RICIFRUIT M ply re mp en m% 5V4 I at, dat alleen goed en voor Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Finantiëele Berichten was het hier Ze konden ook niet! ze hebben al- is maar één stembureau ld dhr F. J. Stembureau loemd dhr G. ot plaatsver- •p de heeren H |eldinge. De en om. teijer. Jen 1933 wor- |rsmarck „be- aar de uitbe- 3l. at dit is ge- vraagt wie |ler gemeente: Gemeentebe- W. houden op in wordt lier een v e r- lusschers heb- lde assurantie toestand niet ite niet eens brgoeden, kan lien de brand lt en de blus- p, dat men in iet de premie I vraagt, of de (moet worden. Ivan niet. Iragen en op- Iroene, dat de te ver is ge- Jft opgeroepen. vrar j't naar telden bij den brp. 1 volgende ver landweer Goes |en f28.47; re- Nederlanden ontvangen f7. Wat precies igen van de dhr Ruissen steun. bordt bevesti- ■eeniging „Nut lt in de Pink- nationalen Iren. gemeenteraad ond een open- |van behande- mededeelin- 133. Wijziging phriften belas- lond vergader- eren- en Tuin- chap van dhr Iche, Rijkstuin- ping gehouden [it op de alge- de fruitteelt ■gen mag. Dit et loonend zijn waarvoor wij Dit is met Hier kan bij een loonende Jiter moet wor- sterke uitbrei- B__ land geteeld Ir verbruikt te Tien eisoh stel- [onsument Ne- dit ook kun- luitenlandsche. ijkheid, om tot een krachtige .ëteitskeuze, en Ingezonden Mededaellng. «ilf ui0 f# H°"ed of W£rki pyniooj Heerlijke [nambozentmaaJc. m By olie dpooi.cn. drog. a4o-0.6d-2.lo p [L een degelijke aflevering van 'het product. Ten slotte geeft spr. nog eenige beschou wingen over de klei-fruitteelt. Na afloop worden verschillende lantaarnplaatjes vertoond betreffende de reis naar Ame rika. Terneuzen. Dinsdagavond werd een ver gadering gehouden door de winkeliersver- eeniging „Klimop", waarin bet besluit genomen werd om een tentoonstelling voor landbouw, handel en nijverheid in te richten op zeer breeden grondslag. Het tentoonstellingsgedeelte van deze organi satie zal door de winkeliersvereen, ver zorgd worden, terwijl de bijkomende aan gelegenheden, geheel buiten deze vereen, om, door bet Nose-Comité georganiseerd worden. Een gebouw met virca 1000 vierk. M. oppervlakte zal den standhouders uit alle deelen des lauds gelegenheid tot ex positie bieden. De tentoonstelling wordt 24 Mei a.s. geopend. Axel. Dinsdag hield de Ghr. zangver- eeniging „Asaf" alhier haar 19e jaarver gadering. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter enkele van de hoogtij dagen van „Asaf", w.o. de uitvoering in de Groote Kerk te Goes, het concours, en de jaarlijksche uitvoering. Met genoegen mag „Asaf" op dit afgeloopen jaar terug zien. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit. De aftredende bestuursleden: de voor zitter, Mej. Lansen en dhr van Tatenhove, werden herkozen. Uit het verslag van den penningmees ter blijkt, dat het afgeloopen boekjaar sluit met een inkomst en uitgaaf van plm. f 950, het kinderkoor hierbij inbegrepen. Besloten werd in het nieuwe repetitie lokaal te blijven repeteeren. Over een be stuursvoorstel om dit jaar een voorjaars uitvoering te geven zullen nog nadere plannen aan de leden worden voorgelegd. Hierna kreeg de directeur het woord. Hij deelde mede, dat dit jaar grootere no.'s zullen worden uitgevoerd, n.l. Psalm 95 van Mendelssohn en de Cantate Soli Deo Gloria van Pijlman. Het verdere van den avond werd ge vuld door zang en voordracht. Nadat door het koor nog spontaan ge zongen was het Bondslied, werd deze ver gadering met dankzegging gesloten. Zaamslag. De jaarvergadering van de afd. van den Ned. Chr. Landarb. Bond, welke een eenigszins feestelijk karakter droeg, werd Vrijdagavond gehouden on der leiding van haar voorzitter, dhr J. de Pooter—Hamelink. Ook vele vrouwen en verloofden der leden waren aanwezig zoodat de Chr. Bewaarschool vol was. Ds van Dis sprak een openingswoord. Het jaarverslag van den secretaris dhr W. Faas gewaagde van de zegeningen des Heeren. De uitwendige groei was heel goed. Er werden 62 leden gewonnen, zoo dat er thans 172 leden zijn aangesloten. Ook waren er teleurstellingen. Herinnerd werd aan de conferenties, die plaats heb ben gehad met de afd. Axel van den C.B.T.B., welke niet het minste resultaat hebben opgeleverd. Het contract, dat met de aardappelhandelaars was opgemaakt, is nimmer door hen geteekend. Nog min der is er rekening mee gehouden. De penningmeester, dhr J. de PooterBak ker, deed verslag over zijn gehouden be heer. De ontvangsten bedroegen f3446.39 en de uitgaven f3152.75, goed slot f293.64. Aan werkloozensteun is uitgekeerd f4994.20 en als crisissteun f 1088.35. Vervolgens werden als onderwerpen be handeld: „Christelijke of Moderne Vak beweging", door J. Hamelink Cz. en „Ar beid en Arbeidsverdeeling" door P. de Blaaij. Ds Kok sprak een ernstig opwek kend woord tot de vergadering. Dhr C. Herrebout Jz. gaf enkele voor drachten ten beste en ook de decalamatie van dhr S. van Harn viel zeer in den smaak. De samenspraak: „Een onaange naam bezoek", was den bezoekers aan genaam. Inplaats van dhr Vingerling, die verhinderd was, werd namens het Hoofd bestuur gesproken door Ds Hetebrij. Ver schillende afgevaardigden brachten hun gelukwenschen over. Ook de burgemeester sprak de vergadering toe, waarin hij zijn leedwezen uitsprak, dat het niet tot sa menwerking is kunnen komen met den C.B.T.B., waarvan hij persoonlijk voor stander is. Ds Hetebrij eindigde deze wel geslaagde vergadering met dankzegging. De collecte ,die gehouden werd voor het T.B.C.-fonds bracht op f6.50. Bruinisse. Dinsdagavond herdacht de Meisjesvereeniging „Taibitha" haar 40- jarig bestaan. Ds Waardenburg opende dezen feestavond op de gebruikelijke wijze. Hij las Ps. 115918. Zija openings woord ontleende Z. Eerw. aan hel Ie ge deelte van vers 12. Vervolgens werd het programma, rijk aan afwisseling, afgewerkt. Mevr. Waardenhurg, die reeds ruim dertig jaar presidente dezer vereeniging is, werd door de vereeniging met een stof felijk blijk van waardeering vereerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kesteren, D. Bax te Blaauw- kapel. Te Nieuw-Vennep, J. de Wit te Leidschendam. Aangenomen naar Enschedé (als hulp- pr.), J. A. Kwint te Opperdoes. Bedankt voor Lettelbert en Enumatil, J. Kalshoven te Dodewaard. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Arnhem, J. Drenth ts Bioek op Langendijk. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Aagtekerke, M. Heikoop te Utrecht. Emeritaat. Ds A. W. Ippius Fockens, sinds 1896 Ned. Herv. predikant te Hemmen, zal binnenkort eervol eme ritaat aanvragen. Bestuur en beheer. Het hoofd bestuur van de Vereeniging van Kerk voogdijen in de Ned. Herv. Kerk, voor zitter de heer J. A. Bakker te Menaldum, seer. Mr A. de Jong te Dordrecht, heeft deze week aan alle Herv. kerkvoogdijen een circulaire gezonden om haar, inge volge een daartoe strekkend advies der synodale commissie, op te wekken, ver betering van contact met de kerkeraden der Kerk te zoeken en daartoe tenminste twee-maal per jaar samen met den kerke- raad te vergaderen. Het hoofdbestuur meent, dat het initiatief daartoe van de kerkvoogdijen moet uitgaan. In de ge meenschappelijke vergaderingen kunnen naar vooraf opgemaakt agendum alle dingen, die „beheer" (kerkvoogdij) en „be stuur" (kerkeraad) raken, besproken wor den (o.a. financiën, zitplaatsen, raad van beheer, begrooting, gemeentelijke regelin gen, gebouwen enz.). Komt er meer sa menwerking tusschen „beheer" en „be stuur", dan moet dit naar het oordeel van het hoofdbestur de Kerk ten zeerste ten goede komen. Nieuwe kerk te Magelang. Te Magelang, op het zendingsterrein van de Geref. Kerken in Zeeland, heeft men eind Dec. een nieuwe Geref. Kerk voor de Maleisch-Chineesche gemeente in gebruik genomen. De echtgenoote van. den missio- nairen Geref. predikant, Ds A. Merkelijn, verrichtte door het doorknippen van een lint de eerste openingsplechtigheid. De kerk was feestelijk versierd. In het Ma- leisch werd vervolgens gesproken o.a. door Ds Merkelijn, in het Chineesch door den heer Diong Hong Sik. Hooger beroep. Dr J. G. Ubbink te Zevenhoven, die door de classis Woer den der Geref. Kerken om dogmatische redenen uit zijn ambt is ontzet, welk be sluit door de Part. Synode van Zuid- Holland ten Noorden is gesanctioneerd, heeft het voornemen kenbaar gemaakt in beroep te zullen gaan bij de Gen. Synode, die dezen zomer te Middelburg zal bijeen komen. Groote brand te Rotterdam. Vannacht even voor 12 is 'n hevige brand uitgebroken in de Hoofdsteeg te R'dam, in de Rubber en IJzerpakhuizen van de Fa Kramer, welke gebouwen geheel in gebouwd zijn. Het heele blok panden tus schen den Open Rijstuin, Middensteiger en Hoofdsteeg werd bedreigd. De brand is ontstaan in bergplaatsen van de Fa Kramer en Reuder, ijzerwaren- en gereedschappenhandel. De brandweer heeft met al het beschikbare materiaal het vuur met kracht aangepakt. Bij éénen stortten eenige huizen in. Op dat tijdstip zag het er nog geenszins naar uit, dat de brand spoedig gebluscht zou zijn. Een hevige vonkenregen daalde onophoudelijk op den Boerensteiger neer. Een aanzien lijke politiemacht hield het publiek, dat in grooten getale aanwezig was, op een afstand. Om kwart over één werkten 6 motor spuiten met bluschautoladders op vrijwel volle capaciteit. Er werden drijvende stoombrandspuiten ontboden. Het nieuwe pand van de Fa. Esders aan de Hoofd steeg liep groot gevaar. (Men zie verder onder telegrammen.) Geld smokkelen door jonge meisjes. Onder de velen, die een be staan zoeken in den smokkelhandel tus schen Italië en Zuid-Slavië bevinden zich eenige jonge meisjes, die uit Fiume ge- lanteriewaren en geld in Zuid-Slavië bin nensmokkelen. Dagelijks komen de meis jes over de grens en zij zijn goede maat jes geworden met de douane-beambten. Een der meisjes heeft echter naijver op gewekt tusschen twee beambten en dat werd haar ongeluk. Toen zij op zekeren dag te veel sympathie aan den dag legde voor den een, werd de ander kwaad en gelastte haar den inhoud van haar tasch te laten zien. Een bedrag van bijna 250 gulden kwam te voorschijn, dat het meis je uit Zuid-Slavië Italië wilde binnen smokkelen. Het geld werd in beslag ge nomen en het meisje in arrest gehouden. Een bedelschool. De politie heeft te Zagreb een uitgebreide en goed georganiseerde school ontdekt om kinde ren tusschen 5 en 18 jaar het bedelen in de straten te Ieeren. In de school hing de plattegrond van de stad, die in verschillende districten ver deeld was en waarop was aangeteekend in welke districten het bedelen het meest succes had. In sommige deelen der stad werden goedgekleede kinderen er op uitgestuurd, terwijl in andere districten schamel ge- kleede kinderen met verhalen over ont aarde ouders het meest opbrachten. De leiders dezer school waren lieden, die te goeder naam bekend stonden en die een goed leven leidden van dit min derwaardig bedrijf. Inbraak te Tilburg. Gister nacht hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in het belastingkantoor der Regi stratie en Domeinen te Tilburg. In het gebouw wisten de inbrekers een der loketten op te schuiven en kwamen daardoor in de kantoorlokalen. Hier heb ben zij getracht de brandkast te forcee- ren, maar deze poging mislukte. De lesse naars, die gesloten waren, werden open gebroken en geheel de administratie door elkaar gegooid. Veel van hun gading heb ben de inbrekers niet kunnen vinden. Om niet onverrichterzake te vertreken, namen zij een partijtje postzegels mee en zorgden verder, dat de bureaux flink over hoop werden gehaald. Een aanval van krankzin nigheid. Gisternacht heeft zich in de Kranestraat te Den Haag een drama afge speeld, waarbij twee echtelieden levens gevaarlijk gewond werden. Omstreeks half twee hoorden agenten van politie een hevig gegil in die straat. Zij zagen toen, dat uit het perceel No. 27 een vrouw ernstig bloedende naar buiten kwam, gevolgd door een man, die met een dolk in de hand liep. Toen de agen ten naderbij kwamen, rende de man op hen toe, en gaf aan één der agenten met het dolkmes een snede over vier vingers van de linkerhand. De agent zag zich genoodzaakt uit noodweer een tweetal revolverschoten te lossen en trof daarbij den man in het been en in den buik. Beide ernstig gewonde personen (de vrouw bleek een 12-tal dolksteken en snijwon- den aan het hoofd, de handen, den buik en de beenen te hebben bekomen), wer den naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij in levensgevaar verkeeren. De 33-jarige vrouw kon nog verklaren, dat haar man (de 43-jarige fotograaf H. R.) omstreeks één uur plotseling krankzinnig was geworden en haar met het dolkmes had aangevallen met het ge melde droeve resultaat. De toestand van krankzinnigheid van R. werd door de me dici bevestigd. Uiteraard was de agent van politie daannede niet bekend. Woensdagochtend was de toestand van de vrouw naar omstandigheden bevredi gend, die van den man ernstig. Omtrent den toestand van de slacht offers van dit drama kan nog worden medegedeeld, dat de agent Z., van wiens hand eenige peezen zijn doorgesneden, gistermiddag is geopereerd. De patiënt lijdt veel pijn, doch maakt het naar om standigheden goed. De toestand van de vrouw is zeer zorg wekkend. De man is overleden. Valsch geld langs degrens. In de Duitsche grensplaatsen bij Kerk- rade en in die gemeente is weer valsch Duitsch geld in omloop! De laatste dagen nam de politie weer verschillende valsche 2 markstukken in beslag, evenals valsche 1 markstukken en 50 pfenningstukken. Het valsche geld is goed nagemaakt. Vermoedelijk wordt het in Limburg gemaakt. Van het smokkelfroni Dinsdagmorgen tegen 6 uur bemerkten beambten onder Strasz een smokkelauto, die met groote snelheid van de grens bij Kerkrade kwam. Toen de chauffeur de beambten ook zag, poogde hij te vluchten. 2 beambten openden toen het vuur op deu wagen, terwijl een derde beambte met een handschijnwerper manoeuvreerde. Hier door werd de chauffeur verblind, hij raakte het stuur kwijt en stortte met den wagen van een helling. De auto maakte enkele salto's en bleef met de wielen omhoog liggen. De chauf feur werd uit zijn hachelijke positie be vrijd; hij had geen letsel bekomen en is naar Aken overgebracht. Het bleek te zijn een bekend beroepssmokkelaar uit een grensgemeente. De lading bestaande uit 1100 pond koffie evenals de auto, die zwaar beschadigd was, zijn in beslag genomen. 1 Het is den douane-beambten van Gladbach mogen gelukken in den nacht van Dinsdag op Woensdag wederom een goede vangst op smokkelgebied te mogen doen. De beambten waren te weten gekomen, dat in een garage te Gladbach-Rheidt een zwaar gepantserde smokkel-vrachtwagen was gestald die zeer waarschijnlijk nog in dien nacht over den Rijn naar Solin gen zou worden getransporteerd. De douanebeambten gingen in de nabij heid der garage op de loer liggen, om niet enkel de smokkelwaar in beslag te kunnen nemen, doch ook om de smokke laars te kunnen arresteeren. Even na middernacht naderden drie personen de garage en maakten toebe reidselen om met de auto te kunnen ver trekken. Toen de douanebeambten de ga rage binnendrongen, wisten deze na een kort gevecht twee der smokkelaars die zich hevig verzetten te arresteeren. De derde, die poogde te vluchten werd door een schot gewond en aldus tot staan ge bracht. Het plotselinge onverwachte binnen dringen der beambten had den smokke laars niet den tijd gelaten om gebruik van hun wapens te maken. Alle drie wa ren zij met scherp geladen 8 m.M. pisto len gewapend. De aangehoudenen bleken te zijn een reeds lang gezochte en gevaarlijke smok kelaarsbende, die langen tijd aan de Ne- derlandsche gïens tusschen Venlo en Ar- cen met een pantserauto, opereerde. In den wagen was 800 Kg. van Ne derland afkomstige tabak geborgen. De auto was geheel met dubbele 6 m.M. staalplaten gepantserd; zoowel de cabine als de motorkap en de benzine-tank wer den door deze staalplaten omsloten. Meisjeaangerand. Dezer dagen werd de gemeente- en rijkspolitie van Blankenheim er van in kennis gesteld, dat mej. van der M., 18 jaar oud, te Blankenheim door eenige jongens was aangerand. Mej. van der M. had zich naar het Vereenigingsgebouw begeven, om daar een vergadering bij te wonen. In het gebouw werd zij gegrepen door een viertal jongemannen, die het licht in het gebouw uitdraaiden en haar den toegang versperden. Verder bonden de jongens het meisje een doek voor den mond, om het om hulp roepen te verhinderen. De onverlaten randden daarop het meisje aan. Eerst een tweetal dagen later had het meisje de politie van deze misdaad in kennis gesteld, waarop een viertal jonge mannen tusschen 20 en 25 jaar werden aangehouden. Allen bekenden. Proces-ver- baal is opgemaakt Het Rotterdamsche raads lid Reuderink aangehouden. Naar aanleiding van een voorgenomen uitzetting van een bewoner van een pand aan de Warmoezierstraat te Rotterdam zijn gisteren ongeregeldheden in die straat ontstaan, nadat het communistische raads lid Reuderink zonder toestemming een redevoering had gehouden. Naar aanleiding van de opruiende woorden, welke hij zou hebben gebruikt, is hij gistermiddag aangehouden en in het politiebureau aan de Meermanstraat opgesloten. Invoer van pootaardappelen in Frankrijk. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den rijkslandbouwconsuient te Parijs bel „Journal Officiel" van heden een besluit van de Fransche regeering bevat betref fende den invoer van pootaardappelen uit landen, waarop de z.g. reciprocitets- maatregel van toepassing is. Onder dezen reciprociteitsmaatregel wordt verstaan het verbod van invoer in Frankrijk van aardappelen en versche groenten uit die landen welke tot wering van den Coloradokever den invoer van aardappelen en verscbe groenten uit Frankrijk hebben verboden. Zooals bekend behoort ook Nederland hiertoe. Bedoeld besluit bepaalt dat uit die lan den de invoer van pootaardappelen voortaan in Frankrijk slechts kan plaats hebben op vertoon van een invoervergun ning, afgegeven door 't Fransche minis terie van landbouw op aanvrage van Fransche importeurs. Deze maatregel geldt ook voor Algiers. De groote brand te Rotterdam. ROTTERDAM. Voor de tweede maal in één week tijds 'heeft de Rotterdamsche brandweer voor een zeer zware taak ge staan. Zooals reeds onder gemengd nieuws is gemeld, brak te ongeveer 12 uur van nacht brand uit in de groote pakhuizen van de N.V. Kramer en Röders, ijzerwa ren en gereedschappenhandel, welke pak huizen geheel ingesloten liggen tusschen een driehoek van winkelstraten (Hoofd steeg, Middensteiger, Open en Toe Rijs tuin). Het kostte eerst groote moeite voor de brandweer om te ontdekken, waar de vuurhaard was en er bij te komen. Waar men ook belde, het duurde lang, eer er gens werd opengedaan. In dien tijd woed de 'het vuur voort in het groote vijf ver diepingen hooge pakhuis. Zeer ernstig werd het reusachtige mode magazijn van Esders bedreigd, evenals een houtopslagplaats en een tabaksfa briek. Een geweldig vuur ontwikkelde zich. Al het groote materiaal der Rotterdamsche brandweer werd in bet werk gesteld. In totaal werd met 7 motor- en twee drij vende spuiten, alsmede met een groot aantal slangenwagens (in totaal 45 slan gen) water gegeven. Omstreek 1 uur stortte het pakhuis van Kramer en Roder in. Alleen de gevel 'hield zich nog staande. Herhaaldelijk deden zich ontploffingen voor. Eerst concentreerde de brandweer haar actie op het pand van de Fa. Esders. Te half twee dacht men er in geslaagd te zijn dit te behouden, hoewel nog een ge vaarlijke vonkenregen neerdaalde. De brandweer stond voor een gevaar lijke taak. Er hebben dan ook vijf brand weerlieden brand- en snijwonden opgeloo- pen. Om twee uur kon men zeggen, dat het pand van Esders gespaard was, al zou men nog urenlang moeten blusschen. In het pakhuis van Kramer en Röders was ook veel rubber geborgen, dat alles verloren ging. Om één uur stortte het met een donderend geraas in. Door de huizen en over de daken waren de brandslangen gelegd. Om drie uur kreeg dé brand weer een ernstiger karakter. De gevel van het pak huis van Kramer en Adders stortte in, waarna de vlammen zich meedeelden aan het tabakspakhuis der fa. Koch. Er was nu weer groot gevaar voor uitbreiding naar den kant van den Toe Rijstuin. Alle actie werd nu geconcentreerd op het tabakspakhuis, waarin een groote partij tabak was opgeslagen es het daar naast gelegen rubberpakhuis, dat om half vier ook groot gevaar liep. Hfet tabaks pakhuis brandde als een fakkel en er dreigde groot gevaar voor de andere pak huizen en woningen. Om half vijf pas was men den brand meester. Totaal zijn afgebrand: het pak huis van de Fa Kramer en Röders, het tabakspakhuis van de Fa Koch, de zolder verdieping en twee étage's van een tweede pakhuis van Kramer en Roder, terwijl verder eenige pakhuizen, winkels en woonhuizen ernstig beschadigd zijn. Hedenmorgen, te half acht zijn bij het nablusschingswerk drie brandweerman nen door een zolder gezakt. Een hunner moest naar een ziekenhuis worden ver voerd. De schade wordtin totaal op één miljoen g 1 geraamd. De fa Kramer Röders is verzekerd voor drie ton en fï Koch voor twee ton. Hierbij komt dan x.og de schade aan de andere pakhuizen en de woningen. AMSTERDAM. Vanmorgen is het KLM- vliegtuig „De Havik" naar Indië ver trokken. RAALTE. Vanmorgen te half tien Is op den onbewaakten overweg de auto van den handelsreiziger Valk uit Den Haag door een trein gegrepen en vernield. De heer V. werd ernstig gewond en is in een Ziekenhuis te Almelo opgenomen. Het uitzicht werd door mist belemmerd. HAARLEM. In den afgeloopen nacht te half drie werd brand ontdekt in een per ceel aan de Tuchthuisstraat, waarin een schoenhandel is gevestigd. De bewoners van beneden- en bovenhuis moesten in nachtgewaad vluchten. Het perceel is ge heel uitgebrand. PARIJS. Het Noorsche stoomschip Ta- ronga, groot 15000 ton, op weg naar Frankrijk, is bij Perim in de Roode Zee in brand geraakt. De bemanning is ge red. Het schip is een prooi der vlammen geworden en gezonken. LONDEN. Gister hing boven het ka naal een dichte mist De scheepvaart werd gedurende een groot deel van den dag stilgelegd. Boven Londen woedde een he vige sneeuwstorm. Het was zoo koud, als het dezen winter nog niet is geweest. De straten waren onbegaanbaar, zoodat het verkeer ernstig binder ondervond. GENEVE. De internationale conferentie heeft een voorstel der arbeidersgroep tot handhaving der maand- en weekloonen in geval van invoering der 40-urige arbeids week verworpen met 31 tegen 21 stemmen en 17 onthoudingen. Tegen stemden de geheele werkgeversgroep en verschil lende regeeringsvertegenwoordigers, o.a. Duitsehland, Engeland en Zwitserland. Die van Frankrijk, Italië en Japan ont hielden zich van stemming. Met 41 tegen 21 stemmen en 7 onthou dingen werd aangenomen om bij verkor ting van den arbeidstijd den levensstan daard der arbeiders niet te benadeelen. Ook hier stemden alle werkgevers- en enkele regeeringsvertegenwoordigers te gen. Jan. 20 Borsselen, haven, afbraakveiling, de Wilde en Heijboer 20 N.- en St. Joosland, „Sloeveer", in span, Vervaat en Willeboordse. 21 Kats, woon- en winkelhuis, hovenie ring met watergang, inboedel, Mat- thijs. 24 Oostkapelle, geslagen kaphout te be ginnen bij „Eikenoord", Blaupot ten Cate. 24 Serooskerke, huis met erf en tuin, inboedel, Struve. 25 Goes, aandeel in „De Wilhelminapol- der", Sadee en Jonkers. 25 Goes, 9 onderaandeelen „Bathpol- ders", Jonkers en v. Dissel. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Nederlandsche Handel Mi Philips Gloeilampen G.B. Unilever Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Corp. Koninkl. Petroleum Shell Union Amsterdam Rubber Ned. Scheepvaart Unie Deli Maatschappij Handelsverg. Amsterdam 5 pet. Nederland 1932 4 Mi pet. Ned.-Indië 1926 4 pet. Nederland 1933 Da aandeelenmarkt was in alle afdee- lingen lusteloos. De Staatsfondsen waren prijshoudend. De Duitsche fondsenmarkt wu verdeeld. j. 69 68 130*5 128 110*5 109*5 77/i. 7% 16 15% 29% 28% 153% 5 V« 61% 59*5 57% 58*5 128*5 126 174 170*5 lOD/ia iOlVi. 95 95 99% 99%

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3