Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. Burgerlijke Stand >Hng en Werk- gemeente, i. mede, dat de arden van een ;hschenweg (3) waarvan door rdt bijgedragen t voor rekening ïgelanden blijft B. en W. stel- ietende bedrag ïg der gemeente f 504.38, en de .eerderd met de rag aan te gane n het overscbie- n verharding te van een baat- e 20 acbtereen- ghebbende land- even. Genoemd Bn verhaald op r 28.26.53 H.A. op een bijdrage W. stellen der- g van een ver invordering van liten en bet bo tst te stellen op naakte ontwerp- ijze zijn behan- sloten tot onge le ontwerpveror- nedrag der baat- op f5 en deze rende de jaren st. beslaten tot sldleening groot .n ten hoogste 5 in 20 achter- (Slot volgt.) vergaderde de tter deelt mede, erceel grond bij gemeente wil t goedgevonden, was goedgekeurd rkoop van alco- >d. Staten de ge- der bemerkingen de Minister van had ingezonden c et je de gemeen- minder zal ont- en wijziging van omdat °r niet rvereenigingen te >rekingen wordt ilgemeene stem- voor onder pro- Len Nederl. Toe- of als lid toe te iene stammen af- B. en W. mor afwijzend te ide verzoek van led. Staten reeds n besluit hebben Igevonden, nadat it dat hij met het ccoord gaat. s de begrooting mdat de verzeke- ïrapt. B. en W. n alsnog aan te pijt het, dat de regen. Hij. zal er neerleggen. Met iet voorstel aan- voor, alle ver- n. De voorzitter st kan omdat de 3seerd. B. en W. nagaan. De ga- vordt met algem. van het B. A. gemeen goedvin- skening 1931 van aringsdienst werd opmerkingen over auto, zonder de te kennen, werd O. wet, vroeg reen. (hoofd dhr nieuwe gordijnen, de aanvrage te wat dhr Huijs- er wettelijk recht lan. In de Gom- cht L. O. wordt dhr C. Davidse. voor den veld- Id op f 1650, om- naximum salaris en W. voor jn s hoornen in de eden lomen, de op n omen en >fde st. en t aan de dis- werd dit stemmen der de voorzitter Noordstraat door werk stuk maken hout publiek aangenomen. - vakkundige dhr de en aangewezen voorz. deelt na- ur mede, dat de loor dit lichaam sa gedragen w-or- egen twee derde nemen als de g®- sr hare rekening samenwerking toe en in deze ma- aandeel van de omdat het batig Armbest"'.r niet e gemeentebelas- vel langzaam zul- Da voorz. zegt, dat het de bedoeling is, dat de Raad voor de werkloosheids- oómmissie ook twee personen zal aan wijzen. Dhr Huijsman zegt: vorig jaar heeft 'de bestaande oommissie het goed gedaan. Hij acht uitbreiding niet noodig. Bij acclamatie worden hiervoor aange wezen de beide wethouders. Dhr Spruijt is het eens met dhr de Buck over het aandeel van de gemeente in de kosten; hjj wil één vierde bij dragen. De voorzitter bepleit zeer ernstig het door hem ingediende voorstel, hij zegt toe, dat als het B. A. meer kan bijdra gen dan twee derde, het dat zeker zal doen. ,Het voorstel wordt dan aangeno men piet alg. st. Rondvraag, P© heer J. Koppejan deelt mede dat het in zijn voornemen ligt we gens vergevorderden leeftijd voor de vol gende vergadering zijn ontslag in te dienen. De voorz. zegt, dat de Raad dit voor nemen wel met spijt zal vernemen; in de volgende vergadering wil hij den heer Koppejan bedanken voor den 43-jarigen arbeid als raadslid en oud-wethouder. Dhr Dekker wil de steen die nog in voorraad is ook door werkloozen laten verwerker,; de .voorz. zegt dat dit vak kundig pwet plaats hebben: de kanton nier Geldof is reeds besteld. Dhr de Buck bespreekt den desolaten toestand van het vergaderlokaal, hij wil dit beter inrichten en dan tegen vergoeding ver huren. R. en W. zullen dit verder op nemen en regelen. Dhr Spruijt ,vraagt nog naaT de werk verschaffing. De voorz. zegt, dat de oom missie die nu is benoemd den Raad op de hoogte zal houden. Momenteel zijn etr nog ,geen werkloozen. Hierna sluiting met dankgebed. Zierikzee. G. J. B. T. B. Vrijdagavond vond in bet Huis van Nassau te Zierikzee de oprichting plaats van een afdeeling Schouwen en Duiveland van den Ghriste- lijken Jongeren Boeren- en Tuinders Bond. De vergadering, welke uitstekend be zocht was, stond onder leiding van den heer L. Kristelijn te Scharendijke, die na Schriftlezing en gebed een bezielend ope ningswoord sprak, waarin doel en wer king van den Ghristelijken Jongeren Bond voor Landbouwers en Tuinders wer den uiteengezet. Vervolgens sprak de heer J. Lemson te Haamstede een propagandistisch woord wijzende op andere afdeelingen in Zee land en nadruk leggende op de noodza kelijkheid, dat jonge Christelijke Boeren en Tuinders in Christelijke organisatie zijn vereenigd. Voor de bestaande afdeeling Schouwen en Duiveland van den C. B. en T. B. werd daarna het woord gevoerd door den waarnemend voorzitter den beer W. J. van Schelven te Zierikzee, die namens zijn Bestuur sympathie betuigde aan deze oprichtingsplannen. Hij wees daarbij op de beginselen, waarvan de C. B. en T. B. uitgaat en waarvan ook de jongeren in hun Bond behooren uit te gaan en sprak de hoop uit op een bloeiend vereenigingsleven. Nadat besloten was tot oprichting der afdeeling Schouwen en Duiveland van den Ghristelijken Boeren- en Tuinders Bond werd gelegenheid gegeven zich als lid op te geven. De animo tot aansluiten bleek direct zeer groot. Staande de vergadering gaven zich spontaan een 32-tal jongeren op. Aan de orde kwam daarna bestuurs verkiezing en functieverdeeling. Gekozen werden de heeren L. Kristelijn, voorzit ter; J. Lemson, 2de voorzitter; L. Pad mos, Eikerzee, secretaris; W. van Hoeve, Sirjansland, 2e secretaris; G. J. van der Bijl, Zonnemaire, penningmeester. Alle gekozenen namen hunne benoeming aan. Vervolgens werd overgegaan tot bet vaststellen van een Reglement. Bij de rondvraag ontwikkelde zich nog een zeer geanimeerde bespreking over do eerste werkzaamheden van dezen Jonge ren Bond. Met een opwekkend woord, dankende voor de goede opkomst en de groote medewerking, sloot de voorzitter de ver gadering, die daarop met dankgebed werd geëindigd. Kamperland. Vrijdagavond j.l. kwam de geitenfokvereen. „Voorwaarts" alhier voor het eerst in jaarvergadering bijeen, in een der lokalen der O. L. school alhier, onder leiding van haar voorz., dhr A. Fi- lius Mzn. De secretaris, Th. Koole, bracht ver slag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging met een zestal leden was vooruit gegaan, en thans 24 leden telt. De keuring van 23 Mei j.l. had tot resultaat, dat 1 nieuwe stamboekgeit en 3 nieuwe aankweekgeiten waren ingeschreven en dat een bedrag van f3 daarvoor was ontvangen. Wegens den verren afstand en de moeilijkheden daaraan verbonden, was de bok van standplaats veranderd. Hij heeft thans stalling bij M. de Regt Ezn. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl in plaats van M. Kwaak tot penningmeester werd gekozen J. de Kam Janz. en als afgevaardigde naar Middelburg op 14 Dec. a.s. Jacob Versluis Gzn. Tholen. Aan het Postkantoor alhier en daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand November j.l. ingelegd f27.703.18 en terugbetaald f 15.294.44. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nr. 14930. Brulnlsse. Vrijdagavond werd alhier een zendingsavond gehouden, uitgaande van het Zendingsgenootschap Oegstgeest. Ds Waardenburg opende op gebruikelijke wijze de vergadering en sprak een inlei dend woord, waarna een film vertoond werd van de Rijnsche Zending, die de aanwezigen verplaatste op de Mentawei- eilanden, gelegen aan de Westkust van Sumatra. Men zag de bewoners eerst in bun heidenscben staat, maar daarna ook de verandering die plaats greep, nadat bet Evangelie van Jezus Christus was door gedrongen. Tenslotte dankte Ds Waardenburg den spreker, die op onderhoudende wijze bij de film vertelde, en sprak tevens den wenscb uit, dat de liefde voor de zending ook door deze film moge worden vergroot. Poortvliet. Loop der bevolking over de maand November 1932. Ingekomen: Cornelis Bolier van Scher- penisse; Maatje Overbeeke uit Bergen op Zoom; Adriana Jacoba Luijk uit Rot terdam. Vertrokken: Pieternella Tichem naar Bruinisse. Het vervoer der bieten die op de opslagplaats te Strijenham liggen van de Goöp. Dinteloord, hetwelk 1.500.000 Kg. bedraagt is door dhr P. Vroegop aan genomen voor f 0.35 per 2000 Kg. om naar de haven te brengen. Biervliet. Tot gemeente-secretaris in de plaats van den beer P. W. Maarneveld, die als burgemeester en secretaris ontslag heeft genomen, is benoemd de beer A. P. Kostense, thans ambtenaar ter secreta rie alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Poortvliet, J. Hovius, cand. te 's Graveland. Te Ter Aar, J. D. Kleijne te Willige Langerak. Aangenomen naar Zierikzee, Joh. Ger ritsen Jr. te Nieuwerkerk (Z.) Geref. Kerk. Beroepen te Aardenburg, G. Gb. H. Plan- tagie, bulppr. te Dieren. Aangenomen naar Mariënberg, P. H. Wolfert, cand. te Terneuzen. Bedankt voor Oudshoorn, M. P. Fe- ringa te Moerdijk. Voor Dinteloord en Zuilichem, P. H. Wolfert cand. te Ter- neuzen. Geref. Gemeenten. Drietal te Tholen, G. H. Kersten te Rotterdam, R. Kok te Veenendaal en J. Fraanje te Barneveld. Goes. De heer M. Verhage, gekozen tot ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft voor deze benoeming bedankt. Krabbendijke. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk is herkozen Gor. Lamper en tot diaken J. Moerland. Waarde. Herbenoemd tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk dhr W. v. Weele en tot diaken dhr J. Oranje. Kortgene. Herkozen resp. als ouder ling en diaken de heeren J. de Looff en W. Barentsen. Raad van Beheer. De raad van beheer voor de predikantstractemen- ten in de Ned. Herv. kerk beeft aan be langhebbende predikanten medegedeeld, dat bet percentage voor uitkeering II, be doeld in art. 13 lid III van zijn huishou delijk reglement, over het dienstjaar 1932, 50 bedraagt. Het gecombineerd college van kerk voogden, notabelen en kerkeraad te 'sH. Abtskerke heeft aan pachters van bouw en weilanden 40 pot. reductie verleend over 1932. Ook op de Diaconiegronden wordt een zelfde reductie gegeven. De alphabetische voordracht voor onderwijzeres aan de openbare school te Haamstede bestaat uit: J. L. Branden burg, Dreischor; G. de Jong, Rotterdam; J. A. de Koster te Vlissingen en T. V. Vermazen te Rotterdam. WEER EEN SPOORWEGONGELUK BIJ DEN BOSCH. Een arbeiderremmer in zijn hokje dood gedrukt. Opnieuw heeft in den vroegen morgen van Zondag een ernstig treinongeluk plaats gehad, dat, hoewel de materieele schade geringer is dan bij dat van 16 Oc tober, ditmaal een menschenleven eischte. Het toeval wil, dat het ongeluk geschied de met dezelfde twee treinen als de vorige maal, n.l. goederentrein 4602 uit Eind hoven en goederentrein 4528 uit Tilburg. Het ongeluk gebeurde nu niet op het spoorwegemplacement te 's Hertogen bosch, doch verderop onder de gemeente Vught, ter plaatse waar de lijn van Til burg en die van Eindhoven op elkander aansluiten. Het was omstreeks half 5 dat het on geluk gebeurde. De oorzaak ervan is, dat de machinist van den trein uit Tilburg door drie onveilige signalen heenreed. Het laatste signaal schijnt hij opgemerkt te hebben en is toen krachtig gaan rem men, maar dit kon niet meer verhinde ren, dat zijn trein, met een snelheid van 50 K.M., den andere, welke uit de rich ting Boxtel kwam, in de flank reed. De gevolgen waren zeer ernstig. De aanrij dende trein bekwam nagenoeg geen schade doch die uit Eindhoven werd van de rails gedrukt. Vijf zwaar geladen wagens wer den uit de rails geworpen en vielen ge deeltelijk van den dijk. Met welk een kracht dit geschiedde blijkt hieruit, dat de kolen van een dezer wagons een heel eind verder in een weiland terecht kwa men en een sloot er voor een gToot ge deelte mee gevuld was. De laatste wa gens van den trein uit Eindhoven scho ven geheel in elkaar en dit had bet ver lies van een menschenleven tengevolge. In de remkast van den voorlaatsten wagon bevond zich de 44-jarige arbeider-remmer van den Heuvel uit 's Hertogenbosch. Hij werd zeer zwaar gewond en moet volgens verklaring van den geneesheer, die on middellijk ter plaatse was, op slag dood zijn geweest. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. De justitie werd onmiddellijk van het gebeurde op de hoogte gesteld. De machi nist van den aanrijdenden trein, R. uit Eindhoven, werd in voorloopig arrest ge steld en in verhoor genomen. Hij heeft reeds ongeveer 25 dienstjaren en stond zeer gunstig bekend en heeft in al dien tijd slechts eenmaal een kleine geldboete opgeloopen. Al is de materieele schade bij lange na niet zoo belangrijk als bij het ongeluk van 16 October, ze was niettemin zeer aan zienlijk. Aangezien verschillende wagons in elkaar waren gedrongen moest bij het op- ruimingswerk weder met de grootste voor zichtigheid te werk worden gegaan. Spoe dig had men een spoor vrij gemaakt en het duurde niet lang of het verkeer was geheel hersteld, zoodat de treinenloop slechts geringe stagnatie heeft onder gaan. De machinist R., die zeer onder den indruk van het voorgevallene verkeerde, bekende, dat hij door twee voorsignalen en door 1 onveilig signaal is gereden. De machinist en de leerling werden beiden in hechtenis genomen. De geleider van den trein uit Tilburg, de heer B., wonen de te Roosendaal, verkeerde tengevolge van het gebeurde in zulk een overspan nen toestand, dat hij onder geleide naar zijn woonplaats moest worden gebracht. Gisteravond tusschen 7 uur en half 8 heeft men de opruimingswerkzaamheden op het emplacement beëindigd. Be driegel ij ke bankbreuk. Vrijdagmiddag is in het Huis van Bewa ring te Leeuwarden opgesloten J. J. D. B. zich noemende bestuurder van de Coöperatieve Vereeniging Vaderlandseh© Depositobank, gevestigd te Amersfoort, welke Bank een bijkantoor heeft te Leeu warden. De aangehoudene wordt verdacht van bedriegelijke bankbreuk. Hij' is het vorige jaar December door de rechtbank te Leeuwarden failliet verklaard. Daar na vertrok hij naar het buitenland en zwierf in Duitschland en Oostenrijk. On langs kwam hij in Nederland terug en vestigde zich te Leeuwarden, waar hij, het bijkantoor opende. Zaterdagmorgen is de vader van den aangehoudene D. B., wonende te Amersfoort voor den rech- ter-commissaris geleid. Na zijn verhoor 'is hij op vrije voeten gesteld. Oude man van honger om gekomen. Gisteren heeft de politie in een huis aan de Ziondwarsstraat te Rot terdam een ouden man aangetroffen, die daar stervende op zijn bed lag en daar waarschijnlijk acht dagen onverzorgd had gelegen. Eenige uren na deze vreeselijke ontdekking is de man overleden. Ondeugdelijke bessensap. Gisteravond zijn vier kinderen uit een gezin aan de Stolwijfcstraat te Amster dam mét verschijnselen van voedselver giftiging naar het ziekenhuis overgebracht Vermoedelijk is de vergiftiging ontstaan door het gebruik van ondeugdelijke bes sensap. M i n n e n ij d. Gisteravond heeft een 36-jarige man in de Orteliüsstraat te Amsterdam met een automatisch pistool op zeer korten afstand een schot gelost op een anderen man, dat gelukkig geen doel trof, zoodat er geen slachtoffer is gevallen. De schutter werd gearresteerd en overgebracht naar het bureau Marnix- straat. Naar het schijnt houdt deze aan slag verband met een meisje, dat door bei de mannen wordt bemind. Inbraken opgehelderd. In verband met den diefstal van geld te Voorburg heeft de recherche te 's Graven- hage in een perceel aan de Witte de Withstraat aangehouden een 25-jarigen machinebankwerker en een 27-jarigen kel ner. In het pand werden gevonden plus minus f500 aan geld, een revolver, sleu tels en postzegels Toen de beide verdachten naar het hoofdbureau waren overgebracht, kwam juist bericht binnen van een inbraak in den nacht van Donderdag op Vrijdag in een perceel aan het Scheveningscheveer. Een onderzoek wees uit, dat de daders zich Donderdagavond hadden laten in sluiten en dat vermist werd aan geld plusminus f 880, voorts een revolver, post- en plakzegels en sleutels. De brand kast was geopend met den sleutel, die zich in een schrijfbureau had bevonden. Gebleken is, dat beiden zich aan dezen inbraak hadden schuldig gemaakt en dat het geld en de voorwerpen, die in het perceel aan de Witte de Withstraat gijn in beslag genomen, daarvan afkomstig waren. Op een krantenbezorger ge schoten. Zaterdagavond, toen een'kran tenbezorger op de Groote Heide te Venlo kwam, werd hij aangeroepen door een douanebeambte en gesommeerd tot af stappen. De bode, die per fiets was, reed juist de helling van den Herungerberg af, waardoor hij een vrij groote vaart bad en niet plotseling durfde te remmen. Eensklaps klonk een waarschuwingsschot floor den beambte in de lucht afgescho ten, onmiddellijk gevolgd door een twee de schot, dat rakelings langs den bezor ger heenging, die zich inmiddels van schrik met zijn fiets had laten omvallen. De beambte onderzocht de courantentasch en toen bleek, dat deze geen contrabande bevatte kon de bezorger zijn weg ver volgen. Dit is de vierde maal binnen twee weken, dat dezelfde bode op den Herungerweg door douanebeambten werd aangehouden. Zelfs het eenvoudige be roep van krantenbezorger heeft zijn be zwaren in het onveilig grensgebied. Vechtpartij te De Steeg. Vijf Doetinchemmers, die in opgewonden toe stand van Arnhem terugkeerden per fiets maakten het te De Steeg een marechaus see te paard lastig, toen deze hen waar schuwde, het verkeer niet in gevaar te brengen. De marechaussee kreeg assisten tie van een agent van politie, die de aanvallers met den gummistok uiteenjoeg en een hunner vastgreep om hem te ar resteeren. De anderen trachtten hun ka meraad te ontzetten, zoodat de agent zich genoodzaakt zag, zijn sabel te trek ken, waarmee hij een zijner aanvallers een gapende hoofdwond toebracht. In middels was uit Dieren en uit Velp poli- tieversterking aangekomen. Twee aanval lers worden terstond gearresteerd em naar Velp overgebracht, de gewonde volgde, na voorloopig verbonden te zijn geweest. Eén man vluchtte, maar hij is later te Doesburg gegrepen. De vijfde, die zich niet had verzet, liet men ongemoeid. Communistische propagan da per doodkist. Hoogst verbaasd was men in het Poolsche grensdorpje Lomnica, kort achter elkaar drie begra fenisstoeten te zien passeeren, hoewel er niemand overleden was. Weldra ontdekte men echter, wat er achter zat. De begrafenisstoeten waren op touw gezet door communiste^, die in de gesloten doodkisten een partij com munistische propagandageschriften wil den vervoeren Zes personen, die aan deze lugubere camouflage hadden deelgenomen, werden gearresteerd Kind overreden Zaterdagna middag is te Noordbergum een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd Eenige kinderen liepen op den rijksstraatweg ach ter een wagen. Eén der kinderen, de 10- iarige do V., stak plotseling den weg over. Een iuist passeeren.de vrachtauto kon on mogelijk vlug genoeg stoppen, zoodat het kind door twee wielen werd overreden. Het was zoo zwaai gewond, dat de dood onmiddellijk intrad. Auto grijpt krantenbezor ger. Zaterdagmiddag kwam te Amers foort de 26-jarige krantenbezorger v. D., brj de bezorging van couranten plotse ling op zijn fiets achter een rij hoornen vandaan teneinde den weg over te steken. Op hetzelfde oogenhlik naderde een auto, mét het gevolg dat de wielrijder door de auto werd gegrepen en gedood. Het slachtoffer Iaat vrouw en kind na. InbraakteDelft. Zaterdagnacht is ingebroken in de kantoren van de fir ma Koolschijn en gebr. v. d. Sman te Delft. In beide kantoren is alles over hoop gehaald. Op het kantoor van de fa v. d. Sman is de brandkast opengebroken. De buit was nihil. Pogingen tot forcee- ren van de brandkast op het kantoor van de firma Koolschijn faalden. Alleen is een fiets meegenomen. Zusters aangevallen. Vrij dagmiddag is op het Lomplein te Utrecht ©en tweetal vrouwelijke religieuzen uit Amersfoort door een man, die blijkbaar zeer overspannen was, aangevallen. Hij rukte een der zusters de kap van het hoofd en greep haar bjj de keel. De ar chitect M., die toevallig op zijn motor passeerde, zag wat er gebeurde en nam, toen de dader zich haastig verwijderde, een agent, die in oe buurt surveilleer de op zijn duozitting, waardoor men den taan kon inhalen en arresteeren. Tram te vroeg vertrokken. Doodelijk ongeval. Vrijdagmiddag heeft bij de Heerebrug te Groningen een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer en mevr. K. verlieten hier een stilstaan de tram. Toen de heer K. zich reeds op den vluchtheuvel bevond, gaf de ver keersagent een teeken tot doorrijden en zonder dat de conducteur daartoe een sein had gegeven, zette de wagenbestuurder nu de tram in beweging. De 77-jarige mevr. K., die nog op de treeplank stond, kwam daardoor te vallen. Haar echtgenoot wil de haar grijpen, maar hierdoor werden heiden eenige meters door de tram mee gesleurd. Bij onderzoek door den politie- 'dokter bleek, dat de oude dame ernstig aan borst, hoofd en pols was gewond. Zij werd naar het diaconessenhuis over gebracht, waar zij aan de gevolgen is overleden. De heer K. had slechts lichte wonden bekomen. Drama in het Haagsche Bosch. In de Laan van Nieuw- Oost- Indië, bij het Haagsche Bosch, is Vrijdag avond omstreeks 10 uur een 22-jarig meisje met een ernstige snij wond aan den hals op den openbaren weg liggende ge vonden. Hoewel de aanvankelijke indruk van dit geval was, dat men met een wanhoops daad te doen had, vertelde zij later, dat een ongeveer 19-jarige jongeman, met ■wien zij wel eenigen omgang had, doch dien zij slechts bij zijn voornaam „Koen" kende, haar met een scherp voorwerp de halssnede had toegebracht, toen zij in het Haagsche Bosch even met den rug naar hem toe stond. Het meisje is de 22-jarige de H. In verhand met dezen aanslag is Za terdag op straat aangehouden de 19-ja rige werklooze kappersbediende van F., als verdacht de dqpd te hebben be dreven. De jongeman heeft tegenover de po litie .een volledige bekentenis afgelegd en sprak met de grootste onverschillig heid over de door hem bedreven daad. Als eenig motief gaf hij op, te hebben ge handeld „uit haat tegenover de meisjes". Hoeve door brand verwoest Zaterdagmorgen tegen vier uur is te Mar graten brand ontstaan in de hoeve „Pas- veLd" bewoond door den heer Pieters. Huis, schuren en stallen verbrandden to taal. Niet minder dan zestien koeien, zes kalveren, eenige varkens em vele kip pen kwamen in de vlammen om. Diverse 'landbouwwerktuigen en de geheele inboe del van het huis, alsook de voorraad Van de schuren, verbrandden geheel. Drie .paarden werden gered. De oor zaak van den brand is onbekend. Kantongerecht te Middelburg. Da kantonrechter te Middelburg heeft in de terechtzitting van 30 November j.l. veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel in eem bocht binnen de bebouwde kom niet de rechterzijde van den weg houden: A. P. W. te Middelburg fö b. 3. 5 d.h. Als bestuurder van een rijwiel daar mede een weg, die voor het verkeer piet rijwiel in ééne richting is gesloten, in die richting berijden: P. P. te Koude- kerke f3 b. of 3 d.h. Fietsen zonder licht: P. de G., te Rit- them f3 b. of 3 d.h. Fietsen zonder rood achterlicht of re flector: J. C. R. te Koudefcerke f0.50 b. of 1 d.h. In de gemeente Vlissingen in eem por tiek van een woonhuis zich onnoodig op houden: Ca. P. te Vlissingen f2 b. of 2 d.h.; J. H., te Vlissingen, f3 b. of 3 d.h.; Pa. Ja. D. te Vlissingen, f3 b. of 3 d'.h.; A. v. d. E. te Vlissingen f2 b. of 2 d.h.; Me. H. te Vlissingen f3 b. of 1 w. t; P. J. van T. te Vlissingen, f 2 b. of 2 'd.h. Zich in kennelijken staat van dronken schap op den openbaren weg bevinden, terwijl tijdens het plegen van de over treding nog geen jaar is verloopen sedert het recht tot strafvordering wegens een vroeger begane overtreding is vervallen: C. J. F. L., te Vlissingen, drie dagen, hechtenis. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat de bevoegdheid >oom motor rijtuigen te besturen is ontzegd: bij vonnis van het kantongerecht te Middelburg van 21 Sept. 1932 aan L. van der Wilt, te Middelburg, voor den ter mijn van drie maanden, ingegaan op 24 November 1932. DEN HAAG. De Hooge Raad heeft he den de cassatieberoepen van de jachtop zieners vader en zoon v. d. E., die door het Gerechtshof te 'a Hertogenbosch resp tot 16 en 6 jaar waren veroordeeld, ver worpen. AMSTERDAM. Hedenmorgen ia op den Muiderstraatweg nabij Muiden een auto bus waarin zich 22 militairen bevonden die naar hun garnizoen te Amersfoort terugkeerden, geslipt en onderstboven ge slagen. Van de inzittenden werden velen gewond. Twee hunner zijn reeds overle den. De toestand van de andere gewonden is naar omstandigheden vrij goed. AMSTERDAM. Wederom heeft de slechte toestand van het vliegveld te Marseille aan een van onze Indië-vliegera parten gespeeld. De gezagvoerder van de Ijsvogel had telegrafisch gevraagd of het vliegveld in orde was, waarop toe stemmend werd geantwoord. De landing ging dam ook zeer goed, maar bij het vertrek hedenmorgen zakte het vliegtuig in de modder weg. Gleukkig bleef de Ijs vogel onbeschadigd. De gezagvoerder heeft onmiddellijk maatregelen genomen dat de post naar Amsterdam zoo spoedig mogelijk wordt verzonden. LONDEN. Gemeld wordt dat Gandhi die opnieuw in hongerstaking is gegaan zes pond is afgevallen. Hij is tengevolge daarvan, uiterst zwak. MIDDELBURG. Gehuwd: B. D. de Ja ger, 28 j. en G. M. Vermeulen, 25 j. Bevallen: E. A. Willeboordsede Voogd, d. Overleden: H. Strijd, 80 j., wede. v. G. Priester; A. de Wijze, 25 j., geh. met E Jobse. GOES. Geboren: Pieternella Adriana. Lijntje, d. v. Elias Harinck en Pietje Neels. Overleden: Andries Bruinooge, 2 maan den, te Borssele. Over de maand November. WAARDE. Gehuwd: 17, Adriaan Blok, 23 j. jm. en Suzamna Oranje, 30 j. jd. Overleden: 7, Pieter Koster, 63 jaar echtgenoot van Maria van den Berge. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 10 Cornelis z.v. Cornelis Marinus de Putter en Anna Braam. BORSSELE. Géboren: 18, Cornelia d.v. Jan Fraanje en Elisabeth Fraanje,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3