Gemengd Nieuws Teleorammen. Laatste Berichten. Scheepstijdingen. Openbare Moopinp en Verpachtingen Burgerlijke Stand. Marktberichten. Radio-nieuws Finantiëele Berichten Ailoop Verkoopingen en Aanbestedingen Posterijen en Telegrafie Gemeenteraad van Goes labi voor de radlolessen, voor betaling uit de exploitatievergoeding in aanmer king. Bruinisse. Vrijdag j.l. slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het le gedeelte theoretisch examen tandheel kunde de heer D. Hage, 'alhier. Ongelukkige ballondaling. Zondagmiudag omstreeks twaalf uur is nabij Kwiutsheul in de gemeente Wate- ringen een Duitsche ballon gedaald, waar bij een der inzittenden, doordat hij uit de mand viel, ernstig werd gewond. De ballon was Zondagochtend vroeg te Dusseldorf opgestegen. Aan boord bevon- den zich vier personen. Met den Oos tenwind maakte de ballon,, die reeds met dezelfde passagiers voor de tiende maal een vlucht ondernam, een vlotte reis. Boven het Westland zag men de Noord zee en da>r men vreesde bij den Oos tenwind boven zee terecht te komen, werd besloten te landen. Het anker werd uitgeworpen en nadat dit korten tijd over den grond had _ge sleept bleef het plotseling haken in een sloot. De mand van de ballon stootte even daarna tejgen den bodem, waardoor de heer 0. Gannitz er,uit viel en ern stig gewond bleef liggen. Bij een vol gende botsing met den grond, die echter veel minder hevig was, gingen de drio andere inzittenden uit de mand, waarbij Dr Münch een lichte verwonding opliep. Er was op het oogenblik van de lan ding niemand ter plaatse, doch spoe dig verscheen een automobilist, die hulp ging halen, en eenige boeren. Korten tijd later verschenen de politie en een dok ter uit Wateringen. Laatstgenoemde heeft den ernstig gewonden passagier voorloo- pig verbonden, waarop hij naar het R.-K. Ziekenhuis te Den Haag werd overge bracht. De drie andere inzittenden bleven voorloopig op de boerderij van den heer Hanemeier en gingen in den loop van den middag, nadat zij de ballon gebor gen hadden, per autobus eveneens naar Den Haag. Zondagavond was de toestand van het slachtoffer hoogst ernstig. Autobus tegen een huis ge botst. Een te Gouda aankomende auto bus van den dienst Krimpen a. d. IJssel Gouda had Zondagavond zonderlinge neigingen. Toen de wagen de Zeugestraat opreed ontstond een breuk in de voor veer, waardoor de stuurinrichting en dp remmen niet meer werkten. Het voertuig bleef dientengevolge in een bocht rij den. De auto ging het trottoir op en bot ste met een harden klap tegen het maga zijn van de firma Cats. Tengevolge van de botsing kwam de wagen tot stilstand Een klein gedeelte van den voorgevel van bet magazijn ging in puin, de deuren werden ingedrukt en de ruiten verbrij zeld. Een geluk was, dat er toevallig niemand op het trottoir liep, zoodat per soonlijke ongelukken uitbleven. In de autobus zaten geen passagiers, de chauf feur kwam er zonder letsel af. DE VEILIGHEID VAN HET VERKEER. Minister tegen elk gebruik van alcohol. In zijn memorie van antwoord o-p het voorloopig verslag der Tweede Kamer in zake de Waterstaatsbegrooting voor 1933, maakt de minister eenige opmerkingen naar aanleiding van de herhaalde klacht omtrent den chaotischen toestand in het verkeerswezen en omtrent de veiligheid van het verkeer. De minister noemt het vraagstuk van buitengewoon moeilijken aard, zoodat niet dan na rijp beraad een oplossing zal kunnen worden gevonden. Wat betreft het geven van voorschriften tot beperking van den arbeidstijd van chauffeurs wordt opgemerkt, dat art. 16 van de Arbeidswet 1919 op hen toepasse lijk zal zijn als het in werking treedt, zoo dat deze materie minder op den weg van het ministerie van Waterstaat, dan op dat van Economische Zaken en Arbeid ligt. Wijziging van art. 31 der Motor- er. Rijwielwet maakt een punt van onderzoek uit bij de commissie, tot herziening van de wettelijke bepalingen betreffende 't mo tor- en rijwielverkeer, evenals het genees kundig onderzoek van bestuurders van motorrijtuigen, het overbodig signaal ge ven, de verkeersteekens en verkeersbor den, het stellen van de verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid voor het ver oorzaken van schade en het brengen van eenheid in de verkeersregelingen der ge meenten. Deminis tersluit zich aan bij de opvatting van die leden, die een bepaling vragen, welke stra,fbaar stelt elk alcoholge bruik, dat bij den bestuurder vaneenmotorrijtuigwordtge- lonstateerd. Ook de minister betreurt de ongevallen, die bij onbewaakte spoorwegovergangen voorkomen. Hij is echter van oordeel, dat deze niet het gevolg kunnen zijn van he' ontbreken van passende kenmerken ter weerszijden van die overgangen. De m:- nister wijst er op, dat bij alle onbewaakte overwegen een of meer opvallende waar- schuwingsteekens zijn geplaats' Boven dien zijn bij een aantal overwegen waar het in verband met de plaatselijke omstandigheden wenschelijk was, flikker lichten geplaatst. Contingenfeering manufacturen. DEN HAAG. De Staatscrt. van heden avond zal een Koninklijk besluit bevatten, waarbij de invoer van geverfde en 'be drukte 'katoenen manufacturen wordt ge- oontmgenteerd. De contimgenteering is be paald voor den termijn van 1 December 1932 tot 1 September 1933 op 50 pet. van de waarde van den gemiddelden invoer gedurende 9 maanden in de jaren 1929, 1930 en 1931. WASHINGTON. Van de zijde van het Amerikaamsche Staatsdepartement wordt medegedeeld, dat de Amerikaansche re geering de op 15 December a.s. vervallen de betaling van de Franscbe schulden niet zal aanvaarden inidien Frankrijk beper kende voorwaarden aan -de betaling ver binden. Elke beperkende voorwaarde zal door de Amerikaansche regeering worden afgewezen. De Deceanher-betaling moet geschieden in overeenstemming met de bepalingen van de schulden-overeenkomst. LONDEN. De Amerikaansche ant- woord-nota is hier aangekomen. Uit deze nota blijkt o.a. de bereidwilligheid van Amerika om de schuldenkwestie nogmaals onder het oog_te zien. Groote sneeuwval in Amerika. NEW-YORK. Een zeer -groot deel van '.merika is door -een geweldige sneeuw storm geteisterd. Te New-York, te Ghicago en andere plaatsen ligt de sneeuw ongekend hoog. De temperatuur is op zeer ve-le plaatsen beneden nul. Hedenmiddag vergaderde de Gemeente raad van Goes onder voorzitterschap van weth. Van Melle, die de vergadering met gebed opent. Alle leden aanwezig. Ingekomen een adres van de S.D.A.P. en moderne vakbeweging, waarin een Kerstgave voor de werkloozen wordt ge vraagd van f5 en wel voor alle georgani seerde werkloozen, die langer dan een week werkloos zijn. De voorzitter zegt, dat de Minister geen bezwaar heeft tegen een Kerstgave aan ondersteunde werkloozen ten bedra ge van 25 pCt. van hun wekelijkschen steun. Rijksbijdrage wordt alleen gegeven aan hen, die onder de crisisregeling val len. De Minister heeft ook geen bezwaar tegen een Kerstgave aan de kastrekkers, maar wel aan hen, die bij de werkver schaffing werken. Zij krijgen het loon voor 2en Kerstdag uitgekeerd. Dhr Vermaire vraagt naar de kos ten, die hiermee gemoeid zullen zijn. De voorzitter antwoordt, dat als gehandeld wordt volgens de circulaire van den Minister, de kosten voor de ge meente f302.75 zullen zijn. De Kerstgave bedraagt dan f2.50 of f2.75. Dhr C r u c q bepleit het geven van een Kerstgave, maar wil ook hen bedenken, die bij de werkverschaffing werken. Weth. Goedbloed antwoordt, dat dit niet mag boven hetgeen de Minister wil. Overigens hebben B. en W. de billijkheid betracht door geen enkele groep boven de andere te bevoordeelen. Dhr V i s s c h e r wil het gemiddeld be drag iets hooger stellen. De voorzitter antwoordt, dat als het steunbedrag of de kasuitkeering hooger is dan f 10, de Kerstgave, die 25 pet. daar van bedraagt, vanzelf hooger is. Dhr v. Poelgeest vraagt naar de noodzakelijkheid. We hebben al zooveel verplichte uitgaven, dat we ons daartoe moeten beperken. De voorzitter meent, dat het voor stel van B. en W. billijk is. Dhr Crucq vindt het bedrag wel heel laag. Dhr v. Poelgeest ook. Maar we heb ben geen geld voor extra-uitgaven. Weth. Goedbloed wijst er op, dat zij, die bij de werkverschaffing werken, iets krijgen. Is het dan niet hard, om de anderen uit te sluiten? Dhr V i s s c h e r meent, dat er nog wel geld is om een Kerstgave te geven. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. Nu volgen benoemingen van leden van diverse commissies. Financiëele commissie dhrn van Poel geest, van der Wart, Visscher. Voorzitter dhr Van Poelgeest. Commissie voor de Strafverordeningen dhrn Mr Goedbloed en de Roo. Commissie voor het Grondbedrijf dhrn Crucq, Hollestelle en Adriaansen. Commissie voor het Gasbedrijf dhrn Eckhardt, Crucq en Vermaire. Gedelegeerden bestuur Ambachtsschool dhrn Crucq en Adriaansen. Afgevaardigde en plaatsvervangend af gevaardigde naar de vergadering van aan deelhouders N.V. Waterleiding-Mij „Z.- Beveland": afgev. dhr van Melle; plv. af- gev.: Mr Goedbloed. Commissie voor Georganiseerd Overleg lhrn Van der Does, Hollestelle en Vis scher. Commissie van toezicht Middelbaar onderwijs Mr Stieger. Schoolcommissie Mej. J. C. Snijders en dhr J. Ooms. Burgerlijk Armbestuur: afd. Weeshuis Mr Stieger; afd. Armenzorg dhr Van der Does. Regentes Weeshuis Mevr. S. Brink Fhorenaar. Het Gasthuis. In behandeling komt nu het voorstel van B. en W. betreffende het Gasthuis. Tevens is ingekomen het volgend voor stel van de heeren Crucq en Visscher. De Raad der Gemeente Goes, gehoord de bespreking in deze en vo- rige raadsvergaderingen betreffende de voortzetting van de exploitatie van het Gasthuis besluit tot instelling van een Commis- sie van onderzoek uit den Raad, welke commissie nadere onderhandelingen met het Bestuur van het Gasthuis zal voeren en met spoed een rapport van hun be vindingen aan den Raad zal overleggen; besluit tevens in afwachting van het rapport, garantie te verieenen voor de reeds meermalen besproken leening van f 15000, uitsprekende, dat hiermede niet wordt vo-oruitgeloopen op de beslissing in welken vorm het Gasthuis van Gemeente wege in de toekomst zal worden ge holpen. Dhr Visscher, s.d., acht het niet wenschelijk alles wat over het Gasthuis is gezegd, nog eens te herhalen. B. en W. komen alleen met het simpele voorstel aangaande den deskundige. De voorzitter merkt op, dat ook het voorstel van B. en W. aangaande de garantie van f 15.000 tot deze vergadering is aangehouden. Dhr Visscher acht het verkeerd, al leen maar een deskundige te benoemen, Als zijn rapport niet naar den zin is van het Gasthuisbestuur komt er weer een wisseling van nota's. Het zou de eerste keer niet zijn, dat de deskundigen het niet eens zijn. Spr. is voor een deskun dige wel wat huiverig. Beter acht Spr. een commissie uit den Raad, die dan met den deskundige het verdere werk kan voorbereiden. Als de commissie er komt, heeft Spr. geen bezwaar tegen de f 15.000 garantie, mits niet wordt vooruit geloopen op de principieele beslissing. Dhr v. d. W a r t zal ook niet ingaan op de laatste missive van B. en W. Het Gast huisbestuur is nog altijd in staat van be schuldiging gesteld. De woorden grove na latigheid en misleiding zijn in de gecom bineerde vergadering ook door B. en W betreurd. Nu noemen B. en W. grove na latigheid een wettelijke term en om mislei ding wordt wat heengepraat. Wie grove nalatigheid in de maatschappij pleegt, moet daarvan de gevolgen dragen. Spr. vraagt aan B. en W. of het Gasthuisbe stuur grove nalatigheid heeft gepleegd en of het aansprakelijk is voor de tekorten Spr. wil hierop een categorisch antwoord. De v o o r z. wil hierop nog geen ant woord geven. Dhr v. d. Wart concludeert, dat het Gasthuisbestuur dan niet hoofdelijk aan sprakelijk is voor de tekorten. (Ontken nende interrupties.) Spr. merkt op, dat dan de stichting de gevolgen moet dragen. Die stichting heeft kapitalen, maar kan geen verlof krijgen van Ged. Staten om die voor dit doel te gebruiken. Spr. meent, dat Ged. Staten geen kapitaalvermindering voor de ex ploitatie zullen toestaan. Een deel van den Raad beeft behoefte aan een concreet juridisch rapport. Als het bij B. en W. goedwilligheid wordt, gaan we op een verkeerden weg. Een juridische uitspraak is noodig. Vorige week heeft het Gasthuisbestuur nog een conferentie gehad met Ged. Sta ten. Spr. heeft den indruk gekregen, dat de juridische leden van Ged. Staten het standpunt van het Gasthuisbestuur deelen. Spr doet daarom het voor stel om op de begrooting voor 1932 te brengen het tekort van 1929 van het gast huis groot f 14.423.5114. Wordt dit aangenomen, dan kan de minderheid naar Ged. Staten gaan om vernietiging van het besluit te vragen. Neemt de Raad het niet aan, dan kan het Gasthuisbestuur vernietiging vragen. In ieder geval kan dan de zaak tot in Den Haag worden uitgezocht. Het is een lange weg, maar dan krijgen we een juridische uitspraak. Er blijft dan nog over een practische kwestie, n.l. hoe in dien tijd de exploitatie van het Gasthuis mogelijk te maken. Maar hiervoor zal de Raad dan een oplossing moeten zoeken. Een commissie van onderzoek heeft ook veel tijd noodig. Spr. meent, dat de deskundige, dien B. en W. willen, door de oogen van an deren moet zien. Daarom is Spr. voor een commissie. Het voorstel van B. en W. inzake de verhooging van enkele Gasthuistarieven kan Spr. niet toejuichen. De Raadsleden (uitgezonderd Spr.) kunnen dat niet be- oordeelen. Uit beleefdheid had Spr. graag gezien, dat B. en W. over hun beide voorstellen het advies van het Gasthuisbestuur had den gevraagd. (De vergadering duurt voort.) Stoomvaart-Mij. Nederland. TAJANDOEN, 10 v. Hamburg te Amster dam. TARAKAN, 10 v. Batavia n. Amsteram. POELAU TELLO 9 v. Amsterdam n. Batavia. CHR. HUYGENS, thuisr., 9 v. Port Said POELAU BRAS, 7 v. Amsterdam te Batavia. Rotterdamsclie Lloyd. KOTA NOPAN, thuisr., pass. 10 Kaap del Armi. KOTA TJANDI, uitr., pass. 10 Point de Galle. Dec. 14 Wolphaartsdijk, woonhuis en erf; schuur en erf; inboedel, v, Dissel. 14 Middelburg, inboedel, de Groot en Hondius. 14 Baarland, buis met schuur, Beth. 16 Baarland (Bakendorp), inboedel, w.o. twee kabinetten, Beth. 16 Zuidzande, hofstede, 13.08.40 H.A.; toewijzing, v. Mazijk. 21 Groote Abeele, huis met werkplaats Loeff, 21 's Gravenpolder, woonhuis, waarin café, v. Dissel. 23 Kloetinge, huis met bergplaats, tuin en erf, Verbist. 29 Krabbendijke, twee boomgaarden, v Dijke. Jan. 10 Goes, Kantoorgebouw met tuin, 3 woonhuizon, schuur en garage, Jon kers en v. Dissel. Hansweert, scheepsbouwwerf „Zee land", Jonkers. MIDDELBURG. Bevallen: W. G. Schel- lingsvan Nassau, d.; W. S. LüthBor- ket, d.; Overleden: G. L. Bijl, 14 j., d.; J. P. Brouwer, 50 j., geh. met W. J. Camper. GOES. Huw.-aang.: Johannes Verrij- zer, 28 j. jm. en Jacoba Bazen, 20 j. jd. te Wemeldinge. Over de maand November. ST. MAARTENSDIJK. Geboren: Jaco ba Pieternella, d. v. N. Gaakeer en J. J. Hage; Elizabeth Jannetje, d. v. A. K. Niemandtsverdriet en L. C. v. d. Hoek; Suzanna Margaretha, d. van C. H. van Damme en K. G. Hage; Maria Adriana, d. van H. Houke en P. C. Hogerheide; Jo hannes Samuel, z. van P. A. Jobse en M. C. P. van Damme; Johanna Geertje, d. van M. J. Bos en W. Bane; Marinus, z. van J. A. van Akkeren en W. Dane; Ma rinus Abraham, z. van M. P. Stoutjesdijk en J. Stouten; Cornelia Adriana Pieter nella, d. van C. Geluk en G. Hoornweg; Karei Marinus, z. van I. M. van Dijke en P. G. J. Bazen; Jan Gerard, z. van M. M. de Viet en A. v. d. Ree. Ondertrouwd: P. Jansen, jm. 24 jaar en N. J. Bos, jd. 25 j. Getrouwd: G. Moelker, jm. 24 jaar en J. P. Slager, jdo. 26 jaar. Overleden: P. Langejan, 87 j. wed. van J. Braber; L. J. Kaat, 49 j. vr. J. A. Kaashoek; A. van Dienst, 67 j., wed. van C. M. Knuist; J. A. Hage, 68 j., echtgen. van I. Wielaard; G. Boogerd, 57 j., echt- gen. van J. van Haaften. ROTTERDAM. 12 Dec. 1932. Aanvoer veemarkt: 601 koeien en ossen, 293 vette kalveren 1414 schapen en lammeren, 1626 varkens. Prijzen per halve K.G. koeien 1317, 25—27, 31—33, ossen 16—17, 21—23, 2629, vette kalveren 27.532.5, 37.5 45, 5560, Overj. lammeren f 810 p. stuk, varkens 13, 14.5, 15 p. p. Aanvoer van koeien en ossen ruim, de handel redelijk, de prijzen van de vorige week bleven gehandhaafd, een beste koe ging tot 1 cent boven noteering, stieren weinig aanvoer vandaar geen noteering; vette kalveren tamelijke aanvoer, de han del was niet zoo vlot als de vorige week, vooral eerste soort bleef goed ge handhaafd, een best kalf ging tot 2.5 ct. boven noteering. Aanvoer schapen en lammeren zeer groot-, de handel zeer slecht, de prijzen waren dan ook aan merkelijk lager. Varkens ruim ter markt. De markt opende zeer lui, en de handel bleef dan ook erg kalm, de prijzen ble ven ongeveer hetzelfde als de vorige week Maandag, hoewel men algemeen verwachtte een vermoedelijk slecht af loop ende markt. Zaden: Karwijzaad f19f20, Lijnzaad wit bloei zaai fllf 12, Lijnzaad blauw bloei zaai f 10f 12, Blauw maanzaad f 38 —f40. Vlas: 2900 K.G. blauw f40—f55, 1000 K.G. dauw root f35f40. Toestand niet opwekkend; er was ge ringe kooplust, met moeite werd de ge ringe aanvoer verkocht. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f 0.75f 1.30, Zeeuwsche Eigenheimers f 0.60f 0.90, Blauwe Eigenheimers f 0.80 f 1, Zeeuwsche bonte en -blauwe f 1.40 f 1.80, Poters f 0.35—f 0.70, Bravo's f 1.40 f 1.80, Westl. ronde 34 ct. per K.G. Aanvoer redelijk, handel kalm. Graanmarkt. Gerst 55.50, Haver 4 505.00, erwten kleine groene 812.50, extra kwaliteit 1313.50, schokkers erw ten 1415.50, verder 813, bruine boo- nen 89.50, la platamais 67 per last. MIDDELBURG, 9 Dec. 1932. Zeeuwsche blauwe 20-28, id. bonte 26, per 25 K.G. Snijsla 24-26, Molsla 35-37, Veldsla 12- 22, Postelein 10-13, Spruiten 6-22, Wit lof 7-30, Schorseneeren 10, Koolrapen 2, Wijnpeen 1-2, Peen 1-4, Uien 3-6, Kroten 1-3, Roode kool 3, alles per K.G. Ghrysanthea 5-9, Snijgroen 5, p. bos. Peen 1.5-5, Rapen 2-3, Kroten 2-4, Prei 3-7.5, Selderie 1-4, Knolselderie 3-6, Pe terselie 1.5, Rammenas 3, alles per bos. Savoye kool 1-6, Roode kool 1.5-6, Boe- re kool 1-3, Witte kool 1.5-3.5, Bloemkool 3-19, Cbineescbe kool 1.5, Andijvie 0.1- 2.5, Kropsla 0.5-1.5, alles per stuk. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Groentenveiling van 12 Dec. '32. Spruiten 1516, witlof 22, idem 2e srt 12, roode kool 2.90, uien 1, aardappelen 0.300.40 per 100 K.G. Bloemkool 7 10, idem 2e srt 56, witte kool 5.10 5.20, groene savoije kool 2.808, gele savoije kool 58, knolselderie 1.10, al les per 100 stuks, 'knolselderie 16, prei 4—8, kroten 5, wortelen 4—5 per 100 b. Programma van Dinsdag 13 Dec. HUIZEN, 1875 M. KRO-uitzending. 8— 9,15 en 10 Gramofoonpl. 12.151.45 mu ziek. 2.30 Vrouwenuurtje. 4,30 Gramofoon- platen. 5. Pianorecital. 6.15 Gramofoonpl 6.50 Opera-uitzending. HILVERSUM, 296 M. AVRO-uitzending. 5.306 VPRO. 8 Gramofoonpl. 10 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Voor dracht. 11 Orgelconcert. 12—2.15 AVRO- Kleinorkest. 2.30 Gramofoonpl. 3 Knip cursus. 4. Pianorecital. 4.30 Kinderuur. 8.05 Omroeporkest. 9 Zang. 9.15 Omroep orkest Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Dec., 2.30 u. Londen 8.138.17. Parijs 9.70—9.73)4. Brussel 34.4534.50. New-York 2.48%2.49Vs. Berlijn 59.1859.22. 4pet. leening Nijmegen. Naar gemeld wordt, is de in hoofde genoemde leening dermate overteekend, dat de toewijzing slechts uiterst gering zal kunnen zijn. Leenlngen. Naar de heeren Heldring Pierson en Broekman's Effectenkantoor N.V. mede- deelen, is op de gehouden inschrijving der 4)4 pet. obligatieleening In tere. Water leiding Mij. te Leeuwarden, dermate in geschreven, dat de toewijzing slechts uiterst gering zal zijn. 4 pet. leening provincie Utrecht. Heldring Pierson en Broekman's Effectenkantoor N.V., berichten, dat de inschrijving op f 1.000.000 4 pet. obliga- tiën ten laste der provincie Utrecht, tot den koers van 99 Vi pet. zal zijn openge steld op 16 December 1932. De leening is oorspronkelijk groot f 1.268.000, waarvan reeds f268.000 op inschrijvingsvoorwaarden zijn geplaatst. Westkapelle. De notaris J. C. Blaupot ten Gate heeft Vrijdag alhier ten verzoeke van den heer J. Joosse te Middelburg publiek verkocht 6 perceelen bouwland. Perc. 1. 0.30.20 H.A. (231 R.) bouw land bij Jan Joosse's Wegje. Hoogste inschrijver Jaks Peene Mz. f 625. Perc. 2. 0.30.10 H.A. (230 R.) bouwland aldaar. Hoogste inschrijver P. Huibregtse f550. Perc. 1 en 2 gecombineerd. Kooper Jaks Peene Mz. f 1180. Perc. 3. 0.25.78 H.A. (197 R.) bouwland en sprink aldaar. Koo per Roeland Huibregtse f475; Pero. 4. 0.31.99 H.A. (2441/3 R.) bouwland en sprink aldaar. Kooper Roeland Huibregt se f500. Perc. 5. 0.40.70 H.A. (1 G. 11 R.) bouwland aan Roover3wegeling. Kooper J. Lievense Kz. f 1000. Perc. 6 0.36.30 H.A. (2771/2 R.) bouwland aan Leunis de Rijke's Wegje. Kooper Adr. Minderhoud Wz. f805. Alle koopers wonen te West kapelle. Onkosten per perceel f7.60 plus 25 gld. Middelburg. Opgave betreffende 't post kantoor M.adelburg over de maand No vember 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f63.660.14, en terugbetaald f47.383.88. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 16.276.26. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 37. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie qp staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 2900. Goes. Opgave betreffende het postkan toor Goes over de maand November 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f51.202.37, en terugbetaald f29.461.58. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f21.740.79. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 55 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Dec.: Meest matige Oostelijke tot Zuid-Ooste lijke wind, licht of half bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst des nachts, overdag lichte vorst, temperatuur om bet vriespunt. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Dinsdag 4 u. 15 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3