DEZEEUW TWEEDE BLAD. Staten-Generaal. JOAN GARISBROKE Uit de Provincie FEU I LLETON. VAN DONDERDAG 24 NOV. 1932, Nr. 47. TWEEDS KAMER. De opeenten op invoerrechten. Het ontwerp wordt aangenomen. De Kamer heeft gisteren de behande ling van het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van opcenten op sommige invoer rechten en op de accijnzen op bier en sui ker, alsmede herziening van het tarief, ten einde gebracht. De heer Zandt (Stk. Geref.) ontwik kelt bezwaren tegen een hoogere belasting op thee, waardoor het verbruik zal wor den geschaad en dus ook verschillende handelsbelangen hier te lande en in Indië. Dat er hoogere belasting komt op benzine is in strijd met een toezegging van den minister. Spr. heeft voorts bezwaar tegen de voorstellen betreffende zuidvruchten en suiker. Door het verminderd verbruik zal de opbrengst van den verhoogden ac cijns niet overeenkomstig de raming zijn. Waarom geen inkomsten te trekken uit het Invaliditeitsfonds en een einde te nm- ken aan de cunjulatie van inkomsten en pensioenen, waaruit duizenden zouden te vinden zijn. De Voorzitter verzoekt den spre ker zich tot het wetsontwerp te bepalen. De heer Zandt verklaart, dat zijn be zwaren tegen het wetsontwerp niet door de laatste nota van wijzigingen zijn weg genomen. De heer Kortenhorst (R. K.) be toogt, dat de regeering wel een groot of fer vraagt van zijn fractie. Terwijl de Ne- derlandsche nijverheid zoovele moeilijk heden heeft te torsen, nu een nieuwe druk wordt gelegd op de productie uit Indië, op handel en industrie, benzine enz., komt de regeering nog met een nieuwe belas ting op suiker. Als spr. de regeering nog volgt, is het wegens een gevoel van hooge verantwoordelijkheid vanwege haar moei lijke omstandigheden. Wegens het tijde lijk karakter van het ontwerp zal spr. hoogstens voor een jaar de nieuwe las ten helpen toestaan. De heer O u d (V. D.) heeft het bezwaar, dat door deze wijziging ons tariefstelsel overhoop wordt gehaald. Spr. vraagt in elk geval geen navordering en als men daar dan tóch toe overgaat, laat het dan zijn op zoo billijk mogelijke manier. Ook is spr. van oordeel, dat een tech nische tariefsherziening voldoende op zal brengen om dit ontwerp achterwege te kunnen laten. Inmiddels merkt spr. op, onder een technische herziening wel niet te zullen verstaan wat de heer Korten horst daaronder verstaat. Spr. begrijpt niet, dat de heer Kortenhorst waarde aan het tijdelijk, eenjarig karakter van deze wet hecht. De heer Colijn heeft er reeds op gewezen, dat de nieuwe minister na de verkiezingen het volgend jaar niet zoo tijdig een technische herziening aan de orde zal kunnen krijgen, dat de thans voorgestelde regeling reeds op 1 Januari daaraanvolgend zal kunnen vervallen. Wie van het ontwerp slechts een tijdelijk karakter wenscht, zal er tegen moeten stemmen. De heer B i e r e m a Lib,) zegt, dat het nieuwe tarief wel niet met de letter, doch wel met den geest van het verdrag van Ouchy in strijd is. Hier worden nieuwe, zware lasten gelegd op belangrijke voe dingsmiddelen en worden de Indische be langen beduidend geschaad. De handel heeft belang bij stabiele ta rieven; herhaalde navordering heeft zeer groote bezwaren. Deze behoort alleen te geschieden t.a.v. hetgeen als normale in voer kan worden beschouwd. Spr. is het niet eens met hen, die zich verplicht achten de regeering te volgen, zoolang er geen andere middelen worden aangewezen; trouwens, zelf heeft spr. al reeds eerder andere middelen aangewezen. Spr. handhaaft zijn bezwaren tegen het ontwerp en voelt er buitengewoon weinig voor, er zijn stem aan te geven. door EMMA JANE WORBOLSE. Vrij naar het Engelsch. 69). _o— De avond vond hem terug in het kost bare Adelphi-theater, waar hij niet van daan ging voor het gordijn voor den laat- sten keer gevallen was. En daarna zocht hij een gelegenheid om te soupeeren, wel ke gewoonlijk niet ver te zoeken is als men uit een tempel der muzen komt; en daar vermaakte hij zich dermate, dat Big Ben reeds lang het middernachtelijk uur geslagen had, toen hij huiswaarts tijgende Trafalgar Square passeerde. Om de een of andere reden scheen de weg naar Kennington hem dien avond tweemaal zoo lang als anders; zelf de spanning van de Westminsterbrug, zoo scheen het hem toe, was met ettelijke bo gen verlengd. En' o! die eindelooze Ken nington Road! die boosaardig maar tel kens langer scheen te worden. Frank be gon zich af te vragen, of hij misschien onder bovennatuurlijken invloed stond, die hem, zonder dat hij het bemerkte, tel kens op zijn schreden deed teruggaan, De heer Colijn (A. R.) kan niet toe stemmen, dat dit nieuwe ontwerp zoo veel slechter is dan het vorige. Ook spr. is voorstander van een technische tariefs herziening, al moet men de opbrengst daarvan niet overschatten. Het gewijzigde ontwerp heeft verbeteringen, vergeleken met het vorige. Het is minder ondoelmatig en niet in strijd met het verdrag van Ouchy. Spr. is thans bereid er zijn stem aan te geven, al zijn er nog wel geenszins geringe bezwaren tegen. Eenerzijds zijn er bezwaren weggenomen, maar er zijn er tal van andere overgebleven, welke we nu echter op den koop toe moeten nemen. Spr. betuigt den minister dank voor zijn toegeeflijke houding en zijn bewijs, te wil len blijven werken in gemeen overleg met de Staten-Generaal. De heer Braat (Plattel.) staat niet ge heel vijandig tegenover dit wetsontwerp doch betreurt de verhooging van de ben zinebelasting. Lage suikerprijzen zouden het verbruik dermate doen toenemen, dat in die richting dè oplossing moet worden gezocht, althans wat de suiker betreft. Bovendien is er nog allerlei invoer van ar tikelen, hier geproduceerd en die we niet kwijt kunnen, b.v. boter. Spr. kan zijn stem aan dit ontwerp niet geven. De heer W ij n k o o p (Comm.) betoogt, dat weder de groote massa der meest-be- hoeftigen de dupe van dit ontwerp zal worden. Dit ontwerp heeft niet alleen sociaal-economische, doch ook politieke beteekenis; het teekent het regime-Ruys. Spr. dient een motie in, uitsprekende, dat van de goederen in de doode hand belasting moet worden geheven. De motie wondt niet ondersteund. De heer Rutgers v. Rozenburg (G. H.) zegt, dat de toezegging van den minister-president betreffende een tech nische tariefherziening de bezwaren tegen de mogelijkheid van een tijdelijk karakter der wet hebben weggenomen. De verboo ging van den suikeraccijns is echter van dien aard, dat de bezwaren van spreker'a fractie tegen het gewijzigde ontwerp groo- ter zijn dan tegen het oorspronkelijke. Zij zal den minister echter steunen ajs er toe zegging van een spoedige technische her ziening wordt gedaan. De Minister van Financien, de heer De Geer, is van oordeel, dat vele bezwaren tegen het oorspronkelijke ontwerp door de wijziging zijn vervallen. Spr. betoogt tegenover den heer Bierema, dat het nieuwe ontwerp niet in strijd is met den geest van het verdrag van Ouchy. Dit ontwerp is een verbruiksbelasting op alle goederen, die in het buitenland ge produceerd worden, evenals er is een ver bruiksbelasting op hier te lande geprodu ceerde artikelen. Wat de komende technische tariefsher ziening betreft, door spr. reeds in vorige instantie toegezegd, is het spreker's voor nemen, een kleine commissie te benoemen, waardoor in nauwe samenwerking met den minister de herziening gereed kan zijn vóór Juni. Spr. erkent voorts, dat de belangen y^n Nederland en Indië één zijn; dit wordt trouwens in steeds1 ruimeren kring er kend. Wat de verhooging van de theebelas ting betreft, deze gaat lang niet zoo ver als destijds in het ontwerp-Golijn, terwijl sindsdien 1924 de groothandelsprijzen van de thee zoo belangrijk zijn gedaald; niettemin stelt spr. de verhooging voor met een bloedend hart. Hetzelfde geldt voor die van de benzinebelasting. De navordering moet van dien aard zijn, dat aan niemand een voorsprong ge geven wordt; vandaar bet thans gekozen systeem. Verschillende bezwaren zijn gemaakt tegen de verhoogde opcenten op den sui keraccijns welke ook inderdaad bezwaar lijk zijn. Tegen alle verbruiksbelastingen be staat trouwens het bezwaar van het ver minderend verbruik. De Minister moet in deze dagen wet ko men met betreurenswaardige maatregelen, welke hij niet in meernormaletijden zou nemen Laten we in saamhoorigheid gezamen lijk ons lot dragen, als schipbreuke lingen, en laat niet de eene groep ver wijten maken aan de andere. De algemeene beraadslagingen worden gesloten. De heer Kortenhorst trekt na de want toen hij ten laatste het einde van Kennington Lane bereikte, was hij bijna zeker, dat hij dien avond reeds een half dozijn malen daar geweest was. Het was diep in den nacht toen hij eindelijk zijn nederige apartementen bereikte en zijn kostjuffrouw uit bed belde, deze waar dige vrouw stond hem geen sleutel toe en zich zoo goed mogelijk verontschuldig de voor zijn laatkomen. Wat de goede vrouw zeide, verstond hij nauwelijks. Hij strompelde de trap op naar zijn kamer en herinnerde zich verder niets meer, tot de zonneschijn en het leven op straat hem vertelden, dat het alreeds tegen den mid dag liep en de nieuwe dag dus alweer een goed eind op streek was. Er was veel geweeklaag in Tennyson Place, toen de jonge man, met veel leed- vertoon, doch met eenige reserve, zijn avonturen kwam verhalen; Meliora begon te vreezen, dat het nu inderdaad moeilijk zou zijn, hem een onderkomen te weige ren, men kon hem toch niet van honger laten omkomen! Echter, de fortuin lachte hem nog eenmaal vriendelijk toe in den persoon van Meliora's zwager, den heer May. Nogmaals toog hij op zekeren mor gen reeds vroeg de deur uit, om op een handelskantoor zijn diensten aan te bie den en dank zij de voorspraak van eerst- genoemden heer, zonder getuigschrift te toezegging van den minister, betreffende technische tariefsherziening, zijn amen dementen in, wat betreft de Indische arti kelen, bij artikel 1. De heer Knottenbelt (Lib.) ver dedigt een amendement, strekkende geen opcenten te heffen van thee. De heer Kortenhorst verdedigt een amendement om inplaats van dertig te heffen vijftien opcenten op den accijns op bier. Spr. verwacht, dat met 15 opcenten evenveel zal worden bereikt als met 30 opcenten. De heer v. d. Bilt (R. Kt betoogt, dat de bierprijs door den nieuwen accijns zal worden verhoogd met 2.25 cent per liter, dat is cent per fleschje. Een cent per flesch of per glas méér, maakt niet zooveel uit. Deze voorgestelde accijnsver- hooging heeft niet zooveel te beteekenen. Bovendien is de accijns op het bier een soort weeldebelasting, terwijl de Kamer niet heeft geschroomd oni b.v. margarine hooger te belasten. De beer Oud (V. D.) zegt, dat verhoo ging van den bieraccijns een geheel an der karakter heeft dan wel wordt voor gesteld. Spr. dient een amendement in, om ook de invoerrechten op bier niet met 30, doch met 15 opcenten te verhoogen. De heer J o e k e s (V. D.) steunt het amendement-Knottenbelt; het verminderd verbruik van thee treft vooral de Indi sche belangen. De Minister van Financien, verklaart, dat men zich vergist als men meent, dat spr. de belangen van de pro ducenten niet in het oog zou houden. Een hoogere belasting op thee is geen pijl, door de regeering afgeschoten op Indië; de heer Knottenbelt heeft in die richting gespro ken, maar volkomen ten onrechte. Doch we hebben er een klap voor Indië voor over, als we onze financiën redden kun nen. Wat het amendement- Kortenhorst be treft, hoewel spreker de vrees voor ver minderend bierverbruik overdreven acht, spr. moet dit aan de Kamer overlaten. Het thee-amendement kan spr. niet aan vaarden. De heer Kortenhorst repliceert. Hij vult zijn amendement aan in den geest van dat van den heer Oud, die zijn amen dement intrekt. Hét amendement-K not,t en belt wordt verworpen met 50 tegen 41 stem men (vóór de linkerzijde plus de Staatk. Geref.; de heer Braat was afwezig even als de heer Floris Vos). Het amendement-K ortenhorst wordt aangenomen met 67 tegen 23 stem men; voor de linkerzijde; de reohterzijde was verdeeld. Het wetsontwerp, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 50 tegen 41 stemmen (tegen de linkerzijde en de Stk. Geref.; de heeren Braat en Floris Vos wa ren afwezig). BEVRACHTINGSREGELING VAN DE BINNENSCHEEPVAART. Ingediend is een wetsontwerp, houden de tijdelijke maatregelen ter bevordering van een zooveel mogelijke evenredige vrachtverdeeling in de binnenscheep vaart. De toelichting zet uitvoerig den ernsti- gen toestand uiteen, die in de particuliere binnenschipperij heerscht. Een gezondmaking van het bedrijf schijnt voorshands niet mogelijk; men zal zich er toe moeten bepalen een middel toe te passen, dat het zieke organisme nog eenige levenskracht doet behouden. Daar toe schijnt in de eerste plaats noodig een eenigszins evenredige ver deeling van het vervoer per bin nenvaartuig over de aanwezige vervoer- eenheden. De Minister wenscht daarbij geenszins uit het oog te verliezen, dat hier, zooals in elk ander bedrijf, bij den ongebreidel- den concurrentiestrijd alleszins lofwaar dige eigenschappen, zooals vakbekwaam heid, betrouwbaarheid, ijver en doorzet tingsvermogen, den doorslag kunnen ge ven. Met hetgeen de ondernemer zich op deze wijze heeft verworven, zal dan ook zooveel mogelijk rekening moeten worden gehouden. In de tweede plaats schijnt het door deze vrachtverdeeling, welke aan de con currentie althans haar grootste scherpte worden geaccepteerd. Nogmaals werd hem daar door een redelijk goed salaris een bestaansmogelijkheid geboden, en hij toon de zooveel berouw en gaf zulke ernstige beloften voor de toekomst, dat zelfs Me liora begon te hopen, dat ten laatste zijn vader nog eer met hem zou inleggen. En waarlijk, toen de weken verstreken scheen die hoop in vervulling te gaan. Niet alleen wist Frank zijn positie op zijn nieuwe kantoor te handhaven, doch slaag de er zelfs in, van lieverlede het vertrou wen van zijn lastgever te winnen. Zijn vorige betrekkingen hadden hem dan ook wel wat geleerd hij begreep, dat hij steeds een wacht voor zijn eigen neigingen moest plaatsen en dat zijn „air de grand- seigneur" althans op een kantoor in een nederige positie niet op zijn plaats was. Blij was nu zeven en twintig jaar oud; hij woonde in de omgeving van Camden Town, verdiende goed zijn brood en zijn hospita sprak van baar huurder als van een oppassenden jongeman, die niemand iets schuldig was. Omstreeks dien tijd was dominee Caris- broke we zullen hem maar zoo blijven noemen nog in denzelfden toestand nagenoeg, als toen hij Perrywood verliet. Hoop op algeheel herstel, als heel het ge zin heimelijk nog koesterde scheen er niet te zijn. Zijn gezondheid, was echter rede- ontneemt, mogelijk de vrachtprijzen, wel ke thans gedaald zijn tot een voor het be drijf doodelijk niveau, op een zoodanig peil te brengen, dat de aan het vervoer deelnemende schipper tijdens dat vervoer van een bestaansminimum verzekerd is. Bij de voorgestelde regeling wordt uit gegaan van de gedachte dat de practische uitvoering zooveel mogelijk aan belang hebbenden moet worden overgelaten en met inachtneming van de bijzondere plaatselijke omstandigheden dient te ge schieden. In verband hiermede wordt voorgesteld bij Koninklijk besluit de Ka mers van Koophandel te belasten met de instelling van Bevrachtingscommissies voor de binnenvaart en de aanwijzing van het ressort dier commissies. Het is de bedoeling, dat in het ressort van een BevTachtingscommissie in begin sel de bevrachting van binnenvaartuigen niet anders dan door bemiddeling van de bevoegde commissie of namens haar door de door haar aangewezen organen (bij kantoren, respectievelijk correspondent schappen) geschiedt. De beoogde vrachtverdeeling wordt niet nagestreefd voor zooveel de beurtvaart betreft. Het moet derhalve mogelijk zijn voor deze vaart ontheffing te verkrijgen van het laad- en vervoerverbod. Een al gemeene ontheffing voor de beurtvaart zou het gevaar van ontduiking kunnen medebrengen. Mededeelingen der P.Z.E.M. Noordgroep. De stroomlevering voor het electrisch watergemaal van het Waterschap Poortvliet is in den loop van September 1932 aangevangen. In de gemeente Bruinisse zijn twee kustlichten, ten behoeve van de scheep vaart in het Zijpe, aangesloten op het net der P.Z.E.M. Middengroep. Een hoogspannings kabel werd gelegd van Westkapelle naar Aagtekerke, zoodat thans de ring over Walcheren is gesloten. Daar nu dubbele voeding mogelijk is, is de bedrijfszeker heid belangrijk verhoogd. Verder werden hoogspanningskabels gelegd van Schore naar Hansweert en van de Schorebrug naar Kruiningen. Bo vendien werd besloten tot het leggen van een hoogspanningskabel tusschen Yer- seke en Kruiningen. Na den aanleg van dezen kabel zal ook voor dit deel van het verzorgingsgebied der P.Z.E.M. ringvoe- ding aanwezig zijn. Te Yerseke is op 1 Juli 1932 het laag spanningsnet met twee transformator- huisjes in bedrijf genomen. De netten t j Hansweert en Kruiningen met hun trans formatorhuisjes zijn voltooid. Met electri- citeitslevering in deze kommen is resp. op 10 en 31 Augustus aangevangen. De monteurswoning te Kruiningen is aanbesteed. De gemeentebesturen van Krabbendijke en Waarde besloten tot het doen aanleg gen van ondergrondsche netten in de kom hunner gemeenten. Met de voorbereiden de werkzaamheden is reeds begonnen. Belangrijke garantieleidingen kwamen tot stand te Wissekerke, Geersdijk, Kam perland, Veere, Oudelande, Zoutelande en Borssele. Het kustlicht te Zoutelande werd ge- electrificeerd. Bij verschillende feestelijke gelegenhe den werd door de P.Z.E.M. medegewerkt door de belichting van torens e.d. en wel te Schore, Wissenkerke, Middelburg, Kruiningen, Hansweert, Yerseke, Goes en 's Heerenhoek. Zuidgroep. De twee breigoederen- fabrieken, waarmede wij over stroomleve ring in onderhandeling waren zijn thans aan ons net aangesloten. Met de gemeente Graauw en Langen- dam is overeenstemming verkregen om trent de overneming door de P.Z.E.M. van haar electriciteitsbedrijf. Hetzelfde is het geval met de gemeente Cadzand. In verband met het feit, dat door meer der gebruik van electriciteit de gelijktijdig optredende belasting in de electrische centrale te Westdorpe steeds stijgend is, is in die centrale in den loop van dit jaar een nieuwe ketelinstallatie met schoor steen aangebracht. Het is een Schelde- Yarrowketel, geleverd door de Kon. Mij. lijk, en als het warm weer was, kon men hem in een rolstoel buiten zien liggen; af en toe deed hij wat literairen arbeid, wat hem een paar ponden extra opleverde, en toen de school zich uitbreidde, ging hij er zelfs genoegen in scheppen om de oudste leerlingen enkele lessen te geven, totdat het usance werd, dat hij de geheele la- tijnsche klasse voor zijn rekening nam, hetgeen niet weinig bijdroeg tot den goe den naam van het instituut. En vanzelf sprekend was het toen ook, dat hij, toen hij nog wat aansterkte, de Bijbelklasse op zich nam en in het huishouden van de inrichting de godsdienstoefeningen leidde. Doch om terug te komen tot den avond, toen we Joan .bezig zagen in de verlaten schoolkamer, Joan, een jonge vrouw van twintig jaar nu. Het was bijna Paschen, Maandagavond, en dei leerlingen waren allen naar haar respectieve ouders ver trokken om de Paasohdagen thuis te vie ren. Voor het eerst sedert vele jaren had Joan eens een geheelen dag voor haar zelf gehad. Want tot nu toe was er steeds het een of ander tusschen gekomen, als ze eens meende, wat tijd voor haarzelf te hebben. Ze legde haar pen neer en sloot haar cahier. Het was een mooie avond; alles stond in bloei en de heerlijke geuren van bloesem en bloem stroomden de ka mér binnen. Nimmer te voren was Joon „De Schelde" te Vlissingen. Het is de be doeling, dat de nieuwe installatie in de maand November 1932 gereed komt. Algemeen. De aangekondigde ver laging der stroomleveringstarieven voor het platteland, alsmede het nieuwe tarief van stroom voor electrisch koken is in middels in werking getreden. Ten behoeve van de luchtvaartroute AmsterdamLonden is een 4-tal lichten geplaatst en wel te Dreischor, Zierikzee, Geersdijk en Souburg. Deze lichten zijn alle op de netten der P.Z.E.M. aangeslo ten. 89 AGENTEN op Zuid- en Noord- Beveland waarborgen de beste service bij aanschaffing van een N.S.F.- of Philips- radiotoestel. Hoofdagent; J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Goes. In de Dinsdag gehouden verga dering van de jeugdherberg-stichting „De Bevelanden" werden als leden van den raad van toezicht en advies benoemd mevr. Klinkenberg, Ierseke, mej. West- steijn te Goes en de heeren Nieuwenhuij- zen te Goes, J. Oom te Ierseke, G. Duve- kot Lzn. te Goes en W. Honders te Ier seke. Schore. Door het gemeentebestuur is een aanvang gemaakt met werkverschaf fing, bestaande in het spitten van gron den, welke in normale tijden geploegd worden. Wolfaartsdijk. Woensdagavond hield de A.R. kiesvereen. alhier haar eerste wintervergadering onder leiding van den heer J. Katsman. Na de behandeling der ingekomen stukken volgde een inleiding van den heer J. Zuurveld over Art. 5 van ons Program. Hierop volgde een zeer drukke en vruchtbare bespreking, inzonderheid over de Zondagsrust. Da v. Heiningen eindig de het samenzijn met dankgebed. Kruiningen. Dinsdagavond had in de 0. L. school alhier een ouderavond plaats onder leiding van het hoofd der school, dhr Jansen Verplanke. De onderwijzeres, mej. M. G. de Hondt, droeg voor: Eén dag Paultje, van Diet Kramer, terwijl de onderwijzer W. v. d. Ende voordroeg; „Wiesje, Mientje en Lientje". Dhr J. de Jonge werd bij acclamatie herkozen als lid der oudercommissie, ter wijl in de vacature G. Duindam en I Vermeulen gekozen werden Jan Buijze en G. van Dijke. De kinderen der hoogste klassen zon gen ter afwisseling eenige liederen en in de pauze werd thee met versnaperingen aangeboden. Ook werd de najaarsvacan- tie besproken. Daarna bezichtiging van schoolwerk. De vergadering was goed bezet. Woensdagavond werd door de Heemaf in de bovenzaal van Hotel de Korenbeurs een lezing gehouden over: de toepassing der electriciteit in landbouw en industrie. Nadat een techni sche verklaring gegeven was over de verschillende motoren, werd aan de hand van lantaarnplaatjes de ontwikkeling der techniek duidelijk verklaard van het meest primitieve tot op heden, waarna een mooie film op keurige wijze zoowel het groot- als klein-bedrijf weergaf, ge ïnstalleerd met Heemaf-motoren S.K.A. Axel. Gisteren vergaderde de gemeen teraad voltallig. Dhr P. van Bendegem (G.H.) deelt mee dat het misverstand, dat op een der vorige vergaderingen tusschen hem en den secretaris ontstaan was, tot beider genoegen is opgelost. Op een vraag van den heer P. van Bendegem, over het storten van vuilnis aan het Concoursterrein, deelen B. en W. mee, dat de brug daar ter plaatse op zulk vervoer niet is berekend en het vuil derhalve vóór de brug wordt gestort, en verder door werkloozen op de bestem ming wordt gebracht. Tot lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs wordt gekozen dhr P. de Klerk, met 8 st. Tot lid van het burg. armbestuur wordt herkozen dhr A. Esselbrugge. Tot lid van de steuncommissie wegens bedanken van den heer A. P. de Ruyter, werd gekozen dhr C. van Kampen. Onbewoonbaar wordt verklaard een woning (ongenummerd) van wijk A. Dhr Hameling (S.D.) zegt B. en W. hiervoor dank, maar hoopt dat het College met met zoo'n opgewekt hart den zomer tege moet gegaan. Ze dacht aan Perrywood doch de herinnering bracht haar geen leed; want ofschoon allen nu hard moes ten werken voor 't dagelijksch brood, was de toon in het gezin blijmoediger gewor den, men begreep eikaars moeilijkheden beter, en tenslotte; er waren geen verplich tingen meer, die niet konden nagekomen, geen rekeningen, die onvoldaan moesten worden terug gezonden, en men verheug de zich andermaal in de achting zijner medemenschen. Het ondergaan van de zon kleurde den westelijken hemel, toen Joan een voetstap op het grint hoorde kraken. Ze keek naar buiten, en zag haar broer, vroolijk en wel gemoed, die op het huis toetrad. Brenda, die juist met de kleine Ruby aan de hand kwam aanwandelen, ging hem tegen naar het hek. „Zoo, jonge dame! hoe maak je het?" hoorde ze Frank zeggen, terwijl hij Ruby van den grond lichtte en haar hoog boven zijn hoofd hield. „Ik ben toch maar blij, dat we nog een zuster hebben, die niet te groot is om te stoeien. Wat zie je er wel varend uit, je draagt je naam met eere. Joan moet een verziende blik gehad heb ben, toen ze ons voorspelde, dat je zoo'n knappe meid tou worden; wat zeg jij, Brenda?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5