Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Stukken voor den Gemeenteraad van Viissingen Zoeklichtjes. Gemengd Nieuws. Ingezonden Mededeellng. Recinit maakt In 'n ommezien de stug ste baarden zacht. Recinit zultUalléén In Coco-roso- scheerzeep aan treffen. Géén en kele andere scheer zeep dan alléén Coco-roso helpt U zóó vlug en zóó finaal de baard stoppels weg te snijden. O^BBELMijkN Groote tube 60 ct. Koker in rood of zwart Philtre 50 cl. de resolutie alleen op de arbeiders druk ken. Het was aanvankelijk de bedoeling ge weest om na afloop der vergaderingen een demonstratieven optocht door de stad te houden, maar wijl het bestuur de door den burgemeester' gestelde voorwaarden voor zoodanigen optocht niet wilde aan vaarden, was hiervan tenslotte afgezien. De crisispachtwet en de tuinbouw. Op de vragen van de Tweede Kamerle den Loerakker en van de Bilt: 1. Hebben de ministers kennis genomen van de uitspraak van den Hoogen Raad, dat de tuinbouw, althans een gedeelte daarvan, niet valt onder de Crisis-Pacht wet 1932? 2. Zijn de ministers bereid, de noodige wetswijzigingen bij de Kamer aanhangig te maken, waardoor de uitzonderingspo sitie, waarin dat gedeelte van den tuin bouw thans is geplaatst, wordt opgehe ven? hebben de ministers van justitie en van oeconomische zaken en arbeid geant woord: Een wetsontwerp tot wijziging van de Crisispachtwet, waarin de quaestie in de zen zin wordt geregeld, dat de wet ook den tuinbouw zal betreffen, heeft de de partementen van ondergeteekenden reeds verlaten. Lage suikerprijs oorzaak van lagen bietenprijs. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft op de vragen van den heer G. H. Kersten, lid van de Tweede Kamer, betreffende uitbetaling der rijksvergoe ding ten behoeve van de verbouwers van suikerbieten over de geheele opbrengst van het aantal H.A., dat voor bezaaiing was toegestaan, geantwoord: „Het is mij Lekend, dat de opbrengst van suikerbieten dit jaar de verwachtin gen overtreft. Het was mij niet bekend, dat er dientengevolge ongerustheid heerscht bij vele landbouwers, o.a. op Flakkee, over de uitbetaling der garam- tiegelden. „Zoodanige ongerustheid is geheel on gegrond, daar de garantie-uitkeeringen zullen geschieden overeenkomstig het des tijds vastgestelde en aan het oordeel der volksvertegenwoordiging onderworpen plan van uitvoering. Niet deze ongerust heid, doch de huidige zeer lage suiker prijs is de oorzaak, dat de prijs per 1000 Kg. bieten zeer laag is." De crisispachtwet en diakonie-inkomsten. Men meldt aan de „N. R. Ctr.": Als gevolg van de lage vaststelling door de Kamer van Crisispachtzaken in het kanton Brielle van de pachtprijzen van de bouw- en weilanden van het diaconie- armbestuur der Ned. Herv. gemeente te Hekelingen, heeft de kerkeraad als be heerder van de goederen moeten beslui ten, met ingang van 1 December haar ondersteuning aan de armen van de ge meente Hekelingen te eindigen. Na af trek van grond-, polder- en andere las ten, zijn de baten uit den grond zeer ge ring geworden. De vaststelling van de pachtprijzen door de Kamer van Crisispachtzaken te Brielle gaat ver beneden de prijzen waarvoor thans weer landerijen in deze streek wor den ingehuurd. Steenkoolproductie van do Limburgsche mijnen. De totale netto-productie der gezamen lijke steenkolenmijnen in Luxemburg be droeg in October 1,108,322,368 Kg. Het aantal arbeiders van de gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg bedroeg op 1 November ondergronds 24,438, boven gronds 10,972, in totaal 35,410. Het aantal dagen, waarop het bedrijf geregeld is uitgeoefend, bedroeg in Oc tober: bij de staatsmijn Wilhelmina en bij de domaniale mijnen 26 dagen bij de overige staatsmijnen en Oranje Nassau- mijnen I en II, alsmede bij de mijn Julia en bij de mijn Willem Sofie 25 dagen; bij de mijn Laura 23 dagen; bij de mijn Oranje Nassau III 21 dagen en bij de mijn Oranje Nassau IV 20 dagen. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde te Middelburg een elftal van de leerlingen van de Ghr. Kweekschool tegen een van de Rijks kweekschool. Na een spannenden strijd wisten de laatsten met 32 de overwin ning te behalen. Diefstal. Ten nadeele van zekere v. G. te Rilland-Bath werden dezer dagen uit een in den boomgaard staand kippen hok, een groote partij 'kippen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Naar de N.R.Crt. verneemt, zullen de aandeelhouders der N.V. Goesche Cou rant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf te Goes, thans in liqui datie, ongeveer 10 pet. op hun aandeelen ontvangen. De aandeelen zijn f250 groot. Het aandeelenkapitaal bedraagt f42.500. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben benoemd als deskundige tot het doen van de schatting der onzuivere op brengst van de gronden in het Calami- teuze waterschap Bruinisse, den heer A. van der Weijde te Zierikzee. Vereen, voor Zieken- huisverpleging. Gisteravond hield bovengenoemde vereeniging te Vlis- singen een druk bezochte vergadering, waarin behandeld werd het voorstel van het bestuur om over te gaan tot ontbin ding der vereeniging en in zijn geheel toe te treden tot de Walchersche Zie- kenhuisvereeniging. Het bestuursvoor stel werd verdedigd door den voorzitter, dr A. Staverman, en door meerderen van uiterst links bestreden. Na breedvoerige discussie werd 't voor stel tot ontbinding in stemming gebracht en daar het reglementair vereischte aan tal stemmen vóór ontbinding niet werd bereikt, was het verworpen. Het bestuur is thans afgetreden, behal ve dhr L. P. van Oorschot, (O.S.P.), die zich niet achter het bestuursvoorstel had geschaard. Middelburg. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer, waar in wederom een lezing van Ds L. Nieuw- poort wordt aangekondigd. De gisteren gehouden wintercollecte voor de Ned. Herv. Diaconie heeft opge bracht f 1499.85. Viissingen. Het aantal werkloozen be draagt thans 1204 en is voor de eerste maal boven de 1200 gekomen. Van de ingeschrevenen zijn er 109 bij de werk verschaffing geplaatst. Totaal 495 personen teekenden een adres met bezwaren tegen inwilliging van het verzoek van het Departement van Defensie inzake vestiging van een .munitiebergplaats in de Bomvrije ka zerne. Goes. Gisteravond vergaderde in de melksalon-Bustraan het Bestuur van den Chr. Besturenbond met de besturen der aangesloten organisaties. Er was een drukke opkomst. De voorzitter, de heer A. de Lange, mocht wederom enkele nieuwe organisaties het welkom toeroe pen en herinnerde verder aan de uitne mend geslaagde propagandavergadering op 10 Nov. en de samenkomst met de ker keraden op 29 Oct. Besloten werd aan de besturen der ge meenten, waar dit door de aanwezigen noodig werd geoordeeld, een adres te zen den, waarin gevraagd wordt: le. een steunregeling voor werkloozen in het le ven te roepen, die in werking treedt, als de werkverschaffing tijdelijk niet kan doorgaan of nog niet kan beginnen, 2e. een brandstoffentoeslag toe te kennen van f 1 per week voor de steuntrekkenden en bij de werkverschaffing te werk gestel den. In dezen toeslag draagt het Rijk bij. Verder werd besloten ook hier dezen winter over te gaan tot instelling van een cursus teneinde te komen tot sociale scholing der leden. Het ligt in de bedoe ling vier cursus-avonden te organiseeren en wel te Goes, Heinkenszand en Krab- bendijke. Elke inleider zal in deze drie plaatsen zijn inleiding houden. Reeds een tweetal leden gaf zich als inleider op. Vóór 1 Dec. zullen de aangesloten orga nisaties opgeven, hoeveel leden ongeveer de cursusvergaderingen wenschen te be zoeken. Verder werd besloten dat iedere aan gesloten afdeeling vóór 5 Dec. zal mel den, hoeveel werkloozen of vermoedelijk toekomstige werkloozen de huisvlijt en handenarbeid wenschen te beoefenen. In dien mogelijk, zal dan een cursus worden gevormd en zal daarvoor subsidie worden aangevraagd. Tevens werd besloten zoo mogelijk in het voorjaar een huisvlijttentoonstelling te houden. Een commissie van drie leden werd hiervoor benoemd. Ieder kan zich dus dezen winter inspannen om straks op de tentoonstelling met mooie werk stukken voor den dag te komen. Aan het Chr. Nat. Vakverbond zal won den gevraagd in het verdere deel van den winter een lezing met lichtbeelden te doen houden over het werk der Chr. Vakbe weging. Nadat nog enkele voorbereidende maatregelen waren getroffen voor de jaarvergadering (toezegging van een sa menspraak en van zang door een dubbel mannenkwartet werd reeds gedaan) werd deze welgeslaagde vergadering gesloten. Serooskerke (W.). Maandagavond j.l. vergaderde alhier de afd. Patrimonium. Dhr P. Abrahamse leidde het onderwerp in: De beteekenis der Chr. religie voor het Maatsch. leven. Een leerzame bespreking volgde hierop. De volgende vergadering werd bepaald op 19 Dec., waarop zal behandeld worden Art. 2 van het Chr. Soc. Program. Maandagmiddag werd een voltallige raadsvergadering gehouden. Ingekomen is een schrijven van den Directeur van den Rijksdienst der werkeloosheidverzekering en Arbeidsbemiddeling, dat de jaarwedde van den agent der arbeidsbemiddeling op f 50 dient te worden gesteld. Bij de behan deling der begrooting voor 1933 is de totale jaarwedde vastgesteld op f 100, waarvan f 75 als agent der arbeidsbemid deling en f25 voor het toezicht op het werkloozenbesluit. B. en W. overtuigd zijnde, dat een belooning van f 100 in to taal niet te veel is stellen voor om voor iedere functie f 50 als belooning vast te stellen. Z.h.st. aangenomen. Voor de be noeming van dezen functionaris moeten B. en W. een voordracht indienen. Waar echter naar hun meening de heer Clarisse, die nu reeds eenige jaren op voorbeeldige wijze deze functie uitoefent, de eenige per soon is, die voor een benoeming in aan merking komt, dragen zij hem alleen voor. De directeur der Districtsarbeidsbeurs gaat met deze handelwijze accoord. Hierna wordt met alg. stemmen de heer Clarisse benoemd. Vaststelling vergoeding ingevolge Art. 101 der L. Onderwijswet 1920, over 1930, voor de school der Vereeniging voor Ger. Lager Onderwijs alhier. De kostende prijs per leerling aan de Openb. Lagere School bedroeg in 1930 f 14.98. Het gemiddeld aantal kinderen op de school voor Geref. L. O. bedroeg in 1930 181, zoodat de ver goeding behoort te worden vastgesteld op 181 maal f 14.98 is f2711.38. Aan voor schot werd in 1930 ontvangen f 1200, zoo dat er alsnog betaald moet worden f2711.38 min f1200 is f 1511.38. Aan de Openbare school is in 1930 gedurende 140 uren een vakonderwijzeres werkzaam ge weest tegen f 1 per uur; waar aan de bijz. school in 1930 eveneens een vakonder wijzeres werkzaam was, dient de vergoe ding bedoeld in Art. 101, 9e lid te worden vastgesteld op f 140. De heer Hoegen vindt de maatstaf, om de vergoeding voor een groote school, te regelen overeenkomstig de kosten gemaakt op een kleine school, onbillijk en vraagt of daar geen betere weg voor te vinden is. De voorzitter ant woordt ontkennend, doch zegt dat thans deze regeling vervalt wijl geen openbaar onderwijs meer in de gemeente wordt gegeven. In den vervolge worden de kos ten per leerling genomen van een naast- bijzijnde Operbare school met ongeveer gelijk aantal leerlingen als op de Chr. scholen zijn ondergebracht. Rapport Raadscommissie belast met het nazien der rekeningen van de school der Ver. van Geref. L. Onderwijs over de jaren 1928, 1929 en 1930 en afrekening met die school over de genoemde jaren. Bij monde van den heer Cornelisse brengt de commissie verslag uit. Het blijkt, dat die school in die 3-jarige periode een overschot heeft gemaakt van f 2819.04, welk bedrag in de gemeentekas is terug gestort. De heer Cornelisse spreekt zijn waardeering uit, over het aan die school gevoerde zuinig beheer, waarbij de heer Hoegen zich aansluit. Deze stelt voor aan de Vereen, namens de Raad, daarvoor een schrijven van dank toe te zenden. Aldus besloten. Het bekende adhaesie-verzoek van het Gemeentebestuur van St. Maartensdijk wordt voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van A. B. J. Boisenk en ande ren, om verbetering van den Secretaris- weg. B. en W. stellen voor, dit verzoek in hunne handen te stellen ter afdoening. B. en W. zullen onderzoeken, of dit in het a.s. voorjaar een werkobject voor de werk loozen kan zijn. Z.h.st. goedgekeurd. Rondvraag. De heer 'Hoegen vraagt naar aanleiding van het delven der sloot bij de woning van den burgemeester, of B. en W. zoodra de mogelijkheid het toe laat, deze sloot zullen dempen. De voor zitter antwoordt, dat B. en W. hierin dili gent zijn, doch dat de kosten hun alsnog meoten weerhouden, daaraan gevolg te geven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's Heer Arendskerke, A. Oskamp te Buurse. Te Poortvliet, J. Spelt te Stoutenburg. Te Tienhoven, R. J. D. Beerekamp te Heelsum en Door- werth. Bedankt voor Hummelo, H. W. Lovink te Gramsbergen. Voor Minnertsga, G. D. A. Oskamp te Harlingen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Wolvega, N. Streef kerk te Wormer. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Grand Rapids (Mich. N.A.), M. Heikoop te Utrecht. Ds Andree. Naar wij vernemen is de gezondheidstoestand van Ds A. An dree te Groningen, emeritus-predikant van de Geref. Kerk van Krabbendijke, de laatste dagen minder gunstig. Ds Andree is thans bedlegerig en zijn krachten zijn momenteel van dien aard dat bed houden geboden is. Vanzelf zal nu van een gedachtenispredicatie en een afscheidsrede op Zondag 4 Dec. a.s. op den dag van zijn 40-jarige ambtsbedie ning voor zijn gemeente te Krabbendijke, aan de voorbereiding waarvan Ds Andree zich reeds gezet had, voorshands niets kunnen komen. Predikantencanvent. Dr G. W. Oberman, Ned, Herv. predikant te Utrecht, vertelt in het maandörgaan Kerkopbouw van de oprichting te Utrecht van een predikantenconvent van allen, „die in één stad de kerk van Christus naar hun beste weten en kunnen willen dienen". Dezer dagen vond de eerste ver gadering plaats. Twintig leden traden toe n.l. tien Hervormde, twee Luthersche, twee Remonstrantsche, drie Geref. predi kanten, één predikant-voorganger van den Protest. Bond, één Hersteld-Ver- bandsch predikant en één Oud-Katholiek priester. De eerste maal leidde ds W. J. Wegerif, Remonstr. predikant te Utrecht in: „Christendom en jeugd". Emeritaat. Ds C. J. Schweitzer, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, is voornemens emeritaat te vragen, zulks in verband met zijn wankele gezond heidstoestand. Ds Schweitzer, die nog slechts 45 jaar oud is, diende de gemeen ten te Leimuiden, Maassluis, Workum en sinds 1929 Amsterdam. Viissingen. Gekozen tot ouderling bij de Geref. Kerk te Viissingen de heer L. Nonnekens en tot diaken de heer A. de Klerk. Tholen. Bij de Zaterdag j.l. gehouden stemming voor kerkvoogd is gekozen de heer J. van Elsacker, terwijl herstem ming moet plaats hebben op Zaterdag a.s. tusschen de heeren U. C.Smits met 21 st. en L. v. Vessem met 15 st. Comfort iseen ouder- wetsche tram. Het Onderwijsver slag over 1930 deelt in het verslag van den hoofdinspecteur voor Zuid-Holland en Zeeland het volgende mede uit het ver slag van den inspecteur in de inspectie Gouda: Een jonge, twintigjarige onder wijzer is tijdelijk aangesteld, om les te ge ven aan de eerste klas van een ulo-school. Bij mijn binnenkomen gaat hij juist over tot het behandelen van een leesles. De kinderen lezen van een dame, die met haar koffer met moeite een plaatsje vindt op het achterbalcon van een overvolle tram. Langzamerhand worden de om standigheden voor haar wat gunstiger; zij krijgt een staanplaats binnen de tram, slaagt er zelfs in een lus te bemachtigen en ook de koffer is op een veiliger plaats beland. Dan staat er de dame verelt haar wedervaren zelf: we stegen op de ladder van het comfort. Als de jonge man dit gaat verklaren, zegt hij ongeveer het volgende: „Comfort. Ja, ik weet niet precies wat dit is. Je ziet, dat ze er met een ladder opkomen. Ik denk, dat zal een ouderwetsche tram geweest zijn, tenmin ste aan onze trams de jongeman is afkomstig uit een onzer groote steden en heeft daar zijn opleiding genoten heb ik zoo iets nooit gezien." Als hij zoover ia gekomen, roept hij den inspecteur te hulp: „Weet U misschien, mijnheer, wat hiermee bedoeld wordt?" Ik kon slechts antwoorden: „Ja, ja, zeker, gaat u maar door". Sollicitante n-v e r s c h o t. Te Giethoorn hebben voor de vacante be trekking van onderwijzer aan een der Openbare Scholen niet minder dan 130 sollicitanten zich aangemeld. Naar men aan de „N. R. Ct." meldt, doorliep onge veer 75 pet. dus bijna 100 sollicitan ten! als vooropleiding de 5-jarige H. B. School. Een aantal anderen konden zelfs bogen op gymnasiale vooropleiding, terwijl enkele candidaten aan Universi teiten hebben gestudeerd, om nog maar te zwijgen van den overvloed van de meest gevarieerde akten, die een deel der sollicitanten ten dienste standen. De eer, welke door dezen stroom van intellect aan een eenvoudige plattelands gemeente met derde klasse bezoldiging wordt aangedaan, is wel teekenend voor den tijd waarin we leven. Een commissie uit aangeslotenen bij de VARA, de K.R.O. en de N.C.R.V. tracht middelen te beramen om een einde te ma ken aan de storingen van het radio-genot, welke door verschillende apparaten, die hun stroom van het electrisch net betrek ken, worden veroorzaakt. Deze commissie verzoekt in een adres een verordening in het leven te roepen, waarbij het verboden is apparaten op het net aan te sluiten, tenzij deze zoodanig zijn gemaakt, dat zij geen storingen in de radioontvangst ver oorzaken, dan wel te bepalen, dat bijv. van 78 voormiddags,van 13 en van 78 namiddags uitsluitend van de appa raten gebruik kan worden gemaakt. B. en W. wijzen er op dat een staats commissie met bestudeering van het vraagstuk van het voorkomen van storin gen bij de radio-ontvangst bezig is. Intus- schen zullen B. en W. trachten de aan de vergunningen ingevolge de Hinderwet op dit punt te stellen voorwaarden te ver scherpen, waardoor de storingen, welke door motoren worden veroorzaakt, worden voorkomen. Naar aanleiding van het adres van de Vereen, van Groenten- en Fruithan delaren te Viissingen om aan handelaren van buiten de gemeente, die hun waren wenschen te verkoopen te Viissingen, de verplichting op te leggen, dat zij zich moeten voorzien van een ventvergunning, melden B. en W., dat zij, evenals de Com missie voor de Groente- en Fruitveiling, van meening zijn, dat de gemeentewet geen belemmering van den invoer vaD waren in een gemeente toelaat ^en dat het overigens ook geen aanbeveling verdient, om ten aanzien van den verkoop van Uit een onlangs gepubliceerde statis tiek blijkt dat in 1931 in ons land ver rookt werd een bedrag van f 196.459.876. Voor drank, bier, wijn, gedistil leerd werd in hetzelfde jaar uitgege ven in totaal f 157.953.800. Alleen voor rooken en drinken dus een dikke 354 millioen gulden. Hiermee wil natuurlijk niet gezegd zijn, dat ons land financieel gered zou wezen als dus het rooken en drinken werd na gelaten. Zoo eenvoudig zijn deze dingen niet. Maar wel kan gezegd worden, dat we ondanks alle klachten eigenlijk nog in een weeldetijd leven. Een volk dat behalve voor tal van an dere genotmiddelen de hier genoemde be dragen voor rooken en drinken kan uit geven, althans uitgeeft, kan toch zeker niet als arm worden aangemerkt. Tenzij we als volk hetzelfde doen wat een werklooze doet als hij zijn steun- penningen naar de kroeg breng' OPMERKER. groenten en fruit een monopolie van be paalde handelaren in de gemeente te vestigen. De vergelijking met het „invoerkeur- loon" van vleesch gaat niet op, omdat het vleesch aan een onderzoek moet wor den onderworpen. Naar aanleiding van een verzoek der afdeeling van de O.S.P. om een „vier voudige uitkeering ineens" aan de werk loozen voor het aanschaffen van klee ding, dekking en schoeisel wijzen B. en W. er op, dat zij inzake steunverleening gebonden zijn aan de Rijksregeling en het daarom onmogelijk is het verzoek in te willigen. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening van het burg. armbe stuur over het eerste halfjaar 1931, slui tende met een goed slot van f 92.58 en een gemeentelijk subsidie van f 28.750 en die van Maatschappelijk Hulpbetoon over het tweede halfjaar met resp f 985.54 en f 33.500. De aardbeving van gisternacht. De aardschokken, die in den nacht van Zondag op Maanaag in ons land en ook in WestDuitschland werden gevoeld, zijn door alle Duitsche seismografische in richtingen geregistreerd. Ook in België zijn ze gevoeld. Te Brussel werd de trilling het sterkst in de buitenwijken der stad gevoeld. Zij duurde ongeveer een halve minuut. Het geluid deed denken aan zware, voorbijrij dende vrachtwagens. De ruiten rinkelden, schilderijen vielen van den muur. Ernstige schade werd nergens aangericht. Sterker nog dan te Brussel zijn de schok ken gevoeld te Luik, Venders, Namen en in de Ardennen. Ongevallen werden niet vermeld. Uit het Antwerpsche komen eensluiden de berichten. Te Eeckeren zou een muur door de beweging van den grond gebar sten zijn. Persoonlijke ongelukken schij nen niet voorgekomen te zijn. Ook te Londen is Zondagavond, kort voor middernacht, een lichte aardschok waargenomen. Naar wordt medegedeeld zal heden avond van 88.15 uur de directeur van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt, Dr G. van Dijk, een korte beschou wing houden voor de K. R. O.-microfoon, naar aanleiding van de aardtrillingen. H. M. de Koningin heeft op Het Loo de aardbeving ook waargenomen en voor werpen zien bewegen. Haar adjudant heeft gisteren bij het Meteorologisch In stituut in De Bilt namens de Koningin telefonisch om nadere bijzonderheden ge vraagd. Te Gemeren hebben de aardschokken behalve veel angst ook materieels schade veroorzaakt. In de tuin van de R. K. La- tijnsche school knapte een boom af, ter wijl de muren van het gebouw op ver schillende plaatsen zijn gescheurd. In de kamer van de conrector, die zich juist ter ruste wilde begeven, werd de bid- stoel wel een meter van zijn p* ats ge slingerd. Verder viel een schilderij naar beneden. Van verschillende dorpen in Oost-N. Brabant wordt bericht, dat in de dieren wereld gedurende de aardbeving de groot ste consternatie te vinden was onder het kippenvolk. De kippen werden van de stokken geslingerd en onder vervaarlijk gekakel vluchtten ze, waar ze konden, de hokken uit, om in de open lucht op verhaal te komen. Het blijkt wel, dat de aardschokken hoofdzakelijk in het midden en Zuiden des lands zijn voorgekomen. In Den Bosch, Helmond, Roermond, Nijmegen, Arnhem, Sittard zijn hevige aardschokken gevoeld. Naar het Westen schijnt het verschijnsel zich binnen Brabantsche grenzen te heb ben gehouden. Althans in Zeeland hebben maar weinigen de aardbeving gevoel! Naar het Oosten en Noorden schijnt de beving ook vrijwel te zijn opgehouden in de grenzen van Gelderland. Te Helmond werden in de geheele stad de menschen opgeschrikt. Zoo hevig wa ren hier de schokken, dat menschen, die reeds waren gaan slapen, uit bed waren gevallen. Late wandelaars, die huiswaarts keer den hadden duidelijk den grond onder hun voeten voelen bewegen. Tal van per sonen hier waren zoozeer onder den h1"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2