Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Uit den Middelburgschen Raad. Zwendel met prikplanken. Door de politie te Groningen zijn een vier tal koffers in beslag genomen, afkomstig van zekeren S. aldaar. In elk dier koffers bevond zich een prikplank, met een z.g. puzzle, doch deze was zóó ingewikkeld, dat van 't oplossen ervan geen sprake kon zijn. Het publiek, dat mocht prikken voor een dubbeltje, werd gelokt met het toonen van enkele mooi uitziende prijzen, zooals acte-tasschen en damestasschen, benevens een grooter aantal vrijwel waardelooze kleine prijsjes. Een viertal colporteurs wvrd aangesteld om de prikplanken in stad en provincie huis aan huis te exploi- teeren. Zij deden de teleurstellende erva ring op, dat de mooie prijzen nooit wer den geprikt. Hoogstens werd men en dan nog slechts zelden de bezitter van een der onbeteekenende prijsjes. Dit stuit te dezen colporteurs, die gemeend hadden tijdens hun langdurige werkloosheid de kans te hebben een eerlijk stuk brood te verdienen, tegen de borst, vooral toen zij zagen, dat de dubbeltjes veelal moesten komen van de arme menschen, terwijl hun opdrachtgever S. van de opbrengst goeden sier maakte. Tot overmaat van ramp werd hun niet de toegezegde provisie afgedra gen, waarom aangifte bij de politie volgde. Uit het door de politie ingestelde onder zoek is reeds gebleken, dat de zwendel met de uitgeloofde prijzen vaststaat. Brieven uit de Residentie. Door den heer J, M. Breukers uit Roer- ge kunt de regeering alleen Iaiten staan, zelfs haar tegenwerken, haar verlammen en machteloos maken. Maar gij moogt dat niet doen, al ware het alleen uit welbe grepen eigenbelang. „Er worden fouten gemaakt in dezen tijd van snel wisselende gebeurtenissen. Ook andere regeeringen zouden nu fouten maken, maar niemand kan ongedaan ma ken wat de wereld-constellatie heeft be dorven. Daaronder moeten wij allen te za- men lijden, dit alles moeten wij te zamen te boven komen. Wij zullen ons echter moeten instellen op een veel lager niveau, en daarop zullen wij opnieuw met kracht de zaken ter hand moeten nemen. Maar als eenmaal het pijnlijk proces zal zijn afgeloopen, dan zullen wij inzien dat ook op dat lagere niveau plaats is voor geluk. Geachte luisteraars, ik laat u thans gaan met mijn allerbeste wenschen voor het nieuwe jaar!" Het was een ongewone zitting van den Middelburgschen Raad op den middag van den Oudejaarsdag 1932. Voor do laatste maal presideerde de heer Dumon Tak de vergadering. Dicht was de tribune bezet, nu niet, zooals bijna regel gewor den is, door werkloozen, maar door hoofdambtenaren, burgemeesters en an dere autoriteiten. Zóó groot was hun ge tal, dat maar weinig andere belangstel lenden konden worden toegelaten. Vóór echter het afscheid van den bur gemeester plaats had, moest in de vaca ture van wijlen mr de Veer worden voor zien. Zijn vacature als Raadslid werd vervuld door den heer Ghr. de Bruin. Maar met de wethoudersverkiezing liep het niet zoo vlot. Daaraan waren bespre kingen tusschen rechter- en linkerzijde en tusschen ieder afzonderlijk voorafgegaan en het resultaat van die conferenties werd medegedeeld in verklaringen, na mens de linkerzijde door den heer Por- theine en namens de rechterzijde door den heer Van der Feltz afgelegd. Men heeft ze in het Raadsverslag in extenso kunnen lezen. Wat ons in deze historie het meest heeft verwonderd is de houding van de sociaal-democraten en van den heer Je- ronimus. Beide staan mijlen ver van elkander af, bestrijden elkaar vinnig en kunnen gerust eikaars antipoden ge noemd worden. En toch, bij de wethou dersverkiezing vinden ze elkander. Of het bloed ook kruipt, waar het niet gaan kan! Als het er op aankomt, een mo gelijke rechtsche meerderheid in het col lege van B. en W. te weren, dan worden alle geschillen en verschillen vergeten en trekt men gezamenlijk tegen de rechter zijde op! Voor de zooveelste maal is weer bewezen, dat neutraliteit in de Raad zaal, als het puntje bij t paaltje komt, niet bestaat. Het geval heeft dan ook tot die kiezers, die nog zoo onnoozel zijn, aan die fictie te gelooven, wel wat te zeggen. De linksche heeren waren doodsbe nauwd, dat er een rechtsch college van B. en W. zou komen. Dat mocht in geen geval. Een rechtsch burgemeester valt niet te weren, maar als die er komt, dan in vredesnaam daarbij geen rechtscn wethouder. Die ramp moest worden afge wend. Wat er binnenskamers is bekokstoofd, welke afspraken gemaakt en welke toe zeggingen gedaan zijn, zal wel niet bekend worden, zoolang het bondgenootschap in tact blijft. Maar hoogst eigenaardig was de figuur van den heer Jeronimus. Het zou nog te begrijpen zijn geweest, als hij blanco had gestemd en het lot had laten beslissen, maar nu vroeg zijn houding toch eenige verklaring. Die heeft hij trach ten te geven, maar op een manier, die zeker weinigen heeft bevredigd. Hij zei n.l., dat behalve met de politieke, ook met de economische inzichten van de wethouders gerekend moet worden. Maar hoe hebben we het nu? Strooken de eco nomische opvattingen van een sociaal- en een vrijzinnig-democratisch wethouder zoo goed met die van den heer Jeroni mus? En is een college van B. en W. met zulk een rose-rood tintje voor hem econo misch bevredigend? Neen, de heer Jero nimus wilde ook al het eigenlijke motief verzwijgen en maakte daardoor, zooals de kat, die in het nauw zit, wonderlijke capriolen. Hij was een ridder van de droe ve figuur! En voor de S. D. A. P. moet een bond genootschap met den heer Jeronimus, ter wijl voorheen de A.R. en de soc.-dem. wethouders zoo goed als zonder strijd werden ge- en herkozen, toch wel een eigenaardige gewaarwording hebben ge geven. Ook zij zijn blijkbaar van meening, dat een rechtsche meerderheid in B. en W. verboden is, terwijl de heer v. d. Feltz toch duidelijk aantoonde dat er zeker minstens evenveel voor een rechtsche als voor een linksche meerderheid is te zeggen. De beslissing is dan nu zij' het voor- loopig gevallen. Met 9 tegen 8 stem men werd de vrijz. dem. heer Boasson gekozen. We zouden het voor goed kunnen begrijpen, indien na dit gebeurde de rechterzijde zich na de e.v. Raadsver kiezing ernstig ging beraden over de vraag, of zij nog langer zou medewerken aan de verkiezing van een soc.-dem. wet houder. Maar dit is van later zorg. Nadat de wethouder was gekozen, heeft de burgemeester afscheid van den Raad genomen. Hij is hartelijk en waardeerend namens den Raad en gemeente-ambtena ren toegesproken en heeft in een gevoel vol woord voor die toespraken en voor de hem aangeboden cadeaux dank gezegd. Ook in dit burgemeesterlijk afscheids- speechje, evenals in de uitvoerige rede van den heer Van der Feltz, kwamen leu ke opmerkingen, die tintelden van humor, voor. Er is dan ook hartelijk om gela chen, vooral toen er ironisch gesproken werd over de breedsprakigheid der Raads leden. De heer Dumon Tak verstond in bijzon dere mate de kunst, om met den Raad op een alleraardigste wijze om te sprin gen. De leden konden veel van hem heb ben. Waar de scheidende burgemeester de vriendelijkheid had in zijn afscheidswoord ook de pers te danken voor haar arbeid, past onzerzijds een woord van erkentelijk heid voor de wijze, waarop hij de pers vertegenwoordigers den arbeid vergemak kelijkte. Het is ons wel overkomen, dat we pas na een samenvatting of opmerking van den burgemeester, goed begrepen wat een of ander Raadslid nu eigenlijk wilde. Het ga den heer Dumon Tak; in zija ambtelooze periode wel! Smokkelauto tot staan gebracht. Nieuwjaarsnacht is het dou anebeambten uit het grensplaatsje Gel- dern gelukt een gepantserde smokkelauto tot staan te brengen. De grensbeambten waren tevoren van de komst van dezen wagen in kennis ge steld en hadden een aantal versperringen op den weg aangebracht. Ongeveer twee uur reed de verdachte auto met groote snelheid en gedempte lichten den weg af. De douanebeambten sprongen naar voren en gaven het sein tot stoppen. De wagen reed echter op de beambten in, waardoor deze opzij moesten springen. De grensbe ambten openden hierop het vuur. De auto was echter reeds te ver weg. Later bleek, dat de eerste versperring door'handlan gers tijdig opgeruimd was. Bij de tweede versperring waren echter de handlangers reeds tevoren gevat. Toen de auto deze versperring naderde, richtten de douane beambten schijnwerpers op den wagen. Hierdoor verblind reden de sluikers te gen de versperring, waardoor de wagen kantelde en in de naast den weg liggende greppel viel. Bij onderzoek bleek dat de smokkelaars met legerpistolen gewapend waren, die gevuld waren met dum-dum-kogels. De auto, een zescylinder, was geheel met dub bele staalplaten gepantserd. De auto bleek niet minder dan 1000 pond tabak en 2000 cigaretten te bevatten. Onder dc ge arresteerden bleek zich ook een Neder lander te bevinden. Alle drie zijn naar het huis van bewaring te Geldern over gebracht. Moord gepleegd om ver raad te voorkomen? Op de grens bij Rheindalen vonden wandelaars tus schen het struikgewas het lijk van den 18-jarigen Gustaaf Janssen uit Gladhach. Men had hem door een snede in den hals van het leven beroofd. De thans vermoorde had Vrijdagmiddag in gezelschap van een Nederlander, die als een berucht smokkelaar bekend stond, zijn ouderlijke woning verlaten. De Neder lander, in de grensstreek bekend als „Harrie", die ongeveer 28 jaar oud is en waarvan de juiste naam thans nog niet bekend is, had het slachtoffer werk be loofd te Rotterdam. Waarschijnlijk ech ter wilde hij hem gebruiken als handlan ger bij den smokkelhandel. De jonge man is hier blijkbaar niet op ingegaan, waarna hij door den Neder lander van het leven moet zijn beroofd, daar hij reeds te veel van „Harris's" smokkelaffaires te weten was gekomen. De griep in Engeland. We hebben onlangs al iets gemeld om trent de griepepidemie in Engeland. Thans meldt men nog, dat de vorige week Kie Birmingham 87 patiënten aan die ziekte overleden zijn, de week daarvoor 30. De ziekenhuizen te Londen zijn meer dan vol met grieplijders. Revolversmokkelaars gearresteerd. Op een der onbe gaanbare binnenwegen nabij de Belgische grens onder de gemeente Roosendaal, heb ben surveilleerende Rijksambtenaren uit. Roosendaal twee revolversmokkelaars aangehouden, die in het bezit werden ge vonden van niet minder dan 50 revolvers en 14.000 revolverpatronen, welke frau duleus vanuit België waren ingevoerd. De geheele bezending werd in beslag geno men en de beide smokkelaars, resp. 62 en 26 jaar oud, werden gearresteerd. Kind door een snel trein gegrepen. Door den sneltrein, welke om 15.04 uit Groningen naar Zwolle vertrekt, is gistermiddag het twee-jarige zoontje van den veehouder K. te Ha ren op den ohbewaakten overweg nabij het Pompstation der Groningsche Waterlei dingmaatschappij gegrepen en gedood. Een 3 K-jarig broertje wist nog juist bij tijds van de rails te komen. Een knecht van den veehouder had zich even te voren op weg begeven om de kleintjes te halen. Hij kwam echter te laat bij den over weg met het vermelde noodlottige gevolg. Plotselinge dood. Op de veemarkt te Breda viel een 63-jarige vee handelaar uit Achtmaal (gemeente Zun- dert) met zijn rijwiel tegen een stilstaan de auto. Omstanders droegen den man in een woning, waar een ijlings geroepen geneesheer slechts den dood kon consta- teeren door hartverlamming. Een gouden schrijfma chine. Een bekende Engelsche fabriek van schrijfmachines heeft aan koning George van Engeland bij gelegenheid van het jubilé van de firma een schrijfmachine ten geschenke gegeven, die geheel uit goud is vervaardigd. Tegen S. wordt proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van de Loterij- wet, terwijl de mogelijkheid overwogen wordt of terzake oplichting een strafver volging kan worden ingesteld. Schietpartij te Geer vliet. Zaterdagavond wandelden de dochter van notaris Korteweg te Geer vliet en haar vriendin even buiten de ge meente. Er kwam toen een vrachtauto aanrijden en uit die auto werden een paar schoten op de meisjes gelost. Zij werden niet getroffen. De auto reed door. Een onderzoek wordt ingesteld. Geheime zender, In den nacht van 31 December op 1 Jan. is de ge heime zender, die ergens in de buurt van Apeldoorn opgesteld moet zijn, duchtig in de weer geweest. De omroeper stak een nieuwjaarstoespraak af. Eenige personen werden met hun woonplaats genoemd. De meeste vrienden bleken in de omgeving van Apeldoorn en Deventer woonachtig te zijn. 'Onderwijzeres door wolven verscheurd. Tengevolge van de koude zijn in verschillende deelen van Portugal kudden wolven uit de hooggelegen wou den naar de dalen gekomen. Te Valpacos werd een onderwijzeres door wolven ver scheurd. In de dalen van de Sierra de Estrella hebben de wolven eenige kud den vee overvallen en talrijke schapen en runderen gedood. Een bom als nieuwjaars groet. In den hoofdingang van het ge bouw der Postspaarbank te Weenen, waar, zooals men zich zal herinneren, eenige dagen geleden een paar rookbom men waren geplaatst, werd Zondag een houten kist gevonden, met het opschrift: „Pas op. Gevaar". Men hoorde in de kist een uurwerk tikken en een paar draden leidden naar het binnenste gedeelte van de kist. Nadat men, wegens het gevaar voor ontploffing zeer voorzichtig een on derzoek had ingesteld, bleek, dat de hel- sche machine als grap bedoeld was. Er zaten steenen, een geluksvarkentje en een Nieuwjaarswensch aan de spaarbank in. De afzenders heeft men niet kunnen vin den. Wat zou het een weelde voor me zijn, wanneer ik u in dit eerste épistel in het nieuwe jaar had kunnen toeroepen: er gloort licht aan de kim! We zijn door het donkerste deel der crisisvallei heen! Maar ik kan dat niet. Ik wept het wel, dat men liever hoort goede en zachte dingen en dat, wie die spreekt de profeet van den dag is, maar hoe zou ik durven en kunnen? Hoe zou een christen dit nieuwe jaar in kunnen gaan, sprekend van goede en zachte din gen, voor wat betreft hetgeen hij ziet en hoort in het leven der menschen onder ling, nationaal zoowel als internationaal? Hoe zou het kunnen? Let wel, het gaat niet over Gods zorg en over Zijn trouw, want Zijn goeder tierenheden zijn over die Hem vreezen nog altijd geweldig, ook in dezen tijd. Maar het gaat over het wereldbeeld. En dan bedekt wrevel de aarde. Om dat te zien en te hooren, behoeft men waarlijk niet ver van huis te gaan. Het is opmerkelijk, hoe aan alle zijden de ontevredenheid oplaait. Ja, als het alles goed gaat, als er geld verdiend wordt, och, dan durft men ook nog wel klagen, im mers, het klagen is voor velen een tweede natuur, maar nu het werkelijk slecht gaat, nu er klappen vallen, harde slagen, nu wordt men wrevelig en heft de hand op tegen God en tegen de overheid, ja tegen alle menschen en men durft dingen te zeg gen, waarvoor men zich vroeger diep ge schaamd zou hebben. Dat is de realiteit, de werkelijkheid, om ons heen. Het gebeurt nog in dezen tijd meermalen, dat ik op vergaderingen, of in andere kringen menschen zich hoor uiten, waarvan ik zeg: is dat een christen? Dik wijls blijk gevende van een geheel on juiste, of onvoldoende kennis der dingen en der feiten, praat en critiseert men er maar op los, alle logica is dikwijls zoek en toch meent men het recht te hebben, om alles en allen te critiseeren en pardoes neer te trappen. En het eigenbelang, het groepsbelang zit op den troon. Wie durft te stamelen, dat men de zaken mogelijk niet geheel juist ziet, of, dat ze ook nog anders be licht kunnen worden, die wordt in een hoek geworpen met allen, die alles maar goed durven praten. De wrevel heerscht epidemisch; zij slant over van den een op den ander. En juist daarom zeg ik: het is nog nacht! ook in 1933. Want, al zou in het economische de druk en de benauwing wij ken, dan zijn daar om ons heen sympto- nen, veel ernstiger van aard, te bespeu ren, dan die, welke het economische leven verstoren. En één van die symptonen is, wat ik saam vatte in die vraag: is dat een christen? Mogelijk verstaat ge mij; mogelijk spreekt die vraag u toch wel eenigszins toe. En, als in 1933 de vraag: hoe heb ik me als christen te gedragen en te open- i baren in het leven der gemeenschap, weer de vraag wordt, die ons richting wijst ook in de moeilijkheden van het maat schappelijk leven, dan gaan we dit jaar rijker uit, dan wij het ingingen. J. H. Een jaar-overgang heeft altijd iets vreemds, iets eigenaardigs. Er veranderdt feitelijk niets, of de kalender nu 31 De cember, dan wel 1 Januari aanwijst. Ook in het nieuwe jaar wordt immers de zaak op denzelfden voet voortgezet. En toch doen wij dikwijls, of alles geheel anders is. Ik beschouw dat meer als een gewilde, of een ongewilde hulde aan wat wij' dan noemen het „nieuwe". Want er zijn er wat geweest, die 1932 met een traan, of een zucht, misschien wel met een vloek van zich hebben doen gaan. Hier was er één, die het debiet van zijn zaak zienderoogen zag achteruitgaan, de boeken spreken van een teruggang met sprongen. Het was de malaise, die voor hem hoogtij vierde. Daar was er één, die in z'n bedrijf werkte, wat hij kon en die ook danken mocht voor een milden oogst en voor goed beschot, maar het loonde niet. Wat hij verbouwde, mocht misschien den consu ment een behoorlijken prijs kosten, maar hij kreeg daarvan een ten eenenmale on voldoend deel. De crisis onthield hem den stoffelijken zegen op zijn werk. Hier zit er één, die in zijn werk een behoorlijk inkomen genoot, zoodat hij er van komen kon, zij: het dan misschien met veel moeite en met veel zorg. Maar ver laging op verlaging trof hem en hij moet nu trachten zich aan te passen aan een veel lager niveau. Men denkt toch niet, dat dit zoo gemakkelijk is? Daar treft ge er één, die zoo gaarne werken wil. Die nu moet zien rond te ko men van een sober steunbedrag, of moge lijk ook van het gegevene leven moet. En er is niet het minste uitzicht op verbete ring; op werk. Zoo is een beeld te teekenen, naar alle zijden even triest en even wanhopig. Er is allerminst reden geweest, om bij' den jaar overgang bij vreugdevuren te dan sen. Eerder, om met vrees in het hart nog weer eens te herhalen de vraag: wachter, wat is er van den nacht? De morgenstond is aangebroken en ziet het is nog nacht! Ja, het is nog nacht! Hooger beroep. Door G. W. V., 23 jaar, bakkersknecht te 's Heerenhoek, gedetineerd te Middelburg, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij hij we gens ontuchtige handelingen is veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Belangen der bedrijfspluimveehouders. De Nederlandsche Federatie van Ver- eenigingen van Bedrijfspluimveehouders (N. P. FJ vergaderde dezer dagen te Utrecht. Er werd o.m. besloten om toe te treden tot het „Centraal Instituut ter bevorde ring van het normale handelsverkeer met Duitschland". De N. P. F. heeft reeds herhaaldelijk de aandacht van de regeering gevestigd op de zeer belangrijke plaats, die het aantal eieren inneemt bij den uitvoer. Dit geldt voornamelijk bij den export naar Duitsch land. In de eerste negen maanden van 1932 is naar dit land f 21 millioen aan eieren uitgevoerd, aan boter voor f 5 mil lioen, aan kaas voor f 9 millioen en in totaal aan landbouwproducten voor f 54 millioen. De pluimveehouders mogen verwachten, dat de regeering, met deze cijfers voor oogen, bij de a.s. onderhandelingen over de vernieuwing van het douaneverdrag met Duitschland met hun belangen terde ge rekening zal houden. Er bestaat gevaar voor verhooging van de invoerrechten op eieren in genoemd land, hetgeen op 7 Mrt a.s. zou ingaan. 40 pet. van den Duit- schen eierinvoer, dus bijna de helft komt uit Nederland. Een verhooging van deze rechten zou dus speciaal tegen Nederland gericht zijn. Ons land is een van Duitsch land's grootste afnemers van andere pro ducten. Het zou toch wel heel zonderling zijn, als men zijn beste klanten op deze wijze zou willen treffen. Men constateerde, dat de eierprijzen in 1932 buitengewoon laag geweest zijn, Toch konden door een stijging in de laat ste maanden de landbouwers-pluimvee houders, die hun bedrijven goed hebben ingericht, dit jaar er nog mee uit. In het voorjaar werden de prijzen eenigermate gesteund door de garantieregeling voor koelhuiseieren. Ingezonden Medadeeling, Naar verkiezing in rood of zwart P h i I i t e. Een prachtige scheer zeep I Vermaard door dat ze „recinit" bevatI ^BBELMijJ* Groots tubs é0 cfc Koker In rood of zwart Philite 50 d. mond werd over dit onderwerp een in leiding gehouden. Het Rijk was garant voor een bedrag van f 3.5 millioen. Deze crisismaatregel heeft de regeering echter geen geld gekost. Er is zelfs nog eenige winst gemaakt. De N. P. F. heeft een be langrijk aandeel gehad in de totstandko ming en de uitvoering der regeling. Landarbeidersloonen. Te Andijk (N. H.) is door de organisa- ties van patroons en arbeiders in het tuinbouwbedrijf overeengekomen 't stan- daardloon, dat in 1932 f 18 bedroeg, te be palen op f 16 per week. De loonen voor losse arbeiders zijn in dezelfde verhou ding verlaagd. In de overeenkomst is een bepaling op genomen, dat bij eventueele wijziging in den economischen toestand, hetzij in gun- stigen, hetzij in ongunstigen zin, elk der partijen herziening van den loonstandaard kan voorstellen. Kunnen beide partijen over een herziening geen overeenstem ming bereiken, dan wordt de zaak gesteld in handen van een arbitrage-commissie, wier uitspraak bindend is. De arbeiders worden voor een vol jaar verhuurd. Aardappelen verwerken tot veevoeder? Naar de „Tel." verneemt, hebben in de vorige week besprekingen plaats ge vonden op uitnoodiging van B. en W. van Franeker ten stadhuize aldaar, ten einde maatregelen te overwegen met betrekking tot het in werking stellen van een fabriek of van fabrieken tot het verwerken van aardappelen tot veevoeder. Zooals bekend is deze industrie tijdens de oorlogsjaren uitgeoefend geworden en bestaan er nog inrichtingen uit dien tijd, die nog in be- drijfstoestand verkeeren. Zoo ook een der gelijke fabriek te Franeker. De besprekin gen nevenbedoeld, werden gevoerd met 'n aantal daartoe uitgenoodigde personen uit het landbouwbedrijf en handel en indu strie. Naar wij verder vernemen, is het be sluit genomen, dat B. en W. van Frane ker een adres zullen richten tot de regee ring, ten einde steun te verzoeken, opdat aan de consumptie-aardappelenverbou- wers in de kleibouwstreek van Friesland de gelegenheid zal kunnen worden gebo den, hun overcompleet aan aardappelen op die wijze tot veevoeder te doen verwer ken en alzoo uit de markt te doen nemen. Schapeninventarisatie. In de eerste week van Januari 1933 zal op verzoek van de drie Centrale Land bouworganisaties door de zaakvoerders der Nederlandsche Varkenscentrale een schapentelling worden gehouden. Voor het nemen van eventueele maat regelen ten gunste van de schapenhoude rij is het noodzakelijk het juiste aantal schapen te kennen. Het is dus in het be lang van iederen schapenhouder als hij zooveel mogelijk medewerkt, dat het aan tal en de soort zijner schapen precies ge noteerd wordt. De Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding geliquideerd. 1ERNEUZEN. Hedenmiddag is in de vergadering van de Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding-Maatschappij met alge- rmene stemmen op één gemeente (Sluis) na, besloten tot liquidatie van de Maat schappij. Een liquidatiecommissie is be noemd. ROERMOND. Hedenmorgen is brand uitgebroken in de boerderij van H. Smit te Posterholt. De boerderij is geheel ver brand. Er kon niets worden gered. Het vuur sloeg al spoedig over naar een dichtbij gelegen boerderij van W. Goot- zen, waar de schuur en de stallen geheel uitbrandden. Het woonhuis bleef behou den. Verzekering dekt de schade. Burgemeestersbenoemingen. Tot burgemeester van Biervliet is met ingang van 15 Jan. benoemd de heer W. P. Verplanke en van Wemeldinge met ingang van denzelfden datum de heer P. J. Keyzer. De heer Verplanke is in 1868 te Biervliet geboren en is thans wethouder. Hij behoort tot den Vrijheidsbond. De heer Keyzer ie geboren 17 Jan,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3