Verstuikingen, Kneuzingen? SLOANS LINIMENT °PUNT Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtzaken Financieële Berichten. Ingezonden Mededeellng. De tintelende, doordringende warmte van Sloan's Liniment geeft welbehagen, doet blocd- aandrang en inflammatie be- daren( maakt een eind aan de folteringen, die door ernstige verstuiking of kneuzing veroor zaakt worden. Millioenen hebbes Sloan's Liniment met succes gebruikt voor het verdrijven van Rheumatiek, Lendejicht, Ischias, Verkoudheden op de Borst, Verstuikingen, Kneuzingen. ziening betreffende bepaalde, voor gods dienstige gevoelens krenkende uitingen. Brandsioffentoeslag. De minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken, heeft heden aan alle inspecties voor de werkverschaffing het volgende rondschrijven gezonden: Ik heb de eer U te verzoeken, ten spoe digste aan de betrokken gemeentebestu ren in uw ressort namens mij mede te deelen, dat, ingaande de loopende werk week, voortaan wekelijks aan eiken te werkgestelde bij de van Rijkswege gesub sidieerde werkverschaffingen, een brand- stoffentoeslag kan worden gegeven van één gulden. Het Rijk draagt in de kosten van deze regeling hetzelfde percentage bij als in de loonen der werkverschaffing. Deze regeling geldt tot en met 1 April 1933. Arbeiders, die niet regelmatig bij de werkverschaffing arbeiden, ontvangen den toeslag alleen over de week van te werkstelling. Gemeentelijke vischvoorziening opgeheven De Gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren besloten de Gem. vischvoorzie ning op te heffen. De practijk leerde, dat de Gemeente niet voor winkelier kan spelen. De te korten van dit bedrijf bedroegen maar even f25000 per jaar. Buitenlandsch beleid der regeering. In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende de ibegrooting van Buitenlandsche Zaken voor 1933 maak ten verscheidene leden de opmerking, dat van den minister te weinig stuw kracht uitgaaf. Vele leden gaven uiting aan hun teleurstelling over de voortdu rende mislukkingen van de economischs bemoeiingen van den Volkenbond. Voorts werd nog gevraagd, of het denkbeeld van een Nederlandsch-Belgische Tol-unie bij de regeering een punt van overweging uitmaakt. Vrij algemeen werd teleurstelling uit gesproken over den tragen gang van za ken met betrekking tot de ontwapening. Verscheiden leden betreurden het door den minister in de Eerste Kamer te ken nen gegeven voornemen het resultaat van de met België over de herziening van de verdragen van 1839 gevoerde onderhan delingen voorshands niet in behande ling te nemen. Men was vrij algemeen ontstemd over het feit, dat de Nederlandsche gezant te Berlijn een appèl van de stormtroepen van den Nationaal-Socialistischen leider Hitler in het Sportpaleis aldaar heeft bijgewoond. Voorkoming van executies. In antwoord op in de afdeelingen der Tweede Kamer gemaakte opmerkingen, zegt de Minister van Justitie: Door hypotheek gedrukte vorderingen waarbij zekerheid een rechtseisch is, ko men wel in de laatste plaats in aanmer king om door wettelijk ingrijpen te wor den verzwakt. Het juiste standpunt is, om, indien aan een bepaalde bron van welvaart onher stelbare schade dreigt te worden toege bracht, in het algemeen belang te trach ten die schade te voorkomen, althans te beperken, door steunmaatregelen en soortgelijke middelen. Een uniformverbod op komst. In de M. van A. van het dep. van ju stitie zegt de minister, dat een wetsont werp inzake een unifonnverbod gereed is en dat invoering van ambtenarengerech ten spoedig is te wachten. Uit de Twentschs textielindustrie. Verschillende textielfirma's in Twente en wel voornamelijk, die welke op den ex port zijn aangewezen, hebben aan haar arbeiders het voornemen te kennen gege ven, de loonen opnieuw te verlagen. De firma ter Kuyle en Zoon te En schedé heeft haar arbeiders voor de keus gesteld een tariefsverlaging te aanvaar- den van 50 pet. voor een speciaal soort doek (sarongs) of genoegen te nemen met een algemeene loonsverlaging van pl.m. 10 pet. De arbeiders hebben de kwestie aan hun organisaties voorgelegd. Op Rigtersbleek (G. J. van Heek en Zoon) is wederom een verlaging aange kondigd van 10 pet., waarvan de eerste 5 pet. onmiddellijk en de tweede met Fe bruari a.s. in werking treedt. Eveneens is bij de fa. Gelderman te 01- denzaal, waar reeds een loonkorting heeft plaats gehad van 18 a 20 pet. een nieuwe verlaging van 10 pet. afgekondigd. Dé firma Van Heek Go. te Enschedé heeft eveneens voorgesteld de loonen ha- rer arbeiders werkzaam in de dekenwe verij met 10 pet. te verlagen. Zij heeft echter toegezegd bij aanvaarding van deze loonsverlaging een werkweek van 4^ dag te garandeeren. Momenteel werken de ar beiders in deze aideeling slechts 3 dagen per week. Wanneer de verlaging niet zou worden aanvaard, dan zou de firma zich genood zaakt zien de dekenweverij te sluiten. In de eergisteren gehouden vergadering van de drie textielarbeidersorganisaties is het voorstel der firma met groote meerderheid van stemmen verworpen. Het vermoedelijk gevolg hiervan is, dat ongeveer 200 dekenwevers en 100 andere arbeiders successievelijk zonder werk zul len komen. De SUIKERBIETENTEELT. De uitbetaling van de garantie-uitkee- ringen ten behoeve van de verbouwers. Op vragen van den heer Braat: Is het den minister bekend, dat de sui- •kerbietenfabrieken zóó weinig voor de eerste betaling van geleverde suikerbieten aan de boeren geven <ten hoogste 5 gul den per 1000 kg. netto), dat daarvan de arbeidsloonen en transportkosten niet be taald kunnen worden, terwijl de boeren wegens financieele verarming die kosten moeilijk kunnen blijven voorschieten. Is Zijn Excellentie bereid om zeer spoe dig de premie voor de suikerbietenteelt, die hooger is dan het bedrag der boven bedoelde betaling, ter beschikking te stel len, opdat de boeren die spoedig in han den hunnen krijgen, of, zoo die reeds ter beschikking gesteld is, te onderzoeken, waar dat geld bewaard blijft? heeft de minister van economische za ken en arbeid geantwoord I. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. De daarin genoemde lage prijs vindt zijn oorzaak in den huidigen zeer lagen suikerprijs. Tot een maximum van f 8.25 per 1000 kg. garantiebieten zullen van rijkswege uitkeeTingen plaats hebben ten behoeve van de verbouwers van sui kerbieten, oogst 1932, waartoe bij de wet van 11 Maart 1932 (Staatsblad no. 80) tot vaststelling van hoofdstuk V der Rijksbe- grooting voor het dienstjaar 1932 de be- noodigde gelden werden gevoteerd. EL Tot het doen van die uitkeeringen zou eerst kunnen worden overgegaan na afloop van de campagne, wgnneer uit de boekhouding der fabrieken de vereischte gegevens blijken. Daarom zullen onder de noodige waarborgen '(bankgarantie) voor schotten op die uitkeeringen worden ver strekt tot epn maximum voor 100 pet. van het per 100 kg. garantiebieten beschik baar bedrag. Dezer dagen zullen de eerste voorschotten beschikbaar worden gesteld, terwijl begin December een tweede voor schot zal worden uitgekeerd. In het mid den van het volgend jaar zal de eindafre kening kunnen plaats hebben. De schipbreuk op de Wester-Schelde. Kader meldt men ons, dat is komen Vast te staan, dat het vergane vaartuig was het motorschip Catharina, schipper Griep. Het ongeluk geschiedde op onge veer 125 meter uit de kust. Een der opvarenden, namelijk de vrouw van den schipper, is gered. Van boord van den voorbijvarenden schoener „Zwaluw", die te Hansweert aardappelen had gela den en op weg was naar Londen, is men er namelijk in geslaagd de vrouw, die in het water dreef, op te pikken. Zij was ge heel en al overstuur, zoodat de pogingen van de bemanning om van haar te weten te komen hoeveel personen er bij het ver gaan van het scheepje verdronken waren, faalden. De vrouw is daarop met de „Zwaluw" naar Vlissingen meegevaren en aldaar onder dokters behandeling gesteld. Het echtpaar had geen kinderen. De „Catharina", die in de „wilde vaart" voer, had suikerbieten geladen in Hoofd plaat en was op weg naar 'Breda. Het schip is geheel in de diepte verdwenen. Alleen zijn er nog enkele luiken van aan gespoeld. DE WINTER KOMT. Nu is het tijd voor een abonnement op de volledige Ned. radioprogramma's voor 7 cent per dag. Goessche Radio-Centrale. (Adv.) Garnalenvisschers. Bij de behandeling van de begrooting van Arbeid in de afdeelingen van de Tweede Kamer, vroegen verscheidene leden de aan dacht voor de moeilijke omstandigheden van de garnalenvisschers te Brouwersha- ven,Bruinisse enz. De heer H. J. van den Ouden, die met 15 Dec. a.s. moet aftreden als secre taris der Gezondheidscommissie te Ter- neuzen, heeft bericht gezonden, dat hij voor een herbenoeming niet meer in aan merking wenscht te komen. Middelburg. Onder leiding van mej. Ludikhuize kwamen in de Gasthuiskerk de kringen „Walcheren" van de Meisjes- vereen. op Geref. Grondslag in gecombi neerde verg. bijeen. Nadat gezongen was Ps. 68:1, ging de presidente voor in gebed en las Richt. 5. Vervolgens sprak zij een welkomstwoord tot alle aanwezigen. Daarna sprak ds de Bruijne van Vrou wepolder over: „De Dissonant". Een dissonant, een waiïklank, schijnt er te zijn bij het lezen van het overwin ningslied van Debora, als daar verhaald wordt de moord van Jaël op Sisera, de vijand van Israël. Spr. wil nagaan: de jubel van Debora over die hamerslagen, haar onverklaar bare uitspraak: „gezegend onder de vrou wen". Jaël, hoewel vreemdeling tegenover de heilsbelofte, ziet toch met smart wat in Israël gebeurt. Ze is gereed om te hel pen. En wat geschiedt? Het sein van de zegepraal klinkt, doch van Sisera's ach tervolgers. En Sisera zelf, zoekt en vindt rust in Jaëls tent. Meer dan hij vraagt ontvangt hij, doch als hij weerloos is, komt daar Jaël om hem te dooden. Is het niet valsch om zoo te bedriegen? 'En toch: Debora verklaart Jaël gezegend onder de vrouwen. Als Gods Woord moet ook dit verstaan worden. Niet de midde len zijn goed te keuren, maar het doel van Jaël wordt gezien. Ze is oprecht voor den Heere; zoo ook heeft ze gedaan wat Me- roz naliet. Haar hamer is Gods gericht. Gelijk Maria ia ook Jaël dienende te genover den Christus der Schriften. Want daarom ging het: Satan tegen Gods volk, om het Christuskind. Doch: is niet het ideaal der Christen vrouw om stil thuis te zitten? Het ge zin in de eerste plaats, dienende als Ma ria en Lydia. Is de vrouw met den Bijbel niet mee? uw voorbeeld, dan de vrouw met den hamer? Toch zijn beiden door Jezus gezegend. Ge staat in het leven, zoo moet ge met Gods Woord als de hamer, het leven in; dit kan alleen als ge gezeten hebt aan de voeten van Jezus. In den tegenwoordigen tijd is dat hard noodig, daar alles aftrekt van God, steeds brutaler ongeloofstheoriën ingang vin den. Ook aan ons gaat dat niet voorbij. Satan is hier de dissonant in het leven. Ge kunt daartegen waken, door uw or ganisatie. Samen kunt ge veel bereiken om te strijden voor den Heere. Dan is geen offer te veel, geen kruis te zwaar, uit liefde tot Hem. Als ge zoo klaar staat tot hulp des Heeren, zijt ook gij als Jaël, gezegend onder de vrouwen. In haar ijver voor den Heere is zij ideaal der Christenvrouw. Als blijk van waardeering werd den spreker aangeboden de Christusfiguur van Thorwaldsen, waarna Ds de Bruine besloot met enkele woorden van dank, en daarna met dankgebed deze goedbezochte vergadering eindigde. Gisterenavond hadden in de Lange- delft twee verkeersongevallen plaats. Het eerste te ongeveer 6 uur op den hoek van de St.-Janstraat, waar een wielrijder door een auto werd aangereden; het tweede tegen 8 uur op den hoek van de Segeerstraat. Een uit de Seisstraat met vrij groote snelheid komende wiel- rijdster kwam hier in aanrijding met een door de Langedelft rijdend motorrijder, beiden kwamen te vallen en ook de duo rijder, die op den motor zat. In beide gevallen liep alles met materiale schade af, maar het is toch weer een waar schuwing om bij het rijden van uit de zijstraten in een hoofdstraat dubbel voor zichtig te zijn. Goes. Maandagavond houdt de A. R. Kiesvereeniging haar jaarvergadering. Behalve de verslagen komt aan de orde de verkiezing van drie bestuursleden. Verder zal aandacht worden geschonken aan de ziekenhuiskwestie, met name wat betreft het in de laatste Raadsvergadering genomen besluit, terwijl, als de tijd dit toelaat, ook de algemeene landspolitiek ter sprake zal worden gebracht. Het nieuwe Leger des Heils-gebouw zal Vrijdag 18 Nov. a.s. geopend worden door den Commandant Bouwe Vlas. Gisteravond werd in hotel Centraal een vergadering gehouden van vertegen woordigers van de Kamers van Koop handel en fabrieken te Middelburg, in bij zijn van den heer burgemeester der ge meente Kruiningen, met enkele vertegen woordigers van den handeldrijvenden middenstand. Deze vergadering had ten doel te be spreken wat kan worden gedaan om eeni- ge actie te ontwikkelen in verband met de plannen ter verbreeding van het ka naal door Zuid-Beveland. Algemeen was men van gevoelen, dat getracht moet worden om alles in het werk te stellen dat deze werkzaamheden zoo spoedig mogelijk tot uitvoering wor den gebracht. Naar wij vernemen hebben Gedep. Staten niet goedgekeurd het besluit van den Gemeenteraad om aan het Gasthuis- bestuur een kasgeldleening van f60.000 te verstrekken. Zcoala in dit nummer wordt ge annonceerd zal het Kassiers-bedrijf tot dusverre gedreven door de Firma Van Heel Co. vanaf 14 Nov. 1932 worden voortgezet door een naamlooze vennoot schap onder den naam Van Heel Go. N.V. De directie zal worden gevoerd door de heeren A. J. van Heel en Mr A. L. W. van Heel, terwijl als commissarissen zullen fungeeren de heeren E. G. van Dissel, en W. Kakebeeke, te Goes, en Mr R. van Steeden te Amsterdam. 's-Heer Arendskerke. Bij het malen van voederbieten geraakte A. H. met zijn hand tusschen de bietenmolen, zoodat de toppen van zijn twee middelste vingers werden afgesneden. Dr v. d. Made verleende heel kundige hulp. Driewegen. De Raad vergaderde Don derdag. Present alle leden. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt herbenoemd dhr J. G. Nieuwen- huize. Wordt goedgevonden om voor de egalisatie van den Schoondijkschen dijk een rijkssubsidie aan te vragen. Tot agent der arbeidsbemiddeling wordt benoemd dhr N. Slaakweg. Er zal een proef worden genomen met 't teeren van een gedeelte van den Zand weg bij S. Mol, over 'n lengte van 40 M. Aan 't adres van St Maartensdijk Over sa larisvermindering van burgem., sec retarissen en ontvangers wordt geen ad- haesie betuigd. Ovezand. De Raad vergaderde Don derdag. Aan het adres van St. Maartens dijk werd geen adhaesie betuigd. Voor het verbeteren van den Borsselschen dijk volgens het Provinciaal Wegenplan, zal met de gemeenten Borssele en 'sHeeren- hoek nader worden overlegd, betreffende de kostenverdeeling. Tot agent der arbeidsbemiddeling werd benoemd de heer M. L. Slaakweg. In verband met een opmerking van de Alg. R.K. Ambtenarenvereeniging wordt de in de vorige vergadering voorgestelde kor ting op de jaarwedden en verhaal van pensioenbijdragen gewijzigd in dien zin, dat beiden voor 3 jaar gelden. i Donderdagavond hield de aidee ling van den bijzonderen Vrijw. Land storm hare jaarvergadering, welke zeer goed was bezocht. Na opening door den burgemeester, als voorzitter der Plaat selijke Commissie, werd door Overste Bierman een inleidend woord gesproken in verband met de te *ventoonen film. Ver. schillende landdagen van den Bijzonde ren Vrijwilligen Landstorm werden op het doek gebracht, alsmede de opening van de Staten-Generaal enz. Alles viel zeer in den smaak van het publiek. Hier na sprak dhr Laernoes een opwekkend woord. Spr. wekte op om vooral in deze troebele tijden zijn plicht als landstor- mer goed te begrijpen, en anderen op te wekken en aan te sporen zich bij ge noemd instituut aan te sluiten. In de pauze werd aan eenige leden een diploma als scherpschutter uitgereikt, en aan den commandant een diploma als konings- schutter. Met zeer veel lof werd door Overste Bierman den commandant dhr A. van Steenbergen, wegens het bereiken van den 50-jarigen leeftijd eervol ontslag verleend. Hij werd bijzonder gehuldigd voor zijn activiteit in deze functie ge toond. Daarna werd hij toegesproken door den burgemeester en hem namens alle leden van de afdeeling een cadeau aangeboden in den vorm van een electri- sche lantaarn, alsmede een brevet voor trouwen dienst. Dhr Van Steenbergen dankte allen voor deze huldiging. Na deze huldiging werd door overste Bierman medegedeeld, dat als opvolger van den commandant Van Steenbergen zich beschikbaar heeft gesteld dhr J. Geelkerken, van wien hij verwacht, dat deze een waardige opvolger zal zijn. Zierikzee. Onder presidium van dhr W. de Kam, kwam de afdeeling „Patrimo nium" weder in vergadering bijeen. De voorzitter deed mededeeling van enkele ingekomen stukken. Met het be stuur van het C.N.V. is in corresponden tie getreden om te komen tot de oprich ting van een Chr. Besturenbond, terwijl dit bestuur tevens onder de aandacht is gebracht de wenschelijkheid en mogelijk heid van de oprichting van een afdeeling van den Chr. Middenstandsbond. Hierna verkreeg dhr A. den Boer het woord om art. 2 van het beginselprogram in te lei den. Spr. wees op de beteekenis van de souvereiniteit Gods voor het maatschap pelijk leven, welke alle willekeur en eigen willigheid uitsluit. Op deze overzichtelijke inleiding volgde een zeer geanimeerde bespreking, waarin tal van punten breedvoerig werden be sproken. In de volgende vergadering, te houden in de maand December, hoopt dhr F. L. Timmerman art. 3 van het beginselpro gram te behandelen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sneek (vac. ds Honders), P. Visser te Warnsveld. Te Kamperveen, G. van Dop, cand. te Delft. Te Ouderkerk a. d. IJssel, B. van Ginkel te Nieuwpoort. Te Zierikzee, Joh. Gerritsen Jr. te Nieu- werkerk. Aangenomen naar Hontenisse, W. G. v. d. Vliet, em.-pred. te Nijmegen. Bedankt voor Voorthuizen, H. Japchen te Otterloo. Voor Oudemirdum, J. v. d. Heide te Hindeloopen. Voor Lage Vuur- sche, J. E. Klomp te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te Zuilichem, P. H. Wolfert cand. te Terneuzen. Te Wilsum (bij Kam pen), H. Botma, cand. te Bussum. Geref. Gemeenten. Beroepen te 's Gravenpolder, M. Heij- koop te Utrecht. Beroepbaar. De classis Win schoten van de Geref. Kerken heeft, na afgelegd praeparatoir examen, beroep baar verklaard in de Geref. Kerken de heer H. J. Heersink, cand. te O.-Pekela. De heer Heersink stelt zich direct beroep baar. Diaconale conferentie. Op 23 Nov. a.s. zal te Goes een conferentie worden gehouden van Diaconiën der Ned. Herv. Kerk in de provincie Zeeland. De conferentie zal worden geleid door Ds P. J. Steinz te Goes. Als sprekers zullen optreden Dr J. H. Adriani te Utrecht met het onderwerp: „Wat bedoelen wij met onze diaconiën en Ds J. A. Raams te Kloetinge, die.een slotwoord zal spreken. Vrouwepolder. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk werd Donderdagavond her kozen dhr A. Jobse. Ovezand-Driewegen. Herbenoemd tot ouderlingen bij de Herv. gemeente de heeren L. W. B. A. Mulder en P. Koeman en tot diakenen de heeren J. J. Mol en A. van Wijngen. Biezellnge. Bij de gisterenavond gehou den stemming voor 7 gemachtigden in het kiescollege der Herv. Gem. werden herkozen dhr A. v. d. Graaf met 107 st., M. Nieuwenhuize met 137 st., C. van de Linde met 116 st. en in de vacature, ont staan door het uit hun lidmaatschap ont zetten van de heeren J. Zuidweg en J. Kloosterman, werden gekozen L. Gijzel met 91 stemmen en H. Beenakker met 89 stemmen en in plaats van J. J. Berman, die niet meer in aanmerking wenschte te komen L. Verhulst met 92 stemmen, terwijl Andr. Marits met 89 stemmen werd gekozen in de plaats van A. van de Velde Hzn. Zondag 13 Nov. 1932. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 en 6 u. Ds Koningsberger van Amsterdam, ('sav. Jeugddienst). Wilhelminadorp, v.m. Ds de Vries, n.m. geen dienst. Kruiningen, v.m. Ds Hansen te Kats, n.m. geen dienst. Hansweert, 9.30u. ds v. Selms, 6.30 u. dr Schmidt van Kapelle. Souburg, 10 u. ds Spijkerboer, 2 u. ds Vossers van Vlissingen, 7 u. Ds Spijker boer. (Jeugddienst.) West-Souburg, 10 u. dhr Baaij. Koudekerke, 9.30 en 2 u. Ds Ten Kate. 'tZand, 10 u. Ds Hartjes van Vlissingen; 2 u. Ds Visbeek van Vlissingen. Geersdijk vm. leesdienst, nm. ds Lou- werse. Wissekerke vm ds Louwerse, nm. lees dienst. Geref. Kerken. Wemeldinge 9.30 en 2 u. cand. Batelaan te Bodegraven. Geslaagd voor machinistenexamen diploma A de heer J. H. Scheybeler te Vlissingen. 100 -jarige bruiloft. In Servië heeft een echtpaar de honderdjarige brui loft gevierd. De man is reeds 117 en de vrouw 115 jaar oud. Dit zeldzaam feest werd door honderden nakomelingen bij gewoond. Geheime zender in beslag genomen. Ten einde paal en perk te stellen aan het misbruik der clandestiene zenders, wordt daarop thans een scherpe Controledienst geoefend. Zoo is gisteren in samenwerking met de politie door den Rijksradiocontroledienst ten huize van een bewoner van de Valeriusstraat in Am sterdam (Z.) een geheime zender in be slag genomen, waarbij proces-verhaal werd opgemaakt. Verduistering. Voor de recht bank te Alkmaar heeft terecht gestaan de 67-jarige veehouder P. B., uit Ven huizen, secretaris-penningmeester van de coöperatieve landbouwvereeniging Ceres aldaar, verdacht zich in de jaren 1928 tot en met 1932 schuldig te hebben ge maakt aan verduistering van ruim f 10.000. Hij genoot een jaarwedde van f600, maar had verscheidene door hem aangekochte goederen en vee ten eigen bate uit de kas der vereeniging betaald. Verdachte beweerde, dat zijn verschil lende kassen dooreen waren geloopen. Hij wist wel, dat iets niet in orde was, maar zag op tegen een onderzoek. De Officier van Justitie gaf voor een groot deel de schuld aan het bestuur, dat zijn plicht hem te controleeren z.i. heeft verzuimd. Hij noemde het een plicht van het bestuur, om te zorgen, dat de finan- ciëele schade werd hersteld. De officier eischte zes maanden gevangenisstraf. Leeningen. De Bank-Associatie bericht, dat de in schrijving op de uitgifte van f 1.000.000 5 pet. obligatiën ten laste van de ge meente Ede is opengesteld op 17 Novem ber a.s. tegen den koers van 98 pet. Naar wij vernemen is op de uitgifte van f10 millioen 4% pet. obligatiën N.- Holland leening 1932 voor een zoodanig bedrag ingeschreven, dat de toewijzing slechts een zeer gering percentage zal kunnen bedragen. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van den raad van Doesburg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2