v. d. Vegt. ZONDER PRIJSVERHOOQING WIJS. Nieuws. Rechtszaken Scheepstijdingen. Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Financieële Berichten. Posterijen en Telegrafie Radio-nieuws Advertentien. 1 i. ds Booy, nm. orenbeek. cheele. n. ds Vreugdenhil Kv. en Dankz.). s v. d. Eade, 6 u. Koolstra. Is Vreugdenhil. Beukema. ma, nm. le Cointre. ds de Vries. Kuiper. d. Guchte. Bruyne, nm. cand. ist, nm. ds Visser, u. ds v. Heiningen l. ds Donner te :enten. u. ds Verhagen, u. leesdienst. leesdienst. tv. ds Barth. sdienst. en av. ds Hofman, n 5.30 u. leesdienst. dhr Honkoop van ds Barth. meente. Kerk. ds Kleisen. ir. 8 u. ds Kleisen Fransen, lemeente. ds Werges, 5.30 u. .ngkoor). Maandag- ds Karelse. .30, 2 en 6 u. ds v. bidstond. H. V.) ds Nieuwpoort. pgaven uit Aagte- erv. Kerk), Gapinge f. Kerk) en Oost- moeilijk juist zijn, t de andere strijdt, htgevers verzoeken en te verstrekken? plaatsing van advertentlBn in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". gevolg van de id heeft, naar wij ft lezen, de econo- irdige gevolgen op it openbaar onder gingen zoo ontzag- rorden er hier en culieren overgedra- of ook als scholen e worden voortge- particulieren op kunnen werken I Triberg in het ialschule aan den die ze nu in het iet een internaat het ministerie on- ergen geldnood zat hooi in een bijzon eren. die gesteld zijn op s, en op eenheid opvoeding, is dit, sche Evangelische belang, hebben de autori- de gemeenten, die or zaten, den raad i plaats van ze op ite voort te zetten, irticulieren, om als r eigen rekening te de bestaande ge- atige huur of gra- staan. is met een o t- m Noord-Brabant" Vlaamschen kant sen een otter zitten, u duur beest, als je id. Een reusachtige 3 der kunst gesteld, zit brengen van het De man kende zijn i de klem te zitten, ■er eerlijk mensch Een buitenkansje, efstal en dat komt >rgen bij den veld- voorwerp? Altijd het krijgt, als de ;omt opdagen. Het rorzoeker gaat vol Weg. Het is te zien, Wat een strop. 1° politie, gestolen". raag komt: „Had u te zetten?" spelen op de recht- reeds wacht op den ook eens van dicht- 14 boeren ingesneeuwd en doodgevroren. In de noordelijke streken van Walachije (Roemenië) is door de hevige koude en de aanhoudende sneeuwstormen een noodlottige situatie ontstaan. Alle wegen liggen dik onder de sneeuw, zoodat het verkeer totaal onmoge lijk is. De meeste spoorwegverbindingen, alsmede telegraaf- en telefoon-communica ties lijden onder ernstige stagnatie. Veertien boeren, die zich gezamenlijk tot het uitbrengen van hun stem naar Ramnioul-Sarat wilden begeven, konden zich, na langdurige pogingen, ten slotte door de drie meter hooge sneeuw geen weg meer banen. Zij zijn ingesneeuwd en hebben allen een verschrikkelijken dood gevonden. Toen hun familie-leden hen gingen zoe ken, vond men hun lijken onder de sneeuw. Tijdens de reddingswerkzaamhe den werden op verschillende plaatsen van den weg nog vier andere lijken van be vroren personen gevonden. Een plan voor klimaats verbetering. G. Walker vertelt in Die Umschau dat men in Rusland bezig is met de uitwerking van een plan, om aan een ver in het Oosten gelegen gebied een zachter klimaat te bezorgen. In de Japansche Zee zijn twee groots stroomingen. Uit het Zuiden komt door de Straat van Korea een warme golf stroom (Tsoesjima) en loopt langs de kus ten van Hondo, Jesso en Sachalin. Uit het Noorden, uit de koude zee van Ochotsk, komt daarentegen een koude stroom bin nen, welke zich langs de vorstelandkust Zuidwaarts begeeft. Men meent, dat het aan deze stroomen te wijten is, dat de Oostkust aanzienlijk warmer is dan de W.- kust. Wladiwostok heeft b.v. een jaars- temperatuur van 4.3 gr. C., maar Sapporo op Jesso een van 7 gr. C., ofschoon het op dezelfde breedte ligt als Wladiwostok. De Oostkust is het heele jaar vrij van ijs, de Westkust tot aan de Golf van Korea is des winters met ijs bedekt, zoodat het scheep vaartverkeer te Wladiwostok gedurende drie maanden slechts met ijsbrekers in stand kan worden gehouden. Men wil nu den kouden stroom den weg naar het Zuiden versperren, door een dijk te leggen van Sachalin naar het vorste land. Technisch niet moeilijk, meent Walker, want de te keeren stroom is op z 'n smalst 6 k km. breed en maar voor een derde deel dieper dan 6 m. Ten behoeve van de scheepvaart komen er sluizen in den dijk. Men verwacht van dezen afsluitdijk veel: le. een warmer klimaat en een lan- geren zomer; 2e. een intensieve exploitatie van het groote terrein; 3e vermindering van mist (Wladiwostok heeft 80 mistige dagen, hoofdzakelijk in Juni, Juli en Au gustus, die de scheepvaart zeer belemme ren) welke door den kouden stroom wordt verwekt; 4e. meer regen (in Wladiwostok valt per jaar 57 c.m. regen); 5e. geen ijs meer in de haven van Wladiwostok; 6e een verbinding over land met Noord-Sa- chalin door een spoorweg en daardoor ontginning van de schatten in den grond (kolen, petroleum, ijzer) welke exploitatie thans belet werd door het zeer moeilijke en kostbare transport. Als nadeelen van den dijkaanleg wor den genoemd: achteruitgang van den vischstand, welke juist door de vermen ging der beide stroomen zoo gunstig is; kouder worden van het klimaat ten Noor den van den dijk en daardoor een lan gere ijsperiode in den mond van de Amoer. Dit laatste nadeel is echter van geen beteekenis, want men wil ongeveer 100 km. ten zuiden van den dijk een nieuwe zeehaven scheppen. Men wil na melijk een kanaal naar de Kastsiesbaai greven en daar een haven bauwen in aan sluiting aan den Sachalin-spoorweg. Dat kanaal was reeds voor den oor log ontworpen. Men behoeft om het te krijgen, slechts 15 k.m. door een vlak land te graven. DE RAMP DER WERKLOOSHEID. Aan het rapport van het internationaal arbeidsbureau dat werd toegezonden aan de leden van de conferentie, die op 10 Jan. a.s. in Genève is bijeengekomen, ontleenen wij de volgende cijfers betreffende de uit gaven, die door de regeeringen der ver schillende landen ten behoeve van de werMoozen worden gedaan. In België stegen de uitgaven van het Noodtoestandfonds (uitsluitend ter onder steuning van de huisgezinnen der werk- looze arbeiders) van 32 millioen frs. in 1930 tot ruim 365 millioen frs. in 1931'. In Duitschland stegen de totale uitga ven voor werkloosheidsverzekering, crisis- zorg, gemeentelijke steunregeling enz., van 1151 millioen mark in 1928 tot 2973 mil lioen in 1931. In Groot Brittannië, waar de uitgaven verplichte werkloosheid reeds in 1924 -—1925 ruim 57 millioen pond sterling be droegen, werd dit bedrag in de volgende jaren meer dan verdubbeld en de minister VafnM i heeft deze uitgaven voor 1932 —1933 begroot op 120 millioen pond ster ling. In Italië zijn de totale uitgaven voor werklozensteun sinds 1925 meer dan verviervoudigd. Zij bedroegen 23 millioen in 1925 en 115.6 millioen lire in 1930. Ook in Nederland zijn de uitgaven voor vrijwillige verzekering in de laatste zeven jaren meer dan verviervoudigd. Hetzelfde geldt voor de verplichte ver zekering in Polen. In Zwitserland stegen de uitgaven van 2.6 millioen in 1925 tot 4.3 millioen in 1928 en in 1931 bedroegen deze cijfers bijna 38 millioen. Ondanks hun onvolledigheid werpen deze cijfers toch een schril licht og den ontzettenden noodtoestand, die er over de wereld heerscht. In Groot Brittannië bedroeg het volks- iniomen in 1931 naar schatting 3332 millioen pond en het totale bedrag dat aan arbeidsloon en salarissen werd uit gekeerd 1709 millioen. Voor de werkloo- zenondersteuning moest derhalve 3.7 pro cent van het volksinkomen en 7.3 procent van het totale bedrag, dat aan loonen en salarissen werd uitgekeerd, worden op gebracht. Voor 'Duitschland bedroeg het volks inkomen in 1931 ongeveer 57.000 millioen mark, terwijl aan arbeidsloon 33 milliard werd uitbetaald, zoodat ongeveer 5.2 pro cent van het volksinkomen en ongeveer 9 procent van het uitbetaalde loon voor werkloozenzorg werd uitgegeven. Kantongerecht te Middelburg Terechtzitting van 4 Januari 1933. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: J. A. S. te Vlissingen f10 b. s. 10 d. h. Met een motorrijtuig rijden, zonder dat het is voorzien van voorgeschreven pla ten: J. V. te Oud-Beijerland, fl b. s. 1 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: A. de N. te Veere fl b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder rood achterlicht en zonder dat nummer met letter behocftiijk is verlicht: G. H. J. W., te Eindhoven fl b. s. 1 d. h. en f2 b. s. 2 d. h.; A. K. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h. en f10 b. s. 10 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder rij bewijs: P. B. te Middelburg, geen straf, in verband met de geringe beteekenis van het feit en de omstandigheden waaronder het is begaan. Rijden met een motorrijtuig met zooda nige snelheid, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: B. V. v. K., Oostkapelle, f20 b. s. 10 d. h. Nachtrumoer verwekken: Wa. M. en Pa. R., beiden te Westkapelle, ieder f0.50 b. s. 1 d. h.; M. J. F. en H. J. C. B., beiden te Vlissingen, ieder f5 b. s. 5 d. h. Op den openbaren weg een trekdier on beheerd laten staan: J. K. te Koudekerke f25 b. s. 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg bij tweede herhaling: J. A. te Meliskerke 14 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over eens anders grond: G. E. K. te Middelburg f0.50 b. s. 1 d. h.; Sa. Ma. v. d. H. te Vlissingen f0.50 b. s. 1 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen in de maand Juni op eenig weiland: G. K. te Koudekerk f15 b. s. 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn in de maand Juni loopen op eenig weiland en jagen zondervergunning van recht hebbende: K. M. te Oostkapelle f50 b. s. 10 d. h. Niet voorkomen, dat hond wild op spoort: K. M. te Oostkapelle f10 b. s. 10 d. h. Overtreding art. (23) 68 VIII der Ar beidswet: C. B. te Middelburg 2 maal f0.50 b. s. 2 maal 1 d. h.; W. A. R. te Middelburg 4 maal f 3 b. s. 4 maal 3 d. h. Een andere loterij dan de zoodanige tot het houden, waarvan de bij de Loterijwet 1905 vereischte toestemming is verleend houden: I. W., Oostkapelle f5 b. s. 5 d. h. met verbeurdverkl. v. d. inbeslaggeno- men voorwerpen; J. R. G. te Middelburg f10 b. s. 5 d. h. Terwijl men anders dan met den hen gel vischt, in de Zeeuwsche stroomen, niet voorzien zijn van een door het bestuur afgegeven concent: Th. R. te Philippine f5 b. s. 5 d. h. Te Middelburg wateren buiten de daar toe bestemde bakken: G. P. te Middelburg f3 of 3 d. h. Idem te Vlissingen: J. v. O. te Vlissin gen f3 b. s. 3 d. h.; J. de R., gedomici lieerd te Dordrecht 13 b. s. 3 d. h. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 13 Januari 1933. De volgende zaken werden behandeld M. de B., 29 jaar, koopman te Sluis, werd verdacht dat hij; op 17 October 1932 Julien de Lobel een slag op bet hoofd heeft gegeven. Eisch f 15 b. of 10 d. b., uit spraak: f 10 b. of 5 d. b. J. de L., 39 jaar, koopman te Sluis, werd ten laste gelegd, dat hij op 17 Octo ber 1932 Medard de Baets een slag op het hoofd heeft gegeven. Eisch 14 d. gev. str., uitspraak f25 b. of 10 d. h. H. J. D., 26 j., schipper te Sluis, werd beklaagd, dat hij pp 8 Dec. j.i O. A. Loete heeft geschopt. Eisch f 15 b. of 10 d. h., uitspraak f 20 b. of 10 d- h. G. J. M. v. d. V., 36 j., landbouwer te Sluis, werd ten laste gelegd, dat hij op 25 November 1932 Maria Prudentia Plas- schaert met eenig voorwerp een slag op het hoofd heeft gegeven. Eisch en uit spraak f 20 b. of 10 d. h. O. P. B. de M., 22 j., cementbewerker te Sluis, werd ten laste gelegd dat hij' op 24 November j.l. Florent Hoonderd een schop beeft gegeven. Eisch f7.50 of 3 d. h., uitspraak f 5 b. of 2 d. h. P. van L., 42 j., landarbeider te Hon- tenisse, Lamswaarde, werd verdacht, dat hij op 27 November 1932 J. A. A. van La&re beeft geslagen en gekrabt, Eisch f 20 b. of 10 d. h., uitspraak f 10 b. of 5 d. h. K. L. de C., 43 j., grondwerker te Hulst, werd beklaagd, dat bij op 10 December 1.1. Hendricus de Witte in het aangezicht heeft geslagen en gestompt. Eisch en uitspraak f 25 of 10 d. h. E. H. V. 32 j., metselaar te IJzendijke, werd verdacht dat hij op 18 Dec. 1.1. te IJzendijke de veldwachters Van Ganneij enVerschelden, die bezig waren hem op te brengen wegens dronkenschap, heeft be- leedigd. Eisch en uitspraak f 25 of 10 d. h. J. v. D., 46 j., bandelaar in landbouw werktuigen, te Terneuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 9 Nov. 1.1. te Assenede een dommekracht, een dekzeil, oliebussen, bollen bindtouw, een swing met aanscha ven en beugels, een staaldraad met ket ting en een waterpas, toebehoorende aan A. J. G. van Hoeve, heeft weggenomen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. Verhuiskosten van koster en predikant moeten vergoed. Ten behoeve van de gemeente Amsterdam is bij vonnis der rechtbank te Amster dam de onteigening uitgesproken van eenige aan de Geref. Kerk te Sloterdijk, thans gemeente Amsterdam, toebehooren de perceelen in die gemeente, bestaande o.a. uit een pastorie en een kosterswoning. Onder de schadeloosstelling zijn opgeno men een bedrag van f 1000 voor verhuis kosten van den predikant, en van f 200 als verhuiskosten van den koster. In cassatie klaagde de gemeente, dat de rechtbank ten onrechte de verhuiskos ten voor den predikant en koster had toe gewezen. De Hooge Raad overwoog hieromtrent, dat onder de taak van de kerk is begre pen, dat zij den predikant in een behoor lijk onderhoud voorziet en dat zij, om haar taak op doeltreffende wijze te kun nen blijven vervullen, in de noodzakelijk heid verkeert om aan den predikant de verhuiskosten te vergoeden en tevens, dat de uitvoering van haar taak noodzakelijk medebrengt, dat zij die kosten, welke, het niet ruime traktement van den pre dikant in aanmerking genomen, door de zen niet kunnen worden gedragen, voor haar rekening neemt, terwijl een en ander evenzeer geldt voor den koster. Voorts, dat de rechtbank, op deze gron den terecht aan de kerk vergoeding voor de verhuiskosten van predikant en koster heeft toegekend, en verder dat de Kerk, die niet een bedrijf uitoefent, recht heeft op vergoeding van alle uitgaven, welke zij, als rechtstreeks en noodzakelijk ge volg der onteigening, zal hebben te doen, om na onteigening baar taak te kunnen blijven vervullen en dat de verhuiskosten van predikant en koster ten deze als zoo danige uitgaven zijn aan te merken. De Hooge Raad verklaarde tenslotte de grief als ongegrond en verwierp het beroep. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN DE WITT, thuisr., 11 v. Colombo. TAJANDOEN, uitr., p. 11 Gravesend n. Londen. MARNIX VAN ST ALDEGONDE, 12 v. Amst. te Batavia. Rotterdamsclie Uoyd. INDRAPOERA, uitr., 12 te Southampton. KOTA PINANG, uitr., 12 te Singapore. KOTA TJANDI, thuisr., 11 v. Singapore. TOSARI, uitr., 11 v. Suez. JAGATRA, uitr., 12 te Soerabaja. KOTA BAROE, thuisr., 12 te Marseille. TAPANOELI, thuisr., 12 v. Londen. TERNEUZEN. Het van Antwerpen ko mende Deensche stoomschip Nord Farer, dat hedenmorgen boven Terneuzen op een plaat vastliep, is vanmiddag te één uur zonder assistentie vlot gekomen. De sleep- booten behoefden geen hulp te verleenen. DfEN HAAG. De prijs van het crieis- botermerk voor de weeik van 1521 Jan., is vastgesteld op 90 cent per kg. en van de vervoervergunning van buitenlandsche boter op 80 cent. Weer relletjes te Zwolle. ZWOLLE. De stakers der firma Rein- ders O'liefabrieken hébben gisteravond weer onrust verwekt. Bij enkele werkwil ligen werden de ruiten ingegooid. De bewoners van eenige boerderijen in de omgeving der stad werden door de stakers met brandstichting bedreigd, wan neer de huisgenooten nog langer dienst deden als onderkruipers. Te Nieuw Leuzen werd gisteravond een werkwillige, toen hij' door marechaussee's werd thuis .gebracht, opgewacht door een groep van 50 stakers en communisten en met steenen ontvangen. Er ontstond een formeele vechtpartij tussc'hen de mare chaussees en het publiek. Er moesten eenige schoten worden ge lost. Eén persoon werd gearresteerd, ter wijl de auto, waarmee de stakers waren gekomen, in beslag is genomen. APELDOORN. H. M. de Koningin is voornemens volgende week enkele dagen op het Loo te komen doorbrengen. PARIJS. In de omgeving van Amiëns zaten vijf arbeiders om een houtvuur, toen zich plotseling een ontploffing voor deed, waardoor alle vijf ernstig werden gewond. Het bleek, dat op die plaats nog een niet-ontplofte granaat uit den oorlog in den grond zat. Voor het behoud van het leven van drie arbeiders wordt ge vreesd. PEKING. De oprukkende Japansche troepen zijn in hevige gevechten met de Chineezen gewikkeld. Beide partijen be weren in het bezit te zijn van den pas van Tsjoe Men Kau. Naar nader gemeld wordt, bevindt zich het Noordelijk deel van dezen belangrijken pas in handen van de Japanners. ATHENE. Daar de Venizelus-^partij haar vertrouwen in de regeering had op gezegd, is in de Kamerzitting, die van gisteravond 5 uur tot vanmorgen 4 uur duurde, met 109 tegen 91 stemmen bet vertrouwen in de regeering opgezegd. Het kabinet zal zijn ontslag aan den president aanbieden. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. v. d. Louw, 28 j. eu G. J. Pelle, 25 j.; W. P. Vergouwe, 23 j. en J. Steketee, 28 j. Gehuwd: G. Gilde, 23 j. en H. G. Hou- mes, 23 j. Bevallen: A. Blokpoel-Dourlein, d. Overleden: J. A. v. d. Weel, 82 j., wedn. v. J. G. Huigens; M. G Tisserand, 32 j, geh. met J. J. Alewijnse; W. P. Andries- sen, 51 j., geh. met S. van Eenennaam; K. F. H. Snijders, 61 j., ongeh. z. GOES. Geboren: Krina Francina, d.v. Aarnout Paauwe en Francina Maas; Piet, z. v. Maarten Hoogesteger en Klazina Ja- coba van de Kreeke. Van 511 Januari 1933. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. Ver- hage 22 j. en J. Oosterling 18 j.; F. A. Pelser 24 j. en M. Daane 18 j.; W. W. Burger, 26 j. en I. M. Everaarts 27 j.; J. Alexander, 25 j. en G. L. M. J. Lako 20 j.; P. A. Eetezonne 26 j. en P. W. de Wijze 19 j.; I. Babelus 24 j. en M. G. de Veij, 31 j. Getrouwd: S. Cupido, 24 j. en W. M. van Bel, 22 j. Bevallen: M. Luwema, geb. Bertijn z.; B. Rozenberg, geb. Phil, z.; E. Wanst, geb. Jansen, z.; W. P. Zurhaar, geb. Vin- ke, d.; M. G. Wolf, geb. Stofregen d. Overleden: A. Kusse, 77 j., vrouw van G. M. J. Limonard; P. I. Kakenberg, 88 j., man van S. A. de Meijer.; J. H. Klijberg, 96 j. wed. van M. L. Janssens. (Vliss. Gt.) Van 613 Jan. IERSEKE. Geboren; Pieter, z. v. Jo hannes Dingenis van der Endt en Jacoha Louwerse; Bastiaan, z. v. Cornells Mari- nus Zuijdwegt en Magelina Hollestelle. Overleden: Willem Ghristiaanse, 49 j echtgen. van Apoloriia Cornelia Paauwe; Cornelis Roelof van Os, 83 j., wedr. van Jannetje Brouwer. Levenloos aangegeven: een kind van Jozias de Koeijer en Maria Douw; een kind van Johannes Laurus Oele en Geer- truida Moelker. Over de maand December. 's HEERENHOEK. Geboren: Jacobus Thomas, z.v. Joannes Jacobus de Hond en Adriana Janse; 30, Glazina Maria d.v. Joannes Hoondert en Adriana Schrieks. Overleden: Adriana Geus, wed. v. Bas tiaan de Jonge; 10, Cornelia Petronella d. v. Willem Cornelis de Jong en Petronella Adriana Clarijs, 10, Apolonia Johanna d. v. Johannes Verbeem en Cornelia Bal; 12, Tannetje Wonder gem echtg. van Jan Westerweele. MIDDELBURG, 12 Januari. Op de fruit veiling deden: Peren: Winterbergemot 4 14, Winterlouwtjes 1117, Wintersui- kerij 48, Giezer Wildeman 824, KI ei- peer 821, Pondspeer 18, Francois Bor- gea 18, Maholpeer 1417 ct., alles per Kg. Appels: Goudreinet 420, Landsber- gerreinet 15, Armgaard 1221, Campag- nezoet 1220, Framboosappel 19, Zure Bellefleur 1216, Sterappel 25, Princesse Nobel 14 ct., alles per Kg. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 13 Januari 1933. Spruiten 713, id. He soort 56, Wortelen 2.10, Stekuie 0.501.20, alles per 100 Kg.; Prei 36, Tulpen 1520, alles per 100 bos; Bloemkool 711, id. lie soort 25, Roodekool 2.50, Groene Savoyekool 1.50, Kropsla 6, alles per 100 stuks. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Jan., 2.30 u. Londen 8.318.34% Berlijn 59.1059.14. Parijs 9.719.75. Brussel 34.4834.52. New-York 2.49—2.491/4. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Nederl. Handel Mij. 70% 70 Philips Gloeilampen G.B. 130% 129% Unilever 113 112% Anaconda Copper 8% 8% Bethlehem Steel 16% 16% U.S. Steel Corp. 31% 30% Shell Union 5% 5% Koninkl. Petroleum 158% 155 Amsterdam Rubber 65% 63% Nederl. Scheepvaart Unie 119 117% Deli Maatschappij 138 131 Handelsverg. Amsterdam 178% 178% 5 pet. Nederland 1932 101% 100% 4% pet. Ned.-lndië 1926 96"/« 96% Nieuwe 4 pot. Staatsleening 99% De markt was lusteloos op een iets la ger koerspeii, eühter üiët weinig handel. De Duitsche afdeeling was prijshoudend, ofschoon de Youngleening, onder gering aanbod, eenige reactie te zien gaf. Ber lijn was overigens vast. Het aunbod in de nieuwe 4 pet. Staatsleening nam geleide lijk af en de koers herstelde zich tot 99% pet. De overige beleggingsmarkt kon zich niet geheel op het vorige niveau handhar ven. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor te Middelburg over de maand Dec. 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboek jes ingelegd f 61.706,21, en terugbetaald f 62.406,26. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 700.05. Opgave betreffende het postkantoor te Goes over de maand Dec. 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboek jes ingelegd f 48.780,23, en terugbetaald f 38.882,85. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 9897,38. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes afgeschreven nominaal f 200. Programma van Zaterdag 14 Januari. HUIZEN, 296 M. KRO-Uitzending. 8.00 9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 12.151.45 Trio-concert. 2.00 Jeugdhalfuurtje. 2.30 Kinderuur. 4.00 Orgelconcert. 5.30 mu ziek. 8.00 Orkestconcert. HILVERSUM, 1875 M. VARA-Uitzen- ding'. 10.00 v.m. VPRO-morgenwijding. Programma voor Zondag 15 Jan. HUIZEN, 296 M. 8.30—9.30 N.C.R.V. Morgenwijding (ds Jeronimus, Bapt. pred. te Den Haag), 10 u. Hoogmis, 12.15 Lunchconcert, 5 u. Zondagmiddag-evange lisatie (dhr v. Prattenburg te Driebergen), 6 u. Ev. Luth. kerkdienst te Amsterdam (ds L. Schutte), 8.15 K.R.O.-orfkest. HILVERSUM, 1875 M. 8.30 V.A.R.A. 12 u. A.V.R.O. (Kon. Mil. Kapel), 2.30 Omroeporkest, 6.45 Remoustr. kerkdienst (ër R. Miedema te Amersfoort), 8.15 Om roeporkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 14 Jan.: Zwakke tot matige uiteenloopende wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt) in het Oosten, in het Westen weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Licht op voor fietsers: Zaterdag 4 u. 37 min. Heden ontsliep zacht en kalm na eene korte ongesteld heid onze lieve, zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer FRANS JAN BOONE, in den ouderdom van ruim 75 jaar. Goes: Wed. A. J. BOONE—STERK A. BUITENDIJK—BOONE. L. M. BUITENDIJK en Kinderen. Maarssen: A. M. GOETHEER—BOONE. J. GOETHEER. Goes: D. J. BOONE. C. BOONE—FINTELMAN. W. F. DE VOS—BOONE. A. A. DE VOS en Kinderen. W. P. BOONE. Haarlem: A. J. LOK—JERONIMUS. P. LOK. Goes, 12 Januari 1933. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 16 Januari a.s., des nam. 1 uur. Geen bezoek.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3