uws. Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Telegrammen. PARIJS. Het radio-station te Marseille beeft S.O.S.-signalen ontvangen van bet Finantiëele Berichten Rechtszaken Marktberichten. Burgerlijke Stand ingen en Radio-nieuws igens. tsche s.s. Wit- itte Zee en de Nieuwen Wa- oemden zeeslee- an het Vader!, ie drie dappere lie het hebben tique brandend ie kanaal rond over te wippen lelooze vaartuig m van dit schip swerk te assis- de Lauwerezee van Jan de Wit de Baar en M. uit 'Maassluis, O jaar oud. On- old het de een- reld, hebben zij sld. zij, op een ge- de Lauwerszee jrobeeren op de boden ons aan ameraads in de k van de Lau- sn zoo, dat onze n tique ikwam te ng van 2 M. en nmelde, dat het m de Atlantique )e Baar wist er zich langs om- intusschen lang bedroeg zoowat gloeiend heet en Bovendien werd n het schip tel- iid aangesmakt, dom door. Toen jeft Wijgerse de is hij de klau- ój de Baar hein van Teylingen ar toen hij een ïen brandde de tte omlaag. Hij >n ander touw te lager bleef han- iten hebben de iarna aan boord ïen. zeiden zij. Het g „beroerd". Je was er gloeiend goed uitkijken, ader gat viel. Al 1, waarbij je nog n'ha'len aan glas- oorschip beland, ijn met het vast- ïdigheden is dit sel coryaS, want ijk werk aan ze- Wij moesten het en te klaren en geslaagd. Uit de zak met brood n we al dien tijd is echter, dat wij iken hadden. De wij hebben nog tocht over de At- rar dien hebben ar spoedig moe- boord waren, Minotaur opzij Even. Deze wil- en op de Atlan- hij greep een iaar juist op het st had, zakte de ider hem uit en ïen is de officier geraakt tusschen lotaur, waardoor ■rbrijzeld. Atlantique verre zijn we toch blij in. il van deze drie hadden de sleep- le vlag er bij ge- ïenkomst van de en toen de sleep issluis passeerde, aren uitgestoken, schepen een iwaar ils welkomstgroet de k a z e r- In de infante hebben zich on- 12e regiment in- latste dagen zeer ifluenza voorge- ;ich vrij snel uit, ienlijk aantal mi- ukkig zijn de ge- astigen aard. Ge- ïebben zich nog r>\ en in brand. onbekende oor- ling van den heer Vegens een defect ig kon de motor burg niet eerder ritbreken van den itusschen hadden aast het branden- e van P. Slikker gevat. Het huis ts gedeeltelijk be zingen van K. en den grond af. Brandstichter aangehou den. Den laatsten tijd kwamen in de om geving van Hoek van Holland herhaalde lijk kleine branden voor. Men kon als ze ker aannemen, dat het vermoeden van brandstichting juist was. Zekere S. uit Hoek van Holland werd door de politie van deze brandstichtingen verdacht, doch bleek later onschuldig te zijn. De politie van 's-Gravenzaride is er thans in geslaagd den waren dader te vinden, n.l. den land bouwer L. Jr., die de branden op de be drijven van eigen familieleden deed ont staan en zelfs op zijn eigen boerderij brand had gesticht. De koninginder inbrekers. De politie te Praag is er in geslaagd een jonge vrouw te arresteeren, die bekend staat als de koningin der inbrekers. Deze vrouw, Anna Novak, die 22 jaar oud is, heeft sinds Augustus van het vorige jaar niet minder dan 26 inbraken gepleegd. Zij opereerde altijd geheel alleen, en was ge wapend met een revolver, die zij, volgens haar mededeeling aan de politie, uitslui tend voor zelfverdediging bij -zich had. Het gestolen geld gebruikte zij om een weelde rig leven te kunnen leiden. Kinderen door rook ge- stik t. Terwijl een vrachtrijder uit Brom berg met zijn vrouw bij buren op bezoek was, geschiedde in zijn woning een ernstig ongeluk. Toen hij1 bij terugkomst de slaap kamer, waarin zijn 5-jarig zoontje en zijn 3-jarig dochtertje sliepen wilde bin nengaan, was deze 'geheel met rook gevuld. Een stroomatras was door een lucifer,- die achteloos nog brandend was weggeworpen, gaan smeulen en de beide kinderen waren gestikt. De vader poogde zelfmoord te plegen, doch werd daarin verhinderd. Laat in den avond zijn de beide ouders door dé politie onder verdenking van moord gearresteerd. Zuigeling in dedekensge- stikt. Een één-jarig kindje van den heer D. te 's-Gravenzande, was des avonds door de moeder in bed gelegd, en daarna tegen de koude flink in de dekens gewik keld. Vermoedelijk is het kind des avonds gaan woelen, althans, de dekens zijn om de hals van de kleine gaan snoeren. Hier door kon het kind ook niet schreeuwen, zoodat de ouders, die in de huiskamer vertoefden, onkundig bleven van hetgeen in de slaapkamer zich afspeelde. Toen des avonds laat de ouders nog even bij het bedje kwamen, bleek de arme kleine in stervenden toestand te verkeeren. Een onmiddellijk gewaarschuwde genees heer kon geen hulp meer verkenen, zoo- dat het kind na een kort poosje overleed. Gorgelen op commando. De of ficieren van gezondheid van de Fran- sche armee hebben, gezien de griep-epi- demie in Frankrijk, leger, marine en luchtvloot met gorgelwater „bewapend". Ais wijndrinkers kennen de Franschen toch al alle 'fijne 'knepen van het gorgelen, maar het gorgelen met gedesinfecteerd water en op commando, is toch nieuw voor hen. Maar juist dit geschiedt nu in alle garnizoenen van het Noorden des lands tot in Afrika toe. Men gorgelt dage lijks, men gorgelt op militair commando. Begaafde officieren hebben preciese gor gelcommando's uitgedacht. Bij „een" trekt iedere soldaat zijn flesch met gorgel-water neemt een slok, werpt zijn hoofd op voor schrift naar achteren, dan gorgelt men in koor, spuwt uit en bij „vijf" is het proces met „stilstaan" beëindigd. Wanneer heel een regiment in koor gorgelt, moet men den indruk 'krijgen alsof men voor de Niagara-watervallen staat. In de practijk krijgt het koorgegorgel een bijzondere mu zikale beteekenis, want men heeft al spoe dig bemerkt, dat er tenor-gorgelaars, bari ton-gorgelaars en bas-gorgelaars zijn. En misschien zal men binnenkort de compag nieën harmonisch" indeelen. Hand door trein afgere- d e n. Te Utrecht voer een schuit met vuil onder de Jeremiebrug door, juist toen er een trein passeerde. Deze brug bestaat uit dwarsleggers en rails en zoodoende kon een man, die op de schuit behulpzaam was en die van een passeerenden trein schrok en dreigde te vallen, zich tusschen het hout door aan de rails vastklemmen. Juist toen hij zich vastklemde, passeerde er over deze rails ook een trein, zoodat de hand bijna geheel werd afgereden. Nadat de politie den pols had afgebon den, is de man met een particuliere auto naar de Rijksklinieken overgebracht. Tragische dood van een dokterskind. In het gezin van Dr Brandes, assistent-arts in de chirurgische kliniek van Goettingen, heeft een tragisch ongeval plaats gehad. Het drie-jarig zoontje van den medi cus had in een latafel een doosje met ta bletten gevonden, welke hij voor bonbons aanzag en opat. Toen de ouders het voorval bemerkten, was het reeds te laat. De tabletten hadden een zóó sterke vermindering van den bloedsomloop tengevolge, dat het knaapje na enkele uren overleed. DRINKEN EN ROOKEN. In „Vooruit" vinden wij de volgende cijfers uit de Economische Statistiek van het Centraal Bureau. Zij betreffen genot middelen. Het bierverbruik is sinds 1921 de oorlogsjaren kunnen door de abnormale verbruikscijfers beter buiten beschouwing blijven van 23.0 liters tot 25.3 in 1931 omhoog geloopen. Het hoogste verbruik was echter in de jaren 1928, 1929 en 1930, toen het om en bij de 28 liters was. Wijn in dien zelfden tijd van 1.46 naar 1.90 on geveer om dan in 1931 weer terug te val len tot 1.44 liter. Gedistilleerd liep van 2.90 in 1921 terug tot ongeveer 2.00, ging daarna weer omhoog tot 2.62 verleden jaar en is nu 2.41. Sigarencijfers waren in 1921 nog niet bekend, maar in 1923 rookte elke Hollander er 146 per jaar. Dit is eenige jaren constant gebleven om dan op te loopen, 158 in 1927, 165 inl928, 173 in 1929, 174 in 1930, en verleden jaar is het weer teruggeloopen tot 171. Blijkbaar is in het jaatste jaar de cri sisinvloed sterker. Sigarettencijfers zijn uit den aard der zaak hooger; het verbruik daarvan is sinds 1923 opgeloopen van 274 tot 455 in 1929 met daarop weer een kleinen terug slag naar 444 in het afgeloopen jaar. Mis schien is het tabaksverbruik nog het bes te te illustreeren met de volgende cijfers over 1930. In dat jaar brachten de belas tingen alle bij elkaar 842 millioen op. Het verbruik van tabak bedroeg 183 millioen, het verbruik van alcohol 215 millioen. Te zamen deze twee laatste dus 398 millioen, dat wil dus zeggen: bijna de helft van de totale opbrengst der belastingen Steun aan consumptie-aardappelen. Van vele zijden vraagt men ons, zegt „Ons Platteland", het orgaan van den Ghr. Boeren- en Tuindersbond, of er nog een steunmaatregel voor de consumptie aardappel is te verwachten. Daarbij vraagt men ons raad omtrent al of niet opruimen van de aardappelen. We durven hier bijna geen advies geven. We achten de mogelijkheid dat er een steun maatregel komt in den geest als door de afd. Flakkee van den G.B.T.B. is bepleit niet uitgesloten, maar durven evenmin te zeggen, dat hij wel komt. Op de jaarvergadering van de Holl.- Brab. afd. zal dit plan nader worden uit eengezet. De aardappelprijzen zijn echter zoo laag dat er heel weinig risico meer in bewa ren kan zitten, dan wat arbeid, die men wellicht heeft om 't product goed te hou den. We zouden gaarne positiever mededee- lingen doen. Het eenige wat we met zekerheid kun nen zeggen is, dat wij voortdurend bezig zijn den zoo noodzakelijken steun te ver krijgen, omdat we weten welk een ramp 't niet helpen zou beteekenen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactip M. de R., Het Comité tot den verkoop van Wel dadigheidszegels en -briefkaarten te Mid delburg heeft in het tijdvak van 10 Dec. 193210 Jan. 1933 aan zegels verkocht tot een bedrag van f 1755.79 (vorige jaar f 1727.57) en aan briefkaarten, per se rie f 0.35, tot een bedrag van f 190.75, n.l. 545 series (vorige jaar 800 series). Met het oog op de tijdsomstandigheden mag dit resultaat van de gevoerde actie ten bate van het hulpbehoevende kind ze ker bevredigend heeten. Het Comité brengt gaarne zijn grooten dank aan allen die door koop of verkoop hebben medegewerkt om tot dit gunstig resultaat te geraken, inzonderheid aan de dames, die het tentje wilden bedienen en aan den heer H. ten Kate, wiens ijverige werkzaamheid den verkoop der zegels zeer heeft bevorderd. Namens het Comité voornoemd, L. B. TJEBBES, secr. Prof. Dr Slotemaker de Bruine. DEN HAAG. Naar wij vernemen wordt Prof. Dr Slotemaker de Bruine opgeno men in het Diaconessenhuis te - 's-Graven- hage voor het ondergaan van een nier operatie. AMSTERDAM. Naar gemeld wordt zal de Raad voor de Scheepvaart op 20 Ja nuari a.8. een onderzoek instellen naar den brand op het motorschip de P. G. Hooft van van de Mij Nederland. Als ver moedelijke oorzaak van den brand wordt kortsluiting aangenomen. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 7.50 uur is het K. L. M.-vliegtuig „Pelikaan" van Schiphol naar Indië vertrokken. Twee passagiers maken de reis mee tot Cairo. Aan boord bevond zich 295.621 K.G. post, 97.461 K.G. lading en 9.250 pakket post. ROTTERDAM. De Rotterdamsche recht bank heeft heden uitspraak gedaan in de beruchte moordzaak te Blijdorp, waarvan een 9-jarig meisje het slachtoffer werd. De beklaagde, de 23-jarige H., werd con form den eisch, wegens feitelijke aanran ding van de eerbaarheid, den dood ten gevolge hebbende, veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf te Leeuwarden te onder gaan, en daarna ter beschikkingstelling van de regeering. ALPHEN A. D. RIJN. In den afge loopen nacht ontdekte een brandweerman bij het naar huis gaan, dat brand was uitgebroken in een perceel aan den Stati onsweg. Hoewel de bovenwoning, be woond door de fam. Boogaard, hevig brandde, lag de familie nog rustig te sla pen. Zij konden zich slechts met groote moeite in veiligheid stellen. De bewoners van de benedenwoning hadden eveneens niets van den brand gemerkt. Zij werden wakker, doordat het bluschwater in de slaapkamer kwam. Het perceel brandde geheel uit. Ook een aangrenzend heeren huis bekwam nog brandschade. Grieksche stoomschip „Eunoussios", dat op een afstand van 10 Mijlen ten N. van Kaap Bonn in grooten nood verkeert. BOEKAREST. De plotseling met groo te felheid ingevallen winter, gepaard met hevige sneeuwstormen, heeft op vele plaatsen noodlottige gevolgen gehad. Reeds werd bericht ontvangen, dat vier personen zijn doodgevroren. Met name de arme bevolking heeft hevig te lijden. NEW YORK. Het Zuiden van Calif or- nië is geteisterd door zware stormen, die groote schade hebben aangericht. Er wor den talrijke booten vermist. Op meerdere plaatsen zijn overstroomingen voorgeko men. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. in oprichting, Goes. Nederlandsche Handel Mij. 71%70%. Philips Gloeilampen G. B. 133'130%. Unilever 115113. Anaconda Copper 8%8%. Bethlehem Steel 17y8—16%. U.S. Steel Corp. 32%—81%. Koninkl. Petroleum 160%158% Shell Union 57/s5%. Amsterdam Rubber 65%65%. Nederl. Scheepvaart Unie 59%59%. D'eli Maatschappij 136ys138. Handelsverg. Amsterdam 182%178%. 5 pet. Nederland 1932 101s/io101 Vs. 4% pet. Nederl.-Indië 1926 97—9611/!». Ofschoon de koersen na de opening fractioneel terugliepen bleef de ondertoon van de markt gunstig. Duitsche obligatiën waren weer hooger. Young-leening noteerde 63%. Het resul taat van de nieuwe leening is teleurstel lend, en wordt met een disagio van pet. afgedaan. Op de andere beleggingswaar den is dit niet van invloed Het eerste getal geeft aan de koers van gisteren, het tweede van heden. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Jan., 2.30 u. Berlijn 59.07—59.11. Parijs 9.719.73. Londen 8.328.38. Brussel 34.5034.52. New-York 2.487/8—2.49. Een ontslagquaestie. Giste ren zijn voor de tweede kamer der Am sterdamsche rechtbank de pleidooien ge houden in het civiel geding betreffende het ontslag, dat een redacteur van het dagblad „De Telegraaf" zou hebben ge kregen door het optreden van den direc teur en den secretaris van de A.V.R.O De zaak dateert van December 1930, toen de royementsvergadering van de A.V.R.O. werd gehouden. Mr M. J. de Geus trad op voor den ontslagen redacteur, die van de heeren W. Vogt en Van Gheel Gildemeester een schadevergoeding eischte tot een bedrag van f 56.000. PI. begon met een uitvoerig overzicht te geven van de ontwikkeling der gebeur tenissen bij de A.V.R.O. in December 1930 en den tijd hieraan voorafgaande. De hee ren Vogt en v. Gheel Gildemeester zouden vóór de royements-vergadering een con ferentie hebben gehad met de directie van de Telegraaf, om de houding voor te schrijven, 'die de redacteur die be stuurslid van de A.V.R.0.A was moest aannemen op de a.s. vergadering. De directie van de Telegraaf zou hierop den redacteuralswerk- nemer hebben voorgeschre ven welke h io u d i n g fa ij i n d e A. V. R. O. diende aan te nemen. De redacteur weigerde echter hieraan gevolg te geven, daar zijn geweten hem dit verbood en bij hem slechts de bedoeling voorzat, aldus pl., om de belangen van de AVRO te dienen. Door het optreden van de AVRO-directie is, volgens pl., de redac teur, die de aanwijzingen van zijn dag bladdirectie niet wilde volgen, ontslagen. Gedaagde werd vertegenwoordigd door Mr J. Adriaanse uit Middelburg, die op juridische gronden uiteenzette, dat van onrechtmatige daad geen sprake was en dat bovendien elk causaal verband ont brak tusschen gebeurtenissen bij de A.V.R.O. en het ontslag van den redac teur. Pl. concludeerde tot afwijzing van den eisch tot schadeloosselling. Na re- en dupliek werd het vonnis op 10 Februari a.s. bepaald. DE ZENDER R0MA-NAP0LI PROPAGEERT HET FASCISME VOOR NEDERLAND. „Wie de vorige week Maandag, zegt „De Tijd", al dan niet toevallig, zijn radio toestel op Roma-Napoli afgestemd heeft, zal een heel zonderlinge sensatie beleefd hebben: door een vrouwelijke stem hoorde hij zich in het Nederlandsch toegesproken en die vrouwenstem propageerde irf een uit- bundig-enthousiaste rede het fascisme... voor Nederland! Het bleek, dat hier een Nederlandsche dame mevrouw Pierson (pseudoniem: Ellen Forest) aan het woord was en door middel van den Italiaanschen staats- zender in de gelegenheid werd gesteld, de voortreffelijkheid van het fascisme en deszelfs leider in een verafgodende rede hemelhoog te roemen en de stelling te verkondigen, dat bet fascisme niet alleen voor Italië, maar ook voor Nederland be stemd was: schitterend werden de resul taten genoemd, welke Mussolini (wij moesten ons uit onze kleinheid opwerken om een figuur als Mussolini te kunnen bewonderen!) voor Italië bereikt had, en ook voor Nederland zou veel van dit schoons te bereiken zijn, indien wij ons hier maar bevrijden van onze „zwetsen de" Kamer- en gemeenteraadsleden, die zich in het parlementarisme zoo onmach tig toonden: de eenheidzoekende krachten moesten zich in Nederland vereenigen en het Italiaansche voorbeeld volgen tot heil van het vaderland. De dame was zelfs zoo voorkomend, een adres te Laren op te geven, waar ad- spirant-fascisten propaganda-brochures konden verkrijgen I" Het blad vraag zich af, of mevrouw Pierson, mitsgaders ook de Italiaansche staats-autoriteiten, die deze redevoering over haar officieelen zender den ether in lieten sturen zich wel bewust geweest zijn van de draagwijdte der daad, welke hier gesteld werd. „Evenals Moskou, zoo gaat thans ook Rome de perken van het internationaal politiek-geoorloofde te buiten, door onder danen van een vreemden staat op te wek ken tot het belijden en volgen van een be paalde politiek en tot het verlaten van het in 'dien vreemden staat geldende staatsleven Roma-Napoli dat wil zeggen Mussolini heeft zelfs toegestaan, dat op verachtelijke wijze gesproken werd over de door ons volk gekozen regeerders. Toen de V.A.R.A. indertijd een Mattiotti- herdenking wilde uitzenden, was Rome in last. Wèl zouden wij moeten dulden, dat ons van uit Rome het fascisme wordt opgedrongen met denigratie van onze wettige overheden. Ligt het in de bedoeling, dat Rome op dezen weg voortgaat en b.v. ook in andere talen fascistische propaganda gaat ver spreiden? Dan zal men de regeering te Rome ten spoedigste aan haar verstand moeten brengen, dat een dergelijke handelswijze in een behoorlijke internationale samen leving niet geoorloofd is. Zelfs niet aan... Mussolini!" Middelburg, 12 Jan. Op de graanmarkt was de aanvoer ma tig. Kroonerwten f 11.50f 13.50, witte boonen 1011.50; lange bruine boonen 7 8.50, ronde br. boonen 1214, schok kers 1113.50 gld. Aangevoerd door boerinnen: Boter 79 ct. kipeieren 3.50, poelje-eieren 2.60, eendeieren 4 gld. p. 100. Aangevoerd door handelaren: Boter 72,5 ct., kipeieren 3, poelje-eieren 2 gld. p. 100. Part. prijs: Boter 87,5 ct., kipeieren 4,5 ct., poelje-eieren 3,5 ct., eendeieren 5 ct. Veilingsvereen Walcheren. Aanvoer: 22.000 stuks. Prijzen: 4850 k.g. f2.27, 5052 k.g. 2.55, 52—54 k.g. 2.67—2.71, 5^56 k.g. 2.70—2.85, 56—58 2.99—3.02, 58—60 k.g. 3.18—3.20, 60—62 k.g. 3.50, 62—64 k.g. 3.55—3.66, 6466 k.g. 3.61—3.62 gld. Bruine 5456 k.g. 2.88, 5658 k.g. 3.29, 58—60 k.g. 3.54, 60—62 k.g. 3.61, 62—64 k.g. 3.76 gld. Eendeieren f4.16. THOLEN. Veiling van 11 Jan. Grove uien f 1.952, gewone Rijnsburger 2.51 2.52, gewone bruine 2.30—2.51, drielingen 22.06, picklers 4.314.50, stekuien 1 gld. alles per 100 K.G. Aanvoer 1100 balen van 50 k.g. KAPELLE, 11 Januari 1933. Groote veiling: Koolrapen 0.60 per 100 Kg. Kleine veiling: Appels: Goudreinetten 818, Zure Bellefleurs 816, Sterappels 1015, Ermgaard 1220, Campagnezoet 818, Huismanszoet 15, Pomme d'Oran- ge 1113, Wondergemappels 1012, Blanke Court Pendu 9, Hollandsch Zoet 13, Zoete Bellefleurs 15, Zoete Appels 4 14 ct. per Kg. Peren: Wintersuikerij 512, Winter- bergamotten 13, Winterlouwtjes 12, Klei- peren 817, Gieser Wildeman 1016, Pondsperen 1216, St. Remy 11 ct., alles per Kg. Diversen: Sjalotten 1, Uien 2, Kroten 1, Koolrapen 1, Spruiten 2—12 ct., alles per Kg.; Bloemkool 410, Savoyekool 1 4, Boerenkool 2 ct., alles per stuk; Prei 14 ct. per bos; Kipeieren 3.20, Poel eieren 2.70 per 100 stuks. GOES. Gehuwd: Hubrecht van Dalen, 23 j. jm. en Johanna Catharina Brusket, 20 j. jd. Overleden: Johannes Willeboer, 31 j, echtgenoot van Lourina Jeanette Wijk- huisen, te Kruiningen. Van 411 Januari. KRUININGEN. Overleden: Nicolaas Hamelink, 59 j., echtgenoot van Maatje de Jonge. Over de maand December. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 15, Maarten Eggebeen, 25 j. jm. en Cornelia Pieternella Moerman, 26 j. jd.; 22, Cor- nelis Marinus van de Linde, 34 j. jm. en Jacoba de Bokx, 31 j. jd. Geboren: 8, Cornelis Adriaan, z. v. Adrianus Hendricus Ootne en Sophia van Fessem; 12, Pieternella, d. v. Jacob Ver meulen en Klazina Bolle; 14, Adriana Johanna, d. v. Simon Abrahamse en Cor nelia Wilhelmina Fucks; 16, Jannij Maatje Lenij, d. v. Cornelis van de Velde t en Catharina Jannetje Bruinooge. Overleden: 7, Servaas A'dolphe Geill, 24 j. jm.; 30, Pieter Cornelis Phernam- bucq, 28 j. jm. COLIJNSPLAAT. Gehuwd: 15, Jacob Hoogerheide en Wilhelmina Munter. Geboren.' 19, Maarten Marinus, z. v. Willem Huibregtse en Pauwelina Ka- relse; 21, Jozias, z. v. Pieter Bakker en Janna van der Weele. Overleden: 13, Catharina Snoodijk, 39 j., wed. van Josias Johannis de Krijger; 26, Krijn van den Berge, 39 j., echtgen. van G. M. C. van der Zwart. BRUINISSE. Gehuwd: 2, Adriaan v. d. Berge 51 j. wedn. van Chr. E. Jumelet en Johanna van den Berge, 28 j. jd.; 2, Adriaan Jumelet, 23 j. jm. en Louwrina Jacoba v. d. Berge, 23 j. jd.;2, Anthonie Machiel Jumelet, 21 j. jd. en Adriaantje de Ronde, 21 j. jd. Geboren: 5, Pieternella d.v.i P. v. Duivendijk en N. Hoek; Overleden: 6, teendert Padmos 72 j. echtgen. van E. Goudzwaard; 10, Maria van 't Hof, 74 j. echtgen. van M. C. Dorst; 30, Janna de Waal, 55 j., wed. van M. Hag». ZAAMSLAG. Getrouwd15, Michiel Cornelis Wilhelm, 32 j., weduwn. en Sara Johanna Willemsen, 24 j.; 22, Pieter de Putter, 27 j. en Hebrina Hamelink, 24 j. Geboren: 5, Abraham, v. van Abraham Dees en Jeleijntje Scheele; 8, Elizabeth, d. van Jan Goossen en Cornelia Hamelimk; 11, Sara Catharina, d. van Mattheus de Putter en Frangoise de Putter; Janna, d. van Jannis Hamelink en Cornelia Ha melink; 12, Adriana Geertruij, d. van Pie ter Balkenende en van Catharina Koster; Jan, z. van Jan Deurwaarder en Sara Catharina de Bruijne; Wilhelmina Pou- lina; d. van Jacobus de Feijter en Catha rina Janna Dees; 19, Tanneke, d. van Leendert de Putter en Neeltje Hamelink; 25, Clara Elizabeth, d. van Jacobus Jo hannes de Regt en van Elizabeth Glara Dekker. Overleden: 31, Een als levenloos aange geven kind van het mannelijk geslacht van Johannes Cornelis Missu en Neeltje Adri ana Wissel. Krabbendijke, Woensdag werd door den bouwkundige A. Wabeke aanbesteed het bouwen van een woning voor dhr J Moerland. Inschrijving als volgt: H. A. Breker f3365; J. v. d. SandeKloet f 3298; L. J. v. Doorn f 3245; Joh. Benou f 3202. Zonder schilderwerk, lood, zink en sanitair. Gunning aangehouden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 13 Jan. 1933: Zwakke tot matige uiteenloopende wind, later waarschijnlijk uit Zuidelijke rich tingen, afwisselende bewolking, aanvan kelijk kans op eenige regen, zelfde tem peratuur, later iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Lichl op voor fietsers: Vrijdag 4 u. 35 min. Programma van Vrijdag 13 Jan.: HUIZEN Algemeen programma, ver zorgd door de K.R.O. 89.15 en 10 Gra- mofoonpl. 12.151.45 Sextetconcert. 2 Gramofoonpl. 2.30 Pianoduetten. 3 Gra- mofoonpl. 3.30 Pianoduetten. 4 Solisten- concert. 5 Viool-recital. 6.45 Concert. 8.15 11.30 Operette-uitzending. HILVERSUM. 1875 M. 8 VARA, 12 AV RO-kleinorkest, 2 Gramofoonpl. 2.30 AVRO-kamerorkest. 5.30 KleinorkesL 8 VPRO. HET RUSSISCHE PROBLEEM. In „De Standaard" behandelt Baarbé thans het Russische probleem. „De Unie van Russische Sofjet-repu- blieken, zegt hij, stelt nog immer de be schaafde menschheid voor allerlei proble men maar de belangrijkste vraag is voor het oogenblik tooh wel deze, hoever Rus land nu met zijn economischen opbouw is gevorderd, anders gezegd, of 'Moscou ge gronde hoop mag koesteren, dat het zal Slagen met zijn geweldige plannen voor de algeheele economische onafhankelijk heid der vereenigde Sof jet-republieken. Het geldt hier nader betoog mag over bodig worden geacht een zaak waar heel de wereld, en niet enkel het kapita listische Westen, het grootste belang bij heeft. Vijftien jaren zijn nu voorbij sinds de Bolsjewisten zich van de macht hebben meester gemaakt, en ondanks alle offi cieels tegenspraak is ear niet meer aan te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3