Afloop Veiioopinp en Aanbestedingen Leestafel Berichten over onze Adverteerders. Telegrammen. Finantiëele Berichten Marktberichten. Burgerlijke Stand Scheepstijdingen. Advertentiën. van (Jen town eenlgen tijd niet kunnen i werken. De bliksem is vla den bliksemafleider in de aarde geslagen. Voor zoover men gisteravond heeft kunnen nagaan, is er aan het bouwwerk zelf niets beschadigd. Doordat verschillende electrisohe leidin gen in de binnenstad in verbinding ston den met den kabel, die naar den toren leidt, is in verschillende zaken in de bin nenstad de lichtleiding eveneens Btuk ge slagen. Doch dank zij de hulp van de Prov. Utrechtsche Electriciteits-Mij. kon men weer spoedig de zaken verlichten. Ten gevolge van den bliksem zijn even eens eenige telefoonlijnen gestoord, ter wijl ook het alarmeeringstoestel van het politiebureau het moest ontgelden. De broedermoord te Voorst. Omtrent den broedermoord in Voorst vernemen wij nog, dat tusschen de gebr. D. om een kleinigheid twist ont stond. Nadat de jongste der broeders den oudsten den noodlottigen steek had toege bracht en deze aan de wonde was bezwe ken, heeft J. D., alvorens zich bij den veldwachter aan te geven, eerst den kape laan bij het lijk van zijn broer gehaald. Het lijk is in beslag genomen en naar Zutphen overgebracht. Het wrak der P. C. Hooft. De Stadsreiniging te Amsterdam, die begon nen is, de olie uit het wrak van de P. C. Hooit weg te zuigen, heeft gisteren reeds de respectabele hoeveelheid van 35 ton olie geborgen. Daar de olie op het water dreef, werd zij er met een speciale in stallatie „afgeroomd". Heden zal deze ar beid worden voortgezet. Een boot van de havenpolitie blijft dag en nacht bij de P. C. Hooft waken, om te voorkomen, dat, vóór eventueel de res ten aan rechtmatigen sloopersarbeid wor den prijsgegeven, liefhebbers zaken van hun gading, als koper of ander waarde vol materiaal uit het wrak stelen. De drijvende stoombrandspuit Jan van der Heyde is, na negen etmalen achtereen bij de P. C. Hooft dienst te hebben ge daan, naar haar standplaats aan de Nieuwe Achtergracht teruggekeerd. Auto op een edelhert gereden. Een automobilist uit Utrecht die gisteravond op den straatweg van Apeldoorn naar Amersfoort reed, heeft met zijn wagen een aanrijding gehad, die wel bizonder goed is afgeloopen. Hij reed met een snelheid van 75 K.M. even voorbij den Echoput, waar 'tbosch in een dichte beplanting langs den weg staat. Plotseling sprong op slechts een twee tal meters afstand een groot edelhert over den weg. Het verschijnen van het dier was zóó plotseling, dat een aanrijding onvermijdelijk was. Met een geweldige klap botste de auto tegen het prachtige dier op, dat totaal verminkt werd. De lampen van de auto sloegen stuk, zoodat er volslagen duisternis op den weg heerschte. De bestuurder remde onmid dellijk met volle kracht, met het gevolg dat de wagen tusschen het dichte ge boomte schoot de stammen staan daar slechts een meter of vier van elkaar en geheel omdraaide, zoodat de kop van de auto naar Apeldoorn stond gekeerd. De radiator van den wagen was geheel in elkaar gedrukt, zoodat hij naar een ga rage moest worden gesleept. De inzitten den zijn er zonder ongelukken afgeko men. Het dier, dat zoo zwaar was dat vier personen het nauwelijks konden optillen, was op slag dood. Even later staken nog twee herten den weg over. Malaise en t 0 c hHoe wel de berichten over den economischen toestand in de Vereen. Staten zeer weinig opwekkend blijven, is toch het opera-sei zoen te New York in de Metropolitan Opera met de gebruikelijke „animo" ge schied. Het was weer stampvol en onge veer 4000 menschen die gemiddeld f 12.50 voor hun plaats hadden betaald, vulden het gebouw. De toiletten en juweelen van de dames op de deftige rangen vertegen woordigden weer vermogens. Een mislukte debat avond. De afdeeling Westland van den Bond van Jonge Liberalen belegde Woensdagavond een bijeenkomst te 's Gra- venzande, waarin als sprekers zouden optreden de heer J. Groenewoud, propa gandist van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" en de bekende fascist Baars. De zaal was te ruim 7 uur reeds met een 500-tal belangstellenden gevuld, doch toen even half acht nog geen fascistische spreker kwam opdagen en de bezoekers onrustig werden, besprak het bestuur van de vereeniging, welke deze politieke bij eenkomst had belegd, den toestand. Juist kwam toen een telegram binnen, waarin gemeld werd, dat de heer Baars verhin derd was te komen. Het telegram was ongeveer een half uur later aangekomen dan de vergadering zou worden gehou den. De heer Groenewoud verklaarde zich bereid zijn redevoering te houden, doch de aanwezigen gevoelden er schijnbaar weinig voor, nu zij een heftig debat had den verwacht, een politieke lezing te vol gen, vandaar dat zoo goed als alle aan wezigen hun geld voor den toegang te rug ontvingen en daarmede de vergade ring verliep. In hoeverre de geschillen in den Alg. Ned. Fascistenbond aan deze „verhinde ring" schuld hebben, is niet bekend. Het publiek was zeer ontsticht over het late bericht van de verhindering. „Aanslag" op Hoover verzonnen. De wachter, die op den dag der presidentsverkiezingen in Ameri ka het bericht verspreidde van een po ging om den specialen trein van Hoover in de lucht te doen vliegen, heeft bekend, dat de heele geschiedenis een aardig heidje was. „Ik zette de zaak in soène om de aan dacht te trekken, nadat ik mijzelf bij on geluk door een revolverschot had ge wond", heeft de man verklaard. In de nabijheid van het tooneel van den zooge- naamden aanslag vond men 22 dynamiet- patronen, die de wachter in een verlaten mijn zou hebben gevonden. DE D00DE HAND. Ds van Hoogenhuyze wist te vermelden, dat van 256 millioen, waarmede de goede ren in de doode hand (dus van kerken, kerkelijke vereenigingen, liefdadigheids instellingen, stichtingen, vereenigingen met rechtspersoon, waterschappen, ge meenten, provinciën, domeinen) van 1913 1930 waren toegenomen, „minstens 225 millioen" in Roomsche hand berusten. De „Nederlander" vroeg den dominee waar hij dit fantastisch cijfer vandaan haalde. Hierop antwoordt Z. Eerw. van alles, behalvehet gevraagde. De „Nederlander" houdt hem dan ook bij de slippen: „Voorshands is dus het cijfer eenvou dig fantasie. En wij herhalen onze vraag, waarop wij nog geen enkel antwoord heb ben: boe komt men aan de 225 millioen? De schrijver meent, dat „het woord nu aan de regeering is." Dat is echter een vergissing. Het woord is aan den man, die het getal van 225 genoemd heeft. Het gaat niet aan, om voor de hand weg maar eens iets te beweren en dan aan de regee ring te vragen, of de bewering juist is. Men moet beginnen met voor zijn bewe ring eenige reden aan te geven. Dit zal de inzender met ons eens zijn, zoodra hij ons mededeelt, waarop de be wering steunt, zullen wij het royaal aan onze lezers voorzetten. Tot zóólang kunnen wij het woord „fan tasie" niet terugnemen. De eenheidsbeweging der kerken, door Dr G. Brillenburg Wurth. Uitgeversbedrijf „De Pauw" Culemborg. Deze brochure is het eerste nummer van een nieuwe periodiek „Vragen van dezen tijd", onder redactie van Ds N. Buffinga, Dr Wurth behandelt hier de steeds meer baanbrekende beweging om te komen tot meerdere eenheid onder de verschillende christelijke kerken. Nadat eerst gewezen is op de oorzaken van deze eenheidsbeweging, wordt ver volgens stilgestaan bij de eenheidspogin gen de laatste jaren gedaan: de stichting van den Wereldbond der kerken en meer uitvoerig bij de conferentie van Stock holm (192*5) en Lausanne (1927). Vervolgens wordt aandacht geschonken aan de mogelijkheden van vereeniging: volgens Rome terugkeer tot de Moeder kerk; Söderblom: door de liefde te stellen boven de belijdenis; Heiier en Boissevain: door den nadruk te leggen op het rela tieve van alle tegenstellingen. Bij de behandeling van de vraag, welke houding ons tegenover het eenheidsfront betaamt, wijst de schrijver er op, dat de verdeeldheid vaak ontstaat uit slecht- menschelijke oorzaken, maar dat er ook verschillen zijn, die samenhangen met de rijke gevariëerdheid in het leven der menschheid, waarbij dan nog komt de tragische situatie: „schuldig en toch naar het schijnt onvennijdelijk". We staan hier voor een vraagstuk van grimmigen ernst. Door over en weer wat toe te geven en met de waarheid te spe len, kan niets worden bereikt. Noodig is, dat er over en weer gesproken wordt over wat vereenigt, maar meer nog misschien over wat ons verdeelt; ons leven als Christenen moet gesteld worden onder het gericht der waarheid en al wat in ons daaruit niet is moet onverbiddelijk worden prijsgegeven. Deze brochure lost, zooals vanzelf spreekt, het moeilijke vraagstuk waarover 'thier gaat, niet op. De groote verdienste ervan is, dat ze de moeilijkheden, maar ook de diepe ernst ervan, duidelijk laat zien. Economische crisissen in vroeger tijd, door Dr Z. W. Sneller. Uitg. J. H. Kok, Kampen. Ter gelegenheid van de 19e herdenking van de stichting der Nederl. Handels- hoogeschool te Rotterdam, heeft Dr Snel ler over bovengenoemd onderwerp een rede gehouden, die thans in druk is ver schenen. De geleerde schrijver behandelt hier eerst den voor-kapitalistischen tijd, die wel economische calamiteiten kende, maar niet de crisissen in economischen zin. Vervolgens den vroeg-kapitalistischen tijd, die wel crisissen kende, maar welke crisissen niet in breede lagen om zich heen grepen en niet in groote massa het volksleven omwoelden, en verder de cri sissen in de hoog-kapitalistische periode: 1857, 1866, 1873, 1882, 1890, 1900, 1907. Meer in den breede wordt daarna stil gestaan bij de crisis van 17721773, aan geduid als een semi-moderne crisis. Kalenders en Almanakken. Bij Neerbosch' Boekhandel en Uitgeve rij te Neerbosch, verscheen de Neerbosch- kalender voor 1933. Het in kleurendruk uitgevoerde schild geeft een reproductie naar een schilderij van Mate Mink— Bom: „Als gij niet wordt gelijk de kin- derkens". Het blok geeft als naar ge woonte aan de voorzijde een tekst met korte beschouwing en aan de achterzijde diverse verhalen. Bij dezelfde uitgeefster verscheen: Weezen-almanak 1933. Aan deze almanak is zeer veel zorg besteed. Be halve de gewone rubrieken: kalender, posttarief, enz., bevat de Weezen-almanak bijdragen van: Jan H. de Groot, P, Vink, Willem de Merode, P. Jongeling, F. Poley—Scheele en anderen. Verder tal van illustraties, waarvan sommige in kleurendruk; o.m. een houtsnede van Joh. Melse: Brug te Brugge, 'tls onbegrijpe lijk dat een zoo keurig uitgevoerd boekje met zulk een rijken inhoud voor zoo lut- telen prijs beschikbaar kan worden ge steld. Verder verscheen nog de Almanak voor de jeugd, eveneens uitstekend uitgevoerd, met tal van korte verhalen, versjes en aardige illustraties, waarvan sommige in kleurendruk. Deze uitgaven geven een goeden in druk van de Neerbosch-drukkerij. Bij de firma La Rivière Voorhoeve zijn weer verschenen de bekende geïllu streerde kalenders. De N e e r 1 a n d i a-k a 1 e n d e r geeft eiken dag een plaatje; een kiekje uit een of andere plaats, zeegezicht, heidegezicht, enz. Het schild van dezen kalender is in af wijking van vroegere jaren uitgevoerd naar een crayon-teekening van een stads beeld te Amsterdam door den kunstenaar A. W. Verhorst te Heemstede. Het schild heeft daardoor aan sierlijkheid gewonnen De Elf Provinciën-ka 1 ender geeft elke week een blad met een fraai uitgevoerde reproductie. Practisch en zeer smaakvol. Beide kalenders zijn ook in luxe editie verkrijgbaar. Voor hen, die deze reproducties willen verzamelen is een album beschikbaar ge steld, wat naar wij vermoeden, door velen zal worden gewaardeerd. De plaatjes kun nen worden bewaard en het inplakken kan een aardige bezigheid geven. Bij J. H. Kok de Kampen verscheen de Maranath a-kalender, die ook nu weer bewerkt werd door Ds J. J. Knap Cz. te Groningen. Dat zegt ons, dat het met den inhoud van de blaadjes in orde is. Het schild kunnen we niet mooi vin den. Het brengt in beeld het verbranden van de boeken door hen die ijdele kun sten gepleegd hadden. Is het nu beslist noodzakelijk, dat voor dergelijke kalender- schilden steeds een Bijbelsch onderwerp wordt gekozen? Als premie wordt bij dezen kalender beschikbaar gesteld: „Om een menschen ziel", door M. v. d. Staal. Radiwoll. Wij ontvingen van de fa. A. v. d. Rest, asa.-apoth. te Goes, een boekje „Radiwoll voor uw gezondheid" waarin de uitne mende werking van Radiwoll voor ver schillende kwalen van rheumatischen of zenuwsloopenden aard worden uiteenge zet. Vroeger werden lijders aan dergelijke kwalen bij voorkeur gezonden naar bron nen en baden waarvan zooals later bleek het water radiumhoudend was. Dat is echter een kostbare en tijdroovende ge schiedenis. Het Zweedsche radiumwolldoek nu heeft de eigenschap, dat het hen die van dergelijke bronnen en baden geen gebruik kunnen maken, de geneeswekkende kracht daarvan thuis brengt. Radi woll een eenvoudige en practische toe passing van de radium-therapie brengt de radi-actieve behandeling binnen het bereik van iedereen en maakt dure reizen overbodig. Het boekje hierboven genoemd, geeft omtrent deze geneeswijze waarvan rheumatieklijders e.d. zeker met belang stelling kennis zullen nemen uitvoe rige bijzonderheden. Het bevat tevens tal van getuigschriften zoowel van genees- heeren als van gebruikers. De Kabinetscrisis In Duitschland. Zal Von Papen terugkeeren? BERLIJN. De persdienst van de Nat. Soc. partij deelt mede, dat de berichten, volgens welke Hitier aan Hindenburg zou hebben voorgesteld een presidiaal Kabi net te vormen, onjuist zijn. Deze berich ten, zoo heet het, zijn waarschijnlijk ver spreid met het doel een nationale con centratie te voorkomen. Nader wordt nog gemeld: Hedenmiddag om 12 uur duurden de besprekingen over het antwoord van Hit- Ier in het bureau van den Rijkspresident nog voort. In politieke kringen acht men 't waar schijnlijk, dat Hindenburg het tegenvoor stel van Hitier zal afwijzen en dat Hitier tot een nieuwe bespreking zal worden uitgenoodigd. Men vermeent, dat aan Hitier zal ge vraagd worden, of, en zoo ja, onder welke voorwaarden hij bereid is een presidiaal Kabinet, onder een neutralen Rijkskanse lier te tolereeren. Het wordt zelfs moge lijk geacht, dat men Hitier zoover zaJ tegemoet komen, dat hij zelfs in de gele genheid zal worden gesteld een voorstel voor een neutralen kanselier te doen. Ver wacht wordt echter, dat Hitier dergelijke voorstellen zal afwijzen. In dat geval zal waarschijnlijk Von Papen opnieuw met de leiding van de regeering worden belast. Naar verluidt zal in elk geval vandaag een definitieve beslissing worden geno men. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 5.45 u. ia het K.L.M, vliegtuig „Pelikaan" van Schiphol naar IndiS vertrokken. Aan boord bevinden zich twee passagiers voor Rangoon. Het vliegtuig heeft 271.165 Kg. post aan boord, 5 Kg. paketpost en 35.150 Kg. lading. ROTTERDAM. Hedenmorgen te 7.28 u. is de heer M. A. v. d. Leeuw, lid van de fa. van Nelle, met zijn echtgenoote op Waalhaven gestart voor een vliegtocht naar Mombasa op de kust van Afrika. De heer van der Leeuw maakt deze tocht met zijn eigen toestel, gedeeltelijk als plezier reis, gedeeltelijk voor zakendoeleinden. Hij hoopt op 18 Dec. te Mombasa te lan den en op 29 December den terugtocht aan te vangen. HEERENVEEN. Tijdens een kort maar hevig onweer is in den afgeloopen nacht brand uitgebroken in de groote boerderij van J. Kok te Teridzerd. Door den hevi- gen wind groep het vuur zeer snel om zich heen. De bewoners die in hun slaap verrast werden konden zich slechts met moeite in veiligheid stellen. De brandweer uit Wolvega kon niets tegen het vuur uit richten. Van den inboedel kon niets wor den gered, terwijl 45 stuks groot- en kleinvee mede in de vlammen omkwamen. De schade die zeer aanzienlijk is wordt door verzekering gedekt. OSNABRUCK. De douanebeambten hebben een groote voorraad gesmokkelde wapens ontdekt. Uit een ingesteld onder zoek is gebleken, dat voor het binnen smokkelen der wapenen gebruik is ge maakt van turfschepen die turf langs het Eemskanaal naar Duitschland brachten. De in beslag genomen wapens uit Bel gië afkomstig, waren in de schepen onder een dunne laag turf bedekt. Ze waren be stemd voor Duitsche organisaties. Naar vermoed wordt zijn op deze wijze groote voorraden wapens Duitschland binnen gesmokkeld. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Nov., 2.30 u. Londen 8.058.10. Parijs 9.739.74. Brussel 34.4534.47. New-York 2.48%2.49. Berlijn 59.1259.17. Geldleenlngsn. De gemeenteraad van Kampen heeft be sloten met de firma Heldring en Pierson een leening aan te gaan, groot f 200.000 a 4^ pGt., tegen een koers van 99% pCt., kosten inbegrepen. De raad der gemeente Borger heeft be sloten tot het aangaan van een 5 pCt. lee ning groot f 64.100 bij de Bank voor Ned. Gemeenten. Socialisatie der banken gevraagd. Het te Cincinnati hij een zijnde congres van het Amerikaanscbe Vakverbond heeft een resolutie aangenomen, waarin wordt uitgesproken, dat het puibliek zijn ver trouwen in de particuliere ban'ken heeft verloren en waarin socialisatie van alle banken wordt geëischt, aangezien de ban ken in privaat bezit door hun eigenaars worden gebruikt voor een genadeloos ver garen van kapitaal, zonder rekening te houden met de huidige nooden van de wereld en misbruik maken van den finan- cieelen noodtoestand van tal van ge meenten. Middelburg. Het bestuur der Godshui zen heeft aanbesteed den bouw van een nieuw consultatiebureau aan het Bolwerk alhier. Inschrijvers waren: J. W. Christiaan- se, te Koudekerke, f9195; G. A. de Rijk en A. Minderhoud, Middelburg, f 10.235; D. Lindhout te Hoedekenskerke f 10.400, G. Hollema, f 10.458, P. J. de Buck, fi 10.760; F. Hollebrandse f 10.980, C. Joziasse Zn. f 11.430; K. J. van Loo, f 11.921, en L. de Lange f 12.245, allen te Middelburg; D. Groenenberg, Seroos- kerko f 12.339. VR00LIJK HUPPELENDE LEUGENS. Nu de komende Juni-gebeurtenissen aan den horizon zichtbaar worden, schreef de Standaard, huppelen de leugens weer vroolijk door het land. In 1925 waren het sommige huisbezoe kers, die oude vrouwtjes den schrik op het lijf joegen met de mededeeling, dat de toenmalige Minister van Financiën Colijn het voorzien had op de ouderdoms rente. Thans gaat hier en daar de mare rond, dat diezelfde Minister in 1925 de salaris sen der ambtenaren verlaagde en tegelijkertijd die der Ministers met f1000 verhoogde. Bij velen schijnt het geheugen niet sterk, anders zou men nog weten, dat de korting destijds (1924) op de salarissen der ambtenaren toegepast, dooreengeno- men 10 procent bedroeg, waarvan in 1925 weer rond 5 millioen teruggegeven werd, zoodat de korting totaal op onge veer 7,5 procent neerkwam. Daarentegen werden de salarissen der Ministers niet met f1000 verhoogd doch met f2000 verlaagd, d.i. met rond 11 procent, zonder dat hierin in 1925 eenige ver andering gebracht werd. De door den ge noemden Minister toegepaste verlaging van wedden was dus voor de Ministers 3,5 procent g r o o t e r dan voor de lagere ambtenaren. Aangezien we niet weten waar deze leu genverhalen nog meer opgeld doen, ma ken we te dezer plaatse melding van de waarheid. Zonder nochtans te hopen, dat de spreekwoordelijke snelheid van die waarheid de leugen* achterhalen *al. Middelburg, 24 Nov. Aanvoer op de graanmarkt redelijk. Kroonerwten f 12f 13.50, schokkers 11 14.50, witte btonen 1011.75, ronde bruine boonen 1314, lange br. boonen 910.50, maanzaad 3940 gld. Aangevoerd door boerinnen: boter 67 ct„ kipeieren 6.75, poelje-eieren 5, eend eieren 6, ganseieren 13 gld. p. 100. Aangevoerd door handelaren: boter 67 ct. kipeieron 6.50, poelje-eieren 4.50, eendeieren 6 gld. p. 100. Part. prijs: boter 0.75, kipeieren 7.50, poelje-eieren 5.50, eendeieren 7 gld. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 7000 stuks. Prijzen kipeieren: 4648 k.g. 4.08, 48—50 k.g. 4.03—4.32, 50—52 k.g. 4.234.48, 52—54 k.g. 4.54—4.61, 54— 56 k.g. 5, 60—62 k.g. 6.75, 62—64 k.g. 6.87—6.95 gld. Bruine: 5456 k.g. 5.86, 6062 k.g, 6.87, 6466 k.g. 7.01 gld. Eendeieren 6.31 gld. KAPELLE, 23 Nov. 1932. Eierveiling: Kipeieren 66.40, Poeleieren 5.10—5.30, Eendeneieren 4.80, alles pes 100 stuks. Groote veiling: Koolrapen 10.10 per 100 K.G. Appels: Goureinetten 6 19, Fransche Reinetten 513, Zure Bellefleurs 6—16, Dubb. Bellefleurs 8 16, Westlandsche Bellefleurs 6—11, Zoete Bellefleurs 7—12, Sterappels 12>18, Groninger Kroon 814, Court Pendu 6— 12, Lanes Prince Albert 49, Reinette d'Or 69, Roode Jerusalem 4—11, Cam- pagnezoet 616, Geldersch Zoet 712, Hollandsch Zoet 813, Ermgaard 816, Zure Ermgaard 510, Princesse Noble 612, Pomme de Orange 717, Peper appels 9, Roode Paradijsappels 7, Zoete Roode Ribbeling 611, Bijenkorf 11, Zure Lindenappels 67, Grauwzoet 6 10, Ribston Pippin 8, Rembour Mortier 7, Zoete Hollaart 612, Handappels 812 ct., alles per Kg. Peren: Comtesse de Paris 1527, Win- tersuikerij 612, Winterlouwtjes 814, Gieser Wildeman 618, Kleiperen 6—12, Pondsperen 612, Jodenperen 10—14, Souvenir de Vacheur 812, Blanke Maagdeperen 1618, Bruine Chaumontel 14, Groene Chaumontel 10, Winterberga- motten 36, valperen 39 ct., alles per Kg. Diversen: Blauwe druiven 1627, Mis pels 811, Spruiten 716, Uien 18, Sjalotten 5, Wijnpeeën 1, Koolrapen 12 ct., alles per Kg.; Roodekool 25, Sa- voyekool 46, Boerenkool 4, Bloemkool 8 ct., alles per stuk; Prei 36 ct. per bos; Honing 41—44 ct. per flacon; Andijvie 11.50 per 100 krop; Noten 69 ct. per 100 stuks; Kamerplanten 0.25—1.54 per stuk. GOES. Huw.-aang.: Jan den Herder en Susanna Jacomina Blanker. Van 1623 Nov. KRUININGEN. Gehuwd: Jacob Harm Kranenborg, 28 j. te Koog aan de Zaan en Neeltje Adriana de Raad, 28 j. Geboren: Augusta Maria Stephania, d.v. Josephus Asselman en Josepha Ceci lia Maria van Hove. Stoomvaart-Mij. Nederland. J0HAN DE WITT, 23 van Amst. n. Ba tavia. Rotterdamsche Lloyd. DEMPO, uitr., 23 v. Suez. KOTA BAR0E, uitr., 23 te Belaw&n. KOTA TJANDI, uitr., pass. 22 Gibraltar. SOEKABOEMI, 23 v. Rott. te Hamburg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 25 Nov.: Krachtige tot matige meest Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk regen- of hagelbuien. Iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 753. Licht op voor fietsers: Vrijdag 4 u. 33 min. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, op 18 dezer ontvangen, betuig ik mijn hartelijken dank. F. C. VAN DIJKE. Goes, 24 November 1932.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3