Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw Radio-Nieuws. en een zoon der familie v. <t Helt naar de boerderij van de Reus. Daar deden z(j de ontstellende ontdekking van een moord. De Reus lag op den grond reeds overleden, getroffen door een schotwond in de borst en een ingeslagen schedel, waarschijnlijk door een knuppel veroor zaakt Terstond werd de politie van het droeve voorval in kennis gesteld, die te zamen met de rijksveldwacht een onderzoek in stelde. Ook het parket van Dordrecht kwam ter plaatse. Het onderzoek had echter tot gistermid dag nog geen resultaat opgeleverd. Omtrent het motief tot de daad bestaat nog geen positieve gegevens. Men kan alleen het vermoeden hebben, dat het den moordenaars of inbrekers in eerste in stantie, om geld te doen is geweest. Omtrent een mogelijke andere oorzaak voor den overval, twist of veete, tast men absoluut in het duister. Van de geruchten omtrent een kneve len van de vrouw en het meenemen van een flink bedrag aan geld is niets waar. De N.R.C. meldt: Dinsdagavond is De Reus naar een buurman geweest, van wien hij een koe had gekocht. Omstreeks 10 uur is hij weer thuis gekomen. Zijn vrouw, de beide kinderen en de dienst bode waren al naar boven, om zich ter ruste te begeven. Opeens klonk gestommel in den stal. De vrouw riep naar beneden, dat zij dacht, dat een koe was losge broken, waarop de man is gaan kijken. Nauwelijks was hij den stal binnenge gaan, of er klonk een hevig gestommel, gevolgd door een schot De vrouw liep onmiddellijk naar den stal, maar bij de deur kwamen haar twee gemaskerde man nen tegemoet, die haar een revolver voor hielden en haar het lampje, dat zij bij zich had, uit de handen sloegen. Zij dwongen de vrouw weer de woning bin nen te gaan. Binnen gekomen, vroegen zij haar de sleutels van de geldladen van het bureau. De vrouw smeekte haar te sparen, ter wille van haar kinderen, maar de mannen grepen haar ruw beet en eisch- ten nogmaals de sleutels. Toen de vrouw hun deze sleutels had gegeven, hebben zij de geldladen geopend. Zij namen er al het geld uit. De kwartjes en de dub beltjes zochten zij er uit en deze geld stukken wierpen zij de vrouw in het ge zicht, waarna zij met de rest haastig verdwenen. Zoodra het schot had geklonken heeft de dienstbode zich met de kinderen in haar kamer opgesloten. Toen de zeer ontstelde vrouwen weer eenigermate tot zichzelf waren gekomen, zijn ze naar de dichtsbijzijnde woning ge vlucht. Hier woont de familie Haverman, van wie de vader en de beide zoons bij De Reus als knecht in dienst zijn. De vrouw vertelde, dat er een ernstig ongeluk moest zijn gebeurd. Met elkaar is men in den stal gaan kijken en daar vond men De Reus in een groote bloed plas liggen met een schotwond in de borst en met een ingeslagen schedel. Hij moet vrijwel onmiddellijk dood zijn ge weest. Alles wijst er op, dat de daders het slachtoffer opzettelijk naar den stal heb ben gelokt, door met melkemmers te ram melen en zoo zijn aandacht te trekken. Het is nog niet bekend, hoeveel er is gestolen omdat De Reus den dag tevoren op de markt te Rotterdam koeien heeft verkocht en men niet precies weet hoe veel deze koeien hebben opgebracht. De Reus stond bekend als iemand, die er vrij warmpjes in zit. Het drama volledig opge helderd. Nader wordt nog gemeld, dat de moord op den 36-jarigen landbouwer J. de Reus dank zij uitstekend werk van den brigade commandant van de rijksveldwacht in ge noemde gemeente en de Centrale Recher che te Rotterdam, reeds gisterenmiddag volledig is opgehelderd. Te half 5 ongeveer hebben twee recher cheurs op aanwijzing van den brigade commandant, den heer Drost, in een loge ment aan de Nieuwe Haven te Rotterdam, twee mannen aangehouden, den 32-jarigen chauffeur J. B., die uit Klaaswaal af komstig is, en 'den 25-jarigen varensgezel F. L., die in Oud-Beyerland geboren is en thans te Charlois in Rotterdam woont. L. heeft reeds bekend bij den moord en de daarop gevolgde berooving van de vrouw van den verslagene betrokken te zijn geweest. B. ontkent, maar behalve de bekentenis van L. zijn er zoovele en zoo sterke aanwijzingen voor zijn schuld dat het wel vaststaat, dat men in hem den hoofdschuldige heeft gevonden. Bei den zijn in den loop van den avond op transport naar Dordrecht gesteld, waar zij in het Huis van Bewaring zijn opgesloten. De plaatselijke politie heeft gisteren het onderzoek met kracht ter hand genomen. Zij moest daarbij voornamelijk afgaan op verklaringen van de vrouw van den vermoorden landbouwer en sporen, die in de nabijheid van de schuur gevonden werden. Laat in den middag werd een masker gevonden, dat een der aanran ders gedragen had. Een zeer belangrijke vondst ongetwijfeld, maar weinig ver- moedde men toen nog in Numansdorp, dat op dat oogenblik in Rotterdam de beide daders reeds achter slot en grendel zaten. De brigade-commandant Drost had al vroeg in den middag bij zich zelf de lijst van personen nagegaan, die wel eens in aanmerking zouden kunnen komen voor verdachten en daarbij was hem B. te binnen geschoten, een man, die nog wel niet met den strafrechter in aanraking was gekomen, doch wiens reputatie niet geheel vlekkeloos was. In overleg met den officier v&n justitie werd besloten op goed geluk af dezen man maar eens aan te houden. Men ken de zijn woonplaats en de recherche te Rotterdam kreeg opdracht B. te arrestee ren. De rechercheur begaf zich te ongeveer half 5 in gezelschap van een jongeren collega naar het logement aan de Nieu we Haven en daar troffen zij B. aan en den 25-jarigen varensgezel F. L. De rechercheur maakte zich bekend en vertelde, dat hij het tweetal kwam halen in velband met den moord te Numans dorp. Bij welke mededeeling L. prompt flauw viel. De rechercheur pakte daarop B. in zijn kraag en bracht hem over naar het hoofdbureau van politie. De andere po litieman nam de zorg voor L. op zich en na den man bijgebracht te hebben, bracht hij hem via den politiepost aan de Raad huisstraat eveneens naar het hoofdbureau. Daar werden beiden aan een streng verhoor onderworpen. B. loochende alle schuld en beweerde zelfs niet in Numans dorp geweest te zijn. L. daarentegen legde onmiddellijk een volledige bekentenis af. Hij verklaarde Dinsdagavond tegen dat het donker werd met B. naar Numansdorp te zijn gefietst. Zij hebben zich in de schuur naast de „Johanna Hoeve" verstopt met de be doeling later in den avond daar in te breken. Op een gegeven oogenblik kwam echter de boer, die een lantaarn in de hand hield, de schuur binnen. Hij zag hen onmiddellijk staan en greep L. beet. Er ontstond een worsteling, waarbij, altijd nog volgens de verklaring van L., zij bei den op den grond vielen. Terwijl zij wor stelden, viel plotseling een schot, waarna de Reus zich niet meer verroerde. Kort nadat de knal weerklonken had, kwam de vrouw van de Reus de schuur binnen. L. en B. hebben haar gedwongen de woning binnen te gaan en hun geld te geven. Aan L. heeft de vrouw wat klein geld gegeven, aan B. een paar rijksdaal ders. Samen zijn zij daarna weer naar Rot terdam gefietst Bij deze bekentenis, die vooral voor B. zeer bezwarend is, is het niet gebleven. De Rotterdamsche recherche heeft zeer veel materiaal gevonden, dat voor het tweetal uiterst bezwarend is. Op B. is bij zijn aanhouding een revol ver gevonden, met een leege kamer, waar aan bloed kleefde en een doosje met 3 patronen. Vast is komen te staan, dat uit deze revolver drie schoten gelost zijn. In B.'s portemonnaie vond men een door bloed bezoedeld stukje papier, waarin zich enkele geldstukken bevonden, waaraan eveneens bloed kleefde. Ook op B's klee- ren werden bloedsporen gevonden. Voorts stuk doek gevonden, waarin een gat zat werd op zijn kamer, in een jampotje een en dat kennelijk als masker had dienst gedaan. In L.'s woning vond de recherche bij huiszoeking een boor en een omslag, waar mee men, volgens de verklaring van L., de deur van de hoeve had willen open breken. Voorts- een rooden zakdoek, die tot een masker verknipt was. De fietsen, waarop de mannen den tocht naar Numansdorp gemaakt hebben, zijn eveneens gevonden en in beslag genomen. „Lieve" passagiers. Een vier tal personen uit Beilen liet zich dezer dagen per auto van Groningen naar Bei len brengen. In Beilen gearriveerd ver zochten zij den chauffeur naar eln straat san de buitenzijde van het dorp te rij den, waar zij de auto lieten stoppen, uit stapten en trachtten zonder te betalen ervan tusschen uit te gaan. De chauf feur verzette zich hiertegen, doch de vier „heeren" trokken een mes en maakten het den chauffeur zoo lastig, dat hij on verrichter zake naar Groningen moest terugkeeren. Hij deed aangifte van het voorval bij de gemeente-politie te Beilen en deze had spoedig de vier heeren opgespoord, zoodat hun het Groninger reisje nog wel wat duurder te staan zal komen als ze ge hoopt hadden. Ongeluk op een onbewaak te n overweg. Op den onbewaakten overweg te Hekendorp bij Gouda, is gis termorgen de auto van den 30-jarigen zoon van de Wed. van Os, te Lange Rui- geweide, door den sneltrein Gouda-Woer- den overreden. De auto werd 30 M. mee gesleurd en kwam toen in een sloot te recht. De heer van Os werd uit het water gehaald. Er werd slechts een kleine ver wending bij hem vastgesteld, maar de le vensgeesten bleken geweken. Vermoedelijk is de mist de oorzaak van het ongeluk. In het schommeltouw ver ward geraakt. Te West-Graftdijk is een 12-jarig kind tijdens het zitten in een schommel dusdanig in het schommeltouw verward geraakt, dat het door den strop om het leven is gekomen. Brutaleroofoverval. Gister middag te ongeveer half vier heeft te Rotterdam in een pand aan de Hooimarkt een buitengewoon brutale roofoverval plaats gehad. De 48-jarige mevr. v. d. R. was alleen thuis, toen twee mannen aanbelden, waar van de een een rol koperdraad, de ander een pakje onder den arm hield en die haar namens de buren vroegen of zij even de antenne op het dak mochten reparee- ren. Mevr. v. d. V. zei hun, dat zij zich daarvoor tot den huisheer moesten wen den, doch toen de twee mannen haar ver leiden, dat deze reeds zijn toestemming had gegeven, liet zij hen boven komen. Op het trapportaal gaf de man, die het 1 akje droeg, mevr. v. d. V. onverhoeds 'n hevigen slag op het hoofd. Zij viel en be gon luid te gillen. Juist op dat moment ging de buitendeur open en kwam de heer v. d. V. binnen. Veel had deze niet tegen de twee kerels kunnen beginnen, maar de laffe aanran ders vonden het toch blijkbaar beter hel hazenpad te kiezen. Tot nu toe heeft men nog geen spoor van hen gevonden. Het echtpaar v. d. V. wist absoluut geen beschrijving van hen te geven. De heer v. d. V., die zijn kantoor aan het Haringvliet heeft, komt anders nooit op dat uur 's middags thuis. Toevallig bad hij gisteren iets vergeten en dat is de redding van zijn vrouw geworden. Mevr. v. d. V. heeft slechts onbeteeke- nend letsel opgeloopen. Gebleken is, dat de slag is toegebracht met een strijkijzer. Door een auto aangereden. Een zoontje van den arbeider T. te Mid- delstum is, toen hij achter een auto van daan kwam, door een andere auto aan gereden. Hij werd met een arm- en beenbreuk opgenomen en in ernstigen toestand naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen ver voerd. Interessante tocht van een Engelsch meisje. Miss May Spinns, een Engelsche meisje uit Harrogate, dat reeds vele luchtreizen heeft meegemaakt en al meer dan 100 uur in de lucht is geweest, hoopt binnenkort haar brevet als pilote te behalen en dan een merkwaar dige vlucht te ondernemen. Aan Reuter's correspondent deelde zij mede, dat zij n.l. voornemens is een vlucht naar Engeland te ondernemen, waarvoor zij reeds een metgezel heeft aangenomen, en wel den piloot Alan Ca meron. Zij zal gebruik maken van een Gipsy-Moth machine, waarmede zij op 29 Maart a.s. van Soerabaja wil vertrekken. Op de vraag of zij plan had een nieuw record te vestigen, antwoordde zij: „In tegendeel, tenzij men het een ..langzaam heids-record" wil noemen, Ik wil n.l. min stens vier maanden over de reis doen, teneinde met het meest comfortabele ver voermiddel de meest oncomfortabele land streken te bezoeken. Miss Spinns heeft overigens reeds eeni- ge hoogst avontuurlijke tochten achter den rug. In September verrichtte zij een vliegtocht van Brisbane naar Darwin en terug, dwars over het onherbergzame Cen- traal-Australië, een tocht van 5000 mijl, nadat zij in Februari reeds een vlucht had medegemaakt van Z.-Afrika naar Austra lië. Twee personen van acht M. hoogte gevallen. Gisteravond zijn te Woerden twee bedienden van de firma v. d. B. van een hoogte van plus minus 8 M. in de Voorstraat gevallen. Beide bedienden waren op den zolder van een manufacturenmagazijn aan het werk. Op een gegeven oogenblik hebben zij een van de ramen, die uitkomen op de Voorstraat, opengedaan, waarna zij zich op het balkonnetje begaven, hetwelk daar ter plaatse als versiering was aange bracht, evenals de balustrade, waarmede dit balkonnetje afgeschoten was. Waar schijnlijk hebben zij tegen deze balustrade aangeleund, waarop het tengevolge van het gewicht van de twee jongemannen afbrak. Met de steenen sloegen de jongens naar beneden, waar zij op de straat be wusteloos bleven liggen. De jongelieden, n.l. de 17-jarige Verkerk uit Woerden, en de 20-jarige Kuiper uit Utrecht, werden den winkel binnengedragen. De doktoren Van der Giessen en Dishoeck waren spoe dig ter plaatse en verleenden assistentie. Na onderzoek bleek, dat V. een gebroken arm had gekregen, terwijl hij waarschijn lijk voorts inwendige kneuzingen heeft opgeloopen, daar hij over hevige pijnen in den rug klaagde. Het andere slacht offer bleek er nog erger aan toe te zijn. Behalve een ernstige hoofdwonde had hij eveneens inwendige kneuzingen. Een schijndoods. Toen gisteren in een dorp in de nabijheid van Limoges (Dept. van Haut Vienne) een 65-jarige man naar zijn laatste rustplaats werd ge dragen, hoorden de dragers plotseling uit het binnenste van de kist kloppen. Zij zetten terstond de kist neer en open den deze. Het bleek, dat de zoogenaamde doode slechts schijndood geweest was. De emotie en opwinding van den dood gewaande waren evenwel zoo hevig, dat de man, ondanks de hulp van terstond ontboden doktoren, toch binnen enkele oogenblikken stierf. DE BRAND AAN BOORD VAN DEN OCEAANSTOOMER „ATLANTIQUE". Het schip wordt als verloren beschouwd. De brand op het Fransche oce aanschip Atlantique heeft in Fran sche scheepvaartkringen diepen in druk gemaakt, temeer omdat het tragisch verlies van de Georges Philippar, waarbij 52 personen om het leven kwa men, nog in ieders herinnering leeft. Beide schepen zijn te St. Nazaire ge bouwd. Te St. Nazaire is, zooals bekend, ook kort geleden het grootste Fransche schip, Normandië, van stapel geloopen. Men vreest, dat door deze beide branden het vertrouwen in de Fransche scheep vaart ernstig is geschokt. Zoowel de ree- derij van de Atlantique, de Compagnie de Navigation Sud-Atlantique, als het Fran sche ministerie voor de koopvaardij wijzen er met nadruk op, dat een gestreng onder zoek naar de oorzaak van den brand zal worden ingesteld. Men vreest echter dat men aan boord van het schip zelf geen on derzoek meer kan doen, zoodat men geheel zal zijn aangewezen op de verklaringen van de bemanning. Omtrent de oorzaak van den brand van de Georges Philippar bestaat nog steeds geen zekerheid en degenen, die toen van sabotage hebben gesproken, meenen hun opvatting thans bevestigd te jzien. Zij kunnen zich niet voorstellen, hoe een reusachtig schip van meer dan 40.000 ton in eenige uren een prooi der vlammen kan worden, en begrijpen niet dat het niet mogelijk was met de aan boord aanwe zige middelen het vuur in de kiem te smo ren, zoodat zij zelfs veronderstellen, dat de brand op verschillende plaatsen tegelijk zou zijn uitgebroken. De Atlantique, metende 42.511 ton, was op weg van Bordeaux naar Havre, waar het schip gedokt zou worden. Slechts hier aan is het te danken, dat zich geen pas sagiers aan boord bevonden en dat de bemanning, die in normale omstandighe den uit 650 man bestaat, thans slechts 250 koppen bedroeg, omdat het civiel perso neel te Bordeaux was achter gebleven. Het Duitsche stoomschip Ruhr en het Engelsche schip Ford Castle hebben de geheele bemanning aan boord genomen, zoodat gelukkig geen menschenlevens te betreuren zijn. De commandant van het marine-station te Cherbourg heeft alle beschikbare schepen naar de plaats van het ongeluk gezonden, om de Atlantique voor den ondergang te bewaren. De Atlantique, die met de Cap Arcona van de Hamburg-Amerika Lijn den con currentiestrijd om de snelste verbinding met Zuid-Afrika voerde, maakte op 29 Sept. 1931 zijn eerste reis. Het schip hoeft ruim 400 millioen francs gekost. Het biedt ruimte aan tweeduizend passagiers, is 226 meter lang en 30 meter breed. Het geheele schip vertoont een groote luxe. De le klas se is betimmerd met kostbare Ghineesch- gelakte houtsoorten. Ook de cabines zijn met groote luxe uitgevoerd. Alle moderne installaties voor het comfort der passa giers als zwembad, tennisbanen, wapen zaal, schietbanen, een garage voor te ver voeren auto's en zelfs een drukkerij voor de scheepskrant, zijn aan boord. Het schip is door waterdichte schotten in 13 afdee- lingen verdeeld. De Atlantique moeit over zeer moderne brandbluschmiddelen, alarminstallaties en pompen beschikt hebben. De bemanning was bijzonder in „brandalarm" geoefend en er was een officier speciaal met de vei ligheid van het schip belast. Het schip was verzekerd voor 300 mil lioen francs, waarvan 100 gedekt waren in Engeland, 70 in Frankrijk, terwijl 130 werd gedragen door den Franschen Staat. De Nederlandsche sleepboot Roode Zee is gistermiddag 3 uur ter hoogte van de Atlantique aangekomen. De positie was toen 49° 51' Noord en 2° 38' West. Het schip stond van voor tot achter in brand en had slagzijde over bakboord. De wind was W.Z.W. met vrij gunstig weder. Het was onmogelijk verbinding met het schip te maken. De sleepboot Lauwerzee werd mede gisteravond ter plaatse verwacht en de sleepboot Witte Zee heden. Kapitein Schoofs moet verklaard heb ben. dat de nachtwacht hem omstreeks 3 uur ter hoogte van Guernsey had medege deeld dat in een hut eerste klasse brand was uitgebroken. Dadelijk was de alarm installatie! in werking gesteld en men had getracht den brand te blusschen. De zoo gemakkelijk brandbare nieuwe lak had aan het vuur rijkelijk voedsel geboden en de brand was naar de overige hutten over geslagen, zoodat spoedig het heele eerste klasse-dek in vlammen stond. De marco nist had gepoogd om hulp te seinen, maar de marconi-hut was geheel verbrand. Om 6 uur 's morgens had men de hoop opge geven om het schip te redden. Toen de bemanning in de booten ging, was één boot omgeslagen en de inzittenden waren in zee gevallen. Hoewel uit de bovenstaande berichten opgemaakt kon worden, dat alle leden van de bemanning van de Atlantique gered zouden zijn, blijkt uit nadere mededeelin- gen, dat er toch onzekerheid bestaat. In scheepvaartkringen te Cherbourg was, naar Havas meldt, het gerucht in om loop, dat 20 a 30 manvermist wor den. De lijst van de menschen, die aan boord waren, moet nog niet definitief vast gesteld zijn, zoodat de berichten over de sterkte van de bemanning eenig voorbe houd verdienen. Later werd nog gemeld, dat men op 30 vermisten rekent. De monsterrol, die door een beambte van de reederij Woensdag avond van Bordeaux naar Parijs gebracht is, moet 200 namen bevatten. Men neemt aan, dat behalve de bemanning mis schien ook verstekelingen aan boord zijn geweest. Te Cherbourg zijn gisteravond 127 geredden aan land gebracht. Het s.s. Alegrö, dat eveneens leden van de beman ning aan boord moet hebben, is naar Brest onderweg. DE KAMERVERKIEZINGEN. De Centrale A.R. Kiesvereeniging in het Statendistrict S n e e k blijkt zich niet te kunnen vereenigen met het voorstel van het Centraal Comité om met één lijst uit te komen. In de bespreking, zoo meldt „Fr. Dgbl.", viel een groote mate van eenstem migheid op te merken en ze wees zeer duidelijk uit, dat de vergadering bijna unaniem door dit voorstel ontstemd en diep teleurgesteld was, omdat het weer voor Friesland het prijsgeven van eigen zelfstandigheid geldt. De besprekingen gaven uiting aan do groote verwondering, dat het C.C. nu weer komt met een voorstel om over het geheele land met één lijst te komen, waar toch het aaneengesloten optreden der partij over het geheele land, hetwelk ook Fries land van belang acht, evengoed bereikt kan worden bij het meerlijstenstelsel vol gens den regel van het pas gewijzigde statuut. Bovendien werd opgemerkt, dat nu blijkbaar de wenschelijkheid om Br Colijn tot algemeen lijstaanvoerder te heb ben enkel was beaamd omdat op deze wijze den invloed van het lot' viel te ont gaan, waardoor een zittend lid de kans kon loopen niet weer in de Kamer terug te keeren. Alhoewel gevoeld werd dat het een bezwaar kan zijn, dat niet alle zit tende Kamerleden in de Kamer terugkee ren, vond de wijze waarop in dit voorstel getracht is den invloed van het lot te ont gaan allerminst instemming. Friesland was beloofd een herziening van het par tijstatuut. Dat geschiedde en nu voor de eerste maal Art. 37 van het nieuw statuut in werking treedt, waarbij Frieslands zelfstandigheid wordt gewaarborgd komt men weer met een voorstel, dat tengevol ge zal hebben, dat aan Friesland de zeg genschap over zijn eersten plaatsvervan ger en daarmede zijn zelfstandigheid wordt ontnomen. Naar algemeen gevoelen een zeer ver drietige zaak daar Friesland met art. 37 klaar meende te zijn en nu blijkt dat met dit voorstel opnieuw wordt opgerakeld de oude strijd, van onderen op of van boven af, die men langzamerhand moede wordt. Algemeen was men van oordeel, dat het thans uit moet zijn. Er werd niets voor gevoeld om de eerste de beste verkiezing al in te gaan onder een afwijking van het reglement. Met volle instemming schaarde de ver gadering zich achter een schrijven van het P. G., waaruit voldoende bleek, dat het bezwaar, voortvloeiende uit den in vloed van het lot voor de zittende Kamer leden eventueel ook zeer goed op andere wijze, dan de voorgestelde ware op te los sen, met behoud van het meerlijststelsel. Men vond hierin temeer een oorzaak om tegenover het voorstel van het C. C. voet bij stuk te houden en handhaving te vorderen van Art. 37 van het Partijsta tuut. Biezelinge. Woensdag j.l. werd in het lokaal „Algemeen Belang", alhier, een vergadering gehouden van lidmaten der Ned. Herv. Kerk ten doel hebbende om van onder het toezicht te geraken. Deze vergadering stond onder leiding van den heer C. Lansen, een buiten -ech ten gesteld lidmaat. Na een drukke bespreking had de stem ming tot resultaat, dat met 47 stemmen, 2 stemmen tegen en 6 blanco werd beslo ten van onder het toezicht te gaan. Bie zelinge denkt thans vrij beheer te hebben. Geslaagd voor het examen Nederl. Handelscorrespondentie „Mercurius" dhr B. M. de Meij te Eindhoven, vroeger te Ritthem. Inventarisatie aardappelen. Het ligt in de bedoeling der Regeering om ook in 1933 een onderzoek in te stel len op twee tijdstippen van de bewaar- peziode naar de bij de verbouwers aan wezige aardappelvoorraden. De gemeente besturen zullen de hiervoor noodige opgar ven verstrekken in overleg met de plaat selijke commissie van bijstand voor de landbouw-statistiek en na raadpleging van de in de gemeente gevestigde orga nisaties of afdeelingen van organisaties van landbouwers en aardappelhandelaren. De eerste datum voor opname van de aardappelvoorraden is vastgesteld op 15 Januari a.s. Programma van Vrijdag 6 Januari. HUIZEN, 296 M. Algem. Programma verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftle zing. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Morgenwij ding. 11.00 Concert. 12.15 Concert. 2.00 Voor de vrouw. 2,30 Zie Hilversum. 3.30 Concert. 6.00 Landbouwpraatje. 8.00 Amsterd. Orkestvereen. 9.30 Concert. HILVERSUM, 1875 M. 10.00 Morgen wijding VPRO. 12.00 Omroeporkest. 2.30 4.00 Herdenking Prins Willem v. Oranje (uit Leiden). 4.00 Klein-orkest. 8.00 VPRO. i 11 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 Jan.: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt tot betrok ken. Weinig of geen regen. Iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Viijdag 4 u. 27 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6