Rugpijn? ^SLOAN'S LINIMENT °punT Uit de Provincie Nadat wa» gepauzeerd, begon het lieve leven opnieuw. De heer Van Deventer hield wederom een breed opgezette rede, waarin hij aantoonde het nut en de nood zakelijkheid van voortdurende propagan da voor het Vreemdelingenverkeer. Onder zijn spreken was het weer spoedig een lachen, praten en klappen van belang, hetgeen den voorzitter aanleiding gaf een philippica tot een deel van het publiek te richten. Gemengd Nieuws Kerknieuws. Predikbeurten. Gemeenteraad van Vlissingen. Inpeiondin mededeellngin. Geeft een gevoel van wel behagen aan de afgematte, pijnlijke, overspannen spieren met Sloan's Liniment. Lichtelijk aangewend, zonder inwrijven, drijft het de pijn er rechtstreeks uit Krampachtig samengetrokken spieren begin nen snel weder lenig te worden en pijn en gevoeligheid ver dwijnen. Millioenen hebben Sloan's Liniment met succes gebruikt voor alle Spier- en Zenuw-pijnen. steeg van 226 K.G. tot 284 K.G. en in omgekeerde richting van 243 tot 338 K.G. Het aantal passagiers op de verschil lende trajecten beliep verladen jaar totaal 3 en dit jaar 34. Nederiandsch fabrikaat. De vereeniging „Nederiandsch Fabri kaat" heeft een groot aantal confectie- fahrikanten een circulaire gezonden ter onderzoek of deze fabrikanten Neder- landsche stoffen in de kleedingstukken, die in den handel gebracht worden, ver werken. In dat geval kunnen ook deze stoffen worden voorzien van het wettig gedeponeerd nationaliteitsmerk der ver eeniging. Een verzoek tot toekenning van dit merk kan, onder overlegging van een verklaring van den Rijksnijverheidscon- sulent omtrent de vervaardiging van de artikelen, worden gericht tot het bestuur van de Ver. ,',Ned. Fabrikaat", Badhuis weg 145, 's Gravenhage. Opheffing van openbare scholen? Naar „Het Schoolblad" mededeelt, stellen de leden van het schooltoezicht, in alle provincies, voor zoover men kon nagaan, een onderzoek in naar de moge lijkheid van combineering of opheffing van openbare scholen. Vragen, als: hoe veel leerlingen zullen er bij den nieuwen cursus zijn; naar welke school zullen de leerlingen dienen te gaan, als uw school wordt opgeheven; hoe groot zal dan de afstand zijn tot de school voor verschil lende leerlingen, wijzen er, aldus het blad, op, dat men doende is met plannen om verschillende scholen op te heffen. Ook in grootere gemeenten informeert het rijksschooltoezicht in deze richting. Veifigheids-sluifzegels. lederen dag worden er verkeersfouten gemaakt en dag aan dag gebeuren daar door verkeersongelukken! Steeds meer ongelukken! De cijfers daarvan blijven onrustbarend stijgen. Er moet iets tegen worden gedaan! Een krachtig middel om die toenemen de verkeersonveiligheid te beteugelen, is de verkeersopvoeding van het publiek, want als de kennis van de regels van den weg meer algemeen wordt, zal het waar lijk ontstellend aantal verkeers-ongeval- len ook wel dalen en zullen we een heelen stap nader komen tot het ideaal: een vei lig verkeer. De A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland, die zich al sinds jaren met het verkeersvraagstuk in zijn vollen om vang bezig houdt, en voor de veiligheid van het verkeer ijvert, doet thans ander maal een poging om tot die zoo noodige verkeersopvoeding van het publiek mee te werken, door de uitgifte van een serie gekleurde sluitzegels, waarvan de bedoe ling is, de voornaamste regels voor den weg en de eiken dag weer opnieuw ge maakte verkeersfouten, zoowel van auto mobilisten, als van wielrijders en van wandelaars, telkens weer onder de an- dacht te brengen van allen die op den weg verkeeren. De serie bestaat uit 24 zegels, op elk waarvan door een duidelijke, suggestieve teekening tegen een verkeersfout wordt gewaarschuwd, of een goede toepassing der verkeersregels wordt aangegeven. Cenfr. A.-R. Kiesvereen. Goes. De Centrale Anti-revol. Kielsvereeni- ging in den Kieskring Goes zal a.s. Dins dag des nam. 2 uur in de melksaion Bustraan vergaderen. Aan de orde komt dan o.m.: verkie zing afgevaardigden Centralen Convent, bespreking procedure voorstellen Cen- traal-Comité en prqpaganda. Bakkers-vakonderwijs in Zeeland. De eindiessen van de cursussen 1932, uitgaande vanwege den Provincialen Zeeuwschen Bakkersbond, werden gehou den te Zierikzee op 22, te Middelburg op 23 en te Goes op 24 dezer. Het diploma kon worden uitgereikt te Zierikzee aan: Gors. Bal, Sirjansland; J. P. Bilius, Zierikzee; N. v. Dongen, Nieu- werkerk; A. M. Hage, Ouwerkerk; P. Jon ker, Brouwershaven; J. ter Poorten, Zie rikzee; T. van der Schelde, Duivendijke; P. van Vliet, Brouwershaven; M. L. van Westervoort, Eikerzee en A. W. Laban, Schuddebeurs. Te Middelburg aan: A. M. Brouwer, Koudekerks; A. J. CoTstanje, Middelburg; H. A. Ots, Vlissingen; A. Polderman, Se- rooskerke; P. J. Roelse, Vlissingen; Gors. Visch, Middelburg en K. J. D. Walraven, Nieuw- en St. Joosland. Te Goes aan: C. J. Beije, Wissekerke; P. J. Dronkers, (Bomsele; P. Glerum, Bie- zelinge; M. J. Huissoon, Yerseke; A. Ha- rinck, Kloetinge; W. C. Klaasse, Yerseke; J. P. de Regt, Wolf aartsdijk; J. Verhulst, Wissekerke; A. J. Janse, Ovezande; J. Poortvliet, Kloetinge en D. Poleij, Wol- f aartsdijk. In 1933 zullen cursussen gehouden wor den te Middelburg, Goes en Terneuzen. Middelburg. De Schaakvereen. „iMddel- burg" zal Woensdag 14 Dec. 1932 vijf-en- twintig jaar bestaan hebben. De leden meenden dit feest niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan en benoemden een commissie tot het ontwerpen van een feestprogramma, dat door de algemeene vergadering werd goedgekeurd: Op Woensdag 14 December: Samen komst van leden en oud-leden in het clublokaal. Zaterdag 17 December: a. In het club lokaal Gongwedstrijd in 4 klassen; b. prijsuitdeeling, gevolgd door een gezamen lijk souper. Goes. Gisteravond waren de leden van „Vreemdelingenverkeer", „Handelsbelan gen", „De Hanze", de Motorclub „Zeeland" en de Vereen, voor Wetenschappelijke Belangen genoodigd tot zooals het op de invitatie heette een filmavond in het „Slot Ostende". De vijf vereenigingen met elkander leverden echter nog lang niet een volle zaal. Er waren aan dezen avond reeds heel wat strubbelingen vooraf gegaan wel licht in hoofdzaak veroorzaakt door een minder hartelijke verhouding tusschen de bioscoop-exploitanten onderling en ook gisteravond liep alles nu niet bepaald van een leien dakje. De aanwezigen werden verwelkomd door den heer VanBallegoijen de Jong, den voorzitter van V.V.V., die meedeelde, dat de burgemeester door ongesteldheid verhinderd was dezen avond bij te wonen. Een hartelijk applaus onderstreepte den wensch van den voorzitter op een alge heel herstel van onzen burgemeester uit zijn naar te vreezen is vrij lang durige ziekte. Verder drukte de voorzitter zijn blijd schap uit over de samenwerking tusschen de genoemde vijf vereenigingen, een sa menwerking, die volkomen logisch is, want een levendig vreemdelingenverkeer is in het belang van de geheele streek en van den middenstand. Hierna voerde de heer Van Deven ter, directeur van de Alg. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, het woord. Hij bracht hulde aan de activiteit van de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer op Z.- en N.-Beveland en zette nog eens in den breede uiteen het groote belang van vreemdelingenverkeer, dat zulk een be langrijke factor is in het leven van onzen tijd. Het reizen en trekken heeft den mensch wel altijd in het bloed gezeten, maar is hem veel vergemakkelijkt door trein, stoomboot, fiets, motorfiets en auto. Zoo heeft het toerisme zich sterk ont wikkeld, eerst binnenslands en later ook naar het buitenland. Bij het vreemdelingenverkeer hebben belang: le het geheele land, want de bui tenlanders brengen geld in het land; 2e het hotelwezen met al wat daaraan annex is; 3e. het verkeerswezen; 4e. de bankinstellingen en 5e de middenstanders. Het geld, dat de vreemdeling achterlaat, verrijkt het land en komt de volkswel vaart ten goede. Voor het vreemdelingenverkeer moet echter propaganda gemaakt worden, ook door Zeeland. De vreemdelingen komen niet vanzelf. Het bevorderen van het vreemdelingenverkeer is het werk van een vereeniging, die daarvoor den steun moet hebben van de geheele burgerij en ook van de Overheid. Het is opmerkelijk en tegelijk onbegrij pelijk, dat vaak de belanghebbenden zich afzijdig houden en de niet-belanghebben- den zooveel voor het vreemdelingenver keer doen en daarvoor kosten noch moei te sparen. Het geld, uitgegeven voor vreemdelingenverkeer, is productief. Was het onder het spreken van den heer Van Deventer al spoedig en vrijwel voortdurend rumoerig, zoodat eenige ma len om stilte moest worden verzocht, ten laatste was het den spreker niet wel mogelijk, zijn rede voort te zetten, zoodat hij ze niet heeft beëindigd. De voorzitter was over dit tekort aan beleefdheid dat men zeker in dezen kring niet zou hebben verwacht merk baar ontstemd. Wij willen deze onwel levendheid in geen enkel opzicht goed praten. Maar anderzijds was het van de Besturen niet tactisch een spreker met een lange rede te laten optreden op een avond, die uitsluitend als filmavond was aangekondigd. Na de rede van den heer Van Deventer werd met de vertooning van de film be gonnen. Het schoons van stad en land (Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Lei den, Leeuwarden, Groningen, het zeilen op de Friesche meren, de landbouw in Groningen, de bloembollenvelden, enz.) werd in bonte mengeling op het doek gebracht. Vervolgens werden weer enkele films over andere streken van ons land ver toond. Nu kreeg ook Zeeland (speciaal Walcheren en Axel) de beurt. Het slot was een geluidsfiimpje over de ring- rijderij te Middelburg. Het is werkelijk jammer, dat deze avond zoo is georganiseerd en verloopen. Een aangenamen indruk laat hij nu bij nie mand na. Gisteravond vierde de afd. Goes der N.C.G.O.V. met leden en begunstigers haar 15-jarig bestaan. De voorzitter liet tot opening van het samenzijn zingen Gez. 161, waarna hij voorging in gebed. Vervolgens werd ge lezen Ps. 16. De voorzitter sprak een welkomstwoord en bepaalde de vele opgekomenen bij een gedeelte uit den voorgelezen Psalm. De secretaris en penningmeesteres kregen gelegenheid hun verslagen uit te brengen. Het verslag van den secretaris stond nu niet bepaald in het teeken van bloei en daarom was het zoo goed van een der vrienden te hooren de inleiding over „Trouw". Trouw aan het werk der geheelonthouding en dat uit te dragen in de wereld. De avond werd verder afgewisseld door zang, voordracht, orgelspel en viool, waar aan de onderafd. „De Schakel" een groot aandeel had. Het was al vrij Iaat toen met het zin gen van den avondzang en gebed dezen avond besloten werd. lerseke. Donderdagavond vergaderde onder leiding van burgemeester Gunning een aanvankelijk comité tot het ontvan gen der congressisten der vereeniging van Vreemdelingenverkeer, welk congres vol gende zomer (Juni) te Vlissingen zal wor den gehouden. Deze heeren zullen een autotocht ondernemen vanuit Vlissingen door de zak van Zuid-Beveland naar ler seke, om dit dorp als centrum der oester-, mossel- en kreeftenvisscherij te bezoeken. Nu wil het comité, dat ontvangen moet, de 'heeren en dames een tochtje per motor boot op de 'Oosterschelde aanbieden en daarna een lunch (kreeft met salade). De motors zullen belangeloos worden afge staan. Zitting in dit comité nemen: voor zitter burgemeester Gunning, en de hee ren I. Willemsen, Jan Vette, J. G. Ver- kaart en A. C. Willemsen (oesters), M. Scheele en J. G. Scheele (kreeften), na mens andere .groepen de heeren Joh. Kole, G. de Jager, L. K. Kramer, D. B. Poort vliet, T. van de Berge en L. P. Manneke. De secretaris der mossélvereeniging zal aangezocht worden een paar leden aan te wijzen. Gisteravond is de auto van den heer de Ronde uit Krabbendijke, geladen met schoenwerk, in een sloot in den Harden hoek geraakt. De auto sloeg onderste bo ven. Het mocht den bestuurder gelukken uit het portier te kruipen. De materieele schade was groot. De kraanwagen van den heer Louisse uit Goes haalde de auto uit de sloot. Kortgene. Vrijdag vergaderde de ver eeniging Landbouwbelang. Van de 91 le den waren er 17 aanwezig. De begrooting over het dienstjaar 1933 sluit met in ont vangsten en uitgaven f 130.88. Voor on voorziene uitgaven is een post uitgetrok ken van f 7.88. De voorzitter, de heer J. G. v. d. Linde, deelt mee, dat er in de vereeniging wel is waar een kleine ach teruitgang is te bespeuren, doch dat er geen reden tot klagen bestaat. De heeren Kramer en Verburg worden benoemd tot commissie van onderzoek der te leveren meststoffen enz., gedurende 1933. De heer Klompe wordt met meerderheid van stem men benoemd tot lid van controleering der rekening over 1932. Dhr Van Arent- hals wordt voor dezelfde 'betrekking ge kozen in een vrije stemming. De heer Jac. v. Maldegem wordt als bestuurslid her benoemd. Daarna brengt de voorzitter verslag uit van het proefveld, dat met een nieuw soort aardappelen bepoot ia ge weest, dat „De Souvenier" heet. Deze va riëteit is een kruising van Bravo en Energie. De proefnemers waren de hee ren Jac. v. Maldegem, J. A. Verhulst en G. J. v. d. Linde. Naar spr. meening zou het nieuwe soort aardappelen in klasse B komen te staan. „Souvenir" komt in rijp heid een week na den eigenheimer; de opbrengst is niet meegevallen. De verhou ding van de groote tot de kleinere op brengst is niet gunstig. „De Souvenier" is opgenomen in de officieele rassenlijst van den plantendienst te Wageningen. Geconcludeerd wordt, dat één proef geen proef is, waardoor besloten wordt met 'het pooten van „de Souvenier" ver der door te gaan. De voorzitter stelt voor het pootgoed te gebruiken, doch de heer Van Arenthals stelt voor dit te verdeelen onder de leden. Er is 516 kg. van het product te samen geoogst. Het bestuur stelt voor deze a f0.25 per kg. onder de leden te verkoopen. Aldus besloten. Colijnsplaat. De bietenaanvoer is weer geëindigd. Gewogen zijn op de weegbrug aan de oesterput 8.333.779 kg. Op de weegbrug „Landbouwbelang" 3.208.923 kg. Weegbrug „Helpt u zelf" 5.014.058 kg. De aanvoer is aanmerkelijk grooter geweest, dan het vorige jaar, wat toe te schrijven is aan grootere opbrengst. Mlland-Bath, Gisteravond hield de a.r, kies vereeniging „Vreest God, eert den Ko ning" baar eerste vergadering in dezen winter, De vergadering was flnk bezocht, enkele jonge a,r. en een paar belangstel lenden waren mede tegenwoordig. De voorzitter sprak een openingswoord naar aanleiding van Micha 6. Door den secre taris werd verslag uitgebracht van de ge houden vergadering van het Prov. Comité. Hierop hield de voorzitter een keurige inleiding over de eerste drie artikelen van het verkiezingsmanifest, waarop een aangename bespreking volgde. Een werk program voor dezen winter werd vastge steld. Besloten wordt om elke maand één maal te vergaderen, terwijl de secretaris zich beschikbaar stelde de volgende ver gadering art. 4, 5 en 6 van het verkie zingsmanifest te behandelen. e Fraude aan de gasfabriek teDordrecht. Dezer dagen is aan het licht gekomen, dat een ambtenaar der gasbriek te Dordrecht fraude heeft ge pleegd met muntgaspenningen. De bedoel de ambtenaar is door B. en W. onmiddel lijk in de uitoefening van zijn functie ge schorst. De verduistering bedraagt onge veer f3000. Ongemerkte krulstaarten in beslag genomen. Door den ge meenteveldwachter Geelen werden onder de gemeente Stramproy 12 vette varkens wegende circa 1400 K.G. in beslag geno men, die niet waren voorzi envan het con- trolemerk. De varkens, die eigendom waren van den landbouwer Schr. te Weert, waren bestemd voor frauduleuzen invoer in België. THEORIE EN PRACTIJK. Bij de behandeling van de Defensie-be- grooting in de Tweede Kamer kwam ook aan de orde het voorstel van den Minis ter om de rijkswerf te Hellevoetsluis op te heffen. Een voorstel naar het hart van de Soc.- Democraten? Ja, dat zou men denken! Het beteekent immers vermindering van de militaire uitgaven? En dat is toch immers een der idealen van de S.D.A.P.? Het geval wilde echter, dat het sterkste verzet kwam uit den rooden hoek, om dat... ja, natuurlijk, omdat opheffing be teekent ontslag van personeel. En daartegen maakte men bezwaar. Zelfs werd een motie ingediend, waarin een nader rapport omtrent de noodzake lijkheid der opheffing gevraagd werd. Men moet niet vragen wat er zou ge beuren als de Regeering eens voorstelde het geheele leger af te danken en de vloot te vernietigen. Dan zou het moties regenen! Zoo niet erger. De theorie is mooi! Maar o wee, als de theorie practijk wordt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Borger, F. J. W. Brüm- mer te Hengelo. Te Leerbroek en te Rijn- saterwoude, G. van Dop, cand. te Delft. Te Achlum, H. Bogers te Reitsum. Bedankt voor Ter Aa, Gouderak en Sprang, J. Spelt, cand. te Stoutenburg. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Woerden, W. Bijleveld te Haarlem (C) en J. W. van Ree te Baren- drecht. Zaamslag. Tot ouderlingen bij de Geref. Kerk zijn gekozen de heeren A. Dees Scheele, G. Hamelink Cz., A. de Koeijer en S. de Putter. Tot diakenen de heeren G. A. Dees en J. Roosede Putter. Ds J. W. K. Hoevers f- In den ouderdom van 62 jaar is overleden ds J. W. K. Hoevers, Evang. Luth. predikant te Den Haag. Na aanvankelijk van 1896 tot 1900 Ned. Herv. predikant te zijn geweest, resp. te Stolwijk en te Graft, ging hij tot de Evang. Luth. Kerk over en werd pre dikant der Luth. Gem. te Bergen op Zoom. Vandaar ging hij in 1907 naar Breda; drie jaar later nam hij een be roep aan naar Rotterdam, en in 1919 kwam hij te Den Haag. Zondag 27 Nov. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds de Vries. Woensdag vm. ds de Vries, av. ds Steinz. Wilhelminadorp vm ds Homburg, nm. ds Steinz. Wissekerke vm. leesdienst, nm. ds Pun- selie. Geersdijk vm. ds Louwerse (dankuur voor het gewas), nm. dhr Overgaauw. Oost-Souburg 10 u. ds Spijkerboer, 2 u. dhr Baaij. Ritthem vm. dhr Calliber, nm. ds Spij kerboer. (H. Doop). Koudekerke 9.30 u. ds ten Kate, 2 u. ds De Kluis van Vlissingen. 't Zand 10 u. ds van Empel van Middel burg, 2 u. ds Hartjes van Vlissingen. Geref. Kerken. Wissekerke vm. en nm. ds Heusaveld te Nieuwerkerk. Woensdag vm. en nm. ds v. d. Guchte. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeen teraad voltallig onder voorzitterschap van den burgemeester. Nadat enkele mededeelingen waren gedaan, kwamen de over te leggen stuk ken aan de orde, waarvan wij de vol gende noemen: Het gemeenteverslag over 1931, opge maakt volgens de nieuwe voorschriften. De gemeentebegrooting voor 1933 en van de bedrijven en instellingen, waarbij de voorzitter opmerkte, dat het B. en W. met veel moeite gelukt is een sluiten de begrooting te krijgen met een post on voorzien van f 12.900. De voorz. stelde voor afwijzend te beschikken op een verzoek van Gemeen schappelijk Belang, om met gebruikma king van art. 9 der Winkelsluitingswet te bepalen, dat op Zondagen van 4 en 25 December, de bepalingen der winkelslui ting niet zullen gelden; zulks omdat het pas in den nacht van 5 op 6 Dec. St. Nicolaas is en omdat de eerste Kerstdag op Zondag valt. De raad ging hiermee accoord. Nog was ingekomen een adres van den Vlissingschen bestuurdersbond om aan de gehuwden en kostwinners, die uitkee- ring ontvangen uit hun werkloozenkas- sen, gedurende de maanden December, Januari, Februari en Maart een brand- stoffentoeslag te verstrekken van f 1 per week; den minister te verzoeken aan hen die crisissteun ontvangen of in werkver schaffing werken in de Kerstweek een extra uitkeering te verstrekken van 25 pot. der uitkeering of het verdiende loon en ten slotte zelve zulk een extra uitkeering te geven aan hen, die van ge meentewege worden gesteund of uit de werkloozenkassen trekken. De voorz. en weth. Laernoes meenden, dat men niet hierover kan spre ken en het adres in handen van B. en W. moet worden gesteld om praeadvies, om dat het eerst des morgens was ontvangen. De heer v. Spanning kon zich hiermede vereenigen, als de kwestie toch nog voor Kerstdag wordt behandeld. Dhr v. Oorschot wees op de groote ellende in vele gezinnen en had ook in verband met hetgeen in de vorige verga dering is opgemerkt een voorstel in dezen geest van B. en W. verwacht. Dhr Laernoes verzekerde niet min der dan dhr v. Oorschot de ellende te ken nen, maar hij moet ten slotte nagaan wat moet en ook kan. Het verzoek ging om prae-advies naar B. en W., die hun voorstel vóór Kerstdag aan de orde zullen stellen. Bij het voorstel om niet te voldoen aan het verzoek om een verordening vast te stellen betreffende de radio-storingen, zeide de heer v. Hal te voelen, dat hier groote moeilijkheden zijn, maar vroeg B. en W. ter zake diligent te blijven, wat de voorz. toezegde. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen. Dit geschiedde ook met dat cxm afwij zend te beschikken op het adres om in voering van ventvergunningen tegen ver goeding door handelaren in groenten en fruit van buiten de gemeente. Bij het voorstel om af te wijzen het verzoek van de afd. Vlissingen der 0. S. P., om een viervoudige uitkeering ineens te verstrekken aan werkloozen, zeide de heer v. Oorschot wel voor het verzoek te voelen, maar te begrijpen, dat het niet is uit te voeren. Het voorstel werd z.h.a aangenomen. Het voorstel om de opcenten op de per- soneele belasting met 30 te verhoogen en te bepalen op 150250, gaf dhr R o r ij e aanleiding op te merken, dat hij weet, dat dit in alle gezinnen met tegenzin wordt vernomen, maar het kan niet an ders.. Hij stemt er echter met tegenzin voor, omdat in de vorige vergadering de meerderheid van B. en W. bleek niet ern stig te zijn. Ook dhr Sorel moest erkennen, dat het niet anders kan. Het heeft echter met de ziekenhuiskwestie niets te maken. Dhr Laernoes kwam op tegen beschuldiging, dat men de vorige maal de zaak niet ernstig genoeg inzag, men moet eerlijk zijn inzake den financieelen toestand. De voorz. zeide ook, dat het niets met de zaak uit de vorige vergadering heeft te maken. De heer Paap beschouwde dit voor stel als een deel der voorstellen, die bij begrooting aan de orde zullen komen en vroeg of daarbij ook salarisverlagingen zullen zijn. De voorz. beaamde dit, waarop het voorstel z.h.s. werd aangeno men. Het volgende voorstel was dat tot het heffen van een retributie op het hebben van automatische verkooptoestellen bo ven openbaren gemeentegrond. Dhr R o r ij e gaf den raad op de wijze van plaatsing te letten. w voorz. zeide, dat altijd het advies de: politie wordt gevraagd. Dhr Marijs achtte het jammer daj retributie niet hooger is gesteld. Hij zie' het als een ontduiking van de Zondag sluiting en zou het nog beter vinden als de automaten er heelemaal niet wa ren. Het voorstel werd aangenomen Het voorstel tot verhooging van de ver goeding te betalen door de Z. N. R. van f 1 op f 2 per jaar en per aansluiM aan haar net en verlenging van de ver gunning tot 1 Mei 1937, gaf aanleidt? tot discussie. Deze kwestie werd aangehouden tot hl de rondvraag. Nog werden z.h.s. aangenamen de an dere voorstellen die op de agenda voor kwamen. Thans sprak de voorzitter ongeveer vedgt;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2