Kerknieuws Gemengd Nieuws. Inbraken rond Haarlem, In Telegrammen. Finantiëele Berichten BEURSBERICHTEN. Burgerlijke Stand Marktberichten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. STEUN AAN DEN TUINBOUW. held brandstoffen verkocht van 9500 H.L. Hoewel deze aan zeer lagen prijs zijn geleverd, kan nog een vooruitgang in kas worden geboekt van f300. Herkozen werden bij acclamatie de heeren A. van Gilst, J. Kramer en A. Visser. Besloten werd ook de weduwen te laten deelen in de voordeelen der ver- eeniging. Machtiging werd verleend aan het be stuur te handelen naar goeddunken, in zake aankoop van brandstof, sluiten van geldleeningen enz. De secretaris werd benoemd als vice-pen- ningmeester en hem tevens een salaris- verhooging toegekend van f25. Besloten werd indien het mogelijk is, met de vereeniging van Kamperland samen te werken in den aankoop van brandstof. Daar het van groot belang werd geacht te trachten een overdekte berg plaats voor de kolen te krijgen, werd het bestuur opgedragen een onderzoek in te stellen naar de kosten. Dhr Dourleijn sprak zijn leedwezen uit over de naar z.i. te lage prijzen voor lossing en vervoer der brandstof. Spr. zou gaarne zien, dat door het bestuur de prij zen iets hooger werden gesteld en aan de lossers bij loting de kolen werden ge gund. Dit voorstel werd met meerderheid van stemmen aangenomen. Binnenkort zal een buitengewone alg. vergadering worden gehouden, waarin laatstgenoemde punten nader zullen wor den besproken. Zierikzee. Zaterdagmiddag kwam de Centrale van A.R. Kiesvereenigingen al hier in vergadering bijeen. De voorzitter dhr W. den Boer, opende de vergadering op de gewone wijze. Ln zijn openings woord wees hij op het belangrijke jaar, dat de partij tegemoet gaat, met het oog op de a.s. verkiezingen. Hij wekte op tot trouw aan het A.R. vaandel. Acht kiesvereenigingen waren vertegen woordigd. Dhr S. Gatsman van Brouwershaven las hierna het jaarverslag. Het totale le dental van de bij de Centrale aangeslo ten Kiesvereenigingen bedraagt thans 277. Het aantal gehouden vergaderingen van sommige Kiesvereenigingen was goed te noemen, van andere beneden redelijke ver wachting. De penningmeester, dhr A. Timmerman Gz., bracht vervolgens finan cieel verslag uit. Er is een batig saldo van f 72.78. Verslag werd voorts uitgebracht van de gehouden vergadering van het pro vinciaal Comité. Naar aanleiding van 'dit verslag werd een enkele vraag gesteld, alsook omtrent de wijze en het feit van afvaardiging naar het Centralen Convent. De voorzitter gaf hierop een omstandig antwoord. Nog werd stilgestaan bij de wijze, waar op propaganda zal worden gevoerd voor de a.s. verkiezingen. Inzonderheid werd gesproken over de vraag naar het optre den van sprekers. Op Woensdag 22 Febr. 1933 des avonds te 7.30 uur zal, indien geen nadere verhindering ontstaat, Dr. C o 1 ij n optreden te Zierikzee in het Con certgebouw. Dan worden natuurlijk alle anti-revolutionairen van het geheele eiland verwacht. Op enkele andere plaat sen als Scharendijke, Brouwershaven en Haamstede zal vermoedelijk dhr J. J. C. van Dijk optreden. Nog andere Kiesver eenigingen zullen dhr Mr. P. A. Schwartz uitnoodigen, terwijl dhr W. de Kam daar naast op diverse plaatsen spreekbeurten zal vervullen. Het punt contributie-verlaging werd aangehouden tot een volgende vergade ring. In de rondvraag werd om toelichting gevraagd omtrent de houding van de Statenleden inzake enkele principieele punten in de ProvinciaJle Staten behan deld. Hierna werd de langdurige vergadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Neerbosch en Hees, J. de Wit te Leidschendam. Aangenomen naar Arnhem, H. J. Hak te Alkmaar. Vrij Evang. Gemeente. Bedankt voor Velp, I. J. Vasseur te Ierseke. lerseke. Gekozen tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier de heer A. J. Koppe. Groote brand te Utrecht. Zaterdagmiddag om circa half drie ont dekte een werkster brand op de boven verdieping van een perceel aan de Drift te Utrecht, in een deel waarvan de admi nistratie van „Het Utrechtsch Nieuws blad" is gevestigd. In de bedoelde ruimte, die dienst deed als magazijn van de vroegere uitgeverij van Joh. de Liefde, was veel papier en oude uitgaven opgeslagen, zoodat het vuur zich spoedig uitbreidde. Het huis wordt aan de eene zijde be grensd door het geografisch instituut, ter wijl aan de andere zijde het kunsthisto risch instituut is gevestigd, waar prof. Vogelsang bij het uitbreken van den brand juist enkele werkzaamheden verrichtte. Juist aan het vertrek, waar de brand ontstond grenst een kamer van laatstge noemd instituut, waar de hoogleeraar verscheidene belangrijke stukken bewaar de. Zpn eerste zorg was natuurlijk deze in veiligheid te brengen. drukkerij, zetterij en redactie van „Het Utrechtsch Nieuwsblad" zijn onder gebracht in een gebouw, dat door een grooten tuin van het gebouw aan de Drift is gescheiden, zoodat het bedrijf zelf van dezen brand geen stagnatie ondervindt. Toen een achttal slangen, welk aantal later tot elf groeide, was uitgelegd, deels door de twee aangrenzende instituten en deels aan den voor- en achterkant, begon een hardnekkige strijd tegen het vuur, dat zich in de papiermassa diep had ingevre ten, terwijl ook het houtwerk van 'het oude gebouw lustig brandde. In den aanvang leek het niet, of men de vlammen gemakkelijk de baas zou wor den. Tegen half vier begon men met den inventaris der benedenvertrekken, waar de administratie van het blad is gevestigd, naar buiten te dragen. Na vier uur begon men den brand langzamerhand onder de knie te krijgen, en om kwart voor vijf was de brandweer den vijand vrijwel meester. De verdieping, waar de brand ontstond, is zoo goed als geheel uitgebrand, terwijl de onderliggende vertrekken zeer veel waterschade hebben bekomen. Men kan zich dit indenken, wanneer men weet, dat elf spuiten gedurende een paar uur op volle kracht water naar binnen hebben geworpen. Bende jeugdige dieven gearresteerd. Te's Gravenbage i3 een bende jongens gearresteerd, verdacht van inbraak en diefstal. De bende omvat acht jongens, wier leeftijd varieert van vijftien tot achttien jaar. Dat nog eenige arrestaties zullen volgen ïs niet uitge sloten. De aanleiding tot deze arrestaties was, dat op 11 Jan. des avonds te elf uur, een agent bij een school een jongen ontdekte, den achttienjarigen de G., die daar inge broken bleek te hebben. Van het school gebouw was een ruit ingedrukt, maar ver mist werd er niets. Later werden aangehouden de 17-jarige knapen T. K. en B. de J., die Pok bij de zaak betrokken bleken. Verder kwam aan het licht, dat zij half December zich hadden schuldig gemaakt aan het stelen van twee por.temonnaies van spelers op een voetbalveld. Maar de knapen hadden nog meer op hun gewe ten. De politie ontdekte, dat zij verscheiden rijwielbelastingplaatjes hadden gestolen en dat zij in onbeheerd staande auto's uit rijden gingen en die zij daarna ergens achterlieten. Intusschen werd het in den loop van 'het onderzoek duidelijk, dat zij kameraden hadden, die zich ook aan het stelen van belastingplaatjes en het uit rijden gaan met onbeheerd staande auto's schuldig maakten. In verband hiermede werden nog suc cessievelijk vijf jongens aangehouden. Een tweetal vijftienjarigen bekende, te vens te hebben ingebroken in een con sumptietent, waar zij koek en andere lek kernijen hadden weggenomen om ze op te snoepen. Voorts zijn er onder de aangehoudenen die zich door overklimming toegang had den verschaft tot pakhuizen, waar krui denierswaren opgeslagen liggen. Ook in deze gevallen hadden de daders het ge- stolene grootendeels zeiven opgesnoept. Twee der aangehoudenen zijn reeds eer der met den strafrechter in aanraking geweest. De eene moet nog drie maanden tuchtschool ondergaan. De ander is voor waardelijk veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Dat de misdadigheid van de knapen het gevolg is van de groote werkloosheid, ia niet gebleken. Sommigen hunner hadden werk. De anderen geven een indruk van luiheid. De meesten zijn in het huis van bewa ring ingesloten. Ln totaal zijn één-en-twintig jongens ge arresteerd. Twee dames gewond. Vrij dagavond werden te De Bilt, de dames S„ uit Amersfoort en V. uit De Bilt, die per fiets den Utrechtschen weg wilden over steken, door een auto aangereden. Mej. S. bekwam een ernstige hoofdwon de. Mej. V. werd licht aan het hoofd ge wond en brak beide beenen. De auto is in beslag genomen. Er is proces-verbaal opgemaakt. Vrouw verbrand. Zondagmid dag vonden buren het lichaam van de 72-jarige weduwe Weybrink in haar wo ning te Zuidlaren geheel verkoold op den grond liggen. De politie heeft de zaak in onderzoek. De onbewaakte overweg. Op den onbewaakten overweg nabij Heilo heeft Zondagochtend een botsing tusschen den sneltrein uit Amsterdam en een vrachtauto plaats gehad, waarbij de be stuurder van de auto werd gedood. De 20-jarige V. uit Limmen, was met zijn vrachtauto op weg naar de R.K. kerk om zijn zuster en eenige kinderen te hal len De weg loopt hier evenwijdig met den spoorweg en het schijnt, dat V. den sneltrein, die dicht achter hem naderde, niet heeft opgemerkt Ongeveer 40 M. voordat de trein, die hier een snelheid van tusschen 80 en 90 K.M. per uur heeft, den overweg zou passeeren, draaide V. met de auto op de spoorlijn. De bestuur der van den trein trachtte nog, nadat hij tevoren signalen had gegeven, door krachtig te remmen een ongeluk te voor komen. Dit was echter niet meer moge lijk. In bijna onverminderde vaart greep de trein het voertuig, dat in ontelbare brokken vloog en over een afstand vaa ongeveer 50 M. werd meegesleurd. Tusschen de overblijfselen van de auto vond men spoedig het deerlijk verminkte lijk van V., die op slag moet zijn gedood. Tengevolge van de hevige botsing braken ook de voorruiten van den electriecbeu trein, waardoor ook de bestuurder van den trein wonden in het gelaat en aan de handen opliep. De trein, waarmede de botsing geschiedde, had anderhalf uur vertraging. Schuur afgebrand. Zater dagmiddag' brak in de schuur van den veehouder D. Reedijk te Numansdorp een felle brand uit. Het vee kon nog bijtijds in veiligheid gebracht worden. In een oogenblik tijd was de schuur met een ge deelte hooi en stroo een prooi der vlam men geworden. Daar de wind gunstig was, kon het huis behouden blijven. Oor zaak van den brand is dat de vlam in een pan met vet sloeg die in de loods op de kachel stond. Vrouw in brand geraakt. Zaterdagavond is een 62-jarige vrouw in haar woning aan de Catharinastraat te Rotterdam in brand geraakt, doordat zij met haar kleeren te dicht bij de kachel kwam. Haar echtgenoot probeerde de vlammen te dooven en rukte de vrouw de kleeren van het lijf. Hierbij liep hij brandwonden aan armen en handen op. Man en vrouw werden naar het zieken huis gebracht. De vrouw moest worden opgenomen. De man kon na in het zie kenhuis behandeld te zijn, naar huis wór den gebracht. Inbraak in een gemeen tehuis. Te Broek in Waterland is in gebroken in het gemeentehuis. Er wordt een bedrag aan geld van f 50 vermist. 'Het archief en andere stukken waren over hoop gehaal'd. Beide beenen gebroken. Zaterdagmorgen is de landarbeider D. te Aalsmeer van den bok van een 'boeren wagen gevallen. (Hij kwam hierbij zoo on gelukkig terecht, dat hij beide beenen brak alsmede een polsfractuur 'bekwam. Jongetje steekt zijn zusje in brand. Terwijl de moeder eenige oogenblikken afwezig was, hebben kin deren van de familie H. in het plaatsje Lettette '(Overijsel) met vuur gespeeld. Het zoontje wierp een brandende krant naar zijn zusje, waardoor de kleeren vlam vat ten. Het meisje liep ernstige brandwon den op. Tragische afloop van er gerlijke w a a g h a 1 z e r ij. De vorige week hebben wij melding gemaakt van het feit, dat een jongeman, zekere V., het be staan had van den Noordelijken hef toren van de brug over de Koningshaven te Rot terdam in het water te duiken. Het schijnt zoo ver gekomen te zijn, dat onverantwoordelijke waaghalzerijen als heldendaden worden aangerekend en be halve dat in enkele kranten een onder houd met den adspirant-zelfmoordenaar verscheen, werd deze Vrijdagavond j.l. in een theater gehuldigd Zaterdag besloot de 20-jarige T. het „Kunststuk" van V. te verbeteren. Te tien voor vijf zagen menschen een man in den Noordelijken heftoren van de hefbrug over de Koningshaven 'klimmen. In enkele seconden groeide de menschen- menigte aan en honderden stonden in angstige spanning te wachten toen de man op het hoogste punt van den toren was aangekomen, zich van jas en schoenen ontdeed en zich klaar maakte voor den sprong. Ook de politie had bemerkt -wat er gaan de was. Tijd om in te grijpen was er ech ter niet meer. Men kon slechts hopen, dat de iman tenslotte voor den sprong zou terugdeinzen. Enkele seconden van angstig wachten volgden. Toen breidde de man zijn armen uit en sprong naar beneden. Pijlsnel was zijn val Na een meter of twintig trachtte de waaghals een salto te maken. Iedereen kon zien dat deze mislukte. Met een hevi- gen klap kwam de man plat op 't lichaam in het water terecht, om niet meer boven te komen. Vermoedelijk is hij door den 'hevigen slag waarmee hij op het water terecht is gekomen op slag gedood. Te half negen heeft de Rivierpolitie het lijk opgehaald. Geconstateerd is dat het slachtoffer een schedelbreuk had. Zondagmorgen is er wederom een po ging gedaan om van de hefbrug te sprin gen. Ditmaal heeft een man, een 32-jarige chauffeur, geen uitvoering aan zijn voor nemen gegeven, ofschoon hij reeds boven op de hefbrug was geklommen. Grensbandieten geknipt. De marechaussee van Venlo is, in samen werking met die van Oldenzaal en de Duitsche grenspolitie, er in geslaagd te Bocholtz (Duitschland) de langgezochte bende te arresteeren, die sedert eenige maanden het Nederlandsc'hDuitsche grensgebied onveilig maakte, door dief stallen, inbraken en roofovervallen. De gearresteerden zijn de 35-jarige A. Gotthardt, de 36-jarige K. Schulz, de 25- jarige S. von Greifenstein en de 38-jarige E. Schmidtz, allen uit Mühlheim. Zij zijn naar de gevangenis te Minister overge bracht. Bij voorioopig onderzoek is o.a. reeds komen vast te staan, dat deze vier per sonen de daders zijn van de onlangs ge pleegde roofovervallen te Oldenzaal en Dinxperloo en dat ook zij het waren, die den overval pleegden op de smokkelaars aan de grens bij Venlo in den nacht van 21 op 22 December j.l. Door een locomotief ge grepen. Zaterdagmorgen wilde de 19- jarige T„ wisselwachter en hulpmachinist bij' de kanaalwerken te Elsloo den hef boom van den wissel overhalen voor een naderende locomotief. De jongeman gleed echter uit en viel op de rails, waar hij door de locomotief werd gegrepen, vóór de machinist kon stoppen. De ongeluk kige kreeg de wielen over zich heen en werd totaal vermorzeld. de laatste weken werd veel ingebroken in de gemeenten .rond Haarlem, Heemstede, Bennebroek en Lisse. Te Heemstede werd ingebroken in „Meer en Berg", waar huis houdelijke voorwerpen warden gestolen. Te Bennebroek in de onbewoonde villa van de familie v. W., waar verschillende gouden sieraden en 200 stuks tafelzilver werden gestolen. Te Lisse waren sigaren en sigaretten een welkome buit en ook te Hillegom lieten de heeren zich niet onbe tuigd. Door de activiteit yan den inspec teur van politie Kemeper, kon een der daders worden gearresteerd te Hillegom. Hij legde een bekentenis af. Weldra volg den nu ook drie andere verdachten. Het zijn jongens van 19 tot 23 jaar en te Hil legom woonachtig. BERLIJN. Gisteren had hier de met spanning verwachte betooging der natio- naal-socialisten plaats. Enkele botsingen met communisten kwamen voor, waar door ongeveer 40 personen licht werden gewond. Ook te Keulen kwam het tot on geregeldheden. Vanmorgen zijn daar en kele communisten aan hun verwondingen overleden. Te Berlijn werden gisteren 118 perso nen gearresteerd (waarvan 108 commu nisten). Vanmorgen werden nog 52 hun ner in bewaring gehouden. AMSTERDAM. Gisteravond is er op den O. Z. Achterburgwal slag geleverd tusschen personen uit donker Amsterdam en de politie. De politie wilde een dronken man arresteeren, maar het publiek drong zoo op, dat één der agenten een revolver schot moest lossen. Juist kreeg hij toen een klap tegen den arm met het gevolg, dat een vrouw in het hoofd getroffen werd. Ze is naar een ziekenhuis vervoerd. PARIJS. Te Armentières duurt de sta king in de textiel-industrie onverminderd voort. De arbeiders, die vandaag weer aan het werk zouden gaan, besloten toch weer den strijd voor te zetten. BERLIJN. President Von Hindenburg confereerde heden met rijkskanselier Von Schleicher over den politieken toestand en de werkloozenzorg. DOETINGHEM. Zaterdagavond fietste een 14-jarig dienstmeisje van hier naar de ouderlijke woning te Gaanderen, waar ze echter niet aankwam. Men vond haar na een ingesteld onderzoek zwaar gewond op de spoorbaan bij een onbewaakten overweg liggen. Ze bleek door een trein gegrepen te zijn. Koude en sneeuw. MOSGOU. De temperatuur te Lenin grad is tot 28 gr. onder nul gedaald. In het oeralgebergte werden temperaturen van 45 gr onder nul gemeten. In Noord- Rusland is het kouder dan in het Noord- poolgebied. DANZIG. In Danzig en de Poolsche cor ridor is de temperatuur 13 gr. onder nul. Er is veel sneeuw gevallen. De sneeuw ligt 3540 c.M. hoog. Het stoomschip St Lorentz is in een sneeuwstorm op een zandbank geloopen. De positie van het schip is gevaarlijk. BREMEN. Voor de Robbenplaat is de stoomtrawler Steinwerder gestrand en lek geslagen. De bemanning heeft het schip verlaten. HIRSGHBERG. Zaterdag en Zondag heeft het hier hevig gesneeuwd in het Reuzengebergte. Er is 30 c.M. sneeuw gevallen. In de hoogere deelen van het gebergte is de temperatuur 23 gr. onder nul. DUBLIN. Gisteren kwam het in een verkiezingsvergadering in het Graafschap Kerry tot een hevige vechtpartij, waar door 50 menschen in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. LONDEN. Gedurende het weekend is het aantal stakers in het busbedrijf met 3500 toegenomen Er zijn nu 13 a 14000 stakers, terwijl 2400 bussen buiten be drijf zijn gesteld. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Jan. 2.30 uur. Berlijn 59.16—59.20. Brussel 34.5034.53. Parijs 9.709.72%. Londen 8.358.38. New-York 2.48%—2.49. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Vau Heel Go. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 69 68 Philips Gloeil. G.B. 130% 128%-% Unilever 111% 110%-1 Anaconda Copper 7% 7% Bethlehem Steel 15% 157/«-% U.S. Steel Corp. 29"/10 29 Koninkl. Petroleum 154% 150%-1 Shell Union 5% öVie-% Amsterdam Rubber 62% 60%-% Ned. Scheepv. Unie 56% 56 Deli Maatschappij 129 126% Handelsverg. Amsterdam 174 169%-% 5pct. Nederl. 1932 lOlVu 101 4% pet. Ned.-Indië 1926 9415/n 95 4 pet. Nederl. 1933 99%-"/« 99%"/« Bij gebrek aan nieuwe gezichtspunten was de aandeelenmarkt heden lusteloos. De omzetten bleven beperkt en de koersen stelden zich in vrijwel alle afdeelingen op iets lager niveau. De beleggingsmarkt bleef prijshoudend doch eveneens zonder veel handel. Young-leening noteerde 60%. T II' I II 1^, I Ill I» I MIDDELBURG. Gehuwd: 6. van Wal beek, 64 j., en A. H. Weverling, 71 j. Bevallen: M. Burgs—Hucha, z.; M. S. PietexseRiemens, z. Overleden: J. Sturm, 70 j.,, geh. met H. Schoe. GOES. Geboren: Pieter Johannes, t. v. Pieter Johannes Kas se en Neeltje de Dood. Overleden: Cornells van Zweeden, 78 j., echtgenoot van Jacoba Dxoogers. Rotterdam, 23 Jan. 1933. Veemarkt. Aanvoer: 520 Koeien en ossen. 353 vette kalveren, 1044 scha pen en lammeren, 1113 varkens. Prijzen per halve k.g.: Koeien 1418, 23—26, 29—30, ossen 15—16, 21—23, 26 -28, vette kalveren 22,527,5, 32.537.5 4550, lammeren per stuk f 6—f 10, var kens 14, 14,5, 15 Ot. p. pond. Koeien aanvoer normaal, handel kalm, prijzen van le en 2e soort gelijk, 3e kw. iets beter. Een beste koe nog tot 2 ct. bo ven noteering. Stieren niet genoteerd. Vette kalveren aanvoer grooter dan Maan dag j.l., bijna geen handel, prijzen vooral le soort moeilijk te handhaven. Een best kalf nog 2,5 ot. boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer minder dan 1.1. Maandag, hoewel toch nog flink, handel zeer lui. Prijzen weer f2 per stuk lager. Varkens aanvoer minder dan vorige week Maandag, handel vlot, de prijzen 'n tikje stijver. Nu de Varkenscentrale de touw tjes niet meer zoo strak aanhaalt, lijkt de handel weer wat opgewekter en zijn de boeren weer wat vrijer in hun doen en laten. Zaden. Karwijzaad 1820, lijnzaad wit bloei zaai 1214, lijnzaad blauw bloei zaai 1213, blauw maanzaad 35 36 gld. Vlas. 5300 k.g. blauw 0.50—0.70, 8300 k.g. Holl. geel 0.450.70, 3000 k.g. Dauw root 0.37%0.45 gld. Handel willig, voor namelijk in de lagere soorten. Op het land is veel opgeruimd. Anrdappelen. Brielsche eigenh. 0.85—1.30, Zeeuwsche eigenh. 0.600.90, blauwe eigenh. 0.801, Zeeuwsche boute en blauwe 1.301.80, poters 0.400.70, bravo's 1.401.80 gld. p. H.L. Westl. ronde 34 ct. p. K.G. Aanvoer redelijk, handel kalm. Graanmarkt. Gerst chevallier 4.50 5.25, haver 3.504.25, kleine groene erwten 711.50, extra kwaliteit tot 12.75, schokkers 1315, verder van 812, br. boonen 78.50 gld. La plata mais f 70 per last. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 23 Jan. 1933. Spruiten 1519, id. He soort 4, Wijn peen 1.501.70, Stekuien 0.80 per 100 K.G.;Knolderij 44.80 per 100 stuks. Verwachting tot den avond van 24 Jein.: Zwakke tot matige wind, meest uit Oostelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken, later opklarend, waarschijn lijk nog eenige sneeuw, ingeval van nach telijke opklaring strenge, overdag lichte tot matige vorst. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 783. Licht op voor fietsers: Dinsdag 4 u. 50 min. Het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland heeft de besturen van alle Veilingsvereenigingen in Nederland de volgende circulaire doen toekomen, als uitnoodiging voot de op Maandag 30 Jan. a.s. des middags te 1.30 uur in het Jaar beursgebouw te Utrecht te houden buiten gewone algemeene vergadering Het doel dezer buitengewone alge meene vergadering is Het bespreken van den algemeenen toestand van den tuin bouw in veiband met den voor 1932 ver leenden regeeringssteun en met de voor 1933 te nemen maatregelen. Het groepsbestuur is van meening, dat ten aanzien van de vraag, wat voor 1933 dient te geschieden om de nog steeds voortdurende en zelfs toenemende moei lijkheden voor den tuinbouw het hoofd te bieden, de volgende punten overweging verdienen 1. Absolute handhaving dei minimumprijzen aan de veilingen, door het met steun der regeering vormen van een fonds, waaruit het onverkoopbare product kan worden betaald en uit de markt genomen. Hierdoor wordt een over-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3