NU ZIJN ER KOOPJES TE HALEN Afloop Iferkoopinp en Aanbestedingen ihtjes. Brieven Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Scheepstijdingen. Advertentiën. aeerde afgevaar- 't optreden der Vak- ïebben en bet stre- pnen heeft over het stemming. het mijn aandacht fandt in de Tweede over loonen aan ild. Ln het z.g. „Bossche jdat aan de voogdij- jlaag loon werd uit- eisjes toen zij 16 en Jnoten, bedroeg voor zij 18 en 20 jaar |e niet meer dan vervolgt dhr Zandt, naar. Zoo iets is |goede hart van den sterk deze loonen |meisjes zv"jn hem zijn. ï.i. wel in het oog in vergelijking met van dien leeftijd, f5 loon, kost, inwo- nog niet een al OPMERKER. br de inspecteur van J S., die een groote |kleedde en feitelijk schen de directie en ken, heeft deze func- Irekkingen bij de R. fnningen vergeven. hem een bepaald |hij zoogenaamd een doen. In feite had niet aanneming te emakkelijk spel had I R. E. T. eenvoudig I verkoopen. ben soms vrij aan- |egel geworden, dat geld gingen lee- betrekking bij de hetgeen als er vol- Iwam, immer tot het Tdde. |eem ook bij de ver- bij bevorderingen, niet bekend, doch Idt momenteel een I ingesteld. heeft de zaak ter landen gegeven van llitiedienst. beslag geno- fereeniging te Hel- nkelweek georgani- |.g. loterij was ver- ie talrijke prijzen, ïaaimachines, enz. ^lag genomen, daar met de Loterij wet. to aangereden. |het gemeenteraads- 3.) te Venlo van de Idering huiswaarts pan twee zijner par- de Moerdijkstraat personenauto. De pn wagen gegrepen slingerd. Hij kreeg aan het hoofd, een bekkenbreuk, ter- Ie beenen eveneens prd naar het R.-K. it, waar hij is over- 51 jaar en vader fczin. [was dronken. Het DUITSCHLAND. Christentum sind einander zu tren- linister Von Gayl. rukke Rijksdagver- 't ook de rijkshoofd- publiek den 300en Iweedsch' koning echtige wijze her- nte der Tennishal- ,s geheel bezet door ichers van Berlijn. :heerden de corpo- itudenten, de Evan- n- en Jonge Vrou- jeugdafdeelingen n den Kyffhauzer- gen naar binnen. tallooze eeregas- gezant te Berlijn, zitter der Duitsch- ïg, Dr Hildebrand, he politie, Dr Mel- voordigers der re- overheid. Hierna >rd aan den rijks- mdsche Zaken, Jhr npzig bij een groot den Zwedenkoning Fon Gayl ook hier ewerk der Duitsche ing. In den chris- ereeniging ligt de ■der vruchtdragend g van dezen arbeid en en gij zult ten ht den koning, die n bodem zijn over- t den heldendood, e Christenen staat Coupondagen in De Bijenkorf vast, dat Gustaaf Adolf, hoezeer hij ook de belangen van zijn eigen rijk en volk tot aan het einde van zijn leven bevor derde, geheel en al vervuld was van zijn onaantastbare geloofsovertuiging: „Het is nu eenmaal zoo, dat de geschiedenis wordt gemaakt door mannen, die zich geheel overgeven aan het door hen be oogde doel met inzet van hun eigen leven; zij handelen naar het woord, dat Carlyle den Grooten Frederik in den mond legde: „Ik wil volbrengen of sterven!" Zulke mannen blijven voortleven in het hart van het volk. Het is goed, in onzen veel bewogen tijd een uur van vereering te wijden aan waarachtige helden, om hier door afstand te winnen van het lawaai om ons heen. Alle werkelijk groote aan voerders van een volk of een geloofsge meenschap zijn werktuigen Gods geweest, onverschillig, of zij zichzelf hiervan be wust waren. Gods keuze geeft het suc ces aan hen, die vervuld zijn van plichts gevoel voor een hoogere macht, voor een idee of een gemeenschap, tot welker lei ding zij geroepen zijn, ook al moeten zij met hun leven hiervoor instaan. Aan zulk een maatstaf moet een volk zijn leiders meten, wanneer het werkelijke leiding wil hebben. Wij, Duitschers, dragen van alle volken den zwaarsten last, omdat voor ons naast de sociale tegenstellingen ook de scheiding in geloofsovertuiging een last beteekent. Of wij Protestanten of Katholieken zijn niemand van ons mag zijn geloofsovertuiging prijsgeven. Met 't feit dezer confessioneele scheiding moeten wij in Duitschland steeds reke ning houden. Niettemin zijn en blijven wij toch één volk. Ons bindt niet slechts het Duitsche bloed, de Duitsche taal en het feit, dat wij midden in Europa van allen kant door vijanden bedreigd wor den, maar ook de gemeenschappelijke band eener Christelijke overtuiging. Wij moeten allen zeggen: Ik wil volbrengen of sterven! Wanneer wij dezen Christe- lijken staat niet verdedigen en behouden, dan zal Duitschland het slagveld worden en blijven voor uiteenloopende wereld beschouwingen. Er gaat een verlangen over heel Duitschland, niet slechts naar verbetering der sociale situatie, maar ook naar een levend geloof. Onze jeugd hun kert naar de mogelijkheid tot vrucht baren arbeid voor de algemeenheid, naar een innerlijke verhouding tot den staat Ons devies moet hierbij luiden: God met ons!" Na Von Geyl werd het woord genomen door 'den veelgenoemden hof- en dompre- dikant Ds Doehring, die er den nadruk op legde, dat de overwinning van den Zwedenkoning eigenlijk pas na diens dood werd behaald. Wanneer de Duit schers, die in het buitenland leven en voor wie juist het werk der Gustaaf Adolf-Vereeniging voornamelijk is be doeld, niet ten offer willen vallen aan het beruchte woord „Ubi bene, ibi patria", dan moeten zij met ons terugkeeren tot de sterke kracht van het geloof, tot het door Luther opnieuw ontdekte zuivere evangelie. Op waarlijk grootsche wijze wordt door het Evangelische Duitschland de 300ste sterfdag van den Zweedschen koning her dacht. De Lutherstad Wittenberg begroet te als eerste de Zweedsche gasten, die naar Duitschland gekomen waren, om op het slagveld van Lützen hun grooten ko ning te herdenken. Onder den Luther- eik, waar de hervormer 1520 den pause lijken banvloek verbrandde, kregen zij de eerste historische herinnering aan de reformatie. Met den Zweedschen bisschop D. Stedner, den Zweedschen predikant te Berlijn Ds Forell, professoren der univer siteiten van Upszla en Lund en hooge officieren uit het Zweedsche leger, begaf men zich naar de Luther-hallen, waar zij door den burgemeester van Wittenberg D. Wurm werden ontvangen. Onder lei ding van den Berlijnschen Oberdompre- diger D. Burghart werd een plechtige godsdienstoefening in de Stadtkirche ge houden, waar door den Wittenbergschen Superintendent professor Meischszner een gedenksteen werd onthuld op de plaats, waar 300 jaar geleden het stoffelijk over schot van koning Gustaaf Adolf op zijn weg naar het noorden een nacht heeft ge staan. In de messestad Leipzig begon de her denking in het nieuwe stadhuis, waar het Zweedsche kroonprinsenpaar in opdracht van den koning, generaal van Hammer- stein in opdracht van de rijksweer en hooge kerkelijke autoriteiten waren ver schenen en door Dr Geerdenier, den voor- maligen spaarkommissaris, in zijn oude functie als Eersten burgemeester werden begroet. De omgeving van Leipzig is bet parket der Duitsche historie, een landstreek, wel ke niet door de natuur, maar door gods dienstoorlogen bekend is geworden. Hier werd menigmaal om de Duitsche vrijheid en tevens om het Protestantisme gevoch ten. Duitsche boeren sleepten naar de plaats, waar de gewonde koning viel, een eenvoudigen veldsteen, welke de initialen 0. A. «n het jaartal 1633 draagt. Door Zweedsche dankbaarheid werd hier later een standbeeld en een kapel neergezet. Rij den eenvoudigen „Schwedenstein" vond de herdenking plaats voor Duitsch land, Zweden en Finland. Deze herden king gold Gustaaf Adolf als legeraanvoer der, maar minstens evenzeer ais voorvech ter van het Protestantisme. De studenten der drie landen waren naar Lützen geko men, ontelbaar vele organisaties met haar vaandels, waarbij vooral de eenvoudige bakkers opvielen, die de groote vlag mee droegen, welke bun vereeniging van Gus taaf Adolf een jaar voor diens dood mocht ontvangen. Twee latere Zweedsche mo- narchen hebben' deze vlag hernieuwd. Van den toren der kerk weerklonken de signa len der Zweedsche ruiters, dezelfde sig nalen, welke 300 jaar geleden opriepen tot den slag bij Lützen. De kroonprins van Zweeden was in de uniform van zijn regiment gekleed. De Zweedsche soldaten droegen de uniform uit den Dertigjarigen Oorlog. De soldaten der verschillende na ties hadden zich opgesteld met de vaan dels, wier traditie teruggaat tot den veld slag bij Lützen. Zij werden naar de Zweedsche kapel gebracht, waar, Farel, de Zweedsche predikant te Berlijn, D. Dr Kapler, president van het Duitsch-Evan- geliscbe Kerkbestuur en de Zweedsche bisschop D. Stadener het Evangelie der bevrijding verkondigden. Na dezen plechtigen dienst werden er kransen op de historische plaatsen neer gelegd. Hier werd door den Zweedschen kroonprins het werk van Gustaaf Adolf herdacht. Generaal Jhr von Hammerstein sprak voor Finland en Duitschland, ter wijl de regeeringsraad van Merseburg, Dr Sommer, in opdracht van de rijksregeering een krans neerlegde. Tenslotte marcheer de de traditioneels compagnie, bet 11e Saksische regiment der infanterie aan het kroonprinsenpaar eerbiedig voorbij. Lüt zen had een der grootste momenten uit de Duitsche geschiedenis op onverbeterlijk schoone wijze herdacht. De verschillende herdenkingen van den Zwedenkoning wonnen aan waarde, door dat ongeveer terzelfder tijd in Upsala ko ning Gustaaf Adolf persoonlijk tegen woordig was in de koepelvormige ruimte der universiteit, waar ruim honderd ge leerden van internationale reputatie be vorderd werden tot doctor honoris causa. Voor Duitschland werden negen geleerden gepromoveerd: de theologen geheimraad D. Deissmann de voormalige rector der Berlijnsche Universiteitgeheimraad von Dobschütz uit Halle, Prof. Stange uit Göttingen; van de juridische faculteit Prof. Richard Schmidt uit Leipzig, van de medische faculteit geheimraad Sau- erbruch uit Berlijn en voor de philosophi- sche faculteit Prof. Erwin Bauer van het Keizer Wilhelminstituut. Persoonlijk niet verschenen waren bij deze eervolle promotie de theologie-pro- fessor Rudolf uit Marburg, de medische geleerde Ascheff uit Freiburg en de staats archivaris Kretschner uit Lübeck. Den aanwezigen gepromoveerden professoren werd de eigenaardige hooge hoed met de gouden cocarde overhandigd. Wij begroeten het feit met ingenomen heid, dat Duitschland, Zweden en Finland met alle andere Protestantsche landen den driehonderdjarigen sterfdag van Ko ning Gustaaf Adolf van Zweden als den voorvechter van het Protestantisme op zoo waardige wijze hebben herdacht. Berlijn, 11 November 1932. DE CRISIS-PACHTWET IN DE PRAKTIJK. Crltlek van twee kanten. In een openbare vergadering te Tiel van den Ring Neder-Betuwe van den Bond van Landpachters heeft de secreta ris van dien bond, de heer Van Houten, uit Groningen, het woord gevoerd. De voorzitter van den Ring zeide, dat de vergadering was belegd om te protes teeren tegen de uitspraken van de kamer voor crisispachtzaken in het kanton Tiel, en de heer Van Houten, vooropstellende, dat de bedoeling van de wet-Ebels was te voorkomen, dat de pachters financieel ten i onder zouden gaan, keurde het af, dat er kantons zijn, waarin aangenomen wordt, dat pachter en verpachter de strop moe ten deelen. Er is echter ook nog andere critiek. 1 „Jurist" schrijft in het Leeuwarder Nieuwsblad: „Mijn overtuiging is, dat het hoog tijd wordt, dat zoodanige maatregelen geno men worden, dat de gedupeerde verpach ters geholpen worden om op de been te blijven. Duurt de huidige toestand nog een paar jaar, dan gaan er heel wat verpach ters om 'n luchtje. De wet-Ebels is schro melijk eenzijdig en is gebaseerd op een paar fundamenteele fouten, n.l. dat het oirbaar geacht is om de lasten van de schouders van den een af te wentelen op die van den ander en dat de rechtsregel „overeenkomsten strekken partijen toi wet" verkracht ia, In ieder geval moet het mogelijk ge maakt worden, loopende pachtovereen komsten te annuleeren, wanneer de ver pachters zich een naar hun meening te hooge reductie moeten laten welgevallen". Dit oordeel schrijft „Jurist" neer naar aanleiding van een zeer bittere klacht vein een verpachter, die tot Mei 1934 een boer derijtje heeft verhuurd, waarvan de huur niet geheel toereikend is om de hypo theekrenten en andere rente te kunnen dekken. In den nazomer van 1929 zou hij zijn grondbezit hebben willen verkoopen, dat toen allicht f 15.000 zou hebben op gebracht. (Thans waarschijnlijk op zijn hoogst f 7000). Maar de pachter wilde van ontbinding van de huurovereenkomst niet weten. De tijden brachten steeds meer moeilijk heden en achteruitgang, en de verpach ter verzocht zijn huurder nogmpas, de ter verzocht zijn huurder nogmaals, de daar ook diens bedrijf ging tanen en het land geen voldoende verzorging meer kreeg. Weer tevergeefs echter. In Mei j.l. gaf hij voor de derde maal den huurder in overweging, hun overeenkomst onge daan te maken. Doch ook dezen keer wilde de pachter daarvan niet weten. De verpachter kreeg van een kantonrechter bericht, dat zijn huurder geheele of ge deeltelijke ontheffing van pacht had ge vraagd, en in het begin van Augustus moest hij verschijnen voor den kanton rechter, die toen het verzoek van den pachter heeft verwezen naar de kamer voor crisispachtzaken. Op haar uitspraak wacht hij nog, en inmiddels heeft hij geen cent pacht ontvangen. De man is geheel zonder inkomen en kan onmogelijk aan zijn verplichtingen voldoen. „Drie maanden lang heb ik al", zoo schrijft hij, „gebedeld, om mijn zoon in de werkverschaffing te krijgen (zelf ben ik voor zware werkzaamheden ongeschikt verklaard), doch tot nu toe zonder resul taat. Ik ben dan ook ten einde raad. Bo vendien zie ik het verhuurde plaatsje, waar ik zelf zooveel zweetdroppels heb moeten laten, eer het in goede cultuur was, weer in een staat van wildernis herschapen worden." •Hij vraagt nu: Als de schuldeischers mij aanpakken, en ik met mijn gezin op straat kom, waar zal ik dan onderdak en voedsel of werk kunnen krijgen? Zou Ebels zich dan ook over mij en mijn lot- genooten ontfermen? Mr E. Fokker. DEN HAAG. Naar wij vernemen zal het op 26 Nov. a.s. zestig jaar geleden zijn, dat Mr E. Fokker promoveerde tot meester in de rechten. Na zijn promotie vestigde hij zich als advocaat en procu reur te Middelburg, werd later griffier der Staten van Zeeland, was vervolgens lid der Eerste Kamer voor Zeeland en daarna lid der Tweede Kamer voor Alk maar. Na zijn Kamerlidmaatschap was hij voorzitter van den Centralen Raad van Beroep voor de Ongevallenverzeke ring te Utrecht. De heer Fokker is thans 83 jaar oüd. De Ceres. AMSTERDAM. Het Nederlandsche stoomschip Cere3, dat op de Zwarte Zee in nood verkeerde en S.O.S.-seinen had uitgezonden, is volgens een later telegram niet vergaan. Het is veilig in de haven van Constanza aangekomen. Het schip was op een zandbank geloopen, maar is later weer vlot gekomen. Aan boord was alles wel. AMSTERDAM. De brand op de P. G. Hooft duurt nog steeds voort. Na de oplaaiing van het vuur gistermiddag was het vannacht aan boord vrij kalm. Om 6 uur is het vuur echter weer uitgeslagen en deden zich opnieuw eenige explosies voor. Van Zondagnacht af,dus nu al 3 H etmaal, duurt deze brand voort. AMSTERDAM. Vanmorgen is het K. L. M.-vliegtuig de Kwartel van Schiphol naar Indië vertrokken. Het vertrek werd aanzienlijk vertraagd door de dichte mist. Carry van Bruggen f LAREN (N.H.).Alhier is in haar wo ning overleden de bekende schrijfster Garry van Bruggen. De begrafenis zal a.s. Zaterdag plaats vinden. OOSTEREND. Nabij Den Burg is de hofstede Tienhoven, eigendom van de Doopsgezinde Gemeente, afgebrand. De hofstede was niet verzekerd- TIEL. De rechtbank veroordeelde G. J. R. uit Zuilichem, verdacht van moord op A. v. H. in den nacht van 24 op 25 Sept. j.l. tot 3 jaar en 6 maanden gevangenis straf. De eisch luidde 4 jaar met aftrek. HAARLEM. De Rechtbank sprak den 45-jarigen veldwachter K., uit Volendam vrij, die was beklaagd van G. V. te Vo lendam opzettelijk met een sabel te heb ben gestoken. Beklaagde had verklaard dat V. in de «abel waa geloopen. NEW-YORK. Hoover heeft besloten dat de Europee- sche schuldenaars moeten betalen. Het antwoord op de Euro- peesche nota's wordt volgende week ver wacht. WASHINGTON. President Hoover is niet voornemens voor te stellen het naar hem genoemde moratorium voor de Euro- peesche schulden te verlengen. De verkiezingen in Denemarken. KOPENHAGEN. Blijkens den uitslag der gisteren gehouden verkiezing zal het Folketing als volgt zijn samengesteld: Boerenpartij 39 (44) Conservatieven 27 (24) Sociaal democraten 62 (61) Burg. radicalen (democraten) 14 (16) Sleeswijksche partij 1 (1) Rechtsche partij 4 (3) Communisten 2 (0) De cijfers tusschen haakjes geven den ouden stand aan. Hoewel de conservatieven een belang rijke overwinning hebben behaald, is de regeeringsmeerderheid (sociaal- en bur gerlijke democraten) niet aangetast. Zij behoudt 76 van de 149 zetels. De communisten, die voor het eerst aan de verkiezingen hebben deelgenomen, kun nen een behoorlijk succes boeken. Minister-president Stauning beschouwt dezen uitslag als een votum van ver trouwen in het tegenwoordige kabinet. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Nov., 2.30 u. Londen 8.178.25. Parijs 9.76—9.77. Brussel 34.52—34.54. New-York 2.492.49%. Berlijn 59.2059.25. GOES. Geboren: Josefine Florentina Maria, d. v. Cyriel Edmond Borghgraef en Maria Anna Elisabeth Meiering; Ma ria Wilhelmina Juliana, d. v. Petrus Jo hannes Geijsen en Petronella Wilhelmina Theodora Maria Smout. Overleden: Janna Bak, 62 j. Middelburg, 17 Nov. '32. Op de graanmarkt was de aanvoer ge ring. Kroonerwten 1213.50, schokkers 11 14, witte boonen 1012, ronde br. boo- nen 13.5014.50, lange br. boonen 9 10„ maanzaad 3940 gld. Aangevoerd door boerinnen: boter 75 ct., kipeieren 7.20, poeleieren 5, eendeie ren 5.50, ganseieren 13 gld. Aangevoerd door handelaren: boter 75 ct., kipeieren 7, poelje-eieren 4.50 gld. Part. prijs: boter 85 ct., kipeieren 8, poelje-eieren 6, eendeieren 6.50 gld. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 7000 stuks. Prijzen kipeieren 4446 k.g. f3.91, 46—48 k.g. 4.06, 48—50 k.g. 4.77 —5.10, 50—52 k.g. 4.92—4.95; 52—54 k.g. 5.09; 54—56 k.g. 5.28; 60—62 k.g. 7.09; 62—64 k.g. 7,21—7.36; 64r-66 k.g. 7.39 gld. Bruine 54—56 k.g. 5.90, 60—62 7.45, 64—66 k.g. 7.59 gld. Eendeieren f5.35. VLISSINGEN, 16 Nov. 1932. Tomaten 5, kleiperen 7, Winterlouwtje 15, goudrei- net 11-15, glasappel 10, zure Bellefleur 10, grauwzuur 8, mispels 13, uien 2-4, Spi nazie 12-13, rapen 1, spruiten 10-20, wijn peen 1.5, kleine peen 1.5, alles per K.G. Boerekool 1-2, roode kool 3.5-5, witte kool 4.5, savoye kool 1-4, bloemkool 5- 12.5, Sla 0.5-1, alles per stuk. Selderie 1.5-2.5, prei 4-7, rammenas 2, peen 2-4.5, rapen 2.5, kroten 3-3.5, Chry santen 4.5-6, alles per bos. Veldsla 9 cent per kist. Peterselie 2-8, veldsla 14, beiden per chip. Andijvie 1-20 per kist. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veiling van 17 Nov. 1932. Peren: Beurré Alexander Lucas 22i 27, Nouveau Poiteau 1324, Comtesse de Paris 1621, Wintersuikerijen 9, Win- terbergemotten 11, Gieser Wildeman 11— 12, Kleiperen 911, afval en kroetperen 15, alles per 100 Kg. Appels: Sterappels 1218, Goudreinet 1014, Cox's Orange Pippin 1322, Zure Bellefleur 1113, Zoet Campagner 12, uitschot en kroetappels 17 p. 100 K.G. Diversen: Blauwe druiven 2628, To maten 10, Mispels 8 per 100 Kg.; Bloe men 56 per 100 pot; Hazen 1.802.66, Fazanten 0.601.07 per stuk. KAPELLE, 16 Nov. 1932. Eierveiling: Kipeieren 6.707.30, Poeleieren 4.90 5.70 per 100 stuks. Groote veiling; Zure Kroetappels 1.80 per 100 Kg, Kleine veiling: Appels: Goudreinetten 6 20, Fransche Reinetten 813, Zure Bellefleurs 615, Zoete Bellefleurs 8 12, Sterappels 821, Groninger Kroon 10, Court Pendu 411, Lanes Prince Al bert 711, Bismarck 613, Baumann's Reinette 713, Reinette d'Or 310, Campagnezoet 617, Ermgaard 815, Hollandsch Zoet 712, Notarisappels 1021, Tante Dora 8, Cox Orange Pippin 1015, Eng. Winter Gold Permain 8 10, Luntersche Pippin 58, Zoete Appels 312, Zoete Hollaart 14, Yzeken 4—6, Wondergemappels 6, Wijnzuur 712 ct., alles per Kg. Peren: Beurré Alexander Lucas 16 24, Conmtesse de Paris 1423, Winter- suikerij 611, Winterlouwtjes 612, Gieser Wildeman 8—17, Kleiperen 4—11, Souvenir de Vacheur 612, Bruine Chaumontel 511, Pondsperen 15, valpe- ren 36 ct., alles per Kg. Diversen: Blauwe druiven 2233, Mis pels 611, Spruiten 815, Snijboonen 24, Sjalotten 56, Uien 23, Aardappels 1, Tomaten 610, Wijnpeen 12, Kool rapen 1 ct., alles per Kg.; Meloenen 15, Savoyekool 26, Roodekool 57, Witte- kool 2, Bloemkool 10, Knolselderij 2 ct., alles per stuk; Andijvie 11.60 per 100 krp; Prei 4, Chrysanten 610 ct. per bos. Middelburg. Bij de Dinsdagavond ge houden aanbesteding der verbouwing van het nieuw aangekochte perceel in de Wa- genaarstraat tot Volksgebouw werd inge schreven door de firma De Rijk en Min derhout voor f8890, gebr. Jansen te Nisse voor f 8775, De Grave te Souburg voor f 8465, en Haeck en De Jong te Abeele voor f 7395. Borsselen. Woensdag werd alhier ten overstaan van notaris Beth voor de ge meente Borsselen in het openbaar ver kocht de oude veldwachterwoning. Koo- per werd dhr C. Melis, alhier,, voor do som van f 1205. Veere. Gisteren werd door notaris L. J. v. d. Harst publiek geveild een verkocht het woonhuis met tuin in de Warwijk- sche straat gemerkt A 101, kad. sectie A No. 446, groot 295 c.A. Kooper dhr Baard te Middelburg voor f710 plus do kosten. Stoomvaart-Mij. Nederland. P0ELAU BRAS, uitr., pass. 15 Perim. POELAU ROEBIAH, uitr., pass. 16 Vlis- singen naar Antwerpen. POELAU TELLO, thuisr., 16 v. Napels. TAWALI, thuisr., 16 v. Liverpool n. Am- sterdam TELAMON, 16 v. Hamburg te Amster dam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 18 Nov.: Zwakke tot matige Oostel. tot Zuidel. wind, nevelig tot zwaar bewolkt of betrok ken, weinig of geen neerslag, weinig ver andering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 766. Licht op voor fietsers: Vrijdag 4 u. 40 min. Heden overleed zacht en kalm, tn de volle verzekering des geloofs, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig ge dragen lijden, onze zeer geliefde zorgzame Moeder JANNA SCHETS, Wed. Job de Nooijer, in den ouderdom van 73 jaar en 10 maanden. Uit aller naam P. DE NOOIJER. Amemuiden, 15 November '32

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3