Gemengd Nieuws. Rechtszaken waardoor do boete wordt betaald door den aangeslotene en niet door den bewoner, als de laatste van een lekkage kennis heeft gegeven, maar geen verbetering is aangebacht. Dhr Jeronimus gelooft niet, dat B. en W. of de Waterleidingdirectie het recht hebben een boete op te leggen en te in nen. De voorz. merkt op, dat niet van boete wordt gesproken. Dhr J eronimus acht de heele zaak van weinig beteekenis. De groote dieven laat men loopen en de kleine gaat men straffen. Dhr Heemskerk wil spreken van schadevergoeding. Spr. juicht het voor- stel-Paul toe. Het zal een preventieve uit werking hebben. Dhr den Hollander merkt op, dat de eigenaar den huurder aansprakelijk kan stellen voor de gevolgen van water verspilling. Dhr Harthoorn vindt de eenige op lossing: plaatsing van watermeters. Mevr. W e y 1 vindt het geen waterver spilling als water voor schuren en schrob ben wordt gebruikt. Het zindelijk aanzien van een stad is ook wat waard. Dhr Onderdijk: er zijn straten waar de halve bestrating wordt geschuurd. Weth. de Veer: het gaat over lekken de closets en kranen, het onnoodig laten loopen van kranen. De wijziging heeft vóór alles een preventief karakter. Het voorstel-Paul heeft weer practische bezwaren. Op een oogenblik zou de schul dige niet te vinden zijn. Laat de Baad het voorstel van B en W. nu eens aan nemen. We hebben hier een nachtverbruik van 25 M3 per uur, terwijl het normaal is 5 M3. Dit moet tegengegaan worden. Dhr Paul neemt zijn amendement terug, nadat in het voorstel van B. en W. een kleine wijziging is aangebracht. Het gewijzigd voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Rekening 1931 Burg. Arm bestuur. Dhr v. d. F e 11 z meent, dat we het gevraagde groote bedrag moeten toestaan op grond van den nood der tij den. Spr. is echter van meening, dat de toepassing der regeling misschien wel eens te royaal geschiedt. Spr. wijst o.a. op een verleend voorschot van f 100. De regeling is goed, maar de toepassing niet altijd. Spr. geeft in overweging de instelling van een commissie. B. en W. zijn te zeer doordrongen van de onafhankelijkheid van het B. A. De Raad moet terdege de gemeente-financiën in het oog houden en controle uitoefenen. Dhr Mes bespreekt den post van dr Schuurman groot f 4400, waarop nog f 2100 onbetaald is. B. en W. zeggen die zaak eens te zullen onderzoeken. Dit ge schil moet worden opgelost. Het dateert al van 1929. De voorz. verklaart, dat B. en W. meermalen die zaak hebben besproken. We zijn nu op den goeden weg en Spr. hoopt, dat de oplossing binnenkort te verwachten is. Dhr1. Mes komt op tegen de steeds meerdere uitgaaf van het B. A. Wat zien we 's Zaterdagsavonds? Er zijn bedeelden van het B. A. die geregeld te veel aan Bacchus offeren. Er zijn er, die 's Zater dags hun uitkeering van Vrijdags in alco hol omzetten en 's Zondagsmorgens vroeg al aan de deur van de kroeg rammelen. Kan de politie hiervan geen nota nemen en mededeeling doen aan het B. A.? De voorz. zal die zaak onderzoeken. Mevr. Weyl zegt, dat haar is geble ken dat 't B.A. ieder nieuw geval goed on derzoekt. De bedragen zijn zoo laag moge lijk gehouden. De hoogste uitkeering is f9.25, plus 10 brooden voor een gezin met 5 kinderen. Het komt Spr. onwen schelijk voor een commissie van controle of bemiddeling in te stellen. Spr. heeft voldoende vertrouwen in het B. A. Dhr v. d. Feit z: en dan dat voorschot van f 1001 Mevr. W e y 1 erkent, dat op een bedrag van f 123.000 wel eens een onvoorzicbtig- heidje wordt begaan. Maar dat kan een commissie ook niet voorkomen. Weth. Onderdijk zegt, dat in vele gemeenten voorschotten worden gegeven aan menschen om hun bedrijf voort te zetten, die dus van het B. A. worden af gehouden. Dhr M o n d e e 1 vindjt een stijging van de uitgaven voor het B. A. ook niet aan genaam. Er blijkt uit, dat we in een tijd van overvloed leven en dat er nog zoove- len armlastig zijn. Sprekers fractie zal echter met een voorstel tot reorganisatie van het B. A. komen. Dit college is nu autonoom. De Raad heeft hoegenaamd geen zeggenschap. Slechts één lid mag hij benoemen. Spr. wil het B. A. meer onder rechtstreeksche controle van den Raad brengen. Dhr Heemskerk herhaalt zijn op merking, dat de patiënten, die voor reke ning van het B. A. worden verpleegd, zoo veel meer verpleegdagen hebben dan de andere patiënten 3e klas. Spr vraagt hiernaar een onderzoek te doen instellen door B. en W. en de betrokken besturen. Aan een bepaalde beoordeeling waagt Spr zich niet. Maar Spr. wil de oorzaak van deze wanverhouding weten. Kan men die oorzaak wegnemen, dan zou dit misschien voor het B. A. een belangrijke som kun nen schelen. De voorzitter zegt toe, dat deze zaak in B. en W. zal worden besproken. Dhr Jeronimus is met toenemende zorg vervuld over de uitgaven van armen zorg. De subsidie aan het B. A. is de laat ste jaren verhoogd van f 100.000 tot f 136.000. Daarbij komen de groote uit gaven aan werkloozenzorg. Zijn er nu geen middelen te vinden om die uitgaven te beperken? Spr. waardeest de goede be doelingen van het Bestuur der Godshuizen en van het B. A. Msar kunnen ze hun licht niet eens elders opsteken? Dhr B o a s s o n acth het idee van dhr Heemskerk onmogelijk uit te voeren. De doktoren maken uit of een patiënt wordt opgenomen. Een leek kan daar niets aan veranderen. Ook het B. A. niet. Dhr Gornelisse merkt op, dat de uitkeeringen van het B. A. te veel zijn om te sterven, maar te weinig om van te leven. Het B. A. gaat zoo zuinig mogelijk te werk. Spr. acht een reorganisatie van het B. A. wel gewenscht, maar merkt toch op, dat de leden door den Raad worden be noemd. Spr. gelooft niet, dat het B. A. in 1933 zal toekomen met het gevraagde bedrag, gezien de uitkeeringen den laat- sten tijd aan werkloozen. De kwestie der ligdagen is juist. Maar dat verschil kan komen door enkele pa tiënten met langdurige verpleging, die thuis niet kunnen worden verzorgd. Dhr Harthoorn merkt op, dat een van de door den heer Mes bedoelden, die aan Bacchus offerden, inkomsten uit an dere bron moet gehad hebben. Dhr Mes is verplicht de namen van zulke personen aan het B. A. mede te deelen. Spr. merkt op, dat een omzetting in een dienst van Maatscb. Hulpbetoon meer aan de gemeente zal kosten (ambtena ren), zonder dat de bedeelden er van pro fiteered Dhr M o n d e e 1 bestrijdt dit. De orga nisatie van het B.A. kost alleen reeds f 7000. Hierop is wel te bezuinigen. Dhr Mes wil niet optreden als con troleur voor bet B. A. De burgemeester kan dagelijks het politie-rapport aan bet B. A. ter inzage geven. Spreker heeft destijds gewezen op de te verwachten stijging van de uitgaven van het Burg. Armbestuur. Maar B. en W. wilden er niets van weten. Dhr Onderdijk sprak van kletspraat. (Dhr On derdijk ontkent dit.) B. en W. verzwegen opzettelijk deze stijging voor Ged. Staten bij de bespreking der begrooting. Heftige interrupties. Dhr d e V e e r: dhr Mes kletst. De voorz. verzoekt deze uitdrukkin gen niet te bezigen. Dhr de Veer: hoe konden we in April weten, dat bet B. A. f 16.000 te kort zou komen? Dhr Mes: dat was te voorzien. Het was een rekensommetje. Dhr Heemskerk verduidelijkt nog eens zijn bedoeling. Spr. wil een onder zoek door B. en W., bet Bestuur der Gods huizen en het B. A. inzake de verpleegda gen van de bedeelden. De rekening wordt z.h.st. aangenomen. Begrooting 1933 Burg. Arm bestuur. Dhr. v. d. Feltz wijst er op, dat het B. A. f45.000 raamt als uitgaaf aan de Godshuizeu voor verpleging, terwijl de Godshuizen f37.000 ramen als ont vangst. Dat klopt niet. Spr. geeft de voorkeur aan de raming van het B.A. Spr. wil de stemming over deze begrooting uitstellen tot bjj de behandeling der gemeen te-begroot i n g. De Gemeenteraad moet bet geheel der financiën overzien. Als we nu de begrooting B.A. aannemen, zitten we er aan vast. De voorzitter merkt op, dat we dan deze begrooting moeten aanhouden. Dhr. Harthoorn wijst op het ge vaar van suppietoire begrootingen. Weth. Onderdjjk wil toch eerst vast stellen wat de noodzakelijke uitgaven zijn. Dhr. J e r o n i m us wil eerst bepalen, wat we künnen uitgeven. Dat moet een particulier ook doen. De voorzitter merkt op, dat de gemeenteraad altijd eerst de uitgaven en daarna de inkomsten behandelt. Dhr. den Hollander meent, dat we nu ook de bezuinigingen kunnen noemen, als we ze zien. Maar we moeten niet straks een percentage gaan korten op de begrooting B.A. Dat is geen ernstig werk. Dhr. Mes: meent, dat de tijd zal ko men, dat men in Middelburg de tering naar de nering zal moeten zetten. Mevr. Weyl zegt, dat we eerst toch de noodzakelijke uitgaven moeten weten. We moeten gelooven, dat het B.A. het uiterste minimum vraagt. Dhr. v. d. Feltz: eu als het geld ,er dan niet is. Dhr. Mond eel: dat moét er komen. (Interrupties.) Mevr. Weyl voelt niets voor uitstel. Dhr. Co melisse meent, dat vóór de gemeente-begrooting de begrooting voor het B.A. moet worden vastgesteld. Deze begrooting is secuur samengesteld. Wil dhr. Mes 10 pot. gaan korten op de uitkeeringen? Dhr. Boasson zegt, dat de begroo ting der Godsbuizen is opgesteld met inachtneming van alle mogelijkheden in 1933. Een bezuiniging hierop is niet mo gelijk, zonder de exploitatie in gevaar te brengen. Dhr. Portheine begrijpt niet de op positie tegen uitstel. Er zqn Raadsleden, die straks het financieel beleid der ge meente in zijn geheel willen overzien. We leven in een abnormalen tijd. We zijn met de belastingen bijna in ieder op zicht tot het maximum genaderd. De door B. en W. voorgestelde verhoogingen zqn zeer bedenkelijk. Tegen aanhouding kan geen 'bezwaar worden ingebracht. Dhr. Heemskerk meent, dat het ge raamde tekort der Godshuizen pas be trekking heeft op de gemeente-begroo ting voor .1934. Op de begrooting B. A. is niets te bezuinigen. Spr. wil liever nu maar door den zuren appel heen- bjjtea. Mevr, Weyl vraagt aan 'de heeren Gornelisse en v. d. Feltz, of naar hun meening op de begrootingen resp. van B.A. en Godshuizen bezuiniging moge lijk is. Dhr. Cornelisse beantwoordt de vTaag ontkennend. Dhr. v. d. Feltz kan daarop geen antwoord geven. De begrooting der Gods huizen is in Aug. opgesteld. Misschien kan er, als het nijpt, wel iets af. Dhr. Van A n d e 1 herinnert aan het besluit; dat B. en W. zullen overleggen met het Bestuur der Godshuizen. Dat kunnen we even afwachten. Verder wijst Spr. op de sterke stijging van den post specialistenhulp, ondanks de bewering van Mevr. Weyl vorig jaar. Het voorstel tot aanhouding wordt verworpen met 10 tegen 7 st. (vóór de heeren v. Andel, Mes, Harthoorn, v. d. Feltz, Jeronimus, Portheine en Bijbau). Do begrooting van het Burg. Armbe stuur wordt aangenomen met 14 tegen 2 st. (tegen dhr. Mes en Jeronimus). Begrooting van de Godshui zen. Dhr. v. d. Feltz merkt op, dat er over de Godshuizen meestal in den Raad een geprikkelde, onaangename stem ming bestaat. Dit was bij spr. vroeger ook het geval. Spr. heeft nu achter de schermen gekeken en heeft gezien dat het geen het Bestuur doet, redelijk is. Ook Metellus schrijft ia zijn brieven, die spr. geregeld met belangstelling leest, over de Godshuizen. Maar spr. heeft toch wel eenige bedenkingen, tegen zijn brie ven. Spr. heeft wei geconstateerd dat zijn feiten of de conclusies niet altijd juist waren. Wat spr. betreurt, is, dat een ongerechtvaardigde ontstemming ge kweekt wordt. Er is nog een derde factor. Hier denkt spr. aan de subjectieve wijze van ver dediging der regenten door een zeker Raadslid en aan het spreekwoord: Hoedt mij voor mijn vrienden. Spr. heeft nooit behoord tot hen, die altijd de beweringen van het Gasthuis- bestuur direct geloofden, en zal hun da den niet zonder meer goedpraten. Spr. kan .echter verklaren, dat het Be stuur, speciaal het Dag. Bestuur, op voor beeldige wijze zijn taak verricht en alles zoo sober mpgelijk houdt. Er is geen spoor van luxe. Alles wordt sober ge houden, tot het armoedige toe. Spr. behandelt nu nader de begroo ting. Op de uitgaven heeft men f8000 bezuinigd, maar bij de ontvangsten moet men door den nood der tijden lijden, en derft men een bedrag van f 10.000 k f14.000. Spr. toont ook aan, dat de salarissen in bet Gasthuis met andere zieken huizen vergeleken tot de laagste be- hooren. Met Dr Orbaan is een nieuwe rege ling getroffen, volgens welke bij 40 procent van de opbrengst zijner af- deeling krijgt. Er is in studie de vraag, of hem een vast salaris moet worden gegeven. Maar dit is een moeilijke kwestie. Het is niet billijk dr Orbaan steeds allerlei verwaten te doen. Het is een verdienstelijk en bekwaam man, die niet steeds zijn eigen belang op bet oog beeft. Spr. merkt ook op, dat we in Zee land te veel ziekenhuizen hebben. Het Gasthuis moet met zijn tijd meegaan, anders gaan de patiënten naar andere ziekenhuizen. Spr. doet tenslotte een beroep op de redelijkheid en goede trouw van den Baad en Metellus. Laat men stemming makende debatten en artikelen achter wege laten. Spr. is steeds tot het geven van inlichtingen bereid. Weth. O n d e r d ij khet boetekleed ont siert den man niet. Mevr. Weyl weerspreekt, dat ze is opgetreden als advocaat van doktoren of regenten. Haar aanleiding van het ge beurde in de vorige vergadering zegt spr. dat de taak der oommissie van fi nanciën is, aan den Raad toelichting te geven over voorstellen van B. en W., en daartoe gegevens in te winnen. Vragen stellen kan de Raad ook. Er zijn Raadsleden, die alleen afbre kende critiek wenscben. Daaraan zal spr. niet meedoen. 'De commissie van finan ciën kan ook goedkeurende critiek geven. Spr. meent, dat dhr. v. d. Feltz op spr. heeft gedoeld, toen hij het had over vrienden van de regenten. Het is psycho logisch verklaarbaar, dat spr. als arts zich interesseert voor de belangen van het Gasthuis. De rede van dhr v. d. Feltz is een ver dediging van Sprekers steeds ingenomen standpunt. Spr. neemt van haar vroegere redevoeringen geen woord terug. De af brekende critiek is onjuist gebleken. Dhr den Hollander is sterk onder den indruk gekomen van de juistheid var de les: zet opposanten in bet Bestuur. Dan worden het de tamste Bestuursleden. Spr. heeft verder altijd geleerd, alvorens men over iets schrijft of spreekt eerst te informeeren. Spr. las laatst, dat de vroe gere voorzitters zich zouden geschaamd hebben om met zulk een tekort bij den Raad te komen. Maar het was de heer Herman Snijders, die met het reorgani satievoorstel kwam. Verder acht Spr. het niet in orde, dat een 3e klas patiënt met gering inkomen nog een rekening van dr Koch kreeg. (Onderzoek wordt toegezegd.) Dhr v. Andel heeft gelezen, dat de post traktementen weer hooger moet wor den geraamd. Mede daardoor is het te kort op de kliniek weer f 3500 hooger ge raamd.. (Dhr v. d. Feltz licht toe, dat dit zit in de opheffing der apotheek.) Dhr v. Andel wensoht op dezen weg niet verder te gaan en ïrI tegen de be groeting stemmen. Spr. verwijst naar Goes, waar B, en W. wijzen op de mogelijkheid bet Ziekenhuis op te heffen. Spr. noemt Goes een schip in strand en een baken in zee. Zoo noodig, wil Spr. ook hier opheffing. Interrupties: wat dan? Mevr. W e ijl: niet ziek worden. Dhr Jeronimus wil een andere re geling, zoodat men niet meer heeft een vast aangestelden internist, en de patiën ten niet naar elders gaan. Dhr Boasson heeft in de vorige ver gadering den naam van Metellus niet ge noemd, maar de schrijver heeft zich zelf geopenbaard. Spr. zegt tot den heer v. Andel, dat hij met het schrijven van bewe ringen, die gebleken zijn onjuist te zijn, het belang der gemeente niet dient. Elk Raadslid kan de noodige inlichtingen ver krijgen. Laat dhr v. Andel voor hij weer schrijven gaat, inlichtingen inwinnen ter bevoegder plaatse. Onjuist geschrijf heeft zulk een nadeeligen invloed. Het is het belang der gemeente, dat het Gasthuis floreert en dat het niet den naam krijgt duur te zijn. Dhr v. d. Feltz gelooft niet, dat de heer Jeronimus de kwestie met den inter nist juist ziet. De begrooting van de Godshuizen wordt aangenomen met 16 tegen 1 st. (tegen dhr v. Andel). Gemeente-rekening 1931. Dhr Jeronimus laakt het, dat B. en W. een extra-belooning aan een gemeen teambtenaar hebben gegeven, zonder den Raad er in te kennen. Jarenlang heeft de betrokkene de sinecure van directeur vau het woningbureau waargenomen. Dit was een verkapte salarisverhooging. Dhr v. d. Feltz zou geen bezwaar heb ben tegen een toelage voor ééns, maar w»l tegen een gedurende de geheele crisis. Daar komt het practisch op neer. Weth. Onderdijk zegt, dat het sala ris van den directeur der Arbeidsbeurs zeer samengesteld is. Spr. heeft destijds betoogd, dat opheffing der woningbeurs voor de gemeente geen voordeel beteeken- de, want dat het salaris dan op andere wijze gevonden zou worden. Het is hier geen verkapte salarisver hooging. Zijn werk als penningmeester van het steuncomité aan werkloozen heeft niets met de Arbeidsbeurs te maken. De voorzitter merkt op, dat niet gesproken is van „zoo lang als de crisis duurt". Wel van „zoo lang als de steun regeling in dezen vorm voortduurt". Dhr Jeronimus wil dergelijke fei ten ter kennis van den Raad brengen. Het is een feit, dat dhr Staal in de dagureu anderen arbeid kan doen. Verder maakt Spr. aanmerking op het verteer, dat bij de Statenverkiezing min der was dan bij de Raadsverkiezing en op het feit, dat Middelburg twee afgevaar digden zond naar de vergadering der ver- eeniging van Ned. Gemeenten. Dit wordt nader toegelicht, waarna de gemeente-rekening z.h.st. wordt vastge steld. Hierna wordt gepauzeerd tot 8 uur. In de avondvergadering werden de ove rige, op de agenda voorkomende voorstel len van B. en W. aangenomen. Alleen be sloot de Raad bij de wijziging der veror dening gymnasium, enz. den Raad bij be noeming van curatoren voor het gymna sium niet te binden aan de keuze uit B. en W. De heeren Jeronimus en van Andel trokken hun voorstellen inzake salaris verlaging, na bestrijding door weth. de Veer, in. Deze kwestie werd aangehou den tot de begrooting. Morgen uitvoeriger verslag van de avondvergadering. Boerderij afgebrand. Gister avond ontstond brand in de bekende 'kapi tale 'boerderij „Genhof" te Meliok. De geheele boerderij stond spoedig in vlam. Alles brandde tot den grond toe af. Een groote hoeveelheid landbouwmachines en andere werktuigen werden een prooi der vlammen. Het vee kon tijdig worden ge red. Verzekering dekt de schade welke geschat wordt op f30.000. Tragische ontdekking in het bosch. In een klein huisje, dat in verregaanden staat van vervuiling ver keert en geheel eenzaam gelegen is in de bosschen tusschen Arnhem en Apel doorn is het verkoolde lijk gevonden van de 77-jarige M. v. d. Bosch, die daar reeds vele jaren een eenzaam leven leidde en hulpbehoevend was. Het schijnt, dat terwijl de oude man bij een open haard vuur zat zijn kleeren vlam gevat heb ben. Een jongetje, dat hem wel eens behulpzaam was deed de vreesolijke ont dekking. Fluitketel omgetrokken. Een 2-jarig kind te Beek en Donk tfok een fluitketel met kokend water om en bekwam zoo ernstige brandwonden, dat het kort erna overleed. Een felle brand. Een felle brand heeft gisterochtend gewoed in het Deut sche Madchenheim aan de Vlamingstraat- hoek Raamstraat te 's-Gravenhage. De zolder-etage, die evenals de daaronder gelegen verdieping, in slaapvertrekken is verdeeld, brandde geheel uit. D© overige verdiepingen en de winkel liepen belang rijke waterschade op. Bij 't blusschings- werk ontstond een explosie, waardoor een inspecteur en 3 brandwachts, die zich op de derde etage bevonden, werden op genomen en van de trap geschoven. Twee brandweerlieden werden niet ernstig ge wond. Da exploitant va hat "Der.) a en de eigenaar van de a winkel "ijn ver zekerd, niet echter de bezittingen van de Duitsche meisjes. De oorzaak is ver moedelijk dat een der meisjes een smeu lende sigaret achteloos heeft weggewor pen. Vrachtauto door een trein gegrepen. Gisteravond is op den on- bewaakten overweg te Heiligerlee een vrachtauto door een trein gegrepen, zon der evenwel persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Toen de trein, die om half vijf uit Groningen vertrok, op den over weg te Heiligerlee arriveerde, kwam van de richting Westerlee een groote vracht auto vau een Winschoter transportmaat- schappij. Aangezien het uitzicht ter plaatse veel te wenschen overlaat, heeft de chauffeur W. M. waarschijnlijk den trein niet gezien. Toen de auto zich op de rails bevond, werd de wagen door den trein, die juist eenige meters verder moest stoppen, bij de bumpers gegrepen en eeni ge meters meegesleurd. Het hekwerk op de spoorbaan werd hierdoor geheel ver nield, terwijl de motor totaal in elkaar werd gedrukt. De chauffeur, alsmede twee kinderen, die in de cabine zaten, bleven geheel ongedeerd. Een gefingeerde roofover val. Dinsdagochtend om 11 uur werd de Hilversumsche politie door een bosch wachter telefonisch gewaarschuwd dat in de bosschen, op de grens van Hilversum en Maartensdijk, een bejaarde man met een bebloed gezicht en besmeurde en ge havende kleeren door een burger was gevonden. De man, de 52-jarige pension houder H., verklaarde aan de Hilversum sche rechercheurs, die naar de plek waar de man lag, waren gegaan, dat hij dien morgen door een jongeman met een ma ger, bleek gelaat, bewusteloos was ge slagen en daarna van f 3000.aan bank papier, alsmede van een zilveren horloge was bestolen. De man had een tasch bij zich, waaruit naar zqn zeggen, 3 K.G. raapolie en eenige papieren waren ontvreemd, terwijl de sluiting van de tasch verscheurd was. De aanvaller was, na hem een slag in den nek te hebben gegeven, waardoor hij weer bewusteloos was geraakt, in de bosschen verdwenen. Het wekte al dadelijk bevreemding dat H., na bewusteloos te zijn geslagen, pre cies wist te zeggen in welke richting de aanvaller gevlucht was. Toen de voorbij ganger met een jachtopziener het bosch intrad, waarin de aanvaller en beroo- ver zou zijn gevlucht, bevreemdde het den jachtopziener dat het bosch. dien morgen nog niet was betreden. Tenslotte viel de man door de mand en gaf toe dezen aaval te hebben gefingeerd en daardoor trachtte zijn schuldeischers van de deur te houden. Het horloge en do portefeuille had hij in het bosch ver stopt en zelf had hij zijn gelaat ver wond en zijn kleeding besmeurd. Hij is in arrest gesteld. Na den brand op de P. C. Hooft. Naar wij vernemen heeft de directie van de Stoomvaart Maatschappij Nederland het derde reserveschip van 'deze Maatschappij, de Prins der Neder landen, ter beschikking gesteld van de brandweer. Het ligt in het voornemen aan boord van dit schip oefeningen te houden, o.a. met gasmaskers, om in staat te zijn bij brand aan boord van schepen de best mogelijke maatregelen te temen. Rechtbank tt Middelburg. Politierechter. Zitting van 29 November. De volgende zaken werden behandeld: E. J., 43 j., caféhouder te Westdorpo, werd verdacht dat hij op 16 October '32 Julema Janssen heeft beleedigd, Eisch en uitspraak f 7.50 of 5 d. h. J. M. J., huisvrouw van P. T., 48 j, zonder beroep te Westdorpe, werd ten laste gelegd dat zij op 16 Oct. Valentina van Hoecke, Eduardus Janssen en Ju liana Jansen heeft beleedigd. Eisch f 25 of 10 d. h., uitspr. f 15 of 5 d. h. M. H., huisvrouw van K. L., 42 j., zon der beroep te Hontenisse, werd beklaagd dat zij op 7 October j.l. te Walsoorden Maria Elisabeth Asselman heeft belee digd. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h. E. J. de B., 42 j., landbouwer te Sluis, werd verdacht dat hij op 24 Oct. 1932 te Sluis (Heille) Maria de Smet heeft ge slagen en gestompt. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h, P. B., 26 j., bakker te Groede, werd ver dacht dat hij op 24 October 1932 Susanna Catharina Goossens heeft geschopt. Eisch f 25 of 10 d. h., uitspr. f 15 of 5 d. h. I.J. M., 26 j., werkman te Groede, werd ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 29 op 30 Oct. 1932 te Breskens in de voor het publiek toegankelijke localiteit van de herberg „Centraal" opzettelijk den rijks veldwachter Koole heeft beleedigd. Eisch en uitspr. f20 of 10 d. h. F. B,, 57 j., paardenslager te Clinge, werd beklaagd dat hij op 30 Aug. 1932 Isabella Vlaming heeft bedreigd. Eisch bekrachtiging van het verstek- vonnis. Uitspraak vernietiging van bet verstekvonnis en 1 mnd gev.str. voorff., proeftijd 3 jaar. A. v. H., 21 j., metselaar te Selzaete (België), werd verdacht dat hij op 23 Oct. j.l. te Sas van Gent een glasruit in bet café van Collier heeft vernield. Eisch f25 of 25-d. h. Uitspr. f25 of 10 d. h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6