NG tMUNT Telegrammen. en euws Rechtszaken WEEK-ABONNEMENTEN Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Radio-nieuws Finantiëele Berichten xleolJng. pwekkende het edele Ier controle n: Dr. van ens. A'dam. lointre te Ber- s de Vr-'"3. per. Guchte. ning, 2 u. lees- is v. Heiningen, it Geref. Jeugd- s Scheele. ten. is Verhagen, leesdienst. sdienst. ds Barth. mijn te Ooster- av. ds Hofman. .30 u. leesdienst, esdienst. u. ds Verhage. ente. onderdagav. 7 u. :rk. Kleisen. Voensdagav. 8 u. ransen. leente. is Werges. en 2 u. ds van Zendingssamen- ngkoor). Maan- V.) Nieuwpoort. a a ii den )mstreeks kwart de P. G. Hooft >n dam nabij de ns Scheepssloo- rie uur was bet elukt, bet wrak de P. G. Hooft zonder dat men gen een verkla- Hulpeloos, zon et een paar run- stuwd door den eef bet scbip de are wrak betee- voor de scheep een wonder, dat ebeurd. Met vcsl nker uit ie bren- flaardingen, dus nafwaarts, is de liggen. De zee- lig nog in de na- op afgegaan en i uitgebracht. De dadelijk gealar- le sterkte uitge- te voorkomen, van Rotterdam nog veel olie in branden tijdens mkelijk zou kun- boten ver ende brief- ïzinnige verdwij- postzak, welke eersten trein uit gen is verzonden, en. >odanige verden- Ier P. v. d. S. uit tie Donderdag in iode een huiszoe- iderzoek tot geen i politie nog een roond wordt door d. S. Ook heeft doorzocht van lier K., eveneens s. deze huiszoekin- In den loop van S. evenwel nog- >rboor onderwor- ig is opgesloten. e b r a n d. Gis- :and in de boer- »r J. van Loon te In een oogwenk gebouw, dat Se' ct was, in lichte midden op den dag wöedde, kon het vee zelfs niet ge heel worden gered. Drie koeien en drie stuks jong rundvee kwamen in het vuur om. Alles ging grootendeels verloren, al leen van den inboedel kon nog een en ander naar buiten gebracht worden. Toen de brandweer verscheen behoefde zij nog slechts toezicht te houden en eenige wan kele muren te sloopen. Verzekering dekt de schade. Auto tegen een boom. Bestuurder gedood. Gistermid dag is te Middelbeerds bij Moergestel de vrachtauato van A. Kemps uit Oirschot, toen de bestuurder een hoek wilde omrij den, tegen een boom gevlogen en zwaar gehavend. De bestuurder werd zóó zwaar gewand, dat hij enkele minuten later is overleden. De naast hem zittende passa gier is er goed afgekomen. Communistisch relletje te Eindhoven. In de buurt der Com munistische wijk te Eindhoven, Nieuwen- dijk Woensel, verzamelde zich Woens dagmorgen een 500-tal communistische mannen en vrouwen bij een verkoop (die overigens op het laatste oogenblik afgelast was) voor een relletje. De po litie was echter ter plaatse. Een der lei ders stak een speech af, waarna de politie tot doorloopen maande. Toen gin gen er kreten uit de massa v>p tegen de politie: „Kameraden, grijpt steenerf', „Grijpt den inspecteur vast, met een man of vijf heb je hem in je macht". Inspecteur van Dijk gaf zijn mannetjes toen bevel een charge uit te .voeren. De sabel werd getrokken en met het plat is de troep uit elkaar gejaagd. Tegen de aanleggers van het relletje is pro ces-verbaal opgemaakt. Er zijn geen per sonen gewond. Aangevallen door een wild zwijn. De hofjager S. beleefde dezer dagen een jachtavontuur, dat hem wel eenige benauwde oogenblikken zal heb ben bezorgd. Eenige heeren waren des middags in de Wiesselsche bosschen op de Veluwe ter jacht geweest op grof wild en bij het .einde der jacht (moest in een boschgedeelte zich nog een aangeschoten wild zwijn bevinden. De hofjager ging met den boschwachter R. op zoek; beiden hadden hun geladen geweer aan den riem over den schouder hangen. Plotseling werd S. door het gewonde wild zwijn aangevallen en voor hij zijn geweer kon grijpen, lag hij op den grond en reet het gevaarlijke dier hem schoe nen en broekspijp stuk. Gelukkig be hield S. zijn tegenwoordigheid van geest en kon hij nog juist bijtijds zijn geweer los krijgen om den ruigen gast boven zijn lichaam een kogel door den kop te jagen. R. durfde door de gevaarlijke po sitie, waarin hij tegenover zijn kame raad stond, niet te schieten. S. bracht het er overigens goed af en liep slechts een klein schaafwoudje aan zijn been pp. Eenzelfde geval deed zich eenige jaren geleden voor, toen wijlen de heer Tutein Nolthenius, opperhoutvester, door een aangeschoten wild zwijn werd aangeval len. Dezen werden niet alleen zijn klee- ren opengereten, doch ook het been van enkel tot knie en stellig zou hij er het leven bij in hebben geschoten, als niet Z. K. H. Prins Hendrik op herhaald ge roep „Hoogheid schiet", het dier boven het 'hoofd van den opperhoutvester met een welgericht schot had gedood. VERGADERING VAN CHR. LAND ARBEIDERS TE GOES. (Slot.) Aan de bespreking op de rede van den heer Oudekerk nam een zestal der aan wezigen deel. Geklaagd werd vooral over sommige gemeentebesturen, die naar d9 meening der sprekers te weinig voor de werkloozen en speciaal voor de georgani- saerden, doen. Gevraagd werd ook naar den vlassteun, naar de mogelijkheid van omzetting van groot- in kleinlandbouw bedrijf, enz. De heer Oudekerk beantwoordde de vragers en deelde mede, dat de re geering niet toestaat dat bij de gesubsi dieerde werkverschaffingen aan georga- niseerden meer loon wordt uitbetaald dan aan ongeorganiseerden. Bij de crisis steunregeling wordt wel onderscheid ge maakt. Helaas zijn er gemeentebesturen, die de ongeorganiseerden meer genegen zijn dan de georganiseerden, maar wij moeten ons vooral als Christelijk georganiseerden correct gedragen. Dan kunnen we zelfs de meest conservatieve gemeentebesturen overtuigen. Het is een arbeiders- maar ook een gemeentebelang, dat de arbeiders zich organiseeren. Het vraagstuk van den vlassteun is in studie en wordt o.a. in de commissie- Lovink besproken. De Minister kan geen minimumloonen voor de landarbeiders vaststellen. Maar toch heeft hij deze week in de Kamer een belangrijke toezegging gedaan. Dat mo gen de landbouwers wel bedenken Spr. kan niet zeggen, of dezen winter 13 weken uit de werkloozenkas zal wor den uitgekeerd. Het is aan den Minister gevraagd. Wat de kleine bedrijven betreft, Spr. Meent, dat we dien kant niet uit moeten. Het heeft groote bezwaren (te groot ri sico, te weinig moderniseering, veel min der perspectief, enz.) Aan de kwestie jeugd en werkloosheid zal ook in het blad aandacht worden geschonken. Een werkprogram zal gege ven worden. Steun moet gevraagd wor den bij predikant, hoofdonderwijzer, bur gemeester, enz. Ten slotte wekt Spr. op tot trouw en eensgezindheid in den vakvereenigings- arbeid. De voorzitter dankt allen voor het slagen van deze mooie vergadering, van dezen Zeeuwschen dag. Het slotwoord werd gesproken door ds H e t e b r ij te R i 11 a nd. We zien, aldus Spr., in onzen tijd zoo weinig licht. Het is rondom donker. We hebben geen holle leuzen maar een nuch tere bezinning noodig. Deze vergadering is van meer belang dan een demonstra tie-optocht. We mogen in ons pessimisme niet ondergaan, maar moeten zien het lichtend spoor der Chr. beginselen. Er is nog veel werk voor de Ghr. vak organisatie, speciaal in Zeeland. Laat het zijn een strijd in Gods kracht voor recht en gerechtigheid. Nadat gezongen was Ps 89: 8 ging ds Hetebrij voor in dankgebed. Het orgel, dat in deze samenkomst werd bespeeld, was belangeloos afge staan door de fa. Goldschmeding (filiaal houder de heer H. Wolzak te Goes). Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Overtreding Leerplichtwet: W. L., Kwa- dendamme f 1 of 1 dag. Zich zonder voorzien te zijn van een akte met een schietgeweer in het veld be vinden: A. T., Heinkenszand f 20 of 10 d., uitleveren geweer of f 10 of 5 d. Straatschenderij: J. A., Colijnsplaat; G. H., Wolfaartsdijk; D. v. S., 's-Heerenhoek, allen f 15 of 15 d. Zonder vergunning vee op eens anders grond laten loopen: J. L. O., Baarland, 2 maal f 5 of 2 maal 5 d. Des avonds voorwerpen op den openba ren weg onverlicht laten staan: H. L. W-, Middelburg f 2 of 2 d. Een dier noodeloos arbeid laten ver richten: P. S., Kruiningen f 15 of 15 d. Op den openbaren weg een trekdier zonder toezicht laten staan: H. W., Kwa- dendamme f 3 of 3 d. Na sluitingsuur zich als bezoeker in 'n herberg te 's-Heer Arendskerke bevinden: J. K., H. P. en J. K., allen te Nieuwdorp, allen f 1 of 1 dag. Op den openbaren weg slijk werpen: D. G. H., 's-Heer Arendskerke f 15 of 15 d. Wielen van een wagen niet schoon hou den: W. W., Krabbendijke, ontslag van rechtsvervolging. Overtr. politieverordening van Goes: F. V., Goes f 3 of 3 d. Als voren en op straat vloeken: M. J v. H., Goes f 5 en f 10 of 5 d. en 10 d Te Ovezande na sluitingsuur een her berg openhouden: S. K.t Ovezande f 10 of 10 d. Overtreding Vleeschkeuringswet: L. M. L., Kamperland; vrijgesproken. Overtr. Arbeidswet: G. D., Papendrecht 22 maal f 0.50 of 22 maal 1 dag en 229 maal f 0.50 of 229 maal 1 dag. Met een niet-ingeschreven vrachtauto rijden: M. G. W., Rilland-Bath f 1 of 1 d. Met een rijwiel rijden in verboden richting: A. W., Goes f 2 of 2 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. A. B., Hulst f 10 of 10 d. Met auto zonder noodzaak over het rij wielpad rijden: G. M. K., Middelburg f 5 of 5 d. Met voertuig niet voldoende uitwijken voor rijwiel: A. Z., Krabbendijke f 15 of 15 dagen. Met motorrijtuig rijden zonder voldoen de goed werkende remmen: W. A., Wol faartsdijk f 10 of 10 d. Met rijwiel rijden zonder reflector: J. K., Heinkenszand f 0.50 of ld.; J. d. R., Biezelinge f 0.50 of 1 w. tuchtsch. Met rijwiel des avonds rijden zonder licht: P. M., Schore f 0.50 of 1 d.; M. d. W., Nisse f 3 of 1 w. tuchtsch.; J. v. N., te Kruiningen; J. H. te Kapelle, beiden f 3 of 3 d.; M. G. Kruiningen f 5 of 5 d. Met een auto rijden zonder achterlicht en rood licht: W. R., Goes f 5 of 5 d.. Met een auto rijden zonder voorlicht: W. H., Rotterdam f 5 of 5 d. Dronkenschap: J. B., Heinkenszand; J. K., 's-Heer Hendrikskinderen; J. W. v. D., Kloetinge; F. V., Goes, allen f 15 of 15 d.; J. K. te Goes f 3 of 3 d. Hooger beroep is aangeteekend door J. B. te Heinkenszand, veroordeeld tot f 15 of 15 d. Door A. M. te Kamperland, veroordeeld tot f 20 of 10 dwegens het vervoeren van dieren op noodeloos kwellende wijze. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 14 Dec. 1932. De 'Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurster van een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg hou den: E. W., huisvrouw A. S. te Oost- en West-Souburg f 3 of 3 d. Als bestuurder van een rijwiel daar mede een weg, die voor het verkeer met rijwielen in één richting gesloten is, in die richting berijden: J. L. te Westkapel- le f 2 of 2 d. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden zonder dat het rijtuig is voorzien van één of meer platen, vermeldende fabriek, fabrieksnum- mer enz. van het rijtuig: M. A. te Krab bendijke f 1 of 1 d. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden, zonder dat het rijtuig is voorzien van één of meer platen, vermeldende fabriek, fabrieksnum- mer enz. van het rijtuig, en zonder dat hij is voorzien van een geldig rijbewijs: S. P. te Gorinchem f 5 of 5 d. Als bestuurder van een motorrijtuig niet met den hoorn een signaal geven, wan neer de veiligheid van het verkeer zulks vordert: J. J. H. v. W. te Breda f 10 of 10 d. h. Met een rijwiel rijden zonder voorge schreven verlichting: L. M. S. te Koude- kerke f 3 of 3 d.; J. K. de V. te Domburg f 10 of 2 w. tuchtsch.; C. v. d. M. te Vlis- singen f 2 of 2 d. Rijwiel niet voorzien van een rood licht uitstralende lantaarn, dan wel van een rood licht terugkaatsenden reflector: L. D. te Zoutelande f 1 of 1 d. Als bestuurder van een voertuig des avonds rijden zonder licht: J. V. te Veere f 5 of 5 d. Dronkenschap op den openbaren weg: A. v. G. te Brugge (B.) f 10 of 10 d. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den heden de navolgende vonnissen uit gesproken: Ontucht: A. v. d. V., 20 j., arbeider te Koewacht, in voorarrest, 2 mnd. gevange nisstraf met aftr. voorarrest en bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: J. B. K., 26 j. matroos te Vlissin- gen f25 of 10 d. h. Overtr. Leerplichtwet: P. J. v. d. Z., 49 j., landbouwer te Colijnsplaat. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep f 10 of 10 d. h. Loopen over bezaaiden grond: P. F. v. S., werkman te Stoppeldijk, vrijspraak. Overtr. Motor- en Rijwielwet: M. P., 21 j., winkelbediende'te Vlissingen. Vernieti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. Dagvaarding nietig verklaard. Vischstrooperij: Th. P., 32 j., visscher te Glinge, 1 mnd. gev.straf voorwaardelijk Overtr. Visscherijwet: W. A. 0., 55 j., schipper en C. O. 23 j., schipper, beiden wonende te Zierikzee. Vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Vrij- spraak Vischstrooperij': J. S., 27 j.; J. H., 48 j., en D. D. 57 j., allen van beroep visscher en wonende te Graauw. Voor ieder 14 d. gev.straf voorwaardelijk. G. L. B., 40 j., P. E. P., 39 j., T. Th. P., 29 j., F. de K. 60 j. en P. F. S., 30 j., allen van beroep visscher en wonende te Graauw. Voor ieder 14 d. gev.straf voor waardelijk. J. S„ 27 j., J. H., 47 j., en P. A. v. H., 29 j. allen van beroep schipper en wo nende te Graauw. Voor ieder 14 d. gev. straf. Overtr. drankwet: H. G. M., 49 j., her bergier te Terneuzen. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep f 10 of 5 d P. v. D., 54 j., herbergier te Terneuzen. Bevestiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep f 10 of 10 d. h. A. J. v. J. 56 j., caféhouder te Terneuzen. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f 10 of 5 d. h. Door J. J., 28 jaar, winkelbediende, te Vlissingen is hooger beroep aangetee kend tegen een vonnis van den kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens het als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg op zooda^ nige wijze, dat de veiligheid van het ver keer wordt in gevaar gebracht, werd ver oordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. en veroordeeling tot een bedrag van f 50 schadevergoeding aan M. de Jonge te Vlissingen. Door A. de B., 21 jaar, schipper; A. J. H., 26 jaar, schipper en A. de B., 25 jaar, is hooger beroep aageteekend te gen een vonnis van den kantonrechter te Terneuzen, waarbij zij wegens overtre ding van het Baggerreglement, werden veroordeeld, ieder tot een geldboete van f 10 of 5 dagen hechtenis. Rommel voor f 20. Voor het Kantongerecht te Groningen heeft zich te verantwoorden gehad zekere J. B., die al meermalen wegens kwakzalverij en an dere misdrijven is veroordeeld, doch die thans op zeer geraffineerde wijze eenige in het Damsterdiep te Groningen liggende schippers bij den neus had genomen. Hij gaf zich ook hier voor dokter uit, „onder zocht" zijn patiënten, keek de een in de oogen en stelde daarnaar de diagnose, ter wijl hij bij een vrouw de kwaal van de nagels aflas. Hij schreef „medicijnen" voor, die hij zelf fabriceerde en bezorgde, waarvoor hij de go-edgeloovige menschen bedragen van ongeveer f 20 liet betalen, onder toevoe ging, dat hij er dan nog niets aan ver diende. De gedupeerden gaven hem toen nog f 1 „om hem wat te laten verdienen". De medicijnen bleken rommel te wezen en waren zoo van samenstelling, dat de pa tiënten er ziek van werden. Petroleum scheen de hoofdinhoud te zijn. De ambtenaar van het Openbaar Mini sterie te Groningen eischte f 600 boete of 6 maanden hechtenis, maar de Kanton rechter veroordeelde den man tot 2 maan den hechtenis. DEN HAAG. De crisis-zuivelcentrale beeft den prijs van het crisis-botermerk voor de week van 1823 December vast gesteld op 85 cent per Kg. en die van ds vervoervergunning op 80 cent per Kg. Ernstig auto-ongeluk. PUTTEN. Hedenmorgen omstreeks vier uur heeft te Hoef onder Putten een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto uit Groningen reed op een gegeven oogen blik, vermoedelijk als gevolg van slippen, tegen een boom. In de auto zaten de heer D. uit Anloo en zijn echtgenoote, die op weg waren naar een zieken zoon. De 33- jarige vrouw was op slag dood. Haar man en den chauffeur kwamen met den schrik vrij. De auto is ernstig beschadigd. Ontzettende brand te Tokio. Honderden slachtoffers. TOKIO. Te Tokio is gistermiddag brand uitgebroken in een der grootste warenhui zen van de stad. De brand brak uit op het drukste gedeelte van den middag toen al het personeel aanwezig was en het vijf verdiepingen hooge gebouw met bezoekers gevuld was. De brand greep snel om zich heen, zoo dat de uitweg voor hen, die zich in de bovenste verdiepingen bevonden in min der dan geen tijd was afgesneden. De brandweer stond machteloos en was niet in staat tot de bovenste verdiepingen door te dringen. Er zijn op dit oogenblik reeds 8. lijken geborgen, terwijl 110 gewonden naar de ziekenhuizen zijn overgebracht. Men vreest dat in totaal ongeveer 500 perso nen in de vlammen zijn omgekomen. Het gebouw dat slechts kort geleden in gebruik werd genomen is geheel vernield. OSS. Hedenmorgen is onder Tegelen het lijk gevonden van den 86-jarigen G. M. Op het lijk werden geen sporen van geweld gevonden. Door de politie wordt een nader onderzoek ingesteld. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zl]n worden ook week abonnementen aangenomen. Teraardebestelling Mr A. A. de Veer. Middelburg staat heden in het teeken van rouw, nu een harer vooraanstaande burgers, die weldra de leiding van het gemeentebestuur in handen zou hebben genomen, naar zijn laatste rustplaats is weggebracht. De kantoren der gemeente, dat der Zeeuwsche hypotheekbank, de ambachts school enz. waren gesloten, of er bleven alleen personen, die beslist niet weg kon den. Bij het sterfhuis was reeds groote be langstelling, doch op dé begraafplaats was een zeer groote schare aanwezig, die den doode een laatsten groet wilde bren gen. Wij merkten o.a. op den Minister van Defensie, Mr Deckers, namens de Regee ring. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Jhr Mr van Citters en H. M. J. Blomjous, als vertegenwoordi gers van de A. R. en de R. K. Kamer fractie. Den Commissaris der Koningin in Zeeland met den griffier en leden van Ged. Staten; den Burgemeester, de ge meentesecretaris en de raadsleden, voor- zoover zij niet absoluut verhinderd waren. Verder de hoofden van takken van ge meentedienst, het grootste deel van de ambtenaren ter secretarie en van het per soneel van gemeentebedrijven en vertegen woordigers van de andere takken van gemeentedienst. Verschillende heeren van de rechter lijke macht kwamen wijlen den rechter- plaatsvervanger de laatste eer bewijzen. Het Centraal Comité van A. R. Kies verenigingen was vertegenwoordigd door de heeren Dr H. Colijn, Dr E. J. Beumer en J. J. G. van Dijk. Verder noemen wij vertegenwoordigers van het bestuur der Godshuizen, den Raad van Beroep voor de rijksbelastin gen; en van de veschillende politieke or ganisaties, als het Provinciaal Comité en de Centrale en plaatselijke A.R. Kies verenigingen. Van de Ambachtsschool merkten wij op het bestuur, directeur en personeel en vertegenwoordigers van de leeilingen. Commissarissen, directie en personeel van de Zeeuwsche Hypotheekbank waren bijna voltallig aanwezig. Het College van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen in Zeeland had zich mede doen vertegen woordigen, dit was ook het geval met den Chr. Militairen Bond en met verschillende andere vereenigingen en financieele in stellingen, waarvan de overledene deel uitmaakte. Toen de stoet op het kerkhof was aan gekomen en de kist, waarop zich enkele bloemstukken bevonden, onder eerbiedige stilte aan den schoot der aarde was toe vertrouwd, trad overeenkomstig den wensch van den overledene en de familie als eenige spreker naar voren, ds M. van Empel. Wij komen hieroo morgen nader terug. MIDDELBURG, 15 Dec. Fruitveiling. Peren: Gieser Wildeman 14—20, Ponds peer 814, Winterlauwtjes 13, Winter bergemot 818, Kleipeer 816, Fran cois Borgia 1215 ct., alles per Kg. Appels: Goudreinet 318, Zure Belle fleur 1016, Zoete Bellefleur 1113, Campagnezoet 12—16, Aragaard 16—20, Roodebakker 11, Reinette d'Or 10, Pe perappel 10, Present van Lunteren 12, Rozendalers 68, Tante Dora 912, Lane's Prince Albert 8 ct., alles per Kg. Diversen: Druiven 32—37, Mispels 8 ct., alles per Kg. GOES. Veiling van 10 Deo. Spruiten 10 16, idem 2e soort 4—8, witlof 21, idem 2e soort 13, wortelen 4.70, wijnpeen 1.70, aardappelen 0.30, bl. druiven 2e soort 13 14 gld. alles per 100 k.g.; prei 59 gld. p. 100 bos; bloemen 13—31 gld. p. 100 pot; bloemkool 8, roode kool 3.50, witte kool 5, groene savoye kool 3.204.50, knolselderie 2.302.80 gld. alles p. 100 stuks, hazen 1.102.28 gld. p. stuk. THOLEN. Veilingsvereeniging „Een dracht". Veiling van 14 Dec. Grove Rijnsburgeruien f 3.59—f 3.61, gewone Rijnsburgeruien f 3.87f 4.01, gewone Zeeuwsche f 3.80f 3.84, drielingen f 3.84f 3.86, Picklers f 5.03, Stekuien f 2.30f 2.33. Aanvoer 1200 baal van 50 Kg. Prijzen zonder baal en keurloon. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. L. Vermaat, 26 j. en G. Batus, 19 j. Gehuwd: A. W. Verschelling, 25 j. en F. J. de Baare, 23 j. Bevallen: G. J. TissinkPattenier, z. Overleden: M. J. Boone, 20 j., ongeh. d. GOES. Susanna Botbijl, 87 j., weduwe van Cornells Blanker. Van 815 Dec. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. N. F. Macaxé, 28 j. en M. N. Onderdijk, 22 j.; J. W. Baten, 25 j. en G. H. L. Naerebout, 24 j.; R. W. K. Bahlke, 27 j. en M. A. L. Müller, 33 j. Getrouwd: P. Verhaagen, 27 j. en H. A. Rieuwerts, 28 j.; H. Postema, 25 j. en Z. M. Fiegen, 24 j. Bevallen: E. J. Bogerd, geb. Gorewijn, d.; A. Arnscheidt, geb. Broere, d.; J. G. Dane, geb. Dattin, z.; J. P. Pleijte, geb. de Jonge, z.; G. Kerkhove, geb. Stroo, d.; M. de Nooijer, geb. Meulmeester, z.; M. B. Löhr, geb. Pollklasener, z. Overleden: J. J. van Doeselaar, 63 j., wedn. van P. J. de Feijter; L. van Beu- sekom, 79 j., man van G. van Hengelaar; G. Kokelaar, 58 j., man van W. A. Pluij- mers; W. van Duin, 68 j., wedn. van J. Wezepoel. (Vliss. Crt.) Van 916 Dec. IERSEKE. Ondertrouwd: Pieter Dirk Blom, 26 j. jm. te Amsterdam en Maria Pieternella Mieras, 25 j. jd. Gehuwd: Bartel van den Berge, 22 j. jm. te Kruiningen en Ida Johanna Slab- bekoorn, 22 j. jd. Geboren: Jan, z. v. Gornelis Bol en Jacoba Eva Cornelia Bos. Levenloos aangegeven: een kind van het vrouwelijk geslacht van Adriaan van Loo en Dina de Wee. Programma van Zaterdag 17 Deo. HUIZEN, 1875 M. KRO-programma. 8 9.15 en 10 Gramofoonpl. 12.151.45 Orkestconcert. 2 Voor de jeugd. 2.30 Kin deruur. 4 Orgelconcert. 8 Muziek. HILVERSUM, 296 M. VARA-pro- gramma. Door notaris Fanoój" werd Woensdag in het openbaar geveild de hofstede te Axel „Margarette", bestaande in: woon huis, schuur, erf, tuin, boomgaard, bouw en weiland, dijkweg en zijkantweg, groot 35.82.75 H.A. (80 gemeten, 120 roeden). Het hoogste bod voor de geheele hof stede was f 46.200. Ze werd niet gegund. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Dec., 2.30 u. Londen 8.208.23. Parijs 9.71—9.72. Brussel 34.4534.47. New-York 2.48%—2.49. Berlijn 59.21—59.26. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Dec.: Matige, later wellicht toenemende Zui delijke tot Westelijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken, aanvankelijk weinig of geen regen, later toenemende kans op regen, iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 770. Licht op voor fietsers: Zaterdag 4 u, 11 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3