Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Provinciale Staten van Zeeland. na" zorgde voor de noodige afwisseling. De voorz., dhr P. Mangold, wees in zijn openingswoord op het V8le goede dat de afd. heeft ondervonden, en spoorde de leden aan tot trouw medeleven in de or ganisatie en te toonen ook in de practijk van het leven dat ze Chr. zijn georgani seerd. De eeer., dhr Cor. Verschelling, gaf in een keurig verslag uiting van zijn dank aan God, die het zoo wel had gemaakt in 1932. Op 1 Jan. 1932 telde de aid. 149 en nu 199 leden. Bij veel dat tot dank stemt, is er ook teleurstelling. Als voorbeeld noemde spr. de conferenties die hadden plaats gehad met de Chr. B. en T. Bond hier ter plaatse, die zonder eenig resultaat zijn geweest. Toch ia spr. vol goeden moed. Eens zal er recht worden gedaan. De penningm., dhr D. Freekenhorst, gaf blijk een goede ficancier te zijn. Totaal is over 1932 uitgekeerd ongeveer f 5000. Een dankbaar applaus bracht spr. hulde voor het goede beheer. Vervolgens werd behandeld een onder werp door het lid L. de Regt, „Waarom willen wij een collectief contract?" Alsnu werd namens het hoofdbestuur de afd. toegesproken door Ds Heetebrij van Rilland-Bath, die sprak over „Het lied van den arbeid". Nog werd een onderwerp door dhr P. Simons behandeld en wel „De arbeid van 1880 tot 1931". Ds Post en Ds van Oeveren, de beide predikanten, spraken nog hartelijke woor den tot de vergadering, terwijl verschil lende afgevaardigden hun beste wenscben aanboden. KON HAAR HOOFD NIET MEER DRAAIEN. Gemarteld door spierpijnen. Een ons hulp is meer waard dan een ton medelijden. Dat was het ook voor deze vrouw. Iedereen beklaagde haar. Maar één gaf haar een raad, die hielp. Na deze goede raadgeving was zij niet langer het voorwerp van medelijden. Zij schrijft: Ik leed aan spierrheumatiek in den nek het was een marteling. Mijn hoofd kon ik niet meer omdraaien. Ieder een had medelijden met mij. Toen was er iemand, die me raadde Kruschen Salts te probeeren, wat ik deed. En in zes maan den was ik een andere vrouw. Als ik nu maar het minste vleugje van rheumatiek voel, neem ik direct een dosis van Uw wonderlijke Kruschen Salts en het ver dwijnt. Na alles, wat ik ondervonden heb zal ik nooit nalaten ook anderen Kruschen Salts aan te raden." Mevr. S. Het zijn de opeengehoopte afvalstoffen in het lichaam, die de ondragelijke rheu- matische pijnen doen ontstaan. Kruschen Salts nu spoort nieren en in gewanden aan tot gezonde, geregelde wer king en het gevolg is, dat de schadelijke afvalstoffen op volkomen natuurlijke wijze uit het lichaam verwijderd wor den. Wanneer U zich dus houdt aan de „Kleine dagelijksche dosis", zult U inwen dig schoon zijn en blijven, en in een gezond, frisch en „schoon" gehouden lichaam is geen plaats voor het ontstaan van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. (Adv.) Middagvergadering. Stoombootdienst Stavenisse ZijpeAnna Jacobapolder. Ged. Staten stelden voor de subsidie aan de R. T. M. voor bovengenoemden bootdienst terug te brengen van f5009 op f2000 per jaar. Dit voorstel gaf in de afdeelingen aan leiding tot verschillende opmerkingen. Er waren leden, die ook f2000 nog te boog vonden en andere die meenden dat het te laag is; weer anderen, dat 't feitelijk maar aan een paar particulieren ten goede komt. Weer anderen wilden bepaald zien, dat des Zondags niet zal worden gevaren. Ook waren er die f2000 als maximum zouden willen bepaald zien. Ook wees men er op, dat de gemeenten niets doen. Een ander lid meent dat het veer is in het belang van de opkomst van de fruit teelt en dat Tholen stiefmoederlijk be deeld wordt, waartegen anderen opkomen, wijzende op de brug en de waterleiding. Ged. Staten zijn van gedachte, dat de R. T. M. zich nog wel eens zal beden ken, alvorens den dienst te doen eindi gen. In hun antwoord op het algemeen ver slag deelen Ged. Staten mede, dat zij hun voorstel wijzigen in „ten hoogste f 2000". Dhr M o e 1 k e r zegt, dat Ged. Staten den goeden wil hebben getoond en nog f2000 hebben uitgetrokken. Toch voorziet Spr., dat de dienst het zóó niet uithoudt. Het passagiersvervoer neemt af, maar de tuinbouw neemt toe. Spr. zou het jammer vinden voor bet eiland Tholen als de dienst verloren ging. Daarom stelt Spr. voor het subsidie op f3000 te brengen. Dhr S o n k e steunt dit voorstel. Gedep. Staten dragen het eiland Tholen geen kwaad hart toe, zooals in Tholen wel eens wordt gedacht. Spr. wijst op het belang van den tuinbouw, die daar in opkomst is en veel werkgelegenheid biedt. Ont neem ons zegt Spr. dit veer, ons eenig ooilam niet. Dhr Boender wijst er nog op, dat als het bootje- vervalt, ook de steiger rechten vervallen. Als men die berekent (vorig jaar f 500), is zeker verhooging van subsidie tot f 3000 wel redelijk. Spr. zegt nog, dat in de regeling dui delijk staat, dat de boot 's Zondag* niet vaart. Misschien ia het goed, dit nog in de subsidievoorwaarden op te nemen. Dhr Catshoek (s.d.) zegt, dat de soc.-dem. fractie haar standpunt heeft ge wijzigd en voor een lager subsidie zal stemmen. Spr. vraagt echter, waarom het voorstel-Moelker noodig is. Omdat hot passagiersvervoer gering is, kunnen wel enkele vaarten vervallen. Dhr den Boer (A.R.) acht het over dreven te zeggen, dat het fruit speciaal in Oud-Beijerland en Rotterdam moet aan gevoerd worden om den hoogsten prijs te maken. Spr. had liefst de geheele subsidie geschrapt, maar zal zich tegen het voor stel van Ged. Staten niet verzetten. Spr. begrijpt niet, dat de afgevaardigden van Tholen op verhooging van subsidie aan dringen. Wat niet meer houdbaar is, moet maar verdwijnen. Laten ze de veiling te Tholen grooter en sterker maken. Ook kunnen de producten wel per vrachtauto naar Goes of Kapelle worden vervoerd. Dhr Vogelaar (A.R.) wijst ook op het dreigend verlies der steigergelden. Ook hebben we hier een middel tot werk verruiming, n.l. de tuinbouw. De provin cie kan hier zedelijke en financieels steun verleenen. In den intensieven tuinbouw heeft men zeker vier maal zooveel werk krachten noodig als in den landbouw. Spr steunt het voorstel-Moelker. Dhr Bosselaar (A.R.) wijst er hier tegenover, dat al de gemeenten op Tholen een bijdrage weigeren en dus van de toe komst van den tuinbouw niet overtuigd zijn. Spr. vraagt: is de dienst met f2000 niet en met f 3000 wel te redden? Dhr M o e 1 k e r merkt op, dat uit de gemeentekassen op Tholen weinig te hal len is. Spr. heeft zoo goed als zekerheid dat de R.T.M. met f 2000 geen genoegen zal nemen. Dhr Van Dusseldorp verzekert, dat de harten van Ged. Staten warm klop pen voor Tholen. De activiteit van de Thoolsche Statenleden steekt schril af te gen de platonische liefde der Thoolsche gemeentebesturen. Zelfs Stavenisse wilde niets doen. Spr. heeft geen argument go- hoord, dat we met f2000 niet en met f 3000 wel zouden slagen. De gemeenten op Tholen staan er nog niet zoo slecht voor. En de Prov. kas is zeker niet beter gevuld. Spr. verwijt den heer Vogelaar inconsequentie ten opzichte van de werk verschaffing. Hij wil nu door een andere deur binnenhalen, wat hij vorigen zomer (met Gedep. Staten) buitenwierp. Als het om die f 1000 gaat, moeten de gemeenten op Tholen die maar bij elkaar halen. Spr. deelt ten slotte mede, dat de cijfers van de passagiers regelmatig terugloopen. Dhr Sonke spreekt er zijn verwonde ring over uit, dat, als het om Tholen gaat, gevraagd wordt: Wat doen de gemeenten? Maar men vraagt bij de bootdiensten nooit: wat doet Terneuzen of Breskene of Vlissingen? Dhr Vogelaar verklaart te zijn te- g e n werkverschaffing van provinciewege maar vóór werkverruiming. Spr. vindt het kortzichtig, dat de Thoolsche gemeen tebesturen niets deden. Het eiland Tholen is nog altijd stiefmoederlijk bedeeld. De wegen moeten verbeterd, voor de brug moet betaald, enz. Waar nu voor de wegen in Zeeland zooveel wordt uitgegeven, mag voor dit veer wel f 3000 worden gevoteerd. Dhr Boender en dhr H e ij b o e r danken dhr Vogelaar voor zijn pleidooi. Eerstgenoemde stelt voor te bepalen, dat de boot in geen geval op Zondag mag varen. Dhr v. d. Z a n d e merkt op, dat er buiten dit veer nog voldoende gelegenheid is om goederen te verzenden. Dhr v. d. Wart ontkent, dat Tholen door de Staten stiefmoederlijk wordt be deeld. Voor het voorstel-Moelker heeft Spr. geen afdoende argumenten gehoord. Dhr Dusseldorp berekent, dat op dit veer gemiddeld slechts twee passagiers per reis meevaren. Dhr M o e 1 k e r wijst op het belang, dat zacht fruit dagelijks kan worden ver voerd. Het voorstel-Moelker wordt verworpen met 34 tegen 7 st. (vóór dhrn Vogelaar, Sonke, Moelker, Kodde, Heijboer, Boen der en Paap). Met 21 tegen 20 st. werd het amende ment-Boender (niet vanen op Zondag) aangenomen. Het voorstel van Ged. Staten werd z.h.st. aangenomen. Havenkanaal en Zwaaiplaats te te Zierikzee. Het volgende voorstel was om gedu rende 5 jaar tegen f 1000 bijdrage per jaar van de gemeente Zierikzee en nadat de nieuwe boot in dienst is tegen f 1500 per jaar bet uitbaggeren van havenkanaal en zwaaiplaats te Zierikzee voor rekening der provincie te nemen. Op enkele opmerkingen in de afdeelin gen werd van de zijde van Ged. Staten geantwoord, dat de nieuwe boot geen grooteren diepgang heeft, doch de ge meente is bereid haar bijdrage van f 1000 op f 1500 te brengen als de nieuwe boot in de vaart komt. Z.h.st. aangenomen. Dienstregeling VlissingenBres- kens. Ged. Staten stellen voor af te wijzen het verzoek van den A. N. W. B., en de K. N. A. G., om op bet traject Vlissingen Breskens den dienst gedurende het zo merseizoen op Zon- en feestdagen van vier op ten minste zes vaarten uit te breiden en om de laatste afvaart gedurende het geheele jaar op alle werkdagen ongeveer twee uur later dan thans te stellen. Dit voorstel gaf in de afdeelingen aan leiding tot uitvoerige besprekingen. Zoo werd een proef op werkdagen aanbevolen en ook voor den Zondag en een lid zag gaarne, dat deze dienst nu eens een mo del-dienst op de Westerschelde werd. Een der leden, die op de werkdagen een proef wil nemen, wil absoluut geen uitbreiding van den dienst op Zondag. Een lid van Ged. Staten ziet geen heil in uitbreiding van den dienst. Na 7.32 kan men toch niet meer per trein naar Hol land. Van een proef verwacht hij niet veel. Wel ware een proef te nemen met een lateren dienst op Breskens. Wat den Zondagsdienst betreft, wil hij ieder vrijla ten. Een ander lid van Ged. Staten wijst nog op een onjuistheid in het rapport van den directeur van den Westerschelde- dienst, waar deze zegt, dat er geen druk internationaal verkeer naar Breskens be staat. Herhaaldelijk komt het voor, dat tal van auto's vooral Fransche langs Breskens komen en het gebeurt vaak, dat men daar dan eenige uren moet wachten. Een lid meent, dat meer booten het ver keer zal doen toenemen, vooral ook op zon- en feestdagen, wat de financieele uit komsten zou verbeteren. Een lid van Ged. Staten zegt daarop, dat het college zich meent te moeten hou den aan de principieels uitspraak der meerderheid der Staten tegen uitbreiding van den dienst op Zondag. Dhr E r a s m u s (v.b.) steunt het adres en wijst op het toenemend verkeer op dit veer, ook op Zondag. Het is een inter nationaal veer geworden, vooral in de zomermaanden. Des Zondags dient er ze ker één dienst bij te komen. Het is onze plicht, zegt Spr., om den dienst uit te breiden. We moeten ons aan de tijdsom standigheden aanpassen. Spr. stelt voor aan het verzoek te voldoen, en een latere avondboot in te voeren en des Zondags in de zomermaanden Juni, Juli, Augustus en September het aantal overtochten van 4 op 5 te brengen. Dhr Hamelink (S.D.) keurt het af, dat op dit veer 's Zondags zulk een be perkte -dienst is. Ook op de werkdagen is het niet veel beter, aangezien de laatste boot even na 7 uur al vaart. Spr. stelt voor in den zomer het aantal diensten op Zondag van 4 op ten minste 6 te bren gen en de avondboot op werkdagen twee uur later te doen varen. D'hr Adriaanse (V.D.) steunt het voorstel-Hamelink. Uitbreiding is noodig. Waar hier in deze vergadering helaas het internationaal verkeer nog wordt onder worpen aan de kwestie der Zondagsheili ging, geeft spr. de voorkeur aan het voor- stel-Erasmus. Dhr Kalle (R.K.) steunt het voorstel- Hamelink, dat hij prefereert hoven het voorstel-Eraemus. 'Dhr Van Klinken bestrijdt 'beide voorstellen. In deze droevige tijden nog uitbreiding te 'geven aan den dienst op den dag des Heeren, keurt spr. ten zeerste af. Spr. is niet tegen uitbreiding op werk dagen. Dhr Sta verman (V.D.) bepleit uit breiding van den dienst op grond van eigen ervaring. Spr. vraagt of bruggen, waarvoor betaald moet worden zopals te Tholen, ook 's Zondags gesloten zijn. Was er een brug van Vlissingen naar Breskens, dan praatte niemand over den Zondag. Dhr Van Rompu zegt, dat de Zon dagsdienst hier altijd een twistappel is. De Directeur zegt, dat op Zondag met vier diensten kan worden volstaan. Spr. kan niet uitmaken of hij' gelijk beeft. Spr. handhaaft het voorstel van Ged. Staten (vier diensten op Zondag heen en weer). Het komt alleen op de meest geschikte uren van afvaart aan. Mocht het later noodzakelijk zijn, dat er meer dan vier Zondagsdiensten komen, dan gelooft spr. dat er wel leden zijn, die zic'h zullen laten overtuigen. Ged. Staten zeggen toe te zullen over wogen in 1934 de laatste boot uit Breskens om 8.30 a 9 uur te laten vertrekken Laten we den' toestand in 1933 nog eens aanzien. Dhr 'H a m e 1 i n k is hiermede niet te vreden. Spr. betoogt, dat de behoefte pas blijkt als de gelegenheid voor vervoer er is. Dhr Staverman onderschrijft dit. De. principieele fout is, dat men te veel mét de treinen rekent. We moeten tot een 1 '2 uursdienst komen. Dhr de Milliano voelt wel voor het voorstel-Erasmus. Uitbreiding van den dienst in de zomermaanden is in de prac tijk noodzakelijk gebleken. De voorzitter merkt op, dat dhr Van Rompu niet namens Ged. 'Staten heeft gesproken. Dhr Dieleman wil al de voorstellen resavoyeeren naar Ged. Staten. We moe ten sturen in de richting, door dhr Staver man bedoeld. De kosten en de kwestie van het personeel moeten worden bekeken. Dhr K o d d e pleit ook voor uitstel. Kan de zaak niet vóór 24 Jan. worden overwogen? Spr. is voor uitbreiding op werkdagen, maar kent de consequenties niet. Spr. is tegen uitbreiding van den Zondagsdienst. Dhr H a m e 1 i n k vraagt wanneer Ged. Staten met een voorstel komen. Spr. wil vast beginnen met uitbreiding met twee diensten, op werk- en Zondagen. Tot den heer Kodde zegt spr,, dat er ook menschen zijn, die den Zondag anders dan hij wen scben door te brengen. 'Dat moet hij als Overheidspersoon begrijpen en billijken. Dhr v. d. Wart stelt voor de debatten te sluiten met het oog op de afdeelings- vergadering. Dit wordt aangenomen. Het voorstel-Hamelink (uitbreiding aantal Zondagsdiensten van 4 tot 6) werd nu verworpen met 26 tegen 15 st. '(Voor dhrn 'Geelhoed, Overhoff, Cats hoek, Hamelink, de Paauw, 'Oudendijk, Moelker, v. Hotegem, de Milliano, v. d. Zande, Kalle, Staverman, Adriaanse, Paap en de Baare.) Het voorstel-Erasmus om bet aantal Zondagsdiensten van 4 op 5 te brengen, wordt verworpen met 21 tegen 20 st. (Voor dhrn Geelhoed, Overhoff, Cats hoek, Hamelink, de Paauw, Onderdijk, Moelker, Edelman, v. Hotegem, de Millia no, v. d. Zande, Kalle, Erasmus, Dumo- leijn, Staverman, Adriaanse, Paap, v. Vlo ten, de Baare en Van Rompu.) Het voorstel-Hamelink om de laatste boot op werkdagen twee uur later te doen vertrekken, wordt aangenomen met 26 te gen 15 stemmen. Hierna wordt de openbare vergadering verdaagd tot vanmorgen tien uur. Brutale aanranding. Te Eindhoven vroeg een onbekend man op straat vuur aan den melkventer W. P. Terwijl deze zijn sigaar toestak, rukte de onbekende de geldtasch van den schouder van den melkventer. De laatste gaf zijn aanvaller een trap tegen den buik en sloeg hem met een melkflesch op het hoofd, maar de aanrander zag toch nog kans er met de tasch vandoor te gaan. De tasch had een inhoud van plm. f 30. Rattenplaag. In de Brabant- sche Kempen woedde verleden winter in een aantal plaatsen, speciaal te Budel en omgeving, een ware rattenplaag. Had men, na de verschillende klop jachten, die verleden winter op het onge dierte werden gehouden, de hoop ge koesterd, dat men thans voor de toekomst van de plaag grootendeels zou verlost zijn, deze hoop is ijdel gebleken. Opnieuw ko men in enkele Brabantsch-Kempische dorpen de ratten in grooten getale voor. Het lugubere ongedierte richt groote scha de aan in de korenvoorraden. De dieren dringen in kolonies door tot de voeder bakken der varkens, waar zij zich aan het varkensvoer te doed doen. Schuren en stallen wemelen van de ongewenschte langstaarten, die zelfs de slaapvertrekken in de boerenwoningen onveilig maken. Somwijlen vagt men in een schuur 80 100 ratten. Een stad zonderkat te n. De stad Pethimja in Kroatië kan er zich op beroemen dat het geen katten bin nen haar muren herbergt. Eenigen tijd ge leden was er een soort dolheid of razernij uitgebroken, die op de katten oversloeg. Er werden verschillende personen door die razende katten gebeten, zoodat zij zich in het Pasteur-instituut onder behande ling moesten stellen. In een huisgezin werden zelfs alle huis- genooten gebeten zoodat alle leden van dat gezin naar Zagreb moesten worden ge bracht. De veeartsenijkundige dienst heeft toen order gegeven om alle katten te laten afmaken, zoodat Petrimja thans een stad is zonder katten. Een dergelijke maatregel moest ook in het naburige dorp Graberje genomen wor den, waar de hondsdolheid op een dus danige wijze woedde, dat al deze dieren moesten woren afgemaakt. Een postzak op straat gevonden. Eén dezer dagen vond, al dus de „Stand." de 21-jarige F. Brummert wonende te Weesp, toen hij des morgens 6 uur naar zijn werk zou gaan, in de Kerk straat aldaar, een verzegelden postzak op straat liggen. Hij bracht de waardevolle vondst onmiddellijk naar zijn nabijgele gen woning, waar zijn moeder haar voorloopig in bewaring nam. Tegen 8 uur ging mej. B. naar 't postkantoor, omdat zij meende, dat bet op dat tijdstip geopend werd, doch daar sinds eenigen tijd het postkantoor eerst des morgens half ne gen geopend wordt, kwam zij voor een ge sloten deur. Zij hield echter voor een der ramen van 't kantoor den grooten postzak in de hoogte en toen de op dat oogenblik aanwezige ambtenaar dit bemerkte opende hij in allerijl de deuren van bet kan toor en liet mej. B. binnentreden. Uit den mond van dezen ambtenaar ver nam mej. B. 'toen, dat men ten postkantore reeds een paar uur in groote onrust ver keerde over den vermisten postzak. Dat zich in de zak waardevolle stuk ken bevonden hebben, blijkt wel hieruit, dat één der bestellers den vader van den eerlijken vinder later toevoegde: „Wie dien zak gehouden had, had een goed Nieuwjaar gehad". Het mag wel eenige verwondering wek ken, dat de jonge man, die de belangrijke vondst deed, op geen enkele wijze mocht ervaren, dat de terugbezorging van den vermisten postzak op prijs is gesteld. Smokkelhandel in Ho 1- Iandsch vee. Niettegenstaande de verscherpte waakzaamheid van bet doua nepersoneel in bet Nederlandsch-Belgi- sche grensgebied wordt toch nog altijd veel gesmokkeld. Te Kleine-Brogel, een dorp in het noorden der provincie Limburg, heeft de gendarmerie een kudde van veertien stuks prachtige Hollandsche koeien en vaarzen ontdekt, waarvan zeer spoedig bleek dat zij, door onbekend gebleven per sonen, over de grens was gedreven. De dieren zijn naar de quarantainestallen te Achel geleid, waar zij na den voorgeschre ven quarantainetijd, ten bate van den Bel gischen fiscus zullen worden verkocht. Drie kinderen gestikt. Naar „Az Est" meldt, waren in een voor stad van Boedapest drie in de woning al leen gelaten kinderen van een brandweer man, resp. van een, twee en vier jaar, met vuur aan het spelen. Plotseling geraak ten de meubels in brand en alle drie kin deren stierven door rookverstikking. Droge vlieglessen. De N. L. S. overweegt, voor haar leerlingen een „droog" vliegtoestel op te stellen op Waal haven. Dit toestel zal bestaan uit een cock pit met zitplaats en alle roerbewegingsor- ganen. Voor het bewegen dezer organen zal het toestel uit zijn laiielen evenwichts toestand worden gebracht en dcnzolfden stand innemen als een „echt" vliegtuig in de lucht. Verwacht wordt, dat na een aan tal droge lessen, de leerling zoodanig ver trouwd zal geraken met den stuurstok 6n de voetensturen, dat het aantal lesuren in de lucht zal kunnen worden ingekrom pen. Een ongelukkige worp. Te Dongen onstond een vechtpartijtje tus- schen een paar opgeschoten jongens, waarbij de een den ander met zijn klomp naar het hoofd smeet. De getroffene, ze kere v. L., zakte bewusteloos ineen. Toen hij thuis gebracht- en er een dokter bijge haald was bleek de toestand hoogst ern stig. De roofmoord te Nu m an s- d o r p. De oudste gearresteerde verdachte inzake den moord te Numansdorp heeft gisteren aan de Dordtsche justitie toege geven, bij de inbraak tegenwoordig te zijn geweest en een schot te hebben gelost. De jongste verdachte heeft een volle dige bekentenis afgelegd. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Te Driewegen des Zaterdags na twaalf uur op den openbaren wagen mest ver voeren: A. P., Driewegen, f 3 b. s. 3 d.h. Vuur branden op minder dan 45 M. van den openharen weg: A. F., P. M. K., Wissenkerke, C. M., Kapelle f 3 b. s. 3 d. h. Te Kloetinge venten zonder vergunning: F. A., Goes, f 0.50 b. s. 1 d. h. Met auto rijden zonder spiegel: H. L., Schore f3 b. s. 3 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. W., 's-Hee- renhoek f5 b. s. 5 d. h. Met motorfiets des avonds rijden zonder achterlicht: L. M. v. B., Goes 13 b. s. 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: P. W. S., Kapelle f2 b. s. 2 cL h., A. S., Kloetinge f 3 b. s. 3 d. h„ L. K„ Goes f 5 b. s. 5 d. h. Met motorfiets des avonds rijden zonder licht: J. H. T„ Goes f5 b. s. 5 d. h. Dronkenschap, le herhaling: F. V., Goes 3 dagen hechtenis. De moord in den Blij- dorperpolder. Tegen den verdachte van den möord in 1929 op een tienjarig meisje in den Blijdorpenpolder te Rot terdam gepleegd, heeft het 0. M. bij de rechtbank aldaar gisteren tien jaar gevangenisstraf geëischt. Grooter omzet bij een fruitveiling. De omzet aan de Veilingsvereeniging Over-Betuwe te Eist, de grootste fruitvei ling uit het Oosten des lands, heeft in 1932, over 181 veilingen bedragen f 1.609.798.15 tegen f 1.475.332.10 over 175 veilingen in 1931. Uitvoer van groenten en fruit Vanwoge de Commissie voor den uit voer van groenten en fruit naar Frankrijk wordt meegedeeld, dat gedurende het, eer ste kwartaal van 1933 de volgende hoe veelheid groenten en fruit uit Nederland in Frankrijk mogen worden ingevoerd: lo. witlof: vrij'; 2o. pootuien, kleiner dan 20 m.M. mid dellijn: vrij. 3o. uien; 150.000 K.G. gedurende het tijdvak 1 Jan.15 Maart; 4o. andere versohe groenten dan uien en witlof: in Januari 720.000 K.G., in Fe bruari 810.000 K.G., tot 15 Maart 400.000 K.G.; 5o. appels en peren: in Januari 260.000 K.G., in Februari 370.000 K.G., in Maart 375.000 K.G.; 6o. andere versche vruchten: in Januari 2000 K.G., in Februari 5000 K.G., in Maart 10.000 K.G. In bet Fransche besluit om voor het eerste kwartaal van 1933 een afzonderlijk contingent voor uien vast te stellen, heeft de minister van economische zaken en ar beid aanleiding gevonden, de basis van verdeeling van de contingenteeringscerti- ficaten onder de Nederlandsche expor teurs te wijzigen. Het contingent van 150.000 K.G. nien wordt uitsluitend verdeeld onder de ex porteurs, die in het tijdvak 1 October 1931 1 April 1932 voor eigen rekening uien naar Frankrijk hebben uitgevoerd. Het contingent van 720.000 K.G. „an dere groenten" over de maand Januari wordt, evenals dat over Februari en Maart verdeeld onder de handelaren, die in genoemd tijdvak „andere groenten" voor eigen rekening naar Frankrijk ex porteerden. Naar aanleiding van het vaststellen van het contingent voor uien op 150.000 K.G. gedurende het tijdvak van 1 Jan.15 Maart, verneemt het Correspondentiebu reau in Den Haag nog, dat in bet over eenkomstig tijdvak van 1932 naar Frank rijk werden uitgevoerd 4.494.000 K.G. uien naar Frankrijk. Hieruit blijkt duide lijk, dat onze uitvoer een zeer gevoelig verlies lijdt. Wat te meer te betreuren is, daar er ook dit jaar flinke vraag naar onze uien aanwezig was. Met ingang van 15 Maart wordt da Fransche grens voor Nederlandsche groen ten gesloten. Men zal zich herinneren, dat de Nederlandsche regeering het noodig oordeelde, evenals verschillende andere landen, maatregelen te moeten treffen te gen den Fransche invoer in verband met den coloradokever. De maatregelen welke Frankrijk op zijn beurt genemen heeft, werden algemeen beschouwd als het ge volg van deze moeilijkheid.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6