evang. Ge- mente te Goes, waar dien dag een drie tal samenkomsten wordt gehouden en af gevaardigden van alle Gemeenten uit bet land aanwezig hopen te zijn. Zondag 29 Jan. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz en av. ds de Vries (Jeugddienst). Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nm ds Steinz. !s Heer Abtskerke vm. geen dienst, nm. ds de Vries. Ellewoutsdijk vm. ds Derksen. Oudelande vm. dhr Smit, nm. ds Derksen. Geersdijk vm. ds Louwerse, nm. leesdienst Wissekerke vm. leesdienst, nm. ds Lou werse. Geref. Kerken. Wemeldinge vm. en nm. cand. Batelaan. Baarland vm. en nm. cand. Wiertema ta Sneek. 172 Kinderen ziek gewor den. Bij Charolles zijn sedert 20 Decem ber j.l. niet minder dan 172 kinderen ten gevolge van een inenting ziek geworden Een der kinderen is twee dagen na de in enting gestorven, zeven anderen, wier toe stand nog zorgwekkend is, bevinden zich onder voortdurende medische observatie. Op 20 Dec. vond in het plaatsje van overheidswege een inenting plaats tegen diphtheritis. Reeds den volgenden dag klaagden de geënte kinderen over pijn op de plaats van de inenting, terwijl enkele dagen later hooge koorts optrad, gepaard met zweren en gezwollen plekken. Bij bijna alle kinderen moest operatief inge grepen worden, teneinde den etter te ver wijderen. Ofschoon hét onderzoek nog niet ge ëindigd is, beweert men reeds, dat de ge bruikte entstof niet goed geweest is. De Koningin op het ijs. D'on- derdag heeft de Koningin op de breede vaart achter het Huis ten Bosch een uur tje van het schaatsenrijden genoten. Zij kon daar vrijwel ongestoord rijden, daar het geboomte en de struiken het uitzicht van den weg belemmeren. Een politie wacht op de brug, die naar het Huis ten Bosch leidt, hield voorts ongewenschte nieuwsgierigen op een afstand. Slechts af en toe kon men uit de verte een glimp van de Koningin opvangen. Weinigen wis ten dat de dame, die daar met een krach- tigen Frieschen slag over het ijs gleed, de Koningin was. Gasverstikking. Twee per sonen overleden. De familie v. d. L, aan de Juliana van Stolberglaan 37 in Den Haag kwam gistermorgen tot de schrikbarende ontdekking, dat haar 27- jarige zoon, een student, en haar 20-jarig dienstmeisje aan gasverstikking waren overleden. Mil Het gas kwam uit de keuken van de 65-jarige bewoonster van de eerste ver dieping van het huis. De familie v. d. L. woont gelijkvloers. Op de eerste ver dieping woont de oude dame, op de tweede verdieping zijn de slaapkamers van den zoon en van het dienstmeisje. De oude dame heeft gisteravond het gascomfoor in de keuken gebruikt en wol het kleine -'kraantje aan het toestel ge sloten, maar met de groote kraan aan 'de gasleiding. In den nacht moet de gas slang van het gascomfoor zijn geraakt, het gas stroomde vrij uit en verplaatste zich vooral Laiigs de trap naar de boven verdieping, waar de zoon en het dienst meisje in den slaap op hun kamers zijn beslopen. De geneeskundige dienst kon geen hulp meer verleenen. Waterpompinstallatie in de lucht gevlogen. Gistermorgen is de waterpompinstallatie in de Selbecke die het daar gelegen dorp van water voor ziet, in de lucht gevlogen. Klaarblijkelijk was de toevoerbuis van het pompstation naar het bovenste bassin dichtgevroren waardoor geen water kon wegvloeien en er een overdruk ontstond, die blijkbaar door den machinist niet tijdig was op gemerkt. De ketel sprong en de beton- vloer van 15 centimeter dikte vloog in de lucht. De machinist en. een bewoner van het dorp werden ernstig gewond. Kostbare knoopen. De dou- ane-beaimblen te Alexandrië hebben een handige wijze van smokkelen ontdekt. Twee leden der bemanning van een in de haven voor anker liggend schip had den naar de meening der douane zeer veel koperen knoopen op hun uniformen. Dit trok hun aandacht en bij onderzoek bleek in elke knoop een gouden munt te zitten. Op deze wijze wilden de mannen voor een waarde van 1000 gulden aan goud in het land 'smokkelen. De beide geslepen smokkelaars werden gearresteerd. Het eiland Urk geïsoleerd. De postboot van Kampen op Urk heeft den strijd tegen het moeten opgeven. Fan den Xetelmond vertrokken, werd Donderdag Urk tot op gezichtsafstand be naderd. Verder doorbreken bleek toen echter onmogelijk, zoodat de terugkeer moest worden aanvaard. Gisteren is nog een nieuwe poging on dernomen, doch na enkele uren was men slechts eenige kilometers gevorderd en werd het opgegeven. Thans worden maatregelen genomen om den dienst per ijsvlet ta onderhouden. Gasleiding gesprongen. Vier dooden. Te Greiz zijn 4 per sonen om het leven gekomen, doordien tengevolge van de hevige koude een gas buis voor een huis is gesprongen, waarna het gas de woning binnenstroomde. Het huis was bewoond door den brandweer man Vogel. Toen de beide dochters thuis kwamen, vonden zij het huis gesloten. Nadat zij zich met geweld toegang hadden verschaft, vonden zij hun vader dood op de sofa zitten. In de slaapkamer vonden zij de moeder en een kind van enkele maanden dood te bed liggen, terwijl een zoon van 7 jaar voor het bed van zijn moeder lag Ook bij hem waren de levensgeesten ge weken. Voedselgebrek op Nova Z e m b 1 a. Volgens een hier ontvangen draadloos bericht heeft de bevolking van het eiland Nova Zembla gebrek aan vced- eel. Er is um hulp gevraagd. De Russische ijsbreker „Krassin" is is daarop met levensmiddelen aau boord uitgevaren; men hoopt dat het vaarmig het eiland zal kunnen bereiken. INFLUENZA IN VROEGEREN TIJD. Dat niet alleen in onzen tijd de influ enza of griepplaag meedoogenloos haar slachtoffers uit alle vakken en standen gegrepen heeft, blijkt, zegt het „Vaderl.", uit de volgende uittreksels, aan bet dag boek van Nicolaas de Bave, griffier van het Hooge Gerechtshof te Parijs, ontleend, waarin hij een nauwkeurige beschrijving geeft van de stoornissen, in de rechtszit tingen veroorzaakt door een epidemie, die alle overeenkomst heeft met influenza of griep. Zaterdag 26 April (1704). Heden waren bijna al de leden van bet Hooge Gerechts hof ziek aan koorts en zware verkoudheid tegelijk, tengevolge van een besmettting in de lucht, die sedert het begin dezer maand geheerscht heeft en waaraan iedereen in Parijs, rijk en arm, meer of minder heeft geleden, maar inzonderheid de Rechtbank bij de zittingen, waar het hoesten en nie zen zóó hevig was, dat de verslaggever, die door de kwaal was aangetast, nauwe lijks in staat was zijn aanteekeningen te maken. Maandag 5 Maart 1714. Geen zaken zijn vandaag behandeld, geen advocaat, geen procureur-generaal, geen procesvoerende partij was aanwezig, tengevolge van een ernstige ziekte, die thans in Parijs woedt en zware pijn in het hoofd en al de leden veroorzaakt. O.a. heb ik zelf vannacht geen oog dicht gedaan en kon het niet uithouden van de onophoudelijke pijn in mijn hoofd, mijn borst, mijn armen, mijn schouders en beenen, en bovendien een droogheid in de keel, die in de beste oogenblikken allerhinderlijkst is. Terechtzitting XIII. Vandaag is er niet gepleit, omdat alle personen, behalve kin deren onder de acht en tien jaren, door een zonderlinge ziekte zijn aangetast, die een hevige pijn in alle lichaamsdeelen veroorzaakt, gepaard met koorts en ver koudheid, zoodat slechts weinigen van de leden van de Rechtbank en de advocaten de zitting konden bijwonen. En ik zelf werd, toen ik uit de Notre Dame kwam, plotseling door de ziekte aangetast en kon mij niet op de been ouden en het heeft veel van besmetting in de lucht. Ochtendzitting VIII. Dinsdag, den 6en, Woensdag den 7en, Donderdag den 8en, Vrijdag den 9en, Zaterdag den lOen Mrt. In het Hooge Gerechtshof zijn geen zaken behandeld wegens voormelde besmettelij ke ziekte, die zoo sterk toeneemt, dat bijna niemand er vrij van blijft. Zelfs in de kerken komen slechts enkelen den dienst bijwonen. De Fransche regeering gevallen. PARIJS. Na een langdurige nachtzit ting der Kamer is de regeering-Boncour die nog maar kort aan het bewind is, met 390 tegen 193 st. ten val gebracht. De Prov. boofdiensten en de vorst. Wegens den ijsgang zijn eenige wijzi gingen in den Prov. Stoombootdienst ge bracht. Wat den Ooster-Scheldedienst betreft, zal 's avonds niet worden gevaren. Alleen om 4 uur vertrekt een boot van Zierikzee inplaats van om 5 uur; en om 5 uur een boot van Katsche Veer naar Zierikzee. Vervallen is de avondreis Katsche Veer—Wolfaartsdijk, en Wolfaartsdijk— Katsche Veer. De dienst Veere—Kamperland is nog gewoon. De dienst WolfaartsdijkKortgene is gestremd. Op den Westerscheldedienst was van morgen alles nog normaal. Alleen is de eerste dienst Hansweert-Walsoorden van morgen vervallen. Men hoopt alle moge lijke maatregelen te nemen om de dien sten op de Westerschelde normaal en op tij d kunnen uitvoeren, Serooskerkf. (W.). Donderdagavond kwam de A.R. Kiesvereeniging „Vreest God, Eert den Koning" in jaarvergade ring bijeen. Uit de verslagen van secre- tarris en penningmeester bleek, dat de vereeniging zich in bevredigenden toe stand kan verheugen. aftredende be stuursleden, de heeren idr. Melis en H. Tavenier, werden be a herkozen. Ook hadden de afvaardigingen plaats naar de vergaderingen van het Prov. Comité en de Centrale. Daarna wam in bespreking het verkiezingsmanil st, hetwelk Wórd in geleid door J. de Visser Pz., waarop een aangename gedachtenwisseling volgde. Mededeeling werd nog gedaan, dat op 8 Febr. de heer Den Ouden hoopt op te tre den voor de Kiesvereeniging in combi natie met de Propagandaclub. Stoomvaart-M/jj. Nederland. CHR. HUYGENS, uit*,, 26 te Colombo. TABIAN, uitr., p. 25 Las Palmas. POELAU BRAS* 27 v. Batavia te Amst. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitr. 27 v. Southampton. Rotterdamse!) e Lloyd. TOSARI, uitr., 26 v. Sabang. BLITAR, thuisr., 26 v. Marseille. GAROET, uitr., p. 26 Gibraltar. KOTA TJANDI, thuisr., 27 te Suez. KOTA AGOENG, uitr., 27 te Genua. Krabbendijke. Het bouwen van een woonhuis voor den heer J. Moerland is opgedragen aan Joh Benou alhier. MIDDELBURG. Op de veiling van 27 Januari deden: Molsla 23 c.; Veldsla 69; Spinazie 2025; Spruiten 824; Witlof le soort 1620; 2e soort 911; koolra pen 0.51; wijnpeen 0.52; nantuspeen 14; uien 15; karoten 0.52; bruine boonen 414; witte boonen 7; schorse- neeren 1112; sjalotten 3; alles per kg.; tulpen 69 per hos; tuinkers 13 per doosje prei 512.5; selderie 0.57.5; knolselderie 58, alles per bos; savoye kool 15; roode kool 17.5; boerekool 1.254.5; bloemkool 0.514.5; andijvie 1.12; knolselderie 1.53.5, alles p. st. VLISSINGEN, 27 Jan. 1933. Marnix 15, zure bellefleur 15-16, reinette v. Zorgvliet 18, roode kool 4-5, gele kool 2.5-3, bruine boonen 8-12, uien 3-5, koolraap 0.5-1 spruiten 13-28, kroten 0.5-3, wijnp. 1:5-2, witlof 22, schorseneeren 10-11, alles per Kilo. Kipeieren 48 per 10 stuks. Boerekool 1.5-4, roode kool 5-5.5, sa voye kool 3.5-5, bloemkool 6-18, alles per stuk. Selderie 5-9, prei 10-17 per bos. Veldsla 64-66 per kist. Veldsla 10-12, peterselie 10-24 p. chip. Stand van hedenmorgen 10 uur. Stand van gistermiddag 3 u.: 771. Licht op voor fietsers: Zondag 4 u. 59 min. Maandag 5 u. Nieuwe leening Dordrecht. In een spoedvergadering werd door den gemeenteraad van Dordrecht besloten een geldleening aan te gaan van f 1 millioen bij de Incassobank N.V. in samenwerking met de Ned. Indische Handelsbank N.V., beiden te Amsterdam, tegen een rente van 4 pet. De koers wordt bij de emissie be kend gemaakt. De leening zal in 1973 afgelost zijn. Zijn broeder doodgestoken. De Rechtbank te Zutphen heeft een klom penmaker te Voorst, wegens zware mis handeling, den dood tengevolge hebben de, veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf met aftrek der voorloopige hechte nis. Hij had op 22 Nov. 1.1. zijn broeder bij een twist met een mes in het linker dijbeen gestoken, tengevolge waarvan deze korten tijd daarna is overleden. De eisch luidde 1.5 jaar gev. straf. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3