ow Motor, eo solide. 42, GOES. DE ZEEUW Ruwe huid f2.25 Bij Verkoudheid Mijnhardt's Jokken erkooping ng te koop: ng te koop MEN, ng te koop aboomen aboomen TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel JOAN CARISBR0KE Staten-Generaal. HET ADRES A. WILKING *j Doos30en60ct. an Brieven uit Middelburg. FEUILLETON Hoest - Keelpijn - Griep - helpen Gemeenteraad van Vlissingen. (Wordt vervolgd). N WERKUM te op IECEMBER 1932 in verzoeke van Heer Mr PH. R. Soes, als curator it L. DEKKER, ielnkenszand, al- eld, publiek ver- GOEDEREN: Spiegels, Stoe- g, Kleeden, Zei- Glas- en Aarde- woensdag 21 Dec. 29 DEC. 1932, uur te Krabben- van den heer •zoeke van MeJ. ieke c.s., aldaar, van den Notaris te Krulningen, te Krabbendljke ier a/h Kromme [.A. 60 A. 90 c.A. II. J, aldaar, naast A. 90 c.A. (2 G de Koopen I en K.A. 55 A. 80 c.A. .nvaarden bij de Denningen. ?en te bekomen en Notaris. Schuur, Poort lin, te WEST- voor garage. In abijheid van den d door den heer te bezichtigen, ïrg C 15A. eren vóór of op intore van Notaris N 23, Middelburg REPY te RIJssel: jfstede, bewoond lonman te Wol- n Westkerkepol- als: in Oostkant der boomgaard; n Westkant der snde de som per neerd in te leve- i 1933, ten kan is J. K. C. MAT- De voorwaarden antore en op de age. Aanwijzing an. iVOUTERSEN te 's-Gravenpold«r, gecombineerd; jk onder Hoede- ceelen en gecom- tten worden in- t Vrijdag 30 De- ïam. 3 uur, ten lotaris M. OELE Ier, waar nadere a verstrekt. VAN ZATERDAG 17 DEC. 1932, Nr 67. De mensch moet arbeiden, heeft men weieens gezegd, alsof hij altijd op aarde moet blijven, en daarin zit iets waars, maar dit verandert toch niet de onom- stootelijke waarheid, dat het leven van den mensch is als een damp en dat de dood ieder uur wenkt. Toen het vorige weekoverzicht geschre ven werd, kwam de gedachte aan een hernieuwde burgemeestersvacature in Middelburg zelfs niet op, en thans, een week later, is het stoffelijk overschot van den benoemden burgemeester, den heer Mr A. A. de Veer, reeds aan den schoot der aarde toevertrouwd. Als een bloem des velds, die des mor gens bloeit en die des avonds wordt afge sneden, ja, zóó is 't leven van den mensch. Ook in Wemeldinge is deze week de burgemeestersplaats vacant gekomen door het afscheidnemen van den heer Wabeke, die den tijd gekomen achtte om voor een jongere kracht plaats te maken. Wie de opvolger van den heer Wabeke zal wor den, is nog niet bekend, maar dit is wel zeker, dat de opvolger, wie hij dan ook zijn mag, nog niet zoo gemakkelijk het werk van zijn voorganger zal verbeteren. Den afgetreden burgemeester zij ook van deze plaats een rustigen en zonnigen le vensavond toegewenscht. In het menschenleven in het algemeen dat bleek ook nog deze week, is het nog ver van zonnig. Bij de behandeling van de Landbouw- begrooting in de Tweede Kamer b.v. wer den bijna niets anders dan klaagtoonen gehoord. Lichtpunten vallen nog steeds niet te ontdekken. Van „genezing" van de zieke maatschappij ia nog geen sprake. Het eenige wat gedaan kan worden en wat de regeering dan ook met de meeste kracht nastreeft, is de pijn te verzachten en den ergsten nood te lenigen. Een uiterst moeilijk, maar ook een hoogst ondankbaar werk. Ook nu bleek toch weer, dat er menschen zijn, die gaar ne als volksleiders fungeeren, maar die het als hun eerste plicht schijnen te be schouwen om in opgewonden taal de re geering te critiseeren en de bevolking in opwinding te brengen. Met blijdschap zal intusschen door ve len vernomen zijn, dat de regeering voor nemens is den tarwe-richtprijs te verhoo- gen, een maatregel, die aan het boeren- be drijf in dezen moeilijken tijd allicht neg eenige ontspanning kan brengen. De met eenige spanning verbeidde 15 December is gepasseerd, en zooals te voorzien was, heeft Frankrijk hoewel het zonder eenige moeite aan zijn ver plichtingen had kunnen voldoen ge weigerd de op dien datum vervallen schul den-termijn aan Amerika le betalen. Men heeft in Frankrijk steeds hoog opgegeven van de „heiligheid" der gesloten verdra gen, maar toen het er op aankwam gaf toch het eigenbelang den doorslag. De vraag is nu, wat de gevolgen van deze weigering zullen zijn. Een afdoend antwoord is op die vraag niet te geven, maar dit staat wel vast, dat deze daad niet zal meewerken om de zoozeer ge- wenschte ontspanning in het volkerenle- ven te bevorderen. CXXXIX. Amice, Dicht genaderd lot een van de hoogte punten zijns levens, de installatie als bur gemeester van Middelburg, is Mr Aart Anton de Veer van ons heengegaan. Er is maar één schrede tusschen ons en den dood. Eén handbreed is ons leven gesteld. Deze waarheid, in dagen van ge zondheid en voorspoed op den achter- 0 door EMMA JANE WORBOLSE. Vrij naar het Engelsch. „Over het algemeen niet," was het korte antwoord. Hij had beter kunnen zeggen: „Nergens ter wereld," doch dat zou onder de gegeven omstandigheden niet voorzichtig geweest zijn, schoon hij vermoedde, dat zijn ondervraagster geen gewone vrouw was. Meliora echter zeide: „Neen, dat wist ik wel, want het is een familiekwaal. Ik kom dan ook niet tot u, om te vragen of u me genezen kunt, want ik weet, dat u daartoe niet bij machte is; ik wenschte alleen maar te weten, of er nog iets gedaan kan wor den, of er iets moet gedaan worden." „Zeer weinig; zooveel mogelijk rust houden, veel frissche lucht, goed eten gebruikt u wel eens alcohol?" „Vroeger heb ik het nimmer gedaan, maar thans neem ik het als medicijn." „Goed. Als u er geen gewoonte van ge maakt hebt, kunt u het nu in moeilijke oogenblikken aanwenden." „Begrepen. Hebt u nog meer instruc ties?" „Alleen, dat u zorg draagt, van de vier- grond onzer gedachten tredende, komt bij een plotseling sterfgeval sla dit, met kracht naar voren en neemt bezit van on ze gedachten en gevoelens. Uit den kring van onze dagelijksche beslommeringen en zorgen rukt ons de harde werkelijkheid, de koude majesteit van den dood en roept ons luide en dringend toe: „Bereid Uw huis, want gij zult sterven". Alle sluiers van redeneering, alle pogingen om zich zelf in slaap te sussen en de mogelijkhe den van scheiding op verren afstand te houden, alle theorieën van zelfvernietiging en Nirwana; elke negatie van een leven na dit leven en van de verantwoordelijk heid voor onze daden, ze worden wegge vaagd door de koude realiteit der levens vernietiging, gepaard met het onuitwisch- baar inwendig besef, dat op elke daad een oordeel, op eiken misslag een vonnis volgt. Gelukkig hij, wiens zonde verge ven, wiens overtreding bedekt is door de daad van zelfopoffering en verzoening van Hem, Die alleen de Opstanding en het Leven is. Onze ontslapen vriend en geestverwant kon met Nioolaas Beets van zichzelven zeggen: Twee dingen heb ik willen zijn: Een Christen en een Nederlander. Gelukkig was ik 't een als 't ander; Maar toch naar 't wezen, niet in schijn. Zoo 't slechts gebrekkig is geweest: God en mijn Volk moog mij 'tvergevenl Maak gij het beter, die dit leest; Gij hebt nog tijd van leven. Wanneer wij een dezer dagen den weg afleggen naar de schoone rustplaats der gemeente Middelburg, waar Gods dooden tot den dag der opstanding worden be waard, dan zal ons nog eens helder en klaar voor den geest komen de persoon en het werk van hem, die zijn geest- en lichaamskracht heeft gegeven aan de po litieke zaak en wiens lijfdevies was: „Mo ge ik verteren, als ik maar nuttig ben". Gespaard, ontzien heeft hij zijn gaven en gezondheid niet: arbeiden was zijn lust en zijn leven, het goede te zoeken voor Kerk, Staat en Maatschappij zijn vurig begee- ren. Men duizelt van den omvang van het werk, dat hij in tal van besturen, meestal als voorzitter, heeft verricht. Hij zag helder en klaar de richting, die moest worden ingeslagen; hij sloeg het pad in, dat zijn scherpzinnigheid of zijn intuïtie hem aanwees en hij nam zijn tochtgenoo- ten op dien weg mede. Men was dat zoo van hem gewoon en volgde hem in het vertrouwen, dat de lijn, die hij aanwees, de juiste was. En mocht iemand nog aar zelen, zijn zelfverzekerdheid, de afwezig heid van eiken twijfel, gaven den door slag en men volgde. Voor een paar weken geleden, toen de roepstem der Landsmoeder hem riep tot een taak, die voor de meesten van hen, die zich voor de vervulling er van had den aangeboden te zwaar werd gerekend, durfde hij die roeping aanvaarden, hoe wel hij wist, welke bijna onoverkomelijke moeilijkheden er aan verbonden waren. "Wie van nabij hiermede bekend was, be loofde zichzelven een diepen eerbied te zullen koesteren voor den man, die op reeds gevorderden leeftijd den moed had zich aan die zware en omvangrijke taak te geven en zich als einddoel het gelukken zijner pogingen voor oogen te stellen. Thans is de zoozeer gespannen boog gebroken en zijn de pijlen verstrooid. Met weemoed zien we den krijgsman na, die stierf in zijn "Harnas. Nog slechts voor enkele weken hoorden wij hem toornen te gen hen, die van God afvielen niet alleen, doch ook blijk gaven van hun afkeer en haat tegen Hem, Die hen schiep, regeert en onderhoudt en zon hij mede op mid delen, om zulk een onheiligen opstand tegen God te keeren. In Zeeland zien wij onzen de Veer noode heengaan en zullen wij zijn per soon en werk niet vergeten. Schrijf op mijn zerk geen lofgedicht Laat op mijn graf geen praalgesticht Ten hemel rijzen. Weg eerbewijzen. Voor d' armen zondaar die daar ligt En zoo die God met kraebt en klem Zich over hem en-twintig uur er minstens zestien te rusten; dat u zooveel mogelijk alle zorg en alles wat uw geest kan overspannen van u af zult zetten; dat u alle inspan ning en haastige bewegingen vermijdt en dat de zorg voor uw gezondheid voortaan nummer één is en dat u geen trappen loopt." „Dank u. Nu nog een ding: Kunt u me ronduit zeggen, hoelang het nog du ren kan?" „Mijn beste juffrouw, dat kan ik met geen mogelijkheid zeggen. Er zijn mij gevallen bekend als men voorzichtig is heel voorzichtig dat het nog ja ren kan duren. Het hangt dus veel van uzelf en uw naaste omgeving af; de kleinste onvoorzichtigheid kan u het le ven kosten." „Dat is mij alles duidelijk. Tot op ze kere hoogte heb ik dus mijn eigen lot in handen, kan de crisis voor eenigen tijd verschoven worden. Doch de dag is niet ver af, dat ook dat niet meer baten zal. Noem mij dat tijdvak, den tijd, die mij in het gunstigste geval te leven rest." „U houdt mij ten goede, maar die vraag blijft het best onbeantwoord." „In vele gevallen wel, dat erken ik. Maar als ik u' nu zeg, dat ik den dood niet vrees, dat ik in 't geheel niet terug deins voor wat komen gaat, dat ik ze ker ben, dat ik er geen uur vroeger door zal sterven, dan geloof ik, dat u veilig spreken kunt," Ontfermd heeft en heua opgenomen Ter plaatse waar Een moordenaar Aan 'b Heilands hand is ingekomen; Dat geeft geen stof Om met uw lof Zijn assche t' eeren. Hef op de stem En loof met hem, Alléén den Heer der heeren. METELLUS. tabletten, poeders of siropen het best. Alléén echten goed wanneer de naam Mijnhardt op de verpakking staat, let hierop. In prijzen vanaf 20 en 30 ct. Bii Uw Drogist. TWEEDE KAMER. Opcenten Gemeentefondsbelasting en Vermogensbelasting. In de Tweede Kamer kwam Donderdag o.m. aan de orde het voorstel tot heffing van opcenten op de Gemeentefondsbelas ting en de Vermogensbelasting over het belastingjaar 1933/34. De heer Bierema, Lib., zegt, dat het voorstel economisch schadelijk zal wer ken, maar dat het onder de gegeven om standigheden niet te vermijden zal zijn. De Minister had de opcenten op de Ver mogensbelasting liever achterwege moe ten laten. Spr. steunt het amendement- Van Voorst tot Voorst om ze te schrappen. De heer F1 e s k e n s, R.K., kan waar schijnlijk niet stemmen voor het amen dement-Vliegen om de progressie bij de fondsbelasting bij een lager bedrag te laten beginnen. Het bedrag van f30.000 is niet willekeurig gevonden. Spr. bespreekt voorts den kinderaftrek voor de groote gezinnen. Deze is onvol doende geregeld. De heer Vliegen, S.D., verdedigt zijn amendement om de progressie in de op centen bij f 10.000 in plaats van bij f 30.000 te laten aanvangen. In de ge meentefondsbelasting houdt de progres sie reeds bij f 10.000 op. Daaruit vloeit voort, dat op dat punt de progressie, in deze opcentenregeling vervat, behoort te beginnen. Spr. raamt de opbrengst van zijn amendement op 23 millioen gulden. De heer Van Voorst tot Voorst, R.K., verdedigt zijn amendement om de voorgestelde opcenten op de Vermogens belasting te schrappen. Spr. kan er niet toe meewerken om nog te verzwaren de lasten van hen, die geen inkomen uit vermogen trekken en toch in de vermo gensbelasting moeten meebetalen. De heer D e W i 1 d e, A.R., gevoelt niets voor het amendement-Vliegen. Er zijn ge meenten, waar al zoo'n zware belasting geheven wordt, dat veel menschen met hooge inkomens daar zijn weggevlucht. Slechts eenige menschen met hooge in komens zijn gebleven. Worden deze nu getroffen door de progressie, voorgesteld cloor den heer Vliegen, dan worden de op hen te leggen lasten al te zwaar en zullen ook zij nog hun gemeente verlaten. Een heffing van 28% pet. van de hoogst aangeslagenen, zooals voorkomt zonder Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST „Het is toch voor een ieder gewenscht, dat hij orde op zijn zaken stelt, wij allen kunnen plotseling geroepen warden, al zijn we nog zoo gezond, is het niet?" „Dat is zeker zoo. En ik hoop, dat ik in dat opzicht-niet te kort ben geschoten. Maar toch zou ik, om verschillende rede nen, gaarne weten, hoe lang mij nog te leven valt." „Dan zal ik spreken. Ik heb van uw ziekte nimmer een geval ontmoet, dat langer dan vijf jaar duurde, meestentijds korter." „Zoo lang nog! Ik gaf mezelf niet lan ger dan twee jaar!" Vergeet niet, dat ik reken vanaf het oogenblik, dat de eerste symptomen zich openbaarden. U is toch zeker al vele maanden lijdende?" „Ruim twee jaar die moeten we er dus af trekken." De dokter gaf geen antwoord. Hij nam ztfn pen, en schreef een recept, dat Me liora moest aanwenden, als ze een erge aanval voelde aankomen. Het was Joan, of ze versuft was, toen ze ten laatste met haar vriendin weder buiten was; heur hart klopte op dat oogenblik feller dan dat van Meliora. Ze had zoo gehoopt, alle voorteekenen ten spijt, dat de beroemde geneesheer al haar sombere voorgevoe lens zou wegnemen, en gezegd zou heb ben, dat het een tijdelijke aandoening was, zoo veelvuldig voorkomend in onzen tijd van haasten en jachten, en dat het het amendement-Vliegen, is zwaar genoeg. Spr. staat niet met sympathie tegenover het amendement-Van Voorst tot Voorst, maar gevoelt wel voor het amendement- Fleskens om het getal opcenten voor iemand met meer dan twee kinderen te verminderen met twee voor elk kind boven de twee. De heer Oud, V.D., zegt in verband met een door den heer Vliegen gemaakte opmerking, dat een heffing ineens op het oogenblik funest zou zijn. Voor menig zakenman is het bijna onmogelijk met crediet zijn zaak gaande te houden. Spr.'s fractie zal voor het amendement- Vliegen stemmen. De heer Kersten, S.G.P., heeft tegen de opcenten op de Vermogensbelasting be zwaar met het oog op den toestand van land- en tuinbouw en koestert ook ove rigens bedenkingen wegens de nieuwe lasten, welke ook op de kleine inkomens worden gelegd. Als één der middelen om in den nood der schatkist te voorzien, noemt spr. de beëindiging van de cumulatie van tracte- menten en pensioenen. De heer Rutgers van Rozenburg C.H., kan geen waarde toekennen aan het argument, dat de heer De .Wilde tegen het amendement-Van Voorst tot Voorst aanvoerde, n.l. dat de belasting van het vermogen gecorrigeerd wordt door een waardedaling van de vermogensbestand- deelen. Voor de personen, op wie het amendement betrekking heeft, blijft niet anders over, dan een deel van hun ver mogen te realiseeren. De Minister van Financiën, de heer De Geer, ontkent tegenover den heer Fleskens, dat men aan kinderaftrek bij de belastingheffing zeer weinig heeft gedaan: bij de laatste wijziging van de inkomstenbelasting van 1927 heeft spr. een amendement-Fleskens aanvaard, dat een vrij groot bedrag aan kinderaftrek kostte. De door den heer Kersten bepleitte maatregelen tegen cumulatie zouden niets opleveren van eenige beteekenis in ver- i houding tot wat de schatkist in deze dagen noodig heeft. De algemeen© beraadslagingen worden gesloten. De heer Van Voorst tot Voorst, R.-K., verdedigt een amendement om uit art. 1 te doen vervallen de woorden „en de vermogensbelasting". Minister de Geer kan het amen dement niet aanraden, al erkent hij, dat er iets voor te zeggen valt. De heer Van Voorst tot Voorst, R.K, trekt zijn amendement in. Aan de orde is het amendement- Vliegen om in art. 2a het bedrag van f30.000 te vervangen door f 10.000. Minister De Geer zegt te vermoeden, dat de abnormale progressie in het re- geeringsvoorstel min of meer de aanlei ding tot het amendement is. De heer Vliegen vergeet heelemaal, dat in de hoofdsom progressie zit. Spr. ontraadt aan de Kamer het amen dement-Vliegen ernstig. Bij aanneming er van zou hij het wetsontwerp niet kunnen handhaven. De heer Oud, V.D., kan niet ontkennen dat 's ministers bestrijding van het amen dement indruk op hem heeft gemaakt. Daarom, en in verband met 's ministers verklaring aan het slot van zijn rede, stemt spr. tegen het amendement. De heer Vliegen, S.D., trekt het amen dement in. De heer Fleskens, R.K., verdedigt een amendement om een nieuw artikel 3a in te voegen, luidende: „Het getal der opcenten, in de artikelen 2 en 3 bedoeld, wordt voor een binnen het rijk wonenden persoon met meer dan twee minderjarige eigen, aangehuwde of pleegkinderen, voor elk dier kinderen boven het getal van twee, dat te zijnen laste komt en niet zelf in de in deze wet genoemde belas tingen wordt aangeslagen, verminderd met twee. Minister De Geer betoogt, dat men ten onrechte zegt, dat ons land ten ach ter staat op het punt van kinderaftrek. Onoverkomelijke technische moeilijkheden zouden voorts worden veroorzaakt door dat een kinderaftrek in de opcenten-rege- ling opgenomen zou worden. De heer Fleskens stelt bovendien kin met een weinig rust wel weer in orde zou komen. In diep stilzwijgen reden de beide vriendinnen huiswaarts. Meliora achtte het 't beste, om de huisgenooten nog niet terstond g.eheel op de hoogte van haar toestand te brengen. Niemand wist, dat ze naar een dokter waren geweest. En alleen het hoofd van het gezin vroeg zich verbaasd af, waarom Joan in 't geheel geen tijd had gehad om even bij zijn uit gever in Paternoster Row aan te loopen. Al dien tijd zagen de Carisbrokes zeer weinig van Frank. Het scheen, dat de weinig enthousiaste ontvangst van zijn verloofde hem diep gekrenkt had. Nog steeds boeide zijn Ada hem in hevige mate, doch met haar familieleden kon hij het steeds minder vinden. Tenslotte meen de hij, dat het eenige middel, om niet meer in het gezelschap van zijn aan staande schoonmoeder te moeten verkee- ren daarin bestond, dat hij zorgen moest dat het praedicaat „aanstaande" zoo spoedig mogelijk tot het verleden ging be- hooren. „Waar voor één is om te leven, kun nen er ook wel twee bestaan", zeide bij eens tot juffrouw Cook, met wie hij reeds herhaalde malen en vruchteloos, over dat punt van meening had gewisseld. „Zou je dat denken, jongeman?" had ze geantwoord. „Dat is een uitBpraak, waarmede alle dwaze, verliefde jonge men schen ach paaien. Intusschen snoet ik deraftrek in da opeenten op da Vermo gensbelasting voor, terwijl deze belasting zelve geen kinderaftrek kent, wat al een heel zonderlinge figuur is. De heer Fleskens, R.K, trekt zijn amendement in. De Kamer neemt het wetsontwerp zon der hoofdelijke stemming aan. Gistermiddag vergaderde de Gemeente raad van Vissingen onder voorzitterschap van den wethouder P. G. Laernoes. Af wezig dhr Wesseling. De voorzitter deelt mede, dat de burgemeester ongesteld is. Spr. vertrouwt uit aller naam te spreken als hij hem een spoedig herstel toewenscht. Benoemd wordt tot lid van het amb tenaren-scheidsgerecht (vac.-v. Os) dhr J. v. d. Bend en tot plaatsvervangend lid de heer D. Brandenburg. Na verschillende herbenoemingen van leden in diverse commissiën komt aan de orde het voorstel van B. en W. be treffende het verhoogen van de door de N.V. Zuid-Nederlandsche Radio-distribu- tie-Mij aan de gemeente te betalen ver goeding met fl op f2 per jaar en per aansluiting met ingang van 1 Jan. a.s. en tot het verlengen der vergunning tot 1 Mei 1937. Dhr Rorije, s.d., begrijpt niet, dat dit voorstel weer op de agenda voorkomt. In de vorige vergadering is het aange houden tot over het weksysteem van de brandweer is beslist. Waar dit laatste niet op de agenda voorkomt, behoort ook het voorstel inzake de radio-distributie te wor den aangehouden. Dhr Sorel, A.R., begrijpt, waarom het voorstel is aangehouden. Dit houdt ver band met een vergadering van de V.A.R.A. Spr. hoopt, dat nu de beslissing zal vallen. Weth. de M e ij ontkent, dat de ver gadering van de V.A.R.A. het motief tot aanhouding was. Er zal met de beslissing over het weksysteem geruimen tijd heen gaan. Vermoedelijk zal de keuze niet val len op de radio-distributie. Van deze Mij is een aanbieding ontvangen voor wek systeem, die 1900 zou kosten. Bij de be grooting voor 1933 is reeds gerekend op de meerdere ontvangst van de radio-dis tributie. De gemeente zal straks f 1400 per jaar meer ontvangen. Dit is een factor, die meetelt De nieuwe regeling zal 1 Jan. ingaan. Dhr R orij e is niet tevreden over dezen gang van zaken. Spr. stelt voor dat de concessie slechts voor minstens één jaar wordt verleend. Dan kan de regeling elk jaar (met een termijn van drie maanden) worden opgezegd. De gemeenteraad kan dan ten allen tijde eigen beheer overwegen. Dhr Andriessen is voor het voor stel van B. en W., aangezien de tijd toch niet gunstig is voor overname in eigen beheer, hoewel Spr. daar voorstander van is. Dhr v. Oorschot steunt het voorstel- Rorije. Dit bedrijf is winstgevend en be vat ongekende mogelijkheden. Dhr Sorel wijst op de zekerheid, die de gemeente nu krijgt van de hoogere bij drage. Al het andere is onzeker. Dhr de Me ij is principiëel voor ge meentelijke exploitatie. Maar het is niet raadzaam daarmee nu te beginnen. In de gegeven omstandigheden is het voor stel van B. en W. het beste, omdat het 't resultaat is van langdurige onderhande lingen. De hoogere bijdrage is verkregen door de concessie van één op vijf jaar te brengen. De zaak is niet zoo eenvoudig: de P.T.T. verleent de concessie voor de uitzending en houdt de controle, de ge meente geeft alleen toestemming voor het spannen der draden over gemeentegrond. Het is vrij zeker, dat de P.T.T. niet be- zeggen, dat ik over het algemeen ook niet van zoo'n lang engagement houd; en ik vind het altijd jammer, als jonge lieden zoo weinig verantwoordelijkheidsgevoel hebben, dat ze een meisje het hoofd op hol brengen, zonder dat ze de middelen bezit ten, om een huishouden te kunnen onder houden. Het is een oogenblik van zwak heid geweest, Frank, waar ik nooit ge noeg spijt van gehad heb, om je toe te staan mijn Ada het hof te maken. Neem dan Anna Mathilda haar beminde eens, Patterson, dat is nog eens een man. Die zei de eerste dag de beste al: zeg maar op wanneer het zijn zal, je huis staat gereed. En het ligt waarlijk niet aan hem, dat ze al niet een maand getrouwd zijn". „Maar juffrouw Cook, ik ben even ver langend als de heer Patterson, om het hu welijk te doen plaats hebben, en als Ada er nu maar accoord mee wilde gaan, dat we een beetje klein begonnen, dan kunnen we gelijk met Patterson ons voor altijd verbinden. Zouden we dat maar niet af spreken?" „Dat kan ik zoo ineens maar niet zeg gen; daar moet ik nog eens een nachtje over slapen en er met Ada over spreken. Het zou een hoop kosten uitsparen, als jullie huwelijk tegelijk kon plaats hebben. En ik moet zeggen, dat er moeilijk twee lievere bruidjes gevonden kunnen worden, al zeg ik bet zelf'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5