Kerknieuws. Onderwijs. Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Rechtszaken 15 April 19S3 eervol ontslag verleend als burgemeester van Waarde. De heer Bal bekleedt deze betrekking sedert 1918. Maandag hield de Varkenshond „Nieuwe Hulp" zijn jaarlijksche alge- meene vergadering ten herberge van de wed. P. Kloet. Deze vergadering werd bijgewoond door 41 van de 44 leden. Uit de rekening van den penningmeester, dhr M. de Leeuw, bleek, dat er voor drie ge storven of afgemaakte varkens een ver goeding was gegeven ten bedrage van f 35.60. De inkomsten bedroegen f 220.15 en de uitgaven f 185.27. Batig saldo f 34.88. De rekening werd door een daar toe benoemde commissie, n.l. A. Water man Wz. en Johs. Zuijdweg nagezien en goedgekeurd. Besloten werd voor 1933 5 cent per week en per varken te con- tribueeren. Tot bestuursleden werden we gens periodieke aftreding herkozen de heeren Jan Bom, A. Dek ,A. Blaauwka- mer en M. de Leeuw. Borssele. Gisterenavond hield de Kolen- vereeniging vergadering. De vergadering werd geleid door dhr S. Almekinders. Uit de rekening en verantwoording bleek een winst gemaakt te zijn van f90.23. Dit bedrag werd gestort in de reservekas. Bij bestuursverkiezing werd dhr A. Walhout bij acclamatie herbenoemd. Dhr M. Krijger, die liefst voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen, zag bij stemming alle stemmen op één na op zich vereenigd. Daar bleek, dat de ver gadering zeer gesteld was op zijn zitten in het bestuur, liet hij zich zijn her benoeming welgevallen. Veere. Maandag vergaderde de A.-R. Kiesvereeniging in de school met den Bijbel, onder leiding van den voorzitter, dhr W. de Wolf. Uit het jaarverslag 1932 bleek, dat de vereeniging bestond uit 36 leden en met 1 lid was toegenomen. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de kas er niet ongunstig voor staat. De aftredende bestuursleden, de voorzitter dhr W. de Wolf en de penningmeester, dhr A. Goedbloed Jacz., werden herkozen. Besloten werd een aantal van de propa- gandablaadjes van Dr H. Colijn aan te schaffen. Hierna volgde bespreking van namen voor de candidatenlijst voor de Tweede Kamer. Daarna sprak! dhr D. Gideonse over „Het Gemeentebestuur". Spr. zette uiteen: le de macht; 2e. de bevoegdheid van het dagelijksch bestuur; 3e. de inkomsten en uitgaven der ge meente. Na deze lezing volgde een geani meerde bespreking. O.- en W.-Souburg. Maandag had een buitengewone ledenvergadering plaats der vereeniging „Het Groene Kruis". Behan deld werden voorstellen inzake wijzigen en opnieuw aanvragen goedkeuring sta tuten der vereeniging. Hiertoe werd be sloten. Het huishoudelijk reglement werd op verschillende punten aangevuld. Een voorstel om de contributie der leden te heffen naar het inkomen, ver kreeg een derde der uitgebrachte stem men. De oude regeling: een vaste mini mum contributie en vrijwillige verhoe- ging daarvan, werd gehandhaafd. Voor deze vergadering, welke stond onder lei ding van Dr C. E. Plugge, bestond veel belangstelling. Ritthem. De laatste werkzaamheden aan den zeedijk, namelijk het steenstorten op de bedreigde plaatsen, zijn dezer dagen afgeloopen. Door dit werk hebben verscheidene per sonen een goed weekgeld verdiend. Daar ook velen werkzaam zijn bij het bunkeren te Vlissingeny waar 'het in den laatsten tijd bijzonder 'druk is, is er te Ritthem tot dusver weinig werkeloosheid geweest. Biggekerke. In de Dinsdagavond gehou den vergadering van de afd. „Patrimo nium" werd door dhr C. Stuy een inlei ding geleverd over „Het economisch ideaal van het Socialisme". Het einddoel van het socialisme is alle productie-middelen aan de gemeenschap, die ook de productie re gelt, te brengen. Het privaatbezit wordt dus geoordeeld. De H. Schrift doet dat niet en de geschiedenis ook niet. Het over heidsbedrijf wordt nog al eens aanbevo len om het particulier bedrijf aan te tas ten. Wij leeren dat de overheid slechts bij uitzondering beslag mag leggen op het bedrijfsleven. In geen geval mag 't behalen van winst daarbij rechtsgrond zijn. Vierkant tegen 't overheidsbedrijf staat 't gi'lden-socialisme. Zoo'n 'gilde is een vereeniging van alle hand- en hoofd arbeiders, welke deel hebben aan het lei den van een bedrijf ten bate van de ge meenschap, b.v. Amsterdamsche bouwgil- den in 1920. Ten slotte is er nog de socia lisatie, dat is: de opheffing van den par ticulieren eigendom der productie-midde len en him overgang in maatschappelijken eigendom, maar aanvankelijk slechts voor bepaalde vormen van eigendom. Het is dus zóóveel aJls van het soc. beginsel thans reeds verwezenlijkt kan worden. Het is de weg naar het socialisme en heeft daar om hoofdzakelijk dezelfde bezwaren. Maar wij, die als christenen de „nieuwe aarde" van Christus verwachten, stellen tegenover dit alles, dat 'het Zijn eere te na komt als wij van de verandering van een economisch stelsel de „heilstaat" verwach ten. Grljpskerke. Maandagavond hield de af- deeling van den Bijzonderen Vrijwilli- gen Landstorm in de Geref. Kerk haar jaarvergadering, waarvoor veel be langstelling was. Overste Bierman en dhr kaeraoes spraken de vergadering toe. Zij wezen er op, dat het gaat om onze vrij heden, om het handhaven van orde en gezag, trouw aan de wettige regeering en het huis van Oranje. Enkele mooie films betrekking hebbende op het Koninklijk Huis en op den Land storm, werden afgedraaid. Ter afwisseling zong de meisjesvereen. „Kleine Kracht" eenige mooie liederen. Ook deelde Overste Bierman een elftal brevetten uit (en dat in een vereeniging van 39 ledenl) waar onder vier voor Koningschutter, terwijl W. Krijger Jzn. het hoogst aantal punten behaalde, n.l. 200. Meliskerke. Maandagavond kwam de landbouwvereen. bijeen, onder leiding van dhr J. Geschiere. Spreker was dhr ir. J. D. Dorst, secr. van de Z. L. M., over het onderwerp „Nederland als landbouwland in verband met den afzet der producten". Spr. schetst het boerenbedrijf als het oudste bedrijf en gaat de ontwikkeling daarvan na. Thans moeten de meeste bo demvoortbrengselen worden geëxporteerd. Die export is in do war; invoerverboden, invoerrechten, contingenteering, beta lingsmoeilijkheden enz. belemmeren onzen handel. Door tóeslag op de producten tracht men het bedrijf gaande te houden. De consument mag niet verlangen, dat de producent, omdat het prijspeil zoover be neden den kostprijs ligt, daaraan te gron de gaat. Omzetting van de bedrijven heeft groote bezwaren. Ook dan zal er zijn een groot kapitaalverlies. Evenwel moet onze aandacht toch gaan in de richting van de zelfvoorziening. De Nederlandsche bevolking moet steeds meer overtuigd worden dat het agrarische bedrijfsleven beschermd moet worden. Hierop volgde een leerzame gedachten- wisseling. Vervolgens sprak dhr B. Meijers, leer- aar M. O., ambtenaar van de Z. L. M., over „Belastingaangelegenheden". De inkomstenbelasting werd onder de loupe genomen. Spr. besprak de bijzon derheden van het kasboek, het invullen van de inventarisstaat, het berekenen van het eigen gebruik, het afschrijven, de ver mindering, die mag berekend worden door verliezen geleden in vorige jaren, huur waarde woning, bezwaarschriften tegen den aanslag en welken weg die be zwaarschriften, tot in hoogste instantie, moeten passeeren. Hier volgde ook bespreking op; ver scheiden leden zullen een praotijkcursus volgen, te geven door dhr Meijers. De vergadering was zeer goed bezocht. Dinsdagavond was hier de jaarlijk sche bijeenkomst van de afd. van den B. V. L. Dhr Laernoes kon niet aanwezig zijn terwijl ook burgemeester Keyzer verhin derd was. De voorz. van de afd. dhr A Flach, sprak een openingswoord, waarna overste Bierman wederom het doel en streven van het instituut uiteenzette. Ver schillende films werden vertoond, welke zeer bij het publiek in den smaak vie len. De zaal was geheel gevuld met be langstellenden. De plaatselijke leider dhr W. Davidse, bracht het jaarverslag uit. 3 nieuwe le den werden ingeschreven; thans zijn er 28 leden. Dhr Davidse ontving thans den wissel beker in eigendom, terwijl nog 13 andere schutters het brevet ontvingen als scherp schutter. Na het zingen van het „Zij zul len het niet hebben" ging men voldaan uiteen. Het was voor de afdeeling een prachtavond. Aardenburg. Gisteravond gebeurde op den Rijksweg van Draaibrug naar Aar denburg een auto-ongeluk. De afgevaar digden, de heeren G. en L., naar de clas- sicale vergadering van de Gereformeerde Kerken, die te Terneuzen gehouden was, keerden met een autobus van M. te Sluis, huiswaarts naar Aardenburg. Mede waren in de auto 'gezeten, enkele leerlingen van de Chr. School en de H. B. S. te Oostburg en Mevr. G. Op den rijksweg reden in de richting Aardenburg enkele leerlingen van de H. B. S. op de fiets. Deze hebben de slechte gewoonte zoo ongeveer den geheelen weg te bestrijken. Reeds meermalen is daartegen gewaarschuwd, maar men krijgt in dat geval nog meestal een brutaal antwoord. 'Op 'geruimen afstand werden 'door den chauffeur meermalen signalen gegeven, maar de jongelui dachten er niet aan uit te wijken. Om het leven van één der meis jes te redden, week de chauffeur te veel naar links uit, door de gladheid slipte de wagen en kwam met groote kracht tegen één der boomen langs de kant van den weg staande terecht. Eén der inzittenden, de heer L., diaken van de Geref. Kerk, vloog met zijn 'hoofd door de voorruit, waardoor hij bloedend aan het hoofd werd gewond. Een passee- rende auto nam hem mede naar den dok ter te Aardenburg, waar hij werd verbon den en naar huis gebracht. Gelukkig is zijn toestand niet ernstig. Wel heeft hij veel bloed verloren, maar er zijn geen edele deelen geraakt. De andere inzittenden 'kregen eenige ontvellingen en kleerscheuren, maar 'kwa men overigens met den schrik vrij. De autobus is zwaar beschadigd en moest ter plaatse achterblijven. Al is dit ongeluk dus betrekkelijk nog goed afge loopen, toch is het een ernstige les voor de fietsende jeugd, om de regels van den weg in acht te nemen. Het is een klacht, die ieder autorijder in deze streek heeft, dat vooral de leerlingen van Kweekschool en H. B. S. met de grootste onverschillig heid langs de wegen rijden zonder in het minst zich aan de voorschriften te storen. Waar van een en ander proces-verbaal is opgemaakt, zal dit misschien voor hen een ernstige waarschuwing zijn. Poortvliet. In de algemeene vergade ring van het ondersteuningsfonds „Ons Belang" waren aanwezig 41 leden. De voorzitter W. C&rels sprak een welkomst woord en deelde tevens mede, dat dit de laatste vergadering zou zijn, die hij lei den zou, daar hij wegens hoogen leeftijd genoodzaakt is als voorzitter te bedan ken. Uit het jaarverslag van den secreta ris blijkt, dat de stand van de vereeniging ondanks de zware verliezen die er gele den zijn, nog goed is. Het jaarverslag van den penningmees ter wees uit, dat was ontvangen f 270,87, uitgegeven f 475, nadeelig slot f 204,13. In kas was sedert 31 Dec. 1931 f 1928,52, uitgaven f 204,13, thans in kas op 31 Dec. 1932 f 1724,39. In de vorige vergadering was door dhr D. Quist een voorstel ingediend om in de zomermaanden de vergoeding voor gestor ven varkens te brengen van f 0.40 op f 0.30 per K.G. Het bestuur was van meening de vergoeding te moeten handhaven, zoo als ze was. Alzoo besloten. Bij de bestuursverkiezing werd bij ac clamatie als commissaris herbenoemd de heer Geuze Cz., terwijl na een stemming voor een voorzitter in de vacature W. Car rels benoemd werd dhr L. Slings. Dhr A. Anthonisse, die 30 jaar penning meester was, trad tevens af, ook wegens hoogen leeftijd. Woorden van waardee ring werden hem door den voorzitter toe gesproken. Dhr Anthonisse werd tot eere lid benoemd. In de vacature Anthonisse werd benoemd dhr D. Quist. Een woord van dank tot voorzitter en penningmeester werd nog gesproken door den vice-voorzitter, terwijl nog een sou venir aan den penningmeester zal wor den aangeboden. Kats. Maandagavond vergaderde het Musschengilde onder leiding van den voor zitter Th. Maat. Ingebracht waren 1776 vogels, waarbij D. Priester en Js. Ver sprille de eerste en tweede premie ver wierven. De voorzitter bedankte als zoo danig. Gekozen werden als Bestuurslid M. H. Noordhoek, M. de Regt en Js. Ver sprille. De heer de Regt zag gaarne, dat er meer vogels ingeleverd werden, wat de voorzitter ondersteunde. St.-Kruis. Vrijdag kwam de raad weder in openbare vergadering bijeen. Voorge steld werd om zich neer te leggen bij de beslissing van den Commissaris der Ko ningin van 26 Maart 1.1. inzake den weg AardenburgSt.-Kruis met voorbehoud op een paar punten. Het voorstel werd met 4 tegen 1 stem verworpen. Met alg. stemmen werd besloten, het op schrift gestelde en in de notulen van 30 Dec. vastgestelde voorstel, inhoudende een oplossing van de geschillen met be trekking op den Weg St.-Kruis—Aarden burg, aan den Commissaris te zenden. Axel. Gisteren kwam de Z.-Vl. Tram op den hoek-Noordstraat in botsing met de auto van haar Directeur, die wegens de gladheid van de straat slipte. De tram reed richting Kerkdreef en de auto rich ting Stationstraat. 'Op genoemden hoek staat een schutting wegens verbouwing van een huis, zoodat de ruimte om elkaar te passeeren iets minder is dan gewoon lijk. Aan het kalme rijden van den chauf feur is het mede te danken, dat alles zoo goed afliep. De auto, waarin alleen de bestuurder zat, werd licht beschadigd. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac.-dr Klap), mr dr N. G. Veldhoen te Voorburg; P. G. de Vey Mestdagh te Rotterdam; dr A. Steenbeek te Surhuizum. Beroepen te Den Bommel, I. Kievit te Baarn. Te Oud-Alblas, J. D. Kleijne te Willige Langerak. Te Dtrachten (Evang. Vereen.), M. N. W. Smit te Rottum en Stitswerd. Te Kooten, J. J. Homan te IJhorstDe Wijk. Geref. Kerken. Tweetal te Groningen, P. G. de Bruijn te Apeldoorn en P. N. Kruijswijk te Hil versum. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Monnikendam en De Rijp Th. G. Stellwag te Delft. Doopsgezinde Gemeente. Drietal te Balk-Woudsend, W. I. Flei scher te Terschelling, W. Hilverda te Hol- werd en W. Mesdag te Zijldijk. Ds D. Ringnalda Jr, van Mid delburg gekomen, werd Zondag j.l. beves tigd als predikant der Geref. Kerk te Weesp door zijn vader, Ds D. Ringnalda, em.-pred. te Zeist, met Psalm 119130: „De opening Uwer woorden geeft licht, de eenvoudigen verstandig makende". Des avonds deed Ds Ringnalda Jr in trede met 2 Cor. 4 57. Het thema zijner prediking was: „het karakter onzer amb telijke bediening". Hij sprak daarbij over de volgende punten: 1. wij prediken het koningschap van Christus; 2. wij ver spreiden 't licht van Christus en 3. wij dragen den rijkdom van Christus. Aan het einde werd de nieuw overgekomen leeraar toegesproken door den heer W. Kuurman, namens den Kerkeraad, die Psalm 1303 liet toezingen; en door Ds I. Groenenberg, van Nederhorst den Berg namens de Classis Hilversum, die liet toezingen Psalm 201. Gand. G. van IJ peren, beroe pen predikant te Waterlandkerkje (Z.), hoopt Zondag 22 Jan. a.s. 's namiddags bij de Nederl. Herv. Kerk aldaar zijn in trede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door den consulent ds Gastelein te IJzendijke. Voor het examen steno-typist(e) af genomen door de Vereen, van Leeraren in steno en machineschrijven zijn ge slaagd de dames L. F. M Debra en J. J. Abrahamse te Vlissingen; de heeren P. M. den Outer en J. J. den Outer te Vlissin gen; voor kantoorstenograaf de heer A. Rombout te Vlissingen; voor typiste de dames A. M. Prince te Vlissingen en J. J. Klinge te Middelburg; voor kanloorste- nograaf Duitsche taal mej. G. Marijs (met lof) en mej. G. E. Lako te Vlissingen; voor kantoorstenograaf Engelsche taal de da mes G Marijs en H. E. Manse te Vlissin gen. Voor het examen boekhouden van de Vereeniging van leeraren, slaagde G. Jongepier te Middelburg. Ook slaagde hjj voor het Mercurius-diploma Boekhouden. herstel van Prof. Slotemaker da Bruine een regelmatig verloop heeft. HELMOND De arbeiders; werkzaam aan de Textielfabriek vaa Van. Vlissingen, hebben Dinsdagavond in een stormachtig verloopen vergadering overduidelijk hun verzet kenbaar gemaakt tegen de voorstel len van den rijksbemiddelaar. De propa gandist van het hoofdbestuur van St. Lambertus, die ter Vergadering aanwezig was, en die voorspelde dat in de gegeven omstandigheden een staking moest verlo ren worden, schorste de vergadering een dag, teneinde bij zijn hoofdbestuur in Utrecht eerst inlichtingen te kunnen in winnen. Hedenmorgen is aan den Rijksbemid delaar meegedeeld, dat zijn voorstellen niet geaccepteerd kunnen worden. Kattendijke. Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad van Kattendijke onder voorzitterschap van den burgemeester. Allen aanwezig. De voorz. stelt aan de orde het onder zoek der geloofsbrieven van den heer F. J. Feleus. De voorz. benoemt hiervoor de heeren Van Kleunen, Zandee en Hundersmarck. De laatste bedankt voor de eer en stelt den voorzitter een schrijven ter hand. De voorzitter zal dat straks behandelen. Inplaats van dhr Hundersmarck neemt dhr Molhoek aan het onderzoek deel. De geloofsbrieven worden in orde be vonden. Dhr v. Kleunen adviseert tot toelating. Dhr Hundersmarck vraagt waarom hier alles in een onderonsje is gebeurd. Er is niets aangeplakt. De voorz. en weth. Lindenbergh zeggen, dat het bericht wel is aangeplakt. Dhr Hundersmarck: in Katten dijke niet. De voorz. leest voor het bezwaar van dhr Hundersmarck. Deze komt er tegen op, dat niet een candidaat van lijst 3 is benoemd verklaard. De voorz. zegt, dat als dhr Hunders marck de gemeente- en de kieswet had na gelezen, hij met zijn bezwaar niet zou zijn gekomen. Spr. deelt mede, dat lijst 3 was uitgeput, doordat dhr v. Kleunen moest bedanken omdat zijn broer raadslid is en ook andere gekozenen bedankten. Toen kwam lijst 2 met het grootste overschot aan de beurt. Dhr Hundersmarck is niet bevre digd en zal zijn weg wel verder gaan. Met 6 tegen 1 stem wordt tot toelating van dhr F. J. Feleus besloten. Notulen. Dhr Hundersmarck stelt weer een schrijven aan den burge meester ter hand. De voorz. leest het voor, maar begrijpt het niet. Spr. vraagt toelichting. Alleen begrijpt Spr. dat dhr Hundersmarck vraagt namen en voorna men van de Raadsleden, die in 1922 de verordening op de hondenbelasting heb ben vastgesteld. De rest van het schrijven is onduidelijk. Volgens adressant is die verordening „waardeloos vastgesteld". Dhr Hundersmarck zegt, dat die notulen bij den burgemeester of bij den heer Timmerman in huis zijn vastgesteld. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Hetzelfde geschiedt met een ander schrijven van dhr Hudersmarck, volgens hetwelk de notulen van 13 Aug. j.l. onlees baar en waardeloos zijn. De secretaris kladt er maar naar eigen goeddunken tusschen, volgens schrijver. Het adres van den Raad van Ambt Har- denberg inzake vermindering belasting ongebouwde eigendommen wordt op voor stel van B. en W. voor kennisgeving aan genomen. B. en W. stellen voor na dit jaar aan Vreemdelingenverkeer, aan de vereen, v. Handelsonderwijs te Goes en aan de com missie voor werkverruiming verder1 geen subsidie te verleenen, aan de beide eerste met ingang van 1 Jan. 1933 en aan de laatste met ingang van 1 Febr. a.s. Dhr Hundersmarck vraagt in lichtingen over werkverschaffing door de Breeds Watering. De voorz. deelt mede, dat deze pol der maatregelen wilde nemen voor het delven van binnenslooten. De betrokken boeren zouden 20 pot. betalen, de rest zou voor Rijk en gemeente komen. De ge meente zou zeker 55 pet. moeten betalen. Weth. Lindenbergh voelt niets voor deze philantropie ten 'bate van de boeren. De voorzitter zegt, dat bij de on kosten nog 'komen laarzengeld en 'kosten toezicht Ned. 'Heide Mij. Het zou voor ons f 700 kosten. Het is mooi voor gemeenten, die veel werkloozen hebben. Het bestuur van den modernen landar- beidersbond vraagt wijziging in de steun regeling. Zooals het nu gaat, krijgen de ongeorganiseerden meer dan de georgani- seerden. Dit is in strijd met de ïtedoeling van den Minister. De voorzitter en dhr Molhoek vinden dit verzoek niet Christelijk. Dhr Hundersmarck voelt wel wat voor dit adres. De georganiseerden, die zelf de contributie betalen, mogen wel iets meer hebben. Met 6 tegen 1 stem wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. De vergadering duurt voort. Van hel Hof. APELDOORN. Hare Majesteit de Ko ningin, vergezeld van Prinses Juliana is heden te kwart voor 12 uit Den Haag op het Loo aangekomen. Prof. Slotemaker de Bruine. DEN HAAG. Door den behandelenden geneesheer werd medegedeeld, dat het MOSKOU. Volgens te Leningrad ont vangen berichten heeft de ijsbreker „Le- nin" verbinding gekregen met den ijsbre ker „Malyngrin". Men hoopt binnen en kele dagen het schip vlot te hebben en hGt naar Spitsbergen te kunnen vervoeren. LONDEN. Men maakt zich ernstig on gerust over het lot van de vliegster Lady Railey, die de vorige week uit Graydon is vertrokken voor een vlucht naar Kaap stad. Sedert Zondag heeft men niets meer van haar gehoord. Men vreest, dat zij is verongelukt, temeer, daar op een deel van haar route hevige zandstormen hebben gewoed. GOES. Veiling van 18 Jan. Spruiten 9 14, id. 2e soort 6, witlof 16, id. 2e soort 12, kroten 1.70, wortelen 11.10, uien 1.60, stekuien 0.500.90 gld. alles p. 100 k.g.; bloemen 1922 gld. p. 100 pot. prei 68 gld. p. 100 bos; bloemkool 2e soort 46, groene savoye kool 1.40—3.60, id. uitschot 0.70, boerekool 2.20, andijvie 2.202.30, koolrapen 0.90 gld. alles per 100 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 17 Jan. Pondsperen 17, Goudreinette 1719, zure bellefleur 1517, reinette v. Zorgvliet 15, sterappel 16, ermgaard 1928, roode kool 4, gele kool 2,53, witte boonen 2, bruine boonen 26, uien 24, rapen 1, sprui ten 717, kroten 12, witlof 16—18 st. alles per k.g. Roode kool 33,5, boerekool 1,53,5, savoye kool 1,53,5, bloemkool 3,58 ct. alles per stuk. selderie 3,56, prei 68, ct. p. bos, veldsla 1517, aandijivie 26—58 p. kist, peterselie 1517 ct. p. chip. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eier- veiling, Warmoezierstraat 37—39, werden 135.000 eieren aangevoerd. Prijs: Kipeieren f2.85f4.35. Eendeieren f2.50f4.50. MIDDELBURG. Bevallen: A. van de Woestijne, geb. Francke, z.; P. J. Hon- dius, geb. Vertregt, d. Overleden: J. Bassie, 55 j., geh. met 5. Gilde. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Nederl. Handel Mij. 172 174 Philips Gloeilampen G.B. 128 13014 Unilever 109 11014 Anaconda Copper 7% 7B/u Bethlehem Steel 1514 16)4 U.S. Steel Corp. 2814 29% Koninkl. Petroleum 151% 153% Shell Union 5% 5% Amsterdam Rubber 6014 61% Ned. Scheepvaart Unie 5614 57% Deli Maatschappij 126 12814 Handelsverg. Amsterdam 172 174 5 pet. Nederland 1932 101 b lOlVi» 414 pet. Ned.-Indië 955/™ 95 De stemming ter beurze was heden aan merkelijk beter dan gisteren, hetgeen zich vooral openbaarde in de Duitsche waar den. Naar 4 pet. Nederland 1933 was groote vraag, zoodat de koers opliep tot 99%. Ook dit veraangenaamde de stemming. De handel was evenwel gering. Tegen het einde der markt liepen AKU's wegens beduidend aanbod terug op 31 pet. v.n. 35 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Jan., 2.30 u. Berlijn 59.1559.19. Londen 8.31—8.3414. Brussel 34.4734.51. Parijs 9.709.74. New-York 2.48%2.49. De roofoverval te De Pollen. Door de rechtbank te Almelo werd gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen W. A., schilder te Daarlerveen gemeente Hellendoorn en H. P. en R. K., resp. veenarbeiders te Sibculo gemeente Vriezenveen, verdachten inzake den roof overval te De Pollen op den landbouwer Aman en zijn eebtgenoote. Deze zijn des nachts overvallen en gekneveld, waarna de roovers met circa vijfhonderd gulden zijn verdwenen. Het vonnis luidde tegen A. vijf jaar ge vangenisstraf, tegen P. 3,5 jaar en tegen K. twee jaar gevangenisstraf. De eisch

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3