Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stana Rechtzaken doening kan Maranatha op dit in alle opziohten goed geslaagd jaarfeest terug zien. Veere. Vrijdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad onder leiding van burge meester H. Dronkers. Afwezig Weth. Jac. J. v. Beveren. De notulen der vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld. Van het Prov. Bestuur was bericht ont vangen, dat de regeling der scholen met Veere en Gapinge is goedgekeurd, evenals het raadsbesluit van 24 Aug. inzake wijzi ging van de begrooting en voorts betref fende de waarborgsom der Bijz. school. Van den Rijksarchivaris was een ver zoek ontvangen om zoo mogelijk bij de begrooting ook een bedrag uit te trekken voor archief. Proces-verbaal kasopname Godshuis in kas f987.98, alles in orde bevonden. Het bekende adres van St.- Maartensdijk werd voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen een verzoek van den Toe ristenbond om, waar het gevraagde sub sidie te groot was, volgens den Raad dan een kleiner bedrag toe te staan. B. en W. stellen voor om te overwegen om f5 of f 10 toe te staan. Dhr Simonse stelt voor f7.50 voor dit doel te geven. De heer Castel zegt, dat het toch billijk is iets te doen voor dien bond, van wiens werk ook Veere profiteert. Spr. kan zich volkomen vereenigen met het voorstel van dhr Simonse om f7.50 daarvoor beschik baar te stellen. Aldus besloten. Ingekomen was de jaarrekening van den Vleeschkeuringsdienst; waar blijkt, dat er een goede winst is, waarvoor di rect een auto werd aangeschaft, terwijl er nu een tekort is, stellen B. en W. voor eerst nadere toelichting hierover te vra gen; aldus besloten. Een schrijven van de Bijz. school met het verzoek om ruim f99 te mogen ont vangen voor nieuwe gordijnen, schoolbe- hoeften en bibliotheek. B. en W. stellen voor een nadere motiveering te vragen; het kan wel noodig zijn, maar dit dient eerst nader aangetoond; aldus besloten. Over het verpachten van gronden van het Godshuis is met het bestuur door B. en W. onderhandeld en de goedkeuring gevraagd van Ged. Staten; in verband hiermede kan de begrooting van het Gods huis nog niet worden aangeboden. Ingekomen was verder een schrijven van het Bestuur van het Godshuis, dat dhr Jac. Kasse en mevr. Ten Klooster Gerrits aftredend zijn als regent en dhr Jac. Kasse zich niet meer herkiesbaar stelt. Voornoemd Bestuur stelt op de voor dracht van Regent de heeren W. Kasse en J. W. Marcusse en voor Regentes mevr. Ten KloosterGerrtis en mevr. HolmanMöri. Door den raad worden benoemd tot Regent dhr W. Kasse en tot Regentes mevr. Ten KloosterGerrits. De voorzitter stelt voor een schrijven te rich ten tot dhr Jac. Kasse en hem dank te brengen voor de aan den raad en het Godshuis bewezen diensten gedurende 26 jaren. Aldus besloten. Van dhr P. Geldof, handelaar in brand stoffen te Veere, is een schrijven ont vangen of het geen onbillijkheid is, dat hij de levering van brandstoffen voor de gemeente niet heeft mogen hebben, aan gezien zijn opgaaf van prijs minder was geweest als de lossing rechtstreeks uit het schip had kunnen geschieden; verder wijst hij er op, dat hij ieder jaar een groote som laat verdienen door ingezete nen en ook door vrachtrijders enz. en dat het nu gegund is aan dhr Wisse, die alles betrekt van kolenhandelaars uit Middelburg. De voorzitter zegt, dat Wisse ook een ingezetene van Veere is en ook alles doet om voor zijn gezin den kost te verdienen; dat het Dag. Bestuur Wisse ook heeft gerekend onder de kolen-: handelaars en dat de2e de laagste in schrijver was. Wij moeten toch ook zoo mogelijk het goedkoopste aanvaarden en kunnen en mogen Wisse niet uitsluiten. B. en W, meenden niet anders te mogen handelen; een particulier kan zeggen u moet ze mij laten leveren, maar dat kun nen wij niet, we mogen geen uitzondering maken of bijzondere gunst aan iemand geven. Dhr Castel zou gaarne zien, dat dit ook om de beurt ging, zooals met timmerlieden en smeden, want als de een of de ander de laagste niet is, is er on genoegen over en dat is zeer onaange naam. Besloten werd om de noodige brandstoffen bij toerbeurt te laten leveren. Van dhr J. W. Marcusse was een ver zoek ontvangen om vermindering van pacht; eveneens van dhr Wattel, die 40 pet. vraagt. B. en W. stellen voor aan beiden 20 pet toe te staan; kunnen ze zich daarmede niet vereenigen, zooals het geval is met dhr Wattel, waar we al met den kantonrechter over hebben moeten spreken, dan moeten ze zich maar wen den tot de pachtcommissie. Aldus werd besloten; tegen dhr Jac. J. v. Beveren. In verband met een verzoek van den Chr. Arbeidersbond en den Chr. Nat. Bouwvakbond om steun of werkverrui ming, zeggen B. en W., dat zij dit ernstig hebben overwogen; zij meenen, dat steun demoraliseerend werkt, maar zullen zoo veel ze kunnen voorstellen om werkver schaffing te bevorderen. Dhr Blind vraagt of jonge menschen, geen hoofden van ge zinnen, ook bij de werkverschaffing op genomen worden. Dhr Castel zegt, dat hij hiervoor zooveel hij kon zijn best heeft gedaan, maar dat het, als een gezin een behoorlijk inkomen heeft, niet zoo gemak kelijk is, maar hij heeft toch voor eeni- gen tijd werk gekregen; het speet hem, dat het maar van zoo korten duur was. De voorzitter acht het beter werk te ver schaffen dan steun te bieden; aan de Bonden zal een en ander worden bericht. Een suppl. kohier hondenbelasting wordt vastgesteld op f27. (Slot volgt.) Bruinisse. Gistermiddag omstreeks half drie had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door L. IJ. en een wagen, bespannen met twee paarden, bestuurd door M. P. De aanrijding werd veroorzaakt door dat M. P. opeens van richting verander de om een zijweg in te slaan. De auto reed een der paarden aan, dat licht verwond werd en botste daarna te gen een telefoonpaal, welke afbrak. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Bruinisse. De speldjesdag ten bate van „Zonnegloren", Ned. Herv. stichting voor T.B.C., heeft f 32 opgebracht. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor De Lier, J. van Woer den te Zwammerdam. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Arnhem, L. H. v. d. Meijden te 's Gravenhage. Geref. Gemeenten. Tweetal te Ierseke, G. H. Kersten te Rotterdam en J. D. Barth te Borsselen. Ierseke. Bij de Geref. Kerk werd geko zen tot ouderling in de vacature-A. M. Steketee de heer P. Bustraan en herko zen als diaken de heer F. v. d. Boom gaard. Hoedekenskerke. Alhier zijn als leden van het kiescollege herkozen de heeren M. v. d. Durpel en J. Boogaard. Biezelinge. Zondag 27 Nov. 1.1 werd te Biezelinge van den kansel der Ned. Herv. Kerk afgekondigd, dat het classicaal be stuur doende dat wat des kerkeraads is, de kerkvoogdij er op gewezen heeft, dat niettegenstaande hun schriftelijke verkla ring, de reglementen te zullen naleven, er tot op heden niets van gebleken is, dat dit ook inderdaad het geval is. Derhalve is de kerkvoogdij aangezegd door haar om vóór 30 Dec. e.k. alle bescheiden hier op betrekking hebbende, den Raad van Beheer toe te zenden, teneinde het be- roepingswerk voortgang te doen vinden. Bruinisse. Zondagavond nam ds Vreug- denhil afscheid van de Geref. Gemeente alhier. Tot tekstwoorden had Z.Eerw. ge kozen 2 Thess. 3:1. Na het beëindigen zijner predikatie werd ds Vreugdenhil toegesproken door ouderling Joh. de Waal Gz., die woorden van dank tot hem richtte voor de goede verstandhouding en alles wat hij voor de gemeente gedaan heeft. De heer De Waal verzocht de ge meente den scheidenden leeraar toe te zingen Ps 134: 3. Ds Vreugdenhil dankte dhr De Waal voor zijn hartelijke woorden en wenschte verder de gemeente Gods on- misbaren zegen toe; waarna de dienst op de gebruikelijke wijze werd beëindigd. i Dr J. H. Gunning J. Hzn. On langs werd gemeld, dat dr Gunning, re dacteur van „Pniël", voorloopig om ge zondheidsredenen niet meer zal preeken. Nader wordt bericht, dat dr G. niet ziek is, maar gezien zijn hoogen leeftijd, 72 jaar, en wegens zijn overige werkzaam heden al zijn spreekbeurten heeft moeten afzeggen; binnenkort zal een boek van zijn hand verschijnen. Goes. In verband met het aftreden van den heer Abeleven als inspecteur van het lager onderwijs, heeft zich uit het onder wijzerskorps op Zuid- en Noord-Beveland en Tholen een comité gevormd om een afscheidshulde aan den vertrekkenden ambtenaar voor te bereiden. Waarschijn lijk zal dit op den tweeden Zaterdag in December alhier gebeuren. Het onderwijzend personeel op Schou wen en Duiveland zal deze week te Zie- rikzee van den heer Abeleven afscheid nemen. Geslaagd voor het te Roozendaal ge houden examen voor Rekening-Courant- boekhouder, dhr Abr. Maljaars Abrz. te Oostkapelle, leerling van dhr J. Melse, aldaar. Vereen. Chr. Onderwijzers. Zaterdagmiddag hield de afd. „Zuid- Beveland en omstreken" van Chr. Onder wijzers haar jaarvergadering in de melk- salon Opril te Goes onder leiding van haar voorzitter, den heer Van Wijk. Na de ge bruikelijke opening sprak de voorzitter over het onderwerp: „Zedelijke jeugdge- varen". Op dit leerrijk onderwerp volgde een levendige en leerzame gedachtenwis- seling. Voor lid van het Hoofdbestuur werden de meeste stemmen uitgebracht op den heer A. Brauckman te Buiksloot en den heer J. Uittenbogaard te Den Haag. Na de pauze gaf de heer W. 't Hooft een en ander ten beste over het rapport- Weiter. Met belangstelling werden zijn verschillende mededeelingen aangehoord. Daarna sprak de vergadering unaniem baar volle vertrouwen uit in de handelin gen van het Hoofdbestuur. Na regeling van enkele huishoudelijke zaken werd 'het samenzijn met dankzegging gesloten Noodlottige „grap" van gymnasiasten. Een groep leerlin gen van het Hedwigsgymnasium te Neu- stettin, die van een uitstapje waren te ruggekeerd, wilden in den nacht van Za terdag op Zondag een ontplofbaar meng sel voor do woning van oen leeraar doen ontbranden. De explosie had echter reeds plaats, toen een der leerlingen, de 18- jarige Meinrat Mix, het mengsel nog in de hand had. Mix werd zeer zwaar ge wond. Zijn linkerhand werd afgerukt en een deel der lading vloog hem in het ge zicht, zoodat zijn oogen en ooren zwaar beschadigd werden. In hopeloozen toe stand werd hij naar het ziekenhuis over gebracht. De andere leerlingen kwamen er met den schrik af. Uit het door de po litie ingestelde onderzoek bleek, dat de leerlingen slechts een grap hadden willen uithalen en hun leeraar schrik hadden willen aanjagen. Inbraak in een abat toir. In den vorigen nacht hebben te Hillegom ongewenschte gasten een be zoek gebracht aan het abattoir. Door het indruken van een ruit, welke met zeep was besmeerd, hebben zij zich toegang tot het gebouw verschaft. Er wordt niets vermist, hoewel er wel een klein bedrag aan geld aanwezig was. Vermoedelijk zijn de inbrekers in hun werk gestoord. Blijkbaar zijn ze goed met „het vak" op de hoogte, daar zij gummi-handschoenen droegen. Opzienbarende arresta tie van een arts. Het Hamburger Tageblatt deelt mede, dat dr Enoch te Hamburg is gearresteerd, daar hij er van verdacht wordt, minderwaardige sera te hebben geproduceerd, die hij met een valsch controlemerk in den handel heeft gebracht. Volgens het blad heeft hij zijn bedrijf ook voortgezet, nadat hem bekend was geworden, dat door inspuiting van die sera de ernstigste ziekteverschijnse len zich hadden voorgedaan. Bovendien zou hij paardevleesch hebben goedge keurd voor de menschelijke consumptie, hoewel de dieren met de sera waren be handeld. Na aanvankelijk uitvluchten te hebben gezocht, heeft dr Enoch later be kend. De justitie deelt officieel mede, dat dr Enoch is gearresteerd. Algemeene vergadering der Z. L. M. Hedenmorgen tien uur kwam deZ.L.M. in algemeene vergadering in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg bijeen. De voorzitter, de heer Mr P. Dieleman, opende de goed bezochte vergadering en verwelkomde in het bijzonder den Com missaris der Koningin. Het verheugt Spr. dat deze weer zoo goed als hersteld is van het hem overkomen auto-ongeval. Verder de heeren Van Dusseldorp en Tei legen, resp. lid van Ged. Staten en grif fier der Staten, de adviseurs de heeren Zwagerman, v. d. Plassche en Stevens. Enkele eere-leden en adviseurs, alsmede B. en W. zijn verhinderd. Spr. verwelkomt daarna de vertegen woordigers van de nieuwe afdeelingen Kapelle, Aagtekerke en Grijpskerke, die daar den strijd voor het behoud der Z.L.M. hebben moeten voeren. (Applaus). Verder wijst spr. er op, dat de crisis nog steeds bestaat, waarvan de landbouw vooral het slachtoffer is. Het platteland wordt bij de bezuiniging de dupe. Spr. wijst op de opheffing van kantongerech ten. Het voorstel van den minister dien aangaande, is onaanneemlijk. Men zou dan genoodzaakt zijn voor kleine forma liteiten veel tijd te verreizen en geld te besteden. Spr. bepleit het idee van rei zende kantonrechters. Volgens .de plannen van den Minister zou de kantonrechter te Middelburg een veel te groot gebied krijgen. We zouden dan niet meer een waarborg voor een zuivere rechtspraak hebben. En toch is dit voor het platteland van groot belang. Toch zal men in het theoretiseerend Den Haag wei beter weten. Dit is ook gebleken bij de postbezuini- gingen. De politieke menschen beginnen weer ai den boer op te gaan. Allerlei leuzen worden verkondigd. Men verkondigt het ideaal van vrijen handel. Maar dan zou ons kleine land in dezen tijd de dupe worden. Krachtige maatregelen zijn noodig. Spr. huldigt in dit verband den Minister van Economische Zaken, den heer Verschuur, die een krachtig regeeringspersoon is ge bleken. Spr. bepleit regeling van het crediet- wezen, verhooging van het mengpercen- tage tot 40, een krachtige, vaststaande regeling van den bietensteun. In de oor logsjaren konden afdoende maatregelen genomen worden. Toen ging het om de belangen der steden, om de vrijhande laren. Nu gaat het maar om de boeren. Vaststaande prijzen zijn voor den boer noodig. Moet het komen tot een bepaald zaaiplan, best. Maar de boer moet een behoorlijk bestaan hebben, wat van groot belang is voor het geheele land. Maatregelen zijn noodig, in 't belang van pacht- en hypotheekboeren en verpach ters. Desnoods instelling van een natio nale hypotheekbank. Ook op het gebied van werkverschaf fing zijn betere maatregelen noodig. Er zouden b.v. inplaats van minder-produc- tief werk, meer wegen kunnen worden verbeterd, door krachtiger medewerking van de overheidscolleges. Krachtige steun voor den landbouw is van groot belang voor geheel ons maat schappelijk stelsel. Men bekommert zich ernstig over de hoog veredelde koeien. Maar laat men zorgen, dat er geen zedelijk verwilderde boeren en tuinders komen. We moeten geen revolutie prediken, maar ernstig de tijden onder het oog zien. De regeering moeten we wijzen op wat noodig is en de pers inlichten over den waren toestand. Strijd en lijden vormen een volk. Ge louterd moeten we worden. Maar dan geen schisma. Hoe durft men het aan, dat men onder Christelijke vlag verdeeldheid predikt? Spr. schrok op, toen hem dezer dagen werd gezegd, dat men ter wille van de lagere contributie overging naar den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Spr. laakt dat ten zeerste. Moet dan misschien ook de Coöperatie Eiland Walcheren en de Zuivelfabriek te Middelburg gesplitst worden in een Christelijk en een niet-Christelijk deel? Dit volgt daaruit, want ook de Z.L.M. behartigt niet anders dan algemeene za ken van practisch belang. Dat is niet anders dan de Booze, die kwaad zaad zaait in onzen akker. We moeten dien weren. De toekomst is nog duister. We staren naar den horizon, maar het is nog duis ter. Brenge God spoedig licht. (Applaus). Op voorstel van het Dag. Bestuur wordt de oud-secretaris, de heer Ir. J. Siebenga, benoemd tot eere-lid. Nu doet de voorzitter tal van mede deelingen, waarvan we de meeste reeds hebben gemeld in het laatste verslag der H.B.-vergadering. Bij de mededeeling inzake steun aan den suikerbietenteelt zegt de voorzitter, dat tot heden nog steeds geen mededee ling hierover is gedaan, zoodat de land bouwers in moeilijkheden komen bij de vaststelling van hun zaaiplan. Inzake steun voor den afzet van aard appelen is een plan bij den Minister in gediend. Het woord is nu aan de regee ring. Het is noodig, dat hier maatregelen worden genomen. Bij het bericht inzake afscheiding van de afd. Grijpskerke merkt de voorzitter op, dat als dit doorgaat, de Z.L.M. op den duur haar werk zal moeten gaan beperken wegens gebrek aan middelen, terwijl de andere organisatie niet zooveel leden er bij krijgt, dat ze dit werk geheel kan overnemen. We krijgen ook weer een verdeelden boerenstand, die weinig kan bereiken. Federatieve samenwerking noemt Spr. onzin, als eerst de boel uit elkaar is geslagen. Inmiddels is te Grijpskerke een nieuwe afdeeling opgericht. Uitvoering Tarwewet. Door de 3 centrale landbouworganisaties werd tot den Minister van Economische Zaken en Arbeid het verzoek gericht de beperkende bepalingen van den uitzaai van tarwe op te heffen en een richtprijs van f12 voor het volgend jaar vast te stellen. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft het volgende hierop geant woord: „In antwoord op nevensvermeld tele gram heb ik de eer U te berichten, dat de tarweprijs, zooals deze thans is vast gesteld, is bepaald in overeenstemming met de wenschen, zooals die naar voren zijn gebracht door de Tarwe-Centrale voor het oogstjaar 1932. Naar mijn meening is er vooralsnog geen aanleiding op deze prijsbepaling terug te komen. „Wel heb ik aan de Tarwe-Centrale op haar verzoek medegedeeld, dat minstens een prijs van f10 per 100 KG. zal kun nen worden uitbetaald. „De limiteering der uitbreiding van den tarweteelt tot 1/3 van het bouwland schijnt mij in het belang van de land bouwers te zijn. „In de eerste plaats toch wordt, be houdens een enkele uitzondering daarbij ongetwijfeld het maximum bereikt, het welk met in aanmerking nemen van een redelijke bedrijfsvoering is te verbouwen, maar bovendien zal bij het tegenwoordig gevolgde systeem een opheffing van iede re beperking tengevolge hebben, dat zij, die zich aan een behoorlijken technischen opzet van het bedrijf niet storen en te veel tarwe uitzaaien, de belangen der landbouwers, die een normale bedrijfs voering volgen, zouden schaden. „Waar het in 's lands belang is, dat het bedrijf zooveel mogelijk onder normale omstandigheden doorwerkt, wil het mij gewenscht voorkomen, dat geen prikkel wordt gegeven, om hiervan af te wijken." De voorzitter meent, dat de Mi nister te zeer bevreesd is voor verhooging van het maalpercentage. Daar zit de groothandel wel achter. Inzake de uien-centrale wordt nu af gewacht het rapport van een commissie van het Kon. Ned. Landb. Comité. Spr. verwelkomt nu den secretaris, den heer Ir Dorst, die als secretaris de eerste alg. vergadering bijwoont. Persvoorlichtingsdienst. Naar aanleiding van het besprokene in de laatstgehouden Hoofdbestuursvergade ring, werd besloten tot het Koninklijk Ne- derlandsch Landbouw-Comitó het verzoek te richten stappen te doen, teneinde te komen tot de oprichting van een pers- voorlichtingsdienst, die de toestand, waar in het platteland verkeert, in breedere kringen bekendheid kan geven. Verplichte stierenkeuring. Besloten werd, alvorens een definitief oordeel uit te spreken over het voorstel, gedaan in de laatste algemeene vergade ring van het Ned. Rundveestamboek, om te komen tot een algemeen verplichte keuring van stieren van Rijkswege, het advies in te winnen van de Vereeniging tot verbetering van het Rundvee in Zee land. Besloten werd de film aan te koopen, die in beeld brengt wat het Centraal Bu reau uit het Nederlandsch Landbouw- Comité beteekent in den georganiseerden aankoop. Landbouwuitvoerwet. Besloten werd het advies van den Keuringsdienst Zeeland in te winnen over het af of niet wenscbelijke van bet van toepassing ver klaren van de bepalingen der Landbouw uitvoerwet op consumptie-aardappelen. De voorzitter brengt nu in be spreking het voorstel van het Ned. Rund- veesamboek om te komen tot een alge meen verplichte keuring van stieren van Rijkswege. De voorzitter meent, dat het beter is, deze zaak goed in de afdeelingen en krin gen te bespreken. Dhr V e r 1 a r e juicht die keuring toe, maar dringt aan om ook de t.b.c.-kwestie te bespreken. Dhr Zwagerman zegt, dat hij zijn oordeel over deze kwestie in de „Veld bode" heeft gepubliceerd. Het zal over genomen worden in het „Zeeuwsch Land bouwblad". Op 8 Dec. zal de Vereen, tot verbetering van het Rundvee in Zeeland hierover ver gaderen en advies uitbrengen. Spr. meent, dat het voorstel te ver gaat en de vrijheid van de veehouders al te zeer aan banden legt en aantast. In de zen vorm is het voorstel niet aanvaard baar. Ook meent Spr., dat het percentage, bij het Nederl. Rundveestamboek nog veel te gering is. Het zal niet kunnen voldoen aan de stierenbehoefte. Verder meent Spr., dat dit voorstel zich nu nog niet leent tot een breede bespre king in deze vergadering. De beperking, door dhr Verlare ge wild, zou het voorstel nog minder aan nemelijk maken. Nu wordt de begrooting voor 1933 be handeld. Discussies worden hierover niet gevoerd. Ze wordt z.h.st. vastgesteld. De heeren Dr H. J. Lovink en Dr Mol- huysen, secretaris van het Kon. Nederl Landbouwcomité, komen ter verga dering en worden door den voorzitter ver welkomd. Contributieregeling. De afd Bruinisse wil den grondbezitter-niet-ge- bruiker gelijkstellen met het lid-begunsti ger. Het Dag. Bestuur heeft de gevolgen hiervan niet kunnen berekenen. De voorz wil dit voorstel rustig nagaan en zoo mo gelijk bij de volgende vergadering hiermee rekening houden. Dit wordt goedgevonden. Dhr Mol te Wolfaartsdijk wil de con tributie van f 0.15 per H. A. brengen op f 0.10 per H.A. De voorzitter antwoordt, dat dit voorstel niet schriftelijk is ingekomen. Ook dit voorstel wordt verwezen naar de eerstvolgende algemeene vergadering in den a.s. zomer. De begrooting wordt nu ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter brengt nu in bespre king de kwestie van den melkprijs, die vooral voor Walcheren van belang is. Reeds geruimen tijd was de melkprijs op Walcheren te laag. Doordat ook de veeprijzen en die voor vroege aardappe len laag zijn, verkeert het klein- en Middelgrootbedrijf op Walcheren in nood. 55 pet. van de op Walcheren geprodu ceerde melk is consumptiemelk. Langen tijd was de prijs 7 cent. Sedert kort is dat nu 10 cent. Voor den handel betee kent dat geen verschil, want de winst marge is gelijk. Maar voor den boer be teekent het veel. Om nu de verbetering te bereiken, is noodig, dat er een wettelijke sanctie komt, die redelijke uitvoering der genomen maatregelen noodig maakt. 95 pet. van de hoeren en 85 pet. van den handel wil die maatregelen toepas sen. Ook de wettelijke sanctie is mogelijk door art. 14 der crisiszuivelwet 15 pet. van den handel weigert. Achter de scher men wordt door dit deel hard gewerkt om de 95 pet. van de boeren en de 85 pet. van den handel toch nog te dupeeren. Het bestuur van de crisiszuivel-Centrale zal spoedig hierover vergaderen. Het Dag. Bestuur van de Z. L. M. heeft daarom aan de crisiszuivel-Centrale verzocht een spoedige officieele sanctie en stabilisatie van de melkprijzen Dhr Dorst te Stavenisse wil zulk een regeling ook voor andere deelen van Zee land. De voorzitter antwoordt, dat dit later onder het oog kan worden gezien. Dhr Zwagerman zegt, dat de sta bilisatie gebiedsgewijze kan worden toe gepast waar het percentage consumptie- melk groot is. In andere streken zou dat bezwaarlijk gaan. (De vergadering duurt voort.) MIDDELBURG. Gehuwd: J. Poppe, 21 j. en M. Boone, 23 j. Bevallen: P. AcdaBoone, z.; M. A. Sturmvan den Berge, d.; G. de Rijk- de Hamer, z. Overleden: J. A. Barto, 73 j., wede. J. J. J. Net; L. Daniëlse, 70 j., wede. v. A de Pagter. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 23 Nov. 1932. De Kantonrechter te Middelburg beeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel, buiW noodzaak de linkerzijde van den houden: G. P., te Domburg f3 of 3 d r- Als bestuurder van een rijwiel, daar mede een weg die voor het verkeer rijwielen in één richting is gesloten, die richting berijden: Ja. den H.—H. Meliskerke f 3 of 3 d. h.; W. W., te M«' delburg f0.50 of 1 w. t.sch. Als bestuurder van een mcjtoiTijri1» daarmede over een weg rijden, zonder5 het rijtuig ia voorzien van een nauw*"1'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2