Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Telegrammen. Laatste Berichten. doen instellen, naar de personeelsbezetting van en arbeidsverdeeling op genoemd Technisch Bureau, daaraan te toetsen de vraag of aan de bezwaren van adressant tegen zijn ontslag behoort te worden tege moetgekomen en van een en ander mede- deeling te doen aan de Kamer. Bezuiniging op de Keuringsdiensten. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij, tot zijn leedwezen, nog niet zijn plannen kan uiteenzetten inzake de ver mindering van uitgaven wegens de uit voering van de Warenwet. Het overleg, dat de Minister inzake deze aangelegenheid heeft geopend met den Nijverheidsraad en den Middenstands- raad, is nog niet geëindigd. Deze licha men hebben schriftelijk advies uitge bracht, maar op grond van die adviezen acht de Minister een nadere bespreking van het onderwerp tusschen afgevaar digden van die raden en de inspectie van de Warenwet noodig. Deze conferentie zal zeer spoedig worden bijeengeroepen. Geen enkele maatregel inzake de ver mindering van uitgaven, wegens de uit voering van de Warenwet zal worden ge nomen, dan nadat de Minister de Kamer volledig ter zake zal hebben ingelicht. Bij Kon. besluit is aan A. Kleyn, bewaarder der hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen, te Haarlem, op verzoek eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst, onder dankbetuiging voor bewezen diensten. EERST KIJKEN naar de vol maakte „NILFISK", voordat U een stof zuiger koopt. Demonstraties bij J. M Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Dierenmishandeling. Onder de gemeente Sluiskil liggen reeds eenige dagen in een weide een tweetal paarden te sterven. De dieren, die blijkbaar aan een of andere ziekte lijden, zijn met afschuwelijke wonden pverdekt. Een ver schil tusschen den eigenaar der dieren en de verzekeringsmaatschappij, die van oordeel is dat de beesten hun natuurlijken dood moeten sterven, ls blijkbaar oor zaak dat men talmt met aan dit dieren leed een einde te maken, door de beesten af te maken. Wie lr ij der door een auto aangereden. Woensdagmiddag is on der de .^gemeente Schoondijke een wiel rijder door een hem passeerende auto ;egrepen en tegen den weg geslingerd, e politie stelt een onderzoek in. Verkeersongeval. Toen gis terenavond het stoffelijk overschot van een in het St. Josephziekenhuis te Vlis- singen overledene naar Middelburg ver voerd werd, kwam nabij Abeele een mo torwielrijder vanaf Middelburg. Deze moet links gereden hebben, want hij reed juist tusschen de beide paarden in. De motorwielrijder liep verwondingen op, ook de koetsier, en beide paarden waren gewond en het lemoen van den wagen brak af. De politie maakte van een en ander verbaal op en nam foto's met mag nesiumlicht van de situatie. Dit alles gaf heel wat oponthoud. Aan den wagen was verder niets beschadigd. Middelburg. Hedenmiddag is de ge huwde loodgietersknecht de W. die werk zaam was op het dak van de Oostkerk naar beneden gevallen. De man was op slag dood, Kruiningen. Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad voltallig. Ged. St. heb ben verschillende besluiten goedgekeurd, maar hebben gegevens gevraagd over den aankoop grond. Aan de bijz. school op Oostdijk wordt voor 1932 en 1933 samen f 414.20 beschik baar gesteld voor aanschaffing leer middelen. Begrooting 193 3. De heer de Bat zegt in zijn algemeene beschouwing, dat hij in zijn geheel bezuinigingen had wil len zien in deze begrooting, ook heeft hij bezwaar tegen de posten brand- en storm schade. We moeten alles aan God toe vertrouwen. Ook de subsidie „muziek" heeft voor hem bezwaar, eveneens het marktgeld der kennis. Ook herinnert spr. den Burgemeester aan zijn mooie instal latierede, waarin hij zich als Christen deed kennen. Dit zijn woorden, doch hij verwacht ook daden van hem. Bij den post traktement gemeenteamb tenaren, meent dhr Groof, dat deze niet naar beneden moeten; ook dhr Burkunk meent dit. De voorz. zegt, dat nu Ged. Staten de hoofdambtenaren niet in salaris verlagen, hij hoopt, dat de gewone amb tenaren ook niet verlaagd zullen worden. Dhr Minnaar zal, gezien de houding van Ged. Staten, geen voorstel tot verlaging doen, hoewel hij het met hun zienswijze niet eens is. Bij den post aankoop boeken, zegt de voorz., dat door de Fa Samsom uit piëteit voor den overleden Burgemeester Elen- baas twee werken in prachtband van diens hand aan de gemeente geschonken zijn, welke een eereplaats in de Burge meesterskamer hebben gekregen. Een aan te wijzen woonwagenkamp wil len sommigen vlak bij en anderen ver van de kom van het dorp. Bij den post straatverlichting zegt de voorz. toe, bij den Hoofdingenieur te zul len vragen om verlichting der commiezen- buurt Oostzijde Hansweert. Dhr Van Hootegem meent, dat de lan taarns wel iets later aan kunnen en ook later uit, terwijl op sommige kruispunten ze den geheelen nacht konden branden. De kosten van dit laatste zullen door B. en W. worden onderzocht. Dhr Minnaar meent, dat bij de kruising weg bij A. Kostense een waarschuwingsbord moest staan. De ANWB achtte dit niet noodig. B. en W. zullen nogmaals dit verzoeken. De subsidie aan de Burgerwacht wil dhr Burkunk schrappen. Hij meent, dat de eene burger den ander niet mag dood schieten. De voorz. zegt, dat de Burger wacht geen doodschieterij is, doch om het gezag en de orde te handhaven. Met 7 tegen 4 stemmen blijft de post gehand haafd. Bij hoofdstuk Volkshuisvesting prote steeren dhrn Witte en Burkunk tegen de dure procedure van de Ver. tot verbete ring der volkshuisvesting en vooral de houding tegenover den huurder Martijn. De voorz. zegt, dat de procedure is aan gegaan door dhr Groof. De vereen, ver weert zich alleen. Dhr Sinke zal als voor zitter der vereen, hierop geen antwoord geven en niet op de zaak vooruit loopen, waarop dhr Burkunk heftig protesteert tegen de houding tegenover den huurder. Bij den post marktgelden stelt dhr de Bat voor tot afschaffing van de kermis. Dit wordt verworpen met 3 tegen 8 st. Dhrn Burkunk en Witte wenschen bij begrafenissen kosteloos het luiden der klok voor arm en rijk. Meerdere leden wijzen op de bezwaren b.v. der R.K. te Hansweert enz. en de meerdere kosten voor de gemeente. B. en W. zullen de meerdere kosten eens onderzoeken. Bij onderhoud straten en wegen worden verschillende slechte en minder slechte straten aangewezen, waar B. en W. reke ning mee zullen houden.Dhr de Bat infor meert nog naar den weg op Oostdijk. De voorz. zegt, dat Krabbendijke heeft toegezegd in 1933 dien weg grondig te verbeteren. Op de vraag van dhr de Groof waarom de post gemeenterekening iets hooger is geraamd, zegt de voorz., dat het ophalen van vuil met paard en kar zal geprobeerd worden. B. en W. stellen voor f 150 in plaats van f200 voor de beide muziekgezelschappen te ramen. Dhr Burkunk stelt voor f200 te handhaven. Dhr Minnaar meent, dat deze post een luxe is en stelt voor dezen post te schrappen. Dit wordt verworpen met 9 tegen 2 stemmen, terwijl met 6 tegen 5 stemmen de post op f 150 wordt gebracht. Bij den post werkverschaffing wordt lang stilgestaan. Dhr Witte vraagt of deze posten voldoende zullen zijn. De voorz. hoopt en meent van wel. Ook moeten de werkobjecten nog worden goedgekeurd. Ook de Rijksbijdrage is nog niet bekend. Dhr Burkunk dringt op spoed aan. De voorz. zal dit betrachten en desnoods in Den Haag de zaken mondeling bepleiten. Uitvoerig wordt besproken wie als des kundige bij het werkobject uitbreidings plan zal genomen worden. Aan B. en W, wordt opgedragen te onderhandelen met dhr Rothuizen te Goes. Dhr Witte vraagt wat in de werkverschaffing zal verdiend worden. De voorz. meent, dat de regee ring dit voorschrijven zal en vermoedt evenals vorig jaar 24 cent per uur. Bij de behandeling der steunregeling wordt vastgesteld voor gehuwden en kost winners f7.80 plus kindertoeslag en voor kostgangers f5.50 en voor ongeorganiseer den enz. f 6.60 plus kindertoeslag en voor kostgangers f4.40. Bij den post subsidie omnibus dienst op Vlake, wordt door dhr de Groof de wen- schelijkheid besproken, dat langs Oost- Hansweert b.v. over den Zandijk kan ge reden worden. B. en W. zullen dit met Bauer bespreken. Bij den post gem. fondsbel. wenscht dhr Burkunk geacht worden tegen te hebben gestemd, daar hij tegen de 3e klasse is. Bij hoofdstuk Gasbedrijf zegt de voorz. op een vraag van dhr Minnaar, dat het gasverbruik door de intrede van electrisch licht, belangrijk minder gewor den is. Dhr Burkunk zegt, dat de post verlies op dit bedrijf wel hooger zal zijn dan in deze gemeentebegrooting staat. De voorz. meent dit ook, doch de post is overgenomen uit de begrooting Gas bedrijf. De begrooting wordt daarna met alge meene stemmen goedgekeurd met een to taalinkomsten van f152500.90 en uitgaven en een onvoorzien van f 1578.37. Dhr de Groof wijst op den gevaarlijken overgang bij de sluiswerken. De voorz. zegt, dat de uitvoerders beweren dit moeilijk te kunnen verbeteren. De voorz. zegt, dat de toestand bij den ouden molen door een smal trottoir zou kunnen verbeteren voor de voetgangers. Dhr v. Hootegem en meerderen meenen, dat dan de weg te smal wordt. B. en W. zullen trachten dan op andere wijze te verbeteren. Daarna sluiting. Dinsdagavond bracht het muziek gezelschap „E.M.M." een drietal serenades en wel aan het echtpaar J. de Jonge (25 jaar getrouwd); aan dhr P. Penne (50 jaar) en I. B. Blok (65 jaar); de beide eerste als bestuursleden; de laatste als commissaris der vereen. Maandagavond vergaderde in de con sistorie der Geref. Kerk de A.-R. kiesver- eeniging voor de eerste maal in deze wintercampagne. Nadat de voorzitter op de gebruikelijke wijze geopend had, her dacht hij het groote verlies, dat de A.-R. Partij geleden heeft in het overlijden van Mr Th. Heemskerk. Nadat de notulen gelezen waren, ver kreeg dhr van Beveren het woord om in te leiden het onderwerp: „Antirevolu tionair". Op duidelijke wijze zette spreker de beteekenis hiervan uiteen. Een breede bespreking volgde op dit onderwerp. De vergadering was goed bezocht Westkapelle. Woensdag vergaderde de Raad alhier. Een talrijk publiek was aan wezig, De voorz. deelt mede, dat giste ren een verzoek van den Alg. Ned. Me- taalbewerkersbond, namens den rLand- arbeidersbond, Chr. Landarbeidersbond en Centralenbond van transportarbeiders in gekomen was, waarin den Raad verzocht werd alsnog terug te komen op zijn in de vorige vergadering genomen besluit, waarbij besloten werd zich niet meer aan te sluiten bij het Werkloosheidsbesluit 1917. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten dit verzoek te behandelen in de eerstvolgende vergadering, welke zal ge houden worden Donderdagavond 8 Dec. Ingekomen is een schrijven van het Gasthuis te Middelburg, waarin mede gedeeld wordt, dat de barakken, bestemd voor lijders aan besmettelijke ziekte, ver groot worden, zoodat eventueele kosten bij gebruik lager zullen zijn. Uit de be spreking blijkt, dat de Raad meent, dat het voor de gemeente in het algemeen nog te duur zou komen, gezien de zeer enkele gevallen, waarin van de barak gebruik zal worden gemaakt. Evenwel vreest men, dat men op den duur ge dwongen zal worden tot .aansluiting. Een afwachtende houding wordt aangenomen. Van het bestuur der Chr. Bewaarschool is een dankbetuiging ingekomen voor het door den Raad in de vorige vergadering genomen besluit, betreffende de toeken ning van de gevraagde subsidie. Wat be treft den wensch van den Raad, om in het bestuur een raadslid op te nemen, werd in het schrijven opgemerkt, dat het daarin toestemt, zoolang da verbou wing duurt, welke tijd op ongeveer vier weken geschat wordt. Alhoewel men van oordeel was, dat dit niet de bedoeling was, wordt bij stemming dhr L. Minder- houd hiervoor benoemd. Van den Minister van Binnenl. Zaken wordt mededeeling gedaan, dat tot April 1933 een brandstoffentoeslag van f2 toe gekend kan worden, alleen aan hen, die minstens één dag te werk zijn gesteld. Daarop komt in behandeling het ver zoek van de besturen der Modern en Christelijk georganiseerden alhier, om werk te verschaffen aan de werkloozen. De voorz. geeft een resumé, waarom men indertijd heeft besloten de werkver schaffing tijdelijk stop te zetten. Spr. stelt voor, mede namens de wethouders, zoo spoedig mogelijk met de werkverschaffing aan te vangen, zoo mogelijk Maandag a.s. Dhr K. Cijsouw meent, dat men zoo noo dig reeds vlugger daartoe moet overgaan. In verband met een alhier de vorige week gehouden vergadering, uitte spr. zijn misnoegen over den treurigen brief, die door B. en W. zou zijn gericht aan den heer Van Spanning te Vlissingen, waar in B. en W. de werklooze Westkappelaars zouden hebben betiteld als luilakken, in verband met het feit, dat indertijd toen van uit Zeeuwsch-Vlaanderen arbeiders gevraagd werden voor werkzaamheden op het veld, van hier slechts weinig ge gadigden zich aanboden. De voorz. uit zijn groote bevreemding zulks te moeten hooren; spr, verzekert met klem, dat het gewraakte woord absoluut niet is ge bruikt. Wel werd te kennen gegeven, dat, toen bij de aanvraag van werkkrachten voor Zeeuwsch-Vlaanderen slechts zeer weinigen zich daarvoor aanboden, ook geen behoefte aan werk was, weshalve men van oordeel was, dat dan ook de werkverschaffing tijdelijk stopgezet kon worden. Dhr Huibregtse dringt op spoed aan. Spr. merkt ook nog op, dat het wensche- lijk zou zijn, dat naar het inkomen de toelating tot de werkverschaffing geregeld werd. Na nog eenige bespreking wordt op voorstel van B. en W. besloten alsnog voor December te voteeren f800. (Slot volgt morgen.) Si. Laurens. "Woensdagmiddag had op den Veerschen weg, gemeente St. Lau rens, een verkeersongeval plaats. Een uit Middelburg komende luxe-auto reed bij café Veldzicht aldaar den wegwerker G. zoodanig aan, dat deze enkele meters ver der werd neergesmakt en een hefsen- schudding bekwam. De dokter uit Veere en een verpleegster waren spoedig ter plaatse van het ongeval evenals de burge meester van St. Laurens en dhr Gastel, waarnemend burgemeester van Veere. Nadat door een rijksveldwachter een on derzoek was ingesteld en proces-verbaal opgemaakt, werd de auto vrijgegeven. Axel. Gisteravond sprak Dr F. J. Krop, Herv. pred. te Rotterdam over „Mijn reis naar de Russische grens". Spreker zette breedvoerig uiteen de ellende die het communisme in Rusland brengt. Hij wees er op, dat allen die nog iets voelen voor handhaving van godsdienst, gezin en ge zag zich aaneen sluiten moeten om de golf van ellende te keeren. Een mooie serie van lantaarnplaten verduidelijkten de rede. De opkomst was goed. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oud-Vossemeer, J. Bakker te Bleiswijk. Te Kesteren, A. J. Westra- Hoekzema te Mijnsheerenland. Aangenomen naar Waterlandkerkje, G. van Yperen, eand. te Vlaardingen. Bedankt voor Sneek, P. Visser te Warns veld. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Woerden, J. W. van Rhee te Barendrecht. Remonstr. Broederschap. Beroepen te Boskoop-Waddinxveen, H. J. Mispelblom Beyer, em.-pred. te Heem stede. Goes. In de gisteravond gehouden ver gadering van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen tot ouderling dhr M. Verhage. Kruiningen. Door de manslidmaten der Gereformeerde Kerk alhier is gekozen tot ouderling (vac. A. Dieleman) dhr M. van Beveren en tot diaken (vac.-A. Koppejan) dhr M. van Alten, beiden wonende te Hansweert. Kamperland. Bij de Geref. Kerk wer den als ouderlingen gekozen de heeren H. Bouterse, S. Klap en I. Tange. Ontslag gevraagd. Ds J. op 'tBolt, em. pred., die de Geref. Kerk van Staphorst gedurende zijn emeritaat als voorganger dient, heeft om gezond heidsredenen als zoodanig ontslag ge vraagd. Hulpprediker. Tot hulppredi ker gedurende de wintermaanden in de Ned. Herv. gemeente te Schoonebeek is benoemd de heer W. B. Bergsma, theol. cand. te Den Haag. Als Hoofd der Op. L. School No. 2 te Capelle a. d. IJssel is benoemd dhr. C. M. Roozenmond te Nieuw en St. Joos- land. De Hoogeronderwijswet. In gediend is een Nota van Wijziging op het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de Hooger Onderwijswet. De toelating tot de examens in de vee artsenijkunde is in dier voege gewijzigl, dat het einddiploma van de afd. A. van een gymnasium of de overeenkomstige afd. van een lyceum niet langer toegang geeft tot deze examens. De vooropleiding langs dezen weg leent zich minder voor,- een veeartsenij-kundige studie. Eveneens is yvijziging gebracht in de toelating tot de examens in de aardrijks kunde. Voorgesteld wordt de bezitters van het einddiploma van de afd. B. van een gymnasium of de overeenkomstige afdee- ling van een lyceum en van dat van 'n lyceum en van dat van een H. B. S. of de overeenkomstige afdeelingen van een lyceum toe te laten tot alle studierich tingen in de aardrijkskunde. De bezitters van het einddiploma A. van een gymnasium of de overeenkom stige afdeeling van een lyceum en die van het einddiploma van een H. B. S. A. of dienovereenkomstige afdeeling van een lyceum kunnen worden toegelaten tot de examens in de studie van sociale aard rijkskunde en in de vrije aardrijkskunde. Een „reuzen-huwelijk" te Hamburg. In de Michaeliskerk te Ham burg werd gistermorgen een zeldzaam huwelijk ingezegend, n.l. tusschen een reuzenpaar, dat momenteel optreedt in een .sprookjestent op den Hamburger Dom, do speciale Kerstmarkt te Ham burg. Die bruidegom is 2.24 M. groot, de bruid „slechts" 2.19 M. Een groote me nigte belangstellenden had zich in en om de kerk verzameld. Op hun weg naar het altaar werd het paar gevolgd door drie paren lili- puttera. Na afloop van de plechtigheid keerde het bruidspaar in gezelschap van de lili- putters weer naar de sprookjestent terug. Een gezond land. De jongste volkstelling heeft uitgemaakt, dat er in Hongarije precies honderd personen zijn van 100 jaar en ouder, n.l. 28 mannen en 72 vrouwen. Onprettige thuiskomst. Toen D. v. d. V. te Haarlemmermeer Dinsdagavond in de /echtelijke woning arriveerde ontdekte hij, dat gedurende zijn afwezigheid van enkele uren, zijn ega was verdwenen met medeneming van den geheelen inboedel. De man, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, wist niet beter te gaan doen dan het huis te gaan afbreken. Toen hij hiermede bezig was, kwam de politie en maakte een eind aan de brekerij. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, In uw blad van 28 Nov. komt voor een uit „Onze Banier" overgenomen verslag van de laatste vergadering van de Com missie voor Georganiseerd Overleg in deze gemeente. De weergeving van een en ander is zeer onvolledig wellicht door de beknoptheid, doch op deze wijze kan het voor uw lezers een verkeerd licht werpen op de (neutrale) organisatie, wel ke in het G. O. door mij werd vertegen woordigd. Zoo kort mogelijk wil ik daar om den loop van zaken mededeelen. Bij de behandeling van het verzoek van de Chr. organisatie, waarbij omtrent de strekking daarvan, een billijke verhooging van het salaris van een ambtenaar, wiens werkkring is uitgebreid, vooral wat ver antwoordelijkheid betreft, in geen enkel opzicht tegenstand werd ondervonden van wien ook, werd door een der moderne organisaties verband gelegd tusschen de behandeling van het destijds door de door den Raad ingestelde salariscommissie uit gebrachte rapport en het daaromtrent uit gebrachte advies van het G. O. in diei voege, dat daaruit viel af te leiden, dat inwilliging van het in behandeling zijnde verzoek den Raad ook aan andere On derwerpen in dat rapport behandeld zou binden. Dit ondervond van verschillende zijden bestrijding en ik voelde zeer goed, dat de beide stroomingen niet tot elkan der zouden komen en daardoor het over leg mislukken. Ik deed daarom het voor stel om in het uit te brengen advies een voudig te verwijzen naar het gedeelte van het destijds door de oommissie uitge brachte advies, dat betrekking had op het salaris van den betrokken ambtenaar en waar hetzelfde werd geadviseerd als thans door de Chr, organisatie wordt ge^ vraagd. Hierdoor werd geen enkel ver f band gelegd tusschen het rapport der 1 Raadscommissie en het in behandeling zijnde verzoek. De voorstanders van het eerste voorstel vereenigden zich onmid dellijk met het ïpijne, de Chr. organi satie wilde ook dit niet en het slot was, dat geen overeenstemming werd verkre gen met het resultaat, dat nu beide mee ningen ter kennis van den Raad moesten w-orden gebracht en dus praktisch mijn voorstel toch is aangenomen. Met 'dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, "Uw dw., J. LODDER, Vert. Ned. Bond van Gem. Ambt. Goes, 29 Nov. 1932. AMSTERDAM. Vanmorgen te 7 u. 47 is het vliegtuig de Havik van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord .bevinden zich 4 passagiers, waarvan 2 voor Ba- tavia.^ Am'stERDAM. Vanmiddag had hier een groote optocht van werkloozen plaats. Hij werd echter op de Elandsgracht ont bonden, omdat men zich niet hield aan de gestelde voorwaarden. Hierbij kwam het tot een hevige vechtpartij tusschen de monstranten en de politie. Bijzonderhe den ontbreken nog. AMSTERDAM. Op het Mercatorplein i3 een zevenjarige jongen overreden en ge dood. ZAANDAM. Gisteravond is een 56- jarige landbouwer uit Avenhorn te Zaan dam door twee mannen mishandeld en m \an een deel van zijn geld beroofd. De aanvallers hadden echter leelijk pech. Ze pakten inderhaast een pakje waardeloos Duitsch bankpapier mee en lieten f850 aan Nederlandsch bankpapier zitten, Twee personen zijn reeds aangehouden. VENRAAY. Onlangs bezeerde de 12- jarige J. D. zijn voet. Na vier dagen moest de dokter gewaarschuwd worden. Deze achtte opneming in een ziekenhuis nood zakelijk. Daar is de jongen overleden. MAAR.N. In den laten avond is inge broken in het station Maarn en een geld kistje inhoudende f 1600 gestolen. Dit geld is pas te 11 uur in het station gedepo neerd en reeds vóór middernacht is de diefstal ontdekt. ATHENE. De staking der arbeiders in het particuliere autobedrijf heeft zich uit gebreid tot een zoo goed als algemeene staking. In verschillende bedrijven o.a bij de tram is het werk neergelegd Zelfs de bakkers dreigen met staking. De regeering is voornemens krachtige maat regelen te nemen. NEUMUNSTER. Hier is een wijdver takte smokkelaffaire ontdekt. De orga nisatrice was een Hamburgsche, die te Rotterdam tabak kocht en per auto of trein naar Bremen deed vervoeren. Van daar ging de tabak naar Hamburg of Neumunster. De smokkelwaar was op een geraffineerde wijze verborgen. Een groot aantal personen is reeds gearresteerd. BERLIJN. Von Schleicher is reeds be zig met de vorming van een presidentieel kabinet, hoewel hij heden de officieele op dracht nog niet zal krijgen. OSLO. Aan de Noorsche kust in de om geving van Drontheim woedt een hevige storm. Vier visschers zijn verdronken, telegraaf- en telefoonverbindingen zijn verbroken. Gemeenteraad Middelburg. Door de benoeming van Mr de Veer tot burgemeester, zal een vacature ontstaan in den Gemeenteraad van Middel1" -g. Opvolger op de A. R. lijst is de heer A. D. Littooij, die echter, naar wij ver nemen, geen zitting zal nemen. Als opvolger zal dan worden aan gewe zen de heer Ghr. de Bruin, ambtenaar bü den Raad van Arbeid. Burgemeester van Middelburg- Met ingang van 2 Januari 1932 is be noemd tot burgemeester van Middelburg Mr. A. A. de Veer. De heer de Veer is op 12 October Is" te Hagestein (Z.-H.), waar zijn vader pre dikant was, geboren. Toen zijn vader een beroep aannam naar de Ned. Herv. Gem- te Middelburg, kwam hij hier wonen, waar hij het gymnasium bezocht,i daarna aan de Universiteit te Utrecht te studeeren. Na zijn promotie vestigde Mr de zich als advocaat en procureur te Mi'1" delburg. Op 7 Juni 1898 werd de heer de 1 'e voor de A. R. partij tot lid van de Prov Staten gekozen van welk college hij «pe uitmaakte tot hij in 1922 werd gekeze.- tot lid van de Eerste Kamer. t Mr de Veer werd in 1899 gekozen lid van den Gemeenteraad van Midde* burg en in 1918 tot wethouder. Verder is de heer de Veer voorzit';'- van den Raad van Beroep (dir. rechter-plaatsvervanger in de Rechtba® te Middelburg, voorzitter van het AlgeIV' coll. van Toezicht en van het Prov. co van Toezicht op het beheer der Kei;' ljjke goederen en fondsen van de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2