m PUROL MAANDAQ 23 JANUARI 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. 97 LASTEREN EN LATEN LASTEREN? Ruwe Huid 'j Ruwe Handen Binnenland. Belangrijkste Nieuws. n ttfd van in- nlijk beleefds, ij waren allen .angen, wisten doen dan op tze gezindheid te verzekeren, tg van onzen beleven. Toen iwijk-Holstein, tp met Oosten- sche rijk". dat menigen ■ck ingeslagen en. Zelfs een schke, die zelf an het Tweede oor Bismarck Het uitschake- xmd werd den ;n zwaar aan- immers alle rijk vereenigd rijksvorming groote politiek lijn gesteld sche geestdrift Zij vormen de eke ontwikke- tijd moet de het Duitsche nstandigheden tieke leven? lat wij in een zal brengen, schen Januari ids geworden! ,zien naar een it al te licht rmingen haar generatie ge- srgangsperiode ,n ingrijpende ken zich over Sn juist deze >te massa niet ooi, een nauw- n, een eisch, zal blijken, rvorming van niet voor ons Bt uit de wol- n ontstaan en an en aange- or het Tweede jrd ontworpen irlog en revo- Duitsche Rijk st werden ze gebouwd! e viering van yffhauser" bij dat plechtige Dlitieke leven •ol spelen. Hij t de republiek tegenwoordige rijksregeering :her als kan weinig weer- ig men naast t von Hinden- m der tegen- ildmaarschalk m der Zwarte erlijk gewaad Papen en als nprins in hu- irlijken glans- vas onder de zaak, dat de 1 op deze bij- clamatie van aan de vor- leeft gedacht. verhinderde overwegingen larchistischen Kyffhüuser- rdacht niette- den „letzten keizer tijdens g zijn vader en heeft, noet het een zijn, wanneer hoe zijn vroe- len voor het ordigen vorm gen iedere ge hang aan het ïmonstreeren. er jaren aan rlandsche ge le Duitschers it, welke de 1st ten goede rg in het Ber in Schleicher erzelfder tijd al Litzmann, a overladen, ike vereerder ning van den gelegenheid, spresident te hem op een ïenkomst te Hindenburg iorff aan zijn b1 hij al zijn eft. Litzmann meer weten, de moeilijke n den steek tingen geven den haat en atriotten, die ld, het Duit- ar hun poli- i tweedracht vormen voor !e Derde Rijk. or zijn ramp- Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 90 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Onder het opschrift: „Leven en laten leven" schrijft de „Middelburgsche Cou rant" o.m.: „Een moeilijke vraag werd ons dezer dagen te beantwoorden gegeven. De bewuste vraag werd ons gesteld door een blijkbaar vrijzinnig man te Goes. Hij formuleerde dit, misschien niet in overmaat van zachtzinnigheid, aldus: „In onze Goede Oude Stad loopen hard nekkige geruchten, als zouden een of meer voorgangers van een godsdienstige rich ting niet meer of minder van plan zijn dan te trachten een soort van heiligen economischen oorlog te voeren. In dier voege, dat bedoelde heeren door voorbeeld en opwekking met het bekende kruiswoord „God wil het" als leidende gedachte de geloovigen zouden verzoeken, zielkun dig zouden dwingen, althans op het „God wil het" zouden wijzen, om bij gelijkgeloo- vigen tot bedoelde godsdienstige richting behoorenden, met uitsluiting van anders denkenden, zijn henoodigdheden te koo- pen Wij hebben zoo eens geïnformeerd naar een en ander, en toen is ons gebleken, dat inderdaad het hier gestelde waarheid bevatte; een pas onlangs in Goes geko men predikant zou trachten de zaken eenigszins dezen kant uit te drijven. Maar, zoo vernamen wij vejrder, dat streven vond bij het meerendeel zijner geloofsge- nooten lang geen onverdeelde instemming. Wat althans verheugend mag heeten". Geruchten als waarvan de „M. Crt." hier spreekt, hadden ook ons bereikt. Maar in tegenstelling met onzen Middel- burgschen collega is ons niet gebleken, dat het hier gestelde waarheid bevatte. De „M. Crt." echter hoewel het on derzoek, dat zij instelde wel zéér opper vlakkig moet zijn geweest, neemt wat „men" zegt als waarheid aan, aarzelt niet de geruchten door te geven en daar aan allerlei beschouwingen te verbinden. Zij spreekt b.v. van een onnoemelijk groot ook geestelijk verlies voor de een heid van het Nederlandsche volk, dat ge leden zou worden, wanneer een idee, om alleen bij geloofsgenooten te koopen, in gang vond. Daarover valt te praten. Wij hebben een gemengde bevolking; de ingezetenen zijn van elkaar afhankelijk, ze moeten van elkaar leven. De verschillen op kerkelijk en politiek gebied behoeven niet verdoe zeld te worden, maar uit het openlijk par tij kiezen behoeft ook weer niet te volgen en mag niet volgen, dat men elkaar ook in het burgerlijk leven gaat mijden. Wij hebben in de vorige eeuw een tijd gehad, dat zij, die geacht werden niet tot „het denkend deel" des volks te behoo- ren meermalen in hun brood getroffen werden, maar terecht spreekt men bij het herdenken van wat toen gebeurde, van zwarte bladzijden in onze geschiedenis. Valt dus een propaganda als hier be doeld af te keuren, niet minder sterk moet worden afgekeurd, wanneer men, zonder behoorlijk onderzoek, en zonder met den persoon in kwestie daarover te spreken, dergelijke geruchten doorgeeft en een bepaald persoon als met den vin ger aanwijst en in een hatelijk daglicht stelt. Het is in een dergelijk geval niet teveel geëischt, als b e w ij z e n worden ge vraagd. Wie, zooals de „M. Crt." dat doet, iemand persoonlijk aanvalt en meehelpt een kwaad gerucht te verspreiden, kan niet volstaan met door te geven wat „een blijkbaar vrijzinnig man" gelieft te ver tellen. Wij nemen gaarne aan, dat bij hem „niet een overmaat van zachtzinnigheid" gevonden wordt, maar wij willen ook reeds bij voorbaat aannemen, dat het hem aan waarheidlievendheid niet ontbreekt en dat hij genoeg karakter bezit om openlijk voor het front te komen. Daarom: laat de „M. Crt." man en paard noemen. Tenzij zij zelf de verant woordelijkheid van deze geruchten wil dragen en den bewijslast op zich nemen. „Leven en laten leven" zet de „M. Crt." boven haar artikel. Maar dat is nog iets anders dan: „Lasteren en laten lasteren". Hitler's vastbeslotenheid. Vrijdagavond heeft Hitier te Berlijn het woord gevoerd. De belangstelling was enorm groot. Hitler's redevoering behelsde een hartstochtelijk getuigenis van de overwinnende kracht der nationaal-socia- listische beweging en de wederopstanding van Duitschland. Wie lid van onze beweging wordt, aldus Hitler, kan niet naar eigen dunken han delen, maar moet zijn wil doen samen- •melten met dien van millioenen. Ik heb deze beweging geschapen. Het is mogelijk, dat ik mij vergis, maar dan faalt mijn beste overtuiging en wil. Ik zal deze beweging nooit verlaten. Ik sta of val met mijn levenswerk. Ik leg mijn partij genooten niet op, wat ik niet bereid ben, zelf te dragen. Zoo lang het lot mij het leven gunt, zal ik deze vaan dragen. Wanneer ons schip onder mocht gaan, zou ik als kapi tein de laatste zijn, die van boord gaat. Het conflict JapanChina. De commissie van negentien heeft thans definitief vastgesteld, dat bijlegging van het Japansch-Chineesehe conflict op grond van art. 15 par. 3 van het pact vaa den volkenbond niet mogelijk is gebleken. De commissie wil thans den volkenbond adviseeren over te gaan tot een behande ling van het conflict volgens par. 4 van genoemd artikel, en een rapport met voorstellen uitwerken, tot aanneming waarvan de toestemming der beide par tijen niet noodig is. De commissie van negentien zal van daag bijeenkomen, om dit rapport reeds voor te bereiden. Een bijeenroeping van de buitengewone volkenbondsvergadering is in uitzicht ge steld. Moord op den premier van Mandsjoekoeo. Door het ontploffen van een bom op de spoorlijn naar Tsjangs Tsoen is de eer ste minister van Mandsjoekoeo gedood en de Japansche gezant ernstig gewond. De dreigende uitsluiting in Denemarken. In de algemeene vergadering van het Deensche werkgeversverbond is de eisch van 20 pet. loonsverlaging gehandhaafd. Voor de tweede maal heeft men ge waarschuwd, dat men beslist tot uitslui ting zal overgaan, wanneer deze loons verlaging niet wordt aanvaard, i Het bestuur is gemachtigd, alle verdere maatregelen te nemen. Bij de uitsluiting, welke naar men vreest, thans wel een feit zal worden, zijn ruim honderdduizend arbeiders betrok ken. De staking bij de Londensche autobussen. De wilde staking onder het personeel van de Londensche autobus-maatschappij toont nog geen teekenen van afnemen. Van de 30.000 geëmployeerden staakten Zaterdagmorgen ruim 4000. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat ook het personeel van andere buslijnen in sympathie-staking zal gaan. Zaterdagmiddag te één uur bedroeg het aantal stakers ruim 10.000. De helft van het aantal bussen ligt nu stil. Engeland en de schulden. Staatssecretaris Stimson heeft den En- gelschen ambassadeur Zaterdag persoon lijk de uitnoodiging der Amerikaansche regeering om te onderhandelen over de kwesties der oorlogsschulden en econo mische aangelegenheden overhandigd. Het verluidt opnieuw, dat Roosevelt in ruil voor een schulden veria ging in hoofd zaak den terugkeer van Engeland tot den gouden standaard, voorts het soepeler maken der overeenkomsten van Ottawa en een steun der Amerikaansche politiek in het verre Oosten nastreeft. De onder handelingen zullen op een zoo breed mo gelijke basis worden gevoerd. Strenge vorst in Engeland. Uit geheel Engeland komen berichten over zeer strenge vorst. In Schotland en Noord-Engeland daal de de temperatuur tot 12 graden Celcius onder het vriespunt, doch in het Zuiden van Engeland was de temperatuur iets milder. Men verwacht dat het koude weer zal aanhouden in verband met den Oosten wind, doch het wordt niet waarschijn lijk geacht dat dezelfde strenge vorst periode van 1930 zal intreden. Toestanden in Roemeensche gevangenissen. In de gevangenis van Toernu Severin (Roem.) zijn twee gevangenen om het le ven gekomen; de eene door verhongering en de ander door bevriezing. In de Roemeensche pers heerscht groote verontwaardiging. Eenige bladen schrij ven, dat de leveranciers van levensmid delen aan de gevangenissen sedert jaar en dag niet meer betaald zijn en dat de directeur en het overige personeel sedert maanden geen salaris meer hadden ont vangen, zoodat voor de gevangenen niets kon worden gedaan. Ook brandhout was in de gevangenis niet meer aanwezig. Vele gevangenen waren zóó verzwakt, dat zij nauwelijks nog op hun beenen konden staan. De minister van justitie heeft een on derzoek naar de misstanden in de gevan genis van Toernu Severin en in andere Roemeensche gevangenissen bevolen. Korte berichten. Boven Oostenrijk woedt een zware sneeuwstorm, tengevolge waarvan alle verkeer in geheel het land onmogelijk is geworden. Honderden groote straatwegen zijn onbegaanbaar geworden. Vrijdag hebben 5000 communisten te Chicago in de nabijheid van de localitei- ten van den crisis-hulpdienst een demon stratie op touw gezet. Daarbij kwam het tot een wilde vechtpartij met de politie, die gebruik maakte van den gummistok. De joelende menigte wierp steenen en stokken naar de politie en vernielde tal rijke winkelruiten. Verscheidee personen werden onder den voet geloopen. Aan bei de kanten liepen tal van personen zware verwondingen op. Eerst nadat de politie versterking had gekregen, slaagde zij er in de orde te herstellen. In de Mexicaansche stad Morelia zijn door tot nog toe onbekende oor zaak 60 kisten dynamiet de lucht inge vlogen, waarbij 33 menschen om het leven zijn gekomen. In het Amoergebied, in het dorp Ni- kitowka aan de rivier Seja, brak een brand uit, die honderd huizen totaal ver nielde. Een groote hoeveelheid graan ging in de vlammen verloren. Acht boeren worden vermist. Thans gaat ook in Frankrijk do griep rond. In het bijzonder in de Noor delijke provincies zijn zeer veel ziekte gevallen. Bij de groote bedrijven, in ka zernes en scholen zijn vaak meer dan 60 pet. zieken. Te Nancy zijn alle scholen voor middelbaar en hooger onderwijs ge sloten. Naar verluidt, zijn bij de stad Pei- pao (provincie Johol) 120 doodgevroren soldaten gevonden. De afdeeling was een tijdlang van de buitenwereld afgesloten en had geen levensmiddelen meer. Doos 30 cent. Ruwe Lippen Bi] Apoth. en Drogist Werkloozen-uitkeering. Da Minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan den Al- gemeenen, den Christelijken en den R.K. Landarbeidersbond toegestaan, voor de loopende uitkeeringsperiode over 60 da gen uitkeering te verstrekken, doch alleen voorzoover het personen betreft, die vóór 1 Januari 1932 lid van de werkloozenkas zijn geworden. Prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine. De toestand van Prof. Slotemaker de Bruine is steeds vooruitgaande. Intus- schen zal het hervatten van zijn arbeid uiteraard eerst over eenige weken kunnen aanvangen en dan slechts geleidelijk kun nen worden uitgebreid. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen te gen 31 Januari, des middags te één uur. Aan de orde zijn trekking der afdeelin- gen en regeling van werkzaamheden. De voorzitter zal voorstellen om de be noeming van de voorzitters en de tweede voorzitters der afdeelingen te doen plaals hebben dadelijk na het trekken der afdee lingen. Voorts zal de voorzitter voorstellen, in deze vergadering een aanvang te maken met de beraadslagingen over een groot aantal onderwerpen, o.a. wijziging van eenige artikelen der kieswet, van de ar tikelen 11a, 11b en 70d der provinciale wet, alsmede van de artikelen 17, 20 en 40 der gemeentewet; nieuwe vaststelling van het rechtsgebied en de zetels der recht banken en kantongerechten; heffing eener weeldeverteringsbelasting; verzekering van mijnarbeiders tegen geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom; en de Suri- naamsche begrooting voor 1933. Ook staan verscheidene conclusies op de agenda. Conflict bij Reinders ollefabrleken geëindigd. Het conflict bij de N.V. Reinders Olie- fabrieken te Zwolle is thans geëindigd. De kathpliek- en christelijk-georganiseerde stakers hebben een compromis aanvaard, volgens hetwelk de loonsverlaging ten deele werd ingetrokken en van de 145 stakers weer 100 zullen worden aange nomen. Het hoofdbestuur van den Ned. Fa- brieksarbeidersbond wenscht de verant woordelijkheid voor verdere voortzetting niet te aan vaa. aan en adviseerde aanne ming van hst compromis. In een vrijdagavond gehouden vergade ring verzetten de stakers van dezen bond zich tegen niet-inwilliging van alle eischen. Vandaag is de fabriek weer op volle kracht in bedrijf gesteld. De nu aangenomen acte van compromis wijkt slechts weinig af van de bemidde lingsvoorstellen, die eind December door de directie zijn gedaan. Onze uitvoer naar Frankrijk. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den Landbouwconsulent te Parijs, bij be sluit van de Fransche Regeering, opge nomen in den „Journal Officiéél" van heden, het invoerrecht op aardappelen in Frankrijk is verhoogd van 15 op 30 francs per 100 K.G., voor nieuwe aardappelen tusschen 1 Maart en 30 Juni van 21 op 42 francs. Bij hetzelfde besluit is het invoerrecht op aardappelmeel verhoogd van 120 op 150 francs per 100 K.G. De weg over den afsluitdijk. De directeur-generaal der Zuiderzee werken maakt bekend, dat zoolang de weg op den afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen den Oever en Kornwerderzand nog niet voor het verkeer in zijn vollen omvang kan worden opengesteld, tot na dere aankondiging van Maandag 23 Ja nuari af een beperkt verkeer op dien weg zal worden toegelaten, echter geheel op eigen risico van de weggebruikers. Het verkeer op den weg zal slechts wor den toegestaan tusschen zonsopgang en zonsondergang, doch niet langer dan van 7 tot 19 uur. Toegelaten worden voetgangers, rijwie len en motorrijwielen, voertuigen en mo torrijtuigen zonder aanhangwagens, met geen grooter wieldruk dan 1200 K.G. en met niet meer dan twee assen. Voetgangers en wielrijders hebben vrij en toegang; motorrijwielen, voertuigen en motorrijtuigen worden uitsluitend toege laten tegen betaling van een bijdrage ten behoeve van het Nationaal Crisiscomité. Personen, die krachtens de door hen be- keede ambtelijke functie aanspraak mee- nen te kunnen maken op vrijen toegang, kunnen zich tot het verkrijgen hiervan schriftelijk wenden tot den Directeur- Generaal voornoemd. Gewaarschuwd wordt tegen de aan wezigheid van zachte bermen langs de verharding en tegen plaatselijke gladheid van den weg, door de aanwezigheid van morsgrond tengevolge van nog in uit voering zijnde grondwerken. Fabriek met Regeerlngssieun. Dinsdag 31 Januari des voormiddags te elf uur zal de opening geschieden van een te Volendam gebouwde fabriek, welke met regeeringssteun is opgericht, on waarin volgens een geheel nieuw procédé kunsthaar gemaakt zal worden, ten ge- bruike als vulling voor zitplaatsen van auto's, treinen, voor stoelen, matrassen enz. De regeering heeft haar steun gegeven en zal dit ook in de toekomst blijven doen, omdat met de leiding der fabriek di recteur is de heer J. H. van Veen is overeengekomen, dat in deze fabriek een aantal personen opgeleid en tewerk ge steld zullen worden, welke belanghebben den zijn in den zin der Zuiderzeesteun- wet. In de fabriek zal in dit verband een be langrijk percentage vroegere visschers aan het werk gaan, dat vrijgekomen is door de werkzaamheden tot drooglegging van de Zuiderzee. Het thans te openen gebouw is nog een proeffabriek; laboratorium-proeven heb ben echter uitgewezen, dat het te leveren product fabriekmatig te fabriceeren is. In de proeffabriek, die geopend zal wor den door den heer ir. Houben, in op dracht van den minister van Waterstaat, is werkgelegenheid voor een 50-tal men schen. Het ligt echter in de bedoeling om zoo spoedig mogelijk aan deze onderne ming een belangrijke uitbreiding te geven. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. De leden van bovengenoemde kamer zijn ter vergadering opgeroepen op Zaterdag 28 Januari, des middag te twee uur in de raadszaal te Middelburg. Het bestuur van V. V. V. Haamstede- Burgh, welke vereeniging van de Kamer een jaarlijksche bijdrage ontvangt van f 17.50, vraagt een hooger subsidie. Er was in bet bureau ter zake geen een stemmigheid te verkrijgen. B. en W. van Haamstede verzoeken de Kamer een bijdrage van f 200 per jaar in de door de gemeente te betalen huur van f 1000 aan de N. V. Land- en exploi tatie-Maatschappij Nieu w-Haam stede voor het vliegveld en omgeving om het behoud van den vliegdienst over Zeeland te verzekeren. Waar bij het voortbestaan van deze luchtlijn zeker een algemeen Zeeuwsch belang is betrokken, acht het bureau al leszins gronden aanwezig de plannen van het gemeentebestuur van Haamstede te steunen. Het stelt voor aan het verzoek te voldoen. Binnenland. Staking te Zwolle geëindigd. Een jeugdige dievenbende te Den Haag gearresteerd. Groote brand te Utrecht. De werkloozenuitkeeringen voor de land arbeiders. De steun aan den tuinbouw. Buitenland. De dreigende uitsluiting in Denemarken. Het conflict Japan-China. Vorst- en sneeuwberichten. Engeland en de schuldenkwestie. De Minister van Economische Zak ken en Arbeid zond een voorontwerp eener IJkwet in met verzoek eventueele opmer kingen te mogen vernemen. Het bureau meent, dat de voorgestelde regeling een verbetering brengt in de ten opzichte van het IJkwezen vigeerende be palingen, zoodat het voorstelt aan den Minister te berichten, dat het vooront werp geen aanleiding aan de kamer geeft tot speciale opmerkingen. In de commissie voor wettelijke bepa lingen kon een lid zich hiermede wel ver eenigen. De beide andere hadden opmer kingen. De nieuwe regeling zal omslach tiger zijn en weer meerdere ambtenaren voor de controle vorderen. Het oudere lid meent, dat het wetsontwerp de mogelijk heid opent op een kostbare ambtelijke be moeiing. De kosten van keuring dienen z.i. niet door de gebruikers te worden be taald, waar het hier een algemeen be lang geldt. Naar aanleiding van de hervatte plannen tot heffing van een weeldeverte ringsbelasting wijst het bureau er op, dat de Kamer in 1926 verzocht het wetsont werp niet aan te nemen. Het bureau staat ook thans nog op dit standpunt en meent, dat de aan die heffing onderworpen ar tikelen duurder zullen worden, zoodat de afzet zal verminderen. Deze mindere opzet is niet alleen voor den handel nadeelig, doch voorzoover de artikelen in het binnenland worden ver vaardigd, ook voor de industrieën. De commissie voor de wettelijke bepa lingen vereenigt zich met het voorstel. Op het eerste gezicht lijkt volgens het bureau het wetsontwerp tot vaststel ling van tijdelijke maatregelen ter bevor dering van een zooveel mogelijk evenre dige vrachtverdeeling in de binnenscheep vaart, nog niet zoo onjuist, maar bij na dere beschouwing rijzen daartegen wel bezwaren. Het bureau wijst op het ge vaar van buitenlandsche concurrentie. In Vlissingen zijn b.v. opslagplaatsen van kunstmest. Distributie over het land heeft verder per binnenschip plaats. Ook te Antwerpen zijn echter opslagplaatsen. Als men nu de Nederlandsche vervoersvoor- waarden verzwaart, dan is het gevaar ze ker niet denkbeeldig, dat de distributie geheel vanuit Antwerpen plaats heeft. Ook thans bij de zeer lage vrachtprij zen in Nederland kan België nog concur- reeren. Het bureau betoogt de wenschelijkheid, dat de minister een schema vaststelt voor de reglementen, die de bevrachtingscom- missies zullen vaststellen. Het bureau stelt voor aan de Tweede Kamer te verzoeken aan het wetsontwerp haar goedkeuring te onthouden en anders in ieder geval door amendementen aan de bezwaren tegemoet te komen. De heer Jeronimus diende een voor stel in om zich tot den Minister van Eco nomische Zaken te wenden met verzoek door wetswijziging mogelijk te maken, dat de kamer de jaarlijksche bijdrage lager kan stellen dan het in de wet genoemde maximum; dit verzoek mondeling toe te lichten; afschrift te doen toekomen aan de andere kamers met verzoek om adhaesie en onder inzending van een memorie van toelichting en afschrift te doen toekomen aan de leden van de Kamers der Staten- Generaal. Volgens den voorsteller blijkt, dat de jaarlijksche bijdrage leidt tot kapitaalvor ming en daarvoor mogen belastinggelden z. i. niet gebezigd worden. Het is in strijd met de redelijkheid om belasting te hef fen indien daarvoor geen behoefte bestaat. Het bureau merkt op, dat deze kwestie reeds meermalen in de kamer behandeld is, die dan steeds de wenschelijkheid uit sprak van vermindering der bijdragen. Het laatste besloot de kamer in dien geest op 25 Maart 1929. Aan den minister werd geadresseerd, doch omtrent deze aange legenheid werd verder niets vernomen. Aan een wetsontwerp tot wijziging van de Handelsregisterwet wordt aa.n het Depar tement nog steeds gewerkt. Nu meent het bureau, dat het in dit stadium weinig zin zou hebben wederom op vermindering der jaarlijksche bijdragen aan te dringen. Het stelt daarom voor de beslissing op het voorstel-Jeronimus aan te houden. HM

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1