1 Staten-Generaal Uit de Provincie Zoeklichtjes. Ke Saneering van hei bakkersbedrijf. Gisteren heeft ook de R. K. Bond van brood-, koek- en banketbakkerspatroona zich bij stemming uitgesproken over de saneering van het bakkersbedrijf. Het gaat hier in het bakkersbedrijf om een contract, eventueel te sluiten tusschen de meelfabrieken en de voornaamste werkgeversorganisaties in dit bedrijf. Door de bepalingen in het contract ver vat, hoopt men te komen tot saneering van het bedrijf, in dien zin, dat er een einde zal komen aan den „broodprijs- oorlog" in de verschillende steden van het land. De overeenkomst beoogt de bakkerij „een redelijken broodprijs" te waarborgen en de bakkers te behoeden voor een algeheele inzinking in die plaat sen, waar de concurrentiezucht het be drijfsleven onmogelijk maakt. Het voorloopig contract is thans der halve aanvaard door de meelfabrikanten en de Ned. Vereen, van Werkgevers in het bakkersbedrijf, den Nederlandschen Bakkersbond, den Chr. Bakkerspatroons bond en ten slotte ook door den R.K. Bond van brood-, koek- en banketbak kerspatroons. Als we het goed begrijpen, komt deze saneering hierop neer, dat de consumen ten het beslag zullen hebben te betalen. De Tarwewet. Wij lezen in „Ons Platteland", het or gaan van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond: De tot dusver aangewende pogingen, teneinde in den prijs verbetering te krij gen en te doen terugkomen van de be perking der teelt, zijn nog niet met den gewenschten uitslag bekroond. Zij zullen voortgezet moeten worden. Zoowel het een als het ander begrijpen we niet in den Minister van Economische Zaken. De tarwe-prijs ligt nu met de vermin derde stroo-opbrengst beneden het peil van voor den oorlog. Begrijpt de Minister niet dat bij zooda- nigen toestand met de nog slechtere re sultaten van de andere producten, ook do best gezinde landbouw-leiders niet zullen kunnen voorkomen een wegzakken van het relatief reeds lage loonpeil der land- aibeiders ook tot op het peil van voor den oorlog? Is de Minister zich bewust, welk een jammer dit op 't platteland zal brengen? Dringend vragen wij den bewindsman: verander dit voor 'tte laat is, en neem maatregelen, waardoor de brood-noodige 12 gld. per 100 kilo tarwe bereikt kan worden. De landarbeidersloonen mogen niet meer zakken, maar als de Minister vol hardt bij zijn nu gevoerde politiek, kan het niet anders. Voor de beperking der tarweteelt hebben we geen woorden. Voor een beperking van het eenige product dat we tekort hebben, is geen ander woord te vinden danmaar we houden 'tin. De Zondagswet. Bij de behandeling van de Staatsbe- grooting in de afdeelingen der Tweede Kamer wezen verscheidene leden er op, dat de Zondagswet niet naar behooren wordt uitgevoerd; de wet verbiedt b.v. alle openbare vertooningen, voordat de gods dienstoefeningen zijn afgeloopen, doch hieraan wordt bijna nergens de hand gehouden. Deze leden wenschten stipte handhaving der wet. Andere leden echter wenschten herzie ning, opdat de wet in overeenstemming worde gebracht met de eischen van den tegenwoordigen tijd. Intusschen werd opgemerkt, dat op het ontwerp-Zondagswet reeds in 1920 eind verslag is uitgebracht, zoodat de Kamer door dit ontwerp in behandeling te ne men, gelegenheid heeft, deze geheele zaak ter sprake te brengen. Notariaat. In de afdeelingen der Tweede Kamer bepleitten verscheidene leden opnieuw, dat de notarissen Staatsambtenaren be hooren te worden, met vast salaris. De Staat zou dan de dikwijls zeer groote winsten kunnen verwerven, die sommige kantoren opleveren, terwijl aan enkele plattelandsnotarissen, die thans een zeer gering inkomen hebben, een beter be staan zou kunnen worden verzekerd. Vele andere leden konden deze ziens wijze geenszins deel en; zij achtten de voordeelen, verbonden aan het tegen woordig karakter van bet notariaat, te groot om deze op te offeren aan de buns inziens geringe kans op voordeel van den Staat. Uit de kartonnijverheid. De besturen van de Fabrieksarbeiders- bonden hebben aan de Vereeniging van Neder landsche Strookartonfabrikanten ge schreven, dat zij met groote zorg vervuld zijn omtrent de funeste gevolgen, welke voor de kartonindustrie uit den onrust barenden onderlingen concurrentiestrijd der strokartonfabrieken reeds zijn en nog kunnen ontstaan. Van dien concurrentie strijd vreezen zij duurzaam ernstige gevol gen niet alleen voor de kartonindustrie, maar ook voor de betrokken arbeiders voor den landbouw, voor de gemeenten en zelfs voor het land. De arbeidersbesturen stellen een bespreking voor, om zic'h ge zamenlijk over de te nemen maatregelen voor mogelijke verbetering in den bedrijfs- toestand te beraden. Aan alle twintig fa brikanten is een afschrift van den brief toegezonden. TWEEDE EASIER. Algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting. Gisteren werden de algemeene beschou wingen over de Rijksbegrooting voort gezet. De heer Knottenbelt, Lib., weer sprak de stelling der soc.-democraten, dat de bestaande economische organisatie heeft bewezen ondeugdelijk te zijn. De tijd voor het verkondigen dezer stelling is gunstig en op het eerste gezicht lijkt deze conclusie aannemelijk, doch zij berust op schijn. Spr. noemde allerlei andere oorzaken van de crisis, niet het minst de funeste handelspolitiek in het buitenland, waar aan sociaal-democraten zeker ook schul dig staan. Verder betoogde spr., dat de liberale politiek den laatsten tijd al te zeer ver waarloosd is. De belastingverlaging der laatste jaren was mogelijk, omdat de middelen ruim vloeiden, niet omdat er bezuinigd werd. Sinds 1927 zijn de uitgaven steeds geste gen. Toen bezuinigingen onmiddellijk noo- dig waren, heeft de regeering die op de lange baan geschoven door de benoeming van de commissie-Weiter. De instelling daarvan getuigde niet van zelfstandigheid en kracht. Tegen de wijze, waarop de salariskor ting wordt uitgevoerd, o.a. tegen de extra korting voor ongehuwden, maakte spr. bezwaar. Hij zou wenschen een algemeene herziening van het Bezoldigingsbesluit en een wijziging van de Gemeentewet, waar bij de raadsbesluiten, die de bezoldiging regelen onderhevig zijn aan de goedkeu ring van de Kroon. Voorts klaagde hij over gebrek aan ge- zagsvertoon van deze regeering, waardoor verschillende groepen haar kracht zoeken in intimidatie. Het vertrouwen der libe ralen in dit kabinet is volkomen verloren gegaan. De heer S'noeckHenkemans, C.H., zeide, dat zijn fractie zal steunen de maatregelen, die deze regeering voorstelt ter dekking van het tekort Men moet dit wel doen, wil men erger voorkomen. Spr. besprak vervolgens de werkloos heid. De regeering kan die niet oplossen, maar zij geve den werkloozen een tegen wicht voor het zedelijk gevaar, dat hen bedreigt. Zonder zedelijken ondergrond zullen de beste economische maatregelen geen baat brengen. Men mag deze regeering geen verwij ten maken, dat zij te weinig gezag toont. Zij bewandelt den juisten middenweg. Aan volksdemonstraties hechten de C.-H. niet, maar zij erkennen het recht tot de monstratie. Dit getuigen van eigen idea- 'len brengt echter groote gevaren mee. Men moet wel bedenken, dat het gezag niet mag worden gehinderd, wil men hechten aan vrijheid. Zonder gezag is vrijheid onmogelijk. Een bepaalde groep moet niet aan de regeering haar gedragslijn willen voorschrijven. Spr. verdedigde voorts het parlemen taire stelsel, dat het eenige juiste middel is om controle op de regeering uit te oefe nen. Daarbij vormt een parlementair ka binet een goede waarborg voor een krach tig beleid. De C.-H. willen daartoe samen werken met iedere partij, die met hen willen strijden voor godsdienst, gezin en gezag. De heer Al bard a, S. D., betoogde, dat men de schuld van de crisis niet mag werpen op oorlog en handelspolitiek. Oor log is een product van het kapitalisme en een verkeerde handelspolitiek is een vorm van oorlog. De loonsverlaging is geen middel om de crisis te verlichten, hetgeen blijkt in Duitschland en Enge land. De arbeiders zien in de pogingen tot loonsverlaging slechts reactionnaire po gingen voor het behouden van de be drijfsresultaten, de winsten in de toe komst. (Een stem: „De Arbeiderspers!") Spr. is ervan overtuigd, dat de moei lijkheden voor staat en gemeenten nog grooter zullen worden. Nu zijn er sommi gen zelfs zoo dom, om het wel op inflatie of staatsbankroet te willen laten aanko men. Ons nationaal vermogen en inkomen moeten in het alge meen zooveel mogelijk intact worden gelaten. Zij zijn al door de crisis aangetast, doch in deze abnormale tijden dienen beide te worden aangewend om het geestelijk en sociaal leven te hou den op het peil waarop het na veel moeite en vele jaren eindelijk is gekomen. Ter oplossing van de financiëele moei lijkheden noemde spr. een heffing uit de vermogens gedurende 3 jaar, invoering couponbelasting en belasting van goede ren in de doode hand en conversie van leeningen. Spr. verdedigde verder het recht van demonstratie en oefende critiek op het verbod van stempel-vrijstelling voor werk loozen. De heer Rutgers van Rosenburg C.-H., verdedigde de voorzichtige finan ciëele politiek van Minister de Geer. Het budget moet op verlaging worden ingesteld ter bereiking van een lager levensniveau. Daartoe baat niet het doen van aflossingen uit leeninggeld; dit ware slechts verschuiving van lasten van het heden naar de toekomst. Het middel ware wel verleidelijk, doch het leert ons niet, de tering naar de nering te zetten. Deze begrooting gaan we in met een ongedekt tekort van 22 millioen; hoe het over een paar jaar zal zijn, is volkomen onzeker. Het tekort is nu W-fa millioen, het spoor wegtekort inbegrepen, als de minister zijn opcenten op de invoerrechten niet krijgt; dat spoorwegtekort heet echter te zullen worden weggewerkt, waartegenover spr. sceptisch staat Het is absoluut noodzakelijk, ons in te stellen op een lager niveau; we zouden het tegenwoordig peil tijdelijk kunnen verlengen door leeningen, doch dit zou op den duur geen redding kunnen brengen. Vandaag voortzetting. Trambotsing. Dinsdag is te Sas van Gent een botsing geschied tusschen een trein met bietenwagens voor de Goöp. Beetwortelsuikerfabriek en een personen- tram van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram wegmaatschappij,, Een personenwagen liep veel schade op. Een vrouwelijke pas sagier werd gewond. DE RADIODOKTER steeds en over al te ontbieden. Thans lage tarieven door gecombineerde bezoeken. J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) De ziekenhuisverpleging te Vlissingen. De heer A. Rorije, lid van den gemeenteraad te Vlissingen, zond aan Ged. Staten van Zeeland het verzoek om goedkeuring te onthouden aan het be sluit van den gemeenteraad, betreffende de oplossing van de ziekenhuiskwestie, op grond, dat de desbetreffende besluiten van den gemeenteraad van 29 April en 28 October j.l. in strijd zijn met het alge meen belang. Adressant meent, dat de uitgaven voor de gemeente zeer belangrijk zullen stijgen, daar de door de commissie gemaakte be rekening niet overeenkomt met de werke lijkheid. Volgens mededeeling van B. en W. zullen alle belastingen volgend jaar belangrijk worden verhoogd, met name de opcenten op de gemeente-fondsbelasting van 80 op 100, die op de personeele be lasting van 120 en 220 op 150 en 250; de straatbelasting van 3 op 4 pet., terwijl de loonen zullen moeten worden verlaagd. Waar al deze maatregelen moeilijk zullen zijn uit te voeren, dient verder gewezen te worden op de groote werkloosheid te Vlissingen met als gevolg daling van allo inkomsten en dus verarming der bevol king. Wel is waar, is het gasthuis (dat thans volgens raadsbesluit als ziekenhuis zal worden opgeheven) vele jaren oud en dus geen modern ziekenhuis, doch de Vlissingsche medici hebben herhaaldelijk verklaard, dat de behaalde resultaten in het gasthuis goed waren. Vlissingen. Gisteravond vergaderde al hier de anti-rev. kiesvereeniging. De voorzitter, de heer P. G. Laernoes open de op de gebruikelijke wijze en sprak zijn blijdschap uit over de groote opkomst, wat moed geeft voor de a.s. verkiezin gen. In behandeling kwam allereerst de be handeling van het anti-rev. verkiezings manifest, dat met algemeene stemmen werd aangenomen, waarna besproken werd de candidaatstelling en tenslotte de wijzigingen in het program van beginse len. Beide werden na eenige besprekingen eveneens goedgekeurd. Na rondvraag eindigde de heer Baar- schers met dankzegging. Goes. Naar wij' vernemen, hebben twee Raadsleden aan Ged. Staten verzocht het Raadsbesluit, waarbij aan het Gasthuis- bestuur een kasgeldleening van f 60.000 werd verstrekt, niet goed te keuren. Eindelijk moet, naar wij bij geruchte vernamen, de Minister van Binnenland- sche Zaken hebben goedgekeurd een cri sissteunregeling voor eenige groepen ar beiders. De bedragen moeten echter iets lager zijn dan door B. en W. is voorge steld. Woensdagavond hield de Vereen, tot bevordering van Chr. Schoolonderwijs, school Westwal 34a, haar ledenvergade ring en ouderavond (den tweeden in dit jaar), waarvoor groote belangstelling was blijkens de flinke opkomst van ouders en leden. De voorzitter, de heer L. S m i t, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna hij in zijn openingswoord wees op de zorgvolle tijden, die ook him dreigende schaduwen over hel onderwijs werpen. Zullen we daarom met alle kracht pal staan voor ons Christelijk onderwijs, we zullen onzerzijds als christenen alles in vol vertrouwen in Gods Vaderhand stel len. Het 'hoofd der school, de heer Neder land, bracht daarna het schoolverslag uit, dat stond in opgewekten toon en sprak van gezegenden arbeid. Al was het ver slag bestemd geweest voor de vorige ver gadering in Mei, het was er nu even aan trekkelijk om. In 't personeel was geen verandering gekomen; de beide kweeke- lingen de heer Fossen en mej. Van der Wart, kregen een benoeming buiten Zee land het aantal kinderen blijft station- nair. (Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de heer J. M. Broekstra herkozen, welke 'herbenoeming werd aangenomen, terwijl in de plaats van den heer J. A. Steketee, die wegens ouderdom niet meer in aanmerking wenschte te komen, geko zen werd de heer G. M. den Herder, die de benoeming in beraad wenschte te 'hou den. De voorzitter wijdde nog woorden van dank aan den aftredenden heer Steke tee, die zoovele jaren in het bestuur de belangen der school diende. Bij monde van den heer Den Herder rapporteerde de Commissie tot nazien der boeken van den penningmeester, dat deze m goede orde waren bevonden. Nu volgde bet referaat van den heer J. Meindersma, onderwijzer aan de school over het onderwerp: „Wat is de Chr. school?" Spr. merkte daarbij op, dat de school is een onderwijsinstituut tot steun van 't gezin; dat de school een eigen taak heeft in samenwerking met de ouders; dat het kind niet alleen moet op gevoed worden tot 'n mensch, maar tot een mensch tot allen dienst Gods be kwaam. Daarom moet opvoeding en on derwijs gericht zijn op het Woord Gods. Christelijke opvoeding eischt een christe lijke school, waar het Woord Gods de cen trale plaats inneemt. Daar zijn gedrag en tucht steunpilaren bij het onderwijs en wordt het 'kind beschouwd als een zon daar, doch ook als door den Doop inge lijfde in Gods genadeverbond. De heer Meindersma ontving een warm applaus, waarna onder het gebruik van een kopje thee de tongen los kwamen; verschillende vragen en opmerkingen wer den gedaan en beantwoord, waaruit bleek hoe de ouders meeleefden met onze Chr. school. De tijd drong echter, zoodat de voorzitter een eind aan de bespreking moest maken met de belofte, dat het be stuur zal overwegen of een „praat-avond" kan worden ingevoegd. De heer Hofstra eindigde met dankge bed. Kapelle. De A.-R. kiesvereeniging kwam onder voorzitterschap van Ds A. Scheele in vergadering bijeen. Na een kort ope ningswoord van den voorzitter, waarin hij ook herdacht het afsterven van Mr Heemskerk, had de bespreking plaats van het program van actie en werd vooral de aandacht geschonken aan de candi daatstelling voor de a.s. Kamerverkiezing. De voorz. hoopt tegenwoordig te zijn op de te houden vergadering van het Prov. Comité. Als afgevaardigde werd benoemd de vice-voorzitter, dhr A. Slabbekoorn. Na nog enkele besprekingen hield de voorz. een referaat over het zoeken naar den man, welke de wereld redding zal brengen. Allereerst wees hij op den Man welke de profeet Jesaja teekent. Op dezen moet de wereld zien. Van dezen alleen is heil te verwachten. In beknopten zin schetste spr. vervol gens de beginselen, waarop het fascisme stoelt. De levensgeschiedenis van Hitier en zijn ideeën werden uitvoerig uiteen gezet. Ook Mussolini, de Italiaansche heerscher, werd besproken. Ook deze kan nog geen redding brengen. Spr. wekt op om te steunen op het Woord van God, daaruit te putten, daar uit te leven en daarvan heil te verwachten. Een geanimeerde bespreking volgde. De vice-voorzitter vertolkte den dank van de leden en eindigde met dankgebed. De vergadering was goed bezocht. In het lokaal „Obadja" werd op ini tiatief van de Fa H. Blok Zonen een filmvoorstelling gegeven door de N.V. J. A. Carp's Garenfabriek te Helmond. De opkomst was bizonder groot RIlland-Bath. Dinsdagavond vergader de de afdeeling van den Ned. Chr. Land-»- arbeidersbond alhier. De vergadering werd door den voorz., dhr J. Kole, met gebed geopend, die mededeelde, dat het hoofdbestuurslid, dhr Vingerling, verhin derd was te komen. Wel was aanwezig Ds Hetebrij. Beslaten werd om in zoo groot mogelijken getale op te trekken naar de propagandavergadering te Goes op a.s. Donderdagavond. Hierna werd in beginsel besloten D.V. de a.s. jaarverga dering een feestelijk karakter te doen dragen. Nadat eenige voorkomende zaken besproken waren, sprak Ds Hetebrij een opwekkend woord. Z.Eerw. begon met te wijzen op de groote actie van het C.N.V. in November over het gansche land, waarvan meer practisch nut kan worden verwacht dan van demonstraties ipet po- litieken ondergrond. Hij wees verder op de noodzakelijkheid van krachtige propa ganda van de leden persoonlijk, inzon derheid onder de ongeorganiseerden, die nog misleid door valsche mystiek en verkeerde voorlichting buiten de orga nisatie staan. Ook waarschuwde hij tegen misleidende leuzen en onvervulbare be loften van de zijde der roode vakbewe ging, opdat men zich niet zou laten mee voeren in verkeerde stroomingen, doch trouw en volhardend zou strijden in de gelederen der Christelijke vakbeweging, die niet strijdt voor macht, maar voor recht. Na nog de aandacht der jongeren gevestigd te hebben op de plannen der commissie voor ontspanning en ontwik keling sloot Ds Hetebrij met dankzegging de vergadering. Domburg. In de Dinsdagavond gehou den Raadsvergadering werd het adres van de Prov. Commissie voor Werkloozenzorg uit het N.V.V. en de S.D.AP. voor ken nisgeving aangenomen. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur werd goedge keurd op een bedrag aan ontvang van f2995.26, aan uitgaaf van f 1719.81, dus met een goed slot van f1275.45. De Begrooting van datzelfde Bestuur werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f2145.67. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening van f 5000 tegen een rente van ten hoogste 5 pet. voor aanleg van een rioleering in de Noordstraat, Badstraat en Wijngaardstraat. Het adres van den Raad vanl St.-Maartensdijk inzake verminde ring van de jaarwedden van Burgemees ter, Secretaris en Ontvanger werd voor kennisgeving aangenomen. Van verschillende pachters van gemeen- te-landerijen was een verzoek om pacht- verlaging ingekomen. B. en W. stellen voor om, evenals het vorig jaar, 10 pet. verlaging te geven. Dhr Brand stelt 15 pet. voor. Dhr Elout kan medegaan met deze verlaging, Dhm De Viseer en De De anti-nationale propaganda van den rooden bond van Ned.erlandsche onderwijzers, begint goede vruchten te dragen. De heeren kunnen 't met hun geweten niet overeenbrengen nationale liederen met de kinderen te zingen en aan de her denking van Willem de Zwijger in 1933 kunnen ze natuurlijk niet meedoen. De gevolgen van deze „volksopvoeding" blijven niet uit. 't Was op den dag van de groote be tooging te 's-Gravenhage. „Langs De Witte zoo vertelt „Het Volk", in dit geval dus een onverdachte bron liep een troepje partijgenooten. Rasechte Mokummers. Met rasechte Mo- kumsche gijn! „Wa's dat four 'en frijer?" „Willem de Swaager Vier, vijf, zes gebalde vuisten gingen omhoog." Bedroevend staal van onkunde en ver dwazing. Bij het zien van het standbeeld van den grondlegger van onze volksvrijheden wor dende vuisten gebald. En dat wordt dan door een orgaan, dat een nieuwe maatschappij heet voor te be reiden, met groote ingenomenheid ver meld. OPMERKER. Pagter ontraden de verdere verlaging tot 15 pet. o.a., omdat daardoor de verant woordelijkheid van de pachters wordt ver minderd en daardoor later maar, bij open bare verpachtingen wordt opgeboden, daar men toch verwacht vermindering te zullen krijgen. Tenslotte werd met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Visser en De Pagter besloten tot een pachtver- laging van 15 pet Een verordening tot het heffen van leges voor het maken van muziek werd vastgesteld. Op voorstel van den heer Elout werd besloter geen besluit te nemen inzake het vaststellen van een rooilijn plan, vóór alle Raadsleden dit plan be hoorlijk hebben kunnen bestudeeren. Van de afd. Domburg van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond was een verzoek ingekomen om, bij het vaststellen van plans en bestekken voor de aanbe"* jding van den aanleg van waterleiding met verschillende wenschen rekening te hou den. B. en W. stelden voor de vaststel ling daarvan aan hen over te laten, waar bij zij zich bereid verklaarden met even tueels wenschen van den Raad rekening te houden. Dhr Geldof wil wel voor dit voorstel stemmen wanneer B. en W. dan ook toezeggen om bij het ontwerpen der bepalingen overleg te plegen met de afd. van den Bouwarbeidersbond, waartegen de voorzitter en dhr Reijnhoudt bezwaren hebben. B. en W. hebben steeds getoond, dat zij met billijke verlangens rekening houden, maar zij zijn niet bereid zich vooraf te binden door allerlei toezeggingen te doen. Dhr Brand zag toch gaarne, dat het graven van de sleuf voor de waterleiding niet in werkverschaffing werd uitge voerd. Dhr Reijnhoudt meent, dat de kwestie van al of niet aanbesteding van het graafwerk beter later kan worden behandeld. Dhr Elout zegt, dat zeer zeker niet het geheele werk van aanleg van de waterleiding in één perceel zal worden aanbesteed. Het voorstel om het maken der voor waarden enz. van aanbesteding aan B. 'en W. over te laten wordt daarna met 6 tegen 1 stem, die van dhr Geldof, aan genomen. Thans komt in behandeling de kwestie van verplichte aansluiting bij de waterleiding. De voorzitter geeft een uitvoerige toelichting. Op het eerste gezicht is er iets onsympathieks in deze vrijheidsbeperking gelegen. B. en W. zijn echter tot de overtuiging gekomen, dat er geen ander middel is om een sluitende exploitatie te verkrijgen. Wordt de aan sluiting niet verplicht gesteld dan zal in het begin een groot tekort zijn, dat door belastingen gedekt moet worden. Daar door zou de verdeeling der lasten nog veel minder billijk zijn. Dhr Geldof verklaart zich principiëel voor het voorstel van B. en W. maar heeft verschillende feitelijke bezwaren, waarvan de grootste is het tarief. Hij vraagt de verzekering, dat voor een werk mansgezin niet meer dan 20 pet. per week voor water moet worden betaald. Dhrn Westenburger en Elout zeggen, dat, waar men nog niet weet wat de kosten van aanleg van waterleiding zullen zijn ook het vaststellen van een tarief nog niet kan geschieden. De kwestie is thans al leen of men een tarief, gebaseerd op een gemiddelde van f30 per aansluiting kan aanvaarden. Dhr Geldof blijft nog be zwaar maken tegen het geven van zijn stem wanneer de tarieven niet zijn vast gesteld. Dhrn De Visser en De Pagter verklaren zich tegenstanders van de ver plichte aansluiting. Eerstgenoemde vreest met de waterleiding een groote lijdensge schiedenis. Dhr Brand kan zich op een basis van f30 per aansluiting voor de tarieven wel vereenigen met verplichte aansluiting, maar vraagt zeer soepele toe passing van de verplichting voor hen, die weinig kapitaalkrachtig zijn. Na een uitvoerige discussie, waarbij dhr De Visser nog met nadruk waar schuwt tegen aanneming van het voor stel van B. en W. tot verplichte aanslui ting, wordt overeengekomen, dat de ta rieven, die nader aan den Raad zullen worden overgelegd ter goedkeur g, zul len worden opgemaakt met als uitgangs punt een bedrag van niet meer dan 20 ct per week gegoeden en brengst per a< Het voorste werd daarna van de heere: aangenomen, groote voldoei definitieve waterleiding dit een dag voor Domburg Aangenomei voorbehoud Gemeenteraad komsten tot nisch beheer Middelburg. Bij de rond Visser waaron verschaffing g zegde toe me een volgende g rekening te h' geen bezwaar voor hen, die merkt op, da algemeene Ch: Westkapelle heer J. uit Mi< springen over land te bekijk tusschen Wes dien dag pub uit te glijden e Dr Huygens spoedig ter pl noodverband a auto naar Mie Stavenisse. de melkprijzen men, doordat i prijs van 8 eer Bruinisse. In gadering van 1 Bruinisse were ving der werl dienstjaar 193: schrijving A is van f 5020 en drag van f 10.£ Net Beroepen te te Kampen. Bedankt vooi Ede. Voor Den Willige Langer G Beroepen te cand. te Terne Chi Beroepen te den te Den Hat Beroep en Kerkvoogdij Hoornsterzwaaj sedert het over] huizen vacant den aanslag va betalen, zoodat kan worden be Heinkenszam alhier zijn her heeren M. Paa tot diaken dhr tot diaken dh vertrek van dhi Kruiningen. den stemming 1 college werden met 75 st. en E st., terwijl in d werd gekozen Dhr Jan Poleij R. v. W Maandag j.l. is jaar in het Dia overleden de h< hoofd der Chr. Op het gebie was de overlede Te Zeist J ongepier, reeks van jare openbaar onder scholen werkzae tal van jaren normaallessen. Ned. Cl vereenigin Ned. Chr. Stu thans 1148 (on gens de afdeelii sterdam Gem. Universiteit 48; 85; Groningen 8 Rotterdam 29; 45; Willemsoor buiten afdeeling Prot. Ch Een dezer da van Prot. Chr. De voorzitter Hilversum, opei gebed en wees betering in de i de toestanden Vervolgens spra dreigen van ee: buiten de kweel scholen, die de v°or lokalen e stemd voor U.L. onderwijs van I Tenslotte hield vorming van J

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2