m iRMUNT 4 Uemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Telegrammen. Finantiëele Berichten Marktberichten. Burgerlijke Stand Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Radio-nieuws Scheepstijdingen. Advertentiën. dfldeellng. laren gebruik- 'mitieve wijze bestanddeelen it. Gij als mo lt in de origi- nunt ditzelfde likking in ver te vorm terug. Is Kuiper. r. d. Guchte. |sser, nm. leesdienst. u. ds v. Heiningen lm. cand. Mulder te tieenten. u. ds Verhagen, u. leesdienst. u. leesdienst. av. ds Barth. lesdienst. Kok te Veenendaal. en av. ds Hofman. |en S.30 u. leesdienst. leesdienst. ag 2 en S u. ds Kok gemeente, lebakker. Kerk. ds Kleisen. |s Jansen (leger- en ds Fransen. Gemeente, u. ds Werges. 9.30, 2 en 6 u. ds v. u. bidstond. (H. V.) enst, 6 u. geen dienst. ARLIJKE ILLUSIE van „De socialisti- aar, zegt „De Stan- eressant artikel van ;en. en? vraagt deze beantwoording dier 'tot onderscheidene jn, die overweging egenen in zijn partij, cialistische beweging inden de taak heeft dwingen. en machtsoverschat- er Vliegen als volgt te begrijpen, hoe jenwoordige omstan- jke illusies kan over vaar het in dezen op voor stuk na. Is de Duitsche arbeiders- ze is, neen, niet in roote stukken, waar- istisch, van een aard lening zou kunnen helaas, een niet te e Nationaal-socialis- groot deel der arbei- n te pakken. Hoe zou hare vele millioenen n wie kan zich een n van Sociaal-demo- ;sten voorstellen ter log, waar de commu- een wereldrevolutie een nieuwen oorlog t wel geen woord te t fascisme heeft er rweldigende machts- lour-partij maakt een het einde nog niet le toestand daar nog venwel omdat de La- lan het land zou kun- ir omdat in het heele id vrede gebiedt, een alle waarschijnlijk- van dat wondere ge- iben. )of, dat inderdaad de de indirecte invloed eweging in dat land te verhinderen dat begint. Maar als het De vraag bevat met- gst gevaarlijke illusie iten aankomen, dat de ilken oorlog zou kun de ontwapening in kunnen afdwingen, arlijke illusie", n-oeia- atische leidsman ljet' op zou laten aanko* rsbeweging in de omringende landen den oorlog zou kun nen tegenhouden. Daarom acht hij het steunen van den Volkenbond plicht. Het is wel! Maar het is niet genoeg. Verzet zich de „hoogst gevaarlijke illu sie" niet evenzeer tegen het streven naar een weerloos Nederland te midden van een van tap tot teen gewapende wereld? „Een hoogst gevaarlijke illusie is de nationale ontwapening. Valsche munter gesnapt. In den laatsten tijd werd door verschil lende ingezetenen van de Hoeksche Waard vaisch muntgeld in ontvangst ge nomen, aanvankelijk guldens en rijks daalders, later voornamelijk dubbeltjes en kwartjes, zonder dat het de politie mocht gelukken de herkomst van dit val sche geld op te sporen. De laatste dagen echter, aldus de „Tele graaf", was het haar ter oore gekomen, dat herhaaldelijk valsche dubbeltjes en kwartjes in betaling werden gegeven door een 30-jarigen gehuwden metselaar te Oud-Beijerland, zoodat tot een inval in diens woning werd besloten. Onder leiding van den chef-veldwach ter Kool samen met de rijksveldwactd heeft deze plaats gehad en spoedig bleek, dat men niet mis had getast. Een complete, hoewel uiterst primi tieve installatie tot het vervaardigen van valsche dubbeltjes en kwartjes werd in beslag genomen, alsmede een aantal pas vervaardigde muntstukken, die verbluf fend goed waren nagemaakt en slechts voor een zeer geoefend oog van echte muntstukken vielen te onderscheiden. De vervalscher bleek te zijn de boven bedoelde metselaar, die bekende zich in den laatsten tijd bezig te hebben gehou den met de vervalsching en het in om loop brengen van valsche dubbeltjes en kwartjes. Bij zijn arrestatie vertelde do aangehoudene, dat hij o.a. tot het ver vaardigen van valsche muntstukken was gekomen door het lezen van litteratuur op dit gebied. Spoedoperatie met een zakmes. Uit Henderson (Texas) meldt Reuter: Door een spoedoperatie met een zakmes, is hier het leven van een vrouw op het laatste oogenblik nog gered. De onverwacht bij de patiënte geroepen dokter constateerde, dat de vrouw niet meer kon ademhalen, tengevolge van een verstopping in de luchtpijp. Het eenige instrument, dat hem ter be schikking stond, was een zakmes. Tijd om andere operatiemiddelen te laten komen was er niet, daar de grootste haast gebo den was. Met het zakmes sneed de arts de lucht pijp van de vrouw open en verwijderde wat in den weg zat. Kort daarop begon de vrouw weer lang zaam te ademen, zoodat haar leven ge red was. In een ziekenhuis werd de operatie daarna voltooid. NEDERLAND TOT VOORBEELD GENOMEN. Het Deensche blad „Berlingske Tiden- de" maakt melding van een plan, dat door vier bekende ingenieurs bij den premier Stauning is ingediend, om het water tus- schen de eilanden Sjaelland (Seeland), Bogo en Moen af te sluiten en droog te maken, waardoor een gebied van 12000 H.A. land aan Denemarken zou worden toegevoegd. (Ter vergelijking diene, dat het volledige Zuiderzeeplan de droogma king van meer dan 200.000 H.A. betee- kent en dat de reeds drooggemaakte N. W. polder 20.000 H.A. beslaat;. In dit plan wordt de afsluiting en de droogmaking van de Zuiderzee als voor beeld genoemd. Het denkbeeld is afkom stig van een der vier ingenieurs, hoofd ingenieur Warming, die eenige jaren ge leden de Zuiderzeewerken bezocht en zoo op de gedachte kwam iets dergelijks in zijn land te beproeven. Een der andere ingenieurs ging later eveneens naar Nederland om na bezich tiging der Zuiderzeewerken de plannen te kunnen uitwerken. De toestand van den bodem ter plaatse, waar men het werk wil uitvoeren is juist dezelfde als in Nederland, zoodat naar deze ingenieur aan het blad mededeelde, de ervaringen met de droogmaking van de Zuiderzee uitstekend als voorbeeld ge nomen kunnen worden. „Berlingske Tidende" geeft naar aan leiding van dit plan, dat in een opschrift het Deensche Zuiderzeeproject wordt ge noemd, afbeeldingen van de Zuiderzee werken, o.a. van den N.W. polder, en een uitvoerig artikel over de afsluiting en de droogmaking met als opschrift: „Holland brengt een offer van een milliard om de de Zuiderzee droog te maken". Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den heden de navolgende vonnissen uit gesproken: Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: A. H. B. P., 25 jaar, wonende te Clinge. Vrijspraak. Overtreding Motor- en Rijwielwet: J. J., 28 jaar, winkelbediende te Vlissingen, be vestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f10 of 10 d. h. en toewijzing ci viele vordering tot een bedrag van f 60. J. P., 62 jaar, voerman te Hoek. Beves- tiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf f5 of 2 d. h. Valschheid in geschrifte: J, F. C. T., 31 jaar, landbouwer te Hoofdplaat, f100 of 1 maand hechtenis. Overtreding Baggerreglement: A. de B., 20 jaar, schipper, A. J. H., 26 jaar, schip per; A. de B., 25 jaar, schipper, allen wo nende te Hontenisse. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Voor ieder f10 of 5 d. h. Landelijke rijvereenigingen. Ter gelegenheid van den 6en nationalen ruiterdag, die 22 Februari a.s. in het Jaarbeursgebouw te Utrecht wordt ge houden, zal luitenant G. F. Pahud de Montagnes, onze Olympische kampioen, een causerie houden, welke zal toegelicht worden door de vertooning van een film. Omtrent de plannen van de Federatie in 1933 kunnen wij het volgende mede- deelen. Na een jaar van rust, dat volgde op het jubileumjaar 1931, acht het bestuur het noodzakelijk, dat in 1933 wederom de noodige actie wordt getoond. Doen aller medewerking is daarvoor noodzakelijk. De moeilijkheid is echter, dat door de slechte toestanden ten plattelande en de sterk verminderde inkomsten der Fede ratie er geen voldoende middelen zijn om een flinke actie te voeren en toch is het juist nu meer noodig dan ooit te voren. Een beroep werd gedaan op de activiteit van de leden. Men zal dienen af te wach ten, welke plaatsen geneigd zijn wedstrij den voor landelijke ruiters in groot ver band uit te schrijven. Getracht moet worden vooral het aantal individueele dressuurplaatsen in ons land uit te breiden. De springconcoursen zullen op een an dere leest worden geschoeid, ten einde te voorkomen, dat het aantal deelnemers te groot wordt. Het werkprogramma van iedere lande lijke rijvereeniging moet er op gericht zijn om de liefhebberij voor het paard en het- paardrijden op te houden, door naast de rijlessen uit te schrijven wandelritten, af- standsritten; bijeenkomsten in het club lokaal of bij particulieren, waar over hip pische onderwerpen van gedachten gewis seld wordt, zijn aan te bevelen. Aan de harnachementen moet bijzonder de aandacht besteed worden, meer dan tot nu toe het geval was. Ook aan de kleeding van den 1 andelijken ruiter moet meer zorg besteed worden, evenals aan het toilet van de paarden. Verder verdient een uniforme africhting aanbeveling, hetgeen bij verschillende in specties gebleken is. Leeuwarder boternoteering. De crisiszuivelcentrale deelt mede, dat de Leeuwarder boternoteering is vast gesteld op f 0.72 per K.G. e A. van der Weyde t Hedenmorgen is te Zierikzee plotse ling overleden de heer A. van der Weyde, oud-lid van Ged. Staten van Zeeland. De heer Van der Weyde werd op 29 Maart 1861 te .Ellemeet geboren en be reikte dus den 71-jarigen leeftijd. Na een kostschool te Utrecht doorloopen te heb ben, beoefende hij den practischen land bouw. In 1887- werd hij zelf landbouwer. Ofschoon de heer Van der Weyde zich zeer interesseerde voor den landbouw, trokken ook het polderwezen en de studie der historie hem sterk aan. Hij trachtte den landbouw in nieuwe, meer wetenschappelijke banen te leiden. In 1889 werd de heer Van der Weijde burgemeester van Ellemeet, in 1894 werd hij tevens burgemeester van Eikerzee. In 1891 werd hij hoofdingeland van het Waterschap Schouwen, en reeds in 1895 werd hij lid van het Dag. Bestuur, spoe dig daarna gevolgd door een benoeming tot secretaris van hoofdingelanden. Zoo groeide hij tot „den polderman", zooals hij later in Prov. en Gedep. Staten werd ge noemd. Met hart en ziel is hij heemraad van het Waterschap gebleven en met leedwezen bedankte hij toen hij lid van Ged. Staten werd. In 1913 werd de heer Van der Weijde lid van de Prov. Staten en op 5 Juli 1921 lid van Ged. Staten, Zeer veel heeft hij voor Schouwen ge daan en menige verbetering is mede aan hem te danken. Ook toen hij lid van Ged. Staten was, bleef hij te Zierikzee wonen en behield dus het contact met zijn streek. Krachtig heeft hij gearbeid aan de tot standkoming der waterleiding. Bij de opening is hij met recht daarvoor gehul digd. Jarenlang heeft hij de voorbereiden de actie geleid en tot aan zijn dood toe was hij de actieve voorzitter van den Raad van Beheer. De heer Van der Weyde was een hoog begaafd en zeer verdienstelijk man. Hij was doorkneed in de historie van Zee land, het polderwezen en den landbouw. Vriendelijkheid en welwillendheid waren eigenschappen, die hem kenmerkten, zoo dat hij gezien was bij geestverwanten (hij behoorde tot den Vrijheidsbond), maar ook bij andersdenkenden. Zooals bekend, bedankte de heer Van der Weyde tegen de laatste Statenverkie zingen (1931) als lid van Prov. Staten, gezien zijn gevorderde leeftijd. Op 8 Juli 1931 werd de 'heer Van Bommel van Vlo ten zijn opvolger in Gedep. Staten. Vermelden wij ten slotte nog, dat de heer Van der Weyde ook bestuurslid was van den Zeeuwsehen Polder- en Water- schapsbond. Zeeland heeft aan den overledene veel te danken. De begrafenis zal a.s. Maandag te half drie plaats hebben. ALPHEN a. d. RIJN. In een café in de Raadhuisstraat ontstond gisteravond twist, die na het sluitingsuur buiten werd voortgezet. De 25-jarige H. werd daarbij door den 23-jarigen v. L. met een dolkmes in den linkerschouder gestoken, v. L. is gearresteerd. ARNHEM. Op den hoek van de Ernst Casimirlaan zijn hedenmorgen een motor en een wielrijder met elkaar in botsing gekomen. De motorrijder moest met een schedelfractuur naar het Ziekenhuis wor den vervoerd. De wielrijder werd licht ge wond. ROERMOND. Vannacht is ingebroken in het kantoor van de kunstwerkplaatsen van den architect Cuypers. Vergeefs is getracht de brandkast te forceeren. Wel is de boekenkast opengebroken en werd het geheele kantoor overhoop gehaald. Er wordt weinig vermist. Heden zou de uit betaling van loonen plaats hebben. LENINGRAD. Alhier is de temperatuur gedaald tot 22" onder nul. Het aantal sche pen is ingevroren. IJsbrekers zijn er in geslaagd verscheidene schepen uit het ijs te bevrijden en in de haven van Le ningrad te brengen. MOSCOU. Duikers hebben een onder zoek ingesteld naar de positie van den ijsbreker Malygin. Ze constateerden, dat het schip geen ernstige schade had op- geloopen. GENEVE. De commissie voor de inter nationale arbeidsconferentie nam met 36 tegen 21 stemmen (waaronder die van de werkgeversgroep) in principe het besluit tot het ontwerpen van een conventie voor de 40-urige werkweek en dit punt te plaat sen op de agenda voor de in Mei te hou den arbeidsconferentie. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Nederlandsche Handel Mij 68 69 Philips Gloeilampen G.B. 128 130 Anaconda Copper 7% 7X Unilever 109*4 111% Bethlehem Steel 15% 15°/i8 U.S. Steel Corp. 28% 29*4 Koninkl. Petroleum 149*4 153% Shell Union 51/io 5% Amsterdam Rubber 59 *4 61% Ned. Scheepvaart Unie 58*4 58*4 Deli Maatschappij 126 126*4 Handelsverg. Amsterdam 170*4 172*4 5 pet. Nederland 1932 lOP/io 101 4*4 pot. Ned.-Indië 1926 95 94% 4 pet. Nederland 1933 99% W11/™ De handel was heden levendiger dan gisteren en de koersen bewogen zich over 't algemeen op hooger peil. Goede vraag bestond naar de Staatsleening 1933 op 99"/io. Duitsche waarden prijshoudend met goede stemming. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Jan., 2.30 u. Berlijn 59.1559.17. Brussel 34.4734.50. Parijs 9.709.72%. Londen 8.328.35. New-York 248*4—2.49. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 20 Jan. 1932. Spruiten 1116; idem 2e soort 710; idem uitschot 2; Wijnpeen 1.101.20; Uien 1.30; Stekuien 0.10, alles per 100 kg. Bloemkool 714; idem 2e soort 4; Groene savoyekool 2.302.50; Roode kool 2.30; Knolselderij 1.30; Kipeieren 3.103.20; alles per 100 stuks. Selderij 2.602.80; Tulpen 10-21Narcissen 15 tot 16, alles per 100 hos. MIDDELBURG, 19 Januari. Op de fruitveiling werden de volgende prijzen besteed: Appels: Goudreinet 720, Zoete Arm- gaard 23, Campagnezoet 1821, Zoete Bellefleur 1321, Zure Bellefleur 619. Reinette d'Or 11, Framboosappel 20, Sterappel 25, Gieser Wildeman 2327 ct, alles per Kg. Peren: Kleiperen 9-11, Bergemotten 3-7, Pondspeer 18, Francois Borgea 20, Winterlouwtjes 16 ct., alles per Kg. MIDDELBURG. Huw.-aangiften: S. Poortvliet, 24 j. en N. Machielse, 22 j.; F. P. J. Moens, 21 j. en A. G. H. Ver- sluijs, 20 j. Gehuwd: J. van Kleven, 24 j. en M. J. Alleman, 18 j.; J. D. Heijliger, 28 j. en E. Rijke, 25 j. Bevallen: E. J MarteijnPeene, z.; J. SchoutenHofman, z. GOES. Geboren: Marinus Jan, z. v. Giljaam de Dreu en Anna Labeur. Van 1219 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. W. So- rel, 50 j. en G. C. de Ridder, 40 j.; J. J. Lako, 25 j. en G. M. E. Mau, 18 C. Mommaas, 23 j. en D. A. Bodbijl, 17 j. Getrouwd; W. N. F. Macaré, 28 j. en M. N. Onderdijk, 22 j.; G. E. Lecomte, 22 .j en L. A. Broeke, 23 j.; F. A. Pelser, 24 j, en M. Daane, 18 j. Bevallen: H. H. de Landmeter, geb. Vorder-Hake, z.; A. Theune, geb. de Meul- meester, z; S. Tabak, geb. de Ridder, z P. van Eerden, geb. Baurdoux, z.; M. F. Crucq, geb. Suring, z.; J. P. W. Tax, geb. Acda, d.; E. G. Noest, geb. Arnoldus, z. Overleden: A. J. Lako, 36 j. jm.; A. M. Vandamme, 85 j., wed. van L. Pison; A. J. Willemse, 66 j,, wed. van J. G. Auer, P. A. Plompen, 48 j., weduwn. van A. H de Witte. (Vliss. Ct.) Van 1320 Jan. IERSEKE .Ondertrouwd: Wouter Dron- kers, 25 j. jm. te Rilland-Bath en Janna Stoffelina van der Endt, 23 j. jd. Huw.-afkon.: Johannes Cornelis Vette, 25 j. jm. te Oostende (België), voorheen te Ierseke en Maria Augusta Daenekindt, 21 j. jd. te Breedene (België). Gehuwd: Dirk Zuijdwegt, 25 j. jm. en Klazina Johanna Jacoba de Witte 22 j.jd. Geboren: Johanna Jolijna, d. v. Jaco bus Louwerse en Jannetje Adriana van der Endt; Jacoba Gathalina, d. v. Jo hannes de Koeijer en Pieternella Maria van den Dorpel; Lauwerus Dingenis, z.v. Hendrik Minnaard en Francina Johanna van Hese; Joos Frans, z. v. Dingenis Jan Sinke en Ida Philipse. Van 1118 Januari. KRUININGEN. Ondertrouwd: Cornelis Zuijdwegt, 31 j. te Wemeldingo en Adri ana Saaman, 27 j. Geboren: Bartel, z. v. Francoois Tim merman en Susanna Verdonk; Evert, z. v. Gerard Eckhardt en Adriana Ver- hulst. Overleden: Cornelis Hamelink, 57 j., echtgenoot van Francina Oostdijk. POORTVLIET. Ondertrouwd: Marinus Hubrecht v. d. Klooster 26 j. en Pie ternella Slager 22 j.; Marinus Abraham Geluk, 25 j. en Pieternella Janna v. d. Slikke 25 j. Geboren: Christiaan Pieter z.v. Pieter Burgers en Catharina v. d. Slikke; Hu brecht z.v. Jacob Uijl en Maatje v. Driel; Pieternella d.v. Hubrecht Anthonisse en Dina Hoek. Overleden: Pieter 6 j. z.v. Matthijs Geu ze en Geertruida Quist. Aankondiging Vergaderingen enz. ie Goes Jan. 20 Chr. Winterlezing. 23 Besturenverg. Chr. Besturenbond. 2326 Zendingstentoonstelling. 27 Jaarvergadering Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. 30 Cursusavond Ghr. Besturenbond. 31 Zaalconcert, Schuttershof, Hosanna. 31 Vereen. Oud-leerl. Landbouwcur- sussen. Febr. 2 Verg. Patrimonium. 8 en 9 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. 16 Lezing Wetensch. Belangen. 22 Openbare verg. A.R. Kiesvereen. Maart. 10 Chr. Winterlezing. Poortvliet. Door het bestuur van het Waterschap Poortvliet is aanbesteed: het delven van 3 perceelen watergang, te we ten: Perceel 1, loopende vanaf den Poort- vlietschen dijk tot aan de weegbrug Al gemeen Belang, lengte plm. 1000 M.; Per ceel 2, loopende vanaf genoemde weeg brug tot de 2e heul op den Paaschdijfc- schen weg, lengte plm. 1250 M.; Perceel 3, loopende vanaf genoemde 'heul tot aan den Langeweg, lengte plm. 1000 M. Inge schreven werd als volgtdoor M. Ista voor perc. 1 f 0.45, perc. 2 f 0.43, perc. 3 f 0.40 per M.; door 'G. Oosdijk voor perc. 1 f 0.36, perc. 2 f 0.46, perc. 3 f 0.32 per M.; door J. G. Koppenhol voor perc. 1 f 0.65, perc. 2 f 0.47, perc. 3 f 0.28 per M.; door M. Oosdijk voor perc. 1 f 0.40, perc. 2 f0.51, perc. 3 f 0.32 per M.; door A. Anthonisse voor perc. 1 f 0.37, perc. 2 f 0.49, perc. 3 f 0.40 per M.; door M. A. van Nieuwkerk voor perc. 1 f 0.34. perc. 2 f 0.25, perc. 3 f 0.23 per M.door D. C. Uijl voor perc. 1 f 0.36, perc. 2 f 0.50, perc. 3 f0.42 per M.; door Jac. Jansen voor perc. 1 f 0.59, perc. 2 f 0.49, perc. 3 f0.27 per M.; door Joh. de Rijke voor perc. 1 f0.416 per M.; door L. Oosdijk voor perc. 1 f0.42 per M.; door Abr. de Groen voor perc. 1 f 0.28, perc. 2 f 0.32, perc. 3 f 0.29 per M.; door S. de Wit voor perc. 1 f 0.53, perc. 2 f 0.37, perc. 3 f 0 29 per M.; door Jac. Uijl voor perc. 1 f0.58, perc. 2 f 0.48, perc. 3 f 0.48 per M.; door M. J. van de Klooster voor perc. 1 f 0.36, perc. 2 f 0.50, perc. 3 f 0.33 per M. Door het Waterschap is het werk gegund als volgt: perc. 1 aan Abr. de Groen voor f 0.28; perc. 2 en 3 aan M. A. van Nieuw kerk voor resp. f0.25 en f0.23 per M. Jan. 21 Kats, woon- en winkelhuis, hovenie ring met watergang, inboedel, Mat thijs. 24 Oostkapelle, geslagen kaphout te be ginnen bij „Eikenoord", Blaupot ten Cate. 24 Serooskerke, huis met erf en tuin, inboedel, Struve. 25 Goes, aandeel in „De Wilhelminapol- der", Sadee en Jonkers. 25 Goes, 9 onderaandeelen „Bathpol- ders", Jonkers en v. Dissel. 26 Middelburg, a. Bouwland te Mid delburg; b. Weiland te Veere; o. bouw- en weiland te Souburg, Blau pot ten Cate. 26 Middelburg, huis met schuur en tuin, Terpstra. 27 Oostkapelle, „Zeeduin", geslagen kaphout, Blaupot ten Cate. Hansweert, scheepsbouwwerf „Zee land", Jonkers. Febr. 6 Nieuwdorp,.i. woon- en winkelhuis, 2. pakhuis, 3. weiland, Jonkers. 10 Borssele, scheepsafbraak, de Wilde. Maart. 22 Hoedekenskerke inspan, de Wilde. Programma van Zondag 22 Jan.: HUIZEN: 296 M. 8.30 R.K. morgen wijding-, 9.30 orgelbespeling, 10 Kerk dienst Geref. Kerk (H.V.) Amsterdam (dr Geelkerken). 11.4512.15 Gewijde mu- ziek.12.15 Lunchconcert, 2.30 Middagcon cert Kon. Harmonie Den Bosch. 5 u. Ge wijde muziek. 6.207.45 Ned. Herv. kerk dienst te Angerlo G. D. Buenk). 8.15 Kooruitvoering. HILVERSUM, 1870 M. 8.15 VARA. 10.30 vrijz. kerkdienst te Bloemendaal (ds Trouw te Haarlem). 12 u. AVRO-or- kest, 5 u. VARA. 8 u. AVRO. Stoomvaart-Mij. Nederland. TABIAN, 19 Jan. van Amsterdam naar Batavia. TAJANDOENG, uitr., pass. 18 Gibraltar. TANIMBAR, thuisr., 17 van Padang. POELAU BRAS, huisr., 19 v. Napels. Rotterdamsclie ldoyd. KOTA BAROE, thuisr., vertr. 21 v. Cher bourg. BALOERAN, ui'tr., 17 Jan. v. Singapore. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 21 Jan.: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, betrokken tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen sneeuw, lang zaam toenemende vorst. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Licht op voor fietsers: Zaterdag 4 u. 46 min. P. KASSE N. KASSE—DE NOOD, geven hiermede kennis van de ge boorte van hun zoon PIETER JOHANNES. Goes, 20 Januari 1933. 's-Heer Hendrikskinderendijk 24. Zoo de Heere wil hoopt op Maan dag 23 Januari onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader JAN WISSE, zijn 80en Geboortedag te herdenken. Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Biggekerke, 19 Januari 1933. Choc, roomcaramels, Boterbiesjes, Tureo's ('n fijn geglac. koekje), Okkernootbonbons, Choc, pastilles. Wie 15 ct. besteedt kan voorl0ct.2ons Demi lune of 1£ ons Choc, wafels of voor 15 ct. ons Zand koekjes verkrijgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3