EERSTE BLAD. VRIJDAG 25 NOVEMBER f932 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. m Dit nummer bestaat uit 2 bladen Buitenland. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. altlj wat voor heeïe preata- tentoorsstal- öfe pluimvee- regeerings- ngeslagen is. irbouwd heb- us moest im- ,en gehouden olie op mais it het pluim en de men- vee op moes- ïder de Duit- lan ook niet xposeeren en zoo'n groot r, dat er een >rdt om deze maken, meegevallen, 'ertoond, wat >rganiseerend in aaniner- de eigenlijke in pluimvee- et groot ver- pluimveehou- rippenhouden it dan houdt n verdwijnen arms al heel srij blijft be- loods op van dieren, waar- en moeite en i te kunnen onstellingssei- lan voor het )rt modeshow, keuren is tel- meesters aan zijn de beste id en het be- een prijs te Liefhebber uit i welke rich- bepaald ras re mode-ideaal eft. Ook geeft beeld van de ze eerste ten- een met hun dieren door iet herhaalde jeld zijn. industrie op ib ik me wel sstuur er wel oze bezoekers laten zien, die ren. De lezers laromtrent en die van den ie geen kroeg op zak heeft, uitgaat liever doen met ten- entreebiljet, het er ook uit- deugen alleen is men er later daarvan niets il kennis met en systemen, >t men U over kan inlichten, vegblijven van sn andere uit- slling niet zoo hikt over een groote zaal in ge rijen kooien isschen maken i. Dat men in in van pluim- ilair is dan bij de zwaardere blijken uit de ndingen: sland Reds 346; Minorka's 120; ns 90; Welsum- 60; Wit Leg- wel sterk ach- horns, die for- iran kleur, doen ighorns worden r gewaardeerd ze onlangs in i ook in Dene er naar infor- men ze liever sterker zijn. een flinke in- 30 kalkoenen iden. Hieronder ire Peking-een- er 55. Duiven ;enwoordigd als toch nog 1500 ïagenoeg geheel ndingen, waren ten met mooie i beschouw dit Wèl wat men doch niet veel eerst op een ik een stand srvenblikken te industrie om issen te conser- leer toe en een armede iedere jkt mij dan ook Een bezoek leren pluimvee- aard. TE HENNEPE. etreffende, kun- worden gezon- Mergaardesingel zegel voor ant- vermelden. N Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux .Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchóque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. - Losse nummers 5 cent Advortontiön 80 cont per regel. Ingezonden modedcolingon 00 cont por rogol Kleine Advcrtontitin Dinsdags en Vrijdags 075 bil vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Om de gunst en recommandatie. Hoewel het nog geruimen tijd duurt eer de Kamerverkiezingen gehouden worden, is de strijd om de 'kiezers al in, vollen gang. Er wordt gewerkt met groote en met kleine middelen. Maar meest met kleine. Op allerlei manieren traoht men de 'kie zers in 't gevlei te komen. Hier wordt gespeculeerd op het egoïs me, dat in alle menschenharten woont, en getracht de werkgevers op te hitsen tegen de sociale wetgeving. Anderen trachten de hoeren en tuinders op te stoken tegen de Regeering, die naar 't 'heet te weinig doet, terwijl men aan den anderen kant een goeden indruk tracht te maken bij de kie zers door te stemmen tegen maatregelen, die de noodzakelijke inkomsten kunnen verschaffen. De liberalen hebben weer wat anders bedacht. Terwijl minister Verschuur bezig is een onderzoek in te stellen naar de werking van de Winkelsluitingswet om zoo noodig een wetswijziging voor te stellen, heeft de liberale Kamerfractie in de gauwig heid een initiatief-voorstel ingediend. De bedoeling is, naar te Amsterdam dui delijk bleek, uitsluitend een politieke. Kie zersvangst. Nu de kiezers voor de liberale beginselen niet meer blijken te voelen,, moet men ze wel met dergelijke middeltjes trachten te lokken. Merkwaardig is, dat d!e Soc.-Dem. partij, die in het spreken naar den mond van de kiezers een zekere vermaardheid heeft, over dit voorstel hoogst verbolgen is. Zij vindt het geen manier, dat, terwijl zij zich uitslooft om de massa met schoon schijnende leuzen te lokken, de liberalen hetzelfde gaan doen. In een artikel onder het sprekende op schrift „Voor de gunst en recomman datie" daar gaat 't om bij de S.D.A.P. schrijft „Het Volk", dat 'zij al eerder te verstaan heeft gegeven, dat sommige bepalingen van de Winkelsluitingswet niet houdbaar zijn. Maar daaruit volgt niet, dat de liberale fractie de aangewezene is om een dergelijk wets-ontwerp in te die nen. „Dit wetsontwerp, zoo beet het verder, is een toonbeeld van politieke oneerlijk heid. De voorstellers doen zich anders voor, dan zij in werkelijkheid zijn. Hier is de vos aan het woord, die de passie preekt. Hij hangt zich een sociale kazui fel om 'die hem niet past en verdraait vroom de oogen om de massa der winke liers, in zijn anti-sociale tent te lokken. Hij fleemt om de gunst 'en de recomman datie van de winkeliers en als zij zich een maal door zijn lokstem hebben laten van gen, zal hij ze plukken totdat er van so ciale wetgeving in hun wezenlijk belang niets meer overblijft. Met socialen schijn tracht hij hen naar zijn reactie te kwin- keleeren. Een echt huichelachtig stukje wetgeving." Men proeft uit dit fraaie stukje de con- currentie-nijd. Toegegeven kan worden, dat de houding van de liberale fractie, die tot zulke kleine middelen haar toevlucht neemt, op 't kantje van onbehoorlijk is. Maar als er één partij is, die het recht mist om op dergelijke onbehoorlijkheden te wijzen, dan is bet zeker de S.D.A.P. Intussehen zullen de 'kiezers wel begrij pen, waarom 't bij beide partijen te doen is: om de gunst en recommandatie. Betalen! Hoovers houding in de kwestie der oor logsschulden vindt over het algemeen een goede ontvangst in de verschillende dee- len der Vereen. Staten, te oordeelen al thans naar de perscommentaren. Na de besprekingen te Washington is Roosevelt gisteren naar Warmsprings in den staat Virginia vertrokken. Roosevelt heeft nog een verklaring af gelegd, waarin hij zich uitsprak tegen een algemeene herziening der oorlogsschul den. Hij verklaarde zich daarentegen voorstander van onderhandelingen met de verschillende landen-debiteuren afzon derlijk, waarbij' rekening gehouden zal worden met ieders betalingscapaciteit. De verantwoordelijkheid voor de beta ling der annuïteiten van December laat hij volkomen voor rekening der regeering Hoover. Officieele kringen te Londen bewaren een volledig stilzwijgen over de geheele zaak; de verschillende in omloop zijn de berichten omtrent de houding der re geering komen volgens den 'draadloozen dienst geenszins van bevoegde zijde. (De .Evening Standard" wist gisteren al te vertellen, dat Groot-Brittannië den De- cember-termijn niet zou voldoen in ver band met de economische moeilijkheden die zioh anders zouden voordoen.) In het Lagerhuis weigerde de kanselier van de schatkist gisteren iedere verdere verklaring over dit onderwerp. Het kabinet moet zich nog met de zaak bezig houden. De oud-kanselier van de schatkist, Sir Robert Horne, verklaarde dat hij er niet aan twijfelde dat Groot-Brittannië moest betalen. Het zou z.i. een ramp zijn niet alleen voor Groot-Brittannië maar voor de structuur van het crediet in de geheele wereld als Groot-Brittannië in zijn ver plichtingen te kont schoot. De kabinetsvorming In Duitschland. Hitler's weigering. In antwoord op het schrijven van Hit- Ier, dat deze Woensdag aan Von Hinden burg heeft gezonden, heeft de rijkspresi dent aan den nazi-leider een brief doen overhandigen waarover het volgende offi cieele communique wordt verstrekt In zijn schrijven van 23 November 1932 heeft Hitier geweigerd, de hem gegeven opdracht, tot vaststelling eener parlemen taire meerderheid voor een door hem te vormen regeering, uit te voeren en heeft zijnerzijds voorgesteld, dat de rijkspresi- dent hem zonder voorbehoud en zonder voorafgaande vaststelling eener rijksdag meerderheid met de vorming van een re geering zou belasten en aan deze regee- ring de presidentieele volmachten ter be schikking zou stellen. De rijkspresident heeft dit voorstel af gewezen, daar hij gelooft, het voor het Duitsche volk niet te kunnen verantwoor den, den leider eener partij, die steeds op nieuw haar exclusiviteit heeft verkon digd, zijn presidentieele volmachten te geven en daar 'hij zou moeten vreezen, dat een door den heer Hitier geleid presiden tieel kabinet, zich gedwongen tot een par tij-dictatuur met al haar gevolgen voor een buitengewone verscherping der tegen stellingen in bet Duitsche volk zou ont wikkelen, een verscherping, welker ver oorzaking de rij'kspresident niet zou kun nen verantwoorden voor-zijin eed: en ge weten. 'Hitier heeft terstond na ontvangst van Hindenburg's antwoord zich opnieuw schriftelijk tot staatssecretaris Meissner gewend, met een schrijven waarin hij nog maals verklaart, dat hij de hein verstrekte opdracht slechts wegens de gestelde voor waarden onmogelijk heeft geacht. Hij wijst er op, dat hij ook niet de lei ding van een presidiaal kabinet heeft ver langd, doch slechts een ander voorstel tot oplossing van de Duitsche regeeringscrisis heeft gedaan. Von Hindenburg heeft intussehen zijn besprekingen met de partijleiders voorts •gezet. Gistermiddag ontving bij prelaat Kaas, den leider van de centrumspartij, welke bespreking morgen zal worden voortgezet. Men neemt aan, dat Von Hin denburg de pogingen, om een parlemen tair kabinet te vormen wil voortzetten en daarom Kaas gevraagd beeft, of deze ais bemiddelaar toch nog wil trachten, de ge dachte van een nationale concentratie te verwezenlijken. Prelaat Kaas heeft reeds bij de vroe gere eerste bespreking te 'kennen gegeven, dat volgens zijn opvatting in den rijksdag een meerderheid kan worden gevormd. Naar verluidt, heeft prelaat Kaas nog geen definitief antwoord gegeven, daar hij nog eerst met zijn. partijvrienden overleg wil plegen en misschien ook nog met an dere partijleiders. Malversaties in Duitschland ontdekt. Sinds eenige dagen houdt de recherche te Berlijn zioh bezig met een groote cor ruptie-affaire, waarhij politici, vooraan staande ambtenaren, kooplieden en bouw ondernemers 'betrokken zouden zijn. Te Aschersleben is in verband hier mede gearresteerd de Oberpostinspecteur Fromm. Hij1 heeft reeds ten deele bekend. De gisting in Britsch-IndiS. Naar verluidt, zou. door de politie te Bombay een wijd vertakte terroristische samenzwering zijln ontdekt na.de arres tatie van een jongen uit Goa, die in bet bezit was van een aantal groote revolvers en munitie, verborgen in zijn beddegoed. Naar gemeld wordt, zou voorts1 een uit voerige correspondentie zijn ontdekt, waaruit bleek, dat hij lid was van een terroristische organisatie, welke voorne mens is, vuurwapens in te voeren teneinde de regeeringsautoriteiten te vermoorden en aanslagen te plegen op de verschillen de banken. In Delhi, Allahabad en Gwalior zijn reeds eenige arrestaties verricht. Korte Berichten. Reuter meldde uit Washington, dat het Witte Huis streng wordt bewaakt in het vooruitzicht van een betooging van 400 volwassenen en kinderen, ingericht door een communistische vereeniging te Baltimore. De politie arresteerde drie personen, die in het Witte Huis wilden binnendringen, om aan Hoover een peti tie aan te bieden om te protesteeren tegen de ellende der kinderen in de werkloozen- gezinnen. De betoogers en de menigte in de omgeving van bet Witte Huis werden uiteengejaagd. Reuter seint uit Rio de Janeiro: De Braziliaansche regeering heeft in ver band met de over-productie van koffie besloten, dat geen nieuwe koffie-planta- ges mogen worden aangelegd. Bij Ozarow in Midden-Polen, hebben roovers een postwagen overvallen. De postillon, de begeleider van den wagen en een passagier zijn gedood. De bandieten zijn met een buit van ongeveer 4200 zloty ontkomen. De vraag of Gandhi in vrijheid zal worden gesteld is voorloopig afgedaan, door een brief, waarin deze aan de regee ring mededeelt, dat de burgerlijke onge hoorzaamheid zijn „geloofsartikel" blijft, tot de regeering volledig de eischen van het Congres inwilligt. De regeering van den Ierschen Vrij staat heeft een invoerrecht afgekondigd van een guinje per centenaar Engelsche aardappelen en een stuiver op ieder pond afgesneden bloemen. Heit recht is meteen te middernacht in werking getreden. HET VERDRAG VAN OUCHY. Bedenkingen van de zijde der landbouw organisaties. De Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond en het Kon. Ned. Landbouw-Gomité hebben een adres betreffende het verdrag van Ouchy aan de Tweede Kamer gezonden, waarin wordt geconstateerd, dat het ver drag aan den eenen kant wil zijn een be gin van een soort economisch wereldver- bond, maar aan den anderen kant streeft meer in bet bijzonder naar samenwer king met onze Zuidelijke huren. Het zoekt naar een grooter economische eenheid door het vormen van een soort tolverbond met België. Economische samenwerking met België is voor onzen landbouw vem groote beteekenis, maar België is niet onze voornaamste afnemer. In 1931 voer den wij voor 65 millioen land- en tuin bouwproducten naar België, uit; maar onze totale uitvoer van die producten bedroeg 506 millioen. Onze belangrijkste afnemers zijn Duitschland en Engeland. Duitsch land nam in 1931 nog voor 146 millioen land- en tuinbouwproducten van ons af. D'e vraag is zeer gewettigd, of onze over eenkomst met België ook moeilijkheden met onze belangrijkste afnemers schept. Uiteengezet wordt vervolgens dat het meestbegunstigingsrecht, dat wij andere landen kunnen aanbieden, door het ver drag van Ouchy tamelijk is uitgehold. En nu is het gevaar niet denkbeeldig, dat wij geen meestbegunstigingsrecht van andere staten kunnen verkrijgen, ais wij onzer zijds dit recht niet meer kunnen aanbie den. Naar de meening van adressanten, hebben wij ons onnoodige moeilijkheden geschapen door de toezegging onze tarie ven ten opzichte van België te verlagen; het openhouden van de deur op de te genwoordige wijdte, was voldoende ge weest. Of het verdrag van Ouchy voor ons land aan zijn doel zal beantwoorden hangt af van de vraag, wie binnen zul len treden en met welke bedoeling men zal'binnen gaan. Niet het Nederlandsche belang beslist over de vraag, of andere staten zullen toetreden, dit belang wordt hierbij zelfs niet overwogen. De toetreding hangt slechts af van het voordeel, dat andere staten hieruit voor zich meenen te kun nen halen. Toetreding staat ook open voor staten, die door de maatregelen, welke zij hebben genomen, onzen export hebben vernietigd. Ons lijkt een vrije toe treding van staten tot de convehtie van Ouchy onnoodig en voor den landbouw in de toekomst gevaarlijk. Door even- tueele toetreding van landbouwstaten als Polen, Roemenië, Argentinië wordt belet, dat een voldoende contingenteering op landbouwproducten uit die staten kan worden toegepast. Nieuwe contingentee- ringsmaatregelen tot bescherming van den landbouw kunnen na toetreding van die staten weinig succes meer hebben. Een groot bezwaar is ook gelegen in de bepaling, dat de contractanten zich ten opzichte van elkander verplichten niet over te gaan tot eenige verhooging van het beschermend karakter van hare in voerrechten, noch tot eenige instelling van nieuwe beschermende rechten ten aanzien van goederen van derde staten, waarmee zij gebonden zijn door handels verdragen. Wij kunnen niet anders zien, dan dat het daardoor, in aamenwerking met de vrije toetreding van derde staten, onmo gelijk wordt gemaakt aan den Nederland- schen producent van landbouwproducten of fabrikaten een bevoorrechte positie te geven op de binnenlandsche markt. Zij, die in het verdrag van Ouchy de bepalingen omtrent de vrije toetreding van derde staten en het niet verhoogen van de tarieven voor producten uit derde staten hebben doen opnemen, hebben dit gedaan met de bedoeling hierdoor een begin te maken met het herstel van het internationale vrije ruilverkeer. Of deze poging moet worden toegejuicht hangt o.i. af van het antwoord, dat wij moeten geven op de vraag, of het vrije ruilver keer, zooals wij dit vroeger hebben ge kend, eenige kans heeft in de wereld te rug te keeren. Want een streven naar een ideaal, dat onbereikbaar is, is economisch niet te verdedigen, vooral niet als ons land zich opofferingen moet getroosten in de richting van dit ideaal werkzaam te zijn. Wij keeren niet terug, nu niet en later niet, tot een toestand, waarbij wij onze land- en tuinbouwproducten in onbeperk te mate naar Duitschland, Frankrijk of Engeland uitvoeren. Door het voeren van een meer actieve handelspolitiek kunnen wij misschien een deel van onzen export behouden; maar dit zal slechts een klein deel zijn. Uit het ineenschrompelen van onzen export van landbouwproducten wordt o.i. de noodzakelijkheid geboren de land bouwproducten, die wij uit het buiten land betrekken, in eigen land voort te brengen. Maar als wij maatregelen in deze richting zullen willen nemen, dan wordt dit belet of bemoeilijkt, doordat wij volgens het verdrag van Ouchy niet mogen overgaan tot eenige verhooging van een beschermend karakter van onze invoerrechten, terwijl bij de eventueele toetreding van derde, nog onbekende sta ten, ook de contingenteering bezwaar lijk wordt. Het verdrag van Ouchy zou voor ons land o.i. aannemelijk zijn geweest, indien het zich uitsluitend had bepaald tot onze verhouding tot België. Maar hei wordt voor den Ned. landbouw en o.i. ook voor de industrie onaannemelijk, doordat men van Ouchy uit andere staten tot inkeer heeft willen brengen. Deze poging moet falen, omdat de meeste staten wel dege lijk een heel gegronde reden hebben voor hun handelingen. In onzen strijd voor de welvaart van ons land en voor de wel vaart van het platteland in het bijzonder, zal daarom bet verdrag van Ouchy een zware steen zijn op onzen weg. De Staatsloterij. In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer van het hoofdstuk Financiën der Rijksbegrooting 1933 drongen verschei den leden aan op uitbreiding van de Staatsloterij, wegens de vele buitenland- sche loten, welke hier te lande worden gekocht. Mocht de regeering ten deze niet met een reorganisatievoorstel komen, zoo zou wellicht van de zijde der Kamer een initiatiefvoorstel zijn te wachten. Steun aan de griendcultuur. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het Xe Hoofdstuk (oud-hoofdstuk V) der Rijksbegrooting voor 1932 (steun aan de griendcultuur). Raden van Arbeid. Bij Kon. besluit van 7 November is, met ingang van 1 Januari, voor den tijd van zes jaren benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht mr G. Snoeck Henkemans, thans voorzitter van den Raad van Arbeid te Delft, onder ge lijktijdige toekenning van eervol ontslag uit laatstgenoemde functie. De Eerste Kamer. De Eerste Kamer is bijeengeroepen te gen Donderdag 1 December te twee uur. D'e voorzitter is voornemens aan de Centrale afdeeling voor te stellen o.m. in de afdeelingen te onderzoeken onmiddel lijk na de openbare vergadering, de wets ontwerpen inzake regeling uitvoer van pootaardappelen, regeling invoer van bo ter, tijdelijke heffing van opcenten op sommige invoerrechten en op de accijn zen op bier en suiker, alsmede herzie ning van het tarief; uitkeeringen ten behoeve van verbouwers van fruit en war- moerijgewassen, en nog een aantal kleine wetsontwerpen. Opbrengst landsmiddelen in IndiS. Het totaal van de opbrengst der lands middelen bedroeg over Sept. f 39.700.000, tegenover f46.100.000 in Sept. 1931. Hierdoor is het totaal der opbrengst in de eerste 9 maanden van 1932 ge bracht op f 319.000.000, tegenover £382.100.000 in de overeenkomstige pe- Binnenland. De tarwe-contingenteering. De Tweede Kamer over de wijziging der L.O.-wet. Weer een lichte aardschok. Buitenland. De kabinetsvorming in Duitschland. Gisting in Britsch-Indië. De betalingseisch van Amerika. riode van 1931. Er valt dus een achteruit gang te constateeren van f 63.100.000. De Varkenscrisiswet. Reeds gedurende eenige weken betrekt de Nederlandsche Varkenscentrale het grootste gedeelte der varkens, welke zij noodig heeft door middel van haar eigen leveringsorganisatie, rechtstreeks van de boeren. Niet geheel was zulks tot heden het geval met de zware varkens voor ex port, welke de Nederlandsche Varkens- centrale voor een deel op de markten aan kocht. Hierin zal thans verandering komen. Met ingang van Maandag 28 November zal de Nederlandsche Varkenscentrale al de door haar henoodigde varkens recht streeks van de boeren betrekken. Aankoo- pen op de markt zullen derhalve vanaf dien dag niet meer plaats hebben. Mr. G. H. M. Delprat. Mr. G. H. M. Delprat heeft per 15 Jan. 1933 zijn ontslag gevraagd als secretaris van de Nederlandsche Bank. De reden van dit verzoek is, naar de heer Delprat meedeelde, deze, dat per 1 December aanstaande een belangrijk deel van bet personeel van de hoofdbanfc en hare agentschappen wordt ontslagen. Deze afvloeiingsmaatregel betreft voornamelijk personen van 65 jaar en die dezen leeftijd ongeveer bereikt hebben en mr. Delprat, die zélf thans 65 jaar is, acht zich niet in staat, hem uit te voeren, tenzij hij ook zichzelf er aan onderwerpt. Daar de aan stelling van den secretaris 'die door de Kroon benoemd wordt loopt tot 1936, achtte de heer Delprat zioh verplicht, thans ontslag te vragen. Gesubsidieerde werkverschaffing. De hoofdbesturen der drie landarbei dersbonden (moderne, chr. en r.-k.) heb ben den minister van binnenlandsche za ken verzocht te willen bepalen, dat dezen winter bij geschikte weersgesteldheid de door het rijk gesubsidieerde werkverschaf fingen doorgaan. Zij vragen, dat in dat geval de be staande rouleerregelingen van kracht blij ven voor alle tewerkgestelde arbeiders, imet dien verstande dat de tegen werkloos heid verzekerden zich desgewenseht voor de werkloozenkas mogen melden. DE TARWE-CONTINGENTEERING. Een wetsontwerp ingediend. Ingediend is thans een wetsontwerp tot regeling van den invoer van tarwebloem of deeg van tarwebloem of tarwemeel, ter bevestiging van het contingenteeringsbe- sluit van 27 October j.l. In de Memorie van Toelichting deelt de minister mede, dat het hem is geble ken, dat de sterk toegenomen invoer van brood in het Nederlandsch-Belgische grensgebied toestanden in het leven heef', geroepen, op grond waarvan thans toe passing van de crisis-invoerwet wensehe- lijk werd. Tegenover een maandelijkschen invoer van 5000 Kg. gedurende de laatste maan den van 1930 en de eerste acht maanden van 1931 is de invoer sedert dien maan delijks in zeer belangrijke mate toegeno men, zoodat deze gemiddeld gedurende de laatste maanden bedroeg 145.470 Kg per maand. Deze vermeerdering van den invoer van brood is toe te schrijven aan het ver schil in broodprijzen in België en hier te lande. De bij vele belanghebbenden heerschen- de meening, dat als oorzaak van dit prijs verschil dient te worden aangemerkt de werking van de Tarwewet 1931, kan de minister niet geheel deelen. Ten gevolge van minder drukkende sociale lasten en verplichtingen en lageren levensstan daard, waren de broodprijzen in België reeds lager. "Wel werd door de werking van de Tarwewet dit verschil nader ge accentueerd. Het speciale karakter van de te rege len materie eischte het zoeken naar een van de gebruikelijke contingenteerings- methoden afwijkende regeling. Ten einde een overbodige administratie te vermijden en deze contingenteering zoo soepel en practisch mogelijk te doen geschieden, ia deze thans opgedragen aan het regee- ringsbureau voor de uitvoering van de Tarwewet, .Bovendien zijn bij deze con-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 7