HILIPS DE PHILIPS 87 0A IS ER! RADIOGRAMOFOON 870* I07P Laat Uw luidspreker óók de stem van Uw lieve lingszanger doorgeven, als de zenders zwijgen. De Philips 870A biedt U, naast 2-krings „Super- Inductie", ook voortreffelijke gramofoonweergave. De Philips 870A brengt zang en muziek op on vergelijkelijk zuivere wijze in Uw woning. De prijs Hij staat in geen verhouding tot wat Philips U geeft„Super-Inductie" radio, gramofoon-weer- gave, en een ingebouwden electro-dynamischen luidspreker voor niet meer dan f 375.-1 kerknieuws. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Marktberichten. Briefwisseling. Ned. Herv, Kerk. Beroepen te Charlois (Rotterdam), J. W. F. Roth te ZoetermeerZegwaart. Bedankt voor Roswinkel, G. J. Sanders te Ee. Voor Dinteloord, J. Bakker te Bleiswijk. Voor Rijsoord, G. D. Buenk te Angerlo. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te 's Gravenzande, B. Oosthoek te Kampen en J. W. van Ree te Baren- dreckt. Beroepen te Enschede, K. G. v. Smeden te Haarlem-Noord. Geref. Gemeenten. Beroepen te Grand Rapids, M. Heikoop te Utrecht. Vllssirtgen. Tot ouderling bdj de Geref. Kerk alhier zijn gekozen de heeren J. Baarschers, A, Brouwer, B. H. Ligte- ringen en J. Marijs en tot diakenen de heeren A. Arendse, G. Leijnse, M. G. Ste- ketee en M. Vader Jr. Hoog wafer. Een langdurige wateroverlast te Holten heeft er toe geleid, naar middelen uit te zien, oin de boeren, wier huizen en stal len geisoleerd of ondergeloopen zijn, zoo goed mogelijk te helpen. De melk van de veehouders wordt nu met booten van de boerderijen gehaald en naar den spoor dijk gebracht en verder met vlotten welke in opdracht van Holten's gemeentebestuur zijn vervaardigd, naar den rijksstraatweg. De slachtoffers van den watersnood wor den eveneens per boot van levensmiddet- len voorzien. Ook de post wordt gedeelte lijk per boot bezorgd. In Dijkerhoek staat het water reeds aan den rijksweg. De oude Deventerweg is geheel overstroomd. Meer dan vijftig boerderijen zijn reeds geheel geisoleerd en totaal is op het oogenhlik reeds meer dan 2000 H.A. grond over stroomd. Droevig ongeluk te Doesi- burg. Gistermiddag heeft zich te Does burg een drama afgespeeld. Daar woont de accountant, de heer Mulder met twee kinderen, een jongetje van twaalf en een meisje van vijf jaar. In afwezigheid van den vader gingen de kinderen in den tuin spelen. De jongen nam daarbij een leege revolver van zijn vader een een paar pa^ tronen mede. In den tuin laadde hij de revolver, het schot ging af en trof het meisje in den hals. Hevig bloedend liep het kind naar de slaapkamer. De jongen hielp zijn zusje in bed, om daarna snel een dokter te halen. Toen deze kwam, bleek het meisje echter reeds1 aan bloed verlies te zijn overleden. Een indringer. Gistermiddag vervoegde zich een man aan de woning van den caféhouder M., welke boven diens café aan de Zwaanhalskade te Rotterdam is gelegen. Het dienstmeisje, dat alleen thuis was, liet den man, die zeide, dat hij de patroon was van eenige reclame schilders, die aan den gevel werkten, toe. De man begaf zich naar den zolder om van daar het werk gade te slaan. Even later echter hoorde het meisje geritsel in de slaapkamer. Zij ging kijken en zag den man bij de linnenkast staan. De man greep het meisje bij de keel, wierp haar een doek over het hoofd en maakte haar daarop aan het ledikant vast. Het meisje viel in zwijm. De man vluchtte, zonder buit te hebben gemaakt. Toen het meisje weer bijgekomen was, riep zij om hulp en kon door buren bevrijd worden. De politie werd van een en ander in kennis gesteld. Het meisje kon een goed signa lement van den indringer geven. Roofoverval te Warmond. De 78-jarige Th. v. Haastrecht is in zijn woning onder de gemeente Warmond door twee onbekende mannen overvallen. De kerels drongen onverwacht het huis bin nen, vielen van H. onverhoeds aan, wier pen hem op den grond en bonden hem armen en beenen. Hierop eischten zij van den ouden man onder bedreigingen geld. Toen hun slachtoffer weigerde aan hun eisch te voldoen haalden zij alles over hoop, doch zij konden slechts een bedrag van f300 vinden. Hiermede blijkbaar tevreden hebben zij de touwen, waarmede van H. was ge bonden, wat losser gemaakt, waarna zij hem hulpeloos achterlieten en verdwenen. Den anderen morgen eerst werd het ge beurde ontdekt door den melkboer. Direct nadat het slachtoffer was bevrijd en wat op verhaal was gekomen, heeft men de politie gewaarschuwd, die aanstonds een uitgebreid onderzoek aanving. Als resul taat daarvan werd al spoedig een ver dacht persoon aangehouden, doch wegens gebrek aan bewijs moest men hem weer op vrije voeten laten. Slager in zijn eigen mes ge vallen. Gistermiddag is te Zutphen de 21-jarige slagersknecht Van O. in aanrij ding gekomen met een onbekenden ande ren wielrijder, waardoor hij kwam te val len. Daar hij op weg was naar het slacht huis om te slachten, had hij in een zijner zakken de benoodigde slagersmessen ge borgen. Bij zijn val over de straat is een dier messen hem in de rechterlies ge drongen, wat zeer veel bloedverlies ten gevolg had. Drie doktoren verleenden de eerste hulp, waarna hij per ziekenauto naar het Algemeen Ziekenhuis werd ver voerd. Nog geen uur later was hij reeds overleden, Kind in eenrioel gedreven Te Helmond is een ongeval gebeurd, dat bijna het leven van een driejarig kind heeft gevergd. Het meisje geraakte name lijk bij het beginpunt der rioleering in den door den hoogen waterstand volstaan- den loop, welke achter het nieuwe ge deelte der gtad uit de velden komt Vóór hulp kwam toegeschoten was het kind met het water in de groote rioolbuizen gedreven. Een der buurtbewoners had de tegenwoordigheid van geest naar den eersten rooster te loopen, doch daar was het kind reeds gepasseerd. Ook bij den tweeden rooster kon het kind niet meer gegrepen worden. Een klompje werd hier opgevischt. De vader van het kind was naar den derden rooster gesneld en mocht het genoegen smaken hier zijn dochtertje te grijpen. Het kind was bewusteloos, doch kunst matige ademhaling had succes. Aanrijding onder Heenvliet. Gistermiddag omstreeks halfvier is bij Heenvliet een tractor met aanhangwagen, geladen met hout, door een vrachtauto geramd. De aanrijding gaf een geweldigen slag, waardoor er al spoedig hulp kwam opdagen. De bestuurders en de inzittenden van beide wagens kwamen met den schrik vrij, doch een tweetal personen, die op het hout van den wagen geklom men waren, werden er af geslingerd. Een van hen kwam in een sloot terecht. Door toegeschoten hulp werd hij spoedig op het droge gebracht, waarbij bleek, dat hij ern stig gewond was. i Familiedrama te Prin ce n h a g e. In het café de R. te Princen- hage heeft gisternacht een huiselijke twist plaats gehad met een droeven afloop. De man, die zich in een naburig café bevond, werd door vrouw en dochter daaruit op gehaald. Toen men na veel moeite was thuisgekomen ontstond daar tusschen beide echtgenooten een hevige twist, ten gevolge waarvan de vrouw aan hartver lamming is overleden. i Ongeluk met doodelijken afloop. Twee zoons van den landbou wer E. te Dongen waren verleden week Woensdag op het land bezig het groen van bieten te laden. Plotseling werd het paard voor den wagen schichtig en een der broers bukte zich om de leidsels op te rapen. Tegelijkertijd hief de ander een riek met groen omhoog en trof zijn broer daarmede tegen het voorhoofd. De scher pe punten waren echter met doppen be schermd en daar geen verwonding was. aangebracht, dacht men dat het onge lukje goed afliep. Donderdag is de jongen echter bewusteloos geraakt en ijlings overgebracht naar het ziekenhuis te Til burg. Gisteren is hij daar aan hersen schudding overleden. Zwemmende smokkelaars. Zondagnacht overvielen Duitsche grens beambten een groep smokkelaars op den weg van Kaldenkirchen naar Lobberich De smokkelaars, die poogden te vluch ten, zagen geen anderen uitweg dan in het water te springen van de Breyeller See, een meer dat zich langs den weg uitstrekt. De douanebeambten volgden echter da bewegingen der zwemmende smokkelaars met behulp van schijnwerpers, en losten waarschuwingsschoten. Toen de smokkelaars zagen dat er voor hen toch geen ontkomen aan was, zwom men zij weer naar den kant van den weg terug en werden door de douanebeambten gearresteerd. 76 pond tabak en 42 pond koffie wer den in beslag genomen. Een groote hoe veelheid smokkelwaar, waarvan de smok kelaars zich bij hun vluchtpoging hadden ontdaan, dreef nog in het water. Dramatische avond. De ban ketbakker A. te Groningen zat Maandag avond zijn boeken bij te werken, toen er aan de achterzijde van het huis gebeld werd. Hij dacht aan kwajongens en deed niet open. Kort daarop werd aan den voorkant gebeld en hij zag, toen hij open deed, den vroegeren verloofde van een zijner dochters voor de deur staan. De jongeman was doodsbleek, stapte naar binnen, en liep zonder iets te zeggen, di rect naar boven naar de kamer, waar het meisje met haar zuster sliep. De vader liep den jongen achterna en vroeg wat hij wilde. Ook de moeder kwam te voorschijn en ging mee naar boven. Hij opende de slaapkamerdeur en trad binnen, waar de meisjes reeds doodelijk verschrikt over het lawaai in huis waren wakker geworden. Onmiddellijk na het binnenkomen trok hij een revolver en richtte die op zichzelf. De vader trachtte hem de revolver te ontrukken en bij de ontstane worsteling ging plotseling het schot af in de richting van het meisje. Niemand werd getroffen. Het gelukte A. den dader de revolver te ontrukken. Hij bracht het vuurwapen naar beneden en borg het op. De eigenaar eischte het echter terug, zeggende, dat hij zich zelf van kant wilde makèn. Daarna ging hij weer naar boven, waar hij in zwijm viel. Toen de politie kwam, had hij zijn bewustzijn nog niet terug, terwijl ook de moeder der meisjes in een flauwte lag. Een dokter die spoedig ter plaatse was, gaf beiden patiënten een spuitje. De jongeman was echter niet in staat iets te zeggen en werd overgebracht naar het Hoofdbureau van Politie. De verloving van dezen jongenman, die woonachtig is in Maarn bij Utrecht, was sedert een maand met beider goedvinden verbroken. Dat hij geheel in de war moet zijn ge weest blijkt uit het feit, dat de revol ver, die hij bij zich had en gebruikte, geen deugdelijk wapen is, maar een zooge naamd knalpistool, die wel het uiterlijk van een echte cylinderrevolver heeft en dus alle eigenschappen heeft om den noo- digen schrik aan te jagen, maar waaruit slechts losse patronen kunnen worden afgeschoten. De revolver bevatte zes losse patronen, waarvan een tijdens de worste ling afging. De 21-jarige D., die dezen dramatischen avond bezorgde, in de woning van den banketbakker, is voorloopig vastgehouden. t Politierechter te Middelburg. Zitting op 1 November 1932. De volgende personen werden gedag vaard. D. H., 24 jaar, visscher te Breskens, werd verdacht dat hij op 11 September j.l. te Breskens Pieter Monjé heeft gesla gen. Eisch: f 25 of 10 d.; uitspraak: vrij spraak. P. M., 37 jaar, koopman te Breskens, werd verdacht dat hij I. J. de K. heeft geslagen. Eisch en uitspraak: f 25 of 10 d. I. J. de K., 24 jaar, visscher te Bres kens, werd ten laste gelegd, dat hij te Breskens Pieter Monjé heeft geslagen. Eisch: 14 d. gev. straf; uitspraak: 14 d. gev. straf voorw. proeft. 3 jaar en f 25 of 10 d. J. W. den D., 19 jaar, varensgezel te Zaamslag, werd verdacht, dat hij te Ter Neuzen Simon van Hoeve gewelddadig heeft beetgepakt en gestampt. Eisch en uitspraak: f 30 of 15 d. J. A. A. P., 32 jaar, werkman te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij te Ter Neuzen Rachel Riemens op den grond heeft geworpen. Eisch: f 15 of 5 d.; uit spraak: f 10 of 5 d. P. J. B., 33 jaar, autoverhuurder te Breskens, werd verdacht, dat hij te Bres kens Izaak Lous een slag in het gelaat heeft gegeven. Eisch en uitspraak: f 20 of 20 d. A. P. M., 26 jaar, arbeider te Oostburg, werd verdacht, dat hij te Oostburg A. J. Meulondijk met een mes in den rug beeft gestoken en gestompt. Eisch en uitspraak: f 25 of 10 d. D. R., 31 jaar, werkman te Ter Neuzen, werd verdacht, dat hij A. L. Stoffels een stomp in het aangezicht heeft gegeven. Eisch en uitspraak: 14 d. gev. straf. J. M., 24 jaar, varensgezel te Hoek, werd ten laste gelegd, dat hij te Ter Neu zen den opperwachtmeester W. Donker en den mareehaussee Hoogstrate, die in dienst waren, heeft beleedigd. Eisch: f 30 of 20 d.; uitspraak: f 25 of 10 d. Th. de W., 37 jaar, koopman te Bres kens, werd verdacht dat hij te Oostburg G. J. Huisman heeft beleedigd. Eiscb en uitspraak: f 20 of 10 d. P. J. de K., 25 jaar, knecht te Graauw, werd ten laste gelegd, dat bij A. Boénne vuistslagen in bet gezicht heeft gegeven. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 d. - Poging tot moord opzijn v a d e r. G. L. B., 17 jaar, los-werkman te Oud- en Nieuw-Gastel werd door het Ge rechtshof te 's Hertogenbosch in hooger beroep veroordeeld tot 2 jaar gevange nisstraf, ter zake, dat hij na kalm be raad en rustig overleg zijn vader van het leven heeft willen berooven, door hem met een geopend mes verscheidene steken toe te brengen. De vader is van de beko men verwondingen hersteld. De adv.-gen. had een jaar gevangenis straf en een jaar tuchtschool geëischt. MIDDELBURG, 1 November 1932. Op de fruitveiling deden: Peren: winter ber- gamotte 9, besi van Schonauwen 4-10, nouveau poiteau 14-16, jodenpeer 8-13, besi de Chaumontel 8-13, B. Lebrun 8, Jo sephine d© Malines 11-16, Winterlouw- tjes 5-8, kleipeer 5-8, Gieser Wildeman 3- 16, pondspeer 10-13, pit masons 8» afval peren 2-5, alles per K.G. Appelen: hondsmuil 9-11, huismans/- zoet 8-11, zoete bellefleur 6-12, zure bel lefleur 5-15, bismarek 5, bramley's seed ling 10-11, Gron. kroon 14-18, campagne zoet 9-15, Court pen du 11-12, armgaard 12-17, notarisappel 12, Pippin Cox Oran je 6-9, goudreinet 5-15, reine d'Or 3-4, sterappel 12, afval appels 2-8, alles per K.G. Diversen: tomaten 13-18, druiven black alicante 33-36, noten 93, mispels 9-10, al les per K.G. Noten 59-61 per 100. GOES, 1 November 1932. Peren: Beurré Alexander Lucas extra 2629, Idem A 22—27, B 19—23, C 1418, Beurré Bache- lier extra 19, Idem A 16, B 15, C 8—12, Comtesse de Paris extra 18—22, Idem A 17—19, B 15—17, C 10—14, Nouveau Poi teau extra 14—17, Idem A 12-14, B 10— 13, C 7—9, Bezy van Schonauwen extra 20, Idem A 19, B 15, C 10, Klei peer A 13—14, Idem B 10—12, C 6—8, St-Remey extra 14, Xit A 13, B 11, Doyenne du Cornice 38s Zwljndrecht- sehe Wijnpeer 18—22, Beurré Clairgeau 12—15, Beurré Hardenpont 8S Beurré Diel 9—15, Jo sephines de Malines 14, Alexandrine Drouil- lard 8—13, Tresoreur la Sacher 14, Inconu 10— 12, Bruine Chaumontel 9—11, Groene idem 7 11, Jodenpeer 10—12, Triumphe de Jodoigne 10, Bergemotte d'Espe- ren 7—10, Winter Sui- kerijen 78, Winter- louwtjes 10—13, Gieser Wildeman 10-17, Ponds peer 8—11, Afval- en Kroetperen 18 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Goudreinetten extra 1824, Idem A 12 —21, B 11—15, C 8—10, Cox Oranje Pippin A 19—27, Idem B 15—25, C 21, Sterappel extra 21 —23, Idem A 18—22, B 15—18, C 10-14, Jona than extra 16, Idem A 13, B 11, C 9, Zure Bel lefleur extra 1416, ld. A 12—16, B 10—12, C 6 9, Dubbele Zure Bel lefleur 11—14, West- landsche Bellefleur 5 8, Fransche Bellefleur 6 7, Rembour Mortier 5 —7, Princesse Noble 14, Bismarek 10, Notaris appel 812, Koolappel 11, Golden Noble 8—10, Salomé 10, Fransche Goudreinet 8—10, Lanes Prins Albert 7—9, An- nanas Reinet 7, Lunter- sche Pippin 7, Zure Armgaarde 7, Reinette d'Or 5—7, Court-Pendu 710, Zoete Armgaarde 1319, Zoete Campag- ner 1015, Zoete Belle fleur 10—14, Zoete Rus ter 6—9, Zoete Gulder- ling 9, Zoete Holaart 8 12, Geldersche Holaart 10—12, Huismanszoet 8, Paarskoppen 10, Pomme d'Oranje 13—15, Afval- en Kroetappels 18 gul den, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe druiven 21—31, Idem 2e soort 1621, Frambozen 12, Mispels 19, Toma ten 2—14 gulden, alle3 per 100 K.G. Noten 70 ct.—f2, Kipeieren f6.50 f6.60, beiden per 100 stuks. Bloemen f 4-f 101 per 100 pot Idem f4— f10 per 100 bos. Hazen f 1.25f 1.83, Fazanten f 0.60—f 1.20, Patrijzen f 0.34—f 0.43, Houtsnip- pen f 0.51, alles per stuk GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 2 Nov. 1932. Kassnijboonen 4849, Spruiten 10—19, idem He soort 5—9, Uien 1.50—3, idem kleine 1, Tomaten 7, Blauwe druiven 21 29, Frambozen 7, alles per 100 Kg.; Bloemen 316 per 100 pot; Bloemen 4 6, Prei 8 per 100 bos; Bloemkool 6—11, idem lie soort 3—5, Roodekool 45, Groene Savoyekool 45, Gele idem 56, Can tonner Witkrop 1.20, Andijvie 0.60— 1.60 Kropsla 1.70 per 100 stuks. Op de gisteren in het Veilingslokaal Warmoezierstraat 3739, te Rotterdam, gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 4.50—7.75, Eendeieren 3.354.45. Aanvoer 90.000 stuks. Correspondentie. Wij hebben gisteren gemeld, dat Zon dagavond in de Nederl. Herv. Kerk te 's-Heer Hendrikskinderen een speciale dienst werd gehouden. Dit moest zijn het was door den correspondent ook zoo opgegeven Maandagavond. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 3 Nov.: Zwakke tot matige, Zuidel. tot Westel. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig regen, weinig verandering in tempera^ tuur- I 1 i JJdfl Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Donderdag 5 u. 8 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3