ningmeester van de vereen, tot het Be zoeken der Armen, welke betrekking bij tientallen jaren geleden overnam van wij len zijn vader en die hij bekleedde met groote ambitie, in het belang van de stille armen, die mede door zijn tusschenkomst zijn geholpen. In deze vereeniging zal men hem zeker zeer missen. Maar ook in de vereen. Handelsbelang, in wier bestuur hij voor een paar jaren zitting nam, werden zijn kalme adviezen en zijn ervaring in zaken zeer op prijs gesteld. Het Comité tot behoud van het Garni zoen telde den overledene onder zjjn le den en het heeft hem zeer verheugd, het resultaat van de jongste actie te mogen vernemen. Nog noemen wij het bestuurs lidmaatschap van de vereen. „De Cbr. Burgerschool", dat de heer Dronkera ook bekleedde. Zaterdagmiddag vergaderde in het Mil. Tehuis de afdeeling Zeeland van den Bond voor Geref. Jeugdorganisaties. Ds W. F. M. Lindeboom te Serooskerke sprak over: „Karakter en Temporament". Spr. begon met te wijzen op het pas ver schenen uit het Fransch vertaalde werk: „De leugen in het karakter". Helaas is het zoo ,dat ieder mensch zich anders voordoet dan hij is en men zich te veol richt naar het oordeel van anderen. Wij verbergen zooveel en toch dienen we ons zelf te zijn vooral bij de opvoeding der jeugd, anders zijn we niets. Bij het woord karakter hebhen we te denken aan het ingegraveerde, het inge drukte, aan het specifiek-eigenaardige van ieder persoon. Men gebruikt tegen woordig ook veel het woord type. Het is niet de bedoeling van spr. een overzicht der temperamentsleer te geven en daarom bepaalt hij zich tot de onder scheiding van „Galenus" die een indee ling in vieren gaf: het sanguinisch, chole risch, melancholisch en flegmatisch tem perament. Deze theorie nader luitwerkend, zegt spr. dat er eigenlijk zooveel temperamen ten zijn als er menschen zijn en een zui vere indeeling eigenlijk niet mogelijk is. Spr. wijst op de ontwikkeling en bestrij ding dezer theorie en zegt dat de H S. geen temperamentsleer bevat, alhoewel daarin gal en bloed wel in verband wor den gebracht met toorn en bewegelijkheid. Komende tot ons jeugdwerk, zegt spr. dat we het voor verandering en verbete ring vatbare karakter onzer jeugdigen gunstig moeten beïnvloeden en voorname lijk het onderzoek der H. S. en het doen gedenken aan den Schepper in de dagen der jeugd HET karakter-vormend mid del bij uitnemendheid is. Het gewennen, eerst een gewoonte, wordt later behoefte Bij de bespreking had spr nög gelegen heid er op te wijzen, dat karakterfouten en karakterzonden ernstig door ons be streden dienen te worden, voornamelijk door het gebed. Vereeniging tot werk verschaffing aan Zeeuw- sohe Blinden. Aan het jaarverslag over het boekjaar 19311932 ontleenen wij het volgende: Evenmin als het vorige jaar gaf de al- gemeene toestand in het afgeloopen jaar reden tot klachten. Ook thans bleek het aan de inrichting verbonden personeel ruimschoots voldoende, zoodat geen en kele aanvraag om plaatsing moest worden afgewezen. De winkelverkoop blijft zeer beperkt, en daaraan zal de ligging van den winkel wel niet vreemd zijn. Evenals voorheen, doel het bestuur ook thans een beroep op al len, die gevoelen voor de belangen der blinden; de winkel is nu voldoende be kend en ook de aard, hoedanigheid en prijs der verkochte artikelen behoeven bun niet vreemd te zijn. Het bestuur blijft zich evenwel op bel standpunt stellen, dat een breed opge zette reclame niet ligt op den weg der vereen, die trouwens ook niet in de eer ste plaas een commercieel karakter draagt. Aan giften ontving de vereeniging een legaat van f 1000, een bedrag van f 135 uit het familiefonds Snouck Hurgronje, alsmede een bedrag van f 100 uit de opbrengst der paardenloterij. De jaarlijksche opwekking van den on bekende de K. aan het adres der win naars van prijzen had niet het resultaat van vorige jaren. De opbrengst der bus bedroeg ongeveer de helft van vroeger. Het aantal contribuanten liep terug van 386 tot 367, een totaal voor een vereeni ging, die toch over geheel Zeeland werkt, aan den lagen kant. De tijdsomstandig heden doen niet verwachten, dat hierin spoedig verandering zal bomen; deson danks wekt bet bestuur allen, die met het doel der vereeniging sympatbiseeren, op, lid te worden; de contributie bedraagt ten minste 1 gulden. De rekening van den penningmeester sloot met een eindcijfer van f 23.463.79. Goes. Voor de Oudheidkundige Vereeni ging „De Bevelanden" trad Zaterdagmid dag op dhr A. Blok, onderwijzer te Kloe- tinge, met bet onderwerp „Iets uit de historie van Kloetinge". Met stille aan dacht werd naar de causerie geluisterd Uit de bouworde blijkt dat het dorp van Frankiscben oorsprong is. Spr. grondde dit op de onderzoekingen van Prof. Hol- werda. In oude geschriften wordt ge waagd van een poort. Zeker is dat het dorp vroeger door een gracht was om geven. De kerk was gewijd aan het Heilige Kruis. Het wapen van Kloetinge wijst ook op Frankischen oorsprong, n.l. Bour- bonsche lelies. Verder behandelde spr. uitvoerig de bizonderheden van hst dorp. De spreker had zeer veel studie van zijn causerie gemaakt. Dhr P. G. de Gelleke functies waargenomen, o,a. die van pen- braoht spr. dank voor rijn Interessant betoog. Door het Burgerlijk Armbestuur Weesbuis te Goes zal aan zijn pachters over bet jaar 1932 een reductie op de pacht worden verleend varieerende van 10 tot 50 pet. Kapelle. Donderdag kwam de afd. Ka^- pelle van den Ned. Ghr. Landarbeiders- bond in vergadering bijeen. Dertig leden waren opgekomen om de werkzaamhe den voor den a.s. winter te bespreken. Ook werd besloten zoo mogelijk in Ja nuari a.s. een propagandaavond te hou den, waarin verschillende sprekers het woord zullen voeren en ook een samen spraak gehouden zal worden. Zaterdagmiddag ontvingen de ouders van schipper Jan Abrahamse bet treurig bericht dat deze over boord was gevallen en verdronken. Het lijk werd drie uur na de droeve gebeurtenis te Burght, een half uur achter Antwerpen drijvende gevonden. De ongelukkige was gehuwd en had geen kinderen. Ook zijn vrouw was mede aan boord toen dit voorval plaats had. Dinsdag a.s. zal de ter aarde bestelling aldaar plaats .hebben. Wolfaartsdijk. Vrijdagavond hield de Ghr. Zangvereen. „Psalm en Lied" haar jaarvergadering onder leiding van den beer J. v. Wuijckhuijze. De jaarversla gen gaven een gunstig beeld van bet ver- eenigingsleven. Ze telt thans 30 leden. In plaats van den beer J. Verbage werd dhr J. Katsman gekozen als penning meester .Voordrachten, muziek en zang verhoogden de gezelligheid van het sa menzijn. Krabbendijke. Alhier is een vrijwillige brandweervereeniging opgericht. In to taal zijn reeds 26 leden toegetreden; leze staan onder 7 brandmeesters, t.w. een algemeen brandmeester, 2 brandmees ters en 4 onderbrandmeesters. Hiermee komt de bestaande brandweer te ver vallen. Zaterdagavond trad in de Nederl. Hervormde Kerk voor een aandachtig gehoor op dr Krop, Ned. Herv. predikant te Rotterdam over „Geloofsvervolging in Rusland en het dreigend gevaar van het Bolsjewisme". 's Heerenhoek. In deze gemeente had den in de maand November geen geboor- ften, geen huwelijken en geen sterfge vallen plaats. Een unicuml Hoedekenskerke. Bevolking. Vertrokken geene. Ingekomen: Henricus Antonius Corne lius Maria Wennen, pastoor uit Amster dam; Jozina Vermairet dienstbode uit Borssele; Cornelia Jaooba Quist en gezin, zonder herroep, uit Zierikzee. Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand Nov. 1932. Ingekomen: Maatje Wisse van Koude- kerke; Pieter de Looff van Middelburg; Janna Elisabeth Oosse van Borssele; Jan netje Krijger van Oost- en W. Souburg; Adriaan Willeim Heijboer van St. Maar tensdijk. Vertrokken: Bartel Stroo naar Bigge- kerke. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand November 1932. Vertrokken: Adriana Geschiere (Wed. J. de Bruijne) en gezin naar Biggekerke. Domburg. Vrijdagavond gaf de Mando- linevereeniging „Oefening kweekt kunst" alhier een uitvoering in de zaal van café „Wilhelmina". Onder leiding van den heer P. de Jager werd een 10-tal num mers ten gehoore gebracht. Deze mooie muziek werd op verdienstelijke wijze ver tolkt. Tusschen en na de pauze werden een tweetal samenspraken gehouden. Koudekerks. Vrijdag 1.1. kwam de afd. Patrimonium alhier in jaarvergadering bijeen, onder leiding van den voorzitter dhr de Rijcke. Ds Hey hield een met aan dacht aangehoord referaat over het onderwerp „De crisis in het geestelijk leven". Spr. behandelde de volgende pun ten. I. Het geestelijk leven is door zijn oor sprong onverwoestbaar. II. Het geestelijk leven is in den mensch voor bestrijding vatbaar. III. De geestelijke mensch is geroepen tot den strijd tegen de zonde met het wa pen van het woord Gods. Crisis en geestelijk leven staan met el kaar in verband. Het is mogelijk dat het geestelijk leven door de crisis geschaad wordt, wanneer de moeilijkheden van de zen tijd leiden tot opstand tegen God. Des christens roeping ten dezen op zichte is: I. geduldig zijn onder de crisis: II. actief zijn tegenover het kwaad van de crisis; III/ vertrouwend alleen pp God in de crisis; IV. om daardoor ten zegen te zijn temidden van de crisis. Serooskerke. Vrijdagavond vergaderde de vereen, van oudleerlingen W.L.G., on der voorzitterschap van dhr W. de Buck. Daar ook de beide landbouwvereenigingen waren uitgenoodigd was er een goede op komst. Dhr Steenbergen van de N.V. Kali- Mij. te Breda gaf een lezing met films betreffende de kalimeststoffen. Hij schet ste eerst het ontstaan van de kali in de mijnen en de bouw der mijnen met hare inrichtingen. Verder sprak hij over de bestrijding van onkruiden door fijn gema len kainiet. Deze kainiet dient bij een hoe veelheid van 8001000 K.G. per H.A. des morgens vroeg, te worden uitgezaaid, als er dauw op de planten is, waarna met medewerking van de zon en werking van de kali op de bladgroen korrels de meeste onkruiden vernietigd worden, terwijl vruchten als de halmgewassen er geen schade van hebben. Verder besprak hij de kali als meststof en de verschijnselen en gevolgen van kaligebrek bij de verschil lende gewassen. Na eenlge bespreking hierover liet spr. eenige films zien ter ver duidelijking van het gesprokene, waarna de voorz. namens alle aanwezigen dhr Steenbergen hartelijk dankte voor dezen leerzamen avond. Oostkapelle. Vrijdagavond hield de Jong. Vereen, op G. G. „Timotheus" haar jaarvergadering op feestelijke wijze in de lokalen der Ghr. school. Deze vergadering werd geopend door den voorz. dhr J. Melse, die een openings woord sprak. Verder berustte de leiding bij Ds Douma. De jaarverslagen van secr., penningm. en bibliothecaris toonden een opgewekt en bloeiend vereenigingsleven. Door dhr S. Francke werd een inleiding geleverd over art. 12 der Nederl. Geloofs belijdenis en door dhr J. Coppoolse over „Gustaaf Adolf". Op beide onderwerpen volgde bespreking. De afgevaardigden van verschillende vereenigingen brachten hun felicitaties over. Verder volgden voordrachten, me- morisaties en improvisaties elkander af. Ds Douma sprak een slotwoord en ein digde met dankgebed. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand November. Vertrokken Johs. Wagenaar en Corns. Wagenaar naar Vlissingen; Willa de Pagter, dienstbode, naar Middelburg. Ingekomen: Geen. Arnemulden. Loop der bevolking over de maand November. Ingekomen: uit Vlissingen K. Meer man, E 24; uit O.- en W.-Souburg, J. GrootjansTheune, E 35; uit Groede P. J Israël, A 1; uit Goes J. van Belzen en gezin, D 4d. Vertrokken: naar Wieringen, Sloot- dorp, J. de Jonge; naar Vlissingen, Boul. Bankert 34, Me. Meerman; naar Vlissin gen, Boul. Eevertsen, Ma. Kluijfhout; naar N.- en St.-Joosland, J. P. Cop poolse. Vrouwepolder. Vrijdagmiddag verga derde de Gemeenteraad, onder voorzitter schap van den Burgemeester. Afwezig met kennisgeving was dhr Arendse. De voorzitter deelde mede, dat het bedrag der normale en extra subsidie over het 2e kwartaal 1932 verschuldigd ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 is vastge steld op resp. f 50.en f 10.dat de vermindering ingevolge de wet van 18 Maart 1932, S.B. no. 104 (het kortings wetje) voor elk der jaren 1932 tot en met 1935 voor deze gemeente is vastgesteld op f74.dat de vastgestelde verordening voor den gemeente-veldwachter voor den tijd van 5 jaren door de Kroon is goed gekeurd, dat de verplegingskosten van den armlastigen krankzinnige over het 4e kwartaal 1932 zijn vastgesteld op f 170.62, dat de gemeenschappelijke rege lingen bedoeld bij art 19, 4e lid der L.O.- wet 1920 met Veere en Oostkapelle aan gegaan door Ged. Staten, zijn goedge keurd; dat door Ged. Staten vergunning is verleend voor afgraving van het per ceel land in de afd. Gapinge ter verkrij ging van een gemeentelijken zandput; dat de werkelijke opbrengst van het aandeel in de gemeentefondsbelasting 1931/32 na der is vastgesteld op f 1192.en dat be richt is ontvangen, dat de gemeente aan opbrengst gem. opcenten R. I. Bel. en G. I. Bel. over 1931/32 nog te goed heeft resp. f23.— en f57.—; dat van den Commis saris der Koningin bericht is ontvangen, dat het raadsbesluit, houdende toepassing van een tijdelijke korting op de jaarwedde van den veldwachter door de Kroon moet worden goedgekeurd en dat bedoeld be sluit bereids ter goedkeuring is verzon den. Deze mededeelingen en de ingeko men stukken werden allen voor kennis geving aangenomen. Het bekende adres van het Gemeente bestuur van St.-Maartensdijk werd voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat van D. L. Broeder en 5 anderen een adres is ingekomen hou dende verzoek het daarheen te leiden, dat het voetpad van den Molenweg naar den Platteweg weder in goeden staat wordt gebracht, terwijl door de heeren Cevaal en Hubrechtse indertijd is verzocht be doeld voetpad van den ligger af te voe ren. B. en W. geven den Raad in over weging te besluiten tot afvoering van den ligger der wegen en voetpaden van de navolgende voetpaden, le. het voetpad loopende vanaf S. A. Goedbloed naar den Zeedijk; 2e. het z.g. Molenwegvoetpad; 3e. het z.g. Bergvoetpad; 4e. het Schooierspad en 5e. het voetpad loopende langs het thans verharde gedeelte van den Schel- lachschenweg (3) en wel op grond, dat genoemde voetpaden h.i. overbodig zijn geraakt. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. betuigde de heer Kesteloo, dat het z.i. zeer te betreuren is, dat ge noemde voetpaden moeten verdwijnen, hij is tegen afvoering op grond, dat daarmede een stuk landelijk schoon verloren gaat, genoemde voetpaden worden, vooral des zomers veel door het wandelend publiek gebruikt, terwijl hij overtuigd is, dat de personen, die bij het voortbestaan van ge noemde voetpaden belang hebben door een besluit tot afvoering nog al sterk worden getroffen. Dhr Dingemanse zeide van oordeel te zijn, dat als een voetpad niet beslist noodzakelijk is. b.v. bij het geven van een kortere verbinding als de offici- eele weg, hij tegenstander is van al wat voetpad is; genoemde voetpaden geven aan de gebruikers der gronden, die met zoodanig cerfituut zijn belast heel wat verlies en ongemak. De hier bedoelde voetpaden worden niet meer gebruikt en zijn z.i. derhalve overbodig, zoo ze nog gebruikt worden is het meer voor genot dan wel dat belanghebbenden zoo'n be lang bij het voortbestaan dier paden heb ben of dat het een noemenswaardige kor tere verbinding geeft. Dhr Langebeeke is het niet geheel met het door dhr Dinge manse naar voren gebrachte eens: als men in den z.g.n. hoek woonachtig geweest is, weet men een voetpad op juiste waarde te schatten. De voorzitter zeide het niet met het door dhr Kesteloo naar voren gebrachte eens te zijn, meestal worden de voetpaden zeer slecht onderhouden, ze zijn alleen goed bij de schouw en bij mooi weer, waarop dhr Kesteloo ant woordde, dat B. en W. toch de macht hebben te zorgen, dat de voetpaden in goeden toestand verkeeren, als belang hebbenden eenmaal zijn verbaliseerd zul len zij zich wel voor de tweede maal wach ten een overtreding te begaan. Ook dhr van Dis verklaarde tegen het bestaan van voetpaden te zijn als deze niet beslist noodzakelijk zijn, een voetpad brengt voor de betrokken landgebruikers veel onge rief mede. Hierna werd het voorstel van B. en W. met 4 tegen 2 stemmen (die van de heeren Kesteloo en Langebeeke) aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m.a.st. besloten aan J. Goedbloed en C. de Visser voor 9/12 en 2/12 ge deelten ontheffing te verleenen van hun aanslag in het schoolgeld over 1932, ter wijl mede m.a.st. werd besloten afwijzend te beschikken op het verzoek van B. Cop poolse om voor 4/12 ged. ontheffing van schoolgeld over 1932, op grond, dat de aanslag niet voor een geheel jaar, doch slechts voor 8 maanden is opgelegd. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. den Raad voorstellen afwijzend te beschikken op de adressen van de afd. Vrouwenpol der en Veere/Gapinge van de Vereen, „het Groene Kruis" houdende verzoek de ge meentelijke subsidie voor 1932 en volgen de jaren wederom te brengen op f 100. per afdeeling, en zulks op grond dat deze gemeente in vergelijking tot andere ge meenten voor dit doel een zeer hooge sub sidie geeft. Dhr Kesteloo zeide zich niet met het voorstel van B. en W. te kunnen vereenigen, door de afd. Veere/Gapinge is een finantiëel overzicht overgelegd, waaruit blijkt, dat die afdeeling in geld nood zit, terwijl zulks door de afd. Vrou wenpolder niet is aangetoond. Hij is van oordeel, dat de afd. Veere/Gapinge werke lijk meer steun noodig heeft dan de afd. Vrouwenpolder, hij zou dan ook in over weging willen geven de subsidie voor Veere/Gapinge te brengen op f100 en die voor de afd. Vrouwenpolder op f50 per jaar. De voorzitter zeide van oordeel te zijn, dat juist de afd. Vrouwenpolder om subsidie-verhooging heeft gevraagd, om dat zij verwachtte, dat, zoo zij geen ver hooging van subsidie aanvroeg, de Raad in de door dhr Kesteloo aangegeven zin zou besluiten en dat heeft zij door dit verzoek trachten tegen te houden. Dhr Kesteloo zeide van oordeel te zijn, dat als het mocht blijken te zijn zooals de voor zitter doet uitkomen, dat de afd. Vrouwen polder dan z.i. uitgaat van de gedachte hebben is hebben en krijgen is de kunst, hetgeen hij in geen enkel opzicht billijk acht te noemen. Dhr Van Dis zeide, dat hij overtuigd is, dat ook de afdeeling Vrouwenpolder geldgebrek heeft, hij ziet het Bestuur van die afdeeling er niet op aan, dat het verhooging der subsidie zal vragen als zulks niet dringend noodig is. Spreker deed uitkomen, dat nu Vrouwen polder bij Serooskerke is gevoegd, deze afd. in vee] gunstiger positie verkeert dan het geval was toen die afdeeling bij VeerGapinge behoorde, toen werd de afd. Vrouwenpolder zeer stiefmoederlijk behandeld, terwijl zij thans door de zus ter uit Serooskerke geholpen wordt op een wijze, die boven allen lof verheven is, de afd. Veere/Gapinge is er zelf de schuld van, dat zij thans de afd. Vrou wenpolder mist hetgeen tengevolge heeft gehad, dat haar uitgaven grooter werden en haar inkomsten sterk verminderden. Na verdere bespreking werd het voorstel van B. en W. om afwijzend op de adressen te beschikken met 5 tegen 1 stem (die van dhr Kesteloo) aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten in de vaca ture Bolier tot ambtenaar bedoeld bij de Woningwet te benoemen dhr Jac. Suur- mond en zulks met ingang van 1 Jan. 1933 en op een jaarwedde van f25. De voorz. deelde mede, dat van G. de Nood e.a. een adres is ingekomen hou dende verzoek de ingang van de z.g. Lou- wersen's baan in de afd. Gapinge van gemeentewege te verbeteren, daar bedoel de ingang door daar ter plaatse keerende auto's zoodanig wordt stuk gereden, dat adressanten niet weten hoe hun woningen te verlaten of te bereiken en dat B. en W den Raad voorstellen genoemde ingang in het voorjaar 1933 van gemeentewege met brik te doen bekanten, waartoe met alg. st. werd besloten. Dhr Kesteloo zeide dat dit besluit hem aanleiding geeft den Raad voor te stellen ook van gemeentewege over te gaan tol het bekanten !van het nog onverharde gedeelte voor de aardappelbewaarplaats in de afdeeling Gapinge, daar toch in een vroegere vergadering besloten is bedoeld wegsgedeelte met keien te bestraten. De voorz. zeide ook veel voor dit denkbeeld te gevoelen. Dat bedoeld wegsgedeelte niet meer is bestraat geworden is gelegen Id het feit, dat er geen keien meer beschik baar waren, zoodat aan bet indertijd geno men besluit geen gevolg kon warden ge geven. Na verdere bespreking werd met alg. st. besloten ook dit wegsgedeelte mei brik te doen bestraten, zoo de land- bouwvereen. de kosten van het straatwerk voor haar rekening neemt. Overeenkom stig het voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten tot vaststelling van de ge wijzigde verordening als bedoeld bij de artt. 10 en 43 der Drankwet, en tot vast stelling van een verordening op bet Agent- sohap der Arbeidsbemiddeling en Werk loosheidsverzekering in de gemeente. Daarna deelde de voorz. mede, dat de totaalkosten van het verharden van een gedeelte van den Schellachschenweg (3) hebben bedragen f 2753.88, waarvan door de Polder Walcheren wordt bijgedragen een som van f 249, zoodat voor rekening der gemeente en van aangelanden blijft een bedrag van f 2504,38. B. en W. stel len voor van het overschietende bedrag van f 2504.38 voor rekening der gemeente te nemen een bedrag van f 504.38, en de overblijvende f 2000, vermeerderd met de rente van de voor dat bedrag aan te gane geldleening tot dekking van bet overschie tende bedrag der kosten van verharding te vinden door de invoering van een baat belasting, welke gedurende 20 achtereen volgende jaren van belanghebbende land eigenaren zal worden geheven. Genoemd bedrag zal kunnen worden verhaald op de eigenaren van ongeveer 28.26.53 H.A. grond, betgeen neerkomt op een bijdrage van f5 per H.A. B. en W. stellen der halve voor tot vaststelling van een ver ordening op de beffing en invordering van een baatbelasting te besluiten en bet be drag der baatbelasting vast te stellen op f 5 per H.A. Nadat door B. en W. gemaakte ontwerp verordeningen artikelsgewijze zijn behan deld, werd m. a. st. besloten tot onge wijzigde vaststelling van de ontwerpveror deningen en besloten het bedrag der baat belasting vast te stellen op f5 en deze belasting te heffen gedurende de jaren 1933 tot en met 1952. Daarna werd met alg. st. beslaten tot het aangaan van een geldleening groot f2000, tegen een rente van ten hoogste 5 pet. 's jaars, af te lossen in 20 achter- achtereenvolgende jaren. (Slot volgt.) Meliskerke. Woensdag vergaderde de Raad voltallig. De voorzitter deelt mede, dat dhr C. Dekker het perceel grond bij de begraafplaats van de gemeente wil pachten voor f 50# wordt goedgevonden. Voorts, dat Koninklijk was goedgekeurd de verordening voor verkoop van alco holische dranken; dat Ged. Staten de ge- meenlerekening 1931 zonder bemerkingen hebben goedgekeurd: dat de Minister van Financiën een schrijven had ingezonden dat volgens het kortingswetje de gemeen te een bedrag van f66 minder zal ont vangen. Ged. Staten willen wijziging van het ambtenarenreglement, omdat "T niet in was opgenomen de vakvereenigingen te hooren; na eenige besprekingen wordt hieraan voldaan met algemeene stem men. Dhr Spruijit stemt voor onder pro test. Een verzoek van den Nederl. Toe ristenbond om subsidie of als lid toe te treden wordt met algemeene stemmen af gewezen op voorstel van B. en W. B. en W. stelden ook voor afwijzend te beschikken op het bekende verzoek van St. Maartensdijk, omdat Ged. Staten reeds over bedoeld verzoek een besluit hebben genomen. Algemeen goedgevonden, nadat dhr Spruyt had opgemerkt dat hij met het idee St. Maartensdijk accoord gaat. Van Ged. Staten was de begrooting 1933 niet goedgekeurd omdat de verzeker ringsposten waren geschrapt. B. en W. stellen voor deze posten alsnog aan te brengen. Dhr Spruijt spijt het, dat de goedkeuring niet is verkregen. Hij. zal er zich onder protest bij neerleggen. Met alg. st. wordt daarop bet voorstel aan genomen van B. en W. Dhr Spruijt stelt nu voor, alle ver zekeringen op te zeggen. De voorzitter merkt op, dat zulks niet kan omdat de termijnen niet zijn gepasseerd. B. en W. zullen de polissen eens nagaan. De ge- meentebegrooting 1932 wordt met algem. st. gewijzigd. De begrooting 1932 van het B. A. wordt eveneens met algemeen goedvin den gewijzigd. De jaarrekening 1931 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst werd aangeboden, na eenige opmerkingen over het aanschaffen van de auto, zonder de buitengemeenten er in te kennen, werd er mee accoord gegaan. Volgens art. 72 der L. O. wet, vroeg de Christelijke schoolvereen. (hoofd dhr Flach) gelden aan voor nieuwe gordijnen. Dhr Dekker meent, dat de aanvrage te laat is binnengekomen, wat dhr Huijs- man doet opmerken dat er wettelijk recht is. Met alg. st. toegestaan. In de Com missie voor schooltoezicht L. O. wordt herbenoemd met alg. st. dhr C. Davidse. De pensioensgrondslag voor den veld wachter wordt vastgesteld op f1650, om dat hij nu aan het maximum salaris gekomen is. Vervolgens stellen B. en W. voor in één (of meer koopen de hoornen in de dorpsstraat te verkoopen. Nadat ongeveer alle leden aan de dis cussie hadden deelgenomen, werd dit voorstel verworpen met de stemmen der wethouders voor, waarop de voorzitter voorstelde de boomen in de Noordstraat en de overige zieke boomen door werk- loozen .te laten rooien en stuk maken en ,dan later het gekloofde hout publiek te verkoopen. Met algem. st. aangenomen- Om toezicht uit te oefenen en vakkundige hulp ,te verleenen wordt aangewezen dhr C. "Davidse. Werkverschaffing. De voorz. deelt na mens het B. Armbestuur mede, dat de kosten dezen winter door dit lichaam niet meer alleen kunnen gedragen wor den. Het B. A. is genegen twee derde dier kosten op zich te nemen als de ge meente een derde voor hare rekening fleemt. Dhr do Buck juicht samenwerking toe van deze beide organen in deze ma terie, hij zag liever het aandeel van de gemeente mog kleiner omdat het batig slot van dé rekening B. Armbest- c niet onbelangrijk was en de gemeentebelas tingen vooral dit jaar wel langzaam zul len vloeien.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2