Verstuikingen, Kneuzingen? V^/CI AAM'C ^LWAN w LINIMENT PIJN Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. i i tl i ij r iit DijODT Ingebonden Mededeellng. De tintelende, doordringende warmte van Sloan's Liniment geeft welbehagen, doet bloed- aandrang en inflammatie be daren, maakt een eind aan de folteringen, die door ernstige verstuiking of kneuzing veroor zaakt worden. Millioenen hebben Sloan's Liniment met succes gebruikt voor het verdrijven van Rheumatiek, Lendejicht, Ischias, Verkoudheden op de Borst, Verstuikingen, Kneuzingen. Door de afd. Walchersche Bond van Ohr. Politieambtenaren in Nederland, waar dhr Kievit lid van is, werd 'hem des morgens vroeg een groote mand prach tige bloemen bezorgd. De heer v. Aalst, agent van politie te Middelburg, tevens voorzitter dezer af- deeling, alsmede nog eenige collega's ikwa- men den jubilaris namens genoemden bond en als collega feliciteeren met dit jubileum. Bij afwezigheid van den burgemeester, werd nog het woord gevoerd door wethou der Puijpe, terwijl mede tegenwoordig wa ren de gemeente-secretaris, dhr J. J. Huissen, de gemeente-ontvanger dhr A. Buis en de volontair ter secretarie dhr Bliek. Ook ontving de jubilaris nog enkele ge schenken uit de gemeente, zoodat bet hem gezien de vele schriftelijke felicitaties, aan belangstelling niet beeft ontbroken, zoo wel van binnen- als buiten de gemeente. Aagtekerke. Vrijdag hield de Geiten- fok vereeniging „Ter Veredeling" haar openbare vergadering. Aanwezig de helft der leden. De aftredende bestuursleden do heeren J. Jobse en F. Kodde werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Met algemeene stemmen werd besloten op het voorstel van het bestuur om de contributie en dekgeldregeling te herzien en de jaarlijksche contributie te bepalen op 30 cent per lid en het dek- geld te verlagen op f 0.50 per geit, en dit te doen ingaan vanaf heden. Verder werd bet bestuur nog gemach tigd zijn medewerking te verleenen in dien de gelegenheid door den kring Wal cheren wordt opengesteld de geitenvel letjes dit voorjaar gezamenlijk te verkoo- pen. Dhr J. Wijkhuis zal de jonge geitjes weer afslachten. De prijs van het vleeschfonds van de vereeniging wordt gezien de daling der koopprijzen van geiten daarjpede in overeenstemming verlaagd. Colijnsplaat. Bevolking. Ingekomen: Pa. E. de Smit uit Kortgene; Ga. Aa. v. d. Weele (wed L. Kramer) uit Wissenkerke; Aa. J. de Regt geb. Luijk uit Wissen kerke; Ga. Geelhoed uit Goes; Lena v. d. Weele uit Wolf aartsdijk; Jacob D. de Fouw uit den Haag. Vertrokken: J. G. v. Raay en gezin naar Kapalle; Ja. Pa. Kieviet naar Middelburg. Kats. Door de directie der posterijen is bij J. S. Versprille, telefoon no. 9, al hier, een doorloopende telefoonverbinding gegeven, wat voor het publiek, dat daar gebruik van kan maken, zonder eenige verplichting een groot gemak beteekent. Ingekomen: Ja. Ja. Korteknie geb. Leenhouts uit Wissenkerke. Zierikzee. Gisteravond kwam de afd. „Patrimonium" in vergadering bijeen. De voorzitter, dhr W. de Kam, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en deed enkele mededeelingen. Vooreerst bracht bij in herinnering dat nu defini tief is opgericht een Ghr. besturenbond, waartoe o.a. ook Patrimonium toetrad Daarna werd de inrichting van de jaar vergadering besproken. Dit zal bet eerste lustrum der afdeeling zijn. De jaarver gadering werd bepaald op 6 Febr. a.s. Vervolgens verkreeg dhr J. Dirks het woord, om in te leiden art. 4 van bet be ginselprogram van bet verbond. Gesproken werd over het gezin als in stelling Gods en dat als zoodanig geëerd en beschermd moet worden. Voorts over den particulieren eigendom welke noodig werd geacht voor de ont plooiing van de menschelijke persoonlijk heid en onmisbaar is in deze zondige we reld, voor de ontwikkeling van de men schelijke energie en het bereiken van een hooger welvaartspeil voor allen. Eveneens handelde inleider over eigendom en be schikkingsrecht, hetwelk niet onbeperkt is, waarom de overheid een taak heeft om de zwakkere leden der maatschappij te beschermen tegenover machtsmisbruik. In de bespreking kwamen tal van actu- eele vragen naar voren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Veenendaal, J. J. Timmer te Ermelo. Te Ter Aar, J. T. Kla.mer, cand. te Amsterdam. Bedankt voor St. Anna ter Muiden, J. B. M. van Dalfsen te Aardenburg. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Enschedé, W. Bijleveld te Haarlem (C.). 'Emeritaat. Ds C. W. J. van Lummel, predikant der Geref. Kerk van Zuidland, besloot wegens redenen van voortdurende ongesteldheid, vop de ver gadering in Februari van de Classis Brielle emeritaat aan te vragen. DsC. Heemskerk. Het prov. kerk bestuur van Zuid Holland heeft eervol emeritaat verleend aan ds C. Heems kerk, predikant bij de Ned. Herv. Ge meente van Dordrecht, met ingang van 1 Mei 1933. D s J. J. I m p e t a. Naar de „Rotter dammer" verneemt, js de gezondheids toestand van Ds J. J. Impeta, emeritus predikant der Geref. Kerk van Katwijk aan Zee, minder gunstig geworden. De hoogbejaarde predikant (ruim 82 jaar) is sinds eenigen tijd bedlegerig. Goes, Tot president-kerkvoogd is ge kozen in de vacature-A. D. F. van der Wart de heer A. M. C. J. Thomassen. Samosir-zending. Midden in het Tobameer op Sumatra ligt het door Batakkers bewoonde eiland Samosir, al waar de Vrije Evangelische Gemeenten twee zendingsposten hebben. Een derde zendingspost op het Noordelijk gedeelte van het eiland is kort geleden gevestigd en zal eerlang door D s J. K a r e 1 s e, tot voor kort te Veendam, vanwege de Vrije Evangelische Gemeenten bezet worden. De heer en mevr. KarelseEnter, die binnen kort naar dezen nieuwen post vertrekken gaan, en met het oog daarop thans een tournee maken langs de gemeenten in Nederland, hebben gisteravond te Utrecht in een door den heer van Eek geleide samenkomst afscheid genomen van den kring aldaar, waarbij zij op hartelijke wijze toegesproken zijn door den heer Klarenbeek. Zendeling Karelse gewaagde van het voor hem aantrekkelijke denk beeld straks te kunnen arbeiden in een omgeving zoo gansch anders dan de vaak bekrompen kringen in orthodox Neder land. De toean pandita mag ruim den ken, dat is een voorrecht van den missie- arbeid. Na afloop van de druk bezochte, door Ds de Meyere met gebed besloten bijeen komst, hebben velen gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid Ds en mevr. Karelse de hand ten afscheid te drukken. Zondag 8 Januari 1933. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz (H.A.), nm. ds Hom burg (H.Av.) av. ds de Vries (Dankz.). Ghr. Bewaarschool 9.30 u. ds Homburg Wilhelminadorp vm. ds de Vries (H.A.), nm. ds Steinz. Kattendijke vm. ds v. d. Heil (Voorber. H.Av.). Wissekerke vm. ds Louwerse, nm. dhr Smit van Heemstede. Geersdijk, vm dhr Smit te Heemstede, nm. ds Louwerse. Geref. Gem. 's Gravenpolder vm., nm. en av. leesdienst. Woensdag half 7 ds Verhagen (verbe terd bericht). Benoemd tot hoofd der openbare la gere school te St.-Philipsland de heer H. de Jager te Rilland-Bath. Ver. van Chr. Onderwijzers enz. De uitslag van de verkiezing van een lid van het hoofdbestuur van de ver eeniging van Chr. onderwijzers en onder wijzeressen in Nederland en de Overzee- sche Bezittingen is, dat werden uitge bracht op de heeren D. P. Bothof te Ede 461 stemmen; A. Brauckman te Amster dam 71 stemmen; B. H. Ligteringen te Vlissingen 25 stemmen; Mej. E. M. v. Ros- sum te Delft 91 stemmen; J. Uitenbogaard te Den Haag 181 stemmen en G. v. d. Valk te Franeker 279 stemmen, zoodat er tusschen de heeren D. P. Bothof en G. v. d. Valk een herstemming moet plaats hebben. HERDENKING VAN PRINS WILLEM VAN ORANJE. Gistermiddag heeft in bet groot-audito rium van de Leidsche Universiteit een plechtige herdenking van Prins Willem van Oranje plaats gevonden, die 'door de Koninklijke familie is bijgewoond. Na een openingswoord van den rector-magnificus, Prof. Dr J. Huizinga, heeft Prof. Dr 'H. T. Colenbrander een herdenkingsrede uit gesproken. Van tal van huizen wapperde de vlag, toen de Kon. Familie arrivieerde. Een groote menschenmenigte was op de been en juichte de Vorstelijke personen luide toe. Tien minuten voor den aanvang der plechtigheid kwam de Koningin-Moeder met haar gevolg aan. Met luider stemme kondigde de pedellus major in het groot auditorium de komst van H.M. aan, de aanwezigen verhieven zich van hun zetel, waarna de Koningin-Moeder, voorafge gaan door de beide pedellen en den aecre- taris van den academischen senaat, zich naar de voor haar bestemde plaats begaf. Bij aankomst aan de Universiteit stond de eerewacht der studenten opgesteld en toonde de militaire eerbewijzen. Tegen half drie kwamen de overige leden van het Koninklijk Huis aan. Bij aankomst aan de universiteit pre senteerde de eerewacht het geweer, waar na zij door de Koningin werd geïnspec teerd. Ook de Koningin, Prinses Juliana en Prins Hendrik werden, voorafgegaan door de 'beide pedellen en den secretaris van den senaat, prof. Van Blom, naar de voor hen bestemde plaatsen geleid, terwijl de aanwezigen zich van hun zetels ver hieven. Hierop opende de rector-magnificus, onder doodsche stilte, de plechtigheid met een kort woord, waarna het koer het Helpt U self, soo helpt U God, ten gehoore bracht. Prof. Colenbrander hield hierop een historische rede, die met groote belang stelling door de Koninklijke familie en de aanwezigen werd aangehoord. 'Het koor zong hierna „Hoe groot, o Heer! en hoe vervaerlick" van Valerius, waarna de rector, prof. Huizinga, de bij eenkomst sloot. Het koor zong het laatste en 'het eerste couplet van het Wilhelmus; het eerste couplet werd door de aanwezigen staande meegezongen. Hierna verliet eerst de Koningin-Moe der het groot-auditorium. De eerewacht presenteerde 'bij' haar vertrek het geweer, waarna H. M. door het publiek luide toe gejuicht, naar de Residentie terugkeerde. De Koningin, Prinses Juliana en Prins Hendrik begaven zioh naar den senaats kamer, waar thee werd aangeboden en de Vorstelijke personen aan curatoren, hoog leeraren enz. werden voorgesteld. Tien minuten over half vijf verliet de Kon. familie het universiteitsgebouw. Het loon der werklieden ge stolen. Gisterenavond heeft bij de N.V. Gebrs van den Bergh's Tapijtenfabrieken te Oss een brutale inbraak plaats gehad in de portiersloge. Het is de gewoonte, dat de portier 's Vrijdagsavonds na be ëindiging van de werkzaamheden de loo- nen uitbetaalt aan de werklieden. Toen hij gisteren dit geld in ontvangst had ge nomen, zette hij den bak met de loonzak jes in een kast en sloot die met een hang slot af. Terwijl hij zich daarna even had verwijderd om eenige werkzaamheden te verrichten, hebben onbekenden met een hamer en beitel die zich in de portiers loge bevonden, het slot van de kast ver wijderd en zich van de loonzakjes mees ter gemaakt. De dieven moeten zeer goed bekend zijn geweest met de situatie en gewoonten in de fabriek. De marechaus see tracht hen thans op te sporen. Moordaanslag te Amster dam. In de Anjeliersstraat no. 181 te Amsterdam heeft zich gisteravond een familiedrama afgespeeld. Een man, die al geruimen tijd van zijn vrouw gescheiden leeft, kwam haar plotseling opzoeken. Daardoor ontstonden zulke hooge woor den, dat de vrouw in elkaar zakte. De broer van de vrouw nam het toen voor haar op en deze kreeg onverwachts van zijn zwager een steek met een mes in den linkerslaap. De dader nam de vlucht en is sedert niet meer gezien. De ernstig ge wonde man is naar het gasthuis vervoerd en daar opgenomen. Burgemeesterswoning ge plunderd. Donderdagmiddag werd door de politie ontdekt, dat in de woning van den burgemeester van Hoogwoud, te Aartswoud, was ingebroken. In de woning was alles overhoop gehaald en uit alles bleek, dat de inbrekers het gestolene door den achter het huis gelegen tuin. naar een op den Kerkweg staande auto heb ben gebracht. Bij de thuiskomst Donder dagavond van den burgemeester en zijn vrouw kon worden vastgesteld, dat ont vreemd zijn een radiotoestel, de zilveren lepels en vorken, ongeveer 100 stuks, de sieraden van de vrouw, terwijl de linnen kast was leeggehaald. De waarde van het gestolene bedraagt ongeveer 1500 gulden. Kindgestikt. Te Heerlerbaan had mejuffrouw B. haar kindje van 8 maan den met een doek vastgebonden in den kinderstoel. Nadat zij even weg was ge weest, constateerde zij, dat de kleine uit den stoel gevallen en in den doek was blijven hangen, waardoor het stikte. Auto te water. Bestuurder verdronken. Gisterenmiddag kwam een auto met vrij groote snelheid van het Naassauplein en sloeg den Haar lemmerweg te Amsterdam in. Waarschijn lijk door de gladheid van het asphalt, en door de .groote snelheid, verloor de bestuurder de macht over gijn stuur en reed over het trottoir de Haarlemmer vaart in. De wagen verdween terstond zoo goed als geheel onder water. Het publiek, dat het ongeval zag gebeu ren, schoot onmiddellijk te hulp en deed nog pogingen den bestuurder uit den wagein te bevrijden. Men slaagde hierin niet omdat nog slechts het achterdeel van de kap boven water uitstak. De brandweer was spoedig met het reddingstoestel ter plaatse, maar toen zij de auto zoover boven water had ge haald, dat de bestuurder uit den wagen kon worden .gehaald, bleek deze reeds te zijn overleden. Een monteur door stroom gedood. Eén korte storing gistermor gen in het electrisch licht, alsmede in het tramverkeer te Den Haag deed ver moeden dat er een ongeval b\j de Gem. Electriciteitswerken gebeurd was. Inder daad bleek zulks het geval te zijn. Een Duitsch monteur, B., die in de centrale .bezig was werk te verrichten is daarbij, door nog niet opgehelderde oorzaak, in aanraking gekomen met een hoogspan ningskabel waarop een spanning van 10 duizend volt stond. Vermoedelijk is de ongelukkige in de meening geweest, dat de stroom uitgeschakeld was. De mon teur werd op slag gedood. Door het droevig ongeval stond de stadstram bijna tien minuten stil. Auto bus do oreensneltrein gegrepen. De sneltrein PraagWee- non is gisteravond met een uur vertra ging gearriveerd. Naar thans bekend wordt, is de oor zaak "der vertraging een botsing tusschen den trein en een autobus, welke ^plaats vond in de buurt van het op Tsjecho- Slowaaksch grondgebied liggende grens station Lundenburg. Bij deze botsing wer den drie personen gedood, vier ernstig en drie licht gewond. Dokters die zich in den trein bevonden, hebben 'den gewonden de eerste hulp verleend. De chauffeur-eigenaar van de autobus werd slechts licht gewond. De Inzittenden van de autobus zijn boeren, die terugkeerden van een in de buurt gehouden jaarmarkt. Neder1 andsche Spoorwe gen. Bij de gehouden openbare aanbe steding voor de levering van hout voor het eerste halfjaar 1933, werd o.m. inge schreven door de fa. G. Alberts Co. te Middelburg; perc. 4a f 35.802.30; perc. 5b 14.591.08; perc. 7b f 15.932.25; perc. 13a f 14.978. De besteding had plaats in 13 perceelen en omvatte eiken-, iepen-, grenen, vuren, esschen, iroko- en teakhout. Er waren 48 inschrijvers. Ingezondan mBdedeeilngen. WIJZIGING ZIEKTEWET. Veranderingen, die in de practijk ge- wenscht bleken, voorgesteld. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de Ziek tewet. Het heeft ten doel om in de Ziektewet eenige wijzigingen en aanvullingen aan te brengen, waarvan de practijk van de uitvoering dér wet de wenschelijkheid heeft aangetoond. Bij de uitvoering der Ziektewet het zelfde geldt voor de uitvoering der overige verzekeringswetten bestaat met betrek king tot de z.g. thuiswerkers on zekerheid betreffende het al dan niet val len van deze personen onder de verplichte verzekering. Tusschen gevallen welke geen moeilijkheden bieden, eenerzij ds de thuiswerker, die uitsluitend en zonder hulp van anderen voor éénzelfden onder nemer werkt en anderzijds de thuiswerker die met behulp van een tiental anderen voor meer ondernemingen werkt, liggen allerlei schakeeringen, waarin de oplos sing van de vraag, of hier sprake is van arbeid in loondienst, dan wel van arbeid als zelfstandige, in beiden zin valt te ver dedigen. Het verdient daarom aanbeveling om door wetsduiding te komen tot de noodige rechtszekerheid. De regeling vervat in het voorgestelde nieuwe artikel sluit zich aan bij den tendenz der rechtspraak in de onderhavige materie. Een der artikelen heeft de bedoeling om personen, die als loonarbeider in hun levensonderhoud voorzagen, in de voor- deelen der verplichte verzekering te laten deelen over den tijd gedurende welken zij bij wijze van werkverschaffing zijn te werk gesteld. Die bedoeling is echter niet ondubbelzinnig tot uiting ge bracht, zoodat in het artikel is gelezen, dat ook lichamelijk en geestelijk onvol- waardigen, die in een werkinrichting wer ken, ingevolge het artikel verzekerd zou den zijn. Deze uitleg beantwoordt echter, zooals bereids door den Centralen Raad van Be roep werd beslist, niet aan de bedoeling van het artikel. De voorgestelde aanvul ling beoogt de bedoeling ondubbelzinnig vast te stellen. De practijk heeft aangetoond, dat de dagloonberekening alleen bevre digend werkt wanneer men te doen heeft met personen, die tegen een vast week-, maand- of jaarloon werkzaam zijn. In de gevallen echter, waarin het loon aan schommelingen onderhevig is en het loon van de eene week min of meer belang rijk met dat van een andere week ver schilt, leidt de geldende dagloonbereke ning menigmaal tot toekenning van zie kengeld tot bedragen, welke in te schrille tegenstelling, zoowel naar boven als naar beneden, staan tot het werkelijk loon van den verzekerde. Met behoud van het beginsel der dag loonberekening is daarom gezocht naar een regeling, waarbij het dagloon minder afhankelijk wordt gemaakt van toevallige hooge of lage verdiensten in een bepaalde week. Voorgesteld wordt het gemiddelde te nemen van de laatste dertien kalender- weken. Daarmede wordt dan tevens een billijke dagloonberekening verkregen voor gevallen, waarin door den verzekerde in verband met heerschende malaise tijdelijk niet de volle arbeidsweek wordt gewerkt. Bijzondere voorziening is noodig ge bleken ten aanzien van de dagloonbepa ling van arbeiders ,die gewoonlijk geen volie dagen of geen volle kalenderweken loonarbeid verrichten, b.v. de werkvrouw die iederen werkdag een tweetal uren werkt voor het schoonhouden der kanto ren, de broodbezorger, de krantenbezor ger enz. Het voorgestelde nieuwe vijfde lid schept de mogelijkheid om voor bepaalde groe pen van arbeiders een bijzondere regeling omtrent de berekening van het dagloon te geven en daarmede de gewenschte even redigheid tusschen uitkeering en gederfd loon te verzekeren. Gedacht wordt o.a. aan seizoen-arbeiders en aan arbeiders, die wel in den regel het geheele jaar in loon dienst arbeid verrichten, doch wier loon in een bepaald deel van het jaar in ver band met seizoendrukte of seizoen-slapte hooger of lager is. De mogelijkheid wordt geschapen om bij de ziekengelduitkeering van de voren bedoelde verzekerden er rekening mede te houden of de arbeidsongeschiktheid valt in den drukken, dan wel in den slap pen tijd van het bedrijf. Voorgseteld wordt een geheel nieuw Hoofdstuk te wijden aan de regeling der v r ij willige verzekering in haar geheel. Herziening daarvan is ge- werscht, omdat de geledende regeling on volledig is en verschillende vragen welke zich voordoen met betrekking tot de uit voering dier verzekering, onbeantwoord laat. Bij de vrijwillige verzekering zijn twee groepen van personen te onderscheiden, t.w. zij, die verplicht verzekerd geweest zijn en wier vrijwillige verzekering der halve een voortzetting is van de verplich te verzekering, en zij, die niet verplicht verzekerd geweest zijn en die een vrij willige verzekering wenschen te sluiten. De eerste groep kan weder in drieën verdeeld worden. Zij bestaat vooreerst uit personen, die verplicht verzekerd zijn ge weest en tijdelijk werkloos zijn geworden of tijdelijk om andere redenen niet in loondienst werkzaam zijn, zoodat zij op een gegeven oogenblik weder tot de ver plicht-verzekerden zullen gaan behooren. Voorts bestaat zij uit personen, die ver plicht-verzekerd zijn geweest, doch die als zelfstandige een bedrijf of een beroep zijn of zullen gaan uitoefenen. De derde cate gorie omvat ten slotte degenen, die niet meer het voornemen hebben opnieuw in loondienst te treden, en evenmin als zelf standige een bedrijf of een beroep zijn of zullen gaan uitoefenen. Bij de ontworpen regeling is uitgegaan van de gedachte, dat van de gelegenheid tot vrijwillige verzekering alleen mag wor den gebruik gemaakt door degenen, be- hoorende tot de beide eerstgenoemde cate gorieën, personen dus die op eenige wijze met het bedrijfsleven verband blijven houden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Zeer geachte Redactie, De onlangs geplaatste (anonieme) op wekking, om zekere categorie van men- schen geen doceurtje te geven, dat door de traditie een zeker soort bestaansrecht heeft gekregen, heeft onze sympathie niet. Te meer niet, waar de argumenten van den inzender, die zoo graag zou zien dat fooien achterwege bleven, niet erg steek houdend zijn. Immers, op de eerste plaats moet wor den vastgesteld, dat een betrekking bij den reinigingsdienst, moge bet dan ook zijn, dat bet een vaste betrekking is, zeer veel onplezierige zijden heeft, en dat er zeer velen zijn, die, hoewel geen vasten werkkring hebbende,, focb niet zouden willen ruilen. Maar ten tweede, moet men bet fooien geven niet zien als een soort belasting, daar toch ieder hierin vrij is, maar als een soort belooning voor niet verplichte diensten. Indien iemand u een jaar lang prettig heeft gediend, en dikwijls méér gedaan beeft dan zijn plicht, lijkt bet ons in het geheel niet verkeerd, om onze waardeering door een nieuwjaarsfooi te doen blijken. Meer nog verwondert bet ons, dat U, geachte Redactie, het met de strekking van dit ingezonden stuk schijnt eens te zijn En wel, omdat degene, welke uw blad bij mij bezorgt ook der traditie ge trouw zijn Nieuwjaarswensch brengt, die m.i. wanneer een trouw bezorgen van het blad gedurende een jaar daaraan vooraf gaat, mij wel een klein blijk van waardee ring waard is. En we mogen in dit geval toch zeker wel niet aannemen, dat uw courantenbezorger zoo slecht voor zijn arbeid wordt betaald, dat voor hem het vragen van fooien nood zakelijk wordt? Concludeerende: men mete niet met twee maten, en late dengene geven die aan geve behoefte gevoelt. Met dank voor de plaatsing, Goes. P. VAN LEERE. Waaruit blijkt dit? Wij hebben van het ons gezonden schrijven slechts een kort uittreksel opgenomen, zonder eenig commentaar. Red.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2