Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Finantiëele Berichten Telegrammen. Zoo komt ©r nooit een Nederlandsch- Belgisch accoord tot stand, hoe goed de atmosfeer op het Plein en te Brussel in de Wetstraat moge zijn. Niet twee, maar ten minste drie zijn er noodig om tot overeenstemming te komenl UITVOER VAN KATOENEN TEXTIEL- STOFFEN. Geen exportpremies in andere landen. Op de vragen van den heer I. H. J. Vos, beti effende het nemen van maatregelen tegen het verleenen vein exportpremies door de Regeeringen van verschillende landen bij den uitvoer van katoenen tex- tielstoffen heeft ministèr Verschuur o.m. geantwoord, dat het hem niet bekend is, dat de Japansche Regeering door de aan gegeven politiek dumping op katoenen textielstoffen mogelijk maakt. Ingewon nen inlichtingen duiden er op, dat bedoel de afwenteling van exportverliezen op de Japansche Regeering zeer onwaarschijn lijk moet worden geacht. Bij de Duitsche Noodverordening van 4 September 1932 werd o.m. bepaald, dat zij, die in den tijd van 1 October 1932 tot 30 September 1933 gedurende een kwar taal in hun binnenlandsch bedrijf gemid deld meer arbeiders te werk stellen dan in doorsnede gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus 1932, aanspraak krijgen op belastingvermindering, door de uitkeering van „Steuergutsckeine", welke kunnen worden gebruikt bij de be taling van Rijksbelastingen. Hoewel maatregelen van dien aard in het alge meen het karakter van een subsidie dra gen, staat men hier tegenover een methode van werkverruiming, welke niet uitslui tend geldt voor de op export aangewezen bedrijven, maar evenzeer voor die instel lingen, welke de binnenlandsche markt bewerken. Uit een ingesteld onderzoek is niet kun nen blijken, dat de Poolsche, Italiaansche, Spaansche en Tsjecho-Slowaaksche Re geeringen bij den uitvoer van katoenen textielstoffen exportpremies verleenen. Van dumpingspractijken is in de be doelde gevallen niet gebleken. Magazijnmeester Gasfa briek. Aan de Gasfabriek is als 2en klerk werkzaam de heer D. J. de Bruine. Deze functionaris verricht reeds gerui- men tijd de werkzaamheden van maga zijnmeester. Een dergelijke titulatuur komt evenwel in de verordening tot regeling van de jaarwedden van diverse ambtenaren in dienst der gemeente niet voor. De werkzaamheden aan het gasbedrijf zijn tengevolge van de levering van gas aan de gemeenten Kapelle en Wemel- dinge zeer toegenomen en in verband daarmede en op grond van de in het ad vies van den Directeur van het Gasbedrijf neergelegde motieven achten B. en W. een functionaris met den rang van „ma gazijnmeester" noodzakelijk. De verant woording van een magazijnmeester is grooter dan die van een 2e klerk pleegt te zijn, hetgeen uitgedrukt dient te wor den in een grootere geldelijke waardee ring en een jaarwedde van f 1200 tot f 1600 met 4 tweejaarlijksche verhoogin gen ad f 100 komt B. en W. gewenscht voor. Dammen. Competitiewedstrijd tus- schen de Damclub Ierseke en de Dam club Kruiningen voor de Zeeuwsche Dam club te Kruiningen. G. DekA. de Putter 02; J. Pasman Jan Bom 11; A. Dek—-H. J. Zuydweg 11, M. LeclercqA. v. Sparrentak 20, M. LavooyA. Goeman 02, M. v. Nieu- wenhuize—Jac. Sinke 20, J. Krijger A. C. Willemse 02, C. WaverijnC. v. d. Endt 20, P. F. MeyaardJ. Wis- kerke 02, G. DuindamM. de Bel 02, resp. behoorende tot de vereen. Kruinin gen en Ierseke. Totaal Kruiningen 8, Ierseke 12. Goes. Gisteravond vergaderde de afd. Patrimonium. Na afhandeling van enkele huishoudelijke zaken leverde de heer P. Cornelisse, hoofd der Chr. school te Oost- kapelle, een referaat over: „Het anarchis me". Spr. toonde aan, dat bet anarchis me niet anders is dan de principiëele consequentie van liberalisme en socialis me. Ook hier een hoog houden van het ge zag der rede, een verwachten van de uit komst van den mensch. Spr. schetste den levensloop van enkele der meest bekende anarchistische leidslieden en gaf als hun beginselen aan: eigendom is diefstal, God is het kwaad en de anarchie is de orde. Tegenover deze verderfelijke beginselen stellen wij' de Schriftuurlijke. Wij erken nen Gods souvereiniteit, niet die van den mensch. Gods wetten moeten erkenning vinden in ons geweten. Op dit leerzame en van veel studie ge tuigende referaat volgde nog een prettige bespreking. Vlissingen. Het aantal werkloozen daalde met 33 en bedraagt thans 1171. St.-Laurens. Maandagavond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging onder voorzit terschap van dhr P. Boom. Door dhr J. W. Davidse werd verslag uitgebracht van de te Goes gehouden vergadering van het Provinciaal Comité, waarbij ook het Ver kiezingsmanifest en het voorstel voor de candidaatstelling 1933 in bespreking kwa men. Daarna hield de voorzitter een re feraat over „Anti-Rev. Gemeentepolitiek". Op duidelijke wijze gaf hij een overzicht van de roeping en plicht van de Over heid, daarbij tevens de gezagskwestie be handelende. Met voorbeelden toonde hij aan, dat ook de Overheidsinmenging aan grenzen is gebonden. Uitvoerig besprak hij de financiën, welke ook in het licht der A.R. beginselen moeten worden ge zien. Het recht van belastingheffing; hel niet mogen uitbreiden van de taak van de Overheid ten koste van de burgerij en het door de Overheid niet mogen heffen van meer belasting dan voor een behoorlijke vervulling van haar taak noodig is, werd uitvoerig toegelicht. Hierna volgde een drukke bespreking. De voorzitter deelde nog mede, dat het in de bedoeling ligt het 30-jarig bestaan der vereeniging het volgend jaar eenigs- zins feestelijk te herdenken. Ds Koning eindigde met dankzegging. Oudelande. Sedert de vorige opgave werden door de zuster van de Wijkver pleging Ovezand-Driewegen c.s. voor ver leende hulp in dank ontvangen de volgen de giften: van F. S. en Wed. P. d. D., bei den te Oudelande, resp. f 2.50 en f 1: Wed. R., Ovezand f 1 en Mevr. v. H. van Beverwijk, Ellewoutsdijk f 10. Tholen. Door dhr A. A. W. Smit alhier is aangekocht van Gebr. Baay, den groe ten tuin, gelegen naast het stadhuis. Naar wij vernemen, zal daar een nieuw bank gebouw worden geplaatst. Zaamslag. De afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond hield een open bare vergadering, waarin als spreker op trad het hoofdbestuurslid, dhr Vinger ling, met als onderwerp „Wat heeft ons deze zomer geleerd?" Eerst handelde spr. over het gildewezen en de daarop volgen de Fransche revolutie, waarna volgde de liberale geest met het recht van den sterkste. Heel droevig is, volgens spr. maar nochtans een feit, dat deze geest ook heerscht in onze Chr. landbouwers kringen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, be houdens enkele gunstige uitzonderingen. Verder besprak hij wat door de landbou wers als motief is gebruikt, n.l. dat men in dezen onzekeren tijd geen contract kan afsluiten, welke bewering door spr. duide lijk werd weerlegd. Als tweede motief was geopperd, dat het niet leeft bij de arbei ders zelve, doch waarom dan volgens spr, die massa aansluiting bij vakorganisa ties? Met een opwekking om trouw te blijven aan het beginsel eindigde spr. Een aangename bespreking volgde. De eerste vrager besprak de onpractische handel wijze van de landbouwers om arbeiders organisaties tegen te werken. Een tweetal anderen spraken zich uit als gemoeds bezwaarden. Op waardige, schriftuurlijke wijze wer den zij beantwoord. Het was voor allen een leerzame avond. Ned. Herv. Kerk. Bédankt voor Purmerend, J. Luchies te Valthermond. Geref. Kerken. Bedankt voor Kampen, Mr G. M. den Hartogh te Hazerswoude. Kloetinge. De Zendingscollecte (per en velopje) heeft alhier dit jaar tot nu toe opgebracht de som van f 360.terwijl een 2-persoons-bedsprei, die mede is ge schonken, nog te gelde moet worden ge maakt. Kapelle. Als gemachtigden in het kies college van de Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren M. van Liere Az. en J. de Jager Bz. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. J. Dronkers werd gekozen dhr S. P. Groen- leer. M. v. Liere Az. verkreeg 116 st., Jan de Jager Bz. 108 st. en S. P. Groenleer 97 st. Uitgebracht waren 125 st. Tholen. Zaterdag j.l. had de herstem ming plaats voor twee kerkvoogden. Ge kozen is met 29 st. dhr U. C. Smits tegen 14 st. op dhr L. v. Vessem. Zaterdag 3 Dec. a.s. zal stemming plaats hebben voor twee notabelen. Aftredend is de heer J. Francke (herkiesbaar) en in de vacature Smits, welke tot kerkvoogd benoemd is. D s A. P. L a n t i n g, die vroeger o.a. de kerken te Tholen en te Wolfaarts- dijk diende, nam Zondag j.l., wegens eme ritaat, afscheid van de Geref. Kerk van Schoonrewoerd, terwijl het ook de her denkingsdag was van zijn 40-jarige ambtsbediening. D's Lanting hield in een stampvolle kerk een afscheidspredikatie over 1 Gor. 16:22: „Indien iemand den Heere Jezus Christus niet liefheeft, die zij een vervloeking, Maranatha!" Tot hoofd der neutrale school te Vlissingen is benoemd de heer L. de Kloe te Eindhoven. Woensdag 30 Nov. (Dankdag). Ned. Herv. Kerk. Baarland vm. en nm. ds Noteboom te Aagtekerke. 's Heer Abtskerke av. 6 u. ds Homburg. Kloetinge vm. ds Raams, nm. dr Schmidt. Ovezand 9.30 u. ds Dijkstra. Driewegen 2 u. ds Dijkstra. Kapelle vm. dr Schmidt, nm. ds Raams. 's Heer Hendrikskinderen 9.30 en av. 6.30 u. ds Koopmans. Geref. Gem. Goes 9.30, 2 en 6 u. ds Fraanje. De aardschokken van gis termorgen. Gistermorgen tusscheu ongeveer vier en zes uur is, zooals reeds gemeld, Oostelijk Noord-Brabant op nieuw door schokken van de aarde opge schrikt. Uit Schijndel meldt men, dat de bevol king omstreeks vier uur wakker schrok tengevolge van het schudden van den grond. Hevig ontdaan door dezen nieu wen schrik en verontrust door het steeds opnieuw zich herhalen van deze aardbe vingsverschijnselen vluchtte men in tuin en straat. Heel het dorp was in een oog wenk in rep en roer en toen vooral bij den laatsten schok, o.m. enkele schoorsteenen sneuvelden nam de ontsteltenis toe. Eerst veel later in den morgen keerde de rust terug. In Den Bosch zijn de schokken ook zeer duidelijk waargenomen. De laatste was evenals in Schijndel het hevigst en algemeen, ook in de dorpen, in de om geving, kreeg men den indruk, dat hij niet veel minder sterk was dan die van verleden week Zondagnacht. Ook nu dreunden de huizen en geraak ten alle mogelijke voorwerpen in bewe ging. In Den Bosch zelf was deze schok zoo hevig, dat in een woning een kind uit het bed viel. In Vught heeft men zelfs vier schokken gevoeld, waarvan er een zóó ernstig was, dat stoelen en tafels dansten en op één plaats beelden onder stolpen van de kast rolden. In de omgeving van de Brabantsche hoofdstad zijn de schokken overal ge voeld, zoodat de bevolking op vele plaat sen zeer verontrust is, vooral ook omdat de schokken met gerommel gepaard gin gen. In de Dungen vertoeven verschillende bewoners reeds dagenlang uit angst in houten schuurtjes of kippenhokken, wat ook het geval is in Heeswijk, waar in verschillende woningen vrij diepe scheu ren zijn ontstaan. Hoe „D orpsbelang" een interne kwestie „afhandel- d e". In de vergadering van „Dorpsbe lang" te Rotsterbaule en omstreken, waaraan tevens een begrafenisonderne ming is verbonden, is het in de algemeene vergadering eens echt middeleeuwsch toe gegaan. Er was kwestie over wijziging der con tributieregeling, en een der tegenstanders was aan het woord, toen de voorzitter uit riep: „Nu staat het zoo, Pieter de Jong er uit, of wij er uit." Daarop grepen een paar andere leden dezen heer vast en mishandelden hem. Een broeder van den mishandelde, die partij trok voor zijn broer moest het eveneens ontgelden. De gebroeders vluchtten en werden in een naburige woning van bloed en vuil gereinigd. De politie stelt een uitvoerig onderzoek in. Tijdens de vechtpartij moesten tafels, stoelen en glaswerk het ontgelden en in het café werd een belangrijke schade aan gericht. Door rook gestikt. In den nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer 4 uur is de brandweer aan den Rijswijk- schen weg, Den Haag, gealarmeerd voor een binnenbrand, welke was uitgebroken in een perceel gelegen aan een der hofjes van dien weg. Bij aankomst bevond de brandweer, dat in een kabinet, door den bewoner van het perceel aan een 46-jari- gen man, zekeren V., was verhuurd, het bed in brand stond. V. lag naast het bed bewusteloos op den grond. Vermoedelijk was de man, die ongeveer halftwee was thuisgekomen, met een brandende sigaar op bed gaan liggen. Onmiddellijk werd de geneeskundige dienst gewaarschuwd, die kunstmatige ademhaling toepaste echter zonder resultaat. Het brandje werd spoedig met een straal op de waterleiding gebluscht. Uit een politieonderzoek bleek, dat V. in den rook is gestikt. Boter smokkelen aande Limburgsche grens. De boter- smokkelarij aan de Limburgsche grens neemt met den dag grooter afmetingen aan. Vrijdag en Zaterdag j.l. werden door de commiezen in samenwerking met de politie in Sittard, twee partijen boter in beslag genomen, n.l. bij: B. aan den Broeksittarderweg een partij van honderd kilo en bij zekeren d. B. aan de Nieuw- straat een van 45 kilo. Verlichte s p ij k e r p a d e n te Parij s. Daar er te Parijs 'savonds wel eens ongelukken gebeuren met de voor het oversteken van de voetgangers bestemde spijkerpaden, die dan slecht zichtbaar zijn, worden er nu proeven ge nomen met het verlichten van die dwarse banen. Zoo kreeg Stramproy een secretaris. In het Weekblad voor den Ned. Bond van Gemeente-amb tenaren lezen wij: „Eenige weken geleden moest in de Limburgsche gemeente Stramproy een secretaris benoemd worden. Stramproy is geen wereldstad; het telt ongeveer 1650 inwoners en de secretaris „geniet" dien tengevolge een bezoldiging die zonder cri sis korting f 1700f 2000 bedroeg. Dat is inderdaad een bescheiden bedrag, maar op het oogenblik, nu er honderden jonge- menschen in de gemeente-administratie naar een betrekking snakken, kan men r ongetwijfeld zonder eenige moeite tiental len geschikte candidaten vinden, die voor de betrekking in aanmerking willen ko men. Hoe de aanbeveling heeft geluid weten wij niet, wél weten wij, dat er 18 of 19 sollicitanten waren, en daaronder gedi plomeerden. En vervolgens weten wij, dat toen de Edelachtbare Raad van Stramproy tot stemming overging, zich een merkwaar dig feit voltrok. Hoe 't bepaald gekomen is, blijft in den schoot der goden verbor gen, Alle raadsleden van Stramproy toch hebben, als alle raadsleden van alle ge meenten in Nederland, den eed (of belof te) afgelegd, dat zij de belangen van hun gemeente met al hun vermogen zullen voorstaan en bevorderen. Toen de raad van Stramproy voor de eerste maal had gestemd, bleek, dat op ieder van de raadsleden één stem was uit gebracht! Men kan langs wiskundigen weg aan- toonen, dat het practisch uitgesloten is, dat deze uitkomst op andere wijze is ver kregen, dan doordat ieder van de raads leden op zich zeiven heeft gestemd. Zeven menschen, die ieder den eed van art. 45 der gemeentewet hebben afgelegd, stemmen dus in een tijd dat er voor het ambt bepaaldelijk voorbereide candidaten in groot aantal aanwezig zijn, over de benoeming van ieen gemeentesecretaris, en ieder van hen meent, dat hij het be lang der gemeente het best voorstaat en bevordert, als hij tracht voor zichzelven het baantje te verwerven. Na de eerste stemming ging men on middellijk over tot de door de wet voor geschreven tweede vrije stemming. De uitkomst is geweest, dat een van de beide wethouders, een boer, met vier tegen drie stemmen is benoemd. Van de gemeente-administratie weet deze nieuwe secretaris natuurlijk niets af. Hij is 44 jaar oud en zijn wethouder schap dateert eerst van het vorige jaar. Zelfs als hij zijn bedrijf onmiddellijk aan den kant zou doen, zou hij dus vermoede lijk 'n jaar of 6 noodig hebben, voordat hij de administratie van een gemeente als Stramproy ongeveer zelfstandig zou kun nen voeren. Nu kan hij dat zeer zeker niet. Nu geniet hij: inkomen voor werk, dat door hem niet of verkeerd gedaan wordt, nu wordt hij betaald voor het dragen van een verantwoordelijkheid, die hij niet dragen kan; nu is hij als vreemdeling getreden binnen den kring, waar hij niet thuis behoort. De melkprijs op Walcheren. Ter wille van het belang der zaak laten wij hieronder nog eens volgen, wat gis teren door den voorzitter, den heer Mr P. Dieleman, is gezegd in de vergadering der Z. L. M. over den melkprijs op Wal cheren. Eén van de allerbelangrijkste vraag stukken voor Walcheren is: 'n behoor lijke melkprijs. Het is ons bekend, dat al bijna een jaar de melkprijs op Walcheren zeer onvol doende is. Bovendien is de opbrengst van de vroege aardappelen en de tuinbouw producten zeer gering geweest, en waren de veeprijzen uiterst laag. Door deze drie oorzaken verkeert spe ciaal het kleine en middelgroote bedrijf op Walcheren in grooten nood. Nu worden in overleg en medewerking van de Zeeuwsche Landbouwmaatschap- pij sedert ongeveer twee maanden zeer ernstige pogingen aangewend om op Wal cheren te komen tot betere melkprijzen voor den boer. De mogelijkheid daartoe is aanwezig, omdat ongeveer 55 pet. van de op Wal cheren geproduceerde melk dient voor de menschelijke consumptie. Om die mogelijkheid in het belang van den boerenstand ook te kunnen benutten is noodig: 1. dat de consumptiemelk op een rede lijk prijspeil staat; 2. dat de belanghebbenden samenwer ken om gemeenschappelijk den last van de weinig opbrengende industriemelk te dragen en samen de voordeelen te genie ten van de meer opbrengende consumptie- melk; 3. dat er een wettelijke sanctie komt om mogelijk te maken, dat de redelijke uitvoering van het stelsel verzekerd is. Punt 1 en 2 zijn bereikbaar, want 95 pet. van de boeren en 85 pet. van den handel heeft zich vereenigd om samen de maatregelen toe te passen die noodig zijn om het doel te bereiken. Ook de wettelijke sanctie, dus invoe ring van de z.g. melkstabilisatie is mo gelijk. Daarin voorziet Art. 14 van de Crisis-Zuivelwet. Hoewel 95 pet. van de belanghebbende boeren en 85 pet. van den handel drin gend om deze wettelijke stabilisatie heb ben gevraagd, in het belang van den boer en van den reëelen handel, schijnt het, dat de invloed van twee particuliere han delaren, die nog geen 15 pet. van de melk omzetten, zeer groot is. Er schijnt achter de schermen hard te worden gewerkt om de pogingen van de groote meerderheid der belanghebbenden te doen mislukken. De Zeeuwsche Landbouwmaatschappij is waakzaam in het belang van de Wal- chersche boeren. We hebben een brief geschreven aan het bestuur van de Grisis-Zuivel-Centrale en de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij zal zeker het gewicht van haar geheele in vloed in de schaal leggen om een redelijke oplossing in het belang van onze boeren te verkrijgen. De Crisispachtwet en de Tuinbouw. Wij lezen in „De Tuinderij": Onze voorspelling de vorige week, dat de Minister na de uitspraak van den Hoogen Raad op een holletje een wets wijziging zou indienen om duidelijk te doen vaststaan, dat dé Crisispachtwet óók voor den Tuinbouw geldt, is thans reeds werkelijkheid geworden. Op de vragen van de Tweede Kamer leden Loerakker en van der Bilt hebben de Ministers van Justitie en van Econo mische Zaken namelijk geantwoord, dat een wetsontwerp tot wijziging van de Cri sispachtwet, waarin de kwestie in dezen zin wordt geregeld dat de wet óók den tuinbouw zal betreffen, de Departemen ten reeds heeft verlaten. Dit wetsontwerp wordt natuurlijk zon der slag of stoot in de beide Kamers der Staten-Generaal aangenomen. De vraag rijst thans echter of deze wetswijziging ook met terugwerkende kracht zal gelden namelijk tot aan het tijdstip, waarop de oorspronkelijke wet in werking trad. Ons zijn namelijk gevallen bekend, waarin verpachters onmiddellijk na het bekend worden van de uitspraak van den Hoogen Raad aan hun pachters mede deelden, dat door het arrest van den Hoo gen Raad de door de Pachtcommissie be paalde verlaging der pacht krachteloos was geworden en dat zij dus alsnog de volle pacht hadden te betalen of anders vertrekken konden. Het komt ons voor, dat waar het in de bedoeling van den wetgever lag om ter stond den tuinbouw onder de Crisispacht wet te betrekken, de wetswijziging ook dient in te grijpen op hetzelfde tijdstip als de oorspronkelijke wet. Ook met het oog op het feit, dat met i December a.s. vele pachttermijnen ver vallen, is het wenschelijk, dat de Staten- Generaal met het wetsontwerp groote haast maken. i Wisselkoersen. Amsterdam, 29 Nov., 2.30 u I Londen 7.827.87. Parijs 9.70—9.75 Bellijn 59.05—59.09. Brussel 34.4434.47. New-York 2.48%2.49. De positie der Hypotheekmarkt. De onder voorzitterschap van Mr P. R. Hoorweg, directeur der N.V. Utrechtsche Hypotheekbank, op 26 November 1932 te Utrecht gehouden algemeene vergadering werd bijgewoond door 48 gewone leden, directeuren van 32 hypotheekbanken, en 9 buitengewone leden. Ter vergadering werd, op voorstel van het bestuur, besloten aan de regeering mede te deelen, dat het herstelde vertrou wen op de obligatiemarkt de 'hypotheek banken thans weer in staat stelt om aan de vraag naar redelijk crediet, ten behoe ve van den woningbouw, in voldoende mate te voorzien. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 Nov.: Zwakke tot matige Zuidel. tot Z.-W. wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, 's nachts temperatuur om bet vriespunt, overdag weinig verande ring in temperauur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 26 min. DEVENTER. Hedenmorgen is te Die- k penveen een 9-jarigen jongen van zijn fiets gevallen. Hij bewam een schedel- o breuk en was terstond dood. VENLO. De Duitsche politie heeft een inval gedaan in de woning van Schmidt in li bet grensplaatsje Bracht. Een complet® I installatie tot vervaardiging van valse' geld is in beslag genomen. Schmidt, zijn |j vrouw en twee helpers zijn gearresteerd Hiermede heeft men vermoedelijk een - bende, die in de grensstreek opereerde, achter slot en grendel gezet. VENRAAY. Gisteravond is hier een ka- J pitale boerderij, bewoond door twee ge- j zinnen, door brand verwoest. DaarK kwamen 25 varkens, 16 koeien en paarden in de vlammen om. De bewoner» I waren niet thuis, behalve een kleine j°n' I gen, die door buren gered kon worden i De oorzaak is onbekend. MOSCOU. Alhier is overleden ZiD°' I vetsj, één der intieme medewerkers var I Lenin, en één der belangrijkste fignreI1 uit de Russische revolutie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2