Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtzaken Telegrammen. Poppe om alle verzekeringspasten te het naar bed gaan een paar asperine- maakte aan diefstal van een tasch met inhoud, welke door een bezoekster een oogenblik was gelegd op een toonbank van een winkel in de Heerestraat aldaar. De verdenking viel op deze jonge vrouw, die door de recherche reeds sinds eenigen tijd verdacht werd van andere winkel diefstallen en zakkenrollerijen. Bij haar aanhouding kwamen verschillende gesto len goederen te voorschijn, die in beslag zijn genomen. Auto In de vaart. Debe- schrappen, werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen (voor de heeren Poppe en Dommisse). Hierop werd de begrooting zonder dat belastingver- hooging noodig was, vastge steld in ontvangst en uitgaaf voor den gewonen dienst op een bedrag van f 16.517,70 en voor den kapitaaldienst op een bedrag van f 217.75. Bij het punt werkverschaffing stelden B. en W. voor subsidie te vragen van het rijk. Het werk op het dorp zou wel eens tegen kunnen vallen, misschien kunnen niet zooveel personen geplaatst warden als aanvankelijk gedacht is. Met de werkverschaffing zal begonnen worden, wanneer zulks noodig is. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten de bestaande commissie voor werk verschaffing te onbinden en weer een nieuwe aan te stellen, terwijl op voor stel van dhr P. Janse werd beslaten, aan de commissie die thans bestaat uit dne raadsleden en drie leden van het burg. armbestuur met den burgemeester als voorzitter, nog toe te voegen een lid van de organisatie der bouwvakarbeiders en een lid van de organisatie der landar beiders. Uit den Raad werden gekozen de hee ren D. Coppoolse, P. Janse en J. Lam port. De voorz. deelde nog mede, dat zuster de Ridder het voornemen heeft dezen winter alhier een z.g. moedercursus te houden. Indien noodig stellen B. en W. voor hiervoor een subsidie te verleenen, da f 10 niet te boven gaande. Z.h.st. aldus besloten. Aangeboden werd het gemeenteverslag. Hierna sluiting. Souburg. Gisteravond hield de A.R. Kiesvereeniging een flink bezochte ver gadering, waarin als spreker optrad de heer R. Zuidema van Goes met het on derwerp „Verkiezingen in Crisistijd". Nadat de voorzitter, dhr Suurmond, de vergadering had geopend en een kort openingswoord had gesproken, werd het woord gegeven aan den heer Zuidema, die begon met er op te wijzen dat de ver- ikiezingen niet onder opwekkende om standigheden worden gehouden. Er is stoffelijke zoowel als geestelijke nood, verwarring en verdwazing. Van verschillende kanten is nu reeds voor speld dat het met name de A. R. partij zal zijn die straks het loodje zal leggen. In verband hiermede werd door spre ker geschetst wat van A.R. zijde werd gedaan ter oplossing van de moeilijkhe den van financieelen en economischen aard en hoe de houding van de A.R. partij is geweest ten opzichte van de prin cipieels vraagstukken. Gaan we dat alles na, dan is er geen reden om met angst en vreezen de ver kiezingen tegen te gaan, mits er voor gezorgd wordt, dat de kiezers behoorlijk worden voorgelicht. In dit verband werd in 't bijzonder de aandacht gevestigd op de hooge beteeke- nis van de Christelijke pers en op de gevaren van de z.g. neutrale en vrijzin nige pers. Met een warme opwekking om onze eigen pers krachtig te steunen en dicht aaneengesloten te strijden onder de A.R. banier eindigde spreker. Van de geboden gelegenheid tot ge- dachtenwisseling werd door een zestal aanwezigen gebruik gemaakt, die door den spreker werden beantwoord. Na een slotwoord van den voorzitter werd de vergadering door den heer Zui dema met dankzegging gesloten. Schore. Het Burgerlijk Armbestuur beeft over 1932 aan zijn pachters een pachtverlaging toegestaan gelijk aan die over 1931 (verschillend percentage; ge middeld ongeveer 17 pet.). Hoedekenskerke. De Raad vergaderde Maandagnamiddag onder voorzitterschap van den Burgemeester. Weth. Lous met kennisgeving afwezig. Na opening der vergadering wordt allereerst aan de orde gesteld het voorstel van B. en W. inzake enkele objecten voor werkverschaffing, in den aanstaanden winter, die in een voor- bijeenkomst door den deskundige, den heer J. Priester zijn toegelicht en be sproken. Dhr Beulens vindt het werkloon ad fl.68 per dag te laag en zag gaarne verhooging. De voorzitter wijst er op, dat rijkssub sidie zal worden aangevraagd voor dat gedeelte, dat aan werkloon moet worden betaald. De Minister bepaalt dat dan en dan moet het loon in elk geval lager zijn dan in het vrije bedrijf wordt uitbetaald. Dit nu zal zeer zeker dezen winter niet hooger zijn dan in den vorige. Hij is het er overigens mee eens, dat het loon te laag is. Het voorstel van B. en W. wordt daar na met alg. stemmen aangenomen. Het bekende adres der afdeeling Vlis- singen der S.D.A.P. wordt voor kennis geving aangenomen. Ingetrokken wordt de in de vorige ver gadering vastgestelde verordening op de werkloosheidsverzekering en de arbeids bemiddeling en vastgesteld een nieuwe verordening, nu alleen op de arbeidsbe middeling, waarna wordt besloten solli citanten daarvoor op te roepen op een belooning van f 10 'sjaars. Op verzoek van Ged. Staten wordt een wijziging gebracht in de verordening op de heffing van opcenten op de perso- neele belasting. Besloten wordt wederom voor 2 jaar vrijstelling te vragen tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening op de openbare school. Thans komt aan de orde de gemeente- begrooting 1933, In de opgemaakte begrooting wordt geen verandering gebracht. Ze wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f42009.90 met een post van f964.15 voor onvoorzien. Bij de daarop volgende rondvraag be spreekt de heer Hoek van Dijke de ziekte der onderwijzeres. De voorzitter ant woordt, dat er nog steeds een plaatsver vangster is. Er is niet veel aan te doen. Nog vraagt dhr Hoek van Dijke of niet een der vroegere benzinelantaams kan worden geplaatst op den weg naar het spoor. Het is nu bij de woning van den predikant zeer donker. Onderzoek wordt toegezegd. Nadat de voorzitter nog heeft mede gedeeld dat het torenuurwerk nu weer in orde is, wordt de vergadering gesloten. Axel. Vanwege de gemeentelijke werk verschaffing zijn alhier werklooze arbei ders te werk gesteld om graafwerk te ver richten, ter uitbreiding van de algemeene begraafplaats in de toekomst. Enkele avonden per week worden cur sussen voor werkloozen gegeven; aan gevangen is reeds met een land- en tuin- bouwcursus en een cursus in taallessen. Terneuzen. Door Burg. en Weth. wordt aan den gemeenteraad voorgesteld gedu rende de jaren 1933 tot en met 1935 van de pensioensgrondslagen der gemeente ambtenaren 5 pet. voor weduwen- en wee- zenpensioen extra te verhalen. Oostburg. Toen de heer v. B. Zaterdag middag met zijn auto bij Oostburg reed, brak de stuurinrichting. De auto reed in volle vaart tegen eenige boompjes langs den weg en kwam in de naastliggende sloot terecht. Drie boompjes zijn in splin ters gereden. De wagen kreeg groote schade. De bestuurder kwam met een kleine hoofdwonde vrij. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huizen (N.-H.), M. Otte- vanger te Kampen. Te Ter Aa,° J. Spelt, cand. te Stoutenburg. Te Uithuizermee- den, Dr A. Steenbeek te Surhuizum. Bedankt voor Ter Aar, J. J. van de Pol te Oene. Geref. Kerken. Beroepen te Haulerwijk, G. S. Oegema, cand. te Kampen. Bedankt voor Uithoorn, G. F. Hajer te Schoonebeek. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Aalten, J. Hovius te Nieuwe Pekela. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's Gravenpolder, J. D. Barth te Borssele en M. Heijkoop te Utrecht. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar WildervahkVeen- dam, R. Joh. de Boer te Zwartsluis. Emeritaat. Aan Ds F. H. Koster, pred. der Ned. Herv. Gemeente te Anloo is eervol emeritaat verleend. Kapelle. Als notabel van de Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen in de ontstane vacature-M. Glas Jbz., welke benoemd was tot kerkvoogd, dhr Jan Bakker met 69 st., Johs. Schipper verkreeg 49 st. D s H. J. d e Z w a r t f. Te Wirdum (Gron.) is op 70-jarigen leeftijd overle den Ds H. J. de Zwart, em.-pred. der Ned. Herv. Gemeente te Scheveningen. Ds de Zwart werd in 1886 candidaat en diende de kerken Leersum, Ouderkerk a. d. IJsel, Steenwijk en van 19071927 die van Scheveningen, waar hij emeritaat ontving. Geslaagd te Leiden voor doctoraal examen Indisch recht de heer P. A. G. Bastiaanse. x Gesaagd voor het voorloopig machi nistendiploma de heer P. Ariëns te Vlis- singen. Het vreeselijk drama te Wassenaar. Gisternacht heeft zich te Wassenaar, zooals wij reeds meldden, een vreeselijk drama afgespeeld, dat een moeder en 3 kinderen 't leven heeft gekost. Toen de dienstbode der familie ir W. aan het Burchtplein gistermorgen 7 u. beneden kwam en de keukendeur opende, kwam haar een doordringende gaslucbt tege moet. In den ochtendschemer zag zij daar bovendien haar mevrouw en de drie kinderen in nachtgewaad levenloos Op den grond liggen. Zij opende terstond deuren en ramen, sloot de gaskranen, waarvan er vijf openstonden af en wekte ijlings den heer W., die nog te bed lag en sliep. Geneeskundige hulp werd ingeroepen en door het toepassen van kunstmatige ademhaling werd getracht de levensgees ten weer op te wekken. Alles was echter te vergeefs. Verondersteld wordt, dat mevrouw W., die zenuwpatiënte was en pas sedert j.l. Donderdag pit een zenuwinrichting te Loosduinen was ontslagen, des nachts in een vlaag van waanzin haar drie kinde ren van bed heeft opgenomen, ze in de keuken heeft gebracht en daar de gas kranen heeft geopend. De heer W. had hiervan niets gemerkt. Hij had de laaitste nachten in verband met den toestand van zijn vrouw weinig nachtrust gehad en had gisteravond vóór tabletten ingenomen. Daarop heeft hij vast geslapen, zoodait hij van het opstaan van zijn vrouw niets had gemerkt. Men kan zich zijn ontsteltenis begrij pen, toen hij door de dienstbode met de ontstellende mededeeling werd gewekt. De moeder was 30 jaar oud en van de drie kinderen waren twee jongens, twee lingen, 4 jaar oud en een meisje nog geen jaar. Heel Wassenaar was diep onder den indruk van het ontzettend drama. Wat samenwerking ver mag. In de étalage van een fotohande laar aan de Hoogstraat te Schiedam werd vorige week bekend gemaakt, dat Zaterdag aan den 50sten kooper een fo totoestel, dat was uitgestald, cadeau zou worden gegeven. Zaterdagmorgen verscheen in een na- burigen winkel een man, die vroeg, of men hem kon helpen aan halve stuivers, toen men voor f 1.25 had gewisseld, stap te de man naar buiten endeelde de halve stuivers uit! De menschen, die een „munt" kregen, stelden zich vervolgens netjes op in een rij, met den kop van de file vlak voor de deur van den winkel in foto-artikelen! Toen om 9 uur de winkeljuffrouw ver scheen, stapte met haar de eerste klant den winkel binnen en.kocht voor 2Yi cent pennetjes om foto's op te prikken! Ook de tweede klant bleek om pennetjes te komen, no. 3 idem, no. 4 idem, enz., enz., tot no. 50! En die maakte aanspraak op het foto toestel. De winkeljuffrouw deed het wel niet van ganscher harte, maareen woord een woordl En de 50ste klant, één van de genen, die de vorige week een paar nach ten voor de deur van denzelfden winkel h|ad gebivakkeerd, ontving het toestel. 'Vechtpartij te Jubbe- g a. Zaterdagavond heeft te Jubbega een zeer ernstige vechtpartij plaats ge had, waarbij een zekere H. den heer Küjnsma, aldaar, een diepe messteek in den rug toegebracht. De onmiddellijk te hulp geroepen geneesheer constateerde een zeer ernstige verwonding, waarbij een der longen is geraakt. De toestand van het slachtoffer, dat niet vervoerd mag worden, is levensgevaarlijk. De dader, de 28-jarige H., is door de politie aangehouden en naar Heerenveen overgebracht. De aanleiding tot dit drama moet ge zocht worden in een verschil van mee ning omtrent het recht van toegang tot een weg, welke langs de woning van H. loopt. Oneerlijke vrouwelijke winkelchef. Dezer dagen heeft de politie te Rotterdam de 36-jarige mej. M aangehouden, die .ten nadeele van de fa R., een engroshandel in wollen en zijden stoffen, waar zij als magazijnchef in dienst was, voor duizenden guldens aan goederen verduisterd heeft. Mej. M. genoot bij de firma het volste vertrouwen en daardoor is het mogelijk geweest dat zij de verduisteringen jaren lang heeft kunnen plegen, zonder dat de verdenking op haar viel. Tenslotte is men argwaan gaan koesteren. Mej. M.'s gan gen werden zorgvuldig nagegaan en daarbij kwam men tot de ontdekking dat zij herhaaldelijk goed naar familie in Geldermalsen zond. Eén rechercheur heef bij deze (familie een huiszoeking verricht en een groote partij verduisterde stoffen gevonden. De waarde van deze partij alleen beloopt al enkele duizenden guldens. De familie van mej. M. verkocht de stoffen of maakte er japonnen van. Nagegaan zal worden in hoever zij zich aan heling hebben schuldig gemaakt. Te gen mej. M. is proces verbaal opgemaakt. Het onderzoek wordt inmiddels nog voortgezet. De aardappelen in N.- Limburg. Van zoo'n geringe beteeke- nis als thans is de aardappelhandel in Noord-Limburg nog nimmer geweest. Op de veilingen worden slechts enkele kleine partijen aardappelen aangevoerd en ge woonlijk komt er dan nog geen bod op. De aardappelexport zoowel naar Duitschland alsook naar Engeland ligt geheel stil. In afwachting van een grootere vraag naar aardappelen en van een daarmee gepaard gaande prijsstijging hebben de meeste landbouwers de door hen ver bouwde aardappelen ingekuild tot het komende voorjaar. In groote hoeveelheden wordt het pro duct ook gebruikt als varkensvoeder. Er zijn veel landbouwers, die zich speciaal op varkensmesterij toeleggen teneinde aldus van het thans bijna waar deloos landbouwproduct nog eenig geld te kunnen maken. 'tWas voor reclame. Sinds een drietal weken is het torenuur werk aan de parochiekerk te Horst naar al de vier windstreken ontdaan van wij zerplaat en wijzers. Dit tot groot onge rief van de inwoners. Wat was het geval? Een firma, die voorgaf t8 zijn V. uit Tilburg, kwam zich presenteeren om bij wijze van reclame gratis wijzerplaat en wijzers te vergulden. Het uurwerk werd door hem gedemonteerd en is thans niet meer te vinden. Ook laat de firma niets meer van zich hooren, terwijl de inwo ners maar dag in dag uit, de eene week na de andere, tevergeefs naar boven sta ren, om te zien hoe laat of het in Horst is. Verstoorde wittebroods weken. De Groningsche recherche heeft een 19-jarige juffrouw aangehouden, pas dezer dagen getrouwd, die zich schuldig Ook de man van de juffrouw, een 22- jarige magazijnknecht is in verzekerde bewaring gesteld, want het is gebleken, dat hij zich aan heling van de door zijn vrouw gestolen goederen heeft Bchuldig gemaakt. Dreigement door een schooljongen. In Utrecht is een knaap van 14 jaar door de politie naar het bureau gebracht, omdat hij op school den hoofdonderwijzer met een mes had bedreigd. Mama kon haar opstandi- gen zoon van het bureau komen wegha len. Het bier werd te goed koop. Het café-restaurant Loos aan het Hofplein te Rotterdam (had de vorige week de bierprijzen sterk verlaagd. Voor een klein glas donker Lagerbier werd 10 cent, voor een groot glas 15 cent betaald. De Rotterdamsche caféhouders waren er zeer ontstemd over, dat in dit café, dat onder de eersteklas zaken is te rekenen, prijzen werden gevraagd die bij de onder linge afspraak zelfs in de derdeklas za ken zelfs niet worden berekend. De nieuwe Nederlandsche bond van Koffiehuishouders en slijters is daarom een actie tegen Loos begonnen. De bonds- secretaris de heer M. A. Opmeer, ver scheen gistermorgen in 'tcafé met een 25 werkloozen. Het gezelschap ging aan de groote tafels zitten, dronk naar harte lust het goedkoope bier, at af en toe een harinkje en ging zelfs zitten klaverjassen. De heer Loos vroeg, wat daarvan de bedoeling was. Men deelde hem mede. dat men wou laten (uitkomen dat zijn zaak nu een volkszaak was geworden en men kondigde aan, dat nog veel meer werkloozen in het café zouden worden onthaald. De heer Loos heeft aanstonds een ver klaring onderteekend, waarbij hij belooft, de prijzen onmiddellijk te zullen verhoo- gen. De werkloozen zijn daarna vertrok ken. De brouwerijien zullen waarschijnlijk dit conflict verder uitvechten. Jacht op een smokkel auto. De Dusseldorpsche douanebeamb ten hadden Zondag in den vroegen mor gen argwaan gekregen, dat aan de Neder landsche grens bij Wegberg een met smok kelwaar beladen vrachtauto in de rich ting Dusseldorp over de grens gekomen was. Onmiddellijk wed toen te Dussel dorp op de Rijnbrug een controle inge steld. Tegen halftien verscheen de gesig naleerde smokkelauto, maar aan het be vel om te stoppen gaf de chauffeur geen gehoor. Hij gaf integendeel vol gas en reed in volle vaart op de douanebeamb ten af. In een gereedstaanden dienstwa gen zetten de grensbeambten toen een achtervolging in door de straten van Dusseldorf. Door het drukke verkeer op dat uur konden de beambten in 'teerst niet op den smokkelwagen schieten. La ter, toen zij de auto op eenige meters af stand genaderd waren, werden op de ca bine van den smokkelwagen eenige scho ten gelost. Daarop stopte de auto der smokkelaars. In een oogenblik waren honderden menschen samengestroomd. Een van de beide inzittende smokkelaars zag kans tusschen de menigte te verdwij nen. De verrassing der grensbeambten was groot, toen zij in den anderen man den smokkelaar Theodoor Szymanski, broer van den „smokkelkoning" Fritz Szymanski, herkenden. De auto, waarin 500 pond sigarettenta- bak gevonden werd, is in beslag geno men. Debroedertwist te Heer len. Het slachtoffer v. d. H. van den broedertwist te Heerlen, dat door een ouderen broer uit zelfverdediging was neergeslagen met een bijl, is aan de be komen verwondingen in het ziekenhuis overleden. Op, verzoek der Justitie is de oudere broeder aangehouden. Autobus gekanteld. Tenge volge van het breken van het voorwiel van een autobus waarmee voetballers Zondag naar Nieuwe Schans werden ver voerd is deze bus gekanteld en zeer ge havend op den Langbweg bij Nieuwe Schans blijven liggen. Eenige voetballers kregen lichte verwondingen. Aan de gevolgen Over leden. De 28-jarige slagerszoon, die Zondag op de Bredasche baan te Roosen daal zich bij het fietsen aan een auto vastklemde, de macht over zijn stuur ver loor en tegen den grond viel, is, naar wij vernemen, aan de gevolgen van de hersenschudding die hij had opgeloopen, eenige uren na het ongeval overleden. Ernstig auto-ongeluk bij De Bilt. Gistermiddag is de automobiel-handelaar, de heer Lande- wehr met zijn compagnon den heer Mou- ton, beiden uit Utrecht, met een nieuwe 16-Cyl. Cadillac op den Rijksstraatweg tusschen Huis ter Heide en De Bilt ver ongelukt. De wagen is tegen een boom op gevlogen en vervolgens in brand geraakt. De inzittenden bekwamen elk twee zware beenbreuken, terwijl de heer Landewehr bovendien enkele lichte brandwonden be kwam. De beide slachtoffers zijn naar een der ziekenhuizen te Utrecht overgebracht. De auto had een vaart van 120 K.M.ÜI De wagen, welke een waarde had van 120.000, is geheel vernield, atuurder verdronken. Gister nacht is in de Beemster een luxe auto be stuurd door den 29-jarigen boerenzoon P. M., nabij het dorpje Oudendijk in de Ringvaaxü gereden. De chauffeur had Zondagavond een uitvoering bezocht in Oudendijk en was op den terugweg naar huis. De weg is ter plaatse zeer bochtig, zoodat verondersteld wordt, dat hij de macht over zijn stuur is kwijt geraakt. Eerst gistermorgen te tien uur is de auto in de vaart ontdekt. Het lijk van den bestuurder werd in do nabijheid drij vende aangetroffen. Door het inslaan van een portierruit is de man er blijkbaar in geslaagd zich uit de auto te bevrijden. Het is hem echter niet gelukt den kant te bereiken. Kordate juffrouw. Zater dagmiddag is de 27-jarige mej. J. te Rot terdam door een man in haar woning ge volgd, waar deze getracht heeft haar handtasch te ontrukken. Mej. J. had op straat reeds bemerkt, dat een man haar actervolgde. Toen zij de deur van haar woning opende drong deze man achter haar plotseling naar bin nen waarna hij de deur achter zich sloot. Vervolgens trachtte hij haar de tasch die zij in de hand hield te ontrukken. Mej. J. verweerde zich echter dapper en zette het op een gillen, dat de brutale aanran der te vergeefs trachtte te smoren door haar de hand op den mond te leggen. Tenslotte koos de man dan ook het ha zenpad zonder zich van de tasch mees ter te kunnen maken. Mej. J. liep hem na en op den Dier gaardesingel liep de vluchteling een sur- veilleerenden agent in de armen, die hem arresteerde. Hij bleek de 21-jarige W. te zijn. Na verhoord te zijn is hij naar het politiebureau overgebracht, waar hij in verzekerde bewaring is gesteld. Moordaanslag op zijnkost- juffrouw. Zondagmorgen heeft de 20- jarige L. in zijn kosthuis te Hoensbroek getracht zijn kostjuffrouw mej. S. te doo- den. Hij heeft met een revolver op haar geschoten, maar haar niet levensgevaar lijk geraakt. De man heeft daarop het wa pen op zichzelf gericht en is in zorgwek- kenden toestand in het ziekenhuis opge nomen. Ontvoering. De gemeentepo litie uit Bergen op Zoom heeft gevanke lijk naar Schijndel overgebracht den 40- jarigen Belg J., verdacht van ontvoering van een minderjarig meisje. In verband daarmee meldt men uit Oss: Dinsdag j.l. ging de 16-jarige R., wo nende de Schijndel, waar haar ouders een volkslogement hebben, eenige bood schappen doen. Toen het meisje niet huiswaarts keerde, deden de ouders aan gifte. Onmiddellijk werd aan ontvoering gedaent. Het signalement werd rondge zonden en het gelukte de Roosendaalsche politie Zaterdag j.l. het meisje op jtle sporen. Zij was daar in gezelschap van genoemden J. Deze werd gearresteerd, toen hij het postkantoor wilde binnen gaan. De man, die ongeveer ze3 weken in het logement van de ouders van het meisje verblijf heeft gehouden, heeft het meisje met mooie voorspiegelingen meegelokt. Man van een dak dp straat gestort. Gisterochtend is de werkman P. bij het verrichten van werk zaamheden aan het dak van de Witte Sociëteit op het Plein te Den Haag, daar van afgevallen. De ongelukkige bezweek vrijtwel onmiddellijk aan de bekomen ver wondingen. Het 32-jarige slachtoffer was in dak goot bezig een last van 200 K.G. neer te laten langs een door electriciteit bewo gen kabel. Op een gegeven moment schoot het touw van een der hijschbalken los, daarbij een balk meesleurende. P., die bij de hijschinrichting in de dakgoot stond, verloor dien ten gevolge zijn evenwicht en stortte van een hoogte van 1714 M. neef. De onbewaakte overweg. Zondagavond is op den onbewaakten overweg nabij Farmsum de 35-jarige de B. uit Borgsmeer door de tram overreden. De man, die per rijwiel den overweg passeerde, heeft vermoedelijk de tram niet zien aankomen. i De moord te Putbroek. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde gisteren in de zaak betref fende den drievoudigen moord te Put broek. Zooals men weet, werden aldaar drie jeugdige stroopers vermoord in de bosschen gevonden. Twee jachtopzieners, vader en zoon, werden van dien moord verdacht en in hooger beroep door het Gerechtshof te 's Hertogenbosch wegens doodslag en poging daartoe, veroordeeld tot resp. vijftien en zes jaar gevangenis straf. Na de vier aangevoerde cassatiemid delen ongegrond te hebben geoordeeld, concludeerde de procureur-generaal tot verwerping van het beroep. De uitspraak werd bepaald op 5 December a.s. Meeting der S. D. A. P. DEN HAAG. Het was reeds vroeg merk baar, dat er iets bijzonders te doen was. Men zag voortdurend groepen socialis tische demonstranten naar Houtrust mar- cheeren. Met 36 extra-treinen en ongeveer 1000 autobussen werden de betoogers aan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3