ielen DEZEEDW ««■"Abdijsiroop AK TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WILKING (t0 [ooping afbraak IING Wat er deze week voorviel Hij dacht ia eea HOESTBUI te blijven Uit de Provincie Zoeklichtjes. als nieuw, als nieuw, zeer goed. zeer goed. '29 z.goed. 1925, goed. I Co. (ember 1932 ;n erf, "KAPELLE |uwland, van perc. It D 84 te Brieven uit Middelburg. t,Voor de Borst** Uï. ƒ193, 3 S P.K. ƒ333, 765. lanvraag. KENSZAND. erd Dealer 646. I te Krabben- p.n den heer van den No- tE te Krui- rabbendljke, 5 A. 40 c.A. is verhuurd Istrate Jansz. jke en komt 1933. ïen ten kan- If zal |MBER 1932, Valk en: C1JSOUW, H Bevel r Zuidstraat A (14 R.) en (9 G. 112 R.) [.SE Gz. ao. lerhulststraat 1. (16% R.) jjouwland, nader om- ƒ0.10 ver- lis en bij den Iber 1012 en zal t.o.v. op tMBER a.s., |r, op de hof- Slikke te Ike van dhr Hbouwschuur jirnoemd, als: ngs, Ribben, lut, Planken, pn, Dakdelen, f 1 stel Men- aen, groote Jen, enz. enz. rerkocht ver- 21/2X2% M. lewoon, voet- IBER A.S. 1 olksgebouw Middelburg, Ver. Volks- Dorte" aldaar, trkrijgbaar ad. 1 Sparrentak, Middelburg. volgens be- IIZEN, B.I. Itect. egen, Moor- Tweeschar- »n, Greppel- igen. KENSZAND, VAN ZATERDAG 5 NOV. 1932, Nr 31. Ons Lagerhuis liet deze week weinig van zich hooren. Het was er stil na de spanning van de vorige week. Alleen een enkel Kamerlid stelde zooals te doen meer en meer gebruikelijk wordt, enkele vragen, de Tweede Kamer schreef haar voorloo- pig verslag over de belastingverhooging en de regeering diende haar Memorie van Antwoord in op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de staatsbegroo- ting. Straks beginnen de begrootingsde- batten, die wel in het bijzonder zullen gaan over de financieele crisismoeilijk- beden. De S.D.A.P. bereidt zich inmiddels voor tot een groote demonstratie tegen de re geering op a.s. Dinsdag, die natuurlijk meer demagogische dan practische waar de heeft en alleen het gevaar oplevert, dat er allerlei ongeregeldheden 'kunnen ontstaan. De Eerste Kamer heeft deze week het wetje inzake de Godslastering aangeno men. Het was veelbeteekenend, dat deze beslissing ook hier zuiver rechtslinks werd genomen! In sommige streken van ons land werd men bezocht door een overstrooming in meer of minder ernstigen vorm, die in meer dan één opzicht groote schade heeft aangericht. Ook andere landen werden door dit kwaad getroffen. De Duitsche commissie, die met de re geeringen van verschillende landen heeft geconfereerd over de contingenteering van den Duitschen invoer, is deze week van haar weinig voorspoedige reis terugge keerd. Ze had vrijwel overal den wind tegen. Men zal in Berlijn haar rapport eens rustig hestudeeren en dan daarna een be slissing nemen. Reeds verluidt, dat er in den boezem van het kabinet op dit punt lang geen eenstemmigheid bestaat. Er zijn in Berlijn nog meer moeilijk beden, die nog moeten worden opgelost. Na de uitspraak van het Duitsche Rijks- gerechtshof is de verhouding tusschen de rijksregeering (speciaal rijkskanselier Von Papen) en Beieren en Pruisen nog niet bepaald innig geworden. Die kous is nog lang niet in het gelijk gebreid. In Amerika staat men aan den voor avond der presidentsverkiezing. De vrij algemeene verwachting is, dat Hoover het zal moeten afleggen tegen zijn concurrent Roosevelt en dat er dus aan zijn presi dentschap een eind komt. Amice, Voortbordurend op onzen laatsten brief betreffende bet exploitatietekort van bet Middelburgsche Ziekenhuis, willen wij nog op eenige bijzonderheden den nadruk leggen. Voorop moge staan, dat ook het Gast huis te Middelburg, als onderdeel van de „Godshuizen" aldaar een gemeente-instel ling is, door de burgerlijke overheid ge regeld en van harentwege door regenten der Godshuizen bestuurd. Die regenten worden door den Gemeenteraad benoemd, de rekening en de begrooting der Gods huizen door dezen Raad vastgesteld. De Raad heeft zich dus de eindcontrole over het bestuur van Regenten voorbehouden. In de practijk laat men deze in hun be stuur vrij, daar men anders geen vrije, onafhankelijke mannen daarvoor zou vin den. Doch zoodra er gevaar gaat bestaan dat de exploitatie van de gemeentelijke in stellingen spaak gaat loopen, trekt de Raad aan de touwtjes'. Daarvoor is in het bijzonder gelegenheid bij de vaststelling van begrooting en rekening. Want de raadsleden hebben den eed of de belofte afgelegd, dat zij de belangen der ge meente zullen behartigen. Komen nu deze algemeene gemeentebelangen in het feuilletoIn JOAN CARISBROKE door EMMA JANE WORBOLSE. Vrij naar het Engelsch. 56.) _o- „En misschien zou ik als jongste leer kracht op een school kunnen komen", zeide Joan. Meliora zegt, dat het met mijn kennis tamelijk wel gaat, en daar ik er gelukkig veel ouder uitzie, dan ik wer kelijk ben, zouden ze me misschien wel riemen, al is het voor een klein salaris in 't begin." „Ik heb over iets anders gedacht", on derbrak Meliora. „Het is natuurlijk maar een denkbeeld, maar het kwam plotseling bij me op, toen je vader er over sprak om leerlingen in huis te nemen. Als we eens een kostschool oprichtten! Dat is heusch niet zoo onuitvoerbaar. Twee van ons konden de huishouding voeren, en de an dere twee kunnen les geven. Op die ma nier zou niemand onder vreemden behoe ven te gaan en we konden alle bij elkaar blijven." „Het ia een schitterend denkbeeld", zeide Lavinia. „Als Meloria met mij nog een weinig geduld wilde hebben, zon ik misschien na verloop van tijd de huis houding wel op me kunnen nemen en dan gedrang, wijl ten gevolge van een al te royaal beheer de door de gemeente te dek ken tekorten een abnormalen omvang aannemen en de begrooting al te zeer wordt overschreden, dan is de tijd geko men, dat de Raad zich door zijn Dage- lijksch Bestuur of een bizondere raads commissie met het Bestuur der Godshui zen eens gaat verstaan over de wijze van exploitatie van het geheel of van sommi ge met name genoemde onderdeelen dier exploitatie. Dit is thans besloten en er was daar voor alle reden. Op de details komen wij hier thans niet terug. Men heeft dit alles in het Raadsverslag kunnen lezen. Uit de in het verslag van het Bestuur der Godshuizen over 1931 voorkomende verlies- en winstrekening (het verlies gaat voorop) blijkt dat de exploitatie een ver lies heeft opgeleverd van f 58670,03. Het bedrag door de gemeente over dat jaar bij te dragen is f 56767,15 tegen f 39667,87 over 1930 of thans ruim 40 pet. meer. Vele begrootingsposten zijn overschreden, sommige zeer belangrijk. De commissie van financien, welker woordvoerdster was arts Mevr. Weijl, vond dit nadeelig saldo „onvermijdelijk". Zij kreeg den indruk van „zuinig beheer" en achtte het „ongeoor loofd" op verschillende posten, die de begrooting overschreden, aanmerking te maken. Blijkbaar heeft dit optreden der Comm. van Finantien vele Raadsleden ge prikkeld en niet ten onrechte. Verrast te worden door een ongemeen hoog tekort en dan nog te moeten hooren, dat het beheer „zuinig" was en aanmerking ma ken op sterk overschreden posten onge oorloofd, is de in-bescherming-neming van Bestuur en Doctoren wel wat vèr ge dreven. Vooral als bij de indiening van de begrooting voor 1933 als feit wordt mee gedeeld, dat het nadeelig saldo weer „een paar duizend gulden" hooger geraamd moest worden dan voor 1932. En wat die raming feitelijk voor waarde heeft, weet men nu zoo ongeveer. Vooral als de ver- pleeggelden steeds dalen, wat al lang te voren werd voorspeld. Te hopen is, dat het tusschen B. en W. en het Bestuur der Godshuizen te hou den overleg practisch resultaat moge heb ben en dat de in te voeren belangrijke be zuinigingen op de uitgaven, „deels door prijsdaling, deels door bezuiniging" niet ten gevolge zullen hebben, dat het nadee lig saldo „slechts" f 2736.33 o n gunstiger geraamd wordt dan voor 1932, doch men tot een zeer aanzienlijk gunstiger re sultaat kan komen. Het zal in ieder geval wijs en verstan dig zijn de gasthuisbegrooting voor 1933 eerst vast te stellen tegelijk met de gemeentebegrooting voor dat jaar en zich niet van te voren te binden aan een geraamd nadeelig saldo, welks dekking men al vast op zich neemt. Zulk een enorm nadeelig saldo, dat de f 60000, be nadert mag men niet brengen ten laste eener gemeentebegrooting, die door ab normaal hooge, buitengewone uitgaven eenerzij ds en door verschillende onver wachte tegenvallers op de inkomsten an derzijds enorm wordt gedrukt, zoodat van de belastingbetalende burgerij zeer zware offers zullen worden gevraagd. Bovendien mag ook zeer wel rekening worden ge houden met de te verwachten verzwaring van 's Rijks directe en indirecte belastin gen. Het mag toch zeker niet voorkomen, dat de nijvere burger, zoo als men dat noemt, „voor de belastingen gaat wer ken", of althans dat van de toch al zoo verlaagde inkomens een zeer groot deel voor den belastinggaarder op zij moet worden gelegd. Er zijn er, als bv. de „Middelb. Crt". voor wie het geld geen rol speelt. Een brandweerdirecteur met een salaris van f 4000; een abattoir dat gebouwd moet worden „het koste wat het kost"; een zie kenhuis met een tekort als waaronder Middelburg zucht, dit alles laat dat blad koud. Doch haar eigen geestverwant in engeren zin (Mr Portheine) denkt anders over die dingen en aan zijn naam is be1- voorstel verbonden, dat, met een zeer aan zienlijke meerderheid tot besluit is ver heven, nu wellicht eenige beweging zal brengen in den loggen kolossus, die op Middelburg's finantiën drukt. De „Middelburger" schijnt over deze aa— op een behoorlijke manier. Maar we zul len Perrywood toch dienen te verlaten, veronderstel ik." „Daar zouden we in ieder geval mee moeten beginnen, viel de rector bij. Doch de waarde van iedere stap, die we ne men, moeten we zorgvuldig afwegen, en we moeten God bidden om ons den weg te wijzen, dien we te bewandelen hebben. Niettemin lijkt Meliora's plan me nog zoo kwaad niet, en als zij ons wil helpen, zou er iets goeds uit kunnen voortkomen. La ten we 't allen eens rustig overdenken, besten; voor Nieuwjaar behoeft nog geen beslissing genomen te worden. Deze onze woning zullen we in ieder geval moeten opbreken; doch met Gods zegen kunnen we ons misschien een nieuw tehuis schep pen, schoon we nog niet weten, waar! Als ik zelf nog wat beter ben, ga ik me met literair werk bezig houden. En Frank moet direct een baantje zoeken." HOOFDSTUK 16. „Ik heb een brief van Diggs gehad en hij is een kraan van een kerel!" riep Frank op den laatsten morgen van het jaar. „Hij heeft een baantje voor me ge vonden wat zeg je er van?" „Heb je een betrekking gekregen, be doel je, vroeg Lavinia. „Om u te dienen, Mademoiselle! En ik moet zoo spoedig mogelijk naar de stad, om me te komen voorstellen. Wat een ge- beslissing eenigszins verwonderd te zijn, doch wij achten het een heuchelijk ver schijnsel, dat alleen vrijzinnig- en sociaal democraten ongevoelig bleken voor de ge dachte om, zij het met zachten drang, het Gasthuisbestuur voor geneigdheid tot bezuiniging vatbaar te maken. Laten wij hopen, dat zulks ten gevolge mag hebben, dat een aanzienlijk lager tekort op de Godshuizen kan worden voorgesteld. t. t. METELLÜS." HERFST. Herfst deed z'n intrede, met een dag, vol van afwisseling: gierende windvlagen, kletsende regenbuien en vleugjes zonne schijn. O herfst, wat kom je doen? Kom je al het moois, dat de zomer ons gegeven heeft, weer meeslepen, in je dolle buien van wervelende winden? Kom je weer je zoo vol afwisseling zijnd' herfstfeest vieren? Feest vier je, als de blozende appels en gele peren nog door de bladeren la chen en lonken, om straks geplukt te wor den en de hoornen van die trotsche kroon op al hun werk van lente en zomer be roofd worden. Feest, nu de glimmende vruchten van rozen- en doornstruik glin steren. Je bent gekomen, om de voltooiing van al dat werk te zien en met je herfstge- zang het binnenhalen der veldvruchten te begeleiden. Je komt er de kroon opzetten, maar ook kom je rooven! Je brengt gloed en glorie in de herfst bloemen! Het lichtuitstralende geel, blij rose, lila en wit, diep-rood, bruin en paars der asters, dahlia's en chrysanten, ze hebben, als het ware, al het licht van den zomer in zich verzameld, om dat nu als een laatsten groet nog eens volop te geven. Er gaat warmte van uit als willen ze diep in ons binnendringen, om nog lang in herinnering te blijven. Schitterend is je kroon en vol vreugde je lied als je aan alles je herfsttinten komt geven. Als je je zon laat schijnen over het riet, dat z'n roestkleur gaat krijgen en z'n vlokkige pluimen buigen en nijgen tot bij na aan het wateroppervlak. Je wind zingt er het vreugdelied in, evenals in het steeds valer wordende grastapijt. En welk een betooverend schoon breng je aan boomen en plantsoenl Bij somber weer, doodsch bruin, rood en vaal geel, maar op mooie dagen, één gloeiende heerlijkheid van donkere en lichtere effecten. Goud-sprankels overal, maar wat ga je er mee doen? Je wind zingt er in, maar wat doet hij nog meer? Al dart, moois gaat hij verbreken! Het goud dartelt op den grond, om daar een zacht kleed te spreiden, maar de boo men en planten? Kaal worden ze en ze klagen: „De zo mer is heengegaan en de winter komt!" Je gaat je eigen mooi vernielen! Je brengt vreugde met je mee, maar ook weemoed. Vreugde met al je mooi in geluid en kleur, maar weemoed als je het afscheids lied laten hooren. Vooral, na al het schoon dat je bracht, valt het scheiden des te moeilijker: Schei den van het leven der natuur! Weemoed geef je, als de vogelen in zwermen Zuidwaarts vliegen, al ruischen- de in hun vleugelgewiek: „Vaarwel, vaar- Ingezonden Mededeeling, voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST luk! Ik zou hier tot melancholie verval len, als ik nog langer levend begraven moest blijven in dit ellendige hol, waar men nooit anders dan koud schapen- vleesch te eten krijgt, en waar ik nooit eens een pakje cigaretten kan koopen. Ik moet trouwens zeggen, dat jullie, zusters, ook een paar dooie dienders zijn!" „Ik zou niet weten, waar we zoo leven dig van zouden moeten zijn", antwoordde Maggie geprikkeld. „Wij kniezen ten minste niet over koud vleesch en cigaret ten rooken we niet; wel hebben we nieuwe winterkleeren noodig. Intusschen Frank, je zult ons toch nimmer tot steun zijn, dus wat mij betreft zou ik je raden maar zoo gauw mogelijk te gaan. Wij zul len ons zelf wel zien te redden. Heb je 'tpapa al verteld? „Ik heb zijn eerwaarde vandaag nog niet gezien. Maar hij zal me met vreug de zien vertrekken. Hij zal me nog eens ernstig onder handen nemen, ik krijg een boel goede raadgevingen en tot slot zijn vaderlijken zegen. Als verloren zoon zal er wel niet meer voor me overschieten, vrees ik." „Maar zeg nu eens, wat voor positie je krijgt", vroeg Lavinia. „Wat voor werk krijg je nu te doen? En waar ga je wonen?" „Diggs zegt er niet veel van; hij schrijft alleen, dat er aan zijn kantoor volgende week een plaats vrij komt. En daar hij well" maar tevens bemoedigend: „We keeren weer, we keeren weerl", en als je nadert met je wintergeluiden, avond- den en morgens die donker zijn en mis sen de levendige geluiden van de lente en van den zomer! 0 herfst, je bent grillig en aandoenlijk! Grillig, als je alles beukt met je strie mende wind en regen, ruw uitstootende: „Ds zomer is weg en de winter komt!" Maar ook aandoenlijk, als je door al de beroofde boomen en velden suizelt: „Slaap zacht!" en zoo de natuur als 'tware in slaap wiegt, om in stilte weer aan 't ijve ren te gaan voor nieuwe herleving. Als de ziele luistert spreek 'et al een taal dat leeft, 'tlijzigste gefluister ook een taal en teeken heeft: blaren van de boomen kouten met malkaar gezwind, baren in de stroomen klappen luide en welgezind, wind en weer en wolken, wegelen van Gods heiligen voet, talen en vertolken 't diep gedoken Woord zoo zoet. als de ziele luistert! Dit met Guido Gezelle instemmende, be luisteren we in den herfst, het einde dat aan alle leven onherroepelijk komt. Moge het ook voor ons een inslapen beteekenen, voerende tot des te heerlijker ontwaken. September 1932. J. v. W. Ingezonden Mededeeling. „Vele Jaren aan de borst te sukkelen en 's nachts hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn vroeger leven. Slapen deed ik weinig en eten, ho maar! Radeloos klaagde ik mijn nood aan een Duitsche vriend. Deze raadde mij Abdij siroop aan. Ik lachte erom, maar kocht den volgenden morgen Abdijsiroop. Na gebruik van 3 lepels van dat wondermid del, voelde ik al verlichting en na 5 fles- schen was ik heelemaal genezen, zoodat ik mij nu weer prettig voel, goed slaap, kortom een gelukkig mensch ben." (Origineel ter inzage) L. K. te vh. BijHoest Griep - Bronchitis Asthma Alom verkrijgbaar.Thans Fl. l.-,Fl. 1.50, Fl.2.73 Gebruik buitenshuls Abdijsiroop-Bonbons per doos 35 ci, per dubbele doos 60 et ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) De haven van Terneuzen. De Nederlander acht de indiening van het wetsontwerp tot verbetering der haven te Terneuzen een gelukkige gedachte van de regeering. Inderdaad is in Zeeuwsch Vlaanderen de behoefte aan meerdere opslagplaatsen reeds jaren gevoeld. Het geeft voldoening dat het thans tot daden komen zal. In Den Haag herinnert men zich niet alleen „Holland", maar al de deelen van ons land; óók het Zuiden, ook Zeeuwsch- Vlaanderen. Terecht. Want wij behooren bijeen. Schore. De diaconie der Ned. Herv. gemeente alhier zal dit jaar aan hare pachters een korting op de pachtsommen geven van 25 pet. voor degenen, die in 1925 hebben gepacht, en van 10 pet. voor de pachters van 1931. daar nogal wat in de melk te brokkelen heeft blijkbaar, wist hij van zijn chef ge daan te krijgen, dat ze mij zonden nemen. Maar van hetgeen ik te doen krijg, weet ik niets. Pennelikken, kolommetjes met cijfers optellen van den morgen tot den avond, 't Lijkt me een beestenwerkje, maar bedelaars hebben nu eenmaal geen keus. Wel weet ik, dat ik niet meer zal uit voeren, dan het hoog noodige. Het denk beeld, dat ik Frank Carisbroke daar op zoo'n hoogen kantoorstoel zit met een pen achter mijn oor! Waar ik ga wonen? Op kamers natuurlijk; dat doet toch elk fatsoenlijk mensch in de city!" „Is dat dan nog iets anders dan een kosthuis?" vroeg Maggie. „Dat scheelt de dag bij den nacht", ant woordde Frank, die met een overtuiging sprak, of hij jaren in de groote wereld stad verkeerd had. „Als men in een kost huis gaat, heeft men zoo'n harpij van een huisploert, die een baard heeft en altijd op sloffen loopt! En je naaste buurman blaast klarinet, en je bovenbuurman speelt uit de Hoffmans Erzahlungen. En lederen dag opnieuw krijg je schapencoteletjes te eten, die óf half rauw, óf bijna ver koold zijn! Als men op kamers woont, heeft men zijn eigen huisgoden ten minste dat geloof ik wel. En vrouwvolk vind je niet behalve de waschvrouw. Di- neeren doe je in de club en verder zijn er nog genoeg eetgelegendehen, waar men Een der leiders van het roode Vakver bond heeft te Madrid een congres van so cialistische arbeiders bijgewoond. Natuurlijk zag hij daar veel goeds, want Spanje is een republiek geworden en dat beteekent immers een belangrijke stap in de goede roode richting? Heelemaal gerust is hij echter niet. „Ik heb den indruk gekregen, zegt hij, dat een groot deel der vakbeweging zich vergaapt aan groote leuzen en ik heb niet de verwachting, dat de socialistische mi nisters pleizierig zullen kijken, wanneer zij straks deze wissels ter honoreering krijgen. Tusschen eischen stellen en eischen doorvoeren bestaat een groot ver schil." 't Gaat daar dus al net als in ons land. Ook hier vergapen velen zich aan groote leuzen en 't is voor de roode hee- ren dan ook te hopen dat ze niet al te gauw voor den eisch worden gesteld om de roode wissels te honoreeren. Wat dan gebeurde zou een kleinigheid zijn vergeleken met wat nu plaats vindt als roode raadsleden (Amsterdam) zich door het algemeen belang laten leiden. De heeren hebben in hun nog wel door partij en vakbeweging gesteunde bedrijf al moeite genoeg met de holle leuzen waarmee ze gewoon zijn te werken. OPMERKER. Hansweert. Den heer A. van Eekelen, assistent bij de Directe Belastingen al hier, wordt met ingang van 1 December a.s. verplaatst naar Rotterdam. Met ge lijken datum wordt de assistent A. G. van Doorn van R'dam verplaatst naar hier. Wolfaartsdijk. In de druk 'bezochte ledenvergadering der afd. Wolfaartsdijk van den Ned. Chr. Landarbeidersbond werd tot bode voor Oud-Sabbinge be noemd dhr P. Bliek. Tevens werd in over leg met het Hoofdbestuur besloten tot de werkgevers individueel een schrijven te richten. Daarin wordt er op gewezen, dat de tijd niet ver meer af is, dat de werk gevers in het landbouwbedrijf gewoon zijn te spreken over de loonen van de landar beiders. In de meeste plaatsen van ons land wor den dergelijke besprekingen gehouden tusschen de besturen van de landbouwers organisaties en de besturen van de land- arbeidersorganisaties. Gevolg van deze besprekingen zijn ge woonlijk dat beide partijen het samen eens worden. Hierin komt zoo heerlijk tot uit drukking, dat het vraagstuk loon niet al leen een kwestie is wat den boer aangaat, maar ook een kwestie die genoemd mag worden een levensbelang van den arbei der en zijn gezin. Doch aangezien alhier deze besprekin gen nog niet in een dergelijk stadium zijn gékomen, worden alle landbouwers ver zocht wel te willen goed vinden, dat het loon ingaande 1 December a.s. wordt be paald op f 2.per dag tot 1 Maart 1933. De toestand der arbeidersgezinnen is van dien aard, dat een loon van f 2.peT dag voor zulk een gezin dringend noodig heeft. Daarnaast mag toch niet worden voor ben gezien, dat de steun die aan het be drijf toegekend, ook mede is tot stand ge komen door de bemoeiing van de arbeidersorganisaties, en het mag verwacht worden dat de landbouwers zullen willen bevorderen, dat ook de ar beiders, in hun bedrijf werkzaam, een redelijk levenspeil behouden. Temeer is deze vraag zoo voor de hand liggend, aangezien te Nieuwdorp en om geving door onderling overleg tussc'hen werkgevers en werknemersorganisaties is bepaald, dat met 1 December het dagloon zal zijn vo'or de landarbeiders f 2. Oostkapelle. Donderdagavond vergader de alhier de Ghr. Besturenbond van Se- rooskerke, met de besturen der sociale organisatie hier ter plaatse, om te komen tot definitieve oprichting van een Ghr. Besturenbond. Deze vergadering was een vervolg op die van 5 October j.l., waar reeds in beginsel tot oprichting was be sloten. Na-korte bespreking besloot men zich 's middags restaureeren kan. Ja, Lon den is nog eens een plaats, kinderen! Voor mijn part blijven jullie hier op het platteland vegeteeren, wat mij betreft, al zou ik in geen tien jaar een akker meer zien, ik zal er niet naar verlangen. Geef mij de Londensche parken maar". „Maar een dergelijke levenswijs moet stellig een hoop geld kosten? Ik weet nog wel goed, dat toen we met mama in Clargestreet logeerden, dat het een dure geschiedenis was en we deden toch niets buitengewoons. Maar alles kostte meer dan bij ons." „Och! vrouwen zijn altijd duur uit; als wij een omnibus kunnen nemen, dan gaan jullie in een cab zitten, en Londensche koetsiers zijn altijd schelmen, die over vragen. En zoo zijn er zoo veel dingen." De meisjes hoorden al deze wijsheden met ernstige gezichten, doch met duistere voorgevoelens aan en tenslotte vroeg La vinia: „En wat voor salaris zal men je geven, als ik vragen mag?" „Ja, datis een kleine zwarigheid. Ik moet me opwerken van onderen af, zegt Diggs. Zijn patroons schijnen overigens niet scheutig te zijn, wat ik krijg om te beginnen nota bene niet meer dan zes en twintig shilling per week, en dat vindt Diggs nog een heele boel voor een begin. Natuurlijk ga ik na verloop van tijd meer verdienen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5