Openbare Veikoopinp en Verpachtingen Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Radio-nieuws Marktberichten. Finantiëele Berichten Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand. De heer Prins krwarn in 1908 uit Bergen op Zoom, -waar hij als agent van politie werkzaam was geweest. In die 25 jaar heeft Prins niet alleen de achting van zijn superieuren verworven, doch ook van de Kortgeensobe bevolking. De laatste ronde van het zestal uit geschreven serie-wedstrijden is gespeeld. D.V.O. heeft met 3 punten de eerste prijs gewonnen, een beker. V.I.0.8. van Kats met 2 punten, de tweede prijs, een schild, en G.V.V. van Kolijnsplaat met 1 punt de derde prijs, een medaille. De verliezende partijen hebben een herinnerings-medaille gekregen. Voetbal. Goes. Zaterdag speelde de voetbalver- eeniging „Goes 6" een wedstrijd tegen „Excelsior". „Excelsior" won met 74. Kapel Ie. Zaterdagmiddag speelde de voetbalclub „Kapelle I" een vriendschap pelijke wedstrijd met „Goesche Boys II" van Goes. Uitslag 32 in het voordeel van de „Goesche Boys II". Ghr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Hilversum, M. Hol- trop te Franeker. Biggekerke. Bij de Ned. Herv. Gem. is als diaken herkozen de heer G. Caljé, terwijl in plaats van dhr P. Janse Azn., die als ouderling ontslag heeft genomen, is gekozen de heer M. Caljé. Beiden heb ben hun benoeming aangenomen. lerseke. Benoemd als diaken bij de Ned. Herv. Kerk (vacature A. de Dreu) de heer M. G. EkhardtVan Stee. De voorzanger-voorlezer der Ned. Herv. Kerk de heer Jac. Kosten heeft te gen 1 Januari a.s. ontslag aangevraagd. Gekozen als ouderling bij de Geref. K„rk alhier de heer H. Vendeville. Vrouwepolder. De gehouden stemming ter verkiezing van ouderlingen en diake nen der Ned. Herv. Kerk te Gapinge had tot resultaat dat tot ouderling werden ge kozen de heeren G. Langebeeke Sr. en G. Dingemanse Jzn. en tot diakenen H. Luitwieler Jr., G. Langebeeke Jr. en W. Bakker. Aan de universiteit te Leiden slaagde voor het candidaatsexamen theologie de heer W. E. Heijboer te Middelburg. Dr. A. Verschuur. Tegen 1 Jan. heeft de gemeenteraad van Am sterdam aan dr A. Verschuur op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als directeur der vierde H. B. S. 5-j. c. aldaar. Dr Verschuur was op 16 Oct. 50 jaar bij het onderwijs werkzaam, en heeft een merkwaardige carrière gemaakt. Nadat hij zijn eerste opleiding aan de Rijks kweekschool te Middelburg ontvangen had, was hij1 aanvankelijk als onderwijzer in Zeeland werkzaam. Behalve voor zijn drukke werkzaamheden, vond hij ook nog tijd om zijn studie in de Ned. letteren te voltooien en den doctorstitel te behalen, op een proefschrift „De klankleer van het dialect van Zuid-Beveland". Waarvoor dient het? De examencommissie voo rde vrije- en orde oefeningen der gymnastiek in 1932 ver meldt de onderstaande bijzonderheden: Ook dit jaar meldden zich verschillende, naar schatting een achttiental candidaten bij ons aan, die in het bezit bleken te zijn van de nieuwe onderwijzersakte. Zij had den dus reeds de bevoegdheid, die het vak j-examen hun geeft. Naar de reden ge vraagd, waarom zij zich voor de tweede maal aan het examen onderwierpen, kon den wij daarop nimmer een afdoend ant woord ontvangen. Hun examencijfer voor vak j, zoo luidde onveranderlijk het ant woord, was voldoende of hooger geweest. Zij hadden zich op aanraden van hun op leider voor het examen opgegeven. Wij kunnen de handelwijze van dezen opleider, die ook leeraar aan een kweek school is, niet bewonderen. Hij toch weet, moet althans weten, dat het bezit van de akte j, naast de nieuwe onderwijzersakte, aan den bezitter geen enkel voordeel schent. Hij alleen heeft er voordeel van. Hij laat zich de door hem te geven lessen na het onderwijzersexamen en voor het examen vak j apart betalen, terwijl boven dien dit geld, evenals dat om de examens in vak j te doen. in den regel uit niet te ruime beurzen moet komen. Het kwam bovendien ook voor, dat de condidaten door ons moesten worden afge wezen. Deze handelwijze vooroorzaakt het Rijk bovendien onnoodige examenuitgaven. (Ongecorrigeerd.) Heidebrand. Zondagmorgen om streeks 10 uur werd het garnizoen Amers foort gealarmeerd voor een feilen heide brand, welke woedde ten Oosten van den straatweg AmersfoortUtrecht, ter hoog te van Kamp van Zeist. Na 3 uur was men het vuur meester, zoodat het gevaar voor uitbreiding in de richting van de groote Leusder Heide geweken was. 'Duitschland en de gewe zen k e i z e r. Wolff meldde gisteren uit Berlijn: In de pers is er in verband met de kabinetsbesprekingen van heden over de opheffing, resp. wijziging der politieke noodverordeningen, sprake van, dat, met de opheffing der wet tot bescherming der republiek, ook de z.g. „Keizerparagraaf" zou komen te vervallen, die in de nieuwe noodverordening niet weer opgenomen zou worden. Van bevoegde zijde wordt er op gewe zen, dat deze voorstelling van zaken vol komen verkeerd is, daar deze „Keizer paragraaf", waardoor den vroegeren Kei zer verboden werd naar Duitschland te rug te keeren, niet meer bestaat. Bij de verlenging van de Wet tot be scherming der republiek van Maart 1930 is deze paragraaf reeds geschapt, omdat de vereischte meerderheid van 2/3 in den Rijksdag niet voorhanden was. Ten aanzien van dit feit zijn alle com mentaren, die ook in de buitenlandsche pers over den terugkeer van den vroege ren keizer, aan de beweerde schrapping van de paragraaf verbonden worden, vol komen verkeerd. Rumoer te Rotterdam. Giste ren (Zondag) is in de Rubroekstraat te Rotterdam de winkel, die de voorzitter van den Bond van den Kleinhandeldrij- venden Middenstand daar al een paar Zondagen geopend had, open geweest. De politie had weer maatregelen genomen, dat er niet verkocht kon worden. Den heelen dag bleven twee agenten bij den ingang de deur was weer te voren weggenomen geposteerd. In den na middag is het in deze straat rumoerig geworden. Omstreeks half vijf wilde de zoon van den heer B. den winkel binnen gaan. De agenten verboden hem dit en zeiden, dat hij dan eerst maar op het bureau toestemming moest gaan vragen. De heer B. Sr. was het hier niet mee eens en verlangde, dat zijn zoon binnen kon gaan. Er was op dat moment nogal wat publiek in de straat voor den winkel, dat zich met het geval bemoeide. Toen het publiek begon op te dringen, probeer den de agenten dit terug te drijven. Er kwam echter steeds meer publiek, waar na de agenten versterking aanvroegen. De zoon van den heer B. had intusschen kans gezien om den winkel in te gaan. Een twaalftal agenten is daarna tot een uur of zes bezig geweest de menschen tot doorloopen aan te manen. Toen het om zes uur heel druk in de straat was ge worden, kwam de gummistok te voor schijn en werd het publiek, met een paar charges de zijstraten ingedreven. Het is toen nog een korten tijd rumoerig ge weest. Doodelijk tramongeluk. In Den Haag heeft gistermiddag te om streeks half twee een tragisch ongeval plaats gehad. De 75-jarige heer van U. stond achter de boomenrij in de Timorstraat, en be merkte blijkbaar niet, dat lijn 2 in aan tocht was. Hij stak de straat over, en werd door de tram gegrepen, waarbij hij onder den baanschuiver geraakte. Hij werd op slag gedood. Fraude bij den vetuit- v o e r. Zaterdagmiddag heeft de politie te Den Haag gearresteerd den ongeveer 40-jarigen Rotterdamscben vleeschhou- wer C., verdacht van valschheid in ge schrifte en poging tot oplichting. Het is n.l. gebleken, dat G. in den laat- sten tijd het bureau van de Crisis-Zuivel- centrale heeft trachten te benadeelen door opgaven te verstrekken van groote uit- voerbedragen van vet, vergezeld van doua neverklaringen. G. zelf heeft in dit ver band een bedrag genoemd van f 150.000. Bij. het bureau van de Crisis-Zuivel- centrale was hiertegen sterke argwaan ge rezen. Een door dit bureau naar de echt heid van de overgelegde douane-verkla ringen ingesteld onderzoek had ten ge volge, dat de Haagsche politie in deze zaak werd gemoeid. Zaterdagmiddag is G. gearresteerd en in voorloopige bewaring gesteld. 'Groote brand te En schede. Vannacht omstreeks halftwee is een zeer groote brand uitgebroken in den houtopslag van de N.V. Bouwhandel en Industrie, v.h. G. Beltman te Enschedé. Deze opslagplaatsen liggen tegenover de gasfabriek. De brandweer is onmiddel lijk met groot materiaal uitgerukt. De brand woedde in een houtopslag van vier tot vijfduizend meter oppervlakte, en die geheel met hout gevuld is. De brand weren van Enschede en Lonneker moesten met man en macht werken. Het laat zich aanzien, dat het geheele complex ver loren is. Een fabrieksgebouw en arbeiders woningen, die aan den anderen kant van den weg staan, konden met moeite be houden blijven. De oorzaak is onbekend. De eigenaar van de fabriek is afwezig. Vermoedelijk is alles op beurspolis verzekerd. Aanranding bij Wouden berg. Vrijdagmiddag heeft een nog on bekend gebleven man mej. V. aangerand. Hij trok haar op het fietspad van Maarn naar Woudenberg van de fiets, maar zij wist zich los te maken en te ontvluchten, terwijl zij luid schreeuwde. De aanrander, die haar de mufs van het hoofd had gerukt, nam hierop ijlings de vlucht. Het was een lange man in een blauw pak. De politie heeft de zaak in onderzoek. Geheime branderij ont dekt. Vrijdagavond kregen de ambtena ren der directe belastingen te Oostzaan er de lucht van, dat het achter perceel Zuideinde A 200 niet geheel in orde zou zijn. Vermoed werd, dat in een kippenhok aldaar een geheime distilleerderij be stond. Bij onderzoek bleek dit vermoeden juist te zijn. Een werklooze uit Zaandam oefende in een der hokken op het erf van zijn zwager dit bedrijf uit. De voorraad alcohol benevens de ketel werd in beslag genomen en naar het be lastingkantoor te Zaandam overgebracht, Dü'Hsohe treiler ge strand. Zondagmorgen is een stoom- treiler op den „Engelschen hoek", nabij Terschelling, gestrand. De bemanning, be staande uit negentien koppen, is door de reddingsboot „Brandaris" van boord ge haald en aan land gezet. Het schip zit ge vaarlijk en er bestaat gevaar voor breken. De pogingen om de „Harald" vlot te krijgen, hebben geen resultaat gehad. De luiken zijn weggeslagen en het schip is vol water geloopen, zoodat het als verloren beschouwd moet worden. Bus tegen tram gebotst. Zondagmiddag is op den Bergweg te Rot terdam, op den hoek van den Noordsin gel een groote autobus tegen een tram wegen van lijn 14 gebotst. Autobus en tram werden beschadigd, de eerste vrij zwaar. Vier inzittenden van de autobus werden licht gewond. Zij behoorden tot het elftal van de Vlaardingsche voetbal club Fortuna, die op weg was naar Schie- broek. De dood in een brandende auto. Zondag is tusschen Meissen en Zheren een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een luxe auto, waarin twee passagiers gezeten waren, geraakte aan het slinge ren en vloog, na van een glooiing van 2 M. gevallen te zijn, in brand. De beide inzit tenden, twee hooggeplaatste ambtenaren, kwamen in de vlammen om. Kring Noord-Beveland van de Z. L. M. Bovengenoemde Kring vergaderde Vrij dag te Kortgene, onder voorzitterschap van den heer S. J. de Regt. Van dhr Zwagerman was het verzoek ingekomen tot het oprichten van een melkcursus. Besloten werd een oproep te doen. Ingekomen is een circulaire, waarin sprekers aanbevolen worden. Aan den heer Mes zal gevraagd worden om te Colijnsplaat een lezing te komen houden. Daarna komt in bespreking om den aardappeloogst van 1933 over de veiling te laten gaan, maar alles. Te Kamper zoo goed heeft gewerkt. Dhr Dorst licht een en ander nader toe. Naar spr.'s mee ning gaat het niet op, om maar een gedeelte van den oogst over de veiling te laten gaan, maar alles. Op Kamper land heeft men met het veilen van uien treurige ondervindingen opgedaan. De handel wil niets van het veilen weten, en probeert alles om dit den kop in te druk ken. De voorzitter zegt, dat er een zelf standige veiling op Noord-Beveland zou moeten komen. Dit zou, naar spr.'s mee ning, mogelijk zijn, daar er toch op het eiland Tholen ook verschillende veilingen zijn. Om te probeeren wil hij het eerst met de veiling in Goes wagen. Dhr Hartog zegt, dat de Noord-Beve- landsche eigenheimers later komen dan de Thoolsche en West-Brabantsche, die met den.kop van den prijs strijken. Het zou dus enkel in Noord-Beveland over het veilen van Bonte- en Blauwe aardappels gaan. De voorzitter zegt, dat de boeren zich dan zouden moeten verbinden om niet te verkoopen aan commissionnairs. Dhr Hartog wil iemand uit St.-Annaland uitnoodigen om inlichtingen te komen geven. Met dit idee vereenigt men zich. De heeren De Regt en Hartog worden als bestuursleden herbenoemd. De heeren Maat en Langeraad worden als hoofd bestuursleden met hun plaatsvervangers bij acclamatie herbenoemd. Er volgt nu een bespreking over den aankoop van kunstmest bij het Centraal Bureau. De heer Dorst zegt, dat geheel Walcheren bij dat Bureau aangesloten is, ook Ter- neuzen, Schouwen-Duiveland en Wemel- dinge, waar een loods is, waar 300 ton kustmest in kan opgeslagen worden. De prijzen van de meststoffen zijn in Wemel- dinge even hoog als in Rotterdam. Het is dan ook wenschelijk, dat geheel Zee land zich bij het Centraal Bureau aan sluit. Er wordt besloten om op Woensdag 4 Jan. a.s. bijeen te komen, waar dan een film vertoond zal worden. Er zal een prijsopgave van kunstmest aangevraagd worden bij het Centraal Bu reau, eer men over zal gaan tot gezamen- lijken aankoop. De voorzitter deelt mee, dat er twee landbouwwintercursussen op Noord-Beve land gegeven worden, n.l. een te Kort gene en een te Wissenkerke. Voor land- bouwhuishoudkunde is geen deelname. Bij de rondvraag is de heer Balkenende niet tevreden over de keuring van aard appels. Op verzoek van den heer Dorst zal dhr Balkenende zijn klacht schriftelijk in dienen. De heer Bom wil, dat de Kring Noord- Beveland zich er voor inspant om een paar goede stieren op het eiland te sta- tionneeren. Dit zal door het bestuur over wogen worden. Nadat nog eenige besprekingen over de uitvoering der Tarwewet en der sociale verzekering zijn gevoerd, volgt sluiting. MAASTRICHT. De Rechtbank heeft heden den slager P. S. uit Schaesberg, verdacht van poging tot doodslag op zijn knecht, ontslagen van rechtsvervolging. NIJMEGEN. Eenige weken geleden is hier gearresteerd K. T. uit Eberstadt, die allerlei zilveren voorwerpen te koop aan bood, welke later afkomstig bleken te zijn uit villa's, waar inbraak was gepleegd. Aanvankelijk ontkende de man elke mede plichtigheid aan die inbraken, maar bij een onderzoek te Eberstadt bleek, dat T. in Duitschland waa veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, wegens diefstal, be- rooving, poging tot moord enz., waarvan hij 12 jaar had uitgezeten. Hij was eeni- gen tijd geleden voorwaardelijk op vrije voeten gesteld. MAASTRICHT. Gisteren is hier een vrouw door een auto aangereden. Zij werd naar het Ziekenhuis overgebracht, waar zij spoedig overleed. ENSCHEDE. Betreffende den feilen brand, die hier dezen nacht heeft gewoed kan nog worden gemeld, dat de brand te één uur is ontdekt door personeel van de gasfabriek. Spoedig was een talrijk publiek ter plaatse. Ondanks het krachtig optreden der brandweren van Enschedé en Lonneker is de geheele opslagplaats ter grootte van 5000 vierk. M. afgebrand. Wel is de brandweer er in geslaagd het eigenlijke fabrieksgebouw waarin zich kostbare machines bevinden, te behou den. Ongeveer 5 uur vanmorgen, was het gevaar voor uitbreiding geweken. De gas fabriek liep geen gevaar, aangezien de windrichting gunstig was. In de omliggende arbeiderswoningen ontstond een paniek, omdat men vreesde, dat ook die een prooi van het vuur zou den worden. Een groote voorraad hout is verloren gegaan. De schade wordt door verzeke ring gedekt. DELFT. Geslaagd voor candidaatsexa men civiel-ingenieur de heer C. L. M. Lambrechtsen te Temeuzen. LEIDEN. De politie heeft een inval ge daan ten huize van den 29-jarigen N. B., verdacht van het uitgeven van valsche guldens. Een volledige installatie tot het maken van valsch geld werd aangetrof fen. De man was niet thuis, maar de 29-jarige vrouw, met wie hij samenleefde, werd aangehouden. Later is de man in de tram gearresteerd. Behalve in Leiden, zijn ook in Den Haag en Amsterdam vele valsche guldens uitgegeven. GENEVE. Het internationaal arbeids bureau meldt, dat het aantal werkloozen in de geheele wereld op 30 miljoen ge schat kan worden. Het daardoor gederf de loonbedrag wordt geraamd op 4 mil jard pd. st. per jaar. MUNCHEN. De politie vernam, dat de communisten pogingen aanwenden om morgen een hongeroptocht van werkloo zen naar München te organiseeren. Het doel is druk uit te oefenen op de besprekingen in den Gemeenteraad. De politie heeft voorzorgsmaatregelen ge nomen. Dec. 21 Groote Abeele, huis met werkplaats. Loeff. 21 's Gravenpolder, woonhuis, waarin café, v. Dissel. 22 Heinkenszand (voorin. 9K uur), meubilaire goederen, v. "Werkum. 22 Heinkenszand (nam. 1 uur), meubi laire goederen en landbouwgereed schappen, v. Werkum. 23 Kloetinge, huis met bergplaats, tuin en erf, Verbist. 29 Krabbendijke, twee boomgaarden, v. Dijke. Jan. 10 Goes, Kantoorgebouw met tuin, 3 woonhuizen, schuur en garage, Jon kers en v. Dissel. Hansweert, scheepsbouwwerf „Zee land", Jonkers. Kapelle, hofstede ,,'s Lands Hoefje", Verbist. Goes. Vrijdag is door B. en W. dezer gemeente aanbesteed het onderhoudswerk voor het jaar 1933. Ingeschreven werd als volgt: Timmer werk: Frenks en Baarends 12 J. H. Nonnekes 18 J. de Kok 14 H. van Sabben 10 W. de Jonge 19 Fa J. M. J. Schrijver Zn 14 Metselwerk: J. H. Nonnekes 10 Gebrs Schrijver 18 Fa J. M. J. Schrijver Zn 18 Smidswerk: Iz. Adriaanse 8 Reij- erse en de Dreu 7 A. Nonnekes 8 J. G. Hollestelle 10 Loodgieterswerk: H. P. v. d. Heil 5 C. Reijerse 18 J. v. d. Klooster 16 Schilderwerk: M W. Verplakke 10 J. de Graaff 12 Jalousiemakerswerk: J. P. Hopmans 15 Sleeperswerk: K. Pik Zn 7 C. Westdorp 17 beneden tarief. boven tarief. Colijnsplaat. Door het bestuur der Ko- lenvereeniging „O.H." is aanbesteed: het lossen en vervoeren van een partij brand stoffen. Het lossen is gegund aan den laagsten inschrijver, dhr Joh. Hooger- heide Pz. voor f 3-99 per 100 H.L. Het ver voer aan dhr Jac. de Pree Az. voor f 1.99 per 100 H.L. Programma van Dinsdag 20 December. HUIZEN, 1875 M. KRO-uitzending. 4-5 HIRO. 8-9.15 en 10 Gramofoon. 12.15-1.45 Orkestconcert. 2 Vrouwenuurtje. 5.10 Sex tetconcert. 8 Orkestconcert. 9.30 Viool-re cital. 9.40 Orkestconcert. HILVERSUM, 296 M. AVRO-uitzending. 8 Gramofoon, 10 Morgenwijding. 10.18 Gramofoon. 10.30 Concert. 12.00 AVRO- klein-orkest. 2.45 Gramofoon. 3 Knipcur sus. 4 Viool-recital. 4.30 Radio-Kinder koorzang. 5.00 AVRO-kamerorkest. 5.30 Jeugdhalfuur. 6 Concert. 7 Gramofoon. 8.05 Gramofoon. 9 Omroeporkest. Rotterdam, 19 Deo. Veemarkt. Aanvoer: 691 koeien en ossen, 369 vette kalveren, 627 schapen en lammeren, 1181 varkens. Prijzen per halve k.g.: Koeien 12,517, 2126, 3032; vette kalveren 25—32,5, 37,542,5, 52,557,5; lammeren f8f9 p. stuk; varkens 14, 14,5, 15 ot. p. pond. Zouters niet aangevoerd: Koeien aanvoer zeer goed, handel erg kalm, de prijzen lager dan j.l. Dinsdag. Een prima koe nog van 12 ct. boven no teering. Ossen en stieren niet genoteerd wegens onvoldoende aanvoer. Vette kal veren weer ruimer aangevoerd, handel niet vlot, de prijzen vooral de le kwaliteit stationnair, terwijl 2e en 3e kwaliteit moeilijk te handhaven waren. Een best kalf nog tot 2, ct. boven noteering. Scha pen en lammeren aanvoer veel minder dan vorige week Maandag, handel zeer lui, de prijzen waren weer iets lager. Een prima hok nog f2.50 boven noteering. Varkens aanvoer aanmerkelijk minder dan vorige Maandag, handel aanvanke lijk vlugger, later weer trager, de begin- prijs een jtikje stijver, loverigens bleef hij onveranderd met vermoedelijk minder goeden afloop. Zaden: Karwijzaad f 19—f20, Lijnzaad wit bloei zaai fllf 13, Lijnzaad blauw bloei zaai f 10f 12, Blauw Maanzaad f 38 —f39. Vlas: 4350 K.G. blauw f0.40—f0.60, 4250 K.G. Holl. geel f 0.40—f 0.50, 4000 K.G. Groningsch f 0.40—f 0.45, 1100 K.G. Dauw root f0.40. Er is iets meer vraag naar lagere soorten. Aardappelen: Brielsche eigenheimers f 0.75f 1.30, Zeeuwsche eigenheimers f0.70f 0.90, Blauwe eigenheimers f0.80— fl, Zeeuwsche bonte en -blauwe fl.40 fl.80, Poters f0.40—f0.70, Bravo's fl.40 f 1.80 per H.L. Westlandsche ronde 34 ct. per K.G. Aanvoer tamelijk, handel kalm. Graanmarkt. Gerst Ghevallier 5 5.50, Haver 4.50—5, Kleine groene erw ten 812,50, extra kwaliteit tot f 13.50, Schokkers 13.50—15, verder van 8— 12.50, Bruine boonen 89, uitgezochte partijtjes er boven betaald. La Platamais f 65 per last. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 19 Dec. 1932. Witlof 2122, id. lie soort 811, Sprui ten 916, idem ne soort 67, Kroten 3.40, Wortelen 0.308.10, Wijnpeen 1 1.10, alles per 100 Kg.; Bloemkool 610, idem lie soort 46, Roodekool 5, Groene Savoyekool 2.803, Prei 0.40, Knolsel derij 1.10, alles per 100 stuks; Prei 68 per 100 bos. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Dec., 2.30 u. Londen 8.238.27. Parijs 9.70—9.74H. Biussel 34.4534.49. New-York 2.48%—2.49%. Berlijn 59.2459.28. Stoomvaart-Mij. Nederland. GHR. HUYGENS, thuisr., p. 16 Gibraltar. JOHAN v. OLDENBARNEVELT, thuisr., 16 v. Singapore. TABINTA, thuisr., p. 15 Gibraltar. Rotterdamsclie Lloyd. KOTA NOPAN, thuisr., p. 17 Ouessant. KOTA PINANG, uitr., 16 te Genua. TOSARI, 16 v. Rott. te Hamburg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Dec: Meest matige, Zuidel. tot Z.O., tijdelijk wellicht verder krimpende wind, nevelig tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Dinsdag 4 u. 10 min. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. van der Zee, 44 j. en Th. A. E. van Schaik, 29 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3