Binnenland. Staten-Generaal Uit de Provincie. Kerknieuws. LOOP DER BEVOLKING. Dreigend conflict te Helmond. Door de N.V. P. F. van Vlissingen's Ka~ toenfabriek te Helmond is aan de arbei dersorganisaties St Lambertus, Unitas en De Eendracht medegedeeld, dat zij voor het gebeele personeel een loonsverlaging wenscht toe te passen van 10 pot. Gis teravond kwam dit voorstel bij de arbei dersorganisatie St Lambertus in bespre king. Een 300-tal arbeiders der firma was aanwezig. Met bijna algemeene stemmen werd besloten onder geen enkele voor waarde een loonsverlaging te aanvaarden Het besluit der vergadering zal aan de directie worden medegedeeld. De Amsterdamsche tram. Het gaat met het vervoer van de Am sterdamsche gemeentetram nog steeds bergafwaarts. Van 1 Januari 1932 tot 31 December van het afgeloopen jaar werden 116.505.000 passagiers vervoerd, tegen 139.479.655 over 1931, dus 22.974.655 minder. Het aantal dagen met veel neer slag (regen) bedroeg in bet vorig jaar 81 en 95 in 1931. De maand December van 1932 geeft het cijfer van 9.439.000 passa giers tegen 11.134.915 in 1931. In No vember van 't vorig jaar werden 9.429.107 passagiers vervoerd. Loonsverlaging in de Textiel-industrie. Bij de N.V. Katoenfabrieken voorheen Arntzenius Jannink Go. te Goor is in gaande 16 Januari a.s. een tariefsverla ging aangekondigd. Een en ander komt neer op een verlaging van 15 pet. voor de zes-getouwen- en 20 pet. voor de acht-ge- touwen wevers. Gouverneur van Suriname. De gouverneur van Suriname, Dr A. A. L. Rutgers, die eenigen tijd hier te lande met verlof vertoefd heeft, is hedenmorgen met het s.s. „Oranje-Nassau" van de K. N. S. M. naar Paramaribo terug gereisd. De heer en mevrouw Rutgers, die hun kinderen in Nederland hebben achterge laten, werd uitgeleide gedaan dooreenige familieleden, onder wie de vader van me vrouw Rutgers, Staatsraad Idenburg. Ook de directie van de K. N. S. M. was bij het vertrek aanwezig. Een gelukkige gemeente. Uit de concept gemeentebegrooting van Den Helder blijkt, dat voor 1933 een slui tende begrooting kon worden geraamd (hoewel zich enkele nadeelige factoren voor een deel ook in dat jaar doen gelden) zonder dat het noodig weis.de belastingen en de tarieven voor electriciteit, gas en water te verhoogen, terwijl het ook niet noodig zal zijn een beroep te doen op den steun van rijk en provincie ten aanzien van werkverschaffing. Het conflict te IJmuiden. Gisteravond hebben de arbeiders in het havenbedrijf te IJmuiden, vereenigd in den modernen en Ghristelijken bond, af zonderlijk vergaderd. De moderne bond had twee zalen noo dig; ongeveer 1000 menschen waren aan wezig. Na toespraken van een hoofdbe stuurder en van den secretaris der IJmui- der federatie, werd tot voortzetting der staking besloten. In de vergadering van den Christelijken Bond adviseerde het hoofdbestuur, weer aan den arbeid te gaan. De overgroote meerderheid der aanwezigen bleek hier voor echter niet te vinden, zoodat ook de Christelijke arbeiders blijven staken. Gisteren zijn 15 treilers binnengekomen, waarvan er waarschijnlijk 2 niet zullen worden gelost. Nog 15 trawlers zijn in zee. De leiding van de Chr. Hist. Unie. „Naar „Het Vaderland" verneemt, heeft Mr Schokking, lid van den Raad van State, laatstleden week de vergadering van de Chr. Hist. Unie niet alleen we derom bijgewoond, maar die vergadering, zelfs een tijd lang, nadat hij zich daar voor genereus had aangeboden, gepresi deerd. Wij meenen niet mis te tasten, als wij in het voorgevallene een terugkeer van den vroegeren staatsman in de actieve politiek verwachten". Erg waarschijnlijk lijkt ons dit bericht, dat we in geen enkel ander blad aantrof fen, niet. De grootere snelheden bij de spoorwegen. Het Hbld. meldt nadere bijzonderheden omtrent de wijze, waarop de Nederland- sche Spoorwegen de snelheid op sommige hoofdbaanvakken tot boven 100 K.M. den ken op te voeren. Het ligt n.l. in de bedoe ling over te gaan tot invoering van een Diesel-electrische tractie op groote schaal, ten einde tot een beteren dienst voor het reizende publiek te komen. Zoo mogelijk zal dit nieuwe verkeersmiddel ingaande zomerdienst 1934 in dienst worden ge steld, voorloopig op de lijnen Rotterdam Utrecht, Den HaagUtrecht, Amster damUtrechtArnhem en UtrechtDen BoschEindhoven. Met behoud van de internationale trei nen en enkele stoomtreinen voor groot- afstandsverkeer zal met de Diesel-electri sche treinen op deze baanvakken in uur- dienst worden gereden. De snelheid zal voorloopig 100 K.M. per uur bedragen; ook door het groote aanzetvermogen gelijk aan dat der electrische treinen zal de rijduur worden bekort. De treineen- heid zal bestaan uit een driewagentrein (drie vastgekoppelde rijtuigen op vier draaxstellen) met 160 zitplaatsen (48 tweede klas en 112 derde klasse plaatsen). Voor drukkere treinen worden twee een heden gecombineerd (zeswagentrein). De rijtuigen zullen volgens het stroom- lijntype zeer licht worden gebouwd. Ge zorgd wordt, aldus bet blad, voor com- GEMEENTE O.- en W.-Souburg Colijnsplaat Kats Aardenburg Wolphaartsdijk. 's-Heer Abtskerke. 1 Januari 1932 Geboren Gevestigd Huwel. Overleden Vertrokken 1 Januari 1933 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal 2336 2255 4591 51 50 101 146 159 305 19 16 35 118 130 248 2396 2318 4714 979 917 1896 20 12 32 46 48 94 12 8 20 58 56 114 975 913 1888 335 300 635 11 5 16 13 16 29 5 2 7 29 26 55 325 293 618 2104 22 15 37 45 32 77 7 8 15 53 43 98 1033 1070 2103 1252 1301 2553 21 25 46 28 39 67 16 10 8 18 38 46 84 1253 1311 2564 216 213 429 1 7 8 2 5 7 1 0 1 1 11 12 23 208 212 420 fortabele ruime zitplaatsen, een rustigen, zoo geruischloos mogelijken gang, voor kunstmatige ventilatie in de rijtuigen en warm water in de waschgelegenheden. De verwarming zal door voorgewarmde lucht met automatisch werkende temperatuur- regelaars geschieden. Op de vraag waarom niet tot uitbrei ding van de electrificatie kcm worden be sloten, antwoordde men op het bureau der Spoorwegen, dat de kosten van een bo venleiding op lange trajecten talrijke moeilijkheden opleverden en te hoog zou den worden, terwijl uitsluitend een zeer druk verkeer op bepaalde baanvakken electrificatie zou wettigen. Dit verkeer valt b.v. niet te wachten op de route UtrechtArnhem, om er slechts een te noemen, terwijl men bij de nieuw-ontwor- pen plannen toch aan de wenschen van het publiek naar grootere snelheid en meer comfort tegemoet komt. De loonsverlaging bij de spoorwegen. Naar „Het Rechte Spoor" meedeelt, luidt het advies van het hoofdbestuur van St. Raphael inzake de voorloopige rege ling tusschen directie der Ned. Spoorwe gen en Personeelraad betreffende de loonsverlaging als volgt: „Het Hoofdbestuur, zich ten volle be wust van zijn verantwoordelijkheid ten aanzien van de aan zijn leiding toever trouwde belangen der leden, heeft, na am pele en nauwkeurige overweging van alle omstandigheden, welke bij de beoordee ling in aanmerking genomen moeten wor den, besloten, den leden uit volle, ern stige overtuiging te adviseeren, de tus schen de directie en den Raad voorloopig getroffen regeling te aanvaarden." Honderdduizend speenvarkens uit de markt. Hieromtrent wordt nog gemeld: Sinds eenigen tijd is de Nederlandsche Varkenscentrale bezig met de voorberei ding om honderdduizend speenvarkens op te koopen. Zooals men weet, worden door de Varkenscentrale merken beschikbaar gesteld voor de biggen Deze merken wor den echter niet in een ongelimiteerd aan tal uitgegeven, zoodat men op het oogen- blik voor het feit staat, dat er biggen zijn waarvoor de boer geen merken kan krij gen. Teneinde nu de boeren van deze overtollige biggen te ontlasten, heeft de Varkenscentrale besloten, tot aankoop van honderdduizend stuks over te gaan. De varkenscentrale heeft zich gewend tot het Nationaal Grisis-Gomité met de vraag of dit Comité de beschikking over deze biggen wenschte te krijgen om ze, waar noodig, uit te deelen. Het Nationaal Crisis-Coinité heeft over deze aangelegenheid het advies ingewon nen van de directeuren der abattoirs in onze grootste gemeenten. Deze adviezen waren voor het meerendeel afwijzend; in de eerste plaats omdat het in het alge meen een minder geschikt voedsel werd geoordeeld, en voorts, omdat het keuren, slachten en opslaan van het vleesch naar verhouding te groote kosten met zich zou brengen. Het Nationaal Grisis-Gomité heeft dan ook besloten, het aanbod van de Varkenscentrale af te wijzen, doch heeft de plaatselijke comité's volkomen vrijge laten om, wanneer zij een andere mee ning zijn toegedaan, zich met de Varkens centrale in verbinding te stellen. Giste renmiddag heeft de Varkenscentrale over deze aangelegenheid een langdurige ver gadering gehouden, waar besloten is, als nog te zoeken naar andere wegen om het varkensvleesch voor de werkloozen be schikbaar te stellen. Mocht dit echter niet gelukken, dan zal tot vernietiging der big gen moeten worden overgegaan. Metaaldraadlampen en vetten. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft de hoeveelheden, bedoeld in ait. 6, tweede lid van het K.B. tot rege ling van den invoer van metaaldraad lampen en van het K. B. tot tijdelijke be perking van den invoer van ongesmolten dierlijk vet, waarvoor alsnog toewijzing zal worden verstrekt, vastgesteld op 25 pet. van de hoeveelheid, waarop de aan vrager overeenkomstig de bij voormelde besluiten gestelde regelen ten hoogste aanspraak kan maken. Kweekschool officieren Leger des Heils. Prinses Juliana is voornemens, Vrijdag 20 dezer, des middags 2 uur de plechtig heid te verrichten van de opening van do nieuwe kweekschool voor officieren van het Leger des Heils te Nieuwer-Amstel. De minister van justitie, mr Donner, zal vooraf een openingswoord spreken. Ter gelegenheid van de opening wordt des avonds in het Concertgebouw te Am sterdam een samenkomst gehouden, waarin ook commissioner Henry T. Mapp, van het hoofdkwartier van het Leger des Heils, aanwezig zal zijn, en waarin de minister van financiën, jhr mr De Geer, een feestrede zal uitspreken. Hef conflict in de Goudsche wasch- industrie. Het scheidsgerecht, dat begin Novem ber na de op het bemiddelingsvoorstel van den rijksbemiddelaar verkregen oplossing van het conflict in de Goudsche wasch industrie werd ingesteld om na te gaan, of een loonsverlaging van ten hoogste 5 pet. van het vrouwelijk personeel gerecht vaardigd zou zijn, heeft heden zijn uit spraak aan de besturen der organisaties medegedeeld. Het verklaart aan de hand van het in gesteld boekenonderzoek, dat een verla ging met 5 pet. der loonen van het vrou welijk personeel alleszins te billijken valt. Deze uitspraak is voor beide partijen bindend, zoodat de werkneemsters met vermindering van haar loonen genoegen moeten nemen, terwijl de werkgevers geen hoogere korting dan 5 pet. mogen toepas sen. EERSTE KAMER. Rijksbegrooting voor 1933. In de gisteravond gehouden vergade ring van de Eerste Kamer werd zonder hoofdelijke stemming besloten, vandaag een aanvang te maken met het afdeelings- onderzoek der hoofdstukken van de Rijks begrooting voor 1933. Aan de orde kwam het wetsontwerp tot machtiging van de ministers van War terstaat en van Financiën tot oprichting van de N.V. „Haven van Vlissin- g e n" en tot het sluiten van een overeen komst met die vennootschap betreffende de exploitatie, de erfpacht en het gebruik van havens en haventerreinen en de daar toe behoorende inrichtingen en toeken ning aan die vennootschap van de be voegdheid tot het heffen van rechten. Zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Voorts kwam aan de orde het wetsont werp tot regeling van den invoer van versch of gekoeld rund- en kalfsvleesch en van bevroren rund- en kalfs vleesch. Zonder hoofdelijke stemming aangeno men. De vergadering werd daarna gesloten. HET DIEPSTE PUNT VAN DE CRISIS BEREIKT? De Voorzitter van de Kamer van Koop handel te 's Gravenhage heeft in zijn Nieuwjaarsrede o.m. gezegd: In het afgeloopen jaar werd ons her haaldelijk uitzicht op verbetering in den toestand geopend; periodiek doken in de pers berichten op omtrent opleving in ver schillende bedrijfstakken. De prijzen van verschillende cultuur producten en grondstoffen trokken, voor een deel zelfs aanmerkelijk, aan en de ef fectenbeurs, die, in de maand April, voor aandeelen nog een daling van 20 pot. te genover Maart te zien gaf, toonde in Juni eenig herstel, dat zich in Juli voortzette en in Augustus zelfs, speciaal op de beurs in New-York, tot een hausse uitgroeide. Wie echter naar een redelijken grond voor deze stijging zocht, vond dien niet. De onverkoopbare voorraden van pro ducten en grondstoffen, die in prijs stegen, verminderden niet en nog heden zijn die weinig wisselend. Wel waren er meerdere kunstmatige oorzaken voor de z.g. opleving aan te wij zen, voornamelijk in Amerika en in Duitschland, terwijl in Engeland de de preciatie van de geldeenheid een tijdelijke opleving tengevolge had. Inmiddels viel de beurs weder terug, zij het ook niet tot het lage peil der maand April. Een gezonde, door verbetering in de conjunctuur in het leven geroepen, verbe tering, heb ik nergens kunnen ontwaren en hier te lande is daarvan ook nu nog niets te bemerken. De effectennoteeringen zijn sedert eeni- ge maanden tamelijk stabiel, die der goud gerande obligaties zelfs vast, waaruit wel licht de conclusie is te trekken, dat ze thans vrijwel op hun juiste innerlijke waarde geclassificeerd zijn. In dit verband kan verondersteld wor den, dat wij thans eindelijk op het laagste punt der depressie zijn aangeland en dus het ergste geleden is. Uit het koersniveau van sommige aan deelen en obligaties en pandbrieven, spreekt een terugkeerend vertrouwen bij het beleggend publiek. Vermoedelijk werkte de uitkomst van de in Juni gehouden Conferentie te Lausan ne, welke verwachtingen wekte omtrent verbeteringen op economisch gebied, daar toe mede. Deze verwachtingen werden tot dusver echter nog niet verwezenlijkt. Centrale A.-R. Kiesvereeniging Goes. Gisteren hield de Centrale Antirevoluti onaire Kiesvereeniging te Goes haar jaar vergadering. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, Mr P. A. Schwartz, aan het overlijden van Mr de Veer, die jarenlang een leidende plaats innam in onze gele deren. Mede in verband hiermede werd gewezen op de noodzakelijkheid van on derlinge samenbinding, ook met het oog op de komende verkiezingen. Van verschillende kanten wordt getracht een bres te schieten in de A. R. partij. Steeds meer worden allerlei materieele belangen naar voren geschoven. Meer dan ooit is het nu noodig te staan op een vaste principieele basis. Ook op maat schappelijk gebied doen zich allerlei be zwaren voor. Inplaats van samenwerking is er vaak een verscherping der tegen stellingen. Verstaan moet daarom worden dat het inzonderheid in dagen als we thans beleven noodig is samen te werken, ge meenschappelijk de schouders te zetten onder het werk en het onderling overleg te bevorderen. Alleen dan zullen we onder Gods zegen op een betere toekomst mogen hopen. Medegedeeld werd, dat op Zaterdag 11 Februari te Middelburg een vergadering van het Provinciaal Comité met afge vaardigden van de Kiesvereenigingen zal worden gehouden. In het jaarverslag van den Secretaris, den heer J. Hommes, werden de voor naamste werkzaamheden van het afgeloo pen jaar in herinnering gebracht. Het ledental der aangesloten Kiesvereenigin gen bleef vrijwel stationair. Uit het verslag van den Penningmees- te, den heer P. de Putter, bleek, dat de ontvangsten, met inbegrip van het saldo van vorige jaren, bedroegen f 1209,63 en de uitgaven f 126,85, zoodat er een batig saldo is van f 1082,78. Beide verslagen werden goedgekeurd. Bij de nu volgende verkiezing van be stuursleden werden de heeren R. Buiten huis en J. A. Dominicus herkozen. In de plaats van den heer de Putter, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd geko zen de heer R. Zuidema. Aan den heer de Putter werd door den voorzitter onder instemming van de ver gadering dank gebracht voor wat door hem in den loop der jaren in het belang der Centrale werd verricht. Tot afgevaardigden naar het Prov. Co mité werden resp. gekozen de heeren Do minicus (aftr.) en Schwartz. Daarna kwamen aan de orde de voor stellen voor het te houden Gentralen Con vent. Besloten werd te berichten alsnog 'n nieuw artikel ingevoegd te krijgen, waar in krachtige medewerking wordt gevraagd om alle maatregelen te bevorderen, die kunnen bijdragen tot beteugeling van den oorlog en tot gelijktijdige en wederzijd- sche vermindering van bewapening. Bij de rondvraag werden nog verschil lende punten van organisatorischen en propagandistischen aard ter sprake ge bracht. De vergadering, die flink bezocht was, werd daarna door den heer Haverhoek met dankzegging gesloten. Kapitein J. F. W. Hendriksz, adju dant van het 14e regiment-infanterie te Middelburg, wordt 1 April op nonactivi teit gesteld. Verdwijnende tol te Over slag. Van de talrijke tollen, welke voor heen in de meeste stadjes en dorpen van Zeeuwsch-Vlaanderen werden aangetrof fen, is dezer dagen een der laatst-overge- blevenen, die in het grensdorp je Overslag, verdwenen. Nadat een overeenkomst in zake den afkoop door de provincie met de gemeente Overslag eenigen tijd geleden was tot stand gekomen, kon thans tot de verwijdering van den „tolboom" wor den overgegaan en behoorde, zonder in terventie van „tolbestormers", de tol van Overslag tot het verleden. Vermeldenswaard is, dat, dank zij deze tol verdwijning, het dorpje in één slag al zijn schulden kan delgen. Immers, de af koopsom, welke de gemeente, die een der kleinste van Nederland is en slechts en kele honderden inwoners telt, voor haren tol ontvangt, weegt op tegen de totale gemeenteschuld! Het feit der tolopheffing is dus niet alleen voor automobilisten en voerlieden, maar ook voor de gemeente kas van het dorpke, een heuglijke ge beurtenis. i VROEG DONKER. Nu is het tijd voor een abonnement op de volledige Ned. radioprogramma's, voor 7 cent per dag. Goessche Radio-Centrale. (Adv.) In België gearresteerd. Door de politie te Brussel is aangehouden en in afwachting van zijn uitlevering aan de Nederlandsche Regeering in arrest ge steld zekere J. L., die er van verdacht wordt in Maart van het vorige jaar ten nadeele van zijn vader wonende te Groe- de een bedrag van ongeveer f1200 aan bankpapier en f3000 aan Nederlandsche Staatspapieren te hebben ontvreemd, door met een valschen sleutel de secretaire te openen en het geld daaruit te nemen. Behandeling voor deRecht- bank. Ter terechtzitting van de Recht bank te Middelburg van 20 Januari a.s. zal in behandeling worden genomen de strafzaak tegen de personen verdacht van de bekende steenkolenfraude in het kolen- park aan de haven te Vlissingen. Cos». De collecte voor het crisis-comité heeft vorige week f 110.69 en deze week f 74.83 opgebracht. Gisteravond hield de heer K. J. J. Lotsy, bestuurslid van den Kon. Ned. Voetbalbond in het Slot Ostende een lezing over voetbal. Ook hier was voor deze lezing groota belangstelling, zoodat de zaal eivol was. Van Goes en uit de om geving waren de beoefenaars van en de belangstellenden in de voetbalsport opge komen. De heer M. Oele te 's-Gravenpolder leid de den spreker in. De heer Lotsy hield verduidelijkt door lichtbeelden een bij uitstek prac- tische lezing over het voetballen en gaf tal van wenken, die men vóór en tijdens het spel in acht dient te nemen, oa. wat betreft voeding en rust. Ook behandelde spr. de concentratie, die zich tegenwoor dig in de organisatie voltrekt. Het slotwoord werd gesproken door den consul van den voetbalbond, den heer Van Bel uit Vlissingen. Hedenmiddag is onder Goes op den 's H. H.kinderendijk de Singerauto, waar schijnlijk door een defect aan de stuurin richting, waardoor de wagen plotseling ging slingeren, over den kop geslagen. Ze kwam terzijde van den dijk terecht. De beide inzittenden, de bestuurder dhr D. en zijn reiziger, kwamen er wonder boven wonder zonder eenig letsel af. De auto was beschadigd en werd naar de Ford-garage gesleept. Rilland-Bath. Gisteren overleed alhier plotseling de heer W. Griep, secretaris en ontvanger dezer gemeente. De overledene bereikte den leeftijd van ruim 62 jaren. Hij bekleedde verder de functie van secretaris van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk en was tevens ker kelijk ontvanger van genoemde gemeente. 's-Gravenpolder. De A. R. Kiesvereeni ging hoopt op Woensdag 18 Januari een openbare vergadering te houden, waarin als spreker zal optreden de heer R. Zui dema te Goes. Tijd en plaats zullen nader worden bekend gemaakd. Kruiningen. Dinsdagavond iwerd een goed geslaagde ouderavond gehouden in de Chr. School alhier onder leiding van dhr C. Minnaar. Na de gebruikelijke opening behandel de het hoofd der school, de heer Holle- stelle, het onderwerp: „De poëzie voor onze kinderen". De onderwijzer Koppejan sprak over „Kinderspel" De onderwijzeres mej. Stok behandelde het onderwerp: „Godsdiensti ge opvoeding". Spr. wees op de taak der ouders in de eerste plaats en de school in de tweede plaats. Een leerlinge droeg een stukje voor, ter wijl in de pauze het werk der leerlingen werd bezichtigd. Burgemeester de Mul, mede aanwezig, (ook als lid der schoolvereen.) wees op het groote nut der ouderavonden. Het was een gezellige avond. Een kopje chocolademelk werd aangeboden, terwijl voor afwisseling werd gezorgd door zang. Uit de bespreking over de herfstvakan tie bleek, dat deze over het algemeen niet gewenscht wordt voor het kind. Arnemuiden. De door de Diaconie der Ned. Herv. Kerk opgehaalde visschers- busjes brachten op f 436,20, collecte bur- berij bracht op f 294,25, terwijl van Jhr Rademaker Schorer een gift werd ont vangen van f 100. De visschersbusjes opgehaald door de Diaconie der Geref. Kerk brachten op f 104,41 tf. Vrouwepolder. Maandagavond hield de afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond in de consistorie der Ned. Herv. Kerk een vergadering, welke onder leiding stond van haar voorzitter, Ds J. Tjebbes. Zijn Eerw. hield een inleiding over Nahum, terwijl dhr G. Vermeulen een inleiding hield over Hand. 19 2. Aagtekerke. De Maandagavond gehou den Competitie damwedstrijd tusschen Aagtekerke II en Souburg II gaf den volgenden uitslag: L. Bosselaar-S. v. Eennennaam 02 S. Bosselaar-M. de Ru 20 A. Willemse-M. Bakker 20 P. de Visser-W. Hoogesteger 20 M. Willemse-J. Christiaanse 11 C. Jongepier-A. v. Eenennaam 02 F. Krijger-P. Boone 20 J. de Visser-A. Caljouw 02 A. de Visser-M. Pluimers 11 D. Hugense-J. P. v. Es 20 Uitslag 128 in het voordeel van Aag tekerke. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Ter Aa, J. T. Kla- mer, cand. te Amsterdam. Bedankt voor HeerlenKerkrade, J. Chr. Fritzsche te Bergentheim. Voor Rijn- saterwoude, J. T. Klamer, cand. te Am sterdam. Emeritaat. Ds L. J. C. Kreyt, pred. der Geref. Kerk te Dieren, zal we gens gezondheidsredenen emeritaat aan vragen. Aan de Theol. School te Kampen ia geslaagd voor het candidaats-examen dhr F. Colenbrander te Vriezenveen. DsA. Andree. Naar wij vernemen is de toestand van Ds A. Andree, voor heen predikant bij de Geref. Kerk te Krab- bendijke wel eenigszins verbeterd den laatsten tijd. Predikantentekort in I n d i In het Alg. Ind. Dagblad wordt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2