Hoofdpijn en Kiespijn Binnenland. Mijnhardt's Poeders Uit de Provincie In de hoofdstad van Argentinië heeft zich op straat een ontzettend tooneel af gespeeld, waarbij niet minder dan 16 per sonen zijn gedood. De leden van twee families, die elkaar bestrijden, openden midden in de stad een revolvervuur. Bin nen tien minuten waren allen óf ster vende óf reeds dood, met uitzondering van een meisje van 16 jaar, dat kans had gezien te ontkomen. Dertig kinderen blijven onverzorgd achter. DE SOC.-DEM. BETOOGING IN DE RESIDENTIE. Een natte en daardoor ietwat zielige vertooning. De groote door de S.D.A.P. en het N.V.V. georganiseerde betooging in giste ren kalm verloopen. Er was dank zij de wekenlang gevoerde propaganda enorme belangstelling. Naar schatting waren er een 50 a 60.000 mee- tinggangers. Maar de regen die reeds 's morgens begon te vallen bleef den ge- heelen dag aanhouden wat nu niet be paald bevorderlijk was voor een opge wekte stemming. De enorme drukte bij de treinen was mede oorzaak, dat het program niet ge heel kon worden afgewerkt. Duizenden betoogers kwamen pas bij Houtrust aan, toen de eerste demonstranten reeds afge marcheerd waren. In lange reien stonden de laatkomers te wachten op het tijdstip dat ze op het terrein konden worden toe gelaten. Dit moment zou echter voor hen niet aanbreken; zij moesten zonder op Houtrust geweest te zijn reeds weer af- marcheeren. Onder meer met dit gevolg, dat ze 1 hoe doorweekt ze ook waren zelfs geen gelegenheid hadden een kop koffie te gebruiken. Een verslaggever van „Het Vaderland" vertelt er van: De organisatie van de S.D.A.P. was, wat de voorbereiding betreft, niet andern dan uitmuntend te noemen. Houtrust was uitstekend gereed gemaakt om de duizen den partijgenooten te ontvangen. Op één ding was niet gerekend, kon ook niet ge rekend worden, op den regen, en die heeft op den Rooden Dinsdag de pap al zeer gezouten. Om te beginnen zijn ver scheidene van de extra treinen te laat aangekomen, sommige zelfs een uur. En als de demonstranten dan op de perrons waren afgezet, begon het lijden eerst recht, want dan moesten zij met hun opgerolde vaandels, ingepakte muziek instrumenten naar Houtrust wandelen, en dat in den aanhoudenden regen. Drui pend kwamen zij al op het terrein aan. De toegangspoorten konden den stroom niet verzwelgen; voetje voor voetje kon men het terrein betreden. Van de kaart- controle kwam niet veel terecht. Achter het hek waren de 1500 ordebewaarders opgesteld, die de groepen zouden bege leiden, om te beginnen, op elke zes meter afstand één begeleider. Maar toen men eenmaal aan het trek ken ging, is van dien maatregel niet veel terecht gekomen. Door de vertraagde aankomst der trei nen was alles vertraagd, ook de politie ruiters, zoodat de stoet aanvankelijk zon der deze op stap is gegaan. De geheele demonstratie was onder verdeeld in vijftien groepen. Tusschen elke twee groepen was een groote tus- schenruimte om het verkeer gelegenheid te geven door te glippen. Dat alles werkte naar genoegen, maar de stoet zelf kreeg er nog een triesteren aanblik door dan zij al had. Het leek wel, of velen onderweg de wandeling door de stad opgaven, want hoe verder men kwam, hoe magerder de groepen werden. Het was ook geen pretje om door den regen van Houtrust naar Waalsdorp te trekken. De dames met hun dunne kousjes, nu doorweekt met regen en modder, de heeren met hun lekkende hoeden, en hun doordrenkte broekspij pen, de jongemannen, die veelal de pet achterste voren zetten en den nek met een zakdoek beschermden tegen lekwater van de pet, zij allen stapten er wel stevig door, maar konden zich slechts met moeite tot eenig enthousiasme opwerken. Triest is het goede woord voor deze vereenigde demonstratie, die immers in zichzelf geen warmte had, omdat het die duizenden niet raakt of de Regeering uit bezuiniging een aantal kantongerechten opheffen wil. In den loop van den mid dag was reeds te voormen, dat de achter sten de Van Alkemadestraat niet zouden halen, alvorens daar de stoet ontbonden zou worden. Zielig trokken ze maar mee langs den weg, die nat was en geen doel had. INVOER VAN STEENKOOL IN BELGIE Afschaffing contingenteering? Ingevolge stappen, gedaan door de steenkoolproducenten, ten einde ver mindering van de invoercontingenten voor buitenlandsche steenkool te verkrijgen, heeft de Belgische ministerraad zich, naar de Telegr. verneemt, gistermiddag weer beziggehouden met de contingenteerings- kwestie. De ministerraad heeft zijn vorig besluit gehandhaafd, om de contingen teering in etappes af te schaffen, waar bij rekening zal worden gehouden met de overeenkomsten, die zijn gesloten met Nederland, Duitschland en Engeland. Besloten werd onderhandelingen te be ginnen met Duitschland ten einde den invoer van een grootere hoeveelheid huis brand in België mogelijk te maken en daarna zal met Nederland worden onder handeld. De steun aan den tuinbouw. Men schrijft uit Langendijk aan de „N.R.Crt.": Het ontwerp-Steunwet voor den tuin bouw maakt in tal van tuindersorganisa ties een onderwerp van behandeling uit en overal komt men tot de conclusie, dat, wordt dit ontwerp aangenomen, de tuin bouw in de ellende blijft zitten. Dit oor deel is gegrond op bekende omzetcijfers der veilingen, welker leden voor dien steun in aanmerking komen. In het nor male jaar 1929 n.l. was de omzet van de veilingen, aangesloten bij het centraal bureau, ruim f95.000.000, in 1931 was die f80.149.000. Blijkens tot nu toe bekende cijfers zullen de omzetten over 1932 niet meer dan f75.000.000 bedragen. Als maxi mum-steun is in het ontwerp f5.000.000 beschikbaar gesteld, zoodat de tuinders dan tot een ontvangst van f80.000.000 zullen komen, een bedrag, dat overeen komt met den omzet in 1931. Dit jaar is juist het slechtste, waardoor de tuin ders al dieper in de ellende zijn geraakt. Van de zijde der tuindersorganisaties wordt er daarom op aangedrongen, dat het maximum-bedrag van 5 millioen tot 20 millioen wordt verhoogd. Verlenging van de Tarwewet. Het Hdbl. verneemt, dat eerlang te wachten is de indiening van een wets ontwerp, dat ten doel heeft, den expiratie datum der Tarwewet met twee maanden te verschuiven. Ter verduidelijking wordt opgemerkt, dat de Tarwewet blijkens artikel 10 eer ste alinea, vervalt op 1 Augustus 1934, dat is dus over ongeveer twintig maan den. De samenstellers van de Tarwewet hebben er indertijd echter niet aan ge dacht en ook is het aan de aandacht hunner adviseurs ontsnapt, dat in Neder land de tarwe pas na 1 Augustus wordt geoogst en pas eenigen tijd (plm. 1 Oct.) daarna maalklaar is. Wanneer de wet dus op 1 Augustus 1934 zou expireeren, zou het voor vermaling in aanmerking komende deel van den oogst-1933 nog slechts voor ongeveer vijfzesde deel zijn vermalen, n.l. van ongeveer 1 October 1933 tot 1 Augustus 1934, m.a.w. ongeveer een zesde deel van de tarwe, die voor het overgroote deel op het oogenblik reeds gezaaid is (wintertarwe) en die voor de rest het volgende voorjaar wordt gezaaid (zomertarwe) zal, indien de vervaldatum der wet niet twee maanden verschoven wordt, geheel buiten de wet vallen, in plaats van 180.000 ton zou dus slechts 150.000 ton door de meelfabrikanten ver malen behoeven te worden, enkel en al leen omdat de eind-datum der wet en de eind-datum van het Nederlandsche „maal tarwe-jaar" niet samenvallen. Loonen van tewerkgesteiden. Het Tweede Kamerlid de heer Keestra heeft tot den minister van Binnenland- sche Zaken de volgende vragen gericht: Is het den minister bekend, dat niet zelden de weekinkomsten van tewerk gesteiden bij de gesubsidieerde werkver schaffingen, vooral in regenperiodes, blij ven beneden, althans niet uitgaan bo ven de uitkeering, die zij vóór hun te werkstelling ontvingen? Is de minister niet van meening, dat door zijn besluit, waarbij goedgekeurd werd dat aan ondersteunde gehuwden en ongehuwde kostwinners een brand- stoffenbijslag van ten hoogste f 1 per ge zin per week wordt verstrekt, met uitslui ting van de tewerkgesteiden, ten aanzien van de hierboven bedoelde tewerkgestei den ben onbillijke verhouding is ontstaan, te meer, nu het blijkbaar de bedoeling is, dat ook van gemeentewege een dergelijk»» bijslag niet mag worden verleend? Vindt de minister hierin geen aanlei ding, alsnog bedoeld bijslagbesluit ook toepasselijk te verklaren voor de tewerk gesteiden, die in het bovenbedoeld geval verkeeren, en voor de tewerkgesteiden, wier loon niet uitgaat boven het bedrag der steunmaxima, vermeld in de artikelen 8 en 19 van 's ministers steunregeling? Afvloeiing van overtollig Rijkspersoneel. Het dagelijksch bestuur van de Cen trale van vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend, waarin het onder mededeeling van de nu reeds waargenomen verschijnselen bij de af vloeiing van Rijkspersoneel de Kamer verzoekt te bevorderen, dat de afvloeiing zooveel mogelijk zal geschieden langs na tuurlijker wegen. Hiermede wordt be doeld, dat de zooveel leed en werkloos heid meebrengende ontslagmaatregelen worden voorkomen en een beoogde bezui niging wordt verkregen door stopzetting van de aanneming van nieuw personeel. Door overlijden, vertrek en pensioenee ring kan de gewenschte formatie worden verkregen. Nationale Vereeniging „Pro Rege". In samenwerking van de burger- en militaire afdeelingen te 's-Gravenhage van de Nat Vereeniging „Pro Rege" en het Prov. Verband Zuid-Holland van deze vereeniging zal Maandag 28 dezer in de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gra venhage een nationale bijeenkomst wor den gehouden, die over den Huizer-zender zal worden uitgezonden. Pro Rege be doelt, gelijk bekend, de behartiging van de geestelijke belangen van den jongen man in de kazerne en op het schip en de bevordering van de saamhoorigheid tus schen volk en weermacht Als sprekers zullen optreden de heeren Ds T. J. Hagen, Geref. predikant te Delft, oprichter en voorzitter van Pro Rege, met het onderwerp: „De handen van Neder land afl Pro Rege", en Mr Dr H. A. A. v. Gijbland Oosterhoff, secr. van de Indo- logische faculteit te Utrecht, met het onderwerp: „De aanslag op onze Christe lijke fundamenten". De bijeenkomst zal worden opgeluisterd door een groote mi litaire taptoe uit te voeren door den Ouden Jagerband met medewerking van ver schillende korpsen. De toegangsprijs is slechts op 10 ct. gesteld, teneinde het bezoek zoo groot mogelijk te doen zijn. Voor deze bijeenkomst heeft zich een breed comité van aanbeveling gevormd, waarin o.a. zitting hebben genomen de heeren Dr L. N. Deckers, Min. van De fensie; Jhr Mr Dr L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, burgemeester van de Re sidentie; Dr H. Colijn; A. W. F. Iden- burg en Mr Dr J. Schokking. De 8-Novemberbetooging. Zooals gemeld, zou de V.A.R.A. de so cialistische betooging in Den Haag op gramofoonplaten doen opnemen. Hiertoe had zij twee telefoonlijnen Hilversum Den Haag in huur gevraagd, welk ver zoek echter door het hoofdbestuur der P.T.T. is geweigerd. Daarom moest het opnemen van de redevoeringen in Den Haag zelf geschieden. Het „Volk" bericht nu, dat op advies van haar rechtskundigen adviseur de V.A.R.A. heeft besloten het staatsbedrijf der posterijen en telegrafie in rechten aan te spreken voor vergoeding van de schade, ontstaan uit de kosten, verbonden aan het vervoer van apparaten en toestellen naar Den Haag, alsmede van de kosten voor de technische installatie in Den Haag en dat wel uit overweging, dat noch in de regeling van het telefoonverkeer, noch in de wet ook maar iets voorkomt, dat een weigering als begaan, zou toestaan. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft op voorstel van den voorzitter z.h.s. besloten, te beginnen met de volgende week Dinsdag, de ver gaderingen van eiken Dinsdag en Don derdag tot Kerstmis toe des avonds te acht uur voort te zetten. Dr H. Colijn. Naar gemeld wordt heeft Dr H. Colijn besloten, in verband met de huidige situa tie onzer binnenlandsche politiek, af te zien van zijn reis naar Rome, waar hij n.l. op uitnoodiging van de Italiaansche Koninklijke Academie van Wetenschap pen ter gelegenheid van de door dat in stituut belegde bijeenkomst (van 14 tot 20 November a.s.) een voordracht zou houden. Crisispachfzaken. De Kamer van Crisispachtzaken te Leeuwarden heeft voorloopig haar werk zaamheden beëindigd. De navolgende re ducties zijn toegekend in de 56 zaken, die behandeld zijn: een zaak 10 pet., een 18 pet., drie 20 pet., drie 25 pet., negen 30 pet., 24 35 pet., 12 40 pet., 1 45 pet. en twee zaken 50 pet. Ingezonden Mededeeling. zullen spoedig bedaren door Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijn poeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct Verkrijgbaar bij Uw drogist. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Nov. 1932, benoemd tot onder-inspec teur van den havenarbeid de heer A. Woudstra, te Vlissingen. NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) De salarissen der Provin ciale ambtenaren. Ter voorkoming van misverstand geven wij hierbij nog wat uitvoeriger weer, wat Ged. Staten van Zeeland in de toelichting op de be grooting 1933 mededeelen in verband met het alsnog niet voorgestelde verlagen der wedden en loonen van het Provinciaal personeel. In het algemeen gesproken aldus Ged. Staten zijn de wedden en loonen geenszins hoog, in vergelijking met hetgeen elders betaald wordt, veeleer laag te noemen. In het bijzonder geldt dit ten aanzien van de ambtenaren, die in de hoogere rangen werkzaam zijn; ten aanzien van de lagere functionnarissen zou daarentegen, althans met betrekking tot sommigen hunner, en gelet op den aard hunner werkzaamheden, wellicht de vraag gesteld kunnen worden of hunne belooning niet eenige vermindering zou kunnen ondergaan. Ged. Staten hebben zich hieromtrent nog geen definitieve meening gevormd en wenschen hunne ge dachten dienaangaande nog nader te be palen; mochten hunne overwegingen er toe leiden bovenbedoelde vraag bevesti gend te beantwoorden, dan ligt het in hunne bedoeling in de e.v. zitting met voorstellen te komen, teneinde het moge lijk te maken, dat voor bepaald aange wezen groepen en bij aanstelling van nieuw personeel in die groepen, een lagere bezoldiging kan worden toegekend. Een aanleiding te meer om thans niet met een voorstel tot algemeene verlaging der jaarwedden tot de Staten te komen, vonden Ged. Staten voorts in de omstan digheden, dat tijdens het opmaken der begrooting door de Kroon de verklaring is afgelegd, bedoeld in art. II derde lid, der wet van 18 Maart 1932, dat n.1. het gemiddelde der wedden en loonen, inbe grepen het verhaal der pensioenbijdragen niet voor verlaging in aanmerking komt De groote waterval in Octo ber 1932 en de bemaling van den Polder Walcheren. Toen na den drogen zomer, in October de groote hoeveelheden regen los kwamen, hebben verscheidenen met belangstelling uitge keken hoe dat voor het gedeelte van den Polder Walcheren, dat bemalen wordt, zou afloopen. Aangenomen kan worden, dat op het bemalen gedeelte in October een hoeveelheid van ruim 25 millioen kub. M. water is gevallen. In het begin van de regenperiode kon een groote hoeveelheid water door den drogen grond opgenomen worden, zoodat eerst den 14den October het gemaal in werking behoefde te worden gesteld. De daarop volgende 14 dagen kon het gemaal den waterstand beheerschen. Daarna was de grond geheel doordrenkt en daar de regenval aanhield en door de sluizen vrij wel geen water werd geloosd, was de aan voer naar het gemaal grooter, dan de hoeveelheid, die het gemaal op het kanaal uitsloeg. De hoogste stand aan het ge maal werd op 1 November waargenomen en bedroeg 0.25 M. boven de 0 van de peilschaal. Vrij plotseling hield de regen val op 1 November op, zoodat op 6 No vember de waterstand reeds tot 0 was gedaald, waartoe ook de sluizen het hunne bijdroegen, daar in deze periode door de sluizen hoeveelheden water van beteeke- nis geloosd werden. Door de welwillende medewerking van de gemeente-bedrijven van Middelburg en van de N.V. „PZEM" heeft het gemaal toen de waterstand boven de 0 op de peilschaal was gestegen, driemaal in den spertijd mogen doorwerken. Tot op heden heeft het gemaal ruim 10 millioen kub. meters water in het ka naal door Walcheren geworpen. Aan het gemaal hebben zich geen storingen voor gedaan. Goes. Gisteravond vergaderde onder voorzitterschap van den heer J. G. van de Velde de commissie voor de economische spijsuitdeeling. De secretaris-penningmeester, de heer T. Faberij de Jonge, bracht verslag uit. Gezien de groote werkloosheid besloot de commissie op 23 December inplaats van zooals de gewoonte is op eersten Kerstdag met de bedeeling te beginnen. Is het gewoonte daarmee eind Maart te eindigen, thans werd doorgegaan tot 16 April. Twee keer per week werd warme, voed zame erwtensoep uitgereikt. In totaal zijn uitgereikt 5950 porties tegenover 4320 in het vorige dienstjaar. De rekening wijst aan: ontvangst f 3198.66, uitgaaf f 3139.28, goed slot f59.38. De commissie dankt allen, die een bij drage gaven en beveelt ook voor de toe komst haar arbeid in de milddadigheid der stadgenooten aan. De rekening werd door B. en W. nage zien en in orde bevonden. Tot de commissie trad als lid toe de heer J. K. Dingemanse. Kloetinge. Gisteren hield Cloeting's Ge mengd Koor haar jaarvergadering in het repetitielokaal. De voorzitter opende met een woord van welkom en bracht dank aan directeur en leden voor de goede opkomst en het steeds trouw bezoeken der repetities. Uit het verslag van den secre taris bleek, dat de vereeniging in leden tal is toegenomen en dat dit jaar meer dere malen met succes is opgetreden. De aftredende bestuursleden de heeren S. Dekker, Johs. Trimpe en P. Paardekoo- per werden bij acclamatie herkozen. De vereeniging hoopt in October 1933 haar 25-jarig bestaan te herdenken. Over het voorstel aan het Bondsbestuur het con cours alhier aan te vragen bleek verschil van meening. Aangezien het concours reeds in Juni wordt gehouden en het 25- jarig bestaan eerst October herdacht wordt is thans besloten in 1934 den Bond uit te noodigen, hopende dat de tijdsom standigheden dan ook iets beter zullen zijn. Voor de a.s. Kerstuitvoering zal de Ned. Herv. Kerk weer worden aange vraagd. Tholen. Vanmorgen ontving de burge meester alhier het telefonisch verzoek van den burgemeester van Bruinisse, om aan de familie G. SchotNelisse mede te dee- len, dat bij het uitvaren uit de haven te Bruinisse te ongeveer half zeven van morgen de 28-jarige Johannes Schot overboord is geslagen en verdronken. Het lijk is tot heden nog niet opgevischt. Uit ditzelfde gezin is eenige jaren ge leden ook een tienjarig jongetje verdron ken. Axel. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Gemeenteraad. Naar aan leiding van het verzoek van de Prov. Commissie, der S. D. A. P. voor werk- loozenzorg deelen B. en W. mede, dat zij alle mogelijke plannen overwogen heb ben. Er zijn verschillende kleine objecten van werkverschaffing, die aan het Mi nisterie zijn voorgedragen. Een omvang rijk werk is echter niet te vinden. Dhr G. Hameling (S.D.) stelt voor om met ingang van 1 Nov. j.l. aan de werkloozen een brandstoffentoeslag te verstrekken van één gulden per week. Dit voorstel kan nog niet worden behan deld, aangezien de Commissie van Ad vies inzake steun aan werkloozen, hier over nog niet gehoord is. Vervolgens geven B. en W. antwoord op de vragen gesteld door dhr Verschel ling, die meende dat de gasdirecteur met het aannemen van losse werkkrachten op de fabriek zeer willekeurig te werk gaat. B. en W. zeggen dat ze gehoord de gas- commiMie tot de overtuiging zijn geko men, dat de directeur zijn instrc-^e niet is te buiten gegaan. Het los personeel wordt via de arbeidsbeurs gewonnen. Het bezwaar van den heer Verschelling dat de directeur voor het opnemen van de muntmeters een ongehuwde werklooze heeft genomen, die geen kostwinner is, gaat volgens B. en W. niet op. Dat is werk dat niet door iederen werklooze kan gebeuren; als regel wordt hiervoor een werkloos kantoorbediende genomen. De heeren Zegers en Verschelling pro testeeren hiertegen, en houden vol, dat de directeur er lieve vriendjes op na houdt. De voorz. betwist dit. Zoolang blijkt, dat de directeur zijn instruotie hand haaft, is er geen reden voor B. en W. om in te grijpen. De heeren moeten dan maar voorstel len de instructie te wijzigen, zoodat het aanstellen van los personeel niet door den directeur, maar door den raad geschiedt. Dhr van Kampen (A.R.) komt op tegen de wijze waarop zulke zaken in den raad worden behandeld. De voorz. merkt nog op, dat de direc teur de beste krachten uitzoekt. Dat is zijn plicht. Vervolgens wordt gestemd over een voorstel van den heer J. de Feijter Antz. om op de jaarwedden van de wethouders 10 pet. te korten. In de vorige vergade ring hadden de stemmen gestaakt. Nu staakten de stemmen weer 5 tegen 5 stemmen (de beide wethouders bleven buiten stemming), zoodat het voorstel is verworpen. Dhr 't Gilde geeft de heeren wethou ders in overweging om dit bedrag vrij willig in de gemeentekas terug te storten. Tot keurmeesters ;voor de a.s. jaar markt werden benoemd de heeren P. de Klerk en G. A. Machielsen en voor arbi ter J. K. de Putter. Besloten wordt tot verkoop van 450 M2 bouwgrond tegen den prijs van f2.50 per M2 aan dhr J. Wisse, aannemer alhier. Een verzoek van de directie van de American Petroleum- Company om een benzinepompinstallatie te plaatsen in de Kerkdreef voor het perceel van dhr L. Mangold, alhier, wordt ingewilligd met de stem van dhr v. Kampen tegen. Voorstel tot wijziging van het tarief van licht- en kookgas, met ingang van 1 Jan. 1933. Gewoon- en muntgas voor Axel: de eer ste 25 kub. M. tegen een prijs van 13 ct. per kub. M., alle volgende kub. M. tegen een prijs van 10 ct. per kub. M., voor Neuzen 1 ct. per kub. M. meer. Kachelgas: voor Axel en Neuzen alles tegen een prijs van 5 ct. per kub. M. Industrie-gas: voor Axel en Neuzen de eerste 100 kub. M. tegen een prijs van 7 ct per kub. M. Alle volgende kub. M. tegen een prijs van 5 ct. per kub. M. De voorzitter hoopt, dat deze verlaagde prijzen nog meer de afname van gas ten gevolge zullen hebben. Dhr de Ruijter vraagt: kan kachelgas en industriegas, beiden niet voor 5 cent per kub. M. De voorzitter antwoordt ont kennend. Dhr Dieleman zegt, dat in de gemaakte voorwaarden met Neuzen staat, dat het voor alle soorten gas 1 cent per kub. M. meer zal betalen, en waarom wordt hier van nu afgeweken? De voorz. merkt op, dat met J hier voorgestelde prijzen beter te concurreeren is met andere bronnen van licht, kracht en warmte. De hierbovengenoemde prijzen worden met algemeene stemmen aanvaard. De gemeente-rekening wordt als volgt vastgesteld: Gewone Dienst: ontvangsten f229.656.175 uitgaven f211.783.68. Batig slot f 17.872.495. Kapitaaldienst: ontvangsten f85.718.82, uitgaven f80.937.85. Batig slot f4.780.97. Gasbedrijf: afd. I: Totaal baten en las ten f 104.306.93. Afd. II: kapitaalsinkomsten en uitga ven f24.722.48. Vleeschkeuringsbedrijf: Afd. I: Baten en lasten f5242.94. Burgerlijk Armbestuur: ontvangsten en uitgaven f7174.83. Hierna ging de raad over tot een ge heime zitting. Na heropening worden be handeld de adressen van de bouwpa- troons- en van de schilderspatroonsvereen. om de eventueel te bouwen marechaussee kazerne aan te besteden onder de plaatse lijke aannemers. Na korte discussie wordt met 8 tegen 2 stemmen besloten en met onthouding van de stemmen van dhrn 't Gilde en Verschelling, om de eventueele aanbesteding te doen plaats hebben onder Axelsche aannemers. Rondvraag. Hierbij kwam aan de orde een voorstel-'t Gilde om aan Ged. Staten te verzoeken, om te komen met een nieuwe salarisregeling voor B. en W., Ambten. Burg. Stand en Ontvangers. De voorz. wil dit voorstel niet in be spreking brengen en geeft dhr 't Gilde in overweging zijn voorstel schriftelijk bij B. en W. in te «Renen. Onder protest legt dhr 't Gilde zich hierbij neer. Vervolgens dienen dhrn 't Gilde en Ver schelling een voorstel in, om de steun regeling voor de landarbeiders dezelfde te doen zijn als voor andere groepen van werkloozen. Dit voorstel komt de volgende vergadering in behandeling. Dhr van Kampen vraagt of B. en W. het daarheen willen leiden, dat de dis tributie van de goedkoope margarine door de winkeliers en niet door de gemeente zal geschieden. Dit zegt de voorzitter toe. Hierna sluiting. Westkapelle. Dinsdagavond kwam de dijkwerkersvereeniging „Hebt uw naasten lief als uzelve" alhier in het Evangelie- satiegebouw in een zeer druk bezochte ledenvergadering bijeen. Mede aanwezig waren vier afgevaardigden van de dijk-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2