Gemengd Nieuws. EERSTE Mr. A. A. DE iiiir DINSDAG 13 DECEIV Dit nummer bestaa iillll verschaffing en dan sender rijkesubsidie. Daar de Raad besloot nu wel subsidie te vragen is de toestand gewijzigd; wanneer althans aan het verzoek van den mi nister wordt voldaan. Op het oogenblik nemen B. en W. evenals ten vorigen jare alsnog het standpunt in, voorloopig nog geen steunregeling in te voeren en even als vorig seizoen zich te bepalen tot het verleenen van werkgelegenheid^ temeer daar een invoering zonder rijkssubsidie geheel ten laste komt van de gemeentekas en B. en W. werkverschaffing beter en nuttiger achten. Toch meenen zij dat een steunregeling speciaal voor de toekomst overweging verdient. Zij stelden mitsdien voor voorloopig afwijzend op het verzoek te beschikken. Na bespreking werd het voorstel van B. en W. z. h. s.t. aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd z. h. st. besloten aan de thans bestaande werkver schaffingscommissie dezelfde bevoegdheid te verleenen als die van verleden jaar. Evenals vorig jaar zullen alleen gehuw den en ongehuwde kostwinners te werk ge steld worden, terwijl de commissie zal beslissen hoeveel dagen ieder persoon mag werken. Besloten werd verder het loon dat in werkverschaffing zal worden be taald te stellen op f 1.60, zulks in verband met het loon, dat een vasten arbeider in den landbouw geniet en dat door de orga nisatie is gesteld op f 1.75. De werktijd zal dezelfde zijn als bij de landbouwbe drijven. Ook zal kindertoeslag worden ge geven. Te beginnen met het tweede kind zal een toeslag worden gegeven van f 0.50 per kind en per week tot een maximum van f 2. Met kinderen zijn bedoeld die, ongeacht den leeftijd, geen verdienste heb ben. Op de door de beide corporaties ge vraagde brandstoffentoeslag zal niet wor den ingegaan, wel zal eenige steun ver leend worden in dien zin, dat wanneer een werklooze eens wat kan verdienen op een andere manier op een der dagen dat hij niet bij de werkverschaffing is, daar niet op zal worden gelet. Deze regeling is een voorloopige, om later, wanneer rijkssteun kan worden ge noten, of het blijkt dat fouten zijn gemaakt waardoor sommigen zouden gedupeerd kunnen zijn, deze overeenkomstig den dan bestaanden toestand zoo mogelijk te herzien. Benoemd werd tot lid van de commissie van schooltoezicht dhr A. Jan- se. Bij de rondvraag wezen verschillende leden op wegen en voetpaden, die verbe tering eischen. Hun werd geantwoord dat B. en W. hun aandacht aan deze za ken zullen wijden. Hierna sluiting. Domburg. A.s. Donderdagavond verga^ dert de Gemeenteraad. Aan de orde ko men o.a.: Benoeming lid Burgerlijk Arm bestuur (vacature W. de Pagter). Vast stelling vergoeding volgens art. 101 L. 0.- wet 1920 aan Bijz. Lagere school. Vast stelling verordening Arbeidsbemiddeling. Jaarwedde agent Arbeidsbemiddeling. Be noeming agent Arbeidsbemiddeling. Voor stelling inzake verleenen kolentoeslag. Adres Ned. Vereen. Kermisvakgenooten inzake doorgaan kermis in 1933. Verbou wing volkswoning. Wijziging Verordening Winkelsluiting. Voorstel inzake vaststel ling verordening tegen ontsierende recla me in de kom der gemeente. Rooilijn. Bruinisse. Vrijdagavond werd alhier in de Geref. Kerk door den Ring Zierik- zee e.o. een ringvergadering gehouden. De voorzitter K. B. bij de Vaate van Nieuwerkerk opende op de gebruikelijke wijze de vergadering en sprak naar aan leiding van Gen. 18:115 een kort ope ningswoord. Verder werden behandeld de onderwerpen: „Godsvrucht de stuwkracht van ons vereenigingsleven" en „Calvinis me en Nationalisme". Ds Unger eindigde deze vergadering na een kort slotwoord met dankzegging. De haven van Vlissingen. Aan het voorloopig verslag van de com missie van rapporteurs (Eerste Kamer) over het ontwerp van wet inzake de oprichting van de Naaml. Vennootschap „Haven van Vlissingen" en tot het sluiten van een overeenkomst met die vennoot schap betreffende de exploitatie, de erf pacht en het gebruik van havens en ha venterreinen, ontleenen wij het vol gende: Enkele leden waren van oordeel, dat thans is gebleken, dat het geldverspilling is geweest zoo groote sommen te beste den aan de verbetering van de haven van Vlissingen. Zij hadden te dezen opzichte ook niet veel vertrouwen in de toekomst. Andere leden uitten den wensch, dat de regeering op den hier ingeslagen weg niet verder zou voortgaan en geen andere voorstellen zou indienen van gelijke strek king. Het trok de aandacht van eenige leden, dat de gemeente Vlissingen tot dusver als canon voor het erfpachtsrecht f 2850 be taald heeft, terwijl haar thans bij inbreng van dat erfpacbtrecht een som van 2.5 ton zal worden toegerekend. Zij vonden hierin aanleiding te spreken van een „goodwill". Ook wezen zij er op, dat de vennoot schap bij betaling van een canon van f 3000, dus een bedrag van slechts f 150 meer, het gebruik van de gansche, door het rijk geheel gereed gemaakte buiten haven erbij te exploiteeren krijgt, waarbij alle daaruit voortvloeiende baten haar zullen toekomen. Dezelfde leden brachten voorts in her innering, dat in de memorie van toelich ting wordt medegedeeld, dat de exploita tie van de binnenhaven aan de gemeente een bedrag van f 1200013000 's jaars opbrengt, terwijl in een door den burge meester van Vlissingen, als waarnemend havendirecteur, uitgebracht verslag over de exploitatie van des binnenhaven over het jaar 1931 een winstcijfer wordt ge noemd van f 6688,24. Uit een en ander moet worden opgemaakt, dat bij over dracht van de exploitatie aan het in het leven te roepen semi-overheidsbedrijf door de gemeente Vlissingen te weinig zal wor den bijgedragen. Zij zal op deze wijze een verkapt subsidie ontvangen, hetgeen deze leden minder juist achtten. De tram op Schouwen-Duiveland. Aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is door het Comité van Actie tot behoud van de tram op Schouwen-Duiveland een afschrift gezon den van een aan den Minister van Water staat gericht adres, waarbij wordt ver zocht het voortbestaan van de Roterdam- sche Tramweg-Maatschappij mogelijk te maken door haar op den ouden voet, dus ten volle, Rijkssubsidie toe te kennen. Wij ontleenen daaraan het volgende: De vrees bestaat, dat de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij, wegens de zeer ongunstige financieele resultaten harer onderneming, binnen afzienbaren tijd ge noodzaakt zal zijn haar g e h e e I e be drijf dus niet op Schouwen-Duive land alleen te staken. Opheffing van het trambedrijf in het algemeen een zeer ernstig inconvenient voor de gansche bevolking dezer streken zou funeste gevolgen hebben voor land en tuinbouw, daar alsdan de gelegenheid ontnomen wordt om de producten dezer bedrijven, alsmede het vee, vlug en goed koop ter markt te brengen. Staking van het trambedrijf zou voor al als een ramp gevoeld worden tijdens de suikerbietencampagne, daar steeds groote hoeveelheden bieten per tram naar de fabrieken werden vervoerd. Ook de tuinbouw, waarop geheel Wes telijk Schouwen is aangewezen, zou in zeer ernstige mate worden getroffen. Zonder overdrijving mag worden ge zegd, dat de opkomst en bloei van het tuinbouwbedrijf op Westelijk Schouwen voor een groot deel het gevolg is van de vervoergelegenheid speciaal van den nachtdienst waarin door de R. T. M. wordt voorzien. Indien deze gelegenheid ontnomen werd zouden de tuinbouwers genoodzaakt zijn andere cultures ter hand te nemen, welke niet op snelvervoer zijn aangewezen. Het gevolg hiervan zou zijn, dat vele arbeiders bedankt zouden worden. Bij de besprekingen, welke met den minister werden gevoerd tijdens de audi ëntie op 30 November j.l. werd gewezen op den slechten toestand der wegen, niet alleen van den weg Steenbergen-St Phi- lipsland, maar in het algemeen op het traject Steenbergen-Burgh, welke wegen in zoodanigen toestand verkeeren, dat het vervoer per auto over dit traject ten eenenmale onmogelijk is. Het transport per auto zou groote fi nancieele nadeelen met zich brengen, eenerzijds door de veel hoogere onder houdskosten der tertiaire wegen, welke thans reeds zwaar op de polderbesturen drukken, anderzijds door de tengevolge van een dergelijk transport noodzakelijke uitbeiding van het veer Zijpe-Anna Jaco- ba en de daarmede gepaard gaande hooge uitgaven. De tram is naast hare bestemming als vervoermiddel van land- en tuinbouwpro ducten, vee enz. enz., van groote betee- kenis voor de bevolking dezer streek in het algemeen, daar zij het goedkoopste en meest gebruikte vervoermiddel is voor de reis naar Rotterdam. Vooral de kleine man is op de R. T. M. aangewezen wanneer hij voor het behar tigen van zakenbelangen, voor familie bezoek, voor het raadplegen van een spe cialist enz. naar elders dient te gaan. De tram is voor de bewoners van Schou wen-Duiveland van gelijke beteekenis als het spoor voor andere streken van ons land, in het bijzonder ten opzichte van de verbinding met Rotterdam, waarheen de reis via Goes veel kostbaarder is. Nu is de R. T. M. op de haar sedert jaren verleende Rijkssubsidie over 'tjaar 1932 twintig pet gekort, met het doel om hierdoor andere maatschappijen extra te kunnen steunen. Deze korting moet onjuist worden ge acht, daar deze oorzaak is, dat het voort bestaan der R. T. M., welke ook nadeelige gevolgen moet ondervinden van de uit breiding van den dienst en de verlaging van de tarieven voor het veer Zijpe-Anna Jacoba ernstig wordt bedreigd. Waar de bevolking van Schouwen-Dui veland, St Philipsland en Westelijk N. Brabant bijdraagt in het tekort op de spoorwegen, is het billijk, dat ook het voortbestaan der R. T. M. door subsidie van het Rijk wordt mogelijk gemaakt, welke subsidie gemakkelijker te dragen zal zijn wanneer deze in den post op hei te kort op de spoorwegen werd onderge bracht. Een verdachte brand. De rijkspolitie uit Schagen heeft in samen werking met de gemeentelijke politie te Barsingerhom een boer en diens schoon vader in arrest genomen. Zaterdag 1 Oct. j.l. was te Barsinger- horn de boerenplaats, bewoond door dien boer, afgebrand. Omtrent de oorzaak en het verloop van dezen brand heeft de politie een onderzoek ingesteld. Naar aan- leiding van dit rapport heeft majoor Ho- lema uit Schagen op last van den offi cier van justitie te Alkmaar den boer en zjjn schoonvader een verhoor afge nomen, hetgeen aanleiding gaf tot de arrestatie. 1 Beide verdachten behooren tot den ge goeden boerenstand. Smokkelarij aan de gi sch-N ed er] and sch e grens De Belgische douane heeft langs de Neder- landsche grens, aan de zijde van het land van Waes, een bijzonderen bewa kingsdienst ingesteld, daar eiken nacht van Nederland uit enkele honderden stuks vee en een groote hoeveelheid levende en geslachte varkens clandestien naar België gebracht worden. Overval. Zaterdagavond hebben twee mannen zich qp listige wijze toe gang verschaft tot het woonhuis van den alleenwonenden heer B. Heinink te 01- denzaal. Zij hebben den heer B. gekne veld, een doek voor de oogen gebonden en een in den mond gestopt en hem ge dreigd met een revolver. Hij werd ge dwongen de plaats aan te wijzen, waar hij zijn geld had geborgen. Aangezien dit niet geschiedde, doorzochten de mannen en kele kasten. Toen toevallig een vrouw achter het woonhuis van den heer H. verscheen kozen de mannen het hazenpad. Zoo ver nagegaan kon worden is er niets gestolen. De heer H. had eenige bloedende verwondingen aan het hoofd. Het huis staat in de onmiddellijke nabij heid van de marechaussee-kazerne. Mare chaussees waren spoedig aanwezig. Men meent een spoor te hebben. Op het kantjeaf. Een leidekker bevond zich op het dak van de Aman- duskerk te Datteln, toen hij plotseling zijn evenwicht verloor en naar beneden viel. De mg.n had reeds den rand van het dak bereikt en scheen verloren, toen hij met zijn been aan een ijzeren haak van den dakrand bleef hangen. De haak boorde zich diep in het dijbeen van den ongelukkige, doch hield hem toch zoolang tegen, totdat zijn gezellen op zijn hulp geschrei toeschoten, en hem uit zijn nete lige positie wisten te bevrijden. De zwaar gewonde man werd naar net ziekenhuis overgebracht. Het verkeerde fleschje. Een dochtertje van M. te Oudewater, dat ver schijnselen van roodvonk vertoonde, ont ving van den dokter twee ïleschjes, één met medicijn en één met lysol voor ont smetting. Bij vergissing gaf M.'s vrouw het kind een lepel lysol. Overbrenging naar het Ziekenhuis moest direct geschie den. Gisteren maakte het patiëntje het redelijk wel. Kapitale boerderij afge brand. Vrijdagavond laat is te Zegge, nabij Roosendaal (N.-B.) de kapitale boer derij van den landbouwer G. Ossenblok totaal afgebrand. Doordat de brandweer aldaar geen be schikking heeft over een brandspuit, kon zij niets uitrichten tegen de hand over hand zich uitbreidende vuurzee. Wel trachtte zij met eenige bluschapparaten het vuur te bestrijden, doch weldra moest zij deze onvruchtbare pogingen staken. Met het gebouw gingen ook alle land bouwwerktuigen en -gereedschappen, als ook de voorraden, verloren, benevens de inboedel van het woonhuis. Alleen het vee kon grootendeels gered worden. De schade is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Een niet-betalend logé. Bjj een hotelhouder te Haarlem vervoegde zich iemand om logies. De hotelhouder stond hem ten dienste, maar toen het op betalen aankwam, bleek de man hiervoor niet over de noodige contanten te be schikken. Hij bood echter een gouden hor loge in pand aan. De hotelhouder, die in dit feit een verdacht luchtje bespeurde, telefoneerde de politie. Deze rekende voor zichtigheidshalve den „ga,st" maar in. Op het politiebureau kwam aan het licht, dat de man K. heette, 51 jaar oud, en kunstkooper van beroep is. Zijn op sporing is verzocht door do politie in Rotterdam, de politie in Amsterdam, ter- wijl hij in 'sGravenhage nog een vonnis van 2 maanden had te ondergaan, dit alle9 wegens verduistering. K. is aan de justitie overgeleverd. Kindje overreden en ge dood. Zaterdagmiddag heeft te Wasse naar een doodelijk ongeval plaats gehad waarvan het vierjarig zoontje van de familie T. aldaar het slachtoffer is ge worden. Het kindje, dat op straat speelde, werd daarbij overreden door een vrachtauto van de Zwitsersche wasscherij. Een wiel ging den kleine die op slag dood wa.sk over het hoofdje. Het lijkje is door de oolitie in beslag, genomen. Naar de schuldvraag wordt een onderzoek inge steld. Een vellingring tegen het hoofd Vrijdag had de firma Bocvkelaar te Roosendaal in haar werkplaats een vrachtauto van den heer de Haan uit St. Annaland in reparatie wegens een defect aan den motor. In het schaftuur wilde de heer De Haan van de gelegenheid gebruik maken om zelf een van de ban den te repareeren. Bij het aflichten van den band sprong een der vellingringen van het wiel en kwam met zulk een kracht tegen het hoofd van de Haan te recht, dat hem daardoor de schedel werd gelicht, zoodat de hersenen werden bloot gelegd. Voor zijn leven wordt gevreesd. Onder vallend gesteente gedood. Vrijdagnacht geraakte de 36- jarige mijnwerker J. C., in de staatsmijn „Wilhelmina" onder vallend gesteente en was op slag dood. Hij is woonachtig te Heerlen, gehuwd en vader van 3 kinderen. Smokkelhandel in verdoo vende middelen. Het schijnt, dat er den laatsten tijd een uitgebreide smokkel handel in verdoovende middelen bestaat. Vrijdagnacht heeft de politie te Enschede die een inval in een woning aldaar heeft gedaan, een ftekngriJtcs jScJttj cocaïne beslag genomen, welke n den tuin was verborgen. Een zevental personen is aangek oud»n en naar het bureau geleid. Drie van hen, onder wie een buiten- lander, zijn in arrest gesteld. Twee boerderijen afge brand. Door onbekende oorzaak zyn in Poiderwaart-Nieuwland, te Hypolitushoef de twee naast elkander staande bouw- boerderijen van de heeren J. C. Lont en D. C. Lont afgebrand. Beide boerderijen gingen met de voorraden hooi, stroo, ge- dorscht $n ongedorscht graan, gereed schappen, meubilair en inventaris in vlammen op. Twee koeien kwamen in de vlammen om. Alle graanschelven van bei de boerderijen gingen verloren. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCH- VLAANDEREN TE TERNEUZEN. In de Zaterdagmiddag gehouden ver gadering werd als lid der afdeeling Groot bedrijf geïnstalleerd dhr W. de Smidt, te Breskens, die door den voorzitter, dhr J. A. van Rompu werd welkom geheeten, waaraan deze toevoegde een woord van buide aan zijn voorganger, dhr I. A. Ris- seeuw, voor hetgeen deze tijdens zijn lid maatschap der Kamer voor de belangen van dit gewest heeft gepresteerd. Met voldoening werd kennis genomen van de mededeeling, dat de spoorweg maatschappij MechelenTer Neuuzen, ondanks het geringe reizigersverkeer, ten behoeve van de reizigers toch aanlei ding heeft gevonden den voormiddagtrein tusschen Selzaete en Ter Neuzen te be stendigen. De gelukwensch van de vereen. Binnen- scheepvaartcongres met de indiening van het wetsontwerp tot uitbreiding der h a- ven te Ter Neuzen, gaf dhr Van Waesberghe aanleiding tot de vraag, of het niet gewenscht zou zijn opnieuw bij de Regeering aan te dringen op gelijk stelling van het loodsgeld voor de haven van Ter Neuzen en het verkrijgen van toe passing der speciale spoorwegtarieven op de Belgische spoorwegen, daar zonder deze de haven niet tot normale ontwik keling zal kunnen komen. Dhr v. d. Peyl wenscht er bij de regee ring op aan te dringen, dat het maken der haven zal worden aangevat in den vorm van werkverschaffing. Dit zou inderdaad productief werk zijn, waar velen werk zouden vinden. Do voorz. deelt mede, dat vanwege het Bureau der Kamer in samenwerkine met het gemeentebestuur van Ter Neuzen voortdurend alles wordt aangewend wat men meent dat de uitvoering van het werk kan bevorderen. In zake spoor wegtarieven en loodsgelden is aandrang overbodig; die kwestie is bij de Regeering en vrijwel overal in den lande voldoende bekend. Dit is echter een zaak, die internationaal, d.w.z. in overleg met België, moet worden opgelost. Men dient evenwel in het oog te houden, dat, ook zonder oplossing dier kwesties in de ha ven steeds gebrek aan plaatsruimte is, zoodat voortdurend aanvragen om opslag plaats moeten worden afgewezen. Het spoedig tot stand komen der uitbreiding is alzoo dringend noodig. Overeenkomstig het voorstel van den heer Oggel zal worden verzocht, aan hen die busrecht bezitten, gelegenheid te geven des morgens hun correspondentie af te halen vóór het uur van openstelling van het kantoor, zonder extra betaling, en overeenkomstig dat van den heer Cats- man om des avonds belanghebbenden in de gelegenheid te stellen de niet meer be steld wordende poststukken evenals zulks met dagbladen geschiedt aan het loket af te halen. Naar aanleiding van een ontvangen af schrift van een adres der Kamer te Dor drecht, in zake personeelscoöperaties, zal de Kamer zich wenden met een schrijven tot de Directie der Nederlandsche Spoor wegen en den Minister van Waterstaat, om te protesteeren tegen den steun dien de spoorwegen aan de personeelscoöpe- ratie in verschillend opzicht verleenen, hetgeen ook van invloed is op het reeds groot tekort der spoorwegen. Niet alleen ondervindt de middenstand door dien steun een concurrentie waartegen zij machteloos staat, doch zij mag ook nog meebetalen aan die tekorten. Verzocht zal worden die voor den middenstand grie vende regeling te beëindigen. Adhaesie zal worden betuigd aan het verzoek der Kamers te Breda c.s. be treffende een spoedige overbrugging van het Hollandsch Diep. Gememoreerd werd dat de Minister van Waterstaat de ver wachting heeft uitgesproken, dat in den loop van 1933 reeds met de werkzaam heden tot overbrugging nabij Moerdijk zal kunnen worden overgegaan. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van weggebruikers zullen in het gebied der Kamer door een deskundige vanwege de Kamer eenige voordrachten worden gehouden over „moderne wegen bouw". Gevoeld wordt het gemis van een door gaande goede verbinding van Oost naar West. Vooral de aansluiting van Kijkuit naar Absdale (in den weg van Axel naar Hulst) is berucht om de moeilijkheden die de gladde en te smalle verharding be rokkent en ongelukken blijven niet uit. Op voorstel van dhr Van Goethem zal de Kamer zich hiervoor wenden tot de Pro vinciale Staten en den Minister van Wa terstaat, om een spoedige voorziening te willen bevorderen. Door de Kamer te Dordrecht is tot den Raad van Ministers een verzoek gericht, om ter bestrijding der werkloosheid, die millioenen voor uitkeering vordert, een bedrag van f 300 millioen te leenen voor uitvoering van WwAftafa m.A m r genoemde productieve werken, we&rvoo? de tijd bij uitstek gunstig wordt genoemd, wegens den lagen prijs van tal va-a voor die werken noodige materialen. Met dit adres zal instemming worden betuigd, en daarbij tevens worden gewezen op de wenschelijkheid van het graven van het nieuwe dok te Terneuzen en het graven van de Axelsche Sassing naar Hulst, werken die bij uitstek voor werk verschaffing geschikt warden geacht. Eveneens werd besloten steun te ver leenen aan de actie der Arnhemsche Ka mer voor het verkrijgen eener goedkoo- pere regeling voor gerechtelijke invorde ring van kleine bedragen. Naar aanleiding van een schrijven var het Zeeuwsch-Vlaamsche Kanalen-Comi té, dat zich ten doel stelt actie te voeren voor het verkrijgen van een kanaal G r a a u wH u 1 s tS 1 u i s k i 1, met spoorwegaansluiting op het Belgische spoorwegnet, en een verbinding nabij Graauw met den Brabantschen wal, ter wijl het steun verleent aan de Brabantsche actie voor het verkrijgen van uitvoering van het plan-Konijnenburg, en deu steun der Kamer verzoekt, stelde het Bureau voor, dat de Kamer zich althans zeker voor het oogenblik van een uitspraak hieromtrent zal onthouden en voorloopig zal afwachten of de loop der zaken die hiermede verband houden, het noodzake lijk zullen maken in deze stelling te ne men. Het Bureau acht de aotie van het co mité praematuur en een meer gepreci seerde omschrijving van hetgeen het co mité beoogt noodzakelijk. Het genoemde programma is zoo veel omvattend, dat men, steun verleenende, later tot de ont dekking zou kunnen komen, ook steun te hebben verleend aan punten die strijdig zijn met de belangen van het gewest. De heer v. Waesberghe verdedigde de actie van het Comité. Hij acht de actie allerminst prematuur. Men moet veel vra gen, om ten slotte misschien minder te krijgen. Met dit laatste bleek de heer Wind van Merkesteyn het niet eens. Men moet zich een doel voor oogen stellen en ijveren om dat te krijgen. Men moet dus ijveren voor het bereikbare. Hij acht on- dertusschen kanalisatie niet in het belang van Zeeuwsch-Vlaanderen, Men beschikt reeds ruimschoots over water. De heer De Vrieze was van oordeel dat Zeeuwsch- Vlaanderen in de eerste plaats gebaat is bij de verbeteringswerken van het kanaal door Zuid-Beveland. De heer Van Waes berghe was van meening dat het thans, nu door de actie voor het kanaal Bath-Dintel- sas deze kwestie in de algemeene belang stelling staat, nu geheel Nederland zich achter het betrokken comité heeft gesteld, ook tijd is om daarvan te profiteeren voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De secretaris meende te moeten con- stateeren dat het wel wat boud gesproken is, dat geheel Nederland achter het plan zou staan. Men beluistert ook wel andere stemmen, al klinken die niet zoo luid als die der voorstaanders. Voorts wees hij op de mededeelingen omtrent de RijnSchel- deverbinding door den heer Colijn, in de Tweede Kamer. Indien men al niet be vredigd moge zijn door de mededeelingen van den Minister van Buitenlandsche Za ken, dan zal men toch zeker rekening moeten houden met die van dezen voor aanstaanden staatsman. Ten slotte deelde de heer v. Waesberghe mede, dat het ook niet de bedoeling van het comité is geweest, een besluit van de Kamer uit te lokken. Het was meer de be doeling, kennis te geven van de stichting terwijl men indien het tot een ernstige za kelijke actie komt, gaarne den steun der Kamer zal krijgen. Overeenkomstig het voorstel van het Bureau werd besloten. De in het vorig jaar verleende subsidies werden bestendigd, doch nieuwe verzoe ken afgewezen. De hegrooting werd vastgesteld op een eindcijfer van f 8922.05. Rechtbank te Middelburg. Aan H. K. B., 52 jaar, ingenieur, wo nende te Knock e (België), vroeger te Aardenburg was ten laste gelegd, dat hij op 3 October l.f. te Aardenburg opzette lijk een automobiel heeft onttrokken ,aan het 'daarop krachtens de Wet door een deurwaarder gelegd beslag, door die auto welke zich bevond op de buitenplaats „EldfJrschans", weg te rijden en niet terug te brengen. De Officier van Justitie eischte een geldboete van f50 of 20 d.h., in aan merking nemende, dat de auto inmiddels was teruggebracht. De verdediger van verdachte bepleitte vrijspraak, subs, een lichtere boete. De automobielhandelaar B., 33 jaar. wonende te Breskens, deed eenigen tij cl geleden bij den rijksveldwachter aangif te, dat hij aan zekere Z., toen woonach tig te Middelburg, een auto had verkocht op huurcontract en dat hem thans was gebleken dat Z. do auto had verkocht, zonder dat deze was betaald, en Z. zich aldus aan verduistering zou hebben schul dig gemaakt. Een onderzoek werd inge steld, waarbij bleek dat Z. de auto van B. niet had gehuurd doch gekocht. Thans werd door Z. aangifte gedaan wegens het aangeven van een strafbaar feit aan de politie, wetende dat het niet is gepleegd. Te dier zake stond B. thans terecht. De Officier van Justitie eischte 3 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en f100 boete subs. 20 dagen hechtenis. Uitg.: N.V. Uitgevers-W Emcrgo" ter exploitatie Bureaux Lange Vc Tclcfoonni PostclnVjuo cn GI Bijkantoor Middelburg, Dirccteur-IIoofdrcdac k' Het leven is een damj ieder uurl Aan de waarheid van we weer op treffende door het plotseling overil A. de Veer, lid van de J wethouder van Middelbu Mr de Veer stond oogeJ de volle kracht van zijn l Met ingang van 2 Jan| door H. M. de Koningin gemeester van de gemee in welke belangrijke funl benarden tijd nog veel hl het belang van de hoofl gewest. Maar Gods gedachten dachten en Gods wegenl hooger dan onze wegen. I Terwijl naar tmenschel| de werkzaamheden van nog zouden uitbreiden, aan al zijn arbeid een el 'bleek, dat zijn taak hiej afgeloopen. En inpl'aats dat straks peren en de nieuwe bil vreugde-gejuich wordt gaan thans de rouwklagej straten en wordt bet rot schijn gehaald. In broede kringen zal Mr de Veer als een ernstil gevoeld. In de eerste plaats in. zijn gezin en familie, mal den gemeenteraad en in d| in welke colleges hij andere lichamen eer plaats innam. Mr de Veer was geer vertoon naar buiten. 'J an vele en lange redevl een afkeer. Hij was meer een me dan van de praat. Zooals onze Haagschi nog de vorige week schrl prater, maar wel iemanl spreekt, zakelijk en wel meening zegt. Een man| voor zijn werk, zonder lav. geschal, maar met ernst 1 Mr de Veer is wegger ;droefheid in vele harten, Antirevolutionairen krina verschillende functies een| plaats innam, i. Maar naast de droefheid baarheid voor wat God ir aa-n land en volk, aan zijn. ook aan de Antirevolutionl w,'len schenken. De naam en den arbeid izuljen bij velen in dankbl ■blijven. IN MEMOR( Mr A. A. DE Met ontroering namen bet bericht omtrent het toden van Mr A. A. de Ve| slechts zeer korte ongest Hing. 8 In Mr de Veer gaat hJ ^vooraanstaande figuren Ian ^ien op verschillen durende een reeks van lording is uitgegaan. an zijn levensroeping! reede opvatting: hij be' heidene functies op ki schappelijk en politiek tenj Zijn betrekking van Zeeuwsche Hypotheekban

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6