DE ZEEUW tweede blad. Uit de Provincie JOAN CARISBR0KE Brieven uit de Residentie. FEUILLETON aanzien van dit product zijn te nemen. De minister vreest de gevolgen van oorlogen en misoogsten niet, gezien het feit, dat het binnen het raam der ge stelde heperking nog mogelijk zal zijn ongeveer tweemaal zooveel tarwe te ver bouwen als in ons land normaal was. Een nog grootere uitzaai van tarwe zou de technische noodzakelijkheid eener veel verdere beperking in de toekomst met zich medebrengen en dan zouden juist, omdat dan het vermogen van den bodem om tarwe voort te brengen te veel was aangetast, zeer betreurenswaardige ge volgen zich kunnen voordoen. De minister is niet bereid de strenge bepalingen te herroepen of te wijzigen. Zeeuwsche Athletiekbond. In hotel Centraal te Goes had Zater dagmiddag de algemeene vergadering van den Zeeuwschen Athletiekbond plaats on der voorzitterschap van dhr K. d e V r i e s uit Middelburg, die in zijn openingswoord alle afgevaardigden welkom heette en er op wees, dat het feit, dat de vergadering te Goes plaats heeft, een bewijs is, dat ook in Zuid- en Noord-Beveland verschil lende vereenigingen zijn aangesloten. Spr. hoopte, dat op dezen weg zal worden voortgegaan. Nadat de notulen der vorige vergade ring waren gelezen en goedgekeurd, las de secretaris, dhr J. A. B a 1, zijn jaar verslag voor, waaruit o.a. bleek, dat Achilles te Midelburg wederom aansloot en dat als nieuwe vereenigingen toetra den O. K. K. te Kortgene en Zeelandia te Middelburg. Het ledental bedroeg dit jaar 179 hee- ren, 58 dames, 30 adspiranten, totaal 267, tegen 181 in het vorige jaar. De secretaris memoreert alle werkzaamheden, die dit jaar hebben plaats gehad, terwijl hij met dankbaarheid constateert, dat de publieke belangstelling stijgende is. Ook hetgeen de aangesloten vereenigin gen in het afgeloopen jaar hebben gepres teerd, vermeldt het verslag met waardee ring. De rekening sluit met een eindcijfer van f 285,31 en een batig saldo van f 59,19/4, waarvan nog enkele zaken be taald. moeten worden. Op voorstel van de kascommissie dé- chargeerde de vergadering den function- naris. De vergadering benoemde in de kascommissie voor het volgende jaar mej. T. Hoencamp en dhrn Labruijere en Krij ger. Bij de behandeling en vaststelling van de begrooting voor 1933 kwam de wen- schelijkheid naar voren, dat de Bond zijn eigen materialen aanschaft. Ter tafel was de beker, die bij gelegenheid van de ont moeting met den Noord-Brabantschen Bond aan den Z. A. B. ter herinnering is aangeboden. Het jaarverslag van den secretaris der T. C. gaf aanleiding tot enkele opmerkin gen, waarbij W'ilhelmina te Middelburg vroeg de mogelijkheid van adspiranten- wedstrijden nader onder het oog te zien. De voorzitter der T. C. bracht eenige pun ten naar voren betreffende gehouden wed strijden en hoopte op aansluiting van alle vereenigingen, die de athletiek beoefenen. De vergadering benoemde opnieuw in de protestcommissie de heeren Mr Joh. Adriaanse, A. Everaars en R. van Roo. De voorzitter werd bij acclamatie heilo zen. Tot secretaris-penningmeester werd ge kozen dhr J. C. Everaars: de heeren R. van Roo, A. Everaars en P. de Ruyter werden gekozen en gekozen Mej. L. van Keulen en dhr G. Antheunisse. In de T. C. werden herkozen de heeren R. van Roo, D. Lap en F. de Ruyter en gekozen dhr G. Antheunisse. Tot afgevaardigde naar de jaarverga dering van de K. N. A. U. koos de ver gadering dhr J. A. Bal en tot zijn plaats vervanger dhr K. de Vries. De volgendo vergadering zal te Vlis singen plaats hebben. De vergadering plaatste op het pro gramma voor het volgende jaar de bon denontmoeting Z. A. N. N. B. A. B. en de kampioen wedstrijden voor dames en heeren, terwijl de voorzitter der T. C. me dedeelde dat de Goesche Voetbal- en Ath- letiekvereeniging wel bereid zal zijn een wedstrijd in Goes te organiseeren. Na mens de vereeniging Achilles te Middel burg deelde de afgevaardigde mede, dat ook deze club voornemens is atletiek wedstrijden te organiseeren ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan. De ver eenigingen zullen de data zoo spoedig mogelijk aan het secretariaat opgeven. Ook E. M. M. te Vlissingen deelt eenige van haar plannen mede, waarbij zij de data reeds noemde. In verband daarmede vroeg zij om enkele nummers der kampi oenwedstrijden af te staan aan de ver eenigingen. Het bestuur zal dit nader overwegen. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter dank aan de aftredende be stuursleden en T. G.-leden en in het bij zonder aan den secretaris, den heer Bal, het laatste onder aanbieding van een blij vend aandenken. NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips), vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) De Arrondissements-Rechtbank te Middelburg heeft tot deskundige (schat ter) der gronden, gelegen in het Calami- teuze Waterschap „Tien honderd en Zwarte", gemeente Cadzand, benoemd de heer J. Becude IIullu te Groede. Door den Dijkraad is benoemd de heer F. J. van der Plassch'0 te Oostburg en door Gede puteerde Staten de beer P. J. Dees te Ter Neuzen. Voor de Calamiteuze Polders Marga- retha, Kleine Huissens en Eendragt, ge meente Zaamslag, de beer L. A. G. van Esbroeck te Hengstdijk. Door den Dijk raad is benoemd de heer L. Moes te Ter Neuzen en door Gedeputeerde Staten de heer F. P. Polderdijk te Nieuw- en Sint Joosland. Middelburg. Maandagavond werd door de Geref. Ver. voor drankbestrijding al hier in het Mil. Tehuis een praat-avond gehouden met medewerking van het pas opgerichte Evangelisatie-Zangkoor. De talrijk ingekomen vragen, allen verband houdende met het doel en de werkwijze der Ver. werden op zeer duidelijke en uit voerige wijze door den voorzitter, 'dhr Feij en den secretaris, dhr Loof, beantwoord en in bespreking gegeven. Het Evangelisatie-Zangkoor gaf ver schillende nummers ten beste, waarvoor de vergadering, die zeer goed bezocht was, zich dankbaar toonde. Twee nieuwe leden traden tot de Ver eeniging toe. Maandag vergaderde de A.R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" alhier onder presidium van Mr. P. Dieleman. In bespreking worden genomen de voorge stelde wijzigingen in het Program van be ginselen. De vergadering meent, dat het niet gewenscht is om zaken, rakende prac- tische handelspolitiek, op te nemen in het Program van Beginselen, omdat -die af hankelijk zijn van inzichten en 'behoeften, die men in een gegeven tijd heeft en moet vervullen. In dit verband zou art. 12 moe ten aangenomen en art. 19 nieuw niet in gevoerd. Genoteerd worden de jonge medewer kers, die op de vergadering aanwezig zijn om straks het practisch verkiezingawerk ie helpen uitvoeren. Besloten wordt aparte instructieve ver gaderingen te beleggen met de propagan disten en huisbezoekers. Vlissingen. Ver een i ging R ij w i el- pad Walcheren. De Vereeniging Rij wielpad Walcheren hield gisteren een buitengewone algemeene vergadering ten stadhuize alhier, onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, in verband met het bekomen van een mach tiging tot aankoop van een strookje grond bij Valkenisse en het aangaan van een leening bij de Geldersche Credietvereeni- ging voor bestrijding van de kosten van het rijwielpad. De voorzitter deelde mede, dat de heer Mr W. J. Woldringh van der Hoop ont slag nam als lid van het hoofdbestuur wegens vertrek naar Katwijk. Spreker bracht dank aan de afdeeling Vlissingen voor de wijze, waarop zij het Hoofdbe stuur ter zijde heeft gestaan bij de ont vangst van de leden van de Nederland- sche Rijwielpadvereenigingen toen deze in Mei j.l. alhier samen kwamen. Ook de afdeeling Middelburg komt voor haar aan deel een woord van dank toe. Zoowel de vergadering, als de tijd alhier doorge bracht, zijn een succes geweest Overeenkomstig het bestuursvoorstel be sloot de vergadering z.h.s. tot aankoop van ongeveer 300 vierk, M. grond bij Valkenisse van den heer Ph. van 'tHoff te Rotterdam voor f 0.30 per vierk. M. en tot het aangaan van een geldleening van ten hoogste f2000 bij de Geldersche Cre- dietvereeniging, kantoor Vlissingen. Vervolgens deed de voorzitter mede- deeling van de door de Provincie toe gezegde subsidie voor aanleg, verbetering en onderhoud van bepaalde rijwielpaden en bracht spr. dank aan Ged. Staten en aan den hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat voor hun medewerking in deze. Ook deed spr. mededeeling van de door de Kamer van Kooph. voor de Zeeuw sche eilanden toegezegde subsidie in de kosten van aanleg en onderhoud der rij wielpaden en uitte hij ook daar voor dank. De heer Bakker, burgemeester van Kou- dekerke, sprak de hoop uit, dat de aan leg van de paden ZoutelandeWestka- pelleDomburg, die van een rijwielpad van Koudekerke naar de duinen, niet op den achtergrond zal stellen, omdat aan dit laatste pad groote behoefte bestaat. Duizenden strandbezoekers maken thans gebruik van het Slobberduinsche voetpad. Dit nu levert in het seizoen veel verkeers gevaren op. Spr. zag dan ook gaarne dat dit pad spoedig werd gelegd. De voorzitter zeide, dat dit pad nog niet voorkomt op de Provinciale wegen- lijst, zoodat de aanlagkosten, behoudens mogelijk enkele subsidies, geheel voor rekening der vereeniging komen, en daar zijn nu beslist geen gelden voor aan wezig. Wel zeide spr. toe eens overleg te willen plegen met den hoofdingenieur over een mogelijk andere regeling der subsidie. Spr. hoopte, dat de afdeelingen Middelburg en Koudekerke paraat zullen blijven en alsnog trachten gelden bijeen te brengen. De heer Bakker vroeg en verkreeg toestemming om reeds een deel van het pad in werkverschaffing te doen aanleggen en de kosten later met de ver eeniging te verrekenen. Overleg met de vereeniging zal plaats hebben en tegels zullen niet mogen worden gebruikt. De heer Bouff, afdeeling Souburg, uitte een klacht omtrent het woest rijden op het pad in de duinen met z.g. bakfietsen. Spr. hoopte, dat de politie hiertegen krachtig zal optreden. De heer van Krieken, afdeeling Vlis singen vroeg of reeds een wals is aange schaft, zoo niet, dan hoopte hij, dat daar toe spoedig zal worden overgegaan, om dat die voor goede reparatie van het pad onmisbaar is. De voorzitter zeide, dat de stand der kas de aanschaffing niet toelaat. De heer van Krieken hoopte, dat op het onderhoud niet zal worden bezuinigd, want goed onderhoud is vooral voor het pad in de duinen gewenscht. De heer Bakker hoopte, dat met het opmaken van de begrooting voor het jaar 1933 rekening zal worden gehouden met het verrichten van eenige reparatiën aan het gedeelte rijwielpad op Koudekerksch grondgebied, daar, waar de duindoorns het pad beschadigen. Kapelle. Het bestuur der Mondhar- moaaicacluh „Kunstgenot" alhier besloot ontslag te verleenen '(zulks wegens diens drukke werkzaamheden en op verzoek) aan den directeur den 'heer P. v. Sprang. In zijn plaats werd benoemd de heer J. de Rijke te Goes. Wemeldinge. Gistervoorzniddag had al hier ten huize van A. O., een begin van brand plaats, doordat de vlam in een pan met vet, die op de kachel stond, sloeg, toen de vrouw van O., deze wilde afne men. Doordat de vtouw onmiddellijk alarm maakte, mochten eenige dnwonen- d'en er in slagen om den brand, die zich inmiddels al tot den zolder had uitge breid, te bluisschen. Oudelande. Gisteravond hield de afd. van het Groene Kruis haar 2de algem. vergadering in dit jaar. De begrooting voor 1933 bedroeg f 772.45 in ontvang en uitgaaf. Verslag werd uitgebracht over VAN DINSDAG 29 NOV. 1932, Nr 51. Een oogenblik heb ik m'n oogen uitge wreven, toen ik in onze socialistische pers las, dat in België bij de verkiezingen de Roomsch-Katholieken „de beproefde methode der verdachtmaking" toepasten. Wat doen de sociaal-democraten hier? Wie schreeuwen door z.g. „spreekko ren" uit: Wie hoort in 'tgevang'nis thuis? Ruysl Wie zijn de menschen, die het op ver gaderingen en meetings ad maar aan de arbeiders vertellen, dat deze kapitalisti sche regeering met zekeren wellust een aanslag pleegt op het levenspeil der ar beiders, op het onderwijs der arbeiders kinderen, enz.? Dat zijn de brave sociaal-democraten I En let nu op de praktijk. Er is weer een Dieuw staaltje bij de vele gekomen. De gemeente Leeuwarderadeel in Fries land is in meerderheid rood. Er is ook een sociaal-democratische burgemeester, de heer Jansonius. De raad heeft daar met 11 tegen 4 stemmen een voorstel aan genomen om de loonen van het gemeente- personeel tijdelijk met 5 pet. te vermin deren. En de sociaal-democratische bur gemeester heeft dit voorstel krachtig ver dedigd en sociaal-democratische raads leden hebben er voor gestemd. De roode burgemeester zei het niet pret tig te vinden, om het kortingsvoorstel te verdedigen, maar men kon niet anders. En hij troostte zich met de gedachte, dat hij door zijn houding geen vreemde eend is in den socialistischen vijver en daar bij merkte hij op, dat de partijraad met slechts één stem meerderheid verwor pen had een voorstel om de loonsverla ging te aanvaarden, als de omstandig heden deze noodzakelijk maken. Deze roode burgemeester zei sociaal-democraat te zijn en het te blijven. Ieder voor zich moest maar uitmaken, of hij de discipline der partij hooger wilde stellen, dan de eischen van en de plichten tegenover de gemeenschap. Wij zouden willen zeggen, hier won het gezond verstand het van partij- zelotisme. De soc.-democraten zijn slaven der partij en wat die partij besluit, of decreteert, dat heet dan ineens „klasse- belang". Dan zet men in Amsterdam z'n beste Raadsleden overboord en in Groningen berispt men een deel van z'n Statenleden. En dat alleen, omdat ze hun verstand la ten spreken boven de „discipline" van de partij. En tegenover de arbeiders heeft men een groot woord, dat daarom zoo goedkoop is, omdat men toch geen ver antwoordelijkheid heeft te dragen en wat gebeuren moet, dat gebeurt toch. Daar zorgen de „burgerlijke" partijen wel voor Dan moet men er getuige van zijn, zoo als de vorige week in de Tweede Kamer, dat de soc.-democraten tegen een bezui niging als de herziening onzer L.O.-wet niets anders weten te doen, dein de eene demagogische uiting op de andere te sta pelen. De heer K. ter Laan, de soc.-democrati- sche burgemeester van Zaandam wed ijverde met z'n partijgenoot van Zadel- hoff niet om argumenten tegen wat de Regeering voorstelde aan te voeren, maar om de eene holle en niets zeggende uit drukking op de andere te stapelen, om toch maar te zeggen, hoe deze regeering de belangen van de arbeiders en van de arbeiderskinderen vertrapt. De heer Ter Laan vertelde zelfs, dat de Onderwijswet van 1920 een vrucht is der November-gebeurtenissen van 1918. Het is om te gieren. Trouwens de man zelf weet beter. Immers, hij is lid geweest van de bekende Pacificatiecommissie, uit wier arbeid de wet van 1920 geboren is. En die commissie stelde reeds in 1916 haar rapport vast. door EMMA JANE WORBOLSE. Vrij naar het Engelsch. 72) o- „En nu, juffrouw Cook?" zeide Frank, die ongeduldig begon te worden. „Meneer Carisbroke!" vervolgde de ma trone op strengen toon, ik vrees, dat ge niet wilt begrijpen; en daarom is het mijn pijnlijken plicht als moeder om te vragen wat uw bedoelingen zijn, om steeds uw avonden onder dit nederig dak te komen doorbrengen? Denkt u soms, dat een meisje als Ada, met haar vele gaven, niet overal de aandacht trekt? Weet ge niet, hoe ijverzuchtig de wereld is? Hoe schaamteloos de tong van den lasteraar?" „U zult er toch van overtuigd zijn, dat ik nimmer gemeend heb begon Frank nerveus, die nu gaarne het voorwendsel van de kiespijn zou hebben aangewend, als hij ermede had kunnen ontsnappen. Hij keek zelfs verlangend naar de deur, doch zijn gevoel van eigenwaarde liet niet toe, om de vlucht te nemen. Had hij het maar gedaan! »Dan had u het wèl moeten meenen, meneer Carisbroke; 'tis maar een raad- Een gewoon mensch begrijpt niet, hoe de soc.-democraten, zonder van schaamte te blozen, over de vergissing van Troel stra nog durven spreken. Hoe verder we er af komen, hoe grooter die vergissing blijkt te zijn. geweest. Als het op bezuinigen aankomt, dan zijn de sociaal-democraten niet thuis. Men zal het, grootendeels zonder en te gen hen, moeten doen. Daar raakt men trouwens aan gewoon. Maar de lieberalen, dat zijn ook bezui nigers van den kouden grond! Ja met hun mond; als men ze hoort, zou men denken, dat het heel wat was. Dan houdt Mr Knottenbelt, de fractieleider, in de Tweede Kamer redevoeringen, waarvan men zegt: dat is niet mis! De Regeering doet veel te weinig aan bezuinigen, als men hem hoort. Maar als de Regeering dan komt met een bezuiniging op het la ger onderwijs van ruim 6 millioen, dan zeggen de liberalen in de Tweede Ka mer: en daar zijn wij nu lekker tegen! Of, feitelijk zijn ze er niet tegen, maar ze willen meer, veel meer en als ze dat niet krijgen, willen ze ook dit niet. Wordt daar nu maar eens wijs uit. Men heeft veel gesproken van den Ja nuskop der sociaal-democratie; ze kan zooals ze moest. Maar wie benadert de bezuinigingspo- litiek der liberalen moet stellig ook van een Januskop spreken. Als men ze hoort, zou men haast verleid worden, om te zeggen: kijk, dat zijn je ware bezuini gingsbroeders. Die zullen de regeering wel aanzetten om te bezuinigen en haar ook steunen voor zoover ze met bezuini gingsvoorstellen komt. Dat kan men gelooven. Ook hier is het: luister wel naar m'n woorden, maar doe niet naar m'n daden. Ons dunkt, in het land moeten dan toch de oogen der kie zers, die nog liberaal stemmen wel open gaan voor zulk een tweeslachtigheid. De rechterzijde zal het wel opknappen, ook de eventueele gevolgen er van wel dragen, maar de liberalen spelen de mooie mijnheer, praten veel over bezuinigen, maar als ze er aan mee kunnen doen, zijn ze toevallig net niet thuis. J. H. WAAROM DE TARWE-UITZAAI BEPERKT IS. Noodzakelijk met het oog op de controle. Op de vragen van het Tweede Kamer lid, den heer Braat, in verband met de uitsluiting van levering aan de tarwe- organisatie van landbouwers, die in 1933 meer dan een derde deel van hun bouw land met tarwe betelen, en betreffende de te dier zake genomen maatregelen voor de drooggelegde Zuiderzeegronden, heeft de minister van Economische Zaken en Arbeid geantwoord, dat het met het oog op de controle noodzakelijk is te zorgen dat op de boerderij niet meer dan de toe gestane oppervlakte met tarwe wordt be zaaid. Zou meer dan een derde van het bouw land met tarwe mogen worden bezaaid, dan zou moeten worden nagegaan het onderscheid tusschen de tarwe, die op een derde en die welke meer verbouwd is, welke controle onoverkomelijke moeilijk heden zou opleveren. Begin September bleek, dat bij de land bouwers het voornemen bestond een veel grooter deel dan een derde van het op pervlak bouwland met tarwe te bezaaien. Uit technische overwegingen is dit voor het bedrijf zeer ongewenscht. Gelet op de bepaling in de Tarwewet, die een meng en maalpercentage tot 25 toelaat, en in verband met de moeilijkheid om de ove rige tarwe tegen behoorlijken prijs te plaatsen, moet worden opgemerkt, dat het niet aanleggen van de strenge banden tot gevolg zou hebben een benadeeling van hen, die hun bedrijf in normale banen houden, door degenen die tot een veel te grooten verbouw van tarwe op hun be drijf overgaan. Het is een nationaal belang, dat zoo veel mogelijk het bedrijf langs normalen weg wordt gedreven, terwijl overdrijving van de tarweteelt bovendien een slechte arbeidsverdeeling met zich zou brengen. Volgens de nu aanhangige plannen zal in de drooggelegde Zuiderzee ongeveer 1400 H.A. tarwe worden geteeld. Nog wordt overwogen welke maatregelen ten geving. Maar weet u wel, dat de heele buurt ervan spreekt, dat u en mijn Ada geëngageerd zijn? ja, geëngageerd! De dames Robertses vroegen gisteren nog belet om te komen feliciteeren! en Fanny Hammond kwam vragen, wanneer het huwelijk zou plaats hebben. En is het zoo verwonderlijk, dat de menschen praten, en hun conclusies trek ken, als ge eiken Zondag met Ada uit de kerk naar huis komt wandelen en dan den verderen dag hier blijft? en is niet deze zelfde kamer altijd tot uw be schikking geweest en was u niet ver heugd, met Ada hier den dag te komen doorbrengen?" „Het spijt mij, juffrouw Cook ik..." „Dat doet het mij ook, meneer. Natuur lijk, toen Ada de praatjes van anderen vernam, was ze totaal van streek zoo van streek zoo van streek, dat ze er naar van geworden is. En ze zegt maar aldoor: o mama, wat moet ik doen? Frank is altijd lief voor me geweest, en hij is altijd vol oplettendheden, maar of hij van mij houdt weet ik niet. Hij heeft nooit iets van dien aard gezegd, ofschoon ik weet, dat hij erg op me gesteld is. Maar dat is hij evengoed op Anna Mathilda. En ik weet, dat hij ver boven ons staat, en dat hij iemand van stand kan trouwen, als hij wil; en dan zullen de menschen leelijke dingen van ons zeggen en dat zal ik niet kunnen verdragen". Het arme kind, ze is zoo gevoelig en ik vrees ik vrees, dat haar teeder, onschuldig hartje diep gewond is. Hadden we u maar nooit ontmoet, meneer!" Frank zweeg. Wat moest hij zeggen? Hij moest erkennen, dat veel van hetgeen de eerbare weduwe zeide, waar was. Zijn geweten begon te spreken en ook zijn ego isme. Hij zou het zeer onaangenaam vin den, als hij van het kringetje, waarin men zoozeer tegen hem opzag, werd buiten gesloten. En in den grond vond hij Ada een aardig meisje, en het zou hem spijten, als hij haar niet meer zou ontmoeten maakte hij zichzelf wijs. Als hij een aanzoek deed, zou hij niet worden afge wezen, ook al een voordeel, als men dat vooruit wist. En waarom zou hij zoo wreed zijn eerst verwachtingen te wek ken, en ze dan ruw-weg vernietigen, door beleefd zijn afscheid te nemen?" „Ik ontmoette nimmer een meisje, waar mede ik zoo sympathiseerde, als met Ada", zeide hij langzaam, zoodra juf frouw Cook hem aan het woord wilde laten komen. „Die praatjes, die er loopen, zijn wel wat voorbarig geweest, dat is alles. Als u me Ada wilt afstaan, juffrouw Cook, dan zal ik me gelukkig achten, me met haar te verloven. Maar ik zeg u er openhartig bij, dat ik op het oogen blik niet in een positie ben om te trou wen." „O, dat komt nog wel!" zeide juffrouw Cook, die van voldoening glom, dat de toeleg gelukt en de vogel gevangen was. „Ik hecht niet aan wereldsche goederen voor mijn kinderen, daarin schuilt het geluk niet. Natuurlijk zou ik het prettig gevonden hebben, als mijn lieve Ada een man gevonden zou hebben, die haar ook naar zijn positie waardig was, ze zou in de hoogste kringen geschitterd heb ben; doch rijkdom is niet alles, en ware liefde gaat voor alle dingen!" wat zegt u nou?" Frank kon slechts verklaren, dat hij het geheel met haar eens was, en hij vroeg, of hij Ada nog zien mocht, voor hij heenging. „O nu alles in orde is, blijft u natuur lijk eten. Ik hoor, dat ze aan het dekken zijn. Ik zal Ada dadelijk bij u sturen." Alleen gelaten, dacht Frank over zijn nieuwe positie na. Hij was nu zoo goed, als verloofd, daar was niets meer aan te doen, en hij moest maar zien, er van te maken wat er van te maken viel. Inder daad was Ada een meisje, dat er wezen mocht, en hij had slechtere keus kunnen doen. Zeker, ze had enkele dingen, waar aan men haar geringe afkomst kon onder kennen, maar ze was toch het minst vul gair van de heele familie, en had een zacht karakter en zag er het liefste uit van de zusters. Met een beetje moeite zou er best wat uit haar te maken zijn en als ze eenmaal getrouwd waren nam hij zich voor zou hij wel zorgen, dat ze zoo min mogelijk met de rest van de familie meer in aanraking kwamen. Zijn droomerijen werden onderbroken door Ada zelf, die blozende binnen kwam en bedeesd zeide, „dat mama gezegd had, dat meneer Carisbroke haar wenschte te spreken." En toen volgde de oude, oude geschie denis en Frank geloofde op dat oogen blik, dat het hem waarlijk ernst was, dat hij veel van zijn Ada hield en dat hij zonder haar niet meer zou kunnen leven! Eindelijk werd aangekondigd, dat de maaltijd gereed was en het jonge paar ging arm in arm de trap af, naar het sousterrein, waar de familie altijd placht te eten. Juffrouw Cooks zag met een oog opslag, dat haar beweende Daniël Natha- niël gerust kon zijn. „Gezegend zij het jonge paar!" riep ze uit, terwijl ze tracht te, beiden te omhelzen, waarna ze eerst haar dochter en daarna de arme Frank met warmte kuste om tenslotte in tranen uit te barsten. „Als we slechts geweten hadden, wat deze avond ons zou bren gen", zeide ze, toen een glaasje brande wijn met water haar weer eenigszins tot bedaren had gebracht, „dan zouden we voor een maal gezorgd hebben, waardig om deze gebeurtenis te vieren. Gelukkig vergoedt liefde alle dingen., wat zeg jij Frank?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5