Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Als secretaris werd door het bestuur gekozen het bestuurslid M. Bayens. Onder voorzitterschap van den heer J. de Jager Bz. kwam het ziekenfonds in algemeene ledenvergadering bijeen. De voorzitter gewaagde in zijn openings woord van den goeden gang van zaken: het ledental bleef constant; bijzondere moeilijkheden kwam niet voor. Na een drukke bespreking werd beslo ten om de contributie te bepalen op 10 cent per week in de wintermaanden en 15 cent per week in de zomermaanden en de uitkeeringen bij ziekte enz. als voorheen te doen geschieden. Tot leden van de financieele commissie werden benoemd de heeren M. de Jager en J. Ossewaarde. Besloten werd om de vereeniging Wijk verpleging weer f 25 toe te kennen uit de kas voor het dienstjaar 1933. Benoemd werd als afgevaardigde voor deze vereeniging dhr J. de Jager Bz. Herkozen werden de bestuursleden J. de Jager Bz. en M. Bom. Gekozen werd in de plaats van B. Oele, welke niet meer in aanmerking wenschte te komen, P. de Neef. De voorzitter dankt dhr B. Oele voor de bewezen diensten als bestuurslid. Het bestuur herbenoemde weder als voorzitter dhr J. de Jager Bz. 0.- en W.-Souburg. De mondorgelclub „Excelsior" gaf Zaterdag een uitvoering waarvoor weer zeer veel belangstelling getoond werd. Daar deze vereeniging een onderafdeeling der Chr. Knapenvereeni- ging „Samuël" is, opende dhr L. Vader met gebed en een toepasselijk woord, waarna de directeur, dhr Labruyere, de gelegenheid verkreeg om zijn 15 nummers groot programma uit te voeren, hetwelk bestond uit bekende en minder bekende werken van Huzer, Gounod, Léhar, Han del en Beethoven. Medewerking werd hierbij verleend door dhr J. van Houcke,accordeon, die ook zeer verdienstelijk de solo: „Der Ca lif von Bagdad" ten beste gaf. Evenals op andere nummers volgde een dankbaar applaus hierop. Het kan niet ontkend, dat door direc teur en leerlingen weer uitnemend werk is geleverd en dat dit vrij zware deel van 't programma zeer goed vertolkt is gewor den. Op dringend verdoek werd (tegen de gewoonte in) het nummer: „Motieven uit de opera Faust" herhaald. In de pauze werden een tweetal voor drachten gehouden en nog een solo ten gehoore gebracht. Na de pauze volgden een zevental num mers gewijde muziek, welke vlot werden gespeeld. De leiders der Chr. K. V. „Samuël" kunnen weer met voldoening op hun werk, de oprichting dezer club, terugzien. Dhr Labruijere blijkt de rechte man op de rechte plaats te zijn. Hem werd als dank voor zijn activiteit en ijver een bloe menmand aangeboden. Vrijdagavond hield de Geref. Meis- jesvereeniging „Persis" een jaarfeest ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan on der leiding van Mej. M. Huson. Na opening op de gebruikelijke wijze en een openingswoord van de presidente werd door de secretaresse, Mej. Dierman- se, een verslag geleverd over de twee laatste jaren. Hieruit bleek, dat de arbeid van „Per- sis" in hoofdzaak bestaat in het vervaar digen van kleedingstukken ten behoeve van minvermogenden. Het aantal leden bedraagt thans 16. Vijf nieuwe leden tra den toe en negen bedankten wegens ver trek, huwelijk of andere redenen. De vereeniging is aangesloten bij de plaatselijke Jeugdcentrale en vergadert om de 14 dagen. De ontvangsten over 2 jaar beliepen f 205,99, de uitgaven f 154,22, met een voorloopig goed slot van f 51,77. Namens Kerkeraad en Diaconie wer den felicitatiewoorden gesproken en even eens door verschillende andere vereeni- gingen bij monde van dhr Tissink, voor zitter der Jeugdcentrale. Verschillende voordrachten werden zeer verdienstelijk ten beste gegeven en een 3- tal tableaux vertoond: 1. De roeping der vrouw; 2. Grootmoeder en kleindochter; 3. Dwaallichtjes, welke zeer goed geslaagd mogen heeten. Verder had een samenspraak, getiteld: „Uit de praktijk van de naaikrans" wel de aandacht. Door Ds Kuiper werd een slotwoord gesproken, waarin in het bijzonder werd gewezen op wat de vrouw „Persis" in haar tijd beteekende en deze ten voor beeld werd gesteld voor onzen tijd Veere. Donderdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Nadat de ingekomen stukken waren behandeld, gaf de voorzitter, dhr W. de Wolf, een toelichting op het ver kiezingsmanifest, waarop een geanimeer de bespreking volgde. Vervolgens werden de voorkomende zaken behandeld. Zlerikzee. In een vergadering, daartoe belegd door den Chr. Landarbeidersbond, afdeeling Zierikzee, is in beginsel opge richt een Chr. Besturenbond. D. V. op 20 Dec. a.s. hoopt dhr Stapelkamp, secreta ris Nat. Chr. Vakverbond, aanwezig te zijn in een dan te houden vergadering. De Geref. Mannenvereeniging „Bou wen en bewaren" kwam wederom in ledenvergadering bijeen. Na behandeling van enkele huishoude lijke zaken werd door dhr J. Dirks in geleid „Het Gebed". Spr. behandelde ach tereenvolgens de voorwaarden voor het rechte bidden, de wijze waarop men bid den moet en hoe God gebeden wil zijn. In de geanimeerde bespreking, welke op dit onderwerp volgde, kwamen tal van punten ter sprake, welke nadere discus sie uitlokten. Tholen. In tegenwoordigheid van den Gemeenteraad alhier, had aan de Oude- landschepoort een demonstratie plaats met een „Aster" motorbrandspuit. De proeven slaagden schitterend, zoo wel met twee als met één slang aange koppeld, terwijl de capaciteit buitenge woon groot is, n.l. 400000 L. per uur en de manometrische opvoerhoogde 60 M. bedraagt. De bediening is zeer eenvoudig, terwijl voor vlugge verplaatsing, het toestel, dat slechts een minimum oppervlak beslaat, achter een auto kan worden gekoppeld. Naar wij vernemen, bestaan bij het Ge meentebestuur ernstige plannen zulk een spuit voor de buitenbewoners aan te schaffen. Vrijdagavond trad hier voor 't Nuts- departement op Dr v. d. Sleen, met als onderwerp: „Suriname". Op aangename wijze wist spr. ons zijn ervaringen te ver tellen, in het bijzonder het typische van den volksaard, de zeden en gebruiken der 150.000 inwoners van dit 5 maal zoo groote land ais Nederland. De rede, die tintelde van gezonden hu mor, werd met stille aandacht door het publiek, dat de zaal tot in alle hoeken vulde, aangehoord. Een da vei rnd applaus bewees, dat men genoten had. Voor de Woensdag a.s. te houden ver gadering zijn de volgende ingekomen stukken ter inzage gelegd: Adres-Hendrikse. Wederom is ingekomen een adres van dhr H. Hendrikse inzake de z.i. onrecht vaardige behandeling van de zijde van B. en W. en den Raad. Voorstel-Jeronimus. Het reeds gepubliceerde voorstel van den heer Jeronimus om vragen te stel len aan B. en W. inzake de mededeeling van Metellus in een brief in „De Zeeuw" over uitlatingen van den gemeentesecreta ris over de dissentieerende raadsleden, bij de behandeling van de invoerkeurloon- kwestie voor den Raad van State. Verzoek om kerstgave. Het eveneens reeds gepubliceerde adres van den Middelburgschen Bestuurdersbond inzake een kerstgave aan werkloozen. Behoud Garnizoen. Een schrijven van den Minister van Defensie over het behoud van het garni zoen, met denzelfden inhoud als 't schrij ven aan het comité voor behoud van hel garnizoen en een schrijven van dat comi té, dat zijn groote voldoening uitspreekt te kunnen melden, dat zijn werk, om het garnizoen in de stad te behouden, ook ditmaal niet zonder succes is geweest. Na aanhaling van het Ministerieel schrijven, vervolgt het Comité: Al is door sommigen ons werk wel eens beschouwd, als te zijn zonder eenig resultaat, aangenaam is het ons thans, dat wij succes hebben en heb ben mogen medewerken aan het behoud van eenige vermeerdering van welvaart voor onze stad. Verkeersseinen. In verband met een door den heer A. Jeronimus ter vergadering van 26 Octo ber j.l. gedane vraag, brengen B. en W. ter kennis van den Raad, een door den gemeentesecretaris van den commissaris van politie te Breda ontvangen schrijven, nopens een te Breda toegepaste installa tie ter verkeersregeling. B. en W. voegen daaraan toe, dat onder de tegenwoordige, voor de gemeente moei lijke financieele omstandigheden een eventueele proefneming met een installa tie, die, zonder bijkomende kosten, niet minder van 2300 mark (f 1380) kost, door hen zeer beslist moet worden ontraden. Uit het schrijven van den Commissaris van politie te Breda blijkt, dat aldaar medio Juli j.l. op twee zeer drukke kruis punten van wegen „Heuer Ampel" zijn opgehangen, welke plaatsen tot dien tijd door een verkeersagent waren bezet. In het algemeen wordt dit verkeerssein gun stig beoordeeld. Brandstof fento eslag. In verband met een ter Raadsvergade ring van 26 October gedane vraag, wend den B. en W. zich tot den Minister van Binnenlandsche Zaken met verzoek te mo gen vernemen, of hij de verstrekking van een brandstoffenbijslag aan trekkenden uit de werkloozen-kassen en geplaatsten bij de werkverschaffing op dezelfde als voor steuntrekkenden, kan goedkeuren en of door hen op de verleening van een Rijksbijdrage van 70 pet. in de desbe treffende kosten zou mogen worden ge rekend. Thans meldde de adjunct-inspec teur voor de Rijkswerkverschaffing in Zeeland, dat tot en met April 1933 f 1 kan worden gegeven aan tewerkgestelden in die weken, waarin zij bij de werkver schaffing werkten en zulks met een rijks bijdrage als voor het loon. Op 19 November is voor de eerste maal deze bijdrage uitgekeerd. Het aantal van de onder die categorie vallende werkloo zen bedroeg 53, van wie 17 tevoren reeds als steuntrekkenden bijslag genoten. Omtrent eventueele toekenning van een brandstoffentoeslag aan kastrekkenden en geplaatsten bij de gemeentelijke werkver schaffing, in wier kosten het Rijk niet bij draagt, is van den Minister nog geen ant woord ontvangen. Pachtvermindering. Van J. Lorier, J. Janse. J. de Nood, M. P. Mathijsse, P. J. Boogaard, W. Me- liefste en A. Barentse, pachters van houw en weiland aan den Kleverskerkschen weg kwam een verzoek in om 30 pet. pachts- vermindering. Kinderjuffrouw te huur! De economische crisis heeft een nieuw beroep in het leven geroepen, n.l. dat van zich per uur verhurende kinderjuffrou wen. De eerste, die dit beroep te Boe dapest uitoefent, heeft zich aan het pu bliek met de volgende advertentie voor gesteld: „Mevrouw! Indien U tijd ontbreekt om met Uw kleine te gaan wandelen, bel U mij even op, en ik sta voor 60 Heller per uur ter Uwer beschikking." De advertentie had succes, want er meldde zich een groot aantal „klanten" aan, zoodat het nieuwe beroep wellicht in een behoefte blijkt te voorzien. Goed afgeloopen. Toen de heer P. van Loosbroek, directeur der N.V. Stooipzagerij en Houthandel Kamp- huys en van Logsbroek te Oss Vrijdag nacht van een zakenreis uit Helmond naar huis terugkeerde, reed hij even voorbij Beek en Donk in de Zuid-Wil lemsvaart. Door de gelukkige omstandigheid, dat zich juist daar ter plaatse een stevige af rastering bevindt verdween de heer van Loosbroek met zijn wagen echter niet in de diepte. De auto bleef n.l. aan de afrastering hangen en kantelde. De heer v. Loosbroek slaagde er met grooe tegenwoordigheid van geest in zich te redden. Naar hij la ter mededeelde, was zijn eerste gedachte geweest: „Ik volg mijn collega Dirk Witte". De auto, die vrij ernstig beschadigd was, is door een kraanwagen gelicht. 'Ongeluk bij sloopwerk. Terwijl te Sliedrecht eenige arbeiders be zig waren met het sloopen van een groote houten loods, stortte plotseling een bint- laag naar beneden, waaronder de werk man de K. werd bedolven. Hij kreeg een schedelfractuur en hersenschudding en moest in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis in Dordrecht worden over gebracht. Een andere arbeider werd min der ernstig aan arm en heup gewond. De fraude te Dordrecht. Omtret de fraude, die dezer dagen is ont dekt bij de gasfabriek, vernemen wij nog het volgende: De verdachte klerk, wiens gewone werkzaamheden uitsluitend van administratieven aard waren, moest in 1925'26 een jaar lang invallen voor één zijner collega's die ziek was. Hij had toen de taak muntgaspenningen te leve ren en was daartoe tusschen den middag op kantoor. Slechts een kwartier was hij eiken dag daar alleen, doch in dien kor ten tijd heeft hij kans gezien 24.000 pen ningen van den reservevoorraad te ver- koopen zonder daarvan afrekening te doen. Dit was mogelijk, omdat deze reser ve-voorraad achter de brandkast was ge borgen en nooit werd gecontroleerd. Toen eenige weken geleden de in gebruik zijnde voorraad penningen aanvulling behoefde, ontdekte men, dat in plaats van 5 zakken met 6000 penningen er slechts één over was. Terstond werd toen een uitgebreid onderzoek ingesteld. Men snelde aller eerst vast, dat in de administratie de fout niet kon zitten. Al spoedig viel daarna de verdenking op den bewusten klerk, die bij zijn verhoor terstond door de mand viel en bekende, de penningen te hebben ver kocht. Autobus gekanteld. Za terdagmiddag om half zes is te Gronin gen de autobus, die op Grijpskerk rijdt, aan den Oostersingel bij den ingang van het Academisch ziekenhuis in bot sing gekomen met een personenauto. Ver moedelijk heeft de auto de bus, die van rechts kwam, niet laten voorgaan. De bus zwenkte, botste tegen het hek van het ziekenhuis en kantelde. Zij werd totaal vernield. De chauffeur en een inzittend jongetje werden aan de handen gewond en zijn in het ziekenhuis verbonden. Een derde inzittende bleef ongedeerd. Het hek en de muur van het ingangsgebouw van het ziekenhuis werden beschadigd. Ook de personenauto werd, zij 't slechts licht, beschadigd. Tegen den bestuurder van deze auto werd proces verbaal opge maakt. Stierkalf verkocht voor f1000. Naar de Tel. verneemt heeft iemand uit Bozum een stierkalf (de jonge Lindberg) ten dienste der fokkerij, ver kocht voor f1000. Noodlottige brand. Naar eerst heden bekend werd is aan de grens van de gemeente Praag in den nacht van Zondag op Maandag een groote hooimijt afgebrand. Bij het opruimingswerk zijn in de asch verscheiden menschelijke been deren gevonden. Volgens bewoners der omgeving moeten op den dag van den brand tien of twaalf menschen in den hooiberg hebben geslapen. Internationale misda digers aangehouden. De cen trale recherche heeft te Rotterdam eeni ge beruchte internationale misdadigers gearresteerd, die zich herhaaldelijk aan oplichting zouden hebben schuldig ge maakt. Gedurende de laatste dagen kreeg de politie herhaaldelijk berichten, dat bij handelaars en winkeliers in goud, goud in baren en plaatjes te koop werd aan geboden. Donderdagochtend verscheen bij een handelaar een Curagaoër en een Duitsch- sprekende man, die voorga? stuurman te zijn van een Russisch schip, aan boord waarvan de partij goud zich zou bevin den. De politie heeft beide mannen gearres teerd. Alvorens hen echter over te brengen naar het hoofdbureau van politie heeft men eens op straat gekeken, en daar zag men twee mannen staan, van wie men vermoedde dat zij op den uitkijk stonden. Er werden rechercheurs gewaarschuwd, teneinde deze beide mannen in het oog te houden. Zoodra de rechercheurs ver schenen waren, zijn de inspecteurs met hun arrestanten naar buiten gegaan. De twee mannen die bij de bibliotheek ston den, toonden onmiddellijk een meer dan gewone belangstelling voor het overbren gen van de arrestanten, dat overigens zonder eenig opzien gebeurde. Deze be langstelling was voor de rechercheurs aanleiding genoeg om ook die twee man nen aan te houden en hen over te bren gen. Men had nu vier arrestanten, een 25-jarige Curagaoër, een 46-jarige Pool die uit Brussel komt, benevens de twee mannen die op den uitkijk hadden ge staan, een 18-jarige Oostenrijkschen in stallateur, die tijdelijk hier woont, een 33- jarigen Pool, die eveneens tijdelijk hier verblijft. De partij goud had men evenwel nog niet in handen gekregen, maar gedurende het overbrengen van de arrestanten zag men op den hoek van de Botersloot en den Pompenburgsingel twee mannen loo- pen, van wie er één een zwaar koffertje droeg. De politiemannen vonden dit twee tal in verband met hetgeen zij reeds ge hoord hadden wel wat verdacht en daar om werden ook deze menschen aange houden. Dit bleek juist te zijn, want men had te doen met den man die het goud was komen aanbieden op den Woensdag tevoren, een Roemeen, die uit Parijs af komstig is. Men bracht de zes arrestanten naar het hoofdbureau van politie over, waar zij aan een verhoor werden onderworpen Tegen den Roemeen en den Pool die zich als stuurman heeft uitgegeven is proces verbaal opgemaakt terzake poging tot op lichting. Deze beide menschen zijn inter nationale misdadigers. De „kapitein" is te Parijs veroordeeld tot 18 maanden ge vangenisstraf; de Pool heeft te Londen een gevangenisstraf van vijf maanden, te Berlijn een van negen maanden en te Pa rijs een van vijf jaar uitgezeten. In Parijs n.l. heeft de Pool zich in 1925 schuldig gemaakt aan een intertijd zeer geruchtmakenden juweelendiefstal. Men heeft hier te doen met een com plot, dajt in Europa reeds vrij veel heeft geopereerd. Een goede vangst. Do po- litië te Alphen aan den Rijn heeft twee inbrekers, die verdacht worden van een groot aantal inbraken en diefstallen, wel ke den laatsten tijd in de Rijnstreek zijn gepleegd, op heeterdaad betrapt. In den nacht van Donderdag op Vrij dag ontdekte de rijksveldwachter van Oude Wetering, die in een motorboot op den Ouden Rijn Siurveilleerde, een roei boot, waarin zich twee personen bevon den, die een vat benzine vervoerden. Toen men de herkomst daarvan niet kon verklaren en een hunner een naam opgaf, welke den veldwachter niet juist vooi'kwam, bracht hij de mannen over naar het politiebureau te Alphen a. d. Rijn, alwaar spoedig bleek, dat men met twee bekenden te doen had, tegen wie men reeds lang verdenking koesterde. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de benzine van een opslagplaats in Kou dekerk was ontvreemd. Bij een onderzoek ten huize van de beide verdachten te Alphen a. d. Rijn, werd een groot aantal goederen gevon den, welke van inbraak en diefstal af komstig waren. Door electrischen stroom gedood. Vrijdagavond was de 49-jarige landbouwer A. de Graaf te Haastrecht in den stal bezig den staart van een koe op te binden met een ijzer- draad. Dit ijzerdraad is tegen de defecte lichtleiding aangekomen, waardoor de landbouwer den vollen stroom door het lichaam kreeg. De te hulp geroepen ge neesheer kon niet anders dan den dood constateeren. Op zijn vrouw gescho ten. Zaterdagmorgen ongeveer 11 uur heeft de marechaussee te Hilvarenbeek gearresteerd den 42-jarigen rijwielher steller J. G. uit Tilburg, die op zijn 38- jarige vrouw eenige revolverschoten heeft gelost, waardoor zij zeer ernstige verwon dingen opliep. Nader wordt gemeld: Gewapend met een revolver drong G. de woning van zijn schoonouders binnen te Tilburg en loste a bout portant een schot op zijn niets vermoedende echtgenoote. Zij werd in den buik getroffen en snel de naar buiten. De man ging haar achter na en loste nog drie schoten, waarvan er twee de vrouw niet levensgevaarlijk ver wondden. Vervolgens is G. op zijn fiets gesprongen, doch een paar uur later te Hilvarenbeek door de marechaussee ge- arreseerd. Men kon hem nog juist belet ten zelfmoord te plegen. De kogel trof slechts zijn linkerarm. De vrouw heeft een kwartier in een weide achter de woning gelegen en is kort daarna gestorven. Het echtpaar heeft drie jonge kinderen. Inbraak in een pasto rie. Zaterdagmorgen hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de R.K. pasto rie te Ouderkerk aan den Amstel. De dienstbode, door het leven wakker geworden, waarschuwde onmiddellijk den pastoo», die rich üa^rop begaf, De dieven gingen ijlings op de vlucht. De pastoor joeg den dieven een drietal schoten uit zijn revolver achterna, doch hij schijnt geen hunner te hebben geraakt. De dieven hebben geen tijd gehad, iets uit de pastorie mee te nemen. De politie stelt een ondersoek in Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. Onbevoegd volgen van colleges. Aan de Leidsche Universi teit zijn zes studenten geverbaliseerd we gens het onbevoegd volgen van de col leges. MOEILIJKHEDEN EN RESULTATEN DER CRISISZUIVELWET. Verschillende factoren hebben een gunstig resultaat van de Crisiszuivelwet tegengeweikt, schrijft „Het Drentsche Landbouwblad". In de eerste plaats wel, dat het ge bruik van boter in het binnenland is ge daald. Hierdoor moest nogal wat boter worden uitgevoerd. En de exportprijs bleef laag (is nog steeds ongeveer 80 cent per kilo). Van deze boter behoeft geen heffing te worden betaald en wordt alleen de toeslag uitgekeerd uit het Crisiszuivel- fonds. Hoe meer boter moet worden ge ëxporteerd, hoe meer er uit dit fonds gaat en hoe minder voor toeslag beschik baar blijft. Ook de margarine moet een heffing be talen aan het zuivelfonds En nu is het een feit, dat ook het margarineverbruik is gedaald. Hierdoor wordt minder boter geplaatst in de margarine en komt min der geld in het fonds. Thans zijn ook de vetten belast. Men heeft nu wel zoo wat alles belast en is er niet veel meer te ha len uit de wet. Een derde factor is dat er meer vee wordt gehouden. De practijk is, dat, nu de veeprijzen laag zijn, de fouragekosten ook laag en de melkprijs in verhouding van de akker producten minder slecht, er meer vee wordt gehouden. "We zien dus, dat er veel moeilijkheden liggen op het pad der Crisiszuivelwet. Moeilijkheden die maar niet met een handomdraai zijn uit den weg te ruimen. Bij de wet is b.v. steeds gesproken over een wereldprijs voor de boter van f 1 per kilo. Deze is thans ruim f0.80. Ook de kaasprijzen waren dezen zomer zoo laag, dat ze de verwerkingskosten niet konden opbrengen. Hierdoor werd veel onder- melk naar de boerderij teruggezonden. Thans zijn deze kaasprijzen door de kleine productie hooger. Toch moet gezegd worden, dat al heeft deze Crisiswet niet aan alle verwachtin gen beantwoord, wanneer zij er niet ge weest was, men melkprijzen had gehad, welke dezen zomer beneden 2 cent per kilo hadden gelegen. De gemiddelde melk prijs van 10 Juli tot 19 November is n.l. geweest per kilo melk van 3 pet. 4.02 ct. Was de wet er niet geweest, dan zou de prijs 2.55 cent per kilo van 3 pet. vet heb ben bedragen. De gemiddelde steun is dus geweest, ongeveer 1 Vt cent per kilo bij 3 pet. vet. Crisis-Zuivelwet. Men meldt ons, dat het Crisis-Zuivel- besluit, 1.1. opnieuw is gewijzigd en daar in o.m. in art. Ibis wordt bepaald: Het hebben van een inrichting tot het bereiden van boter, krachtens artikel 2 bis aangewezen melkproducten en andere zui velproducten margarine A en margarine B of van een of meer van deze producten is slechts toegestaan op voorwaarde, dat de houder is ingeschreven bij de Centra le. De ingeschreven houder is verplicht de door onzen Minister te geven voorschrif ten na te komen. Onder de voorschriften ontbreekt n|et een bepaling over het hou den van aanteekeningen omtrent het ge bruik van de inrichting, en betreffende de productie. Uit deze bepaling volgt dus voor Zee land, dat elke veehouder, die in het bezit is van een kam met bijbehooren en dus af en toe kamt, al is het alleen voor het eigen gebruikt, verplicht is zich bij den Bond van Boerenboterproducenten in Zee land als lid te doen inschrijven. De gele genheid om zich als lid te doen inschrij ven wordt opengelaten tot 5 Dec. a.s. De houders van inrichtingen als hier bedoeld, die zich vóór dien datum niet als lid la ten inschrijven, zijn dus in overtreding. Zij, die lid van den Bond zijn geweest, maar later van het lidmaatschap zijn ont heven, omdat zij nooit boter verkochten, kunnen we nu weer automatisch als lid beschouwen. Verder wordt gewezen op de beschik king van den Minister van Economische Zaken en Arbeid, van 16 Nov. 1932, no. 148, waarin de bepaling voorkomt, dat alle houders van een inrichting tot het maken van boter verplicht zijn de door de Centrale verstrekte boeken in te vul len overeenkomstig de door de Centrale te geven aanwijzingen en deze van dag tot dag bij te houden. Het gevolg zal zijn, dat het toezicht op het geregeld en nauwkeurig bijhouden van boeken en 4-weeksche kaarten strenger zal worden dan tot dusverre het geval was. Eindelijk wordt er nog eens op gewe zen, dat de boterproducent alleen boter mag vervoeren of doen vervoeren, die is voorzien van een merk. De merken moeten steeds op de boter geplakt en ingedrukt zijn. Als de merken los op de boter lig gen of er los bij worden vervoerd, wordt de boter beschouwd als ongemerkt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6