1 Leestafel. Politie. Telegrammen. Laatste Berichten. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand X LOOP DER BEVOLKING. 1 vee en een gedeelte van den inboedel in veiligheid gebracht. Ook deze boerderij met schuren ging in vlammen op. Een groote partij brandstof, welke in een van de schuren was opgeslagen, verbrandde. Grdote brand te Zwolle. Klooster en kerk verbrand. Gisteravond omstreeks zeven uur is, ver moedelijk tengevolge van kortsluiting, brand ontstaan in het klooster van de paters Dominicanen aan de Assendorper- straat te Zwolle. De vlammen grepen snel om zich heen en in een oogwenk stond het geheele ge bouw in lichter laaie. De brandweer kon niet verhinderen, dat het vuur oversloeg naar het dak van de kerk. Ook dit gebouw werd een prooi der vlammen. Van den inventaris van het klooster kon weinig worden gered. De uitgebreide kostbare bibliotheek en het archief, als mede talrijke waardevolle schilderijen zijn verbrand. Het klooster en de kerk zijn in het be gin van deze eeuw, naar het plan van den architect J. Kayser, in dertiende eeuw- schen stijl opgetrokken. In het gebouw was o.m. gevestigd de bijzondere school voor hooger onderwijs „Collegium Sancti Tho- mae Aquinatis". Men zou er waarschijnlijk in hebben kunnen slagen, meer van het klooster te behouden, dan nu het geval is geweest, ware het niet, dat het optreden der brandweer veel te wenschen overgelaten had. Om te beginnen heeft de Zwolscüe brandweer, die op het eerste alarm om streeks 7 uur ter plaatse kwam, tot bij achten gesukkeld, eer er goed en wel wa ter kon worden gegeven. Het advies, om assistentie in te roepen van de aangren zende gemeente Zwollerkerspel, welke over een uitstekende motorspuit beschikt, werd eerst niet opgevolgd en zelfs toen de spuit uit Zwollerkerspel toch ter plaatse was gekomen, duurde het nog ge- ruimen tijd, eer zij' met de Zwollenaren den strijd tegen het vuur mocht aanbin- denl Deze hulp bleek echter alleszins noodzakelijk, zoozeer zelfs, dat tegen 10 uur ook de brandweer uit Dalfsen aan de blussching haar medewerking moest verleenen. Met groote moeite slaagde men er nog in het archief van het klooster, benevens schilderstukken van pater Raymond van Bergen, in veiligheid te brengen, terwijl men ook, zekerheidshalve, de kostbaarhe den uit de kerk verwijderde. De brandweer, die begreep, dat van het kloostergebouw niets meer te behouden viel, richtte al haar aandacht op het kerk gebouw, waarop met negen stralen werd water gegeven. De druk was echter zoo gering, dat slechts een viertal met eenig succes werkte. De belangstelling van het,publiek voor dezen geweldigen brand was uit den aard der zaak zeer groot. Nadat ook de brandweer uit Dalfsen as sistentie was komen verleenen is het ge lukt de kerk gedeeltelijk te behouden. Decocaïne-enwapensmok- k e 1 a r ij. In tegenstelling tot talrijke ar tikelen, welke Nederland naar Duitsch- land smokkelt, zijn bedwelmingsmiddelen een artikel, dat de Nederlanders in ze kere kringen in Duitschland betrekken. In Rotterdam is een centrale van den cocaïnehandel voor overzee. Aanzienlijke hoeveelheden cocaïne komen ook via Mar- seille-Parijs in Rotterdam. De Westduit- sche cocaïnesmokkelaars bedienden zich ter verkrijging van cocaïne, ten deele van patiënten, die zich door dokters, ter leni ging van zoogenaamde pijnen, het gevaar lijke verdoovingsmiddel laten voorschrij ven. Op deze wijze worden flinke hoeveel heden verzameld. In ettelijke processen, welke de rechtbank te Dusseldorp behan deld heeft, waren de laatste jaren dokters, apothekers en patiënten aangeklaagd. Een deel hunner is wegens overtreding van de wet op den handel in verdoovingsmidde- len veroordeeld. De draden van den West- duitschen handel in verdoovingismiddelen schijnen in Dusseiaorp samen te komen. Alle démentis der Duitsche autoriteiten ten spijt, is niet uit de wereld te werken, dat de smokkelarij van wapenen een bui tengewonen omvang heeft aangenomen. Berichten uit Nederland bevestigen, dat op Nederlandsch gebied, dicht bij de grens talrijke onwettige wapenvoorraden zijn opgeslagen, waaruit op waarschuwing van de betrokken vertrouwensmannen der smokkelorganisaties pistolen in elke hoe veelheid betrokken kunnen worden. Vol gens het jongste onderzoek der Neder- landsche justitie is er sprake van een wijdvertakte wapensmokkelarij in grooten stijl. De meeste wapenen zijn niet van Bel gische, doch van Spaansche herkomst. Ze passeeren de Belgische fabrieken, waar er het Belgische wapenstempel opgedrukt wordt, slechts als doorgangsstation. In tegenstelling tot de Nederlandsche politie die deze illegalen wapenhandel met de allerscherpste middelen te lijf gaat, schijnt de Duitsche politie niet steeds de noodza kelijke ingrijpende maatregelen uit te voe ren. De grensbevolking kent tamelijk nauw keurig de wegen en trucs der wapensmok kelaars, maar aangezien ze, gelijk bekend, erg vijandig tegen de douanen gestemd is, denkt ze er niet aan de douane-auto riteiten te ondersteunen bij de belemme ring van de wapensmokkelarij. De wa penen komen niet alleen in bezit van de radicale partijen, doch ook in handen van misdadigers, uit wie zich herhaaldelijk rooversbenden recruteeren, welke den laat- sten tijd het Roergebied onveilig maken. Minder doodelijke onge vallen in de mijnen. Het aardal on gevallen met doodelijkea afloop in de mij GEMEENTE 1 Januari 1932 Geboren Gevestigd Overleden Vertrokken 1 Januari 1933 Vr. M. V. Totaal M. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Kattendljke 632 597 1229 13 15 28 13 18 31 8 2 6 8 26 25 51 630 599 1229 Krabbendijke 1179 1225 2404 24 22 46 50 70 120 22 14 16 30 37 47 84 1202 1254 2456 Biggekerke 444 444 888 11 9 20 24 20 44 3 5 4 9 25 12 37 449 457 906 Aagtekerke 379 381 760 7 9 16 6 11 17 6 2 8 8 21 29 378 378 756 656 685 1341 12 15 27 12 19 31 6 7 7 14 17 43 60 656 669 1325 Driewegen 300 309 609 5 4 9 2 12 14 9 2 5 7 4 16 20 301 304 605 Waarde 503 500 1003 14 15 29 8 14 22 7 3 5 8 19 13 32 503 511 1014 nen van Limburg bedroeg in 1932 drie- en-twintig. Hiervan gebeurden er in de Staatsmij nen 14, in de gezamenlijke particuliere mijnen 9. De totaalcijfers voor 1931 waren 27 (16 en 11); 1930 28 (11 en 17); 1929 30 (8 en 22). i Een bende autodieven ge arresteerd. De politie te Den Haag heeft de hand gelegd op een bende van ongeveer 20 jongens, tusschen 16 en 19 jaar, die er den laatsten tijd him werk van maakten auto's en rijwielbelasting- plaatjes te stelen. Zooals bekend, werd den laatsten tijd herhaalde malen aangifte gedaan van het stelen van auto's en belastingplaatjes. De auto's werden later hier en daar terugge vonden, meermalen beschadigd, terwijl velschillende voorwerpen, welke zich in de auto's hadden bevonden, gestolen ble ken te zijn. Met de arrestatie van drie jongelieden, die verdacht werden van diefstal van vier ïijwielbelastingplaatjes, gepleegd in den avond van 23 December j.l. in de omge ving van het Zuiderpark, kwam er licht in de ti/t toen onopgehelderde diefstallen. Het bLek der politie, dat de diefstallen gepleegd werden door groepjes van drie tot vijf jongelieden, die er 's avonds op uit trokken. Bij het stelen van een auto volgden de jongens de volgende tactiek. De auto werd eerst twintig meter weggeduwd, waarna werd gestart. Zoodoende werd voorko men, dat de eigenaar van de auto het ge luid van den motor zou hooren. De gestolen belastingplaatjes werden gedeeltelijk op de markt aan onbekende personen, gedeeltelijk bij een opkooper, van de hand gedaan. Dezen opkooper heeft de politie inmiddels ook gearres teerd. Het ontvangen geld hebben de jongens uitgegeven aan bioscoopbezoek en het koopen van cigaretten. De jongelieden beperkten hun operatie- terrein intusschen niet alleen tot Den Haag. Zoo hebben ze te Warmond in een koffietent ingebroken en chocolade, bier enz. gestolen. Aan de Leeghwaterkade te Den Haag werd verder een pakhuis open gebroken en de daarin staande auto ge stolen. Hiermede werd in in de richting van Leiden gereden, doch deze stad be reikte men niet, omdat de benzine op was. In deze auto hadden drie doozen fondant gestaan. Dit werd meegenomen en later opgegeten. Op het Leeghwaterplein werd een kof-' fietent opengebroken en eenige flesschen limonade werden opgedronken. De jongelieden oefenden een ware ter reur uit. Op de Laan van Nieuw-Oost- Indië reden ze met een gestolen auto met een vaart van circa 75 K.M. een andere auto aan, waardoor aan beide wagens aanzienlijke schade werd aangebracht. Twee der jongelieden vlogen bij deze bot sing nog door de voorruit, tengevolge waarvan ze niet ernstig gewond werden. Ook het ongeluk op de Laan van Meer- dervoort op Eersten Kerstdag, waarbij een jongen van 16 jaar het leven verloor, gebeurde met een gestolen auto. Het politie-onderzoek is nog niet geheel ten einde. Timotheus Van dit geïllustreerde weekblad, uitgave La Riviere en Voor hoeve te Zwolle, Verscheen een in alle opzichten welverzorgd winternummer Van den rijken inhoud noemen wij: Hallelujah I Gedicht van M. Laarman, Mm ziek van J. F. Tierie Jr. Indrukken van den Hoofdredacteur: De Vredesfakkel Onze dagen tellen Waarheen? Histo- risch vervolgverhaal: Eerste en Laatste Liefde, door K. Papke. Houtsnede van Joh. Melse. Klop aan de deur, Gedicht van Hélène Swarth. De verwachting, door A. L. van Hulzen, met kunstfoto. Het Weggedrevene, door Z.Exc. A. W. F. Idenburg. Nieuwjaarsmorgen, Gedicht van Aernolts Arents. De Wijzen uit het Oos ten, door Prof. Dr Joh. de Groot, met kunstfoto. Kerstfeest in een Ziekenhuis op Java, door mej. J. H. Kuyper. Illu stratie Stille Nacht Heilige Nacht. De jaren verdringen elkaar, woorden van E. Laurillard, muziek van X F. Tierie Jr. Het Uur, door Dr A. Troelstra. Ver nieuwing, met litho van A. J. van 'tHoff. In het groote ziekenhuis door Getuige. Björnstjerne Björnson, door Ds A. K. Straatsma met portret. Oude Kunst. Oude jaarsavond, door Mevr. A. van Hoog straten Schoch. Leonard Ragaz, door J. Tiesema, enz. Dit nunpner is vergezeld van een kunstbijlage in offsetdruk. Brieven van Willem van Oranje. Begin 1933 zal bij de firma W. G. de Boer te Middelburg een werk ver schijnen, bevattend een twintigtal brieven van prins Willem van Oranje, in den oor spronkelijke» tekst en vervolgens overge bracht in hedendaagsch Nederlandsch. Mejuffrouw M. W. Jurriaanse, weten schappelijk assistente aan het Koninklijk Huisarchief, heeft daartoe een keuze ge daan uit de brieven van den prins en ze toegelicht. Mej. dr G. Serrurier, privaat docente aan de universiteit te Leiden, droeg zorg voor de vertaling in heden daagsch Nederlandsch en dr N. Japikse schrijft het voorbericht. Een miniatuur-portret, eigendom van de Koningin, en facsimile's van twee der brieven vormen de illustratie. Gevonden voorwerpen. In de maand Decmeber 1932 zijn aan het bureau van politie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aange geven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Twee zilveren broche's, een beiteltje, een springtouw, zeven portemonnaie's met inhoud, een parapluie, een boor, een dub beltje, een heerenpantalon en een sleu teltje, een gouden sierspeld, twee pakjes inhoudende manufacturen, een schort, een ieticule met inhoud, een heerenrijwiel, vijf handschoenen, vier rijwielbelasting- merken 1932/1933, twee ceintuurs, een pantoffel, drie huissleutels, twee vulpen houders, een étui met passer en toebehoo- ren, twee koralen halskettingen, twee bankbiljetten van f 10, een slijklap, een damesrijwiel, een bolletje zijde, een paar kinderkousjes, een gouden armband, een rijwielhandbeschermer, een taschje met inhoud, een rieten koffertje, een gouden broche en een gulden. De Commissaris van Politie, E. G. WIERTS VAN COEHOORN. Goes, 2 Januari 1933. Moord op een landbouwer te Numansdorp NUMANSD0RP. Gisteravond te tien uur is de 36-jarige landbouwer de Reus alhier vermoord. Tijdens een korte afwe zigheid van de R. vervoegden zich twee gemaskerde personen aan zijn woning Jo- hannahoeve, die zeer afgelegen ligt aan den Groot Gromstrijenschen dijk en eisch- ten geld. De vrouw van de R. gaf eenig geld, waarna de kerels zich naar de schuur begaven. De vrouw is toen met haar twee kinderen en de dienstbode naar buren gevlucht. In dien tusschentijd is de R. vermoedelijk thuis gekomen en in d9 schuur door de indringers overvallen. Door enkele slagen op zijn hoofd en een revolverschot is de R. vermoord. De da ders hebben per rijwiel de vlucht geno men. De politie stelt een onderzoek in. ZWOLLE. Betreffende den brand in het Dominicanerklooster wordt gemeld, dat deze ontstaan is op den zolder boven de priorskamer bij het warmwaterreservoir der oentrale verwarming. De bibliotheek heeft zooveel geleden, dat zij vrijwel waardeloos is. Het groote kerkorgel is door waterschade onbruikbaar geworden. De schade is nog niet te ramen. AMSTERDAM. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft den officier van justitie te Winschoten verzocht tegen den vroege- ren directeur van de Drentsche veenko loniale Westerwoldsche Hypotheekbank, vroeger te Winschoten, thans in liquidatie den heer A. G. B., een strafvervolging in te stellen. Reeds in 1929 is een strafver volging tegen hem overwogen, doch deze vond geen voortgang. Een commissie van aandeelhouders heeft zich eerst gewend tot den officier van justitie en daarna tot den procureur-generaal met het verzoek om tot een vervolging over te gaan. Toen dit geen resultaat had, heeft men zich gewend tot het Hof. Dit besloot dat er termen tot vervolging aanwezig zijn. HAARLEM. Op 81-jarigen leeftijd is overleden Mr W. G. van Benthem Jutting, oud-Raadsheer bij het Gerechtshof van Nederlandsch Oost-Indië. HELMOND. De uitspanning Du Com merce aan de Zuid-Willemsvaart is van nacht door brand geheel vernield. De eigenaar en zijn vrouw moesten in nacht gewaad vluchten. Prof. L. Lindeboom f KAMPEN. Na een langdurig lijden is heden op bijna 88-jarigen leeftijd overle den Prof. L. Lindeboom, oud-hoogleeraar aan de Theol. School te Kampen. De overledene, op 17 Januari 1845 ge boren, studeerde zelf ook aan de Theol. School te Kampen. In 1866 aanvaardde hij' het predikambt te 's-Hertogenbosch. Van daar vertrok hij in 1873 naar Zaandam, waar hem in 1883 eervol emeritaat werd verleend. Op 10 Januari van dat jaar aanvaard de hij het ambt van hoogleeraar in de theorie en practijk van het Nieuwe Tes tament aan de Theologische School te Kampen, welk ambt hij 19 Dec. 1917 neer legde met een rede over: „De weerhouding van den mensch Ier zonde". Prof. Linde boom, die ondanks zijn zwakke gezond heid tot hoogen ouderdom mocht komen, is op onderscheiden gebied een bekende baanbreker geweest. Hij richtte o.m. op de Vereen, tot Chr. Verzorging van Krank zinnigen in Nederland, waarvan 5 stich tingen en een kliniek uitgaan, riep mede in het leven de Vereen, tot Chr. opvoeding en onderwijs van doofstomme kinderen en jongelieden Effatha te Voorburg en gaf mede den stoot tot de oprichting der Geref. Ziekenhuizen Bethesda te Hoogeveen en Salem te Ermelo. Hij was stichter van de Geref. Predikantenvereeniging, waarvan hij langen tijd voorzitter was, voor zitter van het Geref. Tractaatgenootschap Filippus enz. enz. Verschillende schriftu ren zagen van zijn hand het licht en on derscheiden periodieken reldigeerde hij. Aan den arbeid der Generale Synode te Groningen in 1927 nam hij een werkzaam aandeel als prae-adviseur. Ondanks het klimmen zijner jaren bleef zijn geest frisch. Tot aan zijn dood nam hij daad werkelijk deel aan het bestuur van de Vereen, tot Chr. verzorging van Krank zinnigen enz. De staking te IJmulden. IJMUIDEN. Het conflict in het vissche- rijbedrijf te IJmuiden heeft plotseling 'n wending genomen, doordat de havenarbei ders besloten het lossen der trawlers di rect te staken in tegenstelling met het oorspronkelijk besluit, de booten die nog op zee waren en die dezer dagen verwacht konden worden te lossen. Ook de havenarbeiders, georganiseerd in den Christelijken Bond zijn hedenmor gen niet aan het werk gegaan in tegen stelling met het gisteren genomen besluit om niet aan de staking deel te nemen. Als gevolg hiervan liggen 8 trawlers ongelost aan den afslag. Hedenmiddag zullen de havenarbeiders Van beide organisaties vergaderen om verder hun houding te bepalen. Schip in brand. HAMBURG. Het ongeveer 40.000 ton groote Fransche passagierschip „l'Atlan- tique", varende van Bordeaux naar Havre is in brand geraakt. Passagiers waren riet aan boord. Nader wordt gemeld, dat het Duitsche motorschip „Ruhr" en het Engelsche stoomschip „Port Castle" de geheele be manning aan boord hebben genomen, zoo dat er geen menschenlevens te betreuren zijn. TOKIO. In Shanghaikwan is de staat van beleg afgekondigd. De gevechten zijn voorloopig gestaakt. NANKING. De Chineesche nationale regeering heeft de Chineesche delegatie te Genève opgedragen bij den Volkenbond te protesteeren tegen de Japansche bezet ting van Shan Hai Kwan. TOKIO. In een verklaring in de pers van den Japanschen Minister van Oorlog wordt de geheele schuld van de gevechten te Shan Hai Kwan op de Chineezen ge worpen. De Chineezen zouden de Japan ners tot den strijd geprovoceerd hebben, teneinde den Volkenbond te dwingen han delend op te treden. Nader wordt nog verklaard dat de Ja pansche maatregelen te Shan Hai Kwan slechts bedoelde ergere dingen te voorko men. LONDEN. Te Jamaica is het tot een ernstige botsing gekomen tusschen de Engelsche troepen en de inheemsche be volking. De onlusten zijn ontstaan doordat een Engelsch soldaat in een café door een inboorling werd gedood. In felle woede ontstoken trokken daarop de Engelsche troepen door de stad, alles vernielende wat zij op hun weg tegenkwamen. Met de po litie kwam het tot een handgemeen, Het duurde geruimen tijd eer de rust weer hersteld was. INFLATIE VAN DEN DOLLAR. WASHINGTON. In een bewogen debal in den Senaat deelde de voorzitter van de Commissie voor Binneniandsche Zaken mede, dat besloten was een wetsontwerp in te dienen voor vergrooting van de bankcirculatie, waardoor inflatie van den dollar zal optreden. Hij verklaarde dit het eenige middel te achten om, nu meerdere landen den gou den standaard loslaten, de prijzen van de grondstoffen te stabiliseeren en den Ame- rikaanschen landbouw te redden. Meer dan 32 landen hebben den gou den standaard losgelaten en de prijzen kunnen niet verbeterd worden als de geld- positie niet verbeterd wordt. Verschillende andere leden van het Congres gaven als him meening te ken nen, dat inflatorische maatregelen geno men dienen te worden, waarbij in het midden werd gelaten of dit dient te ge schieden door de invoering van den zil veren standaard of de vergrooting van de bankbiljettencirculatie. Drinkwatervoorziening van Z.-V laanderen. Onmiddellijk na afloop van de liquidatie-vergadering der Z.-Vlaanmsche Waterleiding-Mij. is een nieuwe maatschappij opgericht onder denzelfden naam, eveneens ten doel heb bende geheel Zeeuwsch-Vlaanderen in da toekomst van drinkwater te voorzien. In deze maatschappij wordt deelgeno men door de gemeenten Terneuzen, Hulst en Sas van Gent uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en Breskens, Oostburg en Aardenburg uit West-Zeeuwsch-Vlaande ren. De aandeelen zijn bij het passeeren der akte volgestort. Als commissarissen der nieuwe maatschappij treden op de heeren B. Truffino, burgemeester van Hulst (voorzitter), L. W. G. Hoefnagels, burgemeester van Sas van Gent (vice- voorzitter), Huizinga, burgemeester van Terneuzen, Overmaat, burgemeester van Aardenburg en mr Dieleman namens Ged. Staten van Zeeland. Als statutair directeur fungeert de heer Zonnevylle, gemeente-secretaris van Ter neuzen. Voorloopig zal worden getracht een wa terleiding tot stand te brengen voor de ge meenten Terneuzen en Sas van Gent, waarbij met uitbreiding ook tot de an dere gemeenten in Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen rekening wordt ge houden. BEURSBERICHT. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. Nederlandsche Handel Mij. 65. Philips Gloeilampen G.B. 133%. Unilever 109%. Anaconda Copper 7%. Bethlehem Steel 14%. TJ.S. Steel Corp. 27%. Koninkl. Petroleum 156%. Shell Union 5%. Amsterdam Rubber 64 Nederl. Scheepvaart Unie 59%. Deli Maatschappij 130%. Handelsverg. Amsterdam 175%. 5 pCt. Nederland 1932 101S/1S. 4% pCt. Nederl.-Indië 1926 95. De ondertoon van de binneniandsche aandeelenmarkt blijft vast. In Amterika was er nagenoeg geen initiatief met uit zondering van Anaconda's. De gunstige stemming der beleggings- markt houdt aan; de voornaamste omzet ten hadden echter plaats in Duitsche waarden, die wederom vast van toon waren. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Jan., 2.30 u. Londen 8.268.31. Parijs 9.700.73. Brussel 34.4634.50. New-York 2.48%—2.49. Berlijn 59.1859.24. MIDDELBURG. Bevallen: C. J. Salomé- Versprille, d. Overleden: W. Bosseiaar, 66 j., wedn. v. J. G. Hamelink; A. M. C. Good, 68 j., wed. v. G. W. Sprink; L. Melis, 38 j., ongeh. z.; C. C. Hooftman, 60 j., geh. met L. G. Gillissen. GOES. Geboren: Wilhelmus Cornelis, z. v. Albertus Johannes Wilde en Henrica Adriana Zweegers. Van 23-30 Dec. 1932. IERSEKE. Geboren: Johannes Jan, z. v. Marinus Rottier en Jacoba Johanna Sanderse. Jacomina Maria, dv. Cornelis Kole en Adriana Cornelia Steketee. Overleden: Jacobus van Haver, 83 j., wedr van Cornelia Maria Broekhoven. Over de maand December. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 1, Ma rinus Eckhardt, 59 j., weduwnr. van Cor nelia de Broekert en Cornelia Jacoba Quist, 47 j., weduwe van Herman Jonker; 22, Sipke Arjen Appel, '34 j. jm. en Jo hanna Wilhelmina Ermerins, 21 j. jd. Geboren: 4, Jacobus, z. v. Marinus Steijn en Apolonia van 't Westeinde; 9, Cornelis, z. v. Marinus Rijk en Adriana Jacoba Pieters. WAARDE. Geboren: 28, Leendert, z. v. Laurens Jacobus Overbeeke en Maatje Wilhelmina Pieternella Kloet. BIGGEKERKE. Geboren: Maria Adri ana, d .v. Johannes Cevaal en Johanna Wijkhuijs; Maatje, d. v. Jakobus Wijk huis en Johanna Wouters. BORSSELE Geboren: 2, Hubertus Ni- colaas, z. v. Jan v. 't Westeinde en Adri ana Rentmeester; 4, Pieter Markus, z. v. Jozias Marinus de Regt en Adriana Bal- koieinde; 5, Maatje, d. v. Hendrik Mari nus Giljam en Gatharina Rijstenbil; 22, Jacomina Cornelia Simona, d. v. Antoni Jacob v. Luijk en Wilhelmina Maria Klompe; 28, Leuntje, d. v. Willem Hen drik Ahnekinders en Wilhelmina de Kun de?. Overleden: 1, te Goes, Pieternella 10 j., d. v. Pieter de Vrieze (overleden) en Jacoba de Bue; 2, te Goes, Andries, 2 maanden, z. v. Jacob Bruinooge en Mag- dalena de Groene.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3