2 ALLE DAGEN DER WEEK 2 2 A. C. VAN DER REST 2 Lange Kerkstraat 42, GOES 2 Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. voor toepassing dezer verlaging waren als er stroomingen in den Raad waren. Het voorstel van B. en W. kon bij geen der partijen genade vinden, waarom ieder met een ander plan kwam, Toen het op stemming aankwam, stemde de eene frac tie voortdurend tegen de andere, behalve de S. D. A. P., die tegen elke verlaging was. Eindelijk bleven er twee voorstellen over, n.l. dat van B. en W. en van den heer v. Schelt (A. R.). De fractie-genoo- ten van dezen laatste stemden vol ver trouwen het voorstel van B. en "W. af, denkende, dat met hun steun het laatste voorstel er wel door zou gaan. Doch ook dit voorstel kon het vereisch- te stemmental niet halen, zoodat de ge meente-ambtenaren, ondanks het feit, dat de meerderheid van den Raad het er mee eens is, dat hun salarissen omlaag moe ten, toch geen vermindering van trac- tement krijgen. DE GASTHUISKWESTIE TE GOES. De Middelb. (Goesche) Grt. heeft niet veel moeite met de gasthuiskwestie te Goes. Zonder eenig commentaar plaatst zij in het redactioneele gedeelte een breede be schouwing van „men", die hierop neer komt, dat de Gemeenteraad vandaag maar eenvoudig moet besluiten al de tekorten voor rekening van de gemeente te nemen. Een nader onderzoek naar de vraag wie voor deze tekorten aansprakelijk is. wordt heelemaal niet noodig geacht. „Laat, zoo luidt de conclusie, nu toch de gemeenteraad a.s. Maandag een eind maken aan de zoovele pennen in beweging gebracht hebbende Gasthuiskwes'tie, door het voorbeeld te volgen van onze voorva deren, die op grond van de Armenwet ge durende 41 jaren de kwade sloten ten na- deele van de gemeente gebracht hebben. Dan doet Goes, wat het doen moe t!" De voorzitter van de liberale raads fractie, de heer van Poelgeest, die mede aan deze kwestie een beschouwing wijdt, komt zoo ongeveer tot dezelfde conclusie. Nadere studie naar de hoofdvraag: wie hier verantwoordelijk is, wordt niet noo dig geacht. De Gemeenteraad moet zich nu maar uitspreken en dan natuurlijk in dien zin, dat de gemeente, d.w.z. de belasting betalers, voor de tekorten in de exploi tatie aansprakelijk moet worden gesteld en dan kan later wel eens worden uitge maakt, of er in de exploitatie misschien ook verandering moet worden gebracht. Het is alles zeer eenvoudig. Toch hopen we, dat de meerderheid van den Raad verstandiger zal zijn en niet zoo lichtzinnig met de gemeentelijke belasting penningen zal omspringen. Ingezonden Mededeeling. J kunt U terecht in de des- kundige GENEESMIDDELEN- BANDAGE-zaak van 2 voor Uw GENEESMIDDELEN, J 2 UwBUiKBAND,BREUKBAND, SPATADERKOUS, RECHT- HOUDER, of ander BANDAGE! Voor Orthopsedie speciaal op 2 vooraf besproken dag. 2 a Faillissementen. Bij arrest van het Gerechtshof te 'sGravenhage is het vonnis der Arrond.-Rechtbank te Middelburg van 14 Nov. 1932, waarbij Guiljaam Dees, landbouwer te Koewacht, werd failliet verklaard met benoeming van Mr J. W. Zijlstra tot Rechter-Gom- missaris en Mr R. J. J. Lambooy te Hulst tot Curator, bevestigd. 10 PREMIE-A AN SLUINTIN GEN bij de Goesche Radio-Gentrale. Zie „Zeeuwsch Advententieblad" van deze week. (Adv.) Goes. In de maanden Augustus, Sept- ternber, October en November werd, door tusschenkomst van de Zusters, voor de Goesche Wijkverpleging ontvangen: 2 giften van f 20, 2 van f 10, 4 van f 5, 3 van f 3, 3 van f 2.50, 4 van f 2 en 4 van f 1. Heinkenszand. Naar aanleiding van het protest tegen het besluit van de kerkvoog dij der Ned. Herv. Gemeente alhier om de kastanjeboomen voor de kerk te rooien, heeft de kerkvoogdij besloten om bij ver schillende leden van dit college lijsten ter teekening te leggen, uitsluitend voor de lidmaten, die voor het behoud der hoo rnen zijn. Zoowel vrouwelijke ais man nelijke lidmaten kunnen op een dezer lijs ten hun handteekening plaatsen. Rilland-Bath. Vrijdagavond hield de Chr. gemengde zangvereeniging „Excel sior" alhier haar tweede jaarfeest, in een der lokalen der O.L.-school. Nadat door de vereeniging het bondslied was gezon gen, opende de voorzitter, de heer Kouse maker, de samenlkomst. Het programma werd hierop keurig uitgevoerd. De leden der vereeniging gaven blijk van degelijke studie. In de pauze werd den aanwezigen thee aangeboden. Het laatste nummer „Bloemenleven" viel zeer in den smaak, 3 en werd op veler verzoek herhaald Na af werking van het programma werd gezon gen, het eerste en laatste couplet van „Wilt heden nu treden", waarop Ds de Beus met dankgebed eindigde. lerseke. Vrijdagavond werd vanwege de Ghr. Transportarbeidersbond een poging gewaagd om tot organisatie te komen te lerseke. Deze poging mag als geslaagd be schouwd worden. Een propagandist van den bond zette doel en werkwijze uiteen en mocht een 13-tal leden winnen. Een voor- loopig bestuur werd benoemd en dit be rust in goede handen. De moderne bond, die op 't oogenblik veel leden heeft, zal spoedig een ernstige concurrent 'krijgen. Aagtekerke. Alhier wordt onder leiding van den heer G. Beukelman, onderwijzer te Melislkerke, een cursus algemeene ont wikkeling gegeven, waaraan door 15 per sonen wordt deelgenomen. Arnemuiden. Hedenmorgen vroeg werd per omroeper bekend gemaakt, dat een melkconcurrent voor 8 cent per liter de melk ging uitventen. De andere melkslij- ters hebben thans ook den melkprijs ver laagd van 10 op 8 cent per liter. Gapinge. Evenals vorige jaren hield de Ghr. Schoolvereeniging alhier Vrijdag avond een ouderavond. De belangstelling was bevredigend. De voorzitter van het Schoolbestuur, dhr J. Louwerse Wz., sprak een kort openingwoord. Het be stuurslid, dhr S. Simonse, gaf een zeer duidelijke uiteenzetting van: „Onze school en de financien". Het verband tusschen Rijk, Gemeente en school, werd aan d" hand van de desbetreffende art. der L.O.- wet 1920 door spr. uiteengezet. Tevens werd stilgestaan bij de financieele gevol gen voor deze school, wanneer de open bare scholen te Vrouwepolder en Gapinge zouden worden opgegeven. Het hoofd der school, dhr L. Oranje, hield een bespreking over een der mooie historische platen. Tijdens de pauze werd met veel belangstelling kennis genomen van de vorderingen der leerlingen. Ook hierover was men zeer tevreden. Een col lecte werd gehouden, waarvan de op brengst bestemd was voor den aankoop van kerstboekjes voor de schoolkinderen. Vrouwepolder. Het bestuur der V.V.V. „Vrouwepolders Belang", verzocht ons alsnog 'het volgende ter aanvulling van het behandelde op de algemeene vergade ring van Donderdagavond j.I., te willen opnemen: Door Ds J. Tjebbes werd grooten na druk gelegd op het feit, dat wij op ons dorp nog geen waterleiding hebben. Uit een oogpunt van hygiëne alsmede om zooveel mogelijk aan de verlangens der zomergasten te voldoen, dringt spr. er sterk op aan nog eens nauwkeurig te on derzoeken. waarin de grootste bezwaren voor aansluiting schuilen. Daar men hierover geen volledige in lichtingen kon verstrekken, werd Ds Tjeb bes verzocht deze kwestie verder met de autoriteiten in Middelburg te willen be spreken. Oostkapelle. Zaterdagnacht omstreeks half vier luidde de brandklok. Er was brand ontdekt in de landbouwsc'huur van den wethouder Joh. Poppe. Toen de bewo ners door het knetteren van het vuur ont waakten, laaiden de vlammen hoog op. De brandweer kon niets meer doen dan een kippenhok nat houden. Het woonhuis liep door de windrichting geen gevaar. Al het vee, waaronder 6 koeien, 3 stuks jong vee en enkele kalveren, kwamen in de vlammen om. Oorzaak onbekend. Zaterdag vergaderde de gemeente raad voltallig. Een mededeeling was inge komen van de Patroonsvereeniging voor de plattelandsbouwvakken, dat bet uur loon moest worden berekend over 1931 op 52 ct. per uur voor een volwassen knecht. Zulks in verband met de gemaakte opmer kingen bij de gemeenterekening 1931. Dc verpachting van de graskanten aan den Aagtekerkschen weg hebben bij inschrij ving opgebracht f 10. Inschrijver was de heer G. Marinusse. Het perceel tuingrond bij het brandspuit'huis is verpacht aan dhr M. Geertse voor f 7.50. Eenigste in schrijver voor het vervoer der aschbakken was dhr Andr. de Kam voor f0.70 per voer. Ingekomen is een mededeeling van Ged. Staten, dat de begrootiing 1933 is goedge keurd, behoudens enkele uitzonderingen wat kortingen betreft. Deze begrooting wordt alsnog voor enkele posten gewijzigd. Ingekomen is een verzoek van de Vereen, tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer ,Mooi Oostkapelle" om een jaar- lijksche subsidie van f 25. B. en W., het nut van deze vereeniging inziende, stellen voor om f 20 jaarlijks te geven tot weier- opzeggens toe. Dhr Zwemer is tegen bet geven van subsidie, omdat hij meent, dat het godsdienstige leven van een gemeente waar veel vreemidelingenbezoek is er niet op vooruit gaat. Dhr Brand merkt op, dat het Vreemdelingenverkeer er to-dh is, doch dat de Vereeniging juist regelend wil wer ken en de uitwassen wil weren Het voor stel van B. en W. wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem (dhr Zwemer). De voor zitter deelt mede, dat met de Villaparkbe woners getracht zal worden een regeling aan te gaan ter afvoering van het riool water in een andere richting. D'hr Mal- jaars vraagt of er geen verontreiniging van het drinkwater voor het vee kan plaats hebben, doch hij wordt gerust ge steld. Als lid van de commissie voor toe zicht op het L.O. wordt herbenoemd dhr P. de Kam Sz. Besloten wordt om weder voor twee jaar ontheffing te vragen voor het vak lichamelijke oefeningen op de la gere school. Een schrijven van de commis sie tot wering van staïbranden, wordt voor kennisgeving aangenomen. Bij een e.v. wijziging der bouwverordening, wat voor Aug. 1933 moet plaats hebben, zal met de gemaakte opmerkingen al of niet rekening worden gehouden. Benoemd wordt tot ambtenaar, belast met -het toezicht op den nieuwbouw, uit de voordracht E. W. Neu- gebauer te St. Laurens en G. van Schagen alhier, dhr G. van Schagen met algem. st. Het bekende adres van St. Maartensdijk wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een verzoek van de afd. van den Ghr. Landarbeidersbondom den ambtenaar van de Arbeidsbemiddeling ook op te dragen de zorg voor het stem pelen voor de werkloozenkas hunner afd. Op voorstel van B. en W. zal worden ge antwoord, dat dit niet tot de taak van be doelden ambtenaar behoort. Wil de amb tenaar dit persoonlijk doen dan staat dit hem volkomen vrij. Ingekomen is een schrijven van den Chr. Besturenbond „Oostkapelle en Omstreken", waarin ver zocht wordt: le. voor de werkverschaffing een algemeene regeling te treffen en 2e. een commissie voor de werkverschaffing samen te stellen, bestaande uit 2 leden van den Raad met een vertegenwoordiger uit eiken vakbond, teneinde gezamenlijk met B. en W. de belangen der werkloozen te bespreken. De voorzitter zegt, dat B. en W. met het volgende voorstel komen: le. hei loon voor de werkverschaffing te stel len op f 1.50 per dag. Aangezien het loon in het landbouwbedrijf thans hier ook f 1.50 bedraagt en B. en W. van oordeel zijn, dat het. loon in de werkverschaffing lager moet zijn dan in de bedrijven, zal elke groep een dag minder per week te werk worden gesteld. B. en W. hadden eerst gedacht f 1.25 als loon. te stellen, doch aangezien dit loon per dag zeer laag is en de werkobjecten niet toereikend zul len zijn, is de oplossing gevonden in min der dagen per week. 2e. De ongeorganiseerden van werkver schaffing uit te sluiten, of anders toch directe aansluiting te eischen. 3e. De volgende kiasseverdeeling aan te brengen: a. hoofden van gezinnen met geen of 1 kind 3 dagen per week; b. hoof den van gezinnen met 2 of 3 kinderen 4 dagen per week; c. hoofden van gezinnen met 4 of meer 'kinderen 5 dagen per week; d. bijzondere gevallen 6 dagen per week. 4e. Alleenstaande personen, hieronder te verstaan alleenwonende personen, zoo noodig 2 of 3 dagen per week. 5e. Kostwinners dezelfde verdeeling als hoofden van gezinnen. 6e. Personen 'boven de 65 jaar worden niet tot de werkverschaffing toegelaten. Tijdens de wachtweek worden de geor- ganiseerden tot de werkverschaffing toe gelaten. Als werkobjecten worden nog ge- noemd: uitbaggeren van de Vroonsloot, verbeteren van wege'lingen en aardewegen en het maken van cement'buizen voor de te dempen Vroonsloot. Inzake de commissie van werkverschaf fing, 'hiervan zien B. en W. de noodzake lijkheid niet in. Dhr Zwemer bestrijdt het voorstel van B. en W. om ongeorganiseer den uit te sluiten Spr. is tegen organi satie om principieele redenen. Ook dhr Maljaars bestrijdt dit voorstel. Spr. is te en organisatie der arbeiders, voorname lijk die der vaste arbeiders, niet om prin cipieele redenen, maar om practische. Dhr Zwemer krijgt na bestreden te zijn door dhr De Kam de toezegging van B. en W. dat met werkelijke gemoedsbezwaarden rekening zal worden gehouden. Het voor stel van B. en W. wordt zoodanig gewij zigd, dat ongeorganiseerden wel te werk worden gesteld, maar minder dan georga- niseerden. Dit besluit wordt genomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen dhrn Zwemer, Brand en Maljaars. Gedurende de we'ken, dat uit de werkloozenkas wordt getrokken worden zij niet te werk gesteld. Dhr Brand pleit voor het instellen van een commissie. Het is nu eenmaal een tijd, dat de vakver- eenigingen willen erkend worden. Men moet geen struisvogelpolitiek voeren. Een commissie kan nuttig zijn, om overleg te plegen en ook van 'de zijde van den Raad om dan te toonen, wat niet of wat wel kan. B. en W. willen liever zelf de zaak regelen in overleg met den Raad, omdat elk geval afzonderlijk wordt beoordeeld en door een commissie de zaak zoo stroef gaat loopen, doch ze doen de toezegging, dat in bijzondere gevallen overleg zal wor den gepleegd met de vakvereenigingen. Dhr Brand legt zich hierbij neer, waarna met algem. stemmen besloten wordt om geen commissie in te stellen. De voorzit ter doet nu nog enkele mededeelingen in zake aansluiting aan het Waterleiding bedrijf van' Domburg. Nadat gebleken is, dat de overeenkomst, met de gemeente Domburg opgesteld door het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening onaanneme lijk was, is door genoemd Bureau een nieuwe concept-overeenkomst opgeste'd. waarvan voorlezing wordt gedaan. Dit blijkt belangrijke voordeelen te bezitten, doch is nog niet in alle opzichten du:de- lijk, waarom besloten wordt aan Dom burg nog enkele inlichtingen te vragen. De voorzitter deelt in dit verband nog mede, dat bij den aanleg geen werkloozen uit deze gemeente zullen kunnen worden geplaatst, omdat dit bedrijf uitgaat van de gemeente Domburg en de werkloozen uit die gemeente de voorkeur genieten. Poortvliet. Dit jaar 'heeft Jhr J. van Vredenburch tijdens de 'klopjacht weer een flink aantal hazen geschoten. Het aantal f geschoten hazen bedraagt 214, terwijl ook nog een 36-tal patrijzen geschoten zijn. 'i Ook heeft Jhr v. Vredenburch het plan geopperd om nog eens een extra drijf jacht te organiseeren voor de patrijzen, die dit jaar hier zoo veelvuldig zijn. REORGANISATIE EN CENTRALISATIE RIJKSWATERSTAATSDIENST. Het reorganisatieplan betreffende den Rijkswaterstaatsdienst omvat, naar de Minister in de Memorie van Antwoord meedeelt, drie hoofdpunten en wel; de concentratie der bureelen, concentratie van den dienst en de herziening der di- rectiën. De concentratie der bureelen be doelt het te zamen brengen van het bu reel van den hoofdingenieur-directeur en die van de arrondissements-ingenieurs, alsmede der kantoren der technische amb tenaren, hoofden van dienstkringen van eenzelfde directie zooveel mogelijk in één gebouw. In dit stadium komt in de positie en de bevoegdheid der genoemde autoritei ten nog geen wijziging. Vervolgens komt aan de orde centralisatie van den dienst. Dit is het hoofdpunt, omdat in dit sta dium een principieele wijziging van be voegdheden en positie intreedt en de toe stand wordt verkregen, dat de hoofdinge nieur-directeur in elk opzicht hoofd is van de directie en verantwoordelijk voor den geheelen gang van zaken. De ingenieurs en de technische ambtenaren komen dan in hoofdzaak in een toegevoegde positie; de geheele dienst wordt van het centrale punt uit bestuurd, behoudens bijzondere omstandigheden. De voorbereidingen van de hierboven uiteengezette maatregelen is thans in vollen gang. Met het opheffen der districten is reeds rekening gehouden. Naar het zich laat aanzien zal het aan tal buree'en en kantoren van den dienst, dat thans 135 bedraagt, tot ongeveer 65 kunnen worden teruggebracht. Mede zijn in voorbereiding de reorga nisatie van den algemeenen dienst, den rivierdienst en van het staatsvisschersha- venbedrijf te IJmuiden. Wat de dienst- en rusttijden van het Waterstaatspersoneel betreft, wordt me degedeeld, dat een algemeene herziening in verband met de tijdsomstandigheden bezwaar ontmoet wegens de daaraan ver bonden financieele gevolgen. In vele ge vallen werd zij ook niet geboden geacht. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Achlum, H. Bogers te Reitsum. Geref. Gemeenten. Beroepen te Tholen, J. Fr aan je te Bar- neveld. lerseke. In de vacature van ouderling der Ned. Herv. Kerk, ontstaan door het bedanken van dhr G. A. Schouwenburg, is gekozen dhr A. de Dreu, thans diaken. Dhr van der Burght werd herkozen. Dhr P. Bustraan, gekozen als ouder ling bij de Geref. Kerk, heeft voor deze benoeming bedankt. 's-Heer Arendskerke. Bij de Vrijdag ge houden stemming voor leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente al hier werden gekozen de heeren J. van der Maale Dz., J. Kodde, J. van der Maale Mz. en P. Mol. 's-H. Hendrikskinderen. Bij de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen A. G. Verburg, tot ouderling en W. Priester tot diaken. (Belangeloos bericht). Collatierecht? Met eenige verbazing lezen wij, zegt de N e d e r 1., in de St. Crt. het volgende bericht; De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen; overwegende, dat het collatierecht van de vicarie Sanctae Catharinae, gefundeerd in de kerk te Steenderen, voor mogelijke rechthebbenden is tenietgedaan door ver jaring tengevolge van niet-uitoefening ge durende meer dan dertig jaren; gezien het besluit van de Souvereinen Vorst der Vereenigde Nederlanden van 8 Mei 1814, nr 147, en het Kon. besluit van 6 Maart 1919 (St.bl. nr 64), heeft geconstateerd, dat het collatierecht van de vicarie Sanctae Catharinae, gefun deerd in de kerk te Steenderen, aan den staat is vervallen. Deze beschikking is in het register der vicariën ingeschreven onder nr 1684. Onze verbazing spruit voort uit het feit, dat bij de Grondwetsherziening van 1922 „de heerlijke rechten betreffende voor dracht of aanstelling tot kerkelijke betrek kingen" zijn afgeschaft. Bestaan er nu toch nog oollatie-rech- ten? Wij hebben het meermalen hooren verzekeren; maar heel helder is de zaak o.i. niet. Wie geeft licht? Afscheid van den heer J. A. H. Abeleven. Vele onderwijzers en onderwijzeressen uit Zuid- en Noord-Beveland en Tholen waren Zaterdagmiddag in de Prins van Oranje te Goes bijeen om afscheid te nemen van den heer J. A. H. Abe le v e n, aan wien met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag is verleend als inspecteur bij het L.O. Uit deze groote opkomst bleek reeds, hoezeer de heer Abeleven zich mag verheugen in de sym pathie van het onderwijzend personeel. Toen de heer Abeleven, zijn vrouw en familie door de commissie de zaal waren binnengeleid en tusschen het groen een plaatsje hadden gekregen, richtte de heer C. Kloosterman, hoofd eener O.L. school te Goes, zich, nadat hij de aan wezigen had verwelkomd, tot den schei denden inspecteur. Het onderwijzend per soneel der verschillende scholen, aldus Spr., meende U niet met etllle trom te moeten laten vertrekken. Als voorzitter van de commissie breng Ik namens allen hartelijk dank voor Uw zoo gewaardeer- den arbeid. U hebt voor de scholen het goede ge zocht. U bezocht ze geregeld. Vele woor den van waardeering hebt U bij die be zoeken gesproken en we voelden het steeds, dat achter den plicht de goede vriend stond. Wij zeggen U harteijk dank voor deze wijze van beoordeeling van ons werk. Hoevelen hebt U niet vooruit geholpen. Ook voor dien steun onzen oprechten dank. Uw taak bij -het onderwijs is thans beëindigd. Maar Uw kracht is nog onge broken. Wij hopen, dat ge nog vaak zult terugdenken aan Uw arbeid in deze in spectie verricht Als stoffelijk blijk van waardeering bood Spr. daarna een radio-toestel aan, terwijl mevr. Abeleven een bloemenhulde ten deel viel. De heer R i e n k s, hoofdinspecteur bij het L.O., sprak hierna een hartelijk woord tot den heer Abeleven. Er zit iets droefs in, als aan het ambtelijk leven een eind komt. Ook Spr. gevoelt dat, want zeer waarschijnlijk gaat ook hij op denzelfden datum als dhr Abeleven met pensioen. Deze grootsche huldiging verzacht ech ter voor den heer Abeleven wel veel. Het is Spr. bekend en hij heeft het ook nu nogmaals gehoord dat de heer Abeleven in zijn inspectie zoo gewaar deerd werd. Dat bevreemdt Spr. niet, want hij kent den heer Abeleven reeds lang en heeft nu 12 jaar in de schoolzaken met hem samengewerkt. Spr. deelt mede, dat dhr Abeleven na vele jaren als officier bij het militair onderwijs te zijn werkzaam geweest, in 1921 het zwaard met de pen ver1*'jselde i en in functie trad als inspecteur bij het L.O. te Dordrecht en in 1924 te Goes. Hij werkte zich vlug en goed in in de onder wijszaken en Spr. heeft steeds een zeer gunstig oordeel gehad over het werk van den heer Abeleven. Gaarne verleent hij hem decharge, in volle tevredenheid over wat hij gedaan heeft. Deze mooie huldi- gingssamenkomst is feitelijk de beste de- charge, die hem gegeven kan worden. Al is nu de officiëele taak van den heer Abeleven afgeloopen, Spr. weet, dat hij voor de samenleving niet verloren gaat. Dhr W. A. van W ij k, Hoofd der Chr. school te Wolfaartsdijk, sprak nu namens het Prot. bijz. onderwijs en feliciteerde den heer Abeleven met een afscheids- vergadering als deze. Op deze wijze is er in afscheid nemen toch ook iets moois. Wanneer de heer Abeleven in de school kwam, was er geen sprake van angst en beven. Hij was vriendelijk en welwillend in zijn optreden. Zijn critiek was waar- deerend. Spr. wenscht hem nog vele ge zonde jaren in het schoone Walcheren toe. Spr. hoopt, dat hij de teleurstellingen in zijn ambtelijke loopbaan moge ver geten en alleen aan het goede moge terug denken. Nadat nog de heeren W. 't H o o f t te Goes, Baurdoux te Tholen en F1 uyt te Oud-Vossemeer hartelijke woorden tot den heer >Abeleven hadden gesproken, verkreeg deze, nadat was gepauzeerd en een kopje thee was aangeboden, zelf het woord. Ik ben aldus de heer Abeleven - overweldigd door deze samenkomst, door de aanwezigheid van zoovelen en door de vriendelijke woorden tot mij gespro ken. Met gemengde gevoelens sta ik hier, om afscheid van zoovelen te nemen, om neer te leggen de betrekking, die mij lief geworden is en een eind te maken aan mijn ambtelijke loopbaan. Twaalf jaar, waarvan acht jaar te Goes I ben ik bij het schooltoezicht werkzaam geweest en binnen enkele weken zal ik de eindpaal bereikt hebben. Ik heb de laatste dagen eens een blik in de voorbij gegane jaren geworpen en alle gebeurte nissen de revue eens laten passeeren. Met groote dankbaarheid mag ik op mijn ar beid terugzien. Steeds heb ik gemeend niet te moeten letten op kleine tekorten, maar de groote lijn te moeten zoeken, te waardeeren zoo veel als mogelijk was. Ik heb al de onder wijzers en onderwijzeressen leeren hoog achten. Vol lof was ik steeds over hun ijver en toewijding. Ik breng hun daar voor hulde en dank. Velen heb ik ook leeren kennen in hun particuliere leven. Zoo is er onbewust een band ontstaan, een band van kameraadschap en saam- hoorigheid. Ik was ambtenaar, maar ik wilde ook graag vriend en raadgever zijn. Zoo heb ben we samen de belangen van het kind en van het onderwijs gediend. Er zijn hier vanmiddag te veel woor den van hulde gesproken. Ik heb niets anders dan mijn plicht trachten te doen. De begrippen mensch en ambtenaar heb ik nooit gescheiden. Nooit ben ik als boe man in de school verschenen. Spr. brengt nogmaals hartelijk dan» voor deze mooie vergadering en .i deze nooit vergeten. Door het prachtige ge schenk is Spr. waarlijk getroffen. Hij 's er verlegen mee. Het zal een eereplaats in zijn woning krijgen. Spr. wenscht allen toe, dat zij onder Gods zegen hun mooie werk nog vele jaren mogen verrichten. Hierna maakten allen gebruik van de gelegenheid om met een handdruk af scheid te nemen van den heer Abeleven. De radio in de school, Ven schenen is een Kon. Besluit, waarin een radio met toebehooren wordt erkend a's een leermiddel voor het lager onderwijs- Derhalve komen de kosten van aanleg en onderhoud, de aanschaffing van de tv

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2