FHIIilPSlampeii besparen méér op Uw strooiu- rekenlng dan haar aanschaffingsprijs bedraagt. Telegrammen. Scheepstijdingen. Laatste Berichten. Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand Marktberichten. Land- en Tuinbouw Rechtszaken COUPON De voorzitter der R.-K. Slagersorganlsa- tie deeld het koele geval in de jongste raadsvergadering mede en vroeg een schei-inrichting in 't koelhuis aan te brengen. Dit zal gebeuren, heeft de voor zitter toegezegd, daarmee blijk gevend wel op gekoeld vleesch, doch niet op afge koelde slagers gesteld te zijn! Kantongerecht te Middelburg Terechtzitting van 21 Dec. 1932. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: 's Avonds fietsen zonder licht: W. A. de V. te Vlissingen f 5 of 5 d.; J. P. K., te Vlissingen f 2 of 2 d. Idem met een voertuig: P. H. te West- kapelle f 3 of 3 d. Rijden met een rijwiel, zonder dat het was voorzien van achterlicht of reflector: D. "W. M. te Vlissingen f 2 of 2 d. Dronkenschap op den openbaren weg: S. v. E. te Rotterdam f 15 of 15 d.; B. N. te Vlissingen f 10 of 10 d. Te Vlissingen tegen een muur van een gebouw staan en in de raamkozijnen zich onnoodig ophouden: A. de N. te Vlissin gen: berisping; J. P. R. te Vlissingen f 1 of 1 w. tuchtsch. VREESEL1JK ONGELUK TE DEDEMS- VAART. Twee dooden. DEDEMSVAART. Doordat de boomen van den spoorwegoverweg door tot nu toe onbekende oorzaak niet gesloten waren, heeft vanmorgen te half negen op dien overweg een ernstig ongeval plaats ge had, waarbij twee menschen om het leven zijn gekomen. Toen de sneltrein uit Gro ningen met een vaart van 70 k 80 K.M. per uur kwam aanrijden, bevond zich midden op den spoorweg een met varkens geladen vrachtauto. Deze auto werd door den in volle vaart zijnden trein gegrepen. Toen de trein tot stilstand was gekomen, vond men de afschuwelijk verminkte lijken van de beide inzittenden en de overblijfselen van de auto en de 20 var kens. De auto was totaal vernield. Het was een vreeselijke aanblik. De beide omgekomen personen zijn: de 44-jarige veehouder G. J. Timpman en zijn ongeveer 20-jarige knecht Kooiker, beiden afkomstig uit Lutten a.d. Dedemsvaart. Ze waren op weg naar het station De demsvaart. Beiden moeten op slag ge dood zijn. De botsing was zóó hevig, dat de brug over het kanaal defect was geraakt. Het spoorwegverkeer kan worden voort gezet, maar het scheepvaartverkeer was gestremd. De spoorwegwachter, die verzuimd had de boomen te sluiten, werd onmiddellijk buiten dienst gesteld. Hem is een voor- loopig verhoor afgenomen. Treinontsporing. BOXTEL. Hedenmorgen zijn van den sneltrein uit Eindhoven bij het station Boxtel drie rijtuigen ontspoord. Persoon- njke ongelukken deden zich niet voor. De materiëele schade, vooral aan den spoorweg, was aanzienlijk. De oorzaak van de ontsporing is een defect aan een der wielen van een wagen. Naam Adres (invullen wat verlangd wordt Aan de N.V. Philips'Gloeilampen- Aan de N.V. Philips'Gloeilampen fabrieken, Verkoopafdeeling Neder- fabrieken, Verkoopafdeeling Neder land en Koloniën, EINDHOVEN. land en Koloniën, EINDHOVEN. Verzoeke mij Uw boekje ooer een doelmatige en economische verlich ting: „Lichi in Uwe woning" gratis en franco te doen toekomen. Nnnm*. Adres: Verzoeke bij mij als verbruiker van minstens twaalf lampen per jaar, een lichtmeting te doen verrichten. Groote brand. 's-GRAVENZANDE. Vannacht brak brand uit in het met graan gevulde pak huis van dhr Van Stralen. Het stond spoedig in lichte laaie. Ook een tweede pakhuis werd door het vuur aangetast. Pas hedenmorgen was de brandweer het vuur meester. Beide pakhuizen zijn ge heel afgebrand. De oorzaak is kortsluiting. De schade bedraagt een ton. SITTARD. Te Hoensbroek heeft de po litie beslag gelegd op 200 brownings en 2000 patronen, die in de woning van een mijnwerker werden gevonden. Ze waren uit België ingevoerd en waren bestemd voor Duitschland. DEN HAAG. De prijs van het crisis- botermerk voor de week van 25—31 Dec. bedraagt 85 ct. per K.G. en die van de vervoervergunning 80 cent per K.G. ALPHEN a. d. RIJN. Sinds Zaterdag wordt alhier vermist de 19-jarige A. Brui nes, die op dien dag de ouderlijke woning heeft verlaten om zich naar een familie lid te Aarlanderveen te begeven. Daar is hij echter niet aangekomen. APELDOORN. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben zich hedenmorgen per auto naar Den Haag begeven. ARNHEM. Het Gerechtshof deed he den uitspraak in de zaak tegen J. de V., vroeger directeur van de Middenstands- credietbank te Nijkerk, die door de Recht bank te Zwolle was veroordeeld tot 1 jaar en 6 mnd. gevangenisstraf wegens ver duistering van pandbrieven. Het Hof ver oordeelde hem tot 1 jaar gev.straf met af trek der preventieve hechtenis. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOH. DE WITT, uitr., 21 Deo. v. Sabang. MARN1X VAN ST. ALDEGONDE, uitr., 1 22 Dec. te Genua. Goes. Door de leeraren en leerlingen van de R.H.B.S. alhier werd hedenmiddag afscheid genomen van den concierge der R.H.B.S., dhr E. J. Barbier. Na een diensttijd van 23 jaren gaat hij een tijd van welverdiende rust tegemoet. Door den Directeur en de leeraren werd hem na een hartelijke toespraak van den Directeur een enveloppe met inhoud en een foto van de school aangeboden. Daarna volgde in de gymnastiekzaal het afscheid van de leerlingen. Bij monde van een der leerlingen uit de hoogste klas B. Zuidema werd hem een fraaie luidspre ker en een houtsnede van den heer Melse aangeboden. De heer Barbier dankte met een kort woord waarna de leerlingen in de gele genheid werden gesteld persoonlijk van hem en zijn echtgenoote afscheid te ne men. Rilland-Bath. Gisteravond werd door de vereeniging tot het verstrekken van on roerend goed aan landbouwarbeiders al hier, in het openbaar aanbesteed het bou wen van vier woonhuizen met schuurtjes, waarvan drie aan den Tweeden weg en één aan den Hoogendijk alhier. De aan besteding geschiedde in twee perceelen. Ingeschreven werd door de heeren: J. Nieuwenhuyse, alhier, perceel 1 (3 woonhuizen) f 6397; perceel 2 (1 woon huis) f 2195. J. v. d. Sande, alhier, per ceel 1 f 6275; perceel 2 f 2235. D. C. Windhorst, alhier, perceel 1 f 6149; per ceel 2 f 2125; A. J. A. Windhorst, alhier perceel 1 f 6105; perceel 2 f 2010. Gegund aan dhr A. J. A. Windhorst. Wisselkoersen. Londen 8.268.30. Parijs 9.70—9.73 J4. Brussel 34.4534.50. Berlijn 59.2514—59.2854. New-York 2.48%—2,49y8. Programma van Zaterdag 24 Dec. 1932. HUIZEN, 1875 M. KRO-uitzending. 8— 9.15 en 10 Gramofoonpl. 12.151.45 en 2 Gramofoonpl. 2.30 Kinderuur. 4 Gramo foonpl. 5.30 Sextetconcert. 8 Koorconcert 8.30 Hoorspel. 9.30 Koorconcert. 10 Orkest concert. HILVERSUM, 296 M. VARA-uitzending. 10 VPRO Morgenwijding. Programma van Zondag 25 Dec. 1932. HUIZEN, 1875 M. 7.30-8.30 Kerstwij- dingszangdienst in de Ned. Herv. Kerk te Rijswijk (Voorg. Dr K. Dijk en Dr G. P. van Itterzon, beiden te Den Haag). 8.30 Morgenwijding (Ds J. Groeneweg te Hil versum). 10"Hoogmis. 12 Lunchconcert. 3 Dubbel kwartet. 5 Geref. Kerkdienst te Eindhoven (Voorg. Ds K. Sietsma). 8.15 Solistenconcert. 9 Kerstprogramma. HILVERSUM, 296 M. 10 Ned. Herv. kerkdienst (vrijz.) te Koog a. d. Zaan (ds G. Hornstra). 12.30 Carillonbespeling te Den Bosch. 1 Omroeporkest. 2 VARA. 8.15 Gramofoon. 8.45 Omroeporkest. MIDDELBURG. Huw.-aangiften: J. F. de Bruijne, 23 j. en H. J. Dronkers, 24 j. Overleden: G. J. va.n de Kop, 84 j., wedn. v. S. J. Geervliet. MIDDELBURG, 22 Dec. Op de veiling deden: Appels: Goudreinet 219, Lands- bergerreinet 11—12, Reinette d'Or 10, Armgaard 1021, Campagnezoet 1617, Zure Bellefleur 917, Zoete Bellefleur 1516, Framboosappel 17, Sterappel 12 23, Oranje Reinet 8, Huismanszoet 12, Bramley Seedling 13, Peperappel 7 et, alles per Kg, Peren: Giezer Wildeman 1221, Ponds peer 1517, Kleipeer 1216, Winter- louwtjes 10—14, Wintersuikerij 6, Win- terbergamot 712 ct., alles per Kg. Diversen: Druiven 2629, Tomaten 3, Mispels 910 ct., alles per Kg. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Groentenveiling van 23 Dec. 1932. Spinazie f24, Veldsla f8, Spruiten f9 f 16, Idem 2e soort f6f8, Koolrapen f 0.70—f 0.80, Wijnpeeën f 0.50—f 1.40, Uien f 1.40, alles per 100 K.G. Prei f5—18 per 100 bos. Bloemkool f8f 12, Idem 2e soort f 4f 6, Roode kool f3.30, Witte kool f 1.40 Groene Savoye kool f 1.30f6, Gele Sa- voye kool f2.50, Knolselderij f0.70f 0.80, Rammenas f0.40, alles per 100 stuks. Hazen f2.29f2.79 per stuk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den av. van 24 Dec. 1932: Matige tot krachtige, Zuidel. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waar schijnlijk eenige regen, zachter 's nachts. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Licht op voor fietsers: Zaterdag in. 9 min. OCUtU/ EEN AGRARISCHE STATISTIEK. De „Nederlander" merkt op: „Vrijdag en Dinsdag was de afdeeling Landbouw van het Economisch Departe ment aan de orde. Er spraken in eersten termijn drie en twintig Kamerleden: dus nagenoeg 'n vierde 1 Dezen waren aldus verdeeld: Roomsch-Kath. 5; Soc.-Dem. 4; Anti- Rev. 2; Chr.Historisch 4; Vrijheidsbond 3; Vrijz.-Dem. 2; Anderen 4. Dit betrof éen afdeeling van éen be grooting, terwijl er tien begrootingen zijn negen plus hoofdstuk I met een aantal afdeelingen elk. Bij deze ééne afdeeling 23 sprekers. Het was dan ook: Landbouw. 't Is ons thans niet te doen om hetgeen gezegd werd doch om het feit, dat er zóó velen spraken. Deze cijfers liegen niet. En dan te bedenken, dat voor en na menschen de boeren opzetten tegen deze Kamerleden en nieuwe Kamerleden eischen, omdat er door de huidigen aai den Landbouw niet of nauwelijks aan dacht wordt gewijd. Nu ziet men, wat zoo'n praatje waard is." Mobiele pacht. In de Dinsdag te Kampen gehouden Raadszitting is o.m. aangenomen het voor stel van B. en W. tot onderhandsche ver huring van 21 stadserven volgens het stel sel van dé zoogen. „mobiele pacht". Door drie deskundige taxateurs, twee benoemd door de gemeente en de derde door den Kamper-Eilander Pachtersbond, werden onafhankelijk van elkander, de pachtsommen vastgesteld, gerekend naar een melkprijs van vijf cent, waarvan het gemiddelde diende als basis voor de mo biele pacht. Dit gemiddelde bedraagt in totaal f53.981, dat is weinig meer dan de helft van het gezamenlijk bedrag der tegenwoordige pachten (f104.985). Boven dien zullen de thans vastgestelde cijfers in den loop van den pachttermijn vatbaar zijn voor verlaging of verhooging in ver band met den melkprijs. Men zou gratis geheel Amsterdam schit terend kunnen verlichten met het aantal kilowatturen, dat door zoogenaamd „goed- koope" lampen ieder jaar in Nederland onnut verspild wordt. Thans zijn bij duizenden lichtverbruikers metingen met den hierbij afgebeelden Photometer verricht. Metingen, die even zoovele malen zonneklaar aantoonden, dat die zoogenaamd „goedkoope" lampen in de meeste gevallen nog te duur zouden zijn als ze cadeau werden gegeven, ver pakt in een bankbiljet van tien gulden Wij zijn bereid iederen lichtverbruiker, die minstens 12 lampen per jaar gebruikt, zelf metingen met het hierbij afgebeelde apparaat te laten verrichten, waarbij hem in één oogopslag zal worden aangetoond welke enorme voordeelen Philipslampen j l'n het gebruik opleveren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3